Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) TrollBalint válasza brunnehilde (#35399) üzenetére


TrollBalint
addikt

nah, úgy nem sokszor tudtam játszani, én nem bírom ott hagyni a lootot, aztán ha kimegyek, akkor beazonosítom, meg beárazom egyből... :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35402) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását.
Első körben megvárom mi lesz a hétvégén, ligakezdésig. Hátha lesz akció.
Az akciók mit szoktak érinteni? A pontok ára / packok ára változik, vagy az egyes tabok pontokban mért ára csökken? Mondjuk a currency 75 helyett 50 pontba kerül? Vagy 20 USD ért nem 200 pontot kapok, hanem 300-at?

Alapesetben veszek egy first blood packot. Ez ugye 200 credit/pont és egy extra stash tab és még 100 pontot. Ebből pedig ha nem változnak az árak meg tudom venni az alábbiakat:
- currency (75)
- map (150)
- fragmant (75)

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#35403) dbius válasza MZsoltee (#35402) üzenetére


dbius
veterán

Az egyes tabok pontokban mért ára csökken akció ideje alatt.

(#35404) MZsoltee válasza dbius (#35403) üzenetére


MZsoltee
veterán

Találtam egy oldalt és azt látom, hogy:
- currency 75/ 60
- map 150 /120
- fragmant 75 / 55
- essence 40 / 30

Ez így akcióban 265 és még marad 35-öm amivel nem tudok semmit se kezdeni majd :)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#35405) Lokids válasza MZsoltee (#35404) üzenetére


Lokids
addikt

Az +1 sima tab. :)
Esetleg prémium tab a fragment vagy essence helyett. A trade miatt 1 mindenképp ajánlott.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#35406) MZsoltee válasza Lokids (#35405) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az upgrade (Upgrade to Premium Stash Tab) az elvileg csak +10 akciósan, így a first blood pack-ban szereplőt és még esetleg 1-et fel lehet húzni.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#35407) TrollBalint válasza MZsoltee (#35406) üzenetére


TrollBalint
addikt

néha van olyan akció, hogy ha veszel valamit (bármit) akkor kapsz egy misery boxot (a legolcsóbb pet azt hiszem 5 pont vagy 2)
Én anno az összes tabomat prémiummá tettem, hogy tudjam színezni, így könnyebben megtalálom melyikre miket pakolok. Illetve, aki nagy üzemben trade-el, annak nem is biztos, hogy elég egy premium tab :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35408) hajsza válasza TrollBalint (#35393) üzenetére


hajsza
aktív tag

"Ahogy írták, 1-2 havonta van leárazás"

Azt hiszem, hogy még ennél is sűrűbben. Úgy rémlik, hogy 3 hetente van tab akciózás. Új szezon elején emlékeim szerint mindig szokott lenni.

(#35409) DjDanee87 válasza hajsza (#35408) üzenetére


DjDanee87
addikt

Asszem nem az első hétvégén hanem a másodikon szokott új ligakezdéskor stash leárazás jönni. Ha most is úgy lesz akkor május 20.

Amúgy ne felejtsétek el, ma lesz a sentinel bemutatása ajándék szárnnyal 45perc twitch bámulásért cserébe.

(#35410) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

hahh, 3.18-ban nincs se buff se nerf, minden build ugyanúgy fog működni mint a 3.17-ben, lehet tervezni hogy mivel kezdek...

[ Szerkesztve ]

(#35411) Plazmacucci válasza Mad_Wolf (#35410) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Legalább a szaros juggernauthoz hozzányúlhattak volna. Ez azt jelenti, hogy megint ugyan az a 4 class fog menni..

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35412) Mad_Wolf válasza Plazmacucci (#35411) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

majd a 3.19-re ígértek valami reworkot

(#35413) Edge


Edge
veterán

akkor sztem én most ezt a ligát skippelem

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#35414) tibee77


tibee77
őstag

Hat ez fura tenyleg, hogy megint nincsenek valtoztatasok. Egyszerre örülök is meg nem is.megint tuti megcsinalom a cwdt karit, masreszröl meg meg hamarabb ki fog fujni a liga. Hat meglatjuk mi lesz.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#35415) Rayner


Rayner
őstag

Az endgame nehezítésével és a mobok módosításával lehetnek meglepik.
Az új skillek és a meglévők nem nerf/buffolása nekem kicsit negatív.
ugyanazt tuti nem fogom újra megépíteni mint előző ligában, kell keresnem valami újat. bár ahogy nézem elég bármilyen buildba beletenni az omni amut és 200m dps :D :D :D :D
Részemről a challenge befejezéséig fog tartani a liga (bár erre azt mondták sokkal nehezebb lesz, és az armor szett pedig bitangul néz ki szóval kell :D

[ Szerkesztve ]

(#35416) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Érdekes, hogy a strongbox atlas passive-okhoz nem nyúltak hozzá, pedig azt hittem nerfelni fogják őket. így már tudom is mit rakok ki először :) Főleg, mert miután kiraktam az ligában, esett egy strongboxból 2 exalted... persze a liga végén, mikor már nem költöttem semmire :D
És van egy sanda gyanúm, hogy az awakened gem farmolásra rá fognak állni párat, az Awekened Empower és Englighten végett. Köztük én is, ha eljutok egyszer oda :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35417) Rayner


Rayner
őstag

Builden töröm a fejem... lehet most jön el az RF korszakom :D
de egy elehit trinity is elég op lenne

(#35418) Mad_Wolf válasza tibee77 (#35414) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

lehet már kérdeztem, de ezt a cwdt-t valami build alapján csináltad? Ha igen, tudsz adni linket?
lehet most én is megpróbálom, mert jónak tűnt, kérdés hogy lesz-e türelmem farmolni :D

(#35419) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Gyanitom, hogy ennek a patch notesnak köze van a poe2-höz, hogy arra próbálnak már jobban ráfeküdni. Igazából egyik szemem sir, mert mindig érdekes látni, milyen új buildeket csinálnak a buffok/nerfek után, másrészről meg örülök, mert semmit se kell módositanom az aktuális kedvenc buildemen. Szóval mindjárt hozom is a 3.18 Lightning Tendrils Inquisitor build részletes leirását. Megkérném majd Harmelint, hogy a cyclone buildet cserélje le erre a leirásban. :R

tibee: Láttad azt a singular focust? Annyi cityt futhatsz, hogy még 2030-ban is arról fogsz álmodni. :DDD

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35420) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

3.18 Lightning Tendrils Inquisitor

3.17-ben a Tendrils kapott egy nagyon komoly buffot, így maga a skill elég OP lett, használható staffal és shielddel is. Channeling skillről van szó, aminél minden 4. pulse sokkal erősebb. A PoB-ban külön lehet beállítani, hogy melyiket mutasssa, a kettőből lehet kiszámolni, hogy ténylegesen mennyi is a DPS (3*normal + 1*stronger / 4).

Pozitivumok:
- Tökéletes ligakezdőnek
- Jól variálható, DPS mániások az Annihilating staffal akár 30-40m DPS-t is kihozhatnak belőle, a másik véglet pedig egy shieldes atombunker (a leírt buildnél próbáltam megtalálni a megfelelő egyensúlyt ár/értékben és dps/védelemben egyaránt)
- Nagyon jó clear, még jobb bossölő
- Nyilván egyéni ízlés kérdése, de szerintem baromi szórakoztató játékmenet (explode sokat dob rajta)
Negatívumok:
- Maga a tendrils az, ami egyeseket eltántoríthat, channelling skill, szóval meg kell állni és castolni kell
- Inquisitor kezdetben elég "lomha", de ezen nagyon sokat lehet javítani (pl rotgut flask, tailwind)
- Más nem nagyon jut eszembe, elemental dmg reflection kikerülhető, Atzirit is sikerült vele elintézni, azonkívül meg bármit lenyom (3.17-ben lvl100-as karakterrel mindent sikerült megcsinálni)

Bandits: Alira
Ascendancy: Sorrend egyéni döntés, de én ezt javaslom.
Rightous Providence, Sanctuary, Pious Path, Inevitable Judgement
Pantheon: Soul of the Brine King alap, ez mindenképpen kell elsősorban a freeze immunity miatt. A másik variálható, staffos verziónál inkább Tukohama, vagy Garukhan, shieldesnél van shock immunity és sokkal több armour is, ezért Abberath

Leveling:

Nem kell más skilleket használni, rögtön az elején megkapjuk a Tendrilst. Kezdetben jól kombinálható az Orb of Storms-al, később, amint használható lesz, jöhet mellé a Storm Brand. Amíg nincs magasabb crit chance, mindenképp ajánlott a Conductivity. Aurák közül a Herald of Thunder, ami mellé mehet egy Purity of Elements.

Gearnél szokásos leveling itemek használhatóak, ezekre részletesebben nem fogok kitérni (goldrim, tabula rasa, lochtonial caress, hrimsorrow, wanderlust, victarios flight, bereks gyűrűk, le heup stb). Fegyvernek tökéletes az Axiom Perpetuum (vagy 2), ezzel elég sokáig el lehet jutni, esetleg Lifesprig. Staffokból Xirgils Crank, de ez nem fog esni minden bokorban, főleg nem ligakezdésnél. Ha mana gondok lennének, a Praxis gyűrű jó választás.

A passzív fán elsők legyenek a life és a lightning pontok. Holy Dominion, Devotion, Purity of Flesh, Storm Weaver, Crackling Speed, Cruel Preparation, Lightning Walker, Practical Application/Heart and Soul, Mystic Bulwark, Quick Recovery. Ezek után a staffosak, és a critesek. Leveling alatt, ha resist hiány lenne, meg amíg nincsenek clusterek, ki lehet rakni az elemental masteryt (+15%), anointed flesht (resistance and ailment protection mastery), és a faith and steelt is.

Staff

A shieldes "végső" verzióhoz kell olyan gear, ami nélkül nem nagyon használható, ezért kezdetben, ligakezdésnél mindenképpen egy budget staffos buildet építünk. ITT van hozzá a PoB link. Kiszedtem belőle mindent, ami liga elején drágább lehet, vagy nem nagyon lehet beszerezni. Normal pulseal így is összehozható vele a 2,5m full Sirus dps, ami egy jobb rollos Duskdawn staffal (receptes, Light of Lunaris + Shade of Solaris + orb of fusing) egyből felvihető 3,5-re. Liga elején farmolni ez bőven elég.

Mapozásra pár gem csere: Herald of Thunder helyett Herald of Ice. Tendrilsnél Concentrated Effect helyett Incr AoE, Storm Brandnél pedig Culling és Power Charge helyett Ice Bite és Elem Prolif.
Hacsak valaki nem akar a staffnál maradni, akkor erre a verzióra én nem költenék többet. Amint be lehet szerezni egy-két geart a shieldeshez, érdemes váltani, de ITT van a kimaxolt staffos verzió PoB-ja is, 12m full DPS-el normal pulseban Duskdawnal (ebből Annihilatinggel lehet 21m is, csak a resisteket kell pótolni).

Shield

Alapból a shieldes verzióval jóval kisebb DPS-t lehet összehozni, mint pl a staffal, de a Tendrils gyönyörűen működik "1L"-ben a Crest of Desire sisakkal! Erre elég kevesen jöttek még rá, tartsák meg ezt a szokásukat jó sokáig. :) Ez a build egyik alap gearje. A másik a 3.17-es liga legjobb pajzsa, az Aegis Aurora. Ha ez a kettő megvan, lehet váltani és mehet a build kimaxolása. ITT van a kimaxolt lvl100-as verzió, utolsó 5 pontnak én az amplifyt és a blast radiust hagynám.

Passzív fa: Alapja ugyanaz, csak a staffos pontok tűnnek el, helyettük kapunk pár védelmi és shieldes passzívot, mint pl a Divine Shield, Sanctum of Thought, Glancing Blows, Sanctuary... Large és small clusterek maradnak, de a mediumok cserélődnek (towering threat + magnifier).

Gear:
- Sisak: ez adott, Crest of Desire (repository és tunnels blueprinteknél eshet, ha jól tudom), más alternatíva nem nagyon van, különben az egész buildet újra kéne alkotni. A level maxos (+8) legyen rajta. Kiderül majd, mi éri meg jobban, megvenni a +8 rollost, vagy inkább divineozni egy olcsóbb sisakot. A quality lehet alacsonyabb is 45-50% között már bőven jó. Ha be lehet szerezni, és van rá keret, akkor az enchant mapozásra Tendrils AoE, bossokhoz pedig Tendrils dmg.
- Pajzs: szintén alap, Aurora Aegis. Armour/ES legyen rajta minél több. Vannak más opciók is, igaz védelmi szempontból egyik se lesz olyan jó. The Immortal Will, Unyielding Flame, Magna Eclipsis, vagy akár rare pajzsok is. Személyes kedvencem az Aurora után a Light of Lunaris, dps-ben messze a legjobb.
- Fegyver: Rare dagger, wand, vagy sceptre. Igazából mindegy. Lvl of all light spell legyen rajta. Crit chance, crit multi. Cast speed, added light dmg to spells. Ez a legjobb kombináció, lehetőleg minél magasabb roll. Alternatív olcsó megoldás: Singularity.
- Body armour: Rare, sok lifeal, és legyen rajta szabad prefix az extra ES-nek. Színek miatt armour, vagy ES-es a legjobb. Később, ha lesz rá keret, ez a kettő legyen még rajta: chance to gain a Frenzy Charge on Hit, +% to Spell Critical Strike Chance.
- Amulet: Ashes of the Stars 20% reservation efficiencyvel. A quality itt is lehet 1-2%-al alacsonyabb. Anoint lehet Melding rá, vagy más lifeos node, pl Blood Drinker, de akár dps-es is. Működik rare amuval is, crit multi, life, +1 lvl, de ebben az esetben az anointnak charismanak kell lennie. és a defiance banner így se biztos, hogy be fog férni.
- Gyűrűk: Call of the Brotherhood az egyik. A másikra dex mindenképp kell, strength erősen ajánlott, life, ezenkívül cast speed vagy life on hit with spells. Ideális esetben mindkettő.
- Öv: stygian. Sok life, cold vagy fire resi, craftolt chaos resi és ide is extraként a strength. Ez utóbbi az inq-nek egyben extra crit chancet is jelent! Övhöz abyssal jewel. Life, light dmg. Ezenkívül lehet rajta mana, vagy resik.
- Kesztyű: Rare. Sok lifeal, chaos resivel és dexel. Egy szabad suffix legyen rajta, ami kell a cast speedes focusnak. Implicitre pedig extra dps-nek az unnerved, védelemre pedig a hinder. Ez utóbbi külön jól jöhet, ha nincs még rare fegyverünk, és singularityval megyünk.
- Cipő: Rare. Csúcs az elusive/tailwind kombós, lifeal, cold vagy fire resivel, de ez nem lesz olcsó. Amig erre nem telik, vagy nem akarunk rá költeni: egy sima rare, a tailwindet meg pótoljuk valamennyire action speed implicittel.
- Flaskok: Bleedinges Life flask, armouros Granite, cast speedes Basalt (vagy fordítva, cast speed a granitera). Bottled Faith és Atziris Promise. Mapozásra Atziris helyett Rotgutot használtam, amíg nincs bottled, addig pedig mehet állandóra mondjuk egy Sulphur.
- Jewellek: Simáknál crit multi, life és resistek. Clustereknél large variálható, nekem a widespread, overshock, inspired felelt meg, de a thunderstruck ad pl knockbacket. Watchers eye Vitality life on hit, majd később Vitality life on hit + Wrath Incr Light dmg. 3.17-ben ez a kombó olcsó volt. Small cluster marad az, ami a staffosnál: fettle és enduring composure. Mediumok pedig towering+magnifier.

Skill gemek:
A fő skill a tendrils, ehhez nem kellenek support gemek. lvl21-es default az alap, de mapozásra a legjobb az anomalous, bossokhoz meg a divergent.
Tökéletes support a tendrils mellé a Storm Brand (6L body armour). Elég jó dps-t is ad, bossok ellen cullingot is, ez mellett generálja a power chargeokat, az arcane surget (ennek a lvl-je olyan magas legyen max, hogy a storm brand egyből aktiválja), és segít a clearben is (explode). Inspiration csökkenti a mana igényét.
Aurák. Determination, Wrath, Herald of Ice. Ezek mellé Enlighten. Defiance bannerhez kell a lvl4-es Enlighte. Amíg nincs enlighten, Wrath helyett ideiglenes a Herald of Thunder is megteszi. Bossoknál, ha van fehér socket gearen, akkor lehet cserélni az Ice-t Thunderra. Ezek mellett van még Tempest Shield és lvl1es Vitality is. Amulett és a Sovereignty node kell hozzájuk.
Movement skill: Staffnál Leap slam + faster attack kombót használtam, shieldnél Lightning Warp + Less duration, de akinek jobban bejön, dashelhet is, vagy shield chargeozhat, egyéni döntés.
Van még cwdt molten shell. Sok az armour, ez alap. Frost shield. Aranyat ér, ha meg kell állni strongboxoknál, bossoknál. Vortex, és assassin mark.

Játékmenet: movement skill, bele a tömegbe a storm brand, rögtön utána vortex. Majd befejeztem a tendrilsel. Gyakran használtam a focust is mapozásnál. Bossoknál és komolyabb monstáknál lerakni még a frost shieldet, rá a monstára az assassin markot. Van mit nyomkodni (nekem kicsit unalmasak az 1gombos futkározós buildek), de kimaxolva a storm brand + tendrils kombó is elég lesz már egy kényelmes mapozáshoz.

Pár vidi még az előző ligából:
Staffos mapozás: ytb
Staffos The Formed: ytb
Kimaxolt shieldes redeemer facetank (markot rá sem raktam): ytb

Bármilyen észrevételt, javaslatot a bulddel kapcsolatban szívesen fogadok!

[ Szerkesztve ]

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35421) Edge válasza brunnehilde (#35420) üzenetére


Edge
veterán

van esetleg 1 gombos futkározós verziója a buildnek? :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#35422) Rayner válasza Edge (#35421) üzenetére


Rayner
őstag

Hát nekem RF lesz :D egy gombos afk alvós :D

(#35423) gdevil válasza brunnehilde (#35420) üzenetére


gdevil
aktív tag

Szép leírás, gratu! :R
Kérdésem, hogy a Vortex az mit ad hozzá a buildhez? És azt is folyamatosan castolni kell mapozás közben?

(#35424) brunnehilde válasza gdevil (#35423) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Köszi. Jó a kérdés, igazából csak kerestem valamit, amihez nincs sok cooldown és valami haszna is lehet (jelen esetben a chill), mert megszoktam, hogy a brandet recallal együtt nyomom, de az ide nem kell. :P Szóval nem életbevágó egyáltalán, lehet helyette mást berakni, akár egy vaal hastet, portalt, vagy a warp mellé extra cast speed supportot, esetleg a molten+frost shield mellé increased durationt, stb.

Edge: Persze, kiveszed a tendrilst és berakod helyette phase runt, aztán futkározhatsz. :D

[ Szerkesztve ]

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35425) Har_melin válasza brunnehilde (#35420) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszi szépen, már ki is cseréltem.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35426) Edge válasza brunnehilde (#35424) üzenetére


Edge
veterán

:DDD :DDD :DDD
az fasza lehet

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#35427) Edge válasza Rayner (#35422) üzenetére


Edge
veterán

az a tuti, öreg vagyok már a több gombos cuccokhoz. ezért szoktam cycloneozni :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#35428) Rayner válasza Edge (#35427) üzenetére


Rayner
őstag

Mivel egyenlőre nincs semmi konkrét tervem úgyhogy ezzel kezdem, budget aztán lesz belőle egy 100ex verzió. letolom a challenget végig a szettért. ami marad idő abban kipróbálok egy aura stackert vagy egy elehit trinity-t valamilyen formában

(#35429) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Úgy látom nem lettek olcsóbbana stash tab-ek. Nem is lesz szerintetek már a hétvégén?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#35430) Rayner válasza MZsoltee (#35429) üzenetére


Rayner
őstag

majd jövő héten liga kezdéskor

(#35431) DjDanee87 válasza Rayner (#35430) üzenetére


DjDanee87
addikt

Szerintem a rákövetkező héten lesz. Nem kezdéskor szokott akciózás lenni hanem utána.

(#35432) Har_melin válasza MZsoltee (#35429) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Kezdés előtt a plusz karakter slot szokott akciós lenni, hogy a ligában tudjál új karit kezdeni anélkül, hogy valemylik régit törölnöd kellene.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35433) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Ezt amúgy vártam, hogy mikor lesz ascedancy allokálós FF. Árak a csillagos ég és a felett.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#35434) Mad_Wolf válasza wiggen123 (#35433) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

miaza 'ascedancy allokálós FF'? tolmácsot kérek

(#35435) wiggen123 válasza Mad_Wolf (#35434) üzenetére


wiggen123
aktív tag

forbidden flame és flash, valamelyik über dobhat majd olyat, ami extra cuccost allokál, ami sehol máshol nem érhető el

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#35436) tibee77 válasza Mad_Wolf (#35418) üzenetére


tibee77
őstag

Raixorschmaixor csinalt a buildröl több videot, nagyon ajanlatos megnezni öket, mert elegge bonyolult a kari, nem ugy müködik hogy radobaljuk a cuccokat es megy. :D Kell, hogy legyen eleg life, kell, hogy legyen eleg mana, unique gyürün pl. kötelezö a catalyst anelkül semmit nem er szinte, kellö mennyisegü ward kell.Szoval ha legalabb ezekre nem figyelsz oda, akkor egyszerüen nem fog müködni a loop. [link]
Itt van egy masik csoka, ö az elementalistra esküszik, neki is van low budget videoja. [link]

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#35437) TrollBalint válasza brunnehilde (#35420) üzenetére


TrollBalint
addikt

szép leírás, kb. amit vártam is tőled :D
Ez a leírás és a különböző verziók benne vannak a PoB-ban is? Mármint 1-ben, hogy ne kelljen feltétlen 5 félét töltögetni? Nem mintha lusta lennék, de igen :D (Vagy csináljam meg magamnak, mi? :)))

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35438) Hrigh_77


Hrigh_77
tag

Spark Inquis nagyon halott ötlet, ha csak egy karakterre van idő a ligában?

(#35439) TrollBalint válasza Hrigh_77 (#35438) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én próbáltam az előző ligában, de nem igazán jött be. Látványos, de szerintem nem éri meg a belefektetett időt/energiát, főleg nem első karakterként.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35440) brunnehilde válasza Hrigh_77 (#35438) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Ugyanez volt a benyomásom róla, mint Bálintnak. Videókon, pob-ban jónak nézett ki, élesben viszont egyáltalán nem jött be, nagyon hamar visszaálltam tendrilsre.

TrollBalint: "Vagy csináljam meg magamnak" :P Egyébként nem mindegy neked, úgyis mindig a magad útját járod, ha buildekről van szó. :D

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35441) TrollBalint válasza brunnehilde (#35440) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mert eddig nem találkoztam rendes leírással (kivéve az EA Ballistához) De most van egy. Amúgy, meg nem a saját fejem után megyek, csak én jobban tudom, hogy az én játékstílusomhoz (az állandó sírás :DD) mi passzol :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35442) DjDanee87 válasza brunnehilde (#35420) üzenetére


DjDanee87
addikt

Kösz a részletes leírást. Lehet hülyeséget kérek, de olyanra volna lehetőség hogy esetleg leírod hogy miként lehetne/érdemes hozzá a cuccokat lecraftolni?
Arra már rájöttem előző szezonban pl hogy body armort harvest crafttal elég könnyen tudtam csinálni jókat. Csak kellett hozzá (asszem)shaper influenced body, és arra kellett caster vagy crit harvest rollt nyomkodni mire beadott használhatót.

Esetleg van más slot, ahol így, viszonylag könnyedén lehet elfogadható cuccot készíteni? Egyrészt biztos segítene elindulni majd Sentinelben, ha volna róla fogalmam, másrészt kíváncsiságból a héten felhúztam egy SSF karaktert, amit ha köv ligában is megcsinálok nagy segítség lenne tudni, hogyan gearelhetem fel. Beraktam filterbe chance orb-hoz a pajzs+wand combo-t amiből a duskdawn staffot lehetne csinálni, de se nem esett, se nem jött chanceből egyik sem még. Addig nyilván legjobb talált cuccal megyek, ami mondjuk dual wield wand egyelőre.

Wandból esett használható, scepter/staff nem. Nyilván emiatt passzív fán a dual wield részt raktam ki bármilyen staff vagy pajzs helyett, meg clusterek hiányában keresgéltem még kevésbé jó dolgokat amikre elszórtam a pontokat. Igazából így is elfogadható már, T12es mapokig mentem tegnap egy 5L tendrilsel. Lehet menne még feljebb is, de mostmár pihenő jön péntekig.

A durva amúgy, hogy még csak 88 az SSF karakter, de sokkal szerencsésebb, mint eddig bármikor voltam. Esett még az acotok közben 1 exalted, stacked deckből az 5 exaltedes div card és még enlighten is!! Szóval ha van még valami jótanács craftoláshoz esetleg, az jöhet :)

Ja igen, még egy kérdés: honnan fogunk lightning tendril enchantolt sisakot szülni? Ahogy te is mondtad nem egy túl népszerű build, kicsit aggódom hogy lesz-e egyáltalán kapható crest of desire megfelelően enchantolva.

[ Szerkesztve ]

(#35443) Rayner


Rayner
őstag

Uhhhh hát a challengekért fel kell kötni a gatyát basszus :D [link]

(#35444) TrollBalint válasza DjDanee87 (#35442) üzenetére


TrollBalint
addikt

nekem az a tippem, hogy most népszerűbb build lesz, mint az előző ligában és többen fognak rámenni a craftokra. És kitartó munkával (és az automata figyelővel) ki lehet fogni. Azt nem mondom, hogy Brunne előtt, de azért csak ki lehet :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35445) DjDanee87 válasza Rayner (#35443) üzenetére


DjDanee87
addikt

Az biztos. Mondta is Chris a reveal streamben, hogy kemény lesz.

Meglátom mennyire fog érdekelni így. Legnagyobb bajom az egésszel hogy most archnemesisben is folyamat cserélgettem az atlas passzívokat a challengek miatt. Most még több kötődik hozzájuk, és azok is hosszabbnak/nehezebbnek tűnnek. Ha túl sokat csinálok olyan contentet amit utálok akkor hamar elegem lesz a játékból, szóval nemtudom mennyire fogok rámenni az egészre így.

(#35446) Rayner válasza DjDanee87 (#35445) üzenetére


Rayner
őstag

Az tuti hogy kell hozzá egy benga build 100ex+

(#35447) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Pedig az armour szett miatt meg fogom próbálni, ha a 38-at nem is, mert azt eléggé lehetetlennek tűnik, de a 24-est... Ha más nem, majd guild segítséggel :)
Viszont félő, hogy én is úgy járok, hogy kiégek gyorsan :( Nem bírom ugyanazt többször csinálni, mapból is max 2-3x tudom ugyanazt lefutni, utána már inkább csinálok valami mást.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35448) Rayner válasza TrollBalint (#35447) üzenetére


Rayner
őstag

Alapvetően lehet többet egyszerre csinálni, ahogy végignéztem nem az van hogy rohadt sokszor ugyanazt a mapot kell sokat kell grindolni. hanem pl ez

Defeat each of the following targets while affected by the Covetous Shrine buff.

Map Boss
Breach Boss in the Wild
Essence Monster
Metamorph
Delirium Boss
Shaper or Elder Guardian

meg a többi is arra megy ki hogy sokat kell játszani. de nem pl 1 bosst 1000x-er hanem globálisan minden contentet ki kell játszani
de jah nem adják könnyen az biztos, inkább beletolt időt kérnek ezért.
3.17ben más volt ott db-ra kellett ölni és a hyperspace flickerrel 3 nap alatt letoltam de annak 240% ms volt + flicker itt most elég lassabban de brutál build kell, hogy mindent meg lehessen csinálni

(#35449) Mad_Wolf válasza DjDanee87 (#35442) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

hát max ráfexel a labra, és enchantolod a saját sisakod.

A challenge meg elég kemény lett, asszem itt most nem fexek rá a 38-ra én sem, lesz ami menetközben összejön, plusz még párat rátolok mielőtt megunom a ligát :D
Bár lehet hogy megint annyira élvezetese lesz hogy nem unom meg.

(#35450) Mad_Wolf válasza Rayner (#35448) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

valami tipp hogy mivel csináljak lóvét az elején? :D te vagy ebben a szakértő.
Én heistre gondoltam, hátha összejön valami kis lé az elején belőle aztán építhetem a CWDT buildet :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.