Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) Lokids válasza Har_melin (#35200) üzenetére


Lokids
addikt

Nekem is a kraftolással van bajom. Ha találo kvalamit és az nem perfect megy eladásra Junnak. Szerintem egy csomó C/exa-t eladtam már, mert nem értek hozzá, nem tudom mi az ami használható és egyszerűen jóvá tehető. Ezért megy a kukába.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#35202) Har_melin válasza Rayner (#35199) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A harvestes tippet egyébként köszönöm!

Ahogy megnéztem, az 1ex+ -os darabok azért nem triviálisak (még a három passzívosoknál sem), de valóban, 5-10c-ért már lehet kapni alapot, ami utána jó eséllyel eladható 30-80c között legalább, ami nem rossz és grind nélkül is működik.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35203) Rayner válasza Har_melin (#35202) üzenetére


Rayner
őstag

szivesen, ha speed moddal pörgeted akkor nagyobb az esély a 2exes verzióra. egyébként én 10esével veszem és ahogy játszok harvestben ezeket lepörgetem aztán megy tradere, ami jó még asszem a 12% lightning 8as és caster moddal pörgetve

(#35204) Har_melin válasza Rayner (#35203) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Meglátom majd, vettem pár jewelt. A Harvesteket mondjuk nekem nem dobálja, pedig ki van rakva az összes passzív hozzá, de valami majd csak lesz.

Tegnap beállítottam az egyéni csúcsomat, lvl95. Úgy döntöttem, hogy egyelőre dobom a tankos guardian buildet, mert a budget változat is 7-8 exa lett volna. Annyiből már ezt is tudom fejleszteni és nem találtam videót a budget változathoz, hogy lássam, mennyiben gyengébb a maxolt változathoz képest (az bőven 100 exa fölött van). Pár dolog, ami az RF turbózáshoz kell használható lesz/lenne majd a guardianhoz is, nem teljes pénzkidobás.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35205) Mad_Wolf válasza Rayner (#35199) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

ez a shieldes cluster az a 12% increased Attack Damage while holding a Shield?

(#35206) Rayner válasza Mad_Wolf (#35205) üzenetére


Rayner
őstag

igen

(#35207) Rayner válasza Har_melin (#35204) üzenetére


Rayner
őstag

Úgy csináld hogy kirakod a Kirac pontokat atlas treen, jó pár missiont begyűjtesz. 20-30 és veszel (de esik is) scouting reportokat (nem drága) és azokat pörgeted amíg nem lesz harvest map benne

[ Szerkesztve ]

(#35208) m.lala válasza Har_melin (#35196) üzenetére


m.lala
aktív tag

Köszi. :K
Lvl 72, awa gemek nélkül, mivel pici vagyok, erősen figyelve, de megy T16, mindezt 1 laborral, berserk blitz charge stb nélkül, de olyan érzés, mint amikor a hyundaiomból beültetnek egy porshéba, azért erősen szokni kell... :DDD Védelme 20-25k armor, 80-81% resist, 32%block de csak 4 k tp, hogy ezzel hogy csináltak lvl 100-at passz. Namindegy szórakozok, jó eséllyel utcsó ligám egy darabig.
#35197Mad_Wolf---már csak 160 exem van, eddig 190-200 exnél tartok és még nem vettem meg a headhuntert.... ;]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#35209) Lokids


Lokids
addikt

Valamit nem értek a Corrupting Fever buildeknél. Példa. Poe ninján az összes buildben az Armor 6. Linkje a Reap. MIÉRT?
Amíg a Poet1s Pen-ben van, addig aktiválódik magától. De a miért jó, ha a Corrupting fever mellé beteszik 6.nak?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#35210) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Van valakinek tapasztalata az 1L Creepeing Frostal? :))Meglett a 40/40 challenge, tegnap már úgy voltam vele, hogy ennyi elég is lesz a ligából, de aztán belefutottam ebbe a buildbe. Papiron elég jól néz ki, kicsit alakitgattam, hogy nekem jobban megfeleljen, erősen gondolkodok rajta.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35211) Lokids


Lokids
addikt

Ó baszki ez a game utál engem.
Temlomban siekrült kihozni a 2x corrupt gem szobát ÉS mellé a 2x corrupt item szobát.
Eladás helyett megjelent a $$ a szememben és rápróbáltam egy enlighten gemre. lvl3... legalább nem semmisült meg.
Itemnek egy Aegis Aurora pajzs... +2 projectile +2 trap gem... :W :W :W :W :W
Inkább adtam volna el. Most 5 exával több lenne nálam.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#35212) freddirty válasza Lokids (#35211) üzenetére


freddirty
senior tag

Sajnos ez nem így működik. Ez egy gambling alapú játék, mindenből sok iterációt kell végrehajtani mert akkor növekednek az esélyeid. Tehát pl. jelen esetben átspecceled az atlaszt alvára, és futod a mapokat erősen, míg lesz kb. 20-20 templomod gem és item double corruptra. (lesz pár amiben mindekettő lesz). Option 1: stabil de kisebb bevétel ha eladod mindet. Option2: Kinézel egy profitábilis gemet és itemet (vmilyen unique shield jó lesz) megveszed őket majd lefutod az összes templomot és corruptolsz. A végén vagy kinéz egy huge profit vagy kijössz cirka nullszaldóban. Aztán lehet kezdeni előlről :) Ha meguntad akkor meg átspeccelled az atlaszt mondjuk egy boss rushra és futod a city sqare-eket hűs halomba és adod el a sok invitation-t. A lényeg a mennyiségen van.

Az egy db rápróbálok hátha bejön az sajnos nem működik, túl kicsik az esélyek...

fred

(#35213) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Nnna, itt a példa, miért ódzkodok a tradetől.
- Megfogadtam a tanácsot, craftoltam lvl84/8-as shieldes large clustereket harvestben. Nem is eredménytelenül, lett olyan is, ami a trade szerint 1,4 exát ér, két másik is 100+c. Papíron. Két napja dekkolnak, már lejjebb vittem az árukat, nem kell senkinek. (A segítő szándékot és a tippet őszintén és nagyon köszönöm, nem szemrehányás akart lenni! :R Csak megint látszik, hogy aki napi 1-2 órát ül csak a játék előtt és nem követi aktívan a piacot, annak ez a fajta trade nem biztos, hogy működik.)

- Astragali. egyesével 3,5, tömegben 4c. Van száz belőle, 25db 90c, nulla érdeklődő.

Az egyetlen, ami fixen mindig elmegy szinte azonnal, az az ancient orb.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35214) Lokids válasza freddirty (#35212) üzenetére


Lokids
addikt

Ó tudom én. De én annyit nem farmolok, hogy 10+ tudjak egyszerre csinálni. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#35215) m.lala válasza Har_melin (#35213) üzenetére


m.lala
aktív tag

Kellő kezdőtőkével....nyilván ezt nehéz összeszedni, úgydereng a srácok is már leírták ez a boss rush nem igényel nagy befeketetést egy kellően kihúzott atlasszal.
Csak ugye sokat kell menni meg minimum vagy 50-100 mapnál érdemes elkezdeni. [link]

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#35216) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Uhh gyerekek. Semmi gondom nem volt a Tendrilsel, sőt, nagyon bejött, de ez a Creeping Frost build megint egy másik szint. :Y

3.17 Creeping Frost: Csináltam egy rövid izelitő vidit delveben, hogyan is néz ki vele a játékmenet. Még mindig erősen levelingezek (lvl92-n vagyok most), igy nem nagyon mentem komolyabb bossokat (egy phoenix/mino párost azért leöltem pillanatok alatt), de a t16 farm sima. Mondjuk nem olcsó, és nem is ligakezdő, de ha sok a fölös exa, akkor érdemes kipróbálni.

Itt a pob, mit sikerült összehozni és hogyan is fog kinézni, ha kész lesz. Persze átalakitottam a saját izlésemre, skilleket, mindent, gear már megvan (cipőt, bodyt, övet áthoztam), csak 1-2 jewell hiányzik még. 6,5k life, 2k ES, fagyasztás ezerrel, explode, life és ES leech, life recovery on kill, pluszos chaos resi, brutál aoe, shock, freeze, chill, burning ground immunity, meg persze tonna dps.

Alapja a divergent creeping frost. Ez ad extra projectilet. Ehhez jön a Crest of Desire (50%q), az Ashes of the stars amu (30%q), meg a dying sun flask, amikkel durván stackelhető a skill. Csak ez az alap olyan 25-30exa, de "1L"-ben simán kihozható vele a 30+ milla sirus dps. :)) Határ a csillagos ég. Olyan extrákkal pl, mint a mageblood/HH, vagy a Heart of destruction ascendancy (80+40 exa a két jewel). :D

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35217) dante3


dante3
addikt

[Gauntlet event]
Április elsején indul:
Unique Monsters have 100% Increased Life
Monsters have 70% Increased Area of Effect
Monsters have 40% Increased Attack, Cast and Movement Speed
Monsters deal 100% Increased Damage
Monsters Fire 2 Additional Projectiles

:DDD

[ Szerkesztve ]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#35218) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

templar levelinghez keresek valami jó lightning skillt, amivel el lehet jutni A10 végéig szopás nélkül, extra gear nélkül.
A boss sebzés a lényeges, a mobokon inkább csak átnyargalnék, elég ha map elejére eljutok lvl68-ig.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35219) brunnehilde válasza Har_melin (#35218) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Tendrils + Storm Brand kombó

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35220) Har_melin válasza brunnehilde (#35219) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

köszi!

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35221) gdevil válasza Har_melin (#35213) üzenetére


gdevil
aktív tag

Én is kipróbáltam ezt a Harvest pörgetést, a shiled-es jewellel. Eddig 3 sikerült (főleg a speed harcvest crafttal jött be gyorsabban) az elsőt 1.7 exaltért, a másikat pedig 3-ért vitték el.
Most a harmadik már kinnt van a trade-en két napja 3 exalt-ért, még nem kellett senkinek. Lehet lejjeb viszem az árat.

Mondjuk valaki (aki nagyon érti ezt a Harvest-elést) leírhatná nagyvolnalakban, hogy milyen kraftokkal miket lehetne még pörgetni.
Egy csomó kraftot próbálgattam már, de tuti, hogy elszórtam pár nagyon értékes kraftot is hülyeségekre....... :)

(#35222) San398


San398
őstag

Hali
Melyik ez a shield-es cluster jewel? Linkelne valaki egyet a trade oldalról. Köszi

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#35223) Har_melin válasza San398 (#35222) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ezt hozta fel az én gememre listának (az enyém mág pont nincs rajta, mert éppen csak beléptem) Természetesen az implicit számit a farmolásnál, aztán szerencse, hogy mit hoz ki rá.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35224) San398 válasza Har_melin (#35223) üzenetére


San398
őstag

Köszi,
Azért nem találtam mert ez után "Added Small Passive Skills grant: #" kell még kiválasztani a shield opciót

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#35225) m.lala válasza Har_melin (#35218) üzenetére


m.lala
aktív tag

Csak nem elkezded az általad linkelt atombunkert? ;]

Én nem bírtam magammal bár a wild strike kegyetlen volt a szolid 14 attack/sec mellett, de védelemben hmm hmm...
Na ez pont annyira beteg, mint amennyire a számok tükrözik 75/75 block, 100k armor, 85%+resi, eszetlen tankos..kb akkor haltam eddig, ha nem kapcsoltam be a flaskákat....kb 80-85%ban másoltam le pénzhiány okán, a chaos resi még nincs, de eddig nemigen ölte meg semmi.....nem néztem sokba guardiant mert defre jó, de nem sebez.....na ezzel már elég finom...én azthiszem révbe is értem remélem ezzel már röhögve végigverek mindent. :K

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#35226) Har_melin válasza m.lala (#35225) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A guardiant csinálod? Igen, abba akarok belevágni, de még a héten be kell fejezzek két munkát, addig csak készülődök.
Az RF inkvizitor nagyon jó, erős is, de a sebzése nem elég nagy ahhoz, hogy a masszívabb endbossok ellen (vagy akiknagy dot-ot raknak rád, mint Al-hezmin) ne kelljen trükközni, időzíteni. Ez nekem nem megy, nincs meg hozzá a rutinom, ergo halok is rajtuk. Remélem, hogy ez a guardian tényleg olyan tank lesz, amilyennek látszik, akkor talán meg tudom tanulni ezeket is.
A büdzsém mondjuk a közelébe nincs a top kategóriának, de még az indulót is csak alulról karcolja, viszont remélem menet közben össze tudom majd hozni ami kell. Páncél, pajzs, Melding of the Flesh megvan, a Watcher's eye egy kevésbé sebzéses változatára és a Nebulisra szintén megvan a pénz, a többi meg remélem összejön.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35227) Rayner válasza Har_melin (#35213) üzenetére


Rayner
őstag

Vidd lejjebb és elviszik. :)

(#35228) Rayner válasza gdevil (#35221) üzenetére


Rayner
őstag

Erre nincs konkrét válasz, én úgy csinálom hogy poe ninján megnézem a top buildeket, milyen cluster van bent. utána meg nézem például itt : [link] milyen módokat mivel lehet pörgetni és azokat tolom rá (ezt lehet fossilokkal is csinálni akinek sok van) nincs olyan hogy minden ligában fixen megvan mit kell pörgetni, ez minden ligában más attól függ mit kíván az éppen meta build. van még sok ilyen cluster ami pénzt hoz. a lényeg hogy a large 8 passzívos legyen semmi más nem éri meg, kívéve a minionos. medium 4 vagy esetleg 5 passzívos. small clusternál a maximum life majdnem mindig megy Fettle passzívval (ez mondjuk nagyon ritka és esély is kicsi rá ) poe ninját amúgy is kb mindenki nézi úgyhogy nem jelenthet ez gondot. csak jobban meg kell nézni a buildeket. :)

(#35229) Rayner válasza Har_melin (#35218) üzenetére


Rayner
őstag

3óra alatt lvl64 a10 : [link]

(#35230) Har_melin válasza Rayner (#35229) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

azt ismerem, megnéztem, amikor a múltkor valaki belinkelte - nem az én asztalom. Tudom, ez a hatékony mód, de én (számomra) új skillnél azzal próbálok játszani, hogy megtanuljam a használatukat, nem akkor kezdeni, amikor már élesben megy a dolog.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35231) TrollBalint válasza Rayner (#35228) üzenetére


TrollBalint
addikt

és hogy nézed meg a top buildeket? Amiből a legtöbb van? Mert 2 hét után már mindegyikből van szinte level 100 (de az ötlet tetszik :) jól el is lopom, remélem más nem látta :DD )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35232) Har_melin válasza TrollBalint (#35231) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A ninján van külön cluster jewel lista is. Az csak az alap gemek alaján rangsorol, a rájuk craftolt modokat nem nézi, de ha eladásra akarsz craftolni, akkor éppen ezért jó irányadó lehet.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35233) Rayner válasza TrollBalint (#35231) üzenetére


Rayner
őstag

nyilván amelyikből nagyobb %-os arány van. itt azért kerül sokba mert mindenkinek az kell, de hátul is körül szoktam nézni 1% alatt vannak olyanok amiket nem azért játszák kevesen mert xar hanem mert mirror tier és egy-egy jewel akár vagy item 20-100-200ex

(#35234) TrollBalint válasza Har_melin (#35232) üzenetére


TrollBalint
addikt

Egyre inkább úgy látom, hogy ha "életbe akarok maradni" poe-n akkor muszáj ebbe a business világba belépnem :D
Mindenesetre köszi a tippeket mindkettőtöknek

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35235) la_cc válasza TrollBalint (#35234) üzenetére


la_cc
addikt

Játszhatsz SSF-et is, mint a fakírok. :P

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#35236) TrollBalint válasza la_cc (#35235) üzenetére


TrollBalint
addikt

kacérkodok már egy ideje a gondoloattal, de én keveset játszok ahhoz, hogy "megérje" ott mennem. Kifarmolni cuccokat nem az én világom (de úgy se fogom kibírni és egyszer kipróbálom :D )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35237) Har_melin válasza TrollBalint (#35236) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Az SSF-nél nem annyira az idő a kérdés, hanem az, hogy pontosan tudnod kell, mit hogyan tudsz elérni.

Pl. én most csináltam egy baromi jó sceptert az RF buildemhez. SSF-ben is összehozható, semmit nem vettem hozzá, a tényleges ráfordítás olyan 2,5 exa lehetett chaost és alchemiket beleszámítva. Most 19 ex-ért kínálnak hasonlót. Csak a fix eredményhez kell farmolni előbb betrayalt (hogy meglegyen a multicraft), Einhart (hogy tudjál imprintet csinálni), célszerű harvestet (hogy essen exa shard), meg persze el kell jutni ilvl84-es cuccokig - és ez még egy nyílegyenes craft volt. Ugyanez volt a páncéllal is. templom farmolás, hogy essen life+incr. life páncél, betrayal farmolás, hogy meglegyenek a szükséges modok, imádkozás, hogy ne brick legyen a regalozásnál, stb.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35238) brunnehilde válasza Har_melin (#35237) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Lehet rosszul látom, nem vagyok egy craftolós játékos, de szerintem most lehet a legkönnyebb az élet SSF-ben. :)) Az atlas passzivval gyönyörűen lehet célirányosan farmolni, map, scarab, currency tonnaszámra esik, bőven vannak mission-ök. Annyi, ahogy te is irod, tudni kell mit-miért csinálsz.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35239) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Egyrészt ez a tudni kell mit miért, ez még nagyon nem megy (szerintem Brunnehilde erről tudna mesélni :DDD) Plusz, nem vagyok a célirányos farmolgatos fajta, akir 3-5 perc alatt lefutja a mapokat. Mikor leülök játszani, akkor döntöm el, mihez is van kedvem. De ezek után akkor kétszer is meggondolom, hogy kezdjek-e egy SSF karaktert :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35240) Rayner


Rayner
őstag

Igazából nem bántás senki fele, de szerintem rossz oldalról nézitek ezt az egész craftos/farmolós/trades dolgot. Mindig azt látni hogy : mit érdemes eladni? mit érdemes craftolni? mit érdemes farmolni? ...itt magától a kérdéstől rossz az egész.... Első körben dönteni kell mit akarsz csinálni? mondjuk pl craftolni... ezen belül mit mondjuk cluster/amu/cipő/kesztyű akármi.
ki kell tenni egy célt, teljesen mindegy mit mert mindent el lehet adni mindent le lehet craftolni. nincs olyan hogy jó vagy rossz...
teszem azt eldöntöd cipőt akarsz farmolni ekkor meg kell nézni poeninja top buildek mit használak... youtube-on rákeresni megnézni értelmezni, utána craftofexile megnézni mik a lehetőségek és legyártani.
ezt leginkább a googlehoz tudnám hasonlítani. ott is minden megvan minden lehetőség fent van, de igazából keresni kell megtanulni mit merre hogyan és megvan a válasz....
Nagyon sokan nem craftolnak, farmolnak stb mert vagy nincs kedvük vagy fingjuk nincs hozzá de valahonnan van sok ex és meg fogja venni mert nem akar ezzel tökölni. én pl rááldozok 1-2-3 napot (igen jobb lenne mapokat futni és játszani, de előbb currency kell hozzá) megcsinálok pár ilyen craftot utána élvezem a játékot liga végéig.

illetve ez a játék erről szól erre épül, ha nem megy akkor lehet diabo3at tolni ott a smart loot miatt belenyomják a képedbe a highend geart aztán futhatod a 20000paragont míg le nem fordulsz a székről :D

[ Szerkesztve ]

(#35241) TrollBalint válasza Rayner (#35240) üzenetére


TrollBalint
addikt

nah, pontosan ez az, amit én nem szeretnék (egyelőre), hogy az időmet, amit játékra fordítanék, keresgéléssel töltsek. Én inkább játszok, mégha éppen "szar" is a build és esek kelek vele.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35242) Rayner válasza TrollBalint (#35241) üzenetére


Rayner
őstag

igen ezzel én is így vagyok, de rájöttem ha feláldozok pár ilyen napot akkor megszabadulok ettől az esek kelek felidesítem magam dologtól és élvezni tudom a játékot. mintha nem csinálnám és kínlódnék hetekig és elmenne a kedvem

(#35243) Lokids válasza Rayner (#35240) üzenetére


Lokids
addikt

Nálam ez a kraftolás kimerül abban, hogy Lehet orbokkal módosítani egy tárgyat. Meg vannak az essencek.
Életemben nem használtam Fossilet. Azt se tudom jók-e egyáltalán valamire. Ott vannak az inventoryban azt csá.

fogalmam sincs hogyan lehet rárakni extra dolgokat (pl shaper mod), mert ilyen modot simán chaos orbbal nem tudok rápörgetni. Meg még néha harvest craft. De az is számomra egyenértékű azzal, mintha random chaost dobálnék egy itemre.

Mindezt úgy, hogy anno megnéztem 2-3 videót a essence drain íj crafthoz, de a 3. után se értettem, hogy mi a fenét csinálnak.

Úgyhogy én játszom, és néha esik valami amit el lehet adni és 1-2 hónap farm után van 10-20 exám amiből tudok venni valamit, amit más lecraftolt.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#35244) la_cc válasza Lokids (#35243) üzenetére


la_cc
addikt

Én gyűlölöm a poe crafting rendszerét a túlbonyolítottsága miatt, de a fossil-ok még az értelmezhetők közé tartoznak, mert valamilyen szinten irányított. Érdemes túrni a craftofexile-on, ott van "Simulator" rész is, ami kiköpni neked, hogy mi a legideálisabb fossil kombináció valamire currency befektetés tekintetében. Én cluster jewel-eket craftoltam így liga elején jó pézért minion build-ekhez.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#35245) Har_melin válasza brunnehilde (#35238) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Persze, én sem azt mondtam, hogy nehéz, hanem azt, hogy ez nem (csak) idő, hanem tervezés kérdése.

Amit persze el is lehet rontani, mert én pl. elszúrtam kb. egy hetet azzal, hogy essence-et farmoltam, hogy essen Horror a sisakhoz. Aztán megnéztem a trade-en és kiderült, hogy közepes minőséget már minden további nélkül meg tudok venni, miközben egy árva darab Horror nem esett a hét alatt, jobban jártam volna strongboxszal vagy harvesttel.

Nekem most ez a harvest craftolós info nagyon hasznos volt. A saját ligája után én teljesen hanyagoltam a harvestet, mondván, hogy mit tudom én, mit craftoljak. Pedig tényleg működik, ha nem is jackpot szinten. Végül is ma elvitték 1exáért az eredetileg 1.3-ra beárazott darabot, és én ennek is nagyon örültem a 10c-s befektetéssel. Arról nem is beszélve, hogy a jó clusterek (mindegy milyen buildet csinál az ember) elég drágák, az alapok meg olcsók, saját felhasználásra is érdemes. Én most párhuzamosan tartok fire (RF-hez), crit lightning (a guardianhoz) és Bow meg shield (eladásra) gemeket és így még az alkalmankénti izgalom is megvan, hogy mit dob az rng.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35246) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Viszont most ezzel az RF builddel sikerült elérnem a hardveres korlátomat. T16 map, harbi és expedition scrabab, harbi a map listáról, Einhar küldetés, fire eldritch influence, consecrated ground map mod és egy random beadott delírium - elég diavetítés szerű lett az eleje, de szerencsére túléltem. Ha ez valami célzós attack vagy spell kari lett volna, akkor garantáltan RIP.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35247) m.lala válasza Har_melin (#35226) üzenetére


m.lala
aktív tag

Igen elkezdtem a guardiant. Illetve a tendrilses inq-et alakítottam át.

Én ezeket tapasztaltam:
A jó hírem, hogy pontosan olyan tankos ahogy az a videóban látszik, és nem lehet elmenni mellette, hogy a defre sokkal könyebb gyúrni vele, szinte erőlködés nélkül megvan vele a maxblock és a 90% phys dam red. érzésre úgy tűnt nekem mivel nagy a defe eleinte olcsón kifullozod jó szintre és az ha megvan a sebzést később lehet már növelni tehát el lehet kezdeni épiteni relative kis ktg vetéssel.

Ami megtudja ölni kb a corrupted blood, mert nem raktam jewelre még, meg egyenlőre a chaos alapú sebzés, nyilván ezeken dolgozni kell, ha kész, később már az sem vélhetően.

A sebzése tényleg egész jó, és nem nagy kinlódás cserélgetni a shock novával a fő skillt, mert az elég hektikus, van mikor takarít, máskor meg mint a divine ire egy csikban sebez....
Tényleg volt, hogy benéztem és nem volt mana reg és a beépített tempest shieldel öltem meg a mobokat mert nem volt kedvem kimenni, mindezt T16 on bóklászva... ;]

A rosz hír: az unnatural instinct 10ex, nebulis 7, armor +2 lvl na olyat nem is tudtam venni emberi áron, awa spell echo 20ex, arcane surge os blockos watcher pff valami 50 ex volt mikor néztem, jewelek se 10 c...szóval csak ami eszembe jutott.
Vértbe beraktam egy +2lvl-es skin of the lordot, egy crown of invarddal felhoztam 5k körülire a pajzsot igy elvan, ktg hatékonyabban.

Ha az emberfia lánya nem jól válogatja össze a cuccokat kevés lesz a life meg az int, akkor az anomalous arrogance nem tudja kikapcsolni a clarityt mert nem lesz miből, így az elveszi a manát, ergo nem lesz elég mana igy 2db 3as enlightennel én ugy jártam a skitterbotot perpill nemtudom bekapcsolni.....hydrot tettem bele hátha segit...szóval oda kell figyelni.

Amig nincs meg a nagy resist a melding felesleges mert csak lehúzza a resit, amikor eléri a kari belehet kapcsolni nekem most 80/87/87 de 90/90/90 van a vidiben szóval van benne tartalék, plusz a balbalás brutal restrant nélkül nem tölt a flaska folyamatosan ergo nincs resist szóval az is alap igy kb ezek a buktatók, mert minden egymásra épül.

Summa summárum: biztos vagyok benne minél erősebbre kiépíted annál nagyobb örömöd leled benne ezzel már tényleg nemnagyon kell taktikázni. Igazán megnyugtató vele a játék. :U

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#35248) brunnehilde válasza m.lala (#35247) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Tudsz dobni pob linket, hogy mit hoztatok ki ebből? Kiváncsi vagyok, mert én is kisérleteztem egy nagyon tankos verzióval, összevetném azzal. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35249) m.lala válasza brunnehilde (#35248) üzenetére


m.lala
aktív tag

Az eredeti build: [link]
Az enyémet nem mutatom, mert közelében nem vagyok annak a sebzésnek. ;]
A 90% resi craftolt sapival van meg, a 95k armor meg a 87%resi 75/75 blockkal viszont sima liba.
A sebzés 1/3-át adja egy molten shell-phantasmal smite-divergent righteous fire kombó, csak azt nem értem hogy hogy, mert a smite egy sima skill, pob-ban ad DPS-t de gyakorlatban én nem látom hogy müködne, rápillantanál?

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#35250) brunnehilde válasza m.lala (#35249) üzenetére


brunnehilde
senior tag

A smite egy ideiglenes aurát ad hit után, ami buffolja a light dmg-t. Annyi, hogy megfelelő fegyó kell hozzá. Ahogy elnézem, azért ez nem egy filléres build, és mindent a végletekig kimaxolt, max értékeket irt be. Papiron mindenesetre jó, védelme meg tuti fullos. :))

Itt az enyém, amivel kisérleteztem. Rájöttem, hogy a Tendrils is működik a Crest of desire sisakkal 1L-ben, és a divergent tendrils aprópénz, lvl21-es is simán összehozható. Fegyót előbb vettem hozzá 1exáért, az Aegis pajzs szintén 1exa. Többi gear is reálisan összehozható és nincsenek benne csillagászati értékű cuccok. Védelme 75/75 block ennek is, Aegis pajzs, divine shield itt is kirakva. 40k armour, molten shell, tempest shield, 8k kombinált life+ES, tonna life on hit. Sirus DPS meg elég szép lett ez mellett is, 7,3m normal pulseal, 22m stronger pulse (full DPS cullinggal és storm branddal 9,5/25m). Később átpakolom a geart és futok vele egy-két mapot/bosst, hogy lássam mennyire tankos a valóságban.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.