Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) TrollBalint válasza LittleBoss67 (#35300) üzenetére


TrollBalint
addikt

próbáltalak megnézni pob-ban, de szerintem mást találtam meg, be tudod dobni ide a jeweled?

Az Atlas passive fán van olyan, hogy a guardianok segítik egymást, valahol fent, vagy jobbra fent. Attól lehet, hogy megjelent másik is.

San398:: A bane emlékeim szerint úgy kellene, hogy működjön, hogy ami hozzá van kapcsolva átok, vagy átkok, azokat ráteszi az ellenfélre. Számít a curse limit, ha nem tudsz 2-t rátenni, akkor hiába kapcsolsz hozzá többet, csak az "utolsó" lesz a szörnyeken. Ha pedig úgy triggereled a Bane-t, akkor nem fogja feltenni az átkokat, csak, ha manual castolod.
Ennél többet max akkor tudnék mondani, ha látnám a builded

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35302) dbius válasza LittleBoss67 (#35300) üzenetére


dbius
veterán

"A saját timeless jewelem csak értékében más. Az övén 81000, nálam 131000."

Ez a lényeg, ez az érték dönti el, hogy mit tud az adott timeless jewel, ami egyébként az általa kijeleölt körön belül megváltoztatja a képességfa tulajdonságait. Az egyes értékekről nincs pontos nyilvántartott adat, akkor derül ki mit tud, ha megveszed, vagy előtte tudsz kommunikálni az eladóval erről.

Annyit tudsz tenni, hogy "Divine Orb" használatával random változtatod a jewel értékét, és minden divine orb után berakod egy slotba és megnézed, hogy - esetedben ami érdekes - hol van "Slum Lord" a körön belül és az hány pontba kerül, hogy aktiváld.

Ráadásul ha több gem slotod is van, a már aktivált többi képesség függvényében érdemes lehet több slotban is megnézni, mert slotonként változik, hogy mi hol lesz.

Nekem egyébként van egy Elegant Hubrisom, ami a képességfán bal oldalon, az "Endurance" fölötti gem slotba helyezve ad 2 Slum Lordot (2*80% minion damage), mégpedig egyik az "Overcharge", másik pedig a "Divine Fervour" vagy a fölötte lévő "Holy Dominion". Szerk: 10240 az én hubrisom értéke.

Aktivált skill pointok függvényében nekem 4 plusz pontba kerül a Slum Lordok aktiválása, de nem használom, mert nagyon nincs fölös pontom, ezért a stashben hever. Ha érdekel és beleillik a Te skill fádba, akkor beszélhetünk arról, hogy átadjam valamennyiért.

Profilom, karakterem pedig a ligában: Just_usual :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35303) brunnehilde válasza LittleBoss67 (#35300) üzenetére


brunnehilde
senior tag

A másik amit kérdeznék, hogy a guardiánok miért jelennek meg, egy másik guardián segítségére?

Ahogy Bálint is irja, atlas skill fán vannak kirakva azok a pontjaid, amiktől ketten jelennek meg. Ha a build nem birja, muszáj kikapcsolni, egyébként meg nem rossz dolog, mert mindkettőtől eshet fragment. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35304) Mad_Wolf válasza dbius (#35302) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

így van, nekem is "csak" 2 db minion dmg jött össze, és ott se 2 skill pontból a másdik, pont mint neked. De a videóban el is mondta, hogy tft-n kell venni a jewelt, ha 3x akarjuk (pár ex lesz az ára). Nekem így is elment rá jópár divine, de egyelőre megelégszem a kettessel.

A guardian segítős atlas skill meg a fa legtetején van, ott nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#35305) LittleBoss67 válasza TrollBalint (#35301) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Üres pob-ban csak 81000-nél hozza a 3x80% minion dam.-ot
Konzolos (xbox) vagyok és a LittleBoss67 elvileg jó. Ezen belül a LB_Nekroleton.
Ne nagyon nézzetek körül a kupimban. Ideiglenesen betettem a jewelt ahova szántam.
Balra alatta ami most minion life, lenne az egyik, a másik valamivel feljebb ami most 80 % crit.strike, a harmadik a kör szélén a discip. and training mellett.Az most 40 % l.resist.

A passzívon gondolom a "guardian's aid" pont lesz a ludas a fenti csillagban. Ezt is másoltam.

Remélem jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#35306) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

dbius, brunnehilde és Mad_Wolf egyenlőre mindenkinek köszi.

(#35307) tibee77 válasza TrollBalint (#35301) üzenetére


tibee77
őstag

Neztem a karijat, tuti fel tud rakni 3 atkot a mobokra. Viszont erdekes, hogy miert nem latszodik a mobokon.pob-ben kene megneznie, hogy nagyobb - e a dps ha a curse gemeket ki-be veszi/teszi a linkböl.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#35308) LittleBoss67 válasza TrollBalint (#35301) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Saját pob-om [link] asszem. De a timeless csak ideiglenesen van ott.

Érdekes.. ki sem írja a nod-ok tulajdonságait.

[ Szerkesztve ]

(#35309) San398 válasza TrollBalint (#35301) üzenetére


San398
őstag

Ahogy írtam is 1 alap átok, 1 az Occultist Malediction, meg 1 a whisper of doom így három átoknak kellene lenni. Manuálisan castolom a Bane-t.
Pob-ban adja a sebzés növekedést ha berakom az átkokat a Frostbite meg Ele weakness is (a kettő együtt 700k Dot sebzést ad)

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#35310) TrollBalint válasza San398 (#35309) üzenetére


TrollBalint
addikt

És nem is rakja fel az átkot, vagy csak megjelenítési hiba? Nem tudom milyen átkot raksz fel, de esetleg elementeal csökkentőssel kipróbálhatod (mármint külön-külön ami lightning, fire stb.) csökkent. Ha visszább mész, T1-es mapokra, vagy Act 10-be, és rányomod a mobokra, szerintem akkor meg kellene kapniuk a Vulnerability to fire/lightning stb-t. (mivel a Bane elég jól sebez, lehet anélkül kellene kipróbálnod, hogy fel tudod-e tenni őket)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35311) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

Harvestből kellene egy Primal Crushclaws (amúgy csak próba szintjén), szerencsém is lett volna, de elhalálozásakor semmi nem maradt, ami felszedhető lett volna. Mondjuk itt egyetlen lény se marad a földön.
Akkor hogy lehet begyűjteni spectrenek ? A skele mágusok nyírják így ki őket? Eddig más karakterrel sosem figyeltem mi marad belőlük.

(#35312) Har_melin válasza LittleBoss67 (#35311) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

tippre van valami "enemies are destroyed when die" funkciójú cuccod vagy passzívod, azért nem marad semmi a hullákból.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35313) LittleBoss67 válasza Har_melin (#35312) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Köszi, de csak itt. Máshogy a többit sem tudtam volna csatába állítani.
Meg feltűnt volna a játék során. Vagy csak ide goldoltad?

(#35314) Har_melin válasza LittleBoss67 (#35313) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nem, azt nem tudtam, hogy csak itt tűnnek el. Akkor nincs ötletem.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35315) San398 válasza TrollBalint (#35310) üzenetére


San398
őstag

1.És nem is rakja fel az átkot, vagy csak megjelenítési hiba? - Fogalmam sincs hogy felrakja e de nem jeleníti meg
2. Nem tudom milyen átkot raksz fel, de esetleg elementeal csökkentőssel kipróbálhatod (mármint külön-külön ami lightning, fire stb.) csökkent. - Frostbite meg Ele weakness átkokat használok most, ha bane nélkül nyomom el megjelenik a mobok felett

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#35316) MedweSajt válasza LittleBoss67 (#35313) üzenetére


MedweSajt
tag

Fel lehet támasztani de csak néhány mp.-ig utána eltünik a hullája. Jellemzően a többi népszerü spectre is így viselkedik. Esetleg meg probálhatod a summoner csatin kérni vki segítségét akinek van spectre bankba.

(#35317) LittleBoss67 válasza MedweSajt (#35316) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Köszönöm. Rájöttem, mert sindy-t ugyan nem igazán kedvelem, de mentem pl. operative-ot keresni research-ba, de a csontik olyan gyorsan és távolról szedték le őket, hogy esélyem sem volt. Még annyit tehettem, hogy csak a spectre-ket hagytam harcolni, de ekkor is túl gyorsan "folytak bele" a talajba.
Harvestben ugyanez. Kb. 2 sec. és eltűnt a crushclaws. Itt meg ki sem hagyhatom a skeletonokat, mert akkor minden szellő elfúj.
Régebben adott pályán elvileg minden ott megjelenő lény egy méter séta nélkül desec-el idézhető volt.
Úgy látom az anomalous verzió képes ilyenre, de sajna konzolosként 2 db. van piacon 9-9 exa értékben.
Az operative sindy egy 10 hónappal ezelőtti beírás alapján bármely Jun mapon előcsalható, csak az assassinokat addig nem szabad megölni, míg ezek nem spawnolódnak. Még nem jött össze, vagy ennél a módszernél is elfolynak.

(#35318) Mad_Wolf válasza LittleBoss67 (#35317) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

Miért kellenek neked ezek a spectrek? A hagyományos host+carnage chieftainx2+they of thul nem jó?

(#35319) LittleBoss67 válasza Mad_Wolf (#35318) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Arra gondoltam éppen, hogy de igen, jók.
De olyan rég nem indítottam necrot, hogy ki akartam próbálni, a többit is.
Az a helyzet, hogy eddig konzolon elég bajos volt a spectre kezelése.
Mondjuk nyomsz egy "A" betűt, lenyomod egér gombot és mazsolázol, de végül is nem talász, vagy mégsem kell ami a földön van, akkor nem elég megnyomnod az "A" betűt ismét (remélem így van), mert ha elengeded az egér gombját is, valamid lesz, amit nem akartál annak helyére amid volt. Csak úgy tudod ezt elkerülni, ha mondjuk miközben elengeded "A"-t, nyomsz egy Esc. gombot és csak ezután engeded fel az egér gombját.
Konzolon ez most ilyesmi (Esc. helyett a menü előhívása) , de legalább működik. 2,5 év után egy hete sikerült ezt kiolvasnom. Sőt képes voltam 28-as szintig (nem mintha sokáig tartana) egy karaktart elvinni, csak, hogy spectre bank legyen.
A keresést sem segíti, hogy a kurzor, ami egy fél holttestnyi karika, néha 6-8 méterrel odébb jelöli a kívánt célt.
Na mindegy, de így amúgy is esélytelen másodpercek alatt levadászni Őket.
Soká írtam, de asszony nemrég ment dolgozni így innentől ráérek.
Most 2 carnage 1 host 1 aréna master a felállás. Elég masszívan életben tartanak. Némelyik guard 1-2 x lecsap de 96-os szint után ez kevésbé érdekel.
Most megyek they of thul-t vadászni.
Lehet, hogy erről a szezonról később írok egy memoárt.

(#35320) Har_melin válasza m.lala (#35293) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Neked végül is hogy vált be a kari?
Engem némileg meglepett - bár ez csak az én hülyeségemet mutatja -, hogy azért sikerült ezzel is lehalnom párszor úgy, hogy védelemben már minden ki van maxolva. Az ES érték persze alacsonyabb mint Asmoé (5,8k 7k helyett) és az effektív max hit taken is "csak" 140k 170k helyett, de egyébként minden fent van, resistek 90, chaos res 69, armor majdnem 90 ezer, 90%-os pdmg csökkentés, curse immun, crit csökkentés.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35321) brunnehilde válasza Har_melin (#35320) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Milyen a dps ez mellett? Gondolkodtam, hogy mit lehetne még javitani a védelmemen (resik pl nálam "csak" 75-80-75, armour 40-45k, chaos resi flask nélkül nullán van), de aztán rájöttem, hogy felesleges és ennyi bőven elég. Lenyomtam vele mindent a játékban, maven inveket raren simán viszi, simuban elmentem vele 29-ig, mapokon meg kb halhatatlan, csináltam vele nagyjából 50 felturbózott corruptedot, egyszer se dobta fel a talpát az öreg. :))

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35322) Har_melin válasza brunnehilde (#35321) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

PoB szerint kicsit több, mint 4 millió, de még hátra vannak dmg node-ok és persze a fegyverem, gemjeim sem a maxosak, csak olcsójánosok.

Ha elviszem lvl 95-ig, akkor 4,8, ha 97-ig akkor 5,3 a sebzés a mostani gearrel.

Egy jobb nebulissal, awakened spell echoval (amit persze még fel kellene húzni lvl 5-re), tehát kb. 25exa plusz befektetéssel lvl95-ön 6,5, lvl97-en 7,3 millió dps. (mindegyik dps sirusra vonatkozik.)

Bossokkal egyébként kevesebb gondom volt, ami volt, az csak a rutintalanság miatt volt (hova álljak, mikor mozduljak félre, ilyesmi.) a nagy mob pakkoknál jöhet be olyan, hogy egyszerűen nem veszek észre a 30-40 fős tömegben pl. egy nullifiert. Meg persze a túlzott önbizalom, hogy nem is kell mozogni, elég állni és facetankolni. Az esetek 99%-ában ez igaz, de van 1% kivétel. Legutóbb is egy expedition összegyűlt csordája tett hidegre, pedig elég lett volna úgy három-négy másodpercenként egy picit hátralépni tőlük. másodpercenként van 3,4k ES regenem, plusz a guardian időszakos extrája, szóval nem fújja el a szél.

Inkább csak a videók alapján tényleg ilyen mindent AFK facetankoló karakterre számítottam, és nekem(!) annyira nem lett az.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35323) m.lala válasza Har_melin (#35320) üzenetére


m.lala
aktív tag

Alapvetően elvagyok bár nem tolom annyira aktivan, soha ilyen messze még nem jutottam, kellően erős és tankos nekem is van pici keserű szájiz vélhetően akkor áll össze ha minden ki van csutkára maxolva és akkor olyan lesz mint a szétpálinkázott éccaka után a túrós csusza ..nem fogja meg semmi. :DDD

Nem atombunker és nem halhatatlan legalábbis nekem nem, de az átlagtól ezerszer jobb a védelme, lvl 95 és már 97-98 lenne ha ésszel csinálnám. Nem vagyok kifullozva skin of the lords vért, crown of inward fejes 89% allres, 101k armour, 75/75 block emellé 4.8k ES és nemtom bekapcsolni a skittert, chaos resi 27% flaska nélkül. Szóval lenne hova gyúrni. Annyi hogy van awa spell echo stb szóval a dps nem rossz, de bossok kivételével mivel farmolok shock novát használok.

Alapvetően T16 sima liba..be is bacna ha nem menne. guardianok facetank minimális kinlódás. Shaper, lement némi rutinnal ha megvan a sebzés nem tart sokáig, elder szintén megmurdelt, Sirust is sikerült vele végre, némi ismerkedés után, simulacrum lvl 27-ig ment, de utána már nettó szenvedés volt a sok megakasztás, kinlódás..elengedtem nem vagyok mazohista.
Ami rutintalanságombol fakadóan nem ment az uber elder pedig nagyon kéne....nameg Maven oda nem értem még el .

Imádok kártyát hajkurászni bár valljuk be nem túl jövedelmező de ezen teszteltem. Kipróbáltam T16, 130% mapon, 3 scarab, beyond..anyám faca, 5 delirium orb és nem halt szóval le a kalappal, pedig volt hogy annyi rákositás volt rajtam azt se láttam milyen rendezvényen vagyok..... aztán mikor úgy éreztem kemény vagyok átraktam a videoban linkelt fára magam guardian map+20% quantity de azért 30c egy map és hát nekem nem dobálta a brother's stash-t.... :DDD 80 sima T16 rommá huzott mapon 1 esett jó 5 exa de azthittem jobb lesz. Guardian mapon viszont szinte megáll a kép annyi mob van, szóval beteg. ;] [link] Neki jött 8 körön 5 kártya nekem 10/0.

Mindent összevetve néha én is megmakkanok volt hogy egy ütéstől kismobon az mi? nemtudom átüti a védelmet és nyekk....emiatt pöppet mérges vagyok.
Ha nem esett volna rám a nemzeti bank esélyem nem lenne kiépíteni, de a guardian mint olyan nagyon bejött. :U
De farmolni tovbábbra sem tudom mit kéne mert szénné huzott mapon is csak apró jön mikor egy körbe beleforgatok 20-30-40 c-t.
Most poénból vettem 50 promenadot--na a the patient egész szépen potyog kár, hogy csak 25c.

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#35324) Har_melin válasza m.lala (#35323) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

na igen, nálam az is gond, hogy a videókártyám valahol az abszolút minimum és a használhatatlan szint között van, tehát sok mod plusz skill és map effektek együtt, az diavetítés.

Ilyen szempontból a RF kari sokkal erősebb, mert ugyan volt, hogy semmit nem láttam és nem is mozdult pár másodpercig, de ott az rf és a corpse explosion dolgozott addig is. Itt meg, ha nem castolok, akkor marad körülöttem a csorda.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35325) brunnehilde válasza Har_melin (#35322) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Igazából nem is az érdekelt, hogy mennyi számszerűleg a dps, hanem, hogy a gyakorlatban milyen vele a clear mapokon, vagy mennyire halnak gyorsan, könnyen a bossok. Ilyen szempontból is az egyik legjobb karim lett ez az inq, hasonló a legjobb cyclone buildjeimhez. :P És "budget". A kiadás nagy részét a 20exás elusive, onslaught, tailwind cipő tette ki. Helyette kipróbáltam egy sokkal olcsóbbat, chaos resivel, lifeal, implicitnek meg lehet felrakni action speedet, ami részben helyettesiti ugye a tailwindet. Ezt a ligát én mondhatni, hogy befejeztem, de új ligára csinálok majd hozzá részletes ismertetőt, amit ki lehet rakni megint a játékleirásba. Addig megyek bűnözni és tolok egy kis Lost Arkot. :DDD

m.lala: Tényleg nem értem, hogy ebben a ligában, hogy tudtok "szenvedni" a bevétellel. :F :P Lvl99-100 között lement 400 drb magic mapom! (min 40%). Chiselt nem kellett vennem, rengeteg esik. Mapok szintén. Amire költöttem: 4c ambush map deviceon, 3-4c ambush rusted scarab, szóval kb 7,5c/map. Ki van rakva atlas passzivon a strongbox, a map bossok, Kirac, map pontok. Egy hét után fél napot tradeltem, annyi currency/fragment esett, lett olyan 70-80exa profitom, úgy, hogy a div cardjaimat még be sem váltottam (17exányi sextantot adtam el, bár az nem egy hét alatt jött össze). :U Összesen 400 exám van, plusz 1,5 fullosra kimaxolt build nagyjából 100-150exa értékben. Oké, most sokat toltam, de ha valaki csak harmadannyit játszik is, mint én, az akkor is lazán 150exa. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35326) Har_melin válasza brunnehilde (#35325) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nincs gond a bossokkal, de én nem vagyok egy speedrunner. Nem oneshotolja a T16-os rare-eket, de pár másodperc. A clear az a crackling lance-el lassabb, de inkább azt használom, mint a novát, mert jobban észreveszem, ha elkezdi valami leszedni rólam a buffot.

Én most nagyon keveset játszom (néha csak pár, néha 5-10 map egy nap), azért sem panaszkodok a pénzre. Van három "fix" bevétel (astragali, ancient orb, stacked deck), ezekből két-három naponta összejön egy-egy exa még ezzel a lusta tempóval is, plusz a harvest craftolás, egyéb heist bevételek, Tujen (ha szerencsém van). Pontosabban eddig ilyen tempó volt, de az elmúlt két hétben még csak szinteztem, most lettem csak lvl91. Az RF karival amikor már lvl95 volt kb. dupla ilyen tempó volt, valószínűleg itt is ez lesz.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35327) Har_melin válasza Har_melin (#35326) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

butaságot írtam. Nem a rare-eket nem oneshotolja (néha azokat sem, de változó), hanem a bossokra vonatkozott a pár másodperces kill idő.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35328) m.lala válasza brunnehilde (#35325) üzenetére


m.lala
aktív tag

Ez a tendrils....hát ez tényleg az uj cyclone, igen tényleg jólenne egy budget és egy erős verziót publikálni, ha Har_melin benne van, mert mindenre is elég, én is nagyon élveztem vele a játékot.

A szenvedéstől messze vagyok, de ez a játék arra épül, hogy sokat told és farmolj és a sok kicsi sokra megy elve alapján haladj, én meg mindig a nagy tőkére gyúrok, ami ritka....plusz ehhez sok tab kell, van az amikor 4 szer vagy hányszor annyi fér be a raktárba na azt megkéne vennem mert amúgy nem férek el és árulni is egy lapról szoktam. Nem szégyenlem bevallom én nem tudok farmolni és koca játékosként igazából a játék élvezete miatt vagyok itt. Tanulni kéne pl. kraftolást bele kéne magam ásni mit honnan stb. De mikor csak napi 1 órád van eltolsz pár mapot és élvezed és ebből a szempontból nekem ezt a játékot nem veri semmi. Ezért hagytam abba az életrabló mmo-kat...szal vigyázz a lost arkkal. :D
Nekem nem buildeket kéne nézni, hanem farmolós vidiket. :DDD

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#35329) Rayner válasza m.lala (#35328) üzenetére


Rayner
őstag

"én meg mindig a nagy tőkére gyúrok, ami ritka....plusz ehhez sok tab kell, van az amikor 4 szer vagy hányszor annyi fér be a raktárba na azt megkéne vennem mert amúgy nem férek el és árulni is egy lapról szoktam..." Egy lap bőven elég árulni, sok vackot meg felesleges tárolni a stashban. van 3-5 olyan base ami igen jó és fontos is de a többi kuka. Nekem pl 1 tab van Craft és egy Tab Sell néven. a liga elején kitalálom mit akarok (nem liga előtt mert az kb zsákbamacska) kb 1 hét alatt látszik mi a favorit starter és ott 4-5 itemre rámegyek (mint most pl a cluster amit fentebb leírtam már 3. naptól extra profitot hozott mert 70% shieldes starterral kezdett.) nem kell mindjárt a perfeckt rollra menni, amíg nincs elég pénzed addig 20-40-60c profitos kis craftok is hoznak. (fontos hogy az első héten nem szabad eladni semmi egyéb currencyt mert onnantól valaminek nagyon beesik az ára valami meg 20x-os áron megy ... utóbbi a gyakoribb.

(#35330) Har_melin válasza brunnehilde (#35325) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

"Ki van rakva atlas passzivon a strongbox, a map bossok"

Map bossok alatt a felső keresztet érted?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35331) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Kíváncsi leszek, hogy a következő ligára a templar (inkvizitor vagy guardian) + Melding of the Flesh + Aegis Aurora kombót mennyire fogják nerfelni? Nem mintha ezek filléres buildek lennének (bár az RF inkvizitor ligakezdőnek is elmegy), de olyan erős védelmet lehet köréjük csinálni, ami a legnehezebb harcokat is trivializálja.

Ha van eszük, akkor nem nyúlnak hozzá, mert eddig a PoE-ből pont ez a fajta tank hiányzott, amivel a kezdő játékos megtanulhatja, hogy melyik boss mikor mit csinál. Hiába mechanikusak a bossfightok, akinek nincs benne rutinja, az rendre elbukja őket, és ez inkább eltántorít a folytatástól, mint ösztönöz.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35332) m.lala válasza Har_melin (#35331) üzenetére


m.lala
aktív tag

Rayner
Hát igen, valóban aki ésszel tolja nem csak játszogat és céltudatos az hamar gazdagszik kitartással, aki arra vár mint én, hogy essen egy jó item nosss...ő az RNG-re van bizva, ami most bejött, de ez ritka. :U
Igen tipikus példa erre amikor nézem Crittias videóját és mutatja hogy egy sima fehér wandra 4 20% fire gemet kell rakni és megvan a +1 lvl all fire spell gem, sose jöttem volna rá, egyszerü? Igen, tudja ezt 10 ből 6 játékos..nemtom. ;] Ez a craft ez külön szakma. De persze nyilván ez csak kifogás részemről mint a valo életben ha az ember elkezd felelősséget vállalni azért hogy hol tart az életében hamar rájön mindenki hozott anyagbol dolgozik, de azért ahol tart csak ő a felelős..huhh elkalandoztam, de a játékra is igaz. :)

Har_melin
Most pl. Crittias is csinál egy RF bemutató sorozatot az elv ott is ugyanez, vagy itt van FastAF: [link] jó most a magebloodot hagyjuk legtöbbször nem földi halandó ktgvetésből dolgozik, de jobban megnézve tankos, tankos de azért Uber Eldernél csak arréb lép, Maven is sebzi szépen, de az elv ugyanaz magas resist mellé, magas armour plusz Aegis+block, és ha van mellé chaos resist már csak a rákosítás öl meg kb.
Nekem is rettentően szimpi, mert hiába próbálok gyorsabb erősebb karaktereket pl. ijászt amit imádok, de ha minden lépten nyomon összecsukják és nem tanulom meg a mechanikát, az keményen levesz a jókedvből.

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#35333) Har_melin válasza m.lala (#35332) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nekem RF inkvizitor volt az első karakter a ligában, elmentem vele lvl95-ig (egyéni csúcs), kifarmoltam a saját cuccait, meg még annyit, amivel el tudtam indítani a guardiant, szóval elég jól ismerem.
Nem kell hozzá mageblood, meg csillió exás cuccok. Ha ráköltöttem volna még annyit, amennyit eddig a guardianra, akkor alkalmasint bossok ellen is jobban muzsikált volna, de a rutin akkor is hiányzott volna hozzá. Ezért váltottam erre.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35334) Rayner válasza m.lala (#35332) üzenetére


Rayner
őstag

Én is csak játszogatok, nem vagyok full kocka. De meguntam amit írtam korábban is, hogy mindig kevés currency miatt ne tudjak kényelmesen játszani. Így asszem már a 6. ligám ez és most jutottam el arra a szintre, hogy előbb craft aztán build és akkor nem kell kínlódnom hetekig T10-14 pályákon (valahol itt szokott lenni hogy elfogy a gearem) hanem tudok kényelmesen haladni

(#35335) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

ez ma egy ilyen meghalós nap volt, teszteltem a guardian korlátait. (Meg az enyémeket)

- Über Atziri: sima 0:6 oda, az első split phase-nél. Valószínűleg a crackling lance elkapja a reflectes alakot is. Yugul aktiválva, de ha újra megpróbálkozom vele, akkor át kell majd rakni egy pontot az ele mastery alatti reflect csökkentésre is, akkor lehet, hogy megoldható.
- Baran: no problem. A mana miatt persze el kellett lépkedni a rúnáiról, de sima facetank.
- Veritania: no problem, facetank, pedig időnként belementem a degen felhőjébe is.
- Elder: no problem, facetank, csak a végén haltam meg, mert elfelejtettem, hogy be kell állni zana buborékjába.
- Expedition boss, valami V-betűs, cold dmg: 0:6 oda. Valószínűleg volt rajta még plusz buff is az addig aktivált remnantsokból (a pálya fele után értem el hozzá), de alig sebeztem és az ES-t is rendre lekapta úgy, hogy alig volt regen. Szerencsére helyhez kötött, nem kergeti az embert, így az első halál után kipucoltam mindent és úgy mentem vissza hozzá.

mindezt lvl93 szintlépés után csináltam, így összességében max. 10% xp-t buktam, tanulópénznek nem volt drága.
Ami viszont bosszantó, hogy ez a második logbookom volt egymás után, amelyiken egyetlen darab spec currency sem esett, pedig kifejezetten a runic monsztákat és az increased dropot adó remnantsokat rakom ki.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35336) brunnehilde válasza Har_melin (#35335) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Atzirihoz nekem is kellett mindkettő, passziv és pantheon is, hogy le tudjam nyomni. Nem egy templar barát boss. :D Amúgy meg gz az előrehaladásodhoz. :))

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35337) San398 válasza San398 (#35315) üzenetére


San398
őstag

Akkor most már megválaszolom a kérdést. A Bane úgy tudja használni a curse gemeket, hogy a curse gemek nem lehetnek nagyobb szintűek mint a bane. Maximum ugynazon a szinten lehetnek a mint a bane különben nem tudja automatikusan aktiválni őket.Teljesen úgy működik mit pl. a cast when damage "requiring level xx or lower", ott van a bane gemnél az első sorban épp csak nem verte ki a szemem. LOL

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#35338) tibee77 válasza San398 (#35337) üzenetére


tibee77
őstag

Basszus ez annyira magatol erthetödö, hogy erre nem gondoltam. ;]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#35339) TrollBalint válasza San398 (#35337) üzenetére


TrollBalint
addikt

hát bazz... erre én sem gondoltam, meglátszik, hogy régen használtam :)
De átnéztem mégegyszer a Wikit és nincsen benne ez, hogy nem mindegy a szintje :F :U

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#35340) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

"Path of Exile's 3.18 expansion will launch on May 13th"

Szóval még kereken egy hónap. :))

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35341) DjDanee87 válasza brunnehilde (#35340) üzenetére


DjDanee87
addikt

Köszi ezt a tendril buildet. Eddigi legjobb build amivel toltam (mondjuk nem játszottam még sokkal), és tegnap meglett a lvl98 vele ami nálam rekord. Mivel én nagyon sokmindent nem értek/tudok még a játékban, nem merészeltem hozzányúlni gear szempontjából a korábbi verziódhoz, most is duskdawn staffom van és igazából tetszik is.

Most először próbáltam Eldert és Shapert ölni, és tök sima volt. Még meg is lepődtem, rosszabbra számítottam, mondjuk tudom ezek régi contentek már. Miután megtanultam a képességeiket már ment halál nélkül is lazán, mapozás meg konkrétan hibátlan. Csak lustaság miatt, hogy ne kelljen mana flaskot betenni vagy passzívot cserélni ele reflect és regen megszüntető mapokat nem csinálok, minden más lazán megy.
Gear mondjuk érdekes. Cipőt azt mondod 20 ex volt, nekem meg 50, pedig kerestem két napig mire végül vettem egyet.

Két kérdésem volna.
A pajzsos verzió miben jobb/rosszabb a duskdawn staffosnal?
Ha volna pár perced, rá tudnál nézni esetleg POB-ben, hogy mit volna érdemes még fejlesztenem a karakteren? Vinsanity87 asszem az account neve.

(#35342) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

hali, beraktam kb 60 exát a guild stashbe, hátha kell még valakinek.
tartok egy kis pihit a következő ligáig.
Ez a mostani elég jól sikerült, első shaper/elder/sirus kill, wave29, 38/40. Ennyit még egy ligában sem játszottam :) Elég jó úton halad a game, ha már az ilyen kazuár játékosokat is itt tartja mint én, általában hamarabb meg szoktam unni. Még pénzt is költöttem megint rá :D
Csináltam vagy 8 buildet, de végül maradtam a ligakezdő skele mage-nál. Ha valaki esetleg most kezdi, és kell gear hozzá, írjon, van :) PC-n.
További jó játékot mindenkinek, májusban találkozunk.

[ Szerkesztve ]

(#35343) LittleBoss67 válasza DjDanee87 (#35341) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Én is nekiálltam, de kb. lvl. 60-ig ennyit egy szintezés során 5 év alatt nem bucskáztam (vagy 30x haltam). Beszorítottak és se tendrils se brand se ugrás. Jelenleg lvl.67 vagyok, most megyek Merc labba, szóval van még vissza.
Személy szerint lassúnak (vagyis olyan tökölősnek) tartom, mert vagy én nem tudok hatékonyan bánni a stormbrand-el, vagy nem tudom mi a baj, mert igazából csak a tendrilsre tudok hagyatkozni.
Dobálom a strom brandet, de ezek mintha még élveznék is. Még mind él a többség, amikor közéjük érek.
A cuccosom főként talált rare. Van egy Impulsám azt kipróbálom. A csukára eleve nem szántam csak az éppen elég tulajdonságokat (resist, life, ms valami használható implicittel.)
Másik számomra érdekes tény, hogy ha csak a Herald of Ice van bekapcsolva, jobban muzsikál, mintha a Wrath is.
Sajna azt is látom, hogy gondom lesz a tartalmakkal. Blight (még meglátjuk), Legio, Alva ...így hirtelen. Át kell raknom passivot főnökökre előzőek nélkül.
A rövid távú ugrások biztos kiidegelnek, de látnom kell a végeredményt.
Az előző RF és SkeleMage baromi jó volt, bár 96 után nem fordítottam elég figyelmet rájuk, így sokszor haltak.

(#35344) brunnehilde válasza DjDanee87 (#35341) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Köszi az elismerést, örülök, hogy bejött. A shieldes valamivel kevesebb dps, de sokkal jobb védelem. Konkrétan futószalagon öltem sirust 1 portállal, de a fearedtől kezdve a többi maven invekig, mind-mind gond nélkül raren ment vele. Viszont, ha alapból nincs védelmi gondod a staffossal, akkor nem biztos, hogy megéri már váltanod.

Gemek: Frost bomb helyett mindenképp Frost Shield. Steelskin helyett én beraknék egy cwdt moltent (arcane surge nem kell a flame dash mellé már), elég jó armour van, azzal jobban járnál szerintem. Movement egyéni döntés, nekem mondjuk a warp jobban bejött, bármikor el lehet sütni.

Gear: Flaskoknál ahogy látom, hiányzik még a bottled. Mapozásra aoe enchantot használtam inkább a sisakon. Bodyn, ha nincs frenzy, az még elmegy, de a spell crit, life, extra ES alap. Mondjuk, nem tudom milyen a kinálat már a piacon... Kesztyű implicitek rosszak. Unnerve és valami védelem (hinder) legyen rajta, mert a mostaniaknak semmi hasznát nem veszed. A cast speedes focust meg érdemes rácraftolni, ha van szabad suffix, rohadt sok dps-t ad. Cipőért nem kellett volna annyit adni, az már nem jó befektetés. :) Kisérleteztem sima rare cipővel, ms, life, resi. Lehet rá rakni implicitre action speedet. Az valamennyire helyettesiti a tailwindet. Gyűrűk végülis rendben vannak, de mindkettőre nálam alap volt a 15-18% cast speed.

Szóval ja, bőven lehetne még rajta fejleszteni. :P Van egy hozzászólásom fejlebb, pár napja tettem fel. Ott van egy pob link a "végső" verzióról, staffos és shieldes is.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35345) DjDanee87 válasza brunnehilde (#35344) üzenetére


DjDanee87
addikt

Kösz hogy ránéztél.
Védelmi gond csak bossoknál fordul elő, de ha jobban ismerném a fightokat lehet azzal sem lenne gond. Szerintem nem váltok már a staffról, esetleg ha köv ligában is jó lesz a build és ezt választom (meglátjuk majd a patch noteot) ott lehet úgy tervezek. De itt előbb egy másik, gyenge builddel mentem el 92ig asszem, így még ezt a verzióját sem maxoltam ki, ahogyan írtad is.

Frost bomb sokszor jól jön Coral Ruins bossa, expedition life regenes remnanttal vagy rejuvenation archnemesis ellen. Amúgy máskor nem használom, csak csupán a regen csökkentés miatt van bent. De persze valószínű meglennék nélküle is, max lassabban halna az a pár dolog. Főleg a mirror-treant-assa-reju archnem combo szokott sokáig tartani.

Sisakot AOE enchanttal már kerestem egyszer, de nem volt online eladó - most sincs éppen.
Body-n van life és increased armor+ES, spell crit mondjuk nincs de cipőre nem fért liferegen, ahogy valószínű a kesztyűmről is el fog tűnni ha újat veszek, ezért próbáltam chesten megtartani. Önmagában a body armor ad az implicittel együtt 250+ life/secet. Gondolom craftolni volna érdemes valahogyan chestet, de a craftolásnak nem néztem utána, van így is annyi dolog amit még nem sikerült megismerni a játékban. Viszont így meg nem találok olyat ami nekem jó volna sajnos. Ez benne amúgy a legnezebb, hogy bármit cserélnék mindenképpen valamiben rontanék a karakteren, és nem nagyon tudom megítélni hogy megéri-e. Pl a cipő is ilyen volt, mert az előzőmön volt több life, több movespeed, több cold res, sőt 28 chaos res is, de itt a tailwind, onslaught, elusive és cast speed enchant bőven kárpótolt - érzésre sokat dobott a karkateren.

Kesztyű implicitekkel mi a baj? Lightning exposure meg 4%dam/frenzy charge, ami 12%.

Bottled faith lesz akkor szerintem a következő lépés, de ugye az is például az armorors quicksilver helyére mehet és bukok kb 3000 armort meg 40% move speedet. Mondjuk a crit biztos jól jön, nálad 100% ahogy láttam, nekem meg a 70% sincs meg.
Body armort megnéztem kíváncsiságból. Ha csak annyira szűrök hogy armor/ES base, amin van minimum 100 life, spell crit és üres vagy craftolt suffix (a max life->ES craft miatt) akkor 5 találat van csak, amiből 1 kiesik mert corrupted és nem craftolható. Mind kevesebb life mint amim most van, és csak az egyiken van egy kevéske life regen, de pont az a legkisebb spell crites. Szóval ezzel is az a bajom, hogy a védelem rovására menne max a csere és azt nem biztos hogy szeretném.

(#35346) brunnehilde válasza DjDanee87 (#35345) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Ha nem nyirják ki, köv ligára lesz részletes build leirás. Ezt a dps-t, ami most neked van, még lehetne legalább 3-szorozni, igy nem okozna gondot egyetlen life regenes monsta se, de viszonylag egyszerűen duplázható még. A frost shield védelmet is ad és kb 17-18%-al emeli a dpst. A bottled kb 35%-al, a focus a kesztyűn 15%-al, unnerved implicit 5-6%-al és egy lvl21-es phantasmalt is mindenképp érdemes beszerezni, az is egy 10%+. Life regen "mellékes". Mapozásnál amura a Heart helyett mehet Blood Drinker is (2% life recovery), de a life on hit a fő, nem a life regen! Minél több a cast speed, annál nagyobbat profitál belőle a védelem is. Exposure nem kell inquisitornak, ott van az Inevitable ascendancy, a frenzy dmg meg nem sokat ér, főleg, ha nincs frenzy on hited a bodyn, akkor az nem is lesz bossok ellen.

Flaskok: Life flask + Bottled + Rumi (abból vehetnél még maxosat, hogy meglegyen a 70/50 block) + Diamond + mapozásra Rotgut (vagy Quicksilver). Bossokra pedig Rotgut helyett Atziris.
Storm Brand: Power Charge + Arcane Surge + Innervate + Ice Bite + Elem prolif. Bossokra lecserélni az ice biteot + elem prolifot cullingra és assassin markra.

7 slot van a skilleknek, bőven befér minden, sőt még egy vaal hastenak, vagy a sigil of powernak is lenne hely: Tendrils + Storm Brand + Flame Dash + Focus + Frost Shield + Assassin Mark.

Eléggé kihalt lehet már a piac, szóval azzal kell beérni ami most megvehető ésszerű áron. Esetleg ird meg mikor vagy fent és egy-két dolgot tudok adni. AoE enchantos sisakot, 21-es gemet...

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35347) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok! Mikor lesz vége az aktuális ligának? Úgy látom már régóta megy, nem szeretnék úgy karaktert kezdeni hogy 1-2 hét múlva más liga lesz.
A másik kérdésem: Élek-halok az arc totem buildért, mennyire jó most így százmillió kihagyott patch után? Előre is köszi a válaszokat!

A játék az nem játék!

(#35348) dante3 válasza Lézerparaszt (#35347) üzenetére


dante3
addikt

Tervek szerint a 3.18-as ligát Május 13.-án pénteken fogják elindítani, és a jelenlegi liga Május 9.-én hétfőn ér véget.

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#35349) DjDanee87 válasza brunnehilde (#35346) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nem kösz, tippet elfogadok, de cuccot inkább nem. Úgyis közeleg a vége a ligának és én is majd szünetelek kicsit a vége előtt. Még addig 1-2 challenget megpróbálok.

Bottled amúgy be lett szerezve és még majd reszelgetek ezt-azt ahogy jön megint egy kis currency - azok alapján amit írtál. Köszi :R

(#35350) DjDanee87 válasza brunnehilde (#35346) üzenetére


DjDanee87
addikt

Közben rájöttem hogyan tudok body armourt szerezni. Harvest crit vagy caster reforge adott pár opciót. Mit gondolsz/gondoltok, melyik volna a legjobb? Mindegyiknek van sajnos valami "hibája".

Craft mindenképpen gain 10% max life as extra ES lesz, szóval annak foglalt 1 prefix. Emiatt sajna a nekem legszimpatikusabb középsőn nem lenne max life. Resist nem hiányzik, szóval ha volna rajta csak annyit jelent, valami más itemet ha cserélek onnan elhagyható lesz.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.