Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok, ha valaki előre tervbezné a fáját akkor van már egy jó 3rd party tool:
pathofatlas.com
Annyiban jobb mint a többi, hogy összesíti a kapott modokat.
Ebből jól látszik, hogy azért vannak erős és hiányzó modok amik régen vagy watchstone-on vagy atlas passzívként megvoltak.
Az összeset nem néztem át csak amit én szeretek. Pl: Synthesis map boss drop well rolled fractured iteme, Vagy a watchstone módosító "Harvest Crops in Areas have an extra chance to grow higher Tier Plants".
Összességében a mapozás elejére jobban jártunk de endgame-ben vannak mod hiányosságok a régi watchstone-os rendszerhez képest (ami komplex volt ugyan de rugalmas). Remélem vagy mastery-k lesznek az atlasz fán, vagy egy második atlasz fa endgame nodeokkal.
De holnap este kiderül. Én standardon indulok, remélem az elején megy rendben a teljes map +bonusok kilockolása a t16 corrupt legacy map lefutásával és akkor kiderül mi a szitu.

fred

(#34502) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Kint vannak a challenge rewardok és úgy látom a challenge is változott picit, jutalom jár: 12-24-32-36-38 challenge után.(Plusz a szokásos 19-40 közötti trophy jutalom megmarad)

Harmelin: De jó, hogy mondod, azt ki akartam próbálni. Mivel szeretnék egy EA ballistat, amihez az elementalist is jó, ezért a witch némileg előnyt élvezne. És ugye az occultistból tudnék azt csinálni később... :U De a champion EA ballista meg tankosabb, ami nálam el is kell úgy vettem észre :D

freddirty: szerintem ha lenne mastery az Atlas fán, azt már mondták volna. Megkockáztatom, hogy most csak tesztelik, hogy tetszik a népnek, mik mennyire a népszerű modok, illetve mihez kellhet még hozzányúlni és 1-2 liga múlva jönnek hozzá a masteryk

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#34503) Rayner válasza TrollBalint (#34502) üzenetére


Rayner
őstag

Az a chest lvl62 és 180 str követelménnyel rendelkezik, ligastartnál nincs minden sarkon item hozzá. Azért nem annyira jó az csak úgy hogy hopp rádobom. meg mire lvl62 vagy már EA-ban is van dmg (szerintem)

(#34504) TrollBalint válasza Rayner (#34503) üzenetére


TrollBalint
addikt

ez igaz, viszont a játékmenet lehet egyszerűbb. Bár ballistás karakterem még nem volt (mondjuk Death's Oathos occultist sem :) ) de eléggé hasonlónak gondolom, mint a totemes, amit már kétszer is próbáltam és valahogy nekem nem működött :U Ettől függetlenül szerintem ballistával kezdek, csak még nem tudom, hogy witch vagy champion :D Mindenesetre van még másfél napom eldönteni (a pénteki liga startot szerintem kihagyom :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#34505) forguet válasza TrollBalint (#34504) üzenetére


forguet
senior tag

Szuper, én is EA ballistában gondolkodtam, majd jelezd hi mire jutottál, érdekes gondolat a champion.
Szerk: de meg a TR ballista is jatekban van nekem, annal viszont nem kerdes h champion

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#34506) TrollBalint válasza forguet (#34505) üzenetére


TrollBalint
addikt

TR némileg nerfelve lett én azért dobtam, bár fejlődéshez jó lehet, mert level 20-nál van kb. 20% damage csökkenés, amit lehet, hogy a skill tree-n lehet kompenzálni. Én nagyon a champion felé hajlok, mert tankosabb (azt mondják) meg tervezek valamit which-ből is, és nem feltétlen respecelném át az egyetlen karakterem, mert ha esetleg nem jön be, akkor mehet vissza az egész :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#34507) Har_melin válasza Rayner (#34503) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A buildnek egyértelműen szűk keresztmetszet, hogy Occultistként a STR és néha (ha nem jó íjat választasz, mint pl. én) a DEX nem jön össze a fáról, a rare cuccokra is kell belőle.

Viszont: a 180-as STR-ből az Impresence-szel összejön minimum 50 (40 a páncél, 10 az amu, szerencsével akár 50+16). 40-et fel lehet szedni a passzívokból, amikre amúgy is szükség van és van két könnyen elérhető 30-as node, amiket később, ha már optimilzálja az ember a cuccot, akkor vissza lehet szedni. Ezek után már csak 30str hiányzik, azt meg egy Heavy beltből bármikor össze lehet szedni.
Az íjnál figyelni kell, én megszívattam magam, mert volt egy nagyon jó statokkal rendelkező corrupted 6L darab, olcsón, amire lecsaptam - csak utána vettem észre, hogy maraketh bow, 222-es DEX igénnyel, kezdhettem elölről a sakkozást a kiegészítőkkel. Végül összejött, de szidtam magam a figyelmetlenségért.

Az is hozzátartozik, hogy nálam a "ligastart", vagyis a mapokra eljutás jellemzően legalább egy hét, addigra a must have három dolog (DO, Alpha, Impresence) már általában bőven van a piacon. Aki már a második nap végén mapozik, annak nyilván nehezebb, de ez a build eleve a nyugisabb játékosoknak való.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#34508) Rayner válasza Har_melin (#34507) üzenetére


Rayner
őstag

Tudom igazad van, de ez szerinem nem kezdőnek való még ha jó is.
Volt nekem is 2 ligával ezelőtt.: [link]
Tisztában vagyok vele hogyan kell felépíteni és ahhoz hogy működjön nagyon passzentosra kell rakni, de persze nem lehetetlen

@nah próbálgatom a summoner ligakezdést, hát nem kell leizzadni a haladáshoz :D

[ Szerkesztve ]

(#34509) Edge


Edge
veterán

én is döntöttem egy 2hnd cyclone slayerrel kezdek spin2win buildje, jó a boss dps, eléggé strapabíró és a clear is teljesen ok. Plusz szépen skálázható a dps felfelé minél jobb a gear(ez mondjuk sok buildre igaz :) ), low cuccban 10M dps minmaxolt gearben 45M+ dps várható, teljesen okés.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#34510) Badlof2k válasza TrollBalint (#34477) üzenetére


Badlof2k
senior tag

jovok es tervezek kicsit tobbet is jatszani mint elozobe , en vortex occultiston filozok azt mondjak eleg popec build 🤔

Harme.: A DO-s buildrol van pobod? jolhangzik :R

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#34511) 0karmacoma0 válasza Badlof2k (#34510) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nekem az volt előző ligában. Lényegében 3 ex ráfordítással be lehetett fejezni az Atlast, és Sirus is lement ennyiből. Mivel nem lesz tainted currency a 6link Shavs drágább lesz, de meglepődnék ha 10 exnél drágább lenne az endgame. Én imádom a buidet mert megtanítja a bossokat. Nem darálja le a bosst 50 millió dps-el, de nem is hal bele mindenbe, így kényelmesen be lehet gyakorolni a mechanikákat. Amiben gyenge az a Simulacrum. Az utolsó két szintet, már nagyon op itemekkel se tudtam lehozni.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#34512) Badlof2k válasza 0karmacoma0 (#34511) üzenetére


Badlof2k
senior tag

tudnal egy pobot dobni hozza? ha van :R
simu am se erdekelt sose szal nem nagy er vagas lenne ;]

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#34513) DjDanee87 válasza TrollBalint (#34506) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ráadásul egyes ellenfelek kaptak valamennyi chaos res-t is ebben a patchben ha jól tudom.

(#34514) Har_melin válasza Badlof2k (#34510) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ez a pillanatnyi állás.

Ez meg a fullos, lvl100 template, amit ahogy látom közben aktualizált is ligastartra.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#34515) 0karmacoma0 válasza Badlof2k (#34512) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Eléggé eltértem a shak féle guidetól. Kb ez volt amivel az endgame-et lenyomtam, ez meg már a min-maxoltabb.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#34516) TrollBalint válasza DjDanee87 (#34513) üzenetére


TrollBalint
addikt

az de jó, az még kellett :)
majd az explosive ballistával kirobbantom őket a világból is :DD (csak kezdődne már a liga... )
eddig úgy volt, hogy nem leszek ott ligakezdéskor, mert nincsen szükségem a sok várakozásra, de félek, hogy nem fogom kibírni :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#34517) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Jól látom, hogy este 8-kor kezdődik a liga? Nem 10-kor szokott?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#34518) DjDanee87 válasza TrollBalint (#34517) üzenetére


DjDanee87
addikt

Scourge 8kor indult, régebben nem tudom hogyan volt.

(#34519) Edge


Edge
veterán

ööö... most akkor mi a liga content? ok hogy atlas stb de az standardban is lesz, mi lesz a ligában akkor azon felül?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#34520) Plazmacucci válasza Edge (#34519) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát archnemesis, dik :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34521) Rayner válasza Edge (#34519) üzenetére


Rayner
őstag

Archnemesis a liga, kapsz egy oltárt ami fogva tart egy bosst, belepakolsz totemeket és a boss kiszabadul, ennek vannak különböző erősségei és dobhat mindent. Főleg currency liga lesz bossharcal. valszeg egy felpumpált oltárból kiszabadult boss lever mint vak a poharat

[ Szerkesztve ]

(#34522) TrollBalint válasza Rayner (#34521) üzenetére


TrollBalint
addikt

Tehát van egy valami, amiben kvázi összepakolom magamank a boss-t? Olyan ismerős... csak tudnám honnan :U :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#34523) Rayner válasza TrollBalint (#34522) üzenetére


Rayner
őstag

:D :D jaja, de a fejlődéssel nem lesz gond, ömleni fog a currency és az item. Már elején nyomni kell az oltárokat.

(#34524) Edge válasza Plazmacucci (#34520) üzenetére


Edge
veterán

:DDD jóvan na

Rayner:
thx, na ez nem is rossz :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#34525) Rayner


Rayner
őstag


Beteg cucc lesz

(#34526) Plazmacucci válasza Rayner (#34525) üzenetére


Plazmacucci
félisten

10c első nap ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34527) TrollBalint válasza Rayner (#34523) üzenetére


TrollBalint
addikt

Most ki akarom próbálni, hogy lassabban haladok és csinálom rendesen ezeket a cuccokat. Remélem tényleg jövedelmező lesz. :)
Egyébként ez a currency eső honnan jön? Mert Metamorph-ban volt mindenféle loot

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#34528) Rayner válasza TrollBalint (#34527) üzenetére


Rayner
őstag

lesz benne recept : [link] 26:00-nál kezdődik :K

(#34529) tibee77 válasza Rayner (#34525) üzenetére


tibee77
őstag

Ezt en is neztem eleg brutalnak tünik.De a projectile-os kesztyü se lesz rossz.Igaz elöször kene valami epkezlab build amivel kifarmolom ennek az arat. ;] Nagyon ugy vagyok vele hogy tojok a metara es csinalok valami meme ignite buildet kezdesre de aztan tudom mi lesz ebböl...masodik nap mar a kövi karit fogom huzni, mint mindig. xD

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#34530) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mathil és Magefist starterjei egész érdekesek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34531) la_cc


la_cc
addikt

Ha Dead reckoning jewel, ha esik valakinek a hétvégén, azt napi áron kifizetném részletre mondjuk a jövő héten... :U

PLS :DDD :DDD :DDD, nem akarok Absolution-nal menni 1 hétig, mire beesik az ára.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#34532) Rayner válasza la_cc (#34531) üzenetére


Rayner
őstag

sok embernek fog kelleni :D

(#34533) dante3 válasza la_cc (#34531) üzenetére


dante3
addikt

Ha kiesik belőle egy második, akkor megígérem, hogy gondolok rád :D

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#34534) tibee77 válasza la_cc (#34531) üzenetére


tibee77
őstag

Annak az elsö napokban az ara ilyen 3-4 ex lesz (30-40c-s exa arral), idaig kb. mindig ennyibe ment, most meg....Amennyire felhypoltak a skeletonokat most megint, esely se ra olcson beszerezni.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#34535) Edge válasza la_cc (#34531) üzenetére


Edge
veterán

enélkül broken a build?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#34536) TrollBalint válasza Rayner (#34528) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hmm... ez a recipe system tetszik :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#34537) dante3 válasza Edge (#34535) üzenetére


dante3
addikt

Sajna igen, ettől lesznek mage-ek a skeletonok....

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#34538) TrollBalint válasza Edge (#34535) üzenetére


TrollBalint
addikt

Igazából, ahogy dante3 írta, enélkül nincsenek mage-id, csak skeletonok. Azokkal is lehet elég jól darálni, de akkor a fát is máshogy kell felépíteni, ha nem is teljesen. És a mage-k jóval hatékonyabbak, plusz távolságiak :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#34539) la_cc válasza tibee77 (#34534) üzenetére


la_cc
addikt

Több lesz az, mint 30-40 c az első hétvégén, de ne legyen igazam... ;]

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#34540) Lokids


Lokids
addikt

Amúy a dead reckoning jewelt célzottan lehet farmolni, vagy bárhonnan eshet?
Bár én szerintem cold dottal kezdek, vagy cyclone.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#34541) TrollBalint válasza Lokids (#34540) üzenetére


TrollBalint
addikt

Úgy tudom world droppos, annyira nem is ritka, de azért kellően ritka, hogy valaki megszenvedjen vele SSF-be :)
Farmolni max úgy lehet, hogy unique jewel-es div cardot adó mapokat farmolsz

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#34542) Rayner válasza la_cc (#34539) üzenetére


Rayner
őstag

Nyilván több lesz, viszont végignéztem pár starter guideot és vannak előtte a sorban hypeolt karik bőven, lehet nem indítanak olyan sokan és akkor nem lesz egekben az ára (de ez szimpla remény számomra :)

(#34543) Badlof2k válasza 0karmacoma0 (#34515) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Köszi, hazaestem megis nezem majd

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#34544) m.lala


m.lala
aktív tag

Irjátok irjátok ki mivel kezd hátha eltántorodom :DDD már tűzben égek, sör meg pálinka behütve...eleinte mindig olyan lelkes vagyok. ;]
Részemről Lightning tendrils, jócskán megbuffolva jó mindenre (is).
[link]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#34545) freddirty


freddirty
senior tag

lehet előtölteni a content.ggpk-t akit érdekel. éés a torrent file neve:

https://www.pathofexile.com/public/SeeyaLaterZana.torrent

:))

fred

(#34546) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Mostanra sikerült összelegóznom a korábban linkelt LS Replica Last Resort karit. Hiányzott is pár unique másrészt meg soha nem tartottam meg az accuracy-s cuccokat és így elég nehéz volt, olyan zsuzsukat találnom, amivel a resisteket is hozom és dmg-et is adnak.

Aztán elég botor módon beraktam egy T15-ös eradicatoros mapot, amin persze még Maven is megjelent, és végül is elbuktam, de úgy érzem ezzel együtt is egy jó build, csak meg kell tanulni vele játszani nem vakon beesni vele egy endgame mapra.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#34547) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Sziasztok! Hetek óta nem lestem rá a játékra, látom nagy a hype, van itt új atlas, atlas tree. :P
3.17 Lightning Tendrils
Birtam ezt a skillt már korábban is, szóval fogtam a 3.16os inq arma brandemet és kicsit átbuheráltam. Itt van hozzá egy előzetes PoB (gyanitom sokat fogok még rajta variálni). Védelme megmaradt, vagy még jobb is lett, a dps meg jócskán felülmúlja. Ha ehhez jön még egy 80%-os növekedés, az már egy elég szép végösszeg lesz. :P Ha jól tudom, valamit beletúrtak az orb of stormsba és a markokba is?

PoB-ról lenne kérdésem. A version history szerint nem frissitette magát november óta. Az én készülékemben van a hiba, vagy telepitenem kéne egy másfajta verziót? Ha tudnátok rá valami magyarázatot, vagy linket rá, megköszönném.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#34548) Pitymaszter válasza brunnehilde (#34547) üzenetére


Pitymaszter
tag

A POB Fork Version 2.13.0 (2021/11/02) frissítése van fent nekem is mind a 3 gépemen. Azóta nem volt frissítés. Az új frissítést meg biztos, hogy az liga indulás után fogják kiadni mikor az adathalászok neki esnek... Szerintem nem nálad van a hiba.

[ Szerkesztve ]

BTag: PiMaster#2243 PoE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/chaoslord3/characters

(#34549) dante3


dante3
addikt

Frissíthető a játék 3.17-re

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#34550) TrollBalint válasza brunnehilde (#34547) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ugyanaz, mint pitymaszternél, nekem sem frissült, furcsáltam is, mert ilyenkor már szokott. Igaz most nem volt új gem sem.
Nekem kész is a frissítés :)

m.lala: Bár liga legelején szerintem nem leszek, de a pálinkát most iszom. A sört meg majd este :D (Úgy döntöttem mégis jövök :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.