Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) Edge válasza Rayner (#35599) üzenetére


Edge
veterán

na és mennyire lett afk az az RF? :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#35602) Rayner válasza Edge (#35601) üzenetére


Rayner
őstag

Elég tankos de ha nem megy (A)kkor(F)uto(K) de kell még bele gear mert ami rajta van max 3 ex eddig

[ Szerkesztve ]

(#35603) brunnehilde válasza Rison77 (#35589) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Lassabb a haladás, más gond igazából nincs vele. Vannak olyan játékosok, buildek, amikkel most is gyorsabban lehet haladni, de a "casual" játékosok elfelejthetik, hogy corrupted t16 mapokat fognak tolni lvl80-on mondjuk. Engem ez nem zavar, elég szép a drop sárga mapoknál is, az xp is jól jön (nem sok kell a lvl89-hez), a halálozást is sikerült lecsökkenteni minimális szintre és a sentineleket is elnyomhatom. Red mapokra meg ráérek. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35604) Har_melin válasza Mad_Wolf (#35598) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én RF buildhez való craftnál láttam olyant, hogy csak néztem. Meglátjuk majd, hogy hogyan változtatja ez a piacot, ha sok ilyen uber cucc lesz. Most amiket láttam, azok tényleg olyan 20-30c = 1 ex cserearányra jöttek ki, vagy még az alatt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35605) Rayner válasza Har_melin (#35604) üzenetére


Rayner
őstag

végül is eladtam 9exért a fenti fegyvert, ami elég vicces hogy 100cből adta be, az egyiken csak a +fire skill volt és magic a másikon meg a cold dot és a +spell skill meg még valami és rare, ha ilyen arányban jönnek be a craftok akkor nagyon brutális cuccokat lehet craftolni. Pl mint a bemutatóban is az eleweakness a gyűrűn volt...

[ Szerkesztve ]

(#35606) Plazmacucci válasza Rayner (#35605) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hogy kell fire dot-ot cold dot-tal buffolni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35607) Mad_Wolf válasza Edge (#35601) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

én még ugyan csak a red mapok elején járok, de partyban tegnap mentem t16 cowardot, és nem haltam meg :D
a gear kb 20-40c eddig + harvest craft cipő + amit találtam. várom hogy a cipellő ára lemenjen (már csak 50c, hétvégén megveszem 20-ért), illetve aegis is lehetne olcsóbb :D
van 5 exem, ez nagyjából mind drop, 2raw, meg 2ex-et vettem chaosból, ami szintén 95% drop, +1 eladott fegyó . Szóval nem vagyok elkényeztetve droppal. Most kirakom harvestet meg expeditiont, hátha csorog még valami lóvé. Lehet hétvégén ha lesz időm megpróbálok craftolni fegyvert + sisakot ebből a lóvéból.

[ Szerkesztve ]

(#35608) Edge válasza Mad_Wolf (#35607) üzenetére


Edge
veterán

+ rayner:

remek :)
akkor el lehet ezzel is lenni ahogy látom haladós ez. Az RF meg a tendrils között vachilállok mivel induljak majd.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#35609) DjDanee87 válasza Mad_Wolf (#35607) üzenetére


DjDanee87
addikt

Aegis ára lehet azért is ment fel nemrég, mert ahogy nézem Pohx legújabb videójának a címe (magát a videót nem néztem meg): Path of Exile 3.18 Sentinel - RF Inquisitor Aegis Aurora Swap

(#35610) Rayner válasza Plazmacucci (#35606) üzenetére


Rayner
őstag

Úgy hogy a +level spell skillek mindkettő prefix, szóval keep prefix remove suffix -> multimod -> fire dot + Fire damage. enjoy ...ezért ment el 9 exbe (ha nagyon menő vagy még mehet bele egy ex orb hátha bedob valami durva modot.)

[ Szerkesztve ]

(#35611) Mad_Wolf válasza DjDanee87 (#35609) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

á, már előtte is sok ex volt. Nagyon sok build tudja használni, előző ligában boldog-boldogtalan azzal rohangált, még nekem is volt vagy 3.

[ Szerkesztve ]

(#35612) Rayner


Rayner
őstag

ezekért érdemes craftolni 10c volt a befektetés a base ára...

atlason ki van zárva a többi mechanika így csak harvsetet és expeditiont ad ez kb a 20. kör volt

[ Szerkesztve ]

(#35613) Lokids válasza Rayner (#35612) üzenetére


Lokids
addikt

És ezt hogy craftoltad?
Előző ligában próbáltam a harvest craftot, de siralmas eredménnyel, pedig nem keveset toltam le csak ezért.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#35614) Rayner válasza Lokids (#35613) üzenetére


Rayner
őstag

shield base és crit/speed/attack modokat kell pörgetni harvestben és nézni hátha bejön valami :)

(#35615) Har_melin válasza Lokids (#35613) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ahogy Rayner is írja, ezeket kell keresni és mindig legyen a stashben legalább kettő a megfelelő baseből. Ennyire jó (3 passzívos) nekem nem esett, de kettesből összejött 7-8 és azok is olyan 0,5ex áron mentek el.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35616) Rayner


Rayner
őstag

Akit esetleg érdekel, itt a pillanatnyi RF buildem. [link] (pontosabban Crittias féle hybrid megoldás)
félúton van a nagyon budget és minmax között. szinte minden craftból kijött egyedül a unique-okat vettem és abból a cipő meg a melding jewel volt picit drágább. T16 megy simán, még azért a dmg hiányzik belőle de lehet haladni

[ Szerkesztve ]

(#35617) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

hát ez gyorsabban ment mint gondoltam, reggel még 50c, most már csak 25c a legacy of fury, hétvégére lehet 10 lesz, vagy alatta :D helyes.

(#35618) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Elértem a 90-es szintet, és semmi nem motivál, hogy folyassam. Mi lehet a baj? Nem szeretek már játszani? Komolyan, alig vártam, hogy kezdődjön a liga, és egy hét után már nem érzek semmit.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35619) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Egy kis recombinator gyorstalpaló. Jobban örülnék, ha kicsit összeszedettebb lenne és nem mondaná el hússzor, hogy ez szerencse dolga, de főleg az elején lévő mi lehet és mi nem összefoglaló hasznos lehet.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35620) San398 válasza Plazmacucci (#35618) üzenetére


San398
őstag

"Nem szeretek már játszani?"
Szerintem az a helyzet hogy már nem. Az elmúlt ligákban ahogy emlékszem 2-3 hét után mindig abbahagytad. Hagyj ki pár ligát és lehet rendbejössz. :DDD

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#35621) Plazmacucci válasza San398 (#35620) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen, 3.15 volt az utolsó, amit több mint egy hónapig toltam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35622) Har_melin válasza Plazmacucci (#35621) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Én a ligát sem kezdtem el, csak brünne tendrils buildjét akartam kipróbálni, de azt is ott hagytam valahol A4 közepén.
Lenin elvtárs megmondta, ami nem megy, azt ne erőltessük.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#35623) Plazmacucci válasza Har_melin (#35622) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igazatok lehet. Megvárom míg felrázzáká a metát a kövi ligára.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35624) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Érdekes, nekem pont, hogy egyre jobban tetszik a liga. :P A build is egyre jobban működik, pedig még sehol se vagyok a kimaxolástól...

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35625) Ellia


Ellia
addikt

Az atlas nekem nagyon új (tényleg kihagytam pár ligát :))), mire érdemes rakni? Vagy arra amit preferálok?

(#35626) brunnehilde válasza Ellia (#35625) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Meg is válaszoltad: amit preferálsz. :P Pont ez lett a lényege, hogy az ezer ligából, amik már voltak, ki tudd választani azt, amelyiket szereted csinálni, és arra fókuszálni. Profitod mindegyikből lesz, akármit is választasz. Ezenkivül érdemes a shrineokat, meg tudják könnyiteni az életet. Kirac/map pontokat. Az új influencek közül legalább az egyiket kirakni és azt tolni (vagy, ha a maven szimpatikusabb, akkor azt), de nem rosszak a guardian/elderslayer/synthesis pontok se, meg valamelyik mastert.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35627) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Tud már valaki 10%max life as ES-t craftolni?

Ha ma sem dobja betrayal akkor elfogadnék egyet a köv body armoromra.

(#35628) San398 válasza brunnehilde (#35624) üzenetére


San398
őstag

Neked mi tetszik benne?
Szerintem az egyik legnagyobb hulladék liga amit játszottam eddig. Betehetnék ezt az Archnemesis-t is választhatónak az atlas skill fára mint a többit.

szerkesztés: Nézz már rá mit cseszek el a builddel kapcsolatban [link]

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#35629) DjDanee87 válasza San398 (#35628) üzenetére


DjDanee87
addikt

Majd nézd meg te is brunnehilde.

Szerintem amúgy helm és amu elég szarok. Cipő kesztyű bodyarmor épphogy egy szinttel tűnnek csak jobbnak, de szintén elég kezdetleges gearnek tűnnek, tuti kapnál jobbat pár chaosért.
Amúgy csak a talent fáról (amit szerintem nem csesztél el) annyi resist jön a buildhez hogy lehet magas life és kevés resistes geart is venni, úgy is lesz elég resist. Ezek meg viszonylag olcsóak szerencsére.
Mondjuk elemental overload biztosan jó? Crit extra damage a build alapja később legalábbis, lehet a te szinteden még jó az a passzív? Ehhez nem értek, én soha nem tettem ki ezzel a builddel.
Én így állok amúgy ha érdekel: [link]

(#35630) San398 válasza DjDanee87 (#35629) üzenetére


San398
őstag

Bocs nem voltam konkrét. Mit tegyek hogy jobb sebzésem legyen? (nincs lóvé crest of desire-re) Cuccokat majd veszek ha lesz majd ha lesz pár C-m :) Semmi nem esik a sok rohadék archnemesis mob meg felcsesz mindig, szenvedek 5 percig vele és dob egy kék nyavajás cuccot!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#35631) DjDanee87 válasza San398 (#35630) üzenetére


DjDanee87
addikt

Meg kéne csinálnod utolsó labot a lightning penetration miatt, elég jó sebzést ad. Akkor fölös volna lightning pen support tendrilhez. Én a pcoc supportot is átraknám storm brandre, és tendrilsen lehetne ezek helyett infused channeling + inspiration.
+1 lightning spell amu, lifeal, crittel, strengthel (ami szintén critet ér ascendancy miatt) most épp 4c. Az tuti sokat dobna.
Cast speedes gyűrűk is elég szépet dobnának, de gondolom az már drágább volna használható statokkal.
Amúgy így csak karakterlapot látva én nem gondolnám hogy szar a sebzésed.

[ Szerkesztve ]

(#35632) San398 válasza DjDanee87 (#35631) üzenetére


San398
őstag

Köszi a segítséget. Meglett segítséggel a lab, átvariáltam a gemeket, vettem amulettet

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#35633) brunnehilde válasza San398 (#35628) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Két life flask felesleges luxus, főleg, hogy az egyik amúgy is gyenge. Life, basalt, granite, diamond, és rotgut amikkel megyek. Armour és cast speed legyen rajtuk. Silver helyett a rotgut sokkal jobb, és filléres cucc. Raksz rá egy enchantot (reused at the end), aktiválod map elején. A többi nálam blockra aktiválódik.

Amúgy nem látok komolyabb problémát, olcsó alap gear, amiket fejleszteni kell. Passzivon a lightning masterynél egyelőre a crit chancet válaszd. A resistjeid most bőven megvannak, igy az elem masterynél a 15% nem kell. Innentől kezdve türelemjáték. Maradj max sárga mapokon, amig el nem éred a lvl90-et legalább. Sentinelekkel is csak óvatosan, és spórolj egy Crestre. Jó lesz a legolcsóbb, aztán később divineozni, hogy lvl8-as legyen. Az lazán duplázni fogja a dps-t. :)) Storm brand mellé tegyél egy elem prolifot, sokat dob a clearen.

Illetve a gyorsabb haladás miatt én kivettem az infused channelinget (crestnél amúgy se kell majd). Mire aktiválja alacsonyabb szinten az infusiont, lemegy a nap. Inkább egy power charge supportot tettem be.

[ Szerkesztve ]

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35634) brunnehilde válasza San398 (#35628) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Ja igen, és a kérdésedre visszatérve: Alapból az előző liga szerintem az egyik legjobb volt, de az arch nem igazán jött be. Szeretem az olyan ligákat, amik nincsenek túlbonyolitva, és nem akasszák meg akár percekre a mapozást (blight, abyss kergetés stb). Itt most kaptam egy ilyet. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#35635) Lokids


Lokids
addikt

Végre elértem a mapokig (1 hét, nem siettem el). Hát.. nem hittem volna, hogy T1-en is fekszek-kelek absolutionnal. :P

Kipróbáltam standardon a CF champet. Még mindig kés a vajban kategória, sok kék és sárga mellett is. Lehet most is azt kellett volna indítani, mert nem drága. Ashes-t kivéve, de az nem pótolhatatlan.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#35636) Rayner válasza DjDanee87 (#35627) üzenetére


Rayner
őstag

Nekem megvan ha még kell

(#35637) San398 válasza brunnehilde (#35633) üzenetére


San398
őstag

Próbálom átrakni, alakul már

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#35638) DjDanee87 válasza Rayner (#35636) üzenetére


DjDanee87
addikt

Aha nem adta be még nekem úgyhogy ha ráérsz feltehetnéd az armoromra

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Vinsanity87/characters
Be tudsz ez alapján addolni?

(#35639) Rayner válasza DjDanee87 (#35638) üzenetére


Rayner
őstag

Ok ha gép előtt leszek jelzek

(#35640) Rayner


Rayner
őstag

Mai rekombinátorok... fegyver 8.ra amu 3.ra... :D

(#35641) Ellia


Ellia
addikt

Azért lenne pár szőrnyike módosító amit nem engednék egyszerre... :U

(#35642) Lokids válasza Rayner (#35640) üzenetére


Lokids
addikt

Az deszép. És akkor nem is volt drága :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#35643) Rayner válasza Lokids (#35642) üzenetére


Rayner
őstag

Egyáltalán nem. Kezdek rájönni hogyan működik. Ez a rekombinátoros cucc leginkább a casualoknak való akik nem tudnak megvenni 50-100exes cuccokat.
a 2-3 statos olvasztások nagyon nagy százalékban bejönnek. ha többet akarsz ott komolyan romlik az rng. ez azért is jó mert 2-3 bis statot kipörgetsz egy itemre és 2 ex a multimod azzal +2 stat. így viszonlag olcsón van endgame gear. itt a lényeg a multimodon van hogy ne is akarjunk többet mert ott fail lesz a kombinálás, de kevésnél nagyon könnyen adja
nagyon ajánlom a kezdőknek hogy álljanak erre rá mert sokkal könnyebb így gearelni.

(#35644) Rayner


Rayner
őstag

Akinek segít leírom pl a fegyver craftot:

Venni kell 8-10 opal spectre lvl83+ base fegyvert (kb 3-5-10c körül mozog)
venni kell ugyanennyi weapon rekombinátort.

Előző ligákban a +fire skill spell és a damage over time-ot együtt vehetjük mirror kategóriának, mert kb 1:100000hez volt az esélye.

Na most egyik fegyvert vendor recepttel átalakítjuk +fire skill spelles statosra.
(aki nem tudná: sima fehér opal fegyvert el kell adni vendornak összesen 40%qualitys fire gemekkell) ezek a gemek ömlenek mindenhol fel kell kapkodni nem atomfizika.

Másik fegyveren addig kell tolni az alterationt amíg be nem adja a damage over timet (itt fontos hogy a fire damage over time nem jó mert az multimodból jön rá!!!)

ha megvan akkor csináljatok belőle rare fegyvert (elég az egyikből én a fire spell skillt magicon szoktam hagyni ) és mehet az olvasztóba.

addig kell próbálni amíg ki nem a jön a 2 stat egy fegyveren. arra kell figyelni hogy mindig maradjon 2 suffix 1 prefix szabadon, és ne legyen azonos pool (pl increased spell damage) a fgyveren.

lényeg hogy minél kevesebb stat legyen amiből válogat.

Ugyanígy meg lehet csinálni a +all skill gems és all fire spell skill gemes fegyvert is ami olyan 15extől indul. (itt mondjuk a fegyveren az all skill gem stat elég ritka)

ugyanez a módszer gyűrűn amun stb lényeg a 2-3 legfontosabb stat és tudni mi kell crafting benchből

[ Szerkesztve ]

(#35645) Lokids válasza Rayner (#35643) üzenetére


Lokids
addikt

Ez vajon működik convoking wanddal is?
Bár recombinatort még nem találtam.
De végre valahára a harvest craft beadta a 3 skill-t a clusterre.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#35646) Rayner válasza Lokids (#35645) üzenetére


Rayner
őstag

mindennel működik. fogsz két wandot ami az alap base és külön külön rápörgeted a statokat

A base a lényeg hogy mik pöröghetnek rá. Annyi még hogy bármilyen influences itemet craftolsz ott eldobja az influencet és nem viszi át a spec statot. pl crusader influence amu + x% increased intelligence speciális stat nem fog átmenni az újra mert non-influ item lesz és eldobja a statot.

(#35647) Rayner válasza Lokids (#35645) üzenetére


Rayner
őstag

jah és egy itemet akárhányszor lehet kombinálni. tegyük fel kijön a +lvl spell skill és a +lvl minion skill akkor azt tovább tudod kombinálni mondjuk egy minion dmg-el. vagy előbb kombinálsz egy minion dmget és egy spell skillt és abba kombinálod a +lvl minion skillt
lehetőséged határtalan :D de legfőképp nem kerül sokba a próbálkozás mert mondjuk nem a 2 exes awakened orbokat puffogtatod.

(#35648) Ellia


Ellia
addikt

Lab-al csináltak valamit? 81-es vagyok, de még nem találkoztam velük mapokon - és azért már jó lenne letolni az utolsót is...

(#35649) dante3 válasza Ellia (#35648) üzenetére


dante3
addikt

Ha jól tudom elég, ha vásárolsz egy Offering of the goddess-t, nem kell lefutni már a mapokon.

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#35650) Ellia válasza dante3 (#35649) üzenetére


Ellia
addikt

Ezt örömmel halom :) (utálom a labot... :)) )

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.