Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#68051) Zaji válasza Zaji (#68046) üzenetére


Zaji
őstag

A kérdésem arra irányul, hogy ezt technológiailag hogyan valósítják meg.
A földelést vagy a nulla vezetőt használja erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#68052) Zaji válasza Zaji (#68051) üzenetére


Zaji
őstag

Találtam egy videót, ahol tesztelik ezt a technológiát. Az asztalon ugyanarról az áramkörről működtetve is gyenge. Akkor egy családiház hálózatán ez biztos elvérzik.

(#68053) Vasti74 válasza Zaji (#68051) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Azt használja, ami van ;-)

Ha van védőföld, akkor azt is használja.

A powerline eszközök is, a wifi-hez hasonlóan, tudják a MIMO technológiát is.

A sebesség sok mindentől függ természetesen: maga az eszköz milyen, a kábelezés milyen, mekkora távolságok vannak,át kell-e "ugrania" valahol a szekrényben fázisok között, stb. stb.

Egy példa: anyu egy kb. 70 éve épült "Kádárkockában" lakik. Egy fázis van, védőföld nincs, mindenhol a 70 éves alu kábelek (cseréltem sok-sok éve a kapcsolókat és dugaljakat: nem is rendes szigetelés van rajtuk, hanem mintha szigetelőszalaggal lennének betekerve ;-) , a kötések szerintem úgy néznek ki, hogy össze vannak tekerve a lecsupaszított kábelek, szigetelőszalag, és kész. (A fürdőben - konyhában persze már új a kábel a mosógép, elektromos tűzhely stb. miatt, de apu akkoriban úgy gondolta, hogy a tévének stb. elég lesz az a régi alu kábel)
A ház mellett van (fizikailag egy épület) a kazánház, egy kamra, és egy "nyári konyha"
A hálóban van a router, mellette egy Tenda powerline adapter.
A nyári konyhában, úgy tippelem kb. 25-30m 70 éves alu kábel, és pár minőségi ;-) kötés után a másik adapter, rajta kábellel egy AP.
Csak az internettel tudtam tesztelni: 350Mbit-es a net, de az "kivágja" a nyári konyhában lévő AP-n keresztül is...
Szóval nem olyan vacak ez a technológia ;-)

(#68054) jerry311 válasza Zaji (#68052) üzenetére


jerry311
nagyúr

:W Frodítva tetszik ülni a lovon.
Ha gigabitre (vagy többre van igény), akkor ott a Cat6a kábelezés.
Ha átlag internetezésre kell kapcsolat, akkor Wi-Fi, Wi-Fi extender, Powerline, stb.

Random youtube videó helyett inkább a PH teszteket olvasgatnám.

(#68055) Zaji válasza jerry311 (#68054) üzenetére


Zaji
őstag

Azért egy kicsit túlzás, hogy fordítva ülnék a lovon. A technológia működésére voltam kíváncsi a gyakorlatban. A PH teszteket nézve a legfrissebb 2017-es. Amúgy is inkább hagyatkoznék Vasti74 által leírt tapasztalatokra, amit ez úton is nagyon köszönök neki. :R

(#68056) Reggie0 válasza rukh (#67983) üzenetére


Reggie0
félisten

A lepcsohoz rakd a jelerositot/mesh ap-t, ahol at van utve a fodem.

(#68057) zsigomark3


zsigomark3
tag

Sziasztok! Uánna olvastam, néztem videókat, de mégis kicsit belekavarodtam a home networkom kialakításában. Remélem itt tisztába tudom tenni a dolgokat. Szóval a hálózati eszközök úgy néznek ki hogy 1) TP-Link Archer MR600 2) Linksys WRT1900ACS 3)Netgear ProSafe Plus Switch.
A lényeg az hogy a környékemen jobb a mobilnetet használni ezért van a TP-Link Archer MR600 Sim kártyával, és igy nincs szolgáltatói routerem. Viszont ezt nem akarom routerként használni mert arra ott van a Linksys WRT1900ACS (OpenWRT).

1. kérdés: Szóval ugye olvastam hogy a double NAT nem előnyös és hogy a TP-linket bridge módba (?) kellene tenni, viszont annak a menüjébe nem találtam ilyesmit, esetleg akinek TP-link routere van, meg tudná nézni a menüjében hogy melyik beállítás lenne az?
1 dolgot találtam az Advanced - Network - Internet - NAT: OFF ez így elég vagy mást is kell ezen a routeren állítani hogy modem módba / bridge módba tegyem (ez a kettő ugyanazt jeletni?)

2. kérdés: Linksys WRT1900ACS -t akarom routernként használni, de a TP-linkről kapja az internetet amibe semmi más nincs bedugva, akkor a Linksys WRT1900ACS- melyik portjába kell a bejövő lankábelt dugni? 1 WAN vagy a 4 LAN egyikébe?
Jelenleg úgy van hogy az egyik LAN portba van dugva és openwrt-ben az interfészeknél a lan portok össze vannak bridgelve, a wan pedig offline (nincs is bele dugva semmi) - itt ez most nem világos nekem hogy jól csináltam e ezt így.
Valamint ugye ezen a routeren kell a DHCP szervert, QoS-t, firewallt, stb konfigurálni?

3. kérdés: alhálózatok: szóval van egy guest network + guest wifi ami elérhető és lehet rá csatlakozni de nincs rajta internet, igazából nem vagyok benne biztos hogy miért az lehet hogy a wan-ról akarja venni az internetet, vagy lehet hogy a tűzfal szabály nem jó, ezt ti hogy szoktátok kideríteni?
illetve ebben nem vagyok biztos hogy ilyet lehet, szóval a switch a linksys routerbe van dugva, de a switch csak ahhoz a hálózathoz tud portokat sokszorosítani amelyikbe ő maga is van, tehát ha 192.168.1.x és a routeren van konfigurálva 192.168.2.x, 192.168.3.x stb. akkor meg lehet a switchen csinálni hogy az még több alhálózatot hozzon létre 192.168.8.x, 192.168.9.x stb?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Márk

(#68058) csaszi75 válasza zsigomark3 (#68057) üzenetére


csaszi75
senior tag

Kár hogy ennyi energiát fektetsz a hálózatodba és veszel egy elavult CAT6 (UE Category6) eszközt..
Értelmetlen a dupla NAT-on rágódni, amikor ez az MR600 nagyon gyenge mobilban.
Vegyél egy Category18-19-es LTE routert.. Még ha nincs is 5G lefedettséged, akkor is sokkal jobb lesz az elérhető sebességed egy CAT19-es eszközzel..

Próbáld úgy először, hogy az MR600 lesz a fő router és a többi eszközöd csakis AP módba teszed.
Így csakis az MR600 for NAT-olni.

De nem írtad meg azt sem, hogy melyik szolgáltatónál van SIM kártyád, mert az sem mindegy a NAT szempontjából...

[ Szerkesztve ]

(#68059) kava318


kava318
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.

A házban van egy Sagemcom F@st 5670v2. Ebbe az egységbe jön be közvetlen a Telekom optikai vezeték. Az eszközből megy a padlásra egy UTP kábel amit jelenleg nem használok. Szeretnék egy TP-LINK EAP110-OUTDOOR WIFI ACCESS POINT-ot.

A kérdésem az lenne, hogyha egy switch-hez csatlakozatnám a padláson és úgy vezetném ki a házon kívülre kábellel, az ugyanúgy tudna működni mintha közvetlenül a routerből vinném a kábelt?

Mennyire bírja a switch a padláson való létet? Gondolok itt a hőingadozásokra(tél-nyár).
A switchbe később szeretnék több kábelt csatlakoztatni.Az nem zavarna be neki?
köszönöm.

(#68060) csaszi75 válasza kava318 (#68059) üzenetére


csaszi75
senior tag

A switch attól függően bírja, hogy mit ad meg annak gyártója a leírásában, hogy mekkora hőmérséklet tartományban üzemeltethető..
De ezek a normál switch-ek 0 és 40 Celsius fok között történő üzemeltetésre vannak tervezve.. Egy sima cseréppel ellátott padláson 60-70 fok is lehet nyáron, télen pedig ugye simán -5, -10 fok..
Csodát ne várj..
Azonban amit te írtál eszközt, az nem egy switch.. hanem egy Access Point.
https://www.tp-link.com/hu/business-networking/outdoor-ap/eap110-outdoor/#specifications
65 fokig írja a leírás.
-30 télen.

(#68061) zsigomark3 válasza csaszi75 (#68058) üzenetére


zsigomark3
tag

Köszi az észrevételeket. Tényleg nincs 5G lefedettség, csak 4+ LTE

Az kimaradt, hogy az eszközöket nem most vettem, régóta megvannak már, csak most szeretném a hálózatom rendbe tenni.
Egyszer ha eljutok addig talán statikus IP-ket is kiosztani, felcímkézett kábelek, stb..

Illetve a WRT1900ACS -n nemrég frissítettem az openwrt-t és vannak olyan featurek amiket ki szeretnék használni és a MR600 gyári fw-jén nem elérhető, ezért is szeretném így.

Üdv: Márk

(#68062) mezis válasza kava318 (#68059) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#68063) gyuszos válasza kava318 (#68059) üzenetére


gyuszos
tag

Több TL-SG1016-ot raktunk már padlásra, még egysem ment tönkre.
Van köztük 6-8 éves is, és olyan is, ami felett a szerkezet átszellőzetlen fóliázást kapott, mégis bírja. Pedig itt szerintem nyáron nagyon közel van az 50 fok.

(#68064) Essejó válasza kava318 (#68059) üzenetére


Essejó
veterán

Az EAP 110 az POE injektoros, az az a lankábelen keresztül kapja az áramot a működéséhez. Azt a lant én nem dugnám switc-be, ha csak nem tudod megoldani, hogy a switcből kijövő kábelre rakod a POE injektort, és úgy vezeted ki az EAP110-be.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68065) BiP


BiP
nagyúr

Otthoni hálózaton szeretném az átvitelt javítani.
Adott egy 3db ASUS RT-AC66U B1-re épülő Mesh hálózat a házban, minden emeleten egy router fedi le a wifit. A lényeg, hogy a pincében lévő routert nem tudtam kábellel bekötni, ezért wifin megy át a hálózat, így a gigabitből csak kb. 300Mbit megy át.
(a 2 router térben kb. egymás alatt van, kb. 3 méter távolságra, de közte egy betonfödém)

A kérdés az lenne, hogy ax-es routerekre váltva javítható-e az átvitel? AX-1800 szintű router elég lenne-e, (pl. AX52U, AX53U, AX55, papíron ugyanúgy 1300Mbit az átviteli max. 5GHz-en, mint az AC66-nál) vagy erősebbet (pl. AX58 (AX-3000) ) érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#68066) mezis válasza BiP (#68065) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezzel biztosan nem fogsz csalódni!

mezis

(#68067) Essejó válasza mezis (#68066) üzenetére


Essejó
veterán

:C:R;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68068) CirrMee válasza BiP (#68065) üzenetére


CirrMee
addikt

A helyes (wifis) válasz most is mind mindig: majd kiderül, ha beüzemeled.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#68069) BiP válasza mezis (#68066) üzenetére


BiP
nagyúr

Szeretném bontás nélkül, vezetéknélküli módon megoldani.

CirrMee: gondoltam, mielőtt belevágok és pénzt ölnék bele, hátha valakinek van elméleti magyarázata vagy tapasztalata arra vonatkozóan, hogy javulna-e az átvitel egy (vagyis 2) erősebb ax-es routerrel ilyen esetben.
Ne utólag derüljön ki, hogy felesleges volt kiadni 50-90ezret. Próbaként használt 14napos elállással nem szivatnám egyik boltot sem.

[ Szerkesztve ]

(#68070) Doky586 válasza BiP (#68069) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A fúrás nem számít bontásnak. A kábel befűzés sem.

(#68071) Viperator válasza Doky586 (#68070) üzenetére


Viperator
őstag

+1 :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#68072) jerry311 válasza BiP (#68065) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hogy allnak az antennak? Leagalabb a pinceben vizszintesre allitanam.

(#68073) BiP válasza Doky586 (#68070) üzenetére


BiP
nagyúr

A magyartanároknak: a födém átfúrása nélkül szeretném megoldani.
A nappaliban térkő van, és kb. 40centit kéne átfúrni.Köszi, nem. (itt van a fő router, és ez alatt van a garázsban lévő)
Megj: a földszinten van egy kábeldoboz a falban, olyan 50 centi magasan, itt jön be az optika a routerbe, és innen megy vissza az UTP a ház többi részébe/padlásra.De csak felfelé.
Esetleg ott lehetne szépen lemenni a falban. Viszont ahhoz mindkét irányból vésni és fúrni kéne (ez elég kosszal jár, így ez az én terminológiámban már bontás, de tudom, én vagyok a béna), és szemben kéne találkozni. Nem egyszerű. Ennyit nem ér.

Szóval wifi kérdésre ötlet?

#68072 jerry311 : függőlegesen. Megpróbálom vízszintesen.

[ Szerkesztve ]

(#68074) Borisz76 válasza BiP (#68073) üzenetére


Borisz76
veterán

Sajnos ez ilyen játék.....

Vagy szívsz a wifi-vel és minden hátrányával...
Vagy szépen becsövezel mindent és kábelezel.

Új építésű háznál ezt alapból bele kellene tervezni.
Felújításnál szintén.

Nincs esetleg valami alternatív lehetőség lemenni a pincébe vezetékkel ? Az utp kábelt 100 méterre is húzhatod ha kell....
Elviekben 100 méterenként kell egy aktív eszöz ( router, switch ).

Ha a födémet nem akarod fúrni...OK.
Mi van a fallal ?
Fent kimész falon kívülre...pár méter kábelcsatorna és lent bemész a pincébe , falon, ablaktokon át ?!

A házon belül le lehet menni a pincébe ?
Ha igen , akkor ott lehet jobb a wifi térereje mert ott már " át van törve a födém ".

Így látatlanban nehéz tanácsot adni is.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#68075) BiP válasza Borisz76 (#68074) üzenetére


BiP
nagyúr

Vagy szívsz a wifi-vel és minden hátrányával...
Most ez a helyzet, és arra lennék kíváncsi még mindig, hogy egy AX routerrel több esélyem lenne-e, el tudnék-e érni magasabb sávszélt azonos környezetben?

Vagy szépen becsövezel mindent és kábelezel.
Már nem opció. Ez egy '86-os ház, és szerencsére egy informatikus építette, így a szobák be vannak kábelezve, de a pincében/garázsba nem vitte le a jóember. A padlásra vittem fel pár éve, de mégsem ott szeretném tartani a NASt.

Nincs esetleg valami alternatív lehetőség lemenni a pincébe vezetékkel ?
Mi van a fallal ?
Fent kimész falon kívülre...pár méter kábelcsatorna és lent bemész a pincébe , falon, ablaktokon át ?!

40centi vastag a fal. De így is eljátszottam ma már a gondolattal, ezen agyalok. Csak hát a fal túloldalán van egy terasz. Szóval a kimegyek, lehúzom, lent bemegyek nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk, mert a teraszon keresztül kéne húzni a madzagot, és állandóan elesnénk benne.
Vagy kimegyek, megkerülöm a fél világot a sarkokban, lemegyek a terasz alá, alul visszamegyek, és ott bemegyek a pincébe. Ez az egyetlen lehetőség a kábelre.

A házon belül le lehet menni a pincébe ?
Igen, a ház túlsó felében van egy lépcsőház. Szintén nem opció.

Így látatlanban nehéz tanácsot adni is.....
Nem is jött válasz az eredeti kérdésre. Nagyobb sávszél átvihető-e AX-es routerre cserével vagy sem?
Ha könnyű/ésszerű lenne kábelen, már rég megcsináltam volna, és nem tévedtem volna ide.

[ Szerkesztve ]

(#68076) Borisz76 válasza BiP (#68075) üzenetére


Borisz76
veterán

Elméletileg igen, több adatot tudsz átvinni 2 db AX képes eszköz között mint 2 db AC-s eszköz között.

Amit tudsz tenni....némi bukóval , hogy netről rendelsz 2 db olyan eszközt ami AX képes , sok antennás és tudja ezt a vezeték nélküli adás-vétel kombót. Tehát MESH képes eszközök....ha jól gondolom.
Mert MESH hálózatnál több wifi forrás-t 1 nagy wifi-nek látnak a kliensek. Viszont van olyan modell ami csak vezetékkel ( Wired Backhaul ) képes kommunikálni a második egységgel és van olyan is ami wifi-vel ( Wireless Backhaul ) kapcsolódnak össze.

Ez utóbbi kell neked DE figyelni kell arra is, hogy a 2 db egység között DEDIKÁLT wifi legyen ! Tehát a kliensel látsz egy SSID nevet és jelszóval csatlakozhatsz hozzá ....de az eszközök egy másik rádiós jelet használnak egymás között. Ennek előnye , hogy nem a kliensek által használt wifi-t terhelik az egymás közötti kommunikációval.
Ezáltal a "látható" wifi-n nagyobb sebességet lehet mérni.

Nem vagyok szakértő ezért lehet , hogy nem pontosan vagy jól fogalmaztam....de majd kijavítanak.

És a lényeg :
Ha nem válik be a dolog , akkor 14 napon belül el tudsz állni a vásárlástól és a terméket visszaküldöd, az árát visszakapod.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#68077) mezis válasza BiP (#68075) üzenetére


mezis
nagyúr

"...Nem is jött válasz az eredeti kérdésre. "
Volt válasz: [link]
WiFi kapcsolatokhoz: [link] vagy NetSpot.

mezis

(#68078) gyuszos válasza BiP (#68073) üzenetére


gyuszos
tag

"A nappaliban térkő van....."....
Neb@ssz...ez valami új trend és lemaradtam valamiről?

Mondjuk nem vok magyartanár se szóval bármi lehet.... ;)

(#68079) Vasti74 válasza BiP (#68065) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Először, ahogy jerry311 írta: az antennák közül legalább egynek-egynek ;-) egymás felé kell nézni, mert nem gömbsugárzók! Tehát egy függőlegesen álló antenna alatt és felett közvetlenül szinte nincs is jel.

Aztán ha ez nem jön be, érdemes a Powerline-t is számításba venni. Nem egy nagy összeg, és működni szokott ;-) Ha jó a kábelezés stb., egy fázison vannak az eszközök, akkor akár Gbit is kijöhet belőlük (...elméletileg, sőt több is ;-)

(#68080) qqcqqc válasza BiP (#68075) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ha már a nem biztos dolgokkal kisérletezel, akkor nem opció a powerline?
Hogy van megoldva a villany?

(#68081) Essejó válasza BiP (#68073) üzenetére


Essejó
veterán

A pincébe megy le áram? Mert a villanydrót védőcsövében is lemehet a lankábel, kivéve ha 15 KW-os 3 fázisú motorok működnek odalent.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68082) Essejó válasza BiP (#68075) üzenetére


Essejó
veterán

De miért pont a pincében akarod üzemeltetni a NAS-t, ráadásul Wifiről?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68083) BiP válasza mezis (#68077) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, ez volt. De erre a következtetésre eljutottam magam is. Reméltem, hogy valami kézzelfoghatóbb válasz is jön. Bíztam benne, hogy van valakinek gyakorlati tapasztalata AC-AX váltásban, azért sokan megléphették az utóbbi pár évben.

Köszi a Wifi toolokat. Ezek hogyan tudnak nekem segíteni?

#68078 gyuszos : Jogos. Azt akartam írni, hogy kő padlólap van, tehát nem parketta vagy laminált padló. Nem akarnám, nem is tudnám átfúrni, és ha elcseszném, nem olyan egyszerű javítani.

#68079 Vasti74 + #68072 jerry311 : a pincében vízszintesre állítottam, nem javult. Némileg rosszabb is lett. De kipróbálom úgy is, hogy a fentiből is egyet vízszintesre állítok.
Powerline-t próbáltam, siralmas eredménnyel. 50Mbit alatt volt, és közben maxon terhelte a routert. A ház több pontja között is kipróbáltam, minimális eltérések voltak, még közeli pontok esetén is. Egy TP-Link TL-PA7027P KIT szettel próbáltam, szóval nem egy felsőkategóriás cucc, de azért többet vártam tőle.
Így kötöttem ki a Wifi mesh-nél.

#68081 Essejó : Ez garázs a ház aljában (meg egyben műhely), nem igazán pince. Szóval igen, megy le áram, ezen lóg a gép is, meg a router.A csőben nem tudok elmenni, nagyon kacskaringós lenne.
#68082 Essejó : Padláson volt kábelen, de ott kapott hideget-meleget, úgyhogy levittem a garázsba. Meg ott hozzáférhetőbb is. És mivel bekábelezni nem tudom, (vagy minimum k bonyolult kacifántos módon), ezért vittem le egy routert, és arra kötöttem a gépet.

#68076 Borisz76 : Most is Mesh részeként van a lenti router, Wireless backhaullal.
Ezt a dedikált wifi dolgot minden mesh képes cucc tudja vagy típusfüggő?

A 14 napos elállásra nem szívesen játszanék, ha nem muszáj.
De ha #68068 CirrMee tanácsán kívül nem marad más, akkor ez lesz.
Mondjuk eredeti terv szerint leginkább hardverapróról szerettem volna beszerezni, ezért is akartam elsőként megtudni, hogy érdemes-e költeni rá (egyéb családi felhasználásra pl.mobil, laptopwifi elég az ac is).

(#68084) BiP válasza Vasti74 (#68079) üzenetére


BiP
nagyúr

Mindkét routeren 2-2 antennát vízszintesbe állítottam a 3-ból. Valóban javult az átvitel. Köszi.
Speedtesten 450Mbit-re is felment (kábelen 800-ból), tegnap olyan 400 volt a nagyon max.
És a NAS-ról másolni is most gyorsabban tudtam, így kb. 70MB/sec-et is elérte. Tegnap 50 volt a max.

[ Szerkesztve ]

(#68085) mezis válasza BiP (#68083) üzenetére


mezis
nagyúr

Wifi tool-ok: A WiFi AP-k, jelismétlők számára válogathatsz a jobbnál jobb helyekben és az antennák állítgatásánál is jól jön a térerő mérése.

Födém: Ha VB gerenda + kefni, akkor a gerendáknak nagyobb az "étvágya" a vas (fém) miatt.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#68086) BiP válasza mezis (#68085) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, ilyen kiépítés. Vasbeton gerendák asszem 45centinként, közé agyag béléstest. (A kefnit nem ismertem rá, ma is tanultam valamit). Nehezítés, hogy még 15centis vasháló is van terítve a padlófűtés miatt, ami puha betonba van öntve.

Viszont a routerek térben kb.egymás alatt helyezkednek el (talán fél méterrel arrébb), próbáltam minél közelebb tenni a garázsban lévőt is. Így kb.2.5 méterre lehetnek egymástól.

Akkor ránézek azokra a toolokra. Ez az antennaállítás hozott a dolgon, hátha lehet még javítani.

(#68087) Vasti74 válasza BiP (#68086) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Nem kell hozzá wifi analizáló program: úgy képzeld el, hogy az antennák a tengelyükre merőlegesen sugároznak a legerősebben - próbáld egymás felé fordítani őket, tehát mindkettő antennája nézzen a másikra.

Az, hogy egy antenna nem elég, az sajnos "fizika", ilyen a MIMO technológia. Szóval egyszerűen fogalmazva párhuzamos adatátvitelek több rádióval: egy rádió egy antennája nem fog tudni olyan sávszélességet, mint két rádió két antennája.
Viszont a forgatással meg értelemszerűen csökkented az adott szint lefedettségét :-(

A wifi technika sajnos egy mocsok állat ;-) , nagyokat lehet szívni vele, és a papíron tervezés a legtöbbször nem működik a gyakorlatban. Jó régen informatikus voltam, sok wifi hálózatot építettünk (panziók, iskolák, stb.) Egy ismerős panziójában amikor kiépítettük a wifi-t valami profi eszközökkel (a nevét már elfelejtettem, talán nem is létezik már a gyártó ;-) minden tökéletesen működött, de egy szobában piszok gyenge volt a jel... És annak a szobának a falán lógott kívül a folyosón az egyik AP! Olyan tégla, vagy vakolat, vagy mit tudom én mi volt ott, ami "megette" a wifi jelet... Az az egy szem fal. Na ezzel számoljon valaki előre ;-)

(#68088) Comes


Comes
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni Mesh Wi-fi vásárlásában.

Jelenleg egy >120nm-es házban került bekötésre a Telekom által egy 1000 mbit/s netet “sugárzó” router a ház egyik sarkába. Innen szeretném a wifit mesh rendszerrel tovább erősíteni/sugározni/kiterjeszteni a ház többi részére.

Alapvetően, 3 egységben gondolkozom (1 kerülne közvetlenül a routerre bekötésre /ez továbbítaná a másik kettőnek vezeték nélkül a wifit/-a többi pedig a ház 2 pontjában lenne bedugva - ha jól gondolom, akkor elég csak áramot kapnia a további 2 egységnek, a wifi jelet a vezérlő egység továbbítja?!-)
A hálózathoz NAS és kinti kamerák is csatlakoznának.

Milyen mesh egységet ajánlotok? Szerintetek jó lesz így a megoldás? (cél a kábelmentesség -jelenleg mindenhol is cat5e kábelek lógnak)

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#68089) mezis válasza BiP (#68086) üzenetére


mezis
nagyúr

Konkrét eset: két födém (VB gerenda+beton kefni) után is sikerült szakadásmentes kapcsolatot összehozni. Kb egy jókora tenyérnyi hely volt csupán alkalmas erre az attrakcióra. A 2,4GHz-es WiFi hullámhossza kb 12cm. Ez azt jelenti, hogy zárt térben már néhány cm-en belül sokat változhat az elektromágneses tér.

mezis

(#68090) tobias40


tobias40
veterán

Hi!
Hogyan tudom legegyszerűbben megoldani azt hogyaz otthoni NVR-es kamera rendszeremet ne a kínai servereken át lássam?(tehát én és a családom lássuk csak)
Milyen kliens kell hozzá és mit kell beállítanom?
Van egy Asus ExpertWiFi EBM68-rendszerem itthon,tehát a vpn is megoldás lehet mert van Proton vpn előfizetés is.
Az lenne a legjobb megoldás ha távolról és helyi hálón is uanazon beállításokkal,programmal tudnám ezt megoldani de majd megírjátok milyen lehetőségeim vannak. :R

(#68091) mezis válasza tobias40 (#68090) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Lehet hogy itt vannak a szakik.

mezis

(#68092) tobias40 válasza mezis (#68091) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,megpróbálom ott,de nem gondoltam hogy csak engem zavar ha gyakorlatilag a fél világ láthatja mi van az udvaromban vagy a portámon... :U

(#68093) zsadnok


zsadnok
tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem, mert powerline eszköz probléma miatt jöttem.
Adott egy ASUS PL-AC56 kit, melynek a fő egysége elfüstölt. Kérdésem, hogy ezt lehet-e javítani, illetve érdemes-e vagy kuka?

(#68094) Vasti74 válasza zsadnok (#68093) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!

Itt tudod (regisztráció sem kell hozzá) megkérdezni, hogy van-e szaki a közeledben, aki elvállalja? Hátha...

Üdv: Vasti

(#68095) csaszi75 válasza zsadnok (#68093) üzenetére


csaszi75
senior tag

Értelmetlen, gazdaságtalan javítani, mivel többe kerül a javítás, mintha egy újat vennél.
Szedd össze otthon az összes többi hibás, elavult NYÁK-ot és add le egy "MÉH" telepen.. kapsz érte pénzt, csak van minimum súly, amivel foglalkoznak veled..

[ Szerkesztve ]

(#68096) mezis válasza zsadnok (#68093) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Tanulni, időt tölteni kiváló. A nyákot erről az oldalról nézve elég reménytelen a javítás.
Másik oldal?

mezis

(#68097) csixy válasza zsadnok (#68093) üzenetére


csixy
addikt

Ennyit érnek ezuek a x@rok. Kettőből egy tönkre megy, a másikat meg dobhatod, mert nincs párja.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#68098) zsadnok válasza mezis (#68096) üzenetére


zsadnok
tag

Szia!
Jobban szétszedtem, és most már biztos, hogy reménytelen. A hátsó oldal is égett.
Köszi a válaszokat és ötleteket. :R
A másik, a wifi antennás egység hibátlan, majd meghirdetem, ha egyáltalán kompatibilis más ilyen kittel. :O

[ Szerkesztve ]

(#68099) jerry311 válasza csixy (#68097) üzenetére


jerry311
nagyúr

Másik Powerline eszközzel is működik, nem csak a dobozban érkezett párjával.

(#68100) zsadnok válasza jerry311 (#68099) üzenetére


zsadnok
tag

Köszi ez jó hír! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.