Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57351) gxcman


gxcman
tag

Crosslink bekötés.

Sajnos rossz utp Cat 5 kábelt vittem a nyaralóhoz a router és a gép közzé ugye 568B bekötés kellene mindkét végére, de sajnos crosslink kábelt hoztam otthonról 568A&568B.

Úgy tudom az a kábel 2 pc közötti kapcsolatra alkalmas,.
De szabad e próbából összekötni a pc & routert kár üzemzavart ...stb okozok e vele?
Ha összeköthetem ezzel a kábellel mire számítsak internet sebesség szempontjából?

(#57352) mezis válasza gxcman (#57351) üzenetére


mezis
nagyúr

- Szabad, semmi rossz következménye nem lesz, legfeljebb nem működik.
(Már régóta képesek a hw.-ek egyeztetni a kábel típusát: "egyenes" vagy crosslink.)

- Ha hw.-ek sikeresen egyeztettek, akkor ugyanolyan sebességre számíthatsz mint ami "egyenes" bekötésű kábellel lenne.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#57353) draco31


draco31
veterán

Hello!
Találkoztam ma egy eseménnyel, és érdekelne, hogy az úgy rendben van-e?
Szóval kis falu, csak mobilnet, vagy egy szolgáltatótól mikrós net. 100 meg a plafon, nagyjából tudja is. Ma hívtak egy új bekötéshez, hogy kellene WiFi-t varázsoljak. De még előtte LAN kábel bedug a laptopba, nincs net. Telefonáltam is a központba, hogy gond lenne, de nem tudom pontosan a cím adatokat, (egyházi rész, több épület, több bekötés) és derítsük ki. Nézi is, mondja, hogy van egy WiFi, reggel XY ideig működött, egy Samsung meg egy Huawei tablettel használták, de valami történt, mert nem működik. Kicsit pislogtam, hogy ezt mégis honnan tudja, ha nem céges router van az épületben, hanem saját vásárolt TPLink, bár alap beállításokkal. Ezt tudhatják, hogy mivel netezek így?
Esetemben másik épület volt, mondta, hogy látja hogy valami be van dugva, de nem kap IP címet, csak le fel csatlakozik folyamatosan. (itt kellett volna a WiFi) abban maradtunk, hogy vigyek valami más cuccot, ha azzal működik, akkor oké. Hagytam is mindent, hazamentem egy nem használt routerért, aztán mire visszaértem, tökéletesen ment a net. Gondolom valójában központilag állítottak valamit.
Tehát a kérdésem az volna, hogy valóban láthatják hogy mivel netezek éppen, vagy az már kicsit sok?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#57354) MasterMark válasza draco31 (#57353) üzenetére


MasterMark
titán

Attól függ hogy van beállítva.

Switch Tax

(#57355) jerry311 válasza mezis (#57352) üzenetére


jerry311
nagyúr

Gigabiten (és felette) mindegy, mert kötelező az auto-MDI/X.

(#57356) menyhartlevi válasza mezis (#57347) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Sajnos nem sikerült megoldanom túl jól. Alapból már azt nem értem, a UPC-s modemet ha átállítom modem üzemmódra, többé nem érem el a felületét sehogy sem. Resetelnem kellett hogy újra meg tudjam nyitni.
Próbáltam megcsinálni amit írtál, végülis valahogy működik de nem olyan jól mint reméltem. Például a telefonom csak nehezen, sokára tud átcsatlakozni a másik routerre. Illetve így nem is látom a Huawei alkalmazásában a másik routert, hogy együttműködnének. Ez vajon nem is lehetséges, csak ha közvetlenük kötöm őket össze?

(#57357) woodworm válasza menyhartlevi (#57356) üzenetére


woodworm
veterán

Modem-módban nincs igazán nagy szükséged az adminfelületre. Amúgy a 192.168.100.1-en eléred.

(#57358) mezis válasza menyhartlevi (#57356) üzenetére


mezis
nagyúr

"Illetve így nem is látom a Huawei alkalmazásában a másik routert, hogy együttműködnének."

Miért is kellene "együttműködniük"? :F

mezis

(#57359) Doky586 válasza jerry311 (#57355) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Gigabiten (és felette) mindegy, mert kötelező az auto-MDI/X."

Ez biztos? PCknél igen, de olcsó soho (gagyi) switcek routerek modemek settopboxok szolgáltatós iptv boxok esetén bármelyiket bármelyikkel esetén is??? :F

[ Szerkesztve ]

(#57360) jerry311 válasza Doky586 (#57359) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem biztos, hogy az auto-MDI/X végzi, lehet hogy a PMA. [link]
Ez nekem sosem volt teljesen tiszta.
Visszatérve az eredeti kérdésre, továbbra is állítom, hogy gigabites (vagy gyorsabb) hálózaton mindegy, hogy egyenes vagy kereszt kábel. (és ez a sokéves tapasztalatom is)

(#57361) Doky586 válasza jerry311 (#57360) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, én is várom már azt az időt hogy ne keljen színsorrendel foglalkozni, teljesen össze-vissza sorrendbe is lehessen krimpelni a kábeleket, aztán a készülék találja ki melyiknek melyik a másik vége és mivel van összesodorva. De lehet erre még sokat kell várnom. ;)

(#57362) jerry311 válasza Doky586 (#57361) üzenetére


jerry311
nagyúr

Én nem, inkább legyen mindenhol optika 1 szálon, azt nehéz keresztbe kötni. :DDD

Volt kollégám, aki nem tudta a színsorrendet, de tudta a pin sorrendet. Kötött is sok kábelt szarul, változatos hálózati hibákat okozva. Öröm volt javítani.

(#57363) mezis válasza Doky586 (#57361) üzenetére


mezis
nagyúr

Az UTP kábel 8 szál drótja nem a szépség miatt van páronként és annyira csavargatva, mert úgy jobban néz ki. Nagyon szaporán tekeregnek azokon az elektronok! :D

mezis

(#57364) Doky586 válasza mezis (#57363) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ez az..! ;)

(#57365) inf3rno válasza draco31 (#57353) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem csak úgy láthatta ha belépett a TP-Link routerbe vagy ha nincs modem mode-ba rakva az ő eszközük, és ők csinálják a routing-ot. Máshogy nem igazán áll össze, hogy hogyan láthatná, de érdekel, hogy MasterMark-nak mi az elképzelése erről.

Buliban hasznos! =]

(#57366) trialboj válasza jerry311 (#57349) üzenetére


trialboj
őstag

De hogy csatlakozzon fel rá, ha még érzi a másik wifit?

#57350mezis: Természetesen, a jelismétlő pont a bejáratnál van, fullos jellel rendelkezik ha rácsatlakozom akkor minden okés, de ezt csak kézzel tudom megoldani, magától nem hajlandó. Ez így lett kitalálva? Én azt hittem hogy ez felerősíti a jelet, és nekem semmi dolgom nem lesz, így nem lehet beállítani?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#57367) MasterMark válasza trialboj (#57366) üzenetére


MasterMark
titán

Nem az AP-tól függ, már el lett mondva. A kliens dönti el, vagyis a telefonod, hogy mikor és hova csatlakozik.

Mindkettő erejét állítsd kisebbre, hogy minél kisebb legyen az átfedés. Ha nincs átfedés akkor muszáj lesz átcsatlakozzon a telefon...

Switch Tax

(#57368) jerry311 válasza trialboj (#57366) üzenetére


jerry311
nagyúr

A jelerősítő egy hibás megfogalmazás a webshopokban.

Nagyjából így nézne ki a roaming, és az azt támogató AP-k átfedése. Amint látszik: nem nagy.

Ha túl nagy az átfedés, akkor nem megy egyikről a másikra.
Ha nem ér össze eléggé a kettő, akkor meg szakad a net miközben egyiktől a másik felé halad a kliens.

A fentiek félig meddig igazak arra az esetre is ha nincs roaming támogatás, csak néhány AP, amit mindet ismeri a kliens. Illetve arra is ha WiFi extender van (mint neked), de itt még nagyobb az átfedés (50-60%), mert az extendernek fognia kell azt a WiFit, amit aztán tovább ad. Ha meg ilyen nagy az átfedés, és az eredeti WiFi jele nem elég gyenge, akkor a kliens nem csatlakozik át az extenderre.

(#57369) gxcman válasza gxcman (#57351) üzenetére


gxcman
tag

Minden működik a crossba kötött UTP kábelen.
Annak ellenére, hogy a kábel: Cat5.
Router csak TP-Link TL-WR1043ND V5 Router , LAN: 1x Realtek® 8111H Gigabit LAN controller ( MSI B450 Toma max)
bőven 900+ /300+ Mbit/s a neten.

Hátha valakinek hasznos lesz az infóm.

Kimaradt a Digi ONT : FiberHome HG6544C

[ Szerkesztve ]

(#57370) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!
Van ötletetek, hogy kivűlről, hogyan tudnám DDNS szolgáltatáson keresztül a routerre csatlakoztatott HDD-t elérni, hogy felcsatolom mint egy hálózati meghajtót, majd onnan tudok lejátszani videókat?

Jelenleg ezt egy úgy oldom meg távolról, hogy Ftp-n az elérési útvonalat ctrl-c + ctrl-v bemásolom a VLC-be és akkor lejátsza. De nincs erre egy "elegánsabb" mód, hogy csak rákattintva induljon egyből?

Próbáltam ddns címmel win 10 alatt meghajtót felcsatolni, de nem megy.

Köszi

The Truth Is Out There --->

(#57371) mobilizmo válasza Corsa02 (#57370) üzenetére


mobilizmo
addikt

Saját hálózatról szeretnéd elérni?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#57372) MasterMark válasza Corsa02 (#57370) üzenetére


MasterMark
titán

Ahhoz ki kéne engedni a portokat hogy ez így működjön.

Inkább VPN-ez haza, és úgy csatold fel mintha belső hálón lennél.

Switch Tax

(#57373) Corsa02 válasza mobilizmo (#57371) üzenetére


Corsa02
őstag

Saját hálózatról otthon működik hibátlanul, sokat vagyok külföldön akkor lenne jó.

The Truth Is Out There --->

(#57374) Corsa02 válasza MasterMark (#57372) üzenetére


Corsa02
őstag

Hmm...ez jól hangzik. Tehát hozzak létre egy VPN hálózatot a routeren belül?(Asus AX58U) Még nem csináltam ilyet, hogyan induljak el?

The Truth Is Out There --->

(#57375) MasterMark válasza Corsa02 (#57374) üzenetére


MasterMark
titán

Gyors google: [link]

Switch Tax

(#57376) Corsa02 válasza MasterMark (#57375) üzenetére


Corsa02
őstag

Jogos, köszönöm, ez jónak tűnik. :R

The Truth Is Out There --->

(#57377) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Powerline adapternél mekkora bukta, ha az egyik végét, esetleg mindkettőt egy kb 1méteres hosszabbítóba* dugnám be? Devolo dlan 1200-ról lenne szó.

* igazi ok: az adapter svájci csatlakozós örökség, be se tudnám normál konnektorba dugni. Viszont tudok neki egy kis hosszabbítót eszkábálni megfelelő dugaljjal.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#57378) jerry311 válasza t72killer (#57377) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem előnyös, de nem is végzetes.

(#57379) t72killer válasza jerry311 (#57378) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . A wifi amúgy nagyon bénán terjed a házunkban, rá vagyok utalva a powerline-ra. Remélhetőleg sikerül még így is használható pinget összegereblyézni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#57380) BioDio


BioDio
csendes tag

Sziasztok !
Van egy kis ( nagy ) problémám .
Adott 3 gép win 10 pro oprendszerrel( azonos verziók ) 2 gép látja egymást a 3.-kat nem látják , de a 3. látja a másik kettőt .
Ha hálózat visszaállítást csinálok akkor a 3. is látják, de csak jelszóval érhető el .
Ilyenkor ha vissza sorolom a nyilvános hálózati beállításból a magánban akkor eltűnik a másik két gépről .
A speciális beállítások ugyanazok mind a 3 gépen .
Lövésem sincs mi lehet ez .
Ha van ötlet szívesen meghallgatom .
Üdv
Szabolcs

(#57381) user12 válasza BioDio (#57380) üzenetére


user12
őstag

A két gépről lehet pingelni a 3.-at?
A szolgáltatásokban nincs letiltva valami? Vagy esetleg nincs elindítva, nem indul, stb?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#57382) BioDio válasza user12 (#57381) üzenetére


BioDio
csendes tag

A pingelést kipróbálom . De mi van ha igen és mi ha nem ?
"A szolgáltatásokban nincs letiltva valami?" ezt kifejtenéd ?
A hálózatokat alaphelyzetbe állítottam és csak a nyilvánost módosítom magánra .

(#57383) mezis válasza BioDio (#57380) üzenetére


mezis
nagyúr

As MS hálózatok mesések. Hol van, hol nincs. Függhet attól, melyik PC-t kapcsoltad be először. (Melyik fogja osztani az észt.)
Az intézőbe az elérni kívánt PC IP címét írva általában elérhető a "láthatatlan" PC is.
Van olyan esetem, amikor a szokásos kattintgatásokkal már elérem a másik PC alkönyvtárait és még felugrik egy üzenet, hogy a PC nem elérhető.
Türelem, kitartás kell az MS hálózathoz. Jöhet egy frissítés és kezdheted elölről.

mezis

(#57384) BioDio válasza mezis (#57383) üzenetére


BioDio
csendes tag

Ez nem dobott fel .
"Az intézőbe az elérni kívánt PC IP címét írva általában elérhető a "láthatatlan" PC is." ezt ki fogom azért próbálni.

(#57385) devil-k


devil-k
nagyúr

Alakulnak a dolgok. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#57386) dkess válasza devil-k (#57385) üzenetére


dkess
őstag

Alakul - szép munka.

Amennyire jól emlékszem írtad, hogy a szünetmentes dolognak utánanézel. Látom az még nincs most. Tervezel végül azzal?

Egyfelől ugye a ONT+router+switch tandem mellett Nálad lesz még szerver is itt. Másik oldalról éppen most a "villámszezonban" igen jó hasznát veszem én is ...

Egyébként a switch és a patch panel közé érdemes venni ilyen rövid patch kábel szettet. Olcsóbb is meg nem is kell pl. másfél méteres UTP kábelekkel szórakozni. Persze azon Cat7 -es kábeleknek megfelelőt - avagy, ha abból maradt esetleg akkor lehet krimpelgetni is ilyen rövid szerelt kábeleket ...

(#57387) devil-k válasza dkess (#57386) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze, lesz szünetmentes is. :) Az eszközöket majd ma-holnap fogom betenni, ha lesz időm rá. Megvan a patch kábel szett is. :) Egész jól állok már. :B

- mozi bolondéria -

(#57388) mezis válasza BioDio (#57384) üzenetére


mezis
nagyúr

Ilyen formában kell beírni.
Dinamikus (automatikus) IP cím is sokáig azonos marad.
(ARP táblázatot csak szükség esetén módosítja a router. Kikapcsolás után is marad.

mezis

(#57389) SP4C3 válasza devil-k (#57385) üzenetére


SP4C3
veterán

Mennyibe fájt a rack?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57390) rekop válasza devil-k (#57385) üzenetére


rekop
senior tag

Jól néz ki! :) Csak egy tipp a legközelebbi szereléshez: switchenként kettő pach panel, egyiket alá, a másikat fölé. 24-es switch esetén 12-12 keystone jack modult alá és fölé, és akkor nem mennek keresztbe a kábelek. Rövid, és egyforma hosszú patch kábeleket lehet így használni. A patch panel üres helyeire meg lehet tenni vakdugókat. Szemléltetésnek itt egy kép róla.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#57391) dkess válasza SP4C3 (#57389) üzenetére


dkess
őstag

Ezt a 15U Lanberg rack szekrényt vette: [link] (gyártói oldal) . Ahol vette ott most éppen nem kapható (árat sem írnak rá most éppen), de máshol rákereshetsz mennyibe kerül egy ilyen.

@rekop, #57390

Igen, ez a switchenként kettő pach panel jó ötlet. Mondjuk én még ott voltam leragadva, hogy 13 db elmenő UTP lesz összesen (képen 21 db van) meg lesz egy szerver helyben. Ehhez elég lett volna az egy patch panel. Persze így is OK, de 21 db elmenő + egy itt levő szerver esetén valóban szebb a két patch paneles megoldás.

Ami viszont jó hír, hogy az a "legközelebbi szerelés" lehet akár most is. Egyfelől ugye jelenleg a képnek megfelelő állapot van (azaz folyamatban és aránylag az elején tartunk) - másfelől a keystone kialakítás miatt ugye akkor ez egy plussz keretet jelent aztán egyszerűen át lehet dugdosni a jack -eket ...

Egyébként a Tiédhez "kisértetiesen" hasonló megoldás lesz. Értem ez alatt, hogy szintén egy db 24 portos switch illetve látom Nálad UDM-Pro van. devil-k UDM-Pro SE -t szeretne majd, ha megjelenik majd ...

Annyi különbség lesz szerintem, hogy Ő a router és switch közé DAC kábellel tervez (10 Gbe kapcsolat). Adja magát a kérdés, hogy Te miért transceiver -ek és UTP patch kábellel valósítottad meg? Persze lehet volt kéznél két transceiver amúgyis vagy valami hasonló ... :)

(#57392) devil-k válasza dkess (#57391) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontosan.

Ez a szitu most. :)
Nagyon tesztüzem, csak megnéztem, működnek-e az eszközök, várom a DAC kábelt, addig összekötés sincs. Szóval alakulnak a dolgok.

Alul már a Dream Machine PRO SE van. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#57393) jerry311 válasza dkess (#57391) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szomorú, hogy 6 acél lemez lukakkal, csavarokkal, meg pár ventilátorral annyiba kerül, mint bele 1 aktív eszköz. :(
Sosem értettem az ilyen szekrények árazását.

(#57394) dkess válasza devil-k (#57392) üzenetére


dkess
őstag

Igen, és egysoros a switch - ez is kiment a fejemből. Akkor egy patch panel bőven elég.

Jól látom a patch kábelek is Cat7 -esek. Ez OK. Mondjuk kicsit hosszúak, de OK. Feljebb nem tudod rakni esetleg a router/switch tandemet? Ugye Nálad lesz még egy kihúzható polc is a ONT/szünetmentes felett a szervernek - nem tudom mekkora az a szerver meg beférsz-e vele.

Az a UDM-Pro SE az EA egy fórumtárstól? Rengeteg kérdésem lenne - sőt igazából a Ubiquiti topikban volt is ezzel kapcsolatban ... Mondjuk ezek Téged nem érintenek (pl. a gigabit PoE csatik mögött levő backplane meg a belső SSD csatolója ilyesmik) ...

Ugye Neked 2/1 -es interneted van amennyire jól emlékszem. Azaz az ONT 2.5 Gbe portjából jön az UTP. Most jön a hülye kérdésem - azt miért nem az UDM-Pro SE 2.5 Gbe WAN portjába dugtad? Azt jól látom, hogy van egy transceiver is - az milyen? Ugye DAC kábel esetén a router-switch uplinkhez nem fog kelleni transceiver.

A szervert milyen csatolóval tervezted? 2.5 Gbe UTP (a switch a képen az USW-Enterprise-24-PoE) vagy esetleg az is SFP+ 10 Gbe DAC lesz (a switch másik SFP+ csatolóján keresztül)? UAP -k lesznek végül?

@jerry311, #57393

Aztán megnézed a hozzávaló polcok árát - akár a kihúzhatóékat is - és akkor jöhet a következő feketeleves az árazással kapcsolatban (az meg ugye csak egy "fémlap"). Mondjuk 6U -ig kb. jó árak vannak - sokaknak elég lehet az.

Ugyanakkor sajnos ilyen a "popszakma". Amennyiben ilyen eszközökkel (ONT-router-switch-szerver/NAS, szünetmentes stb.) tervezel, 21 elmenő UTP kábellel (adott példában), akkor ezen kívül nem igen találsz "kulturált" megvalósítási lehetőséget ...

[ Szerkesztve ]

(#57395) rekop válasza devil-k (#57392) üzenetére


rekop
senior tag

Jah, hogy ilyen a switch... akkor elnézést, nem szóltam. :)

#57391, dkess
Nem a sajátom a linkelt összeállítás, a netről lőttem a képet.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#57396) jerry311 válasza dkess (#57394) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, sajnos ismerem az árazást. :(

(#57397) rekop válasza dkess (#57394) üzenetére


rekop
senior tag

"Rengeteg kérdésem lenne - sőt igazából a Ubiquiti topikban volt is ezzel kapcsolatban ... Mondjuk ezek Téged nem érintenek (pl. a gigabit PoE csatik mögött levő backplane meg a belső SSD csatolója ilyesmik) ..."
m.2 SATA SSD. Protect használja "motion only" felvételekhez, folyamatos rögzítéshez HDD kell mindenképp. Az applikációk az EMMC-t használják. A 8 portos switch chip és a SOC között maradt az 1Gbps link. Egyelőre ennyit lehet lehet tudni az EA termékről.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#57398) devil-k válasza dkess (#57394) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez az eszköz tegnap jött ropogósan a hivatalos UI EU storeból, még friss a dolog nagyon. Az elkövetkezendő napokban remélem több időm lesz foglalkozni a dolgokkal és majd jelentkezem friss infókkal és tapasztalatokkal.

Igen, a patch kábelek cat7-esek, 25 cm 1 darab. Ennél rövidebb már nem lett volna jó.

A szerver nem kap helyet a switchben. :)

- mozi bolondéria -

(#57399) devil-k válasza SP4C3 (#57389) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem volt olcsó minden “belevalóval” együtt, de három szintes ingatlannál nincs mese, ki kellett alakítani egy normális hálózatot, ott már nem lehet bohóckodni. Az eszközeim 90% kábelen fog lógni, csak a telefonok és egy darab laptop lesz wifin eddig.

- mozi bolondéria -

(#57400) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Nem biztos, hogy jó helyen járok.
A laptopom HDD-jén lévő 4k filmeket, zenéket, képeket szeretném az itthoni Sony Androidos OLED TV-n elérni illetve a szintén Androidos Galaxy S10 telefonomon.

A cél az lenne, hogy a lehető legjobb minőségben, gyorsan és reklámmentesen hozzáférjek adott mappáimhoz a TV-vel és telóval. Hogyan tudom ezt kivitelezni?

Próbáltam a Plexet és Kodit de én ezektől valami egyszerűbb, "tisztább" megoldást keresek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.