Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56251) DrDobos válasza TGWH (#56250) üzenetére


DrDobos
őstag

Igazad van. Delutan jobban beleasom magam a csomagokba. Ha megis elakadnek, mert nagy az arkulonbseg, akkor irok :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#56252) user12 válasza DrDobos (#56249) üzenetére


user12
őstag

A T oldalán a címkereső viszonylag pontos. Az árak tekintetében inkább csak mérvadó, mert telefonos/személyes kötés esetén lehet kedvezményt kapni.
Érdemes a szomszédokat is megkérdezni, hogy kinek milyen szolgáltatása van.
Amit írtál, ahhoz akár egy jobb xDSL rezes előfizetés is elég, ha esetleg lenne koax vagy optika az utcában, akkor abból egy kisebb csomag (150-300 Mbps) is elegendő a leírt követelmények teljesítéséhez.
De ha pl a 300-as és 1000 Mbps csomag között van 1000 Ft különbség, akkor jobban megéri a nagyobb (az nem baj ha van tartalék a sávszélességben, felfelé mehet, lefelé ne!).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#56253) DrDobos válasza user12 (#56252) üzenetére


DrDobos
őstag

Igen, erre is gondoltam, hogy felfele lehet menni valszeg, lefele nem. :B

Samsung Galaxy A55 5G

(#56254) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok,

Van egy Qnap TS-420 nas a birtokomban. UTP-vel egy switchre van kötve, ugyanúgy, mint a számítógépem (W10). Eddig hibátlanul működött a dolog, azonban szombaton firmware-t frissítettem, meg telepítettem QVPN szolgáltatást. Szerintem még ezek után is elértem a megosztott mappákat a számítógépemmel. Ma azonban nem látom a megosztást. Újra is indítottam a NAS-t, a gépet, próbáltam újra csatlakozni, töröltem a QVPN-t, de hiába.

Több menüpontban is jártam szombaton, szóval lehet valamit elállítottam, de nem látom nyomát.

Böngészőből elérem a NAS-t és mindent látok, igazából hibátlannak tűnik a dolog. (A mappák meg vannak osztva írásra és olvasásra, stb.)
3 számítógép van és minddel ugyanez a helyzet. Az egyiken W7 fut. Ez a gép mindig kért jelszót csatlakozáskor, de most még odáig sem jut el, mert abszolút nincs kommunikáció.

Van ötletetek?

Előre is köszönöm a segítséget.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#56255) MostaPista válasza zolee001 (#56238) üzenetére


MostaPista
tag

aha, en csak a "monitoring"-ot neztem.
Akkor megnezegetem ezt is. ;)

(#56256) MostaPista válasza TGWH (#56236) üzenetére


MostaPista
tag

kossssz, olvasgatok. ;)

(#56257) zolee001 válasza kuyarashi (#56254) üzenetére


zolee001
őstag

Az SMB megosztással babráltál valamit ,feltételezem
\\ip\share-re reagál akkor dns ha arra sem akkor SMB

(#56258) MasterMark válasza zolee001 (#56257) üzenetére


MasterMark
titán

Az ott inkább netbios név mint sem DNS, de a lényeg ugyanez.

Switch Tax

(#56259) kuyarashi válasza zolee001 (#56257) üzenetére


kuyarashi
őstag

Elméletileg nem nyúltam SMB-hez. Nem vágom a hálózatokat.
A "Meghajtó csatlakoztatása" ablakban a "\\nas neve\megosztott mappa"-t beírva, nem tudok kapcsolódni.
SMB-t hogy tudom ellenőrizni?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#56260) Multibit válasza kuyarashi (#56259) üzenetére


Multibit
veterán

Már írta neked a kolléga. IP címmel hivatkozz a NAS-ra!

(#56261) zolee001 válasza kuyarashi (#56259) üzenetére


zolee001
őstag

Get-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName smb1protocol

Windows7
sc.exe qc lanmanworkstation
Mindkét parancs csak lekérdezés

(#56262) kuyarashi válasza Multibit (#56260) üzenetére


kuyarashi
őstag

Próbáltam és nem ment, de már megtaláltam a problémát. A "file service for Microsoft Networking" pontot kellett bekapcsolnom.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#56263) user12 válasza kuyarashi (#56262) üzenetére


user12
őstag

Igen az trükkös tud lenni
Csak nem egy frissítés kapcsolta ki? :U

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#56264) Multibit válasza kuyarashi (#56262) üzenetére


Multibit
veterán

Azt írtad, hogy korábban működött. Valami/valaki kikapcsolta? 😳

(#56265) zolem válasza Multibit (#56264) üzenetére


zolem
aktív tag

"Több menüpontban is jártam szombaton, szóval lehet valamit elállítottam, de nem látom nyomát."
Talán ő? :DD ;]

にんじん

(#56266) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

2 db TP-Link Archer C7 v5 routert szeretnék Mesh hálózatba kötni.

Lehetséges úgy, hogy egy Digi modemről párhuzamosan van bekötve a 2 router?
Vagy egymás után kell kötni a modemet, az 1., majd a 2. routert?

(#56267) krealon válasza Thomas16 (#56266) üzenetére


krealon
veterán

"2 db TP-Link Archer C7 v5 routert szeretnék Mesh hálózatba kötni.
Lehetséges úgy, hogy egy Digi modemről párhuzamosan van bekötve a 2 router?"

Ez az úgy nevezett Access Point mód.
Ebben az üzemmódban nem elérhető a OneMesh opció az Emulátor szerint.
"Vagy egymás után kell kötni a modemet, az 1., majd a 2. routert?"

A OneMesh csak akkor elérhető, ha az egyik Archer C7 v5 router üzemmódban van és hozzá csatlakozik a másik. A Digi HGW eszközétől elkülönült hálózat jön létre, vagyis a Digi eszközére csatlakozó eszközök nem érik el a OneMesh-hez csatlakozó eszközöket.

(#56268) Thomas16 válasza krealon (#56267) üzenetére


Thomas16
tag

Szóval ha a 2 routert párhuzamosan kötöm (mindkettő 1-1 külön routerként üzemel), akkor nem lehet beállítani, hogy egy wifi hálózatot lássak a házban?
Mert ez lenne a célom, csak az UTP kábeles sorba kötést kicsit körülményes lenne megoldani.

(#56269) krealon válasza Thomas16 (#56268) üzenetére


krealon
veterán

"Szóval ha a 2 routert párhuzamosan kötöm (mindkettő 1-1 külön routerként üzemel), akkor nem lehet beállítani, hogy egy wifi hálózatot lássak a házban?"

A wifi hálózatokat emberi szempontból az SSID-vel azonosítjuk.

Ezzel szemben a számítógépek a kezdeti azonosítás után, a BSSID (gyakorlatolag az Access Point-ok egyedi hardver azonosítója (MAC Address)) alapján kapcsolódnak, igy az ugyanolyan nevű, de más BSSID-vel rendelkező Access Point-ra nem csatlakoznak át, ha nincs a háttérben megfelelő 802.11k/v/r támogatás. A K, V es R protokollok bizonyos egyszerűsített megvalósításait szokták a gyártók Mesh néven illetni és tipikusan nem kompatibilisek egymással.

Tehát ha a 2 Archer C7 v5-öt Access Point módban csatlakoztatod a Digi HomeGaetWay (HGW)-ére és ugyanazt az SSID-t és jelszavat állítod be mindkettőn, akkor felhasználói szemmel ugy tűnhet, hogy egy nagy közös hálózatod van.

De ez nem igaz, mert ha egy mobil eszközzel csatlakozol az AP1-re majd elmész AP2 közelébe, akkor amig AP1 jele vehető, a mobil eszköz nem fog átcsatlakozni AP2-re.

Ha át is csatlakozik (mert elveszíti a kapcsolatot AP1-el), akkor is egy teljes azonosítási procedúra (bejelentkezés a hálózatba) lezajlik, ami több másodperces kiesést jelent a hálózati kapcsoltban. Ez tipikusan az aktív kapcsolatok megszakadásával jár (pl skype hívás megszakad).

Amíg egy készülékkel egy adott AP adáskörzetében maradsz, addig nem fogsz különbséget észlelni egy Mesh és egy több darabos, független AP-s rendszer között.

(#56270) Thomas16 válasza krealon (#56269) üzenetére


Thomas16
tag

Ezt vehetem egy nemnek? :D

Én csak egy "megszakításmentes" wifi hálózatot akarok kialakítani, amire csak egy elrendezési séma kellene, de ebből úgy vettem ki, hogy csak a sorba kötés a megoldás.

Ha valakinek van egyéb tapasztalata, szívesen veszem :R

(#56271) 123sylaar


123sylaar
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok. Olyan problémám volna, hogy a gépben lévő beépített wifi nem látja a hálózatomat. Viszont a mobilom, tv, stb látja és csatlakozni is lehet. Illet más hálózatokat lát, többet is.
Mi lehet a probléma?

Üdv.: Krisz

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#56272) kuyarashi válasza Multibit (#56264) üzenetére


kuyarashi
őstag

Multibit (#56262) és user12 (#56263)
95%, hogy én kapcsoltam ki. Azért is fogalmaztam az első kérdésembe bele, hogy a beállítás több bugyrában is jártam, hogy lehessen következtetni arra, hogy talán én állítottam el valamit.
Tudom, hogy szombaton jártam ebben a menüben, de úgy emlékeztem, hogy először bekapcsoltam, majd pár perc múlva kikapcsoltam a Microsoft hozzáférést. Ezek szerint eredetileg már aktív volt mikor oda tévedtem, úgyhogy sikerült kikapcsolni.
zolee001 kommentje nyomán a Control Panelen rákerestem az SMB-re. A találtai listában szerepelt a Microsoft ablaka is. Köszi!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#56273) mezis válasza 123sylaar (#56271) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Mióta?

- Éterszkennelő pr. érzékeli a WiFi modult?

- Driver eltávolítása, újratöltése volt?

mezis

(#56274) 123sylaar válasza mezis (#56273) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Első csatlakozás lenne. Nem telepítettem még újra, de megpróbálom.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#56275) 123sylaar válasza mezis (#56273) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Teljesen újraraktam... routert is újraindítottam, még a tűzfalat is kikapcsoltam, de nincs változás sajnos. :( :( :(

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#56276) Gubek-Einste válasza Thomas16 (#56270) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link OneMesh-t nem lehet kábeles kapcsolattal használni, csak wifi-s kapcsolat lehet az egységek között és csak egy router-t lehet beszervezni, a többinek repeater-nek kell lennie.

TP-Link Deco-val és Asus AiMesh-nél megoldható amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#56277) mezis válasza 123sylaar (#56275) üzenetére


mezis
nagyúr

[link] pr. érzékeli a WiFi modult?? ?

mezis

(#56278) jerry311 válasza Thomas16 (#56270) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egyforma SSID, ugyanaz a jelszó, egymást nem zavaró csatornák, 1 DHCP szerver.
Ez a szegény ember roamingja, általában működik. Van amikor nem, van amikor csak 1-2 eszköz nem szereti, és van amikor csak néhány alkalmazás.
Nekem pl. nem volt vele bajom az elmúlt 10 évben, de ismerek olyat, akinek igen.

(#56279) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van egy TP Link Archer C5 1200-as routerem. Üzemel a 2.4Ghz-es és az 5Ghz-es hálózat is. Van otthon 5 laptop, 3 okostelefon,1okosTV. A laptopokból 3 tud csatlakozni a wifi ghlózathoz, viszont 2 nem(Samsung és Toshiba).

Routert újraindítottam, gépeket újraindítottam. Hálózati kártyákat letiltottam, újra engedélyeztem, eltávolítottam, újratelepítettem, de így sem. Ötlet? Esetleg sok lehet neki az eszköz? A laptopokból természetesen nincs használva folyamatosan mindegyik.
A TV-vel és az okostelefonokkal nincs gond, illetve 3 laptoppal sem.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#56280) user12 válasza cellpeti (#56279) üzenetére


user12
őstag

Gyorsteszt:
Próbáld meg, hogy mobilon engedélyezed a hotspotot és csatlakozz hozzá. Ha csatlakozik, akkor nagy baj nem lehet a wifi kártyával. Ha oda se csatlakozik, akkor más gond van.
Nem volt jelszó változtatás?
Esetleg a szokásos ip stack reset parancsokat meg lehet próbálni, a windows is hajlamos meghülyülni.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#56281) cellpeti válasza user12 (#56280) üzenetére


cellpeti
veterán

Megpróbálom amit írtál

Tigris, tigris, csóvafény...

(#56282) 123sylaar válasza mezis (#56277) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Nem lát semmit. a Wifi Analyzer. sem látja... (másokét igen, az enyémet nem.) Újrahúztam a windowst is , de az sem segített...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#56283) cellpeti válasza user12 (#56280) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia! Semmi, ugyan úgy nem kapcsolódik

Tigris, tigris, csóvafény...

(#56284) mezis válasza 123sylaar (#56282) üzenetére


mezis
nagyúr

Vagyis a WiFi driver rendben van, csak a saját WiFi AP-d jele gyenge, "láthatatlan"?

A WiFi adapter antennáit eldugtad a fém PC ház mögé?

mezis

(#56285) 123sylaar válasza mezis (#56284) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Ilyen. A szomszédos hálózatokat kátja,csak valamiért az enyémet nem. Viszont a telok látják és csatlakoznak is .

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#56286) mezis válasza 123sylaar (#56285) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen? :F :Y

mezis

(#56287) 123sylaar válasza mezis (#56286) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Beépített wifi van benne...azt hittem ez az... :))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#56288) MasterMark válasza 123sylaar (#56287) üzenetére


MasterMark
titán

A képen egy USB 3.0 B csatlakozó látszik, mellette egy szabvány tápcsatlakozóval.

Valamilyen kiegészítőnek az előkészített helye ez.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56289) 123sylaar válasza MasterMark (#56288) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Értem. :R :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#56290) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani jobb minőségű rj45 krimpelő fogót kb 10eFt-ig? Volt egy Gembird T-WC-01 típusú fogóm ami már amúgyis megérett volna a cserére csak sajnáltam likvidálni, de kölcsönadtam, eltörték, szóval problem solved.

(#56291) user12 válasza szjoci (#56290) üzenetére


user12
őstag

Bár hoz több találatot is az általad említett típusra, de ha valami hasonlót nézel, az tökéletes.
Nekem hasonló van, szerintem noname, de évek óta megvan, több ezer csatlakozót összenyomtam vele.
Egy a lényeg, ne műanyag legyen.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#56292) szjoci válasza user12 (#56291) üzenetére


szjoci
őstag

Jaja, ilyesmi volt.

Ilyen kialakításúval esetleg van valakinek tapasztalata?
Pro, kontra az általad linkelttel szemben?

(#56293) MasterMark válasza szjoci (#56292) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyet vegyél ami egyenletesen krimpel, a másik ami ferdén csinálja az nem a legjobb.

Switch Tax

(#56294) user12 válasza szjoci (#56292) üzenetére


user12
őstag

Szerintem jó ez is.
A cégnél ilyen kialakítású van műanyagban, funkcióban jó, de mivel ez fém, nyilván tartósabb is.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#56295) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Ha nem illik ide a kerdes hajitsatok at a router/modemes topikba ;]

Adott egy SIM kartya telenor hipernettel, es egy kis usb stick modemmel. Van ugy, hogy megosztom a laptoprol a netjet a telefonomra. A kérdésem az lenne, hogy ha a telefonomra erkezo net sebesseget vesszuk, van kulonbseg(lassulás) ahhoz képest, mintha az az SIM kartya primeren a telefonomban lenne?
Illetve ha azt a SIM karyat atraknam egy masik mobilba, es onnan osztanam a netet, fugg a netoszto telefontol, hogy milyen gyors lesz a net a fogadó laptopon, telefonon? Elore is koszi a segitseget :R :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#56296) MasterMark válasza DrDobos (#56295) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, függ.

Switch Tax

(#56297) DrDobos válasza MasterMark (#56296) üzenetére


DrDobos
őstag

Es mitol? Hol tudom ezt megnezni

Samsung Galaxy A55 5G

(#56298) jerry311 válasza DrDobos (#56297) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kb. mindentől függ.

Antennák (párhuzamosan használt csatornák száma)
GSM rádió/modem
GSM térerő
Telefon CPU/RAM
Telefon WiFi
Laptop WiFi
Driverek
USB

(#56299) DrDobos válasza jerry311 (#56298) üzenetére


DrDobos
őstag

:R

Samsung Galaxy A55 5G

(#56300) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok!
Kis segedelem kellene.
Van egy iroda, ahol sajna nincs kábeles netre lehetőség így egy telenoros simkártyás 4G-s router biztosítja a netet.Ez a router sajna csak 10/100Mbps ezért a rá kötött eszközök, (NAS, és 2 PC) közötti kommunikáció sebességét is ez határozza meg. Mivel a NAS és a PC között lassú volt az adat csere, ezért vettem egy ZYXel GS1200-8 switchet ami gigabites kapcsolattal rendelkezik. Azt gondoltam, hogy ha a nast és a pc-ket ebbe dugom, a gépek közötti sebesség gigabites lesz. Valamiért nem hozta a várt eredményt. A switch managelhető alap fokon. Az utp kábelek CAT6. A switch manager felületén látom, hogy a nas, és a 2 pc gigabites, a router kapcsolata 100-as. Kérdésem, hogy mit kellene még beállítanom, hogy a nas és a pc-k közötti kapcsolat gyorsabb legyen? Valamint milyen teszt megoldást javasoltok, amivel a nas és a pc-k közötti valós sebességet le tudom tesztelni? (program, vagy ötlet. A nas csak DS120J, így a DOCKER nem tehető fel rá.
Köszönöm szépen ha van segítő válasz!!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.