Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14951) Xpod válasza deathtania (#14946) üzenetére


Xpod
addikt

A kábel jó? Mozgasd meg. A hiba megismétlődött?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14952) deathtania válasza Xpod (#14951) üzenetére


deathtania
senior tag

azóta nem ismétlődött meg. este rendbe jött, és azóta jó. csak egyszer ment el a háló, mert a szerver újraindult. de ennyi. magam sem tudom, mi lehetett. bár lehet, hogy kábel lesz. mindegy, már csak pár napig vagyok itt, remélem addig kihúzza :))

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#14953) Gercsa válasza deathtania (#14952) üzenetére


Gercsa
senior tag

Sziasztok, lehet hogy hülye kérdés, de nincs arra egy egyszerű kis program, hogy wifi hálózaton fájlokat mozgassunk két gép közt?

Nekem konkrétan egy XP-s asztali, meg egy Win7-es noti közt sehogy sem sikerül, se routeren keresztül, se ad-hoc kapcsolatban.

kicsit bosszant ez már engem, hogy a telefonom egy 100kb-os programmal tudja ezt, úgy hogy egy 3 éves gyerek is tudja használni, több gigás oprendszereknél meg ennyire nyögvenyelős.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#14954) kali válasza Gercsa (#14953) üzenetére


kali
legenda

xp és win 7 között külön beállítás/megosztás szükségeltetik; link

(#14955) Gercsa válasza kali (#14954) üzenetére


Gercsa
senior tag

Köszönem, ez a link a későbbiekben még hasznos lehet.
Most megoldottam pendrive-al a másolást.

De a kérdésem továbbra is az, hogy miért nincs egy egyszerű külső program erre, vagy ha van, akkor mutassatok egyet?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#14956) kali válasza Gercsa (#14955) üzenetére


kali
legenda

megfelelő engedélyek, megosztások és beállítások hiányában nincs az a program, ami képes lenne állományokat mozgatni két munkaállomás között! ez különösen igaz xp <-> vista/win 7 között!
amennyiben a feltételek adottak, úgy például total commander...stb!

(#14957) fatal` válasza Gercsa (#14955) üzenetére


fatal`
titán

Minek kellene külső program, amikor 3 kattintás az egész?

(#14958) pojzon válasza kali (#14949) üzenetére


pojzon
tag

Azt sajna nem tudom, mert nem én csináltam. Akkor is lehet rossz a bekötés, ha amúgy van hálózat? Vagy a rossz bekötés eredménye a gyenge teljesítmény?

Mert az közben felötlött a dolog, hogy ugyan a kábelek bírják a gigabites tempót, de lehet-e probléma a fali csatlakozás, vagy esetleg másképp kell kötni a gigabites csatlakozásokat, mint a 100-sokat?

(#14959) pojzon válasza Xpod (#14950) üzenetére


pojzon
tag

Igen a NAS az az, ráadásul bizonyítottan viszi a 100Mb/s-es tempót, tehát nagyon kéne az a gigabites kapcsolat...

(#14960) #94397184


#94397184
törölt tag

Üdv

Az lenne a problémám hogy adott 4 gép (2 asztali 2 laptop) abbol 3 az emeleten (2 laptop 1 asztali) a net úgyvan megolva h lent van a modem<--->Switch<--->Router(ami már fent van)<--->Fenti asztali,1.laptop,2.laptop
jah és még a switchbe be van dugva a lenti asztali gép is.
Nah és akkor azt szeretném megoldani hogy mind a négy gép lássa egymást és lehessen köztünk másolgatni.A fenti 3 gépet megtudtuk csinálni hogy hálózatban legyenek de a negyediket a lentit már nem tudjuk megcsinálni, esetleg az lehet a baj hogy a switchbe van bedugva? a net az megy mindenhol rendesen.esetleg a ruoterbe kell valamit állítani portot nyitva?
itt egy kép kábé hogy van megolva az összekötés:http://prohardver.hu/dl/upc/2011-07/04/334708_xxleljtcjccckxqn_nevtelen.png
várom az ötleket

Előre is köszönöm!

(#14961) krealon válasza #94397184 (#14960) üzenetére


krealon
veterán

A router es a switch pont forditva all mint kene.
Tehat lentre kene a router es fentre a switch.
Persze ha a fodemet nem "viszi at" a router wifi jele, akkor fentre is kell egy access point vagy egy wifi router access point modban (olcsob szokott lenni).

(#14962) krealon válasza pojzon (#14958) üzenetére


krealon
veterán

Telepites utan bemertek a kabeleket?

Ha egyszeri villanyszerelo telepitette az UTP kabelt is, akkor siman elofordulhat, hogy megtorte (pl tul kis ivben hajlitotta a saroknal), vagy rossz sorrendben szerelte az ereket.

Ha tortent meres, akkor mennie kene a gigabitnek.

(#14963) #94397184


#94397184
törölt tag

ha meglenne törve net se lenne vagy igen?
nekem csak a fájlmegosztást kéne megoldani anélkül h bármit is mozgatnánk.
szóval szoftveresen :) ha lehet mert ha nem akk veszek egy utp kábelt és összekötöm a lenti gépet a fenti routerrel és marad nekem egy switch-em ami nem kell semmire :) de jobb lenne a szoftveres megoldás

(#14964) #94397184


#94397184
törölt tag

amúgy itt van egy jó oldal ahol le van írva hogy kell hálózatot csinálni gépek között.
magyarán szólva a fájlmegosztást megoldani. persze csak azoknak akik eddig nemtudták
(routerrel ajánlott,minden tűzfalat ajánlott kikapcsolni hogy ne az legyen a probléma majd utána vissza lehet kapcsolni)
:[link]

(#14965) pojzon válasza krealon (#14962) üzenetére


pojzon
tag

Nos férfiasan be kell vallanom, nem volt semmi-féle bemérés, és nagy valsz villanyos húzta be a kábeleket, és a Digi szerelője készítette el a csatlakozók, illetve fali csatlakozók bekötését.

Persze lehet, hogy én gondolom rosszul, de kicsi a valószínűsége annak, hogy az összes kábelt megtörték volna, mert a lakásban van vagy 15 fali csatlakozás (mindegyiken 100Mbit megy csak) a biztonság kedvéért. :) Szal remélem, hogy valami dugó/csatlakozó elkötés van, mert az relatíve könnyen orvosolható lenne.

Csak ugye nem értek hozzá, hogy megcsináljam magam, így keresnem kell valakit, aki segítene benne (persze nem ingyen).

(#14966) nolika


nolika
aktív tag

Sziasztok!

Van egy hatalmas problémám.Pontosabban kettő :U
Adott 2 db EEEPC(Atom N270, 1gb ram), ami 100mbites etherneten van összekötve egy routeren keresztül. Az egyiken egy adatbázis folyik, a másik kliensgép. Pontosabban úgy van megtervezve, hogy az adatbázis fájlai az egyik gépen, míg a szoftver a másik gépen van(hálózati meghajtón keresztül vannak a fájlok megjelenítve a másik gépnek). Nos történik olykor hogy kiírja a kliensgép "a késleltetett írás nem sikerült stb...", ekkor az adatbázisban sorszám elírás és hibás adatok keletkeznek. Gondolataim szerint ez akkor azt jelenti , hogy az adatfolyam problémás a két gép között. de nem :) pingre jól reagál, közel 7mb/sec az adatátvitel. A szerver gép, amin az adatbázis van, ott az erőforrások(windows xp-ben állítható) a háttérszolgáltatásokra van állítva, de ez sem segít. A merevlemez nem töredezett...és egyre többször csinálja.
A router lehet még a ludas, bár szerintem ez kizárt, ez egy TP-link TL-WR340g.
Szóval erre nem tudom a választ! Ötletek? :R

A másik: valahogy az internetet kizártam a szervergépről. Pingelni mindent tudok, a megosztás is működik. De valahogy nem megy az internet(mondanám hogy csak a DNS nem működik, de ez nem igaz, mert a router kezelőfelületét se érem el :D az meg ugye nem dns). Ha kikapcsolok minden védelmet, és frissítem a DNS/ARP listát(javításra nyomok a kapcsolaton), akkor se működik.
Min nézzek szét? Egyszerűen ötletem nincs, hogy mi legyen.

Ja ha eddig nem volt egyértelmű, mindkét gépen WinXP Home fut.

üdv és köszi!

(#14967) mezis válasza nolika (#14966) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nem tudom, hogy vígasztal-e: Novell Netvare 3.12-es file szerverrel ez csak akkor fordult elő. amikor az ARCNET hálózat hibázott. Akkor is csak az index file-okkal lett gond. A 10 MBit-es koax ethernetre való átálláskor teljesen megszűnt a hiba. Illetve egy áramszünetnél keletkezett egy kisebb hiba. Az adatbázis kezelő szoftvert Clipper 5.1 nyelven írtam.....

mezis

(#14968) Xpod válasza nolika (#14966) üzenetére


Xpod
addikt

Szia

Én a szerver gépen néznék szét. Valamiért bontja a session-t és nem tudja újra felépíteni.

Mondjuk lehet a hálózatot sem ártana átnézni. Egy 1000 db csomagból álló pingből mennyi veszik el. Lehet akkor kibukna a dolog.

Eddig ez a rendszer jól működött? Változott valami?

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14969) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Elnézést az utána nem olvasásért, de viszonylag látatlanban kell kérdeznem. Kérem segítsetek.

Egy barátomnak kellene segítenem. Most lett új T csoport kábel net előfizetése. Ha minden igaz a szolgáltató egy saját logójával ellátott routert rakott be, az addigi linksys wrt54gl router helyett. Erről semmi konkrét tipust nem tudok, hogy mi az új.

A házban eddig ment a win és a linux hálózat is együtt az előző routerral a régi adsl nettel. A mostani helyzetben azonban csak a win rendszerrel ellátot gépek mennek. Az új router telepítésénél a T -s kolléga sem tudta megcsinálni hogy a linuxxal is menjen a rendszer. vagy csak nem akarta....

egy barátom, aki nálam jobban ért hozzá, elmondta hogy valami DHCP-re vagy ben kellene állítanom valamit.
Inkább nem szeretném teljesen használhatatlanná tenni a hálózatot, ezért kérdezem tőletek hogy hol kezdjek ennek neki, vagy ha nem ez akkor mi a megoldás a problémára.

Nagyon köszönöm a segítséget. :R :R :R :R

(#14970) zannor válasza kali (#14942) üzenetére


zannor
tag

Köszönöm!

Lenne egy újabb kérdésem: Hogy lehetséges az, hogy egy adsl modem/router segítségével (TP-Link W8901GB) direktben (betárcsázás) tudok kapcsolódni az internethez, azonban a router beállításaival nem? Konkrétan végigcsináltam a quick setup-ot, beállítottam, hogy automatikusan csatlakozzon és végig legyen online, és utána újraindítottam, de úgy nem akar működni. Mi ilyen kor a megoldás?

(#14971) mezis válasza .: JuSzT :. (#14969) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a wrt54gl egyik LAN portjába vezetném a T-s routerből a kimenő UTP-t. Esetleg IP címet, DHCP tartományt kell módosítani a wrt-n.

Először azért leolvasnám a potos típusát a T-s kütyünek. Mert ahány routerHÁZ annyi kezelési utasítás.... :K

mezis

(#14972) .: JuSzT :. válasza mezis (#14971) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, sajnos azért vagyok ilyen tudatlan, mert pénteken megyek ki budaörsre, és akkor tudom csak megnézni mi merre hány méter :D

(#14973) Xpod válasza zannor (#14970) üzenetére


Xpod
addikt

Újraindítás előtt ugye elmentetted a konfigurációt.
Jól adtad meg a felhasználónév-jelszó párost?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#14974) zannor válasza Xpod (#14973) üzenetére


zannor
tag

Igen elmentettem és utána indítottam újra. A jelszó és a felhasználónév jó. Már többször próbáltam de nem akar működni. A kézikönyv meg sz.. sem ér.

(#14975) krealon válasza zannor (#14974) üzenetére


krealon
veterán

Vannak elvetemult szilgaltatok, akik ADSL (PPPoE) eseten is rogzitik az eloszor csatlakozo MAC Addresst.
Probald meg klonozni a a mukodo halozati csatolo MAC Adress-et a routerra.

(#14976) 1234512345


1234512345
csendes tag

Sziasztok!

Koax kábeles internetem van és wifivel szeretném megosztani 1 másik gépre a netet, a routerhez lan kábelt kell csatlakoztatni.

Tudna valaki segíteni,hogy hogyan lehetne megoldani?
előre is köszönöm

(#14977) jerry311 válasza 1234512345 (#14976) üzenetére


jerry311
nagyúr

WTF?

Kicsit érthetőbben, pls. :)

A modemre csatlakoztatod a wifi router WAN portját. Beállítod és kész. Ha van valami vezetékes eszköz most otthon, akkor az a wifi router LAN portjaira megy majd.

(#14978) pojzon válasza pojzon (#14965) üzenetére


pojzon
tag

Úgy fest megoldódott a probléma, csupán a 8-ból 4 kábel nem volt as fali csatlakozóknál bekötve. Így már megy a gigabites tempó. :)

(#14979) Claude Leon válasza pojzon (#14978) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ez elég szomorú lelet a digi "szakemberéről"
Biztosan évek óta nincs ideje továbbképeződni...

(#14980) pojzon válasza Claude Leon (#14979) üzenetére


pojzon
tag

Vagy egyszerűen lusta volt rendesen megcsinálni, gondolván egyszerű júzer, úgy sem veszi észre.

Pedig még szerszám sem kellett hozzá, mert színkódos fésűs rápattintós volt az összes fali csatlakozó...

(#14981) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Otthoni hálózatot szeretnék létrehozni két win7-es gép között swich segítségével.
Odáig jutottam, hogy megpróbáltam otthoni csoportot létrehozni, de a gép nem engedi. A következő hibaüzenettel dob ki:
"otthoni csoport csak otthoni hálózaton hozható létre, stb"
Nos, ez egy otthoni hálózat, direkt be is állítottam, ki is írja, hogy otthoni csoport létrehozásra kész.

Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#14982) krealon válasza 3.Aragorn (#14981) üzenetére


krealon
veterán

http://windows.microsoft.com/hu-HU/windows-vista/Setting-up-a-home-network

Az othoni halozat feltetelezi, hogy van internetkapcsolat, amit 1 router oszt meg.

[ Szerkesztve ]

(#14983) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Lesz egy lanbuli és 2 switch lesz bevetve. Sajnos elég régen volt idő ilyesmire és főleg úgy, hogy 8 főnél vagyis 1 switchnél több kellene és hirtelen most nem ugrik be, hogy a 2 switchet egyenes ( patch) vagy kereszt ( cross) kábellel kell-e összekötni.

Tudom, hogy van vmi buhera ha van a switchnek uplink portja, de ezeken nincs.

Legjobb tudásom szerint ha van uplink port akkor egyenes ha nincs és a 2 switch 1-1 portját választjuk ki erre akkor cross. Vagy fordítva?

Valaki pls rakja helyre ezt az infót mert nem akarok rossz kábellel menni. THX előre is.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#14984) krealon válasza Brian_GT (#14983) üzenetére


krealon
veterán

Ha nincs uplink port ( = Auto-MDIX ), akkor mindegy, hogy egyenes vagy kereszt kabelt hasznalsz.

[ Szerkesztve ]

(#14985) #40835072


#40835072
törölt tag

Helo!

Van a UPC Fiber 120 an kívül vagy Fiber 60ason kívül más szolgáltatónál hasonló sebességű net?

Egyáltalán a Digi, Upc, Enternet, T-homén kívül van szolgáltató?

(#14986) Gubek-Einste válasza #40835072 (#14985) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ott van még a Digi 80/25, T optika 80/40 és a T kábelnet 80/5. Van még néhány kis szolgáltató is de azok csak egy-egy városban müködnek.

Nagyobb szolgáltató még az Invitel, Rubicom, Tarr.
Van egy vagonnyi de a legtöbb az a T hálózatán dolgozik vagy helyi/városi/lakótelepi.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#14987) Brian_GT válasza krealon (#14984) üzenetére


Brian_GT
őstag

Rendben köszönöm!!
ha egyébként meg lenne, akkor cross?

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#14988) #40835072 válasza Gubek-Einste (#14986) üzenetére


#40835072
törölt tag

a DIGI 80/25 az az hogy 80mb/sec le és 25mb/sec fel?

és mi a garantált feltöltés/letöltés i sebesség?

(#14989) Brian_GT válasza #40835072 (#14988) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nekem a közepes csomagjuk van ami a 40/20as... 80/25 szerintem csak annak jó aki már a leggyorsabbra vágyik, mert ott már nincs duplázás a feltöltésben csak +5MB...jelentéktelen szerintem már...a 40M letöltés is leránt secc-perc alatt mindent. Persze 1000Ft a különbség...de nekem egyenlőre jó ez a közepes is.

A 80/25 igen 80mb/s sec le és 25mb/s fel. Át kell váltani. 8 a váltószám... 8 bit = 1 Byte.
Így nekem egy 40/25ös netnél 5-5,2 körül jön lefelé és 3 körül fel. Ezért kell így, mert letöltésnél neked nem bit-ben van írva hanem Byteban.

A garantáltról meg annyit, hogy ez nekem mindig ennyi. Diginél nem vettem még olyat észre, hogy leesne ez a sebesség. Náluk véltem eddig egyedül azt felfedezni, hogy iszonyat szinten nem ingadozik a net, hanem papírformát hoz a sebesség.
vagyis azt kapod amiért fizetsz... náluk nincs ilyen, hogy ,,sokan vannak lassabb"
,,túlterhelt a vonal ezért lassabb"

Ilyen téren nagy tisztelet nekik. TV és a telefon szolgáltatásuk hagy némi kívánnivalót maga után, de a net az 100%os amit adnak.

Ha olyan helyen vagy ahol elérhető akkor mást nehogy merj rendelni!

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#14990) fatal` válasza Brian_GT (#14989) üzenetére


fatal`
titán

"8 bit = 8 Byte."

8 bit = 1 byte :)

"hanem paírformát hoz a sebesség. vagyis azt kapod amiért fizetsz... "

Ilyen kis szolgáltatási területen nem nehéz. :)

(#14991) Brian_GT válasza fatal` (#14990) üzenetére


Brian_GT
őstag

Elírtam nah, megesik...de javítva.

Nem mondanám kis területnek, mert baromi sok nagyvárosban tollják elég szép lefedettségben!

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#14992) Vogel


Vogel
csendes tag

Sziasztok!

T-home-os ZTE 931VII-n jön a net és megy az iptv. 4 db LAN dugaja van amiből hármat TV-k foglalnak el és 1 marad KÉT PC részére. Van egy TP-Link Routerem is. Nem lehet valahogy összevarázsolni a ZTE-re a TP-linket, hogy több PC-s helyet kapjak? Milyen beállításokat kell eszközölnöm a TP-link routerre, hogy átvezesse és ossza a netet ami a ZTE-n már konfigolva van. Remélem érthető a nyűgöm :)

(#14993) Greenbook válasza Vogel (#14992) üzenetére


Greenbook
tag

A ZTE router 1db szabad lan portját kössed össze a TP-link bármelyik lan portjával és a TP-link routerben kapcsold ki a DHCP kiosztást. Ezzel a megoldással "nyersz" 3db új portot a számítógépeid részére a TP-link routeren. Van illetve lenne más megoldás is a dologra de ez a legegyszerűbb szvsz.

http://csatlakozok.atw.hu

(#14994) tatais


tatais
csendes tag

Sziasztok

Segitséget kérnék. Adott egy DIR-825 router amire rávan kötve a számitógépem W7 Home Premiummal és egy HP Microserver windows 2008.R2vel telepitve. A Microserver egyenlőre csak NASként szolgál 2db 3TB HDDvel szerelve a Win a gyári 250GB HDDre van telepitve. Mindkettőnél beállitottam a static Ipt, viszont csak 100mbiten megy a másolás a gigabit helyett :((( mit kell még vajon beállitanni, hogy a komplett sávszélt kitudjam használni? A hálózaton lévő összes kábel Cat6 illetve Cat5e.

Előre köszönöm az ötleteket

(#14995) Vogel válasza Greenbook (#14993) üzenetére


Vogel
csendes tag

Köszönöm a segítséged! Működik minden. :R

(#14996) #40835072 válasza fatal` (#14990) üzenetére


#40835072
törölt tag

magyarul a 80/25 az 5,5mb vel jön le ? vagy mi? :D

(#14997) Brian_GT válasza #40835072 (#14996) üzenetére


Brian_GT
őstag

5.2t mérek én igen...ez felel meg átváltva 80mbit/snek.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#14998) fatal` válasza #40835072 (#14996) üzenetére


fatal`
titán

80 megabit az kerek 10 megabájt lenne.

Felfele meg 3,125.

(#14999) Brian_GT válasza fatal` (#14998) üzenetére


Brian_GT
őstag

80as persze az annyi...enyém a 40es bír 5,2-5,3at.

Jah látom mi volt a gond...

lényeg: 80/25 : megy neked : 10M le és ahogy hun is írta 3 körül fel

de ha kisebb is elég az 40/20 : 5-5,2M le és 2-2,5 fel.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#15000) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Switch ügyben megnéztem.

Én switchemnek nincs uplink portja, viszont a másik switchnek van.
Ebben az esetben akkor mi a kötés menete?
Ő mindenképp ulinkre dugja én meg az 1es portba és így akkor cross kábel kell? Vagy attól, hogy van uplink portja használhatjuk úgy is, hogy mind 2 switch 1.-1. portja és egyenes utpvel???

Köszi a segítséget.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.