Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15851) rasotamas


rasotamas
veterán

Érdeklődni szeretnék, tudtok-e valami okot mondani, hogy miért csak küldött adat van és fogadott nincs? A8N-SLI-Se alaplap integrált hálókártyája. Ugyanarra a káblere laptopot dugva tökéletesen kommunikál a routerrel, sőt ez is egyik pillanatról a másikra lett ilyen. Felkeltem volt net, zuhany, utána nem volt. Azóta sem működik. Mit tudnék tenni? Behalt a hálókártya? De nem kéne annak mást is magával rántania a déli híd környékéről ha így lenne?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#15852) dr.bubo válasza rasotamas (#15851) üzenetére


dr.bubo
őstag

Próbáld meg, hogy frissíted a hálókártya drivert.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#15853) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni kis routeres gondban. Egy TPLink routerem van, amit a 192.168.1.1-es címen érek el. Itt bekéri ugyebár az admin jelszót, és egyszer az OK gomb helyett véletlen Mégse-t nyomtam. Persze nem engedett belépni, és 401 error Access Denied lett. A gondom az, hogy most belépnék, de nem jutok el odáig, hogy kérje a jelszót, hanem egyből Acces Denied fogad. Töröltem a sütiket a gépemen, de még mindig ez van. Másik gépről beenged. Mit tegyek ?

(#15854) atos19881101 válasza utgyuru (#15853) üzenetére


atos19881101
senior tag

Üdv,

Töröld a böngésződ összes előzményét illetve mentett jelszavakat és sütit.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15855) psycroptic


psycroptic
őstag

Sziasztok!

Adott két gép Win 7 ultimate x64 rendszerrel. Az egyik gépben két hálókártya. A modem csatlakozik az egyik bementhez a második gép csatlakozik másik bemenethez. A két gép crosslink kábellel van összekötve. Mindkét gépen beállítottam az Otthoni hálózatot és így sikerült elérnem, hogy a két masína lássa egymást, valamint megosztottam a meghajtókat és akadálymentesen tudok a két gép között másolgatni. A probléma ott kezdődik, hogy szeretném az internetet is megosztani a két gép között. Hogyan lehetséges? Ha kapcsolódok a netre a főgéppel, akkor azt a másik gép nem érzékeli. Milyen beállítást kellene módosítanom ahhoz, hogy mindkét gépen legyen net?

Köszönettel:
psycroptic

PSNID: Tomy83PS

(#15856) Claude Leon válasza psycroptic (#15855) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A winxp-n még valami tcp/ip speciális lapon valami szűrés/filter néven ment. (még véletlenül sem űtválasztás/routing vagy hasonló alatt. pffff.)
Most nem tudom megnézni linuxon.

De egyszerűbb volna a helyzeted, ha beszerznél valami egyszerű (de már wifi-N képességű) routert (5k huf), és azon keresztül csatlakoznál. Nem kellene ilyesmit kérdezned, ráadásul a 2. gép kapna netet az 5W-os routerről akkor is, amikor a 100+ wattos 1. gépet nem kapcsolod be

(#15857) psycroptic válasza Claude Leon (#15856) üzenetére


psycroptic
őstag

Van itthon egy TP-Link TD-w8901GB router. Azzal működik is a megosztás. Egyetlen problémám vele, hogy levesz a letöltési sebességből 200 KB/s-t. Az ha jól számolom olyan 2 mega körül van. A szolgáltatótól kapott modemen keresztül jön faszányosan, de a routeren keresztül nem akar. Azt már sikerült beállítanom, hogy ne szakadjon a net. Ha erre is tudsz megoldást (a sebességre), akkor nem akarom összekötni a két gépet egy modemmel, hanem maradna a router.

Köszönettel:
psycroptic

PSNID: Tomy83PS

(#15858) atos19881101 válasza psycroptic (#15855) üzenetére


atos19881101
senior tag

Üdv,

A második gépnek az első géppel egy tartománybeli címe kell hogy legyen, illetve a második gép átjárónak és DNS-nek az első gép ip-jét kell megadni.

pl első gép: IP:192.168.1.1 / MASZK:255.255.255.0 / DNS:szolgáltató adja / GW:szolgáltató..
második gép: IP:192.168.1.2 / MASZK:255.255.255.0 / DNS:192.168.1.1 / GW:192.168.1.1

Esetleg még lehet az első gépen bridge-be kell rakni két kártyát.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15859) psycroptic válasza atos19881101 (#15858) üzenetére


psycroptic
őstag

Szia!

Köszönöm szépen. Kipróbálom és azután visszajelzek.

PSNID: Tomy83PS

(#15860) psycroptic válasza atos19881101 (#15858) üzenetére


psycroptic
őstag

Nem működik. De az is lehet, hogy rossz helyen állítom be.
Ezeket a címeket a TCP/IPv4-ben kell beállítani ugye? Ha ott, akkor nem működik.

PSNID: Tomy83PS

(#15861) atos19881101 válasza psycroptic (#15860) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen ott kell állítani. De azt is megcsináltad, hogy a két kártyát az első gépen bridge-be kötötted? Illetve az első gép IP-je az csak példa volt. Azt a szolgáltatótól kapja, azt ne állítsd el!

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15862) psycroptic válasza atos19881101 (#15861) üzenetére


psycroptic
őstag

A bridge-be kötés mit jelent?
Az első gép ip-jét nem piszkáltam.

PSNID: Tomy83PS

(#15863) atos19881101 válasza psycroptic (#15862) üzenetére


atos19881101
senior tag

Az annyit jelent, h az első kártyáról átjátszik minden csomagot a második kártyára. Azt hiszem windóz alatt ki kell jelölni a két kártyát, aztán jobb klikk vagy valahogy így. :U

ui.: nem használok windózt

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15864) MasterDeeJay

Otthon lecseréltem a routeremet egy szerver jellegű gépre. Ez a gép gyakorlatilag 24/7 üzemel. Erre a gépre a windows7 internetmegosztásával rákötöttem egy másik gépet (két hálókártya van a szervergépben).

Eddig minden oké, minden működik, net van, sebességet hozza amit kell. Csakhogy a szerver gépen fut Teamspeak3 és Minecraft szerver, mindegyiken vannak/játszanak tökéletesen jó minden kivéve azt az esetet amikor én akarok rámenni a másik gépel a szerverre. Ilyenkor a TS3 kidob mindenkit és csak én leszek egyedül rajta, amíg rajta vagyok addig más nem tud csatlakozni, minecraft esetén is hasonló csak ott meg a szerver engem dobál ki mindenféle hibaüzenettel pár másodperc után és mintha nem töltené be rendesen a pályát.
A szerverre minden esetben dyndns-es címmel megyek fel.
Röviden ha én vagyok fent, akkor senki más nem tud csatlakozni, ha én nem vagyok akkor meg azonnal jó lesz mindenkinek minden.

Olyasmire gyanakszom hogy nem képes maga a szerver két külön hálókártyára szolgáltatni ugyan azt (más ip cím tartomány felé?). Pedig nem ip címmel megyek fel egyikre sem, hanem az állandóan frissülő dyndns-es címmel (amihez a dyndns.com ról tölött szoftvert használom, korábban a router csinálta az ip frissítést)

Semmi extra beállítás nincs, csak a tűzfalon kiengedett dolgok és az internetmegosztás beikszelve. Router nincs, a szerver gép közvetlenül modemre van kötve.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#15865) Claude Leon válasza psycroptic (#15857) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az modemes router, ha ezzel routolsz, a modem pihen, jól gondolom?
Mekkora az eredeti sebességed?

(#15866) krealon válasza psycroptic (#15855) üzenetére


krealon
veterán

Adott két gép Win 7 ultimate x64 rendszerrel. Az egyik gépben két hálókártya. A modem csatlakozik az egyik bementhez a második gép csatlakozik másik bemenethez. A két gép crosslink kábellel van összekötve.

Kepekben roviden a teendok a megoszo gepen:
http://www.sevenforums.com/tutorials/76617-internet-connection-sharing-enable.html

(#15867) psycroptic válasza Claude Leon (#15865) üzenetére


psycroptic
őstag

Igen jól gondolod. 7-8 mega között ingadozik. Ha a modemes routert használom, akkor már csak 5-el jön az anyag.

PSNID: Tomy83PS

(#15868) psycroptic válasza krealon (#15866) üzenetére


psycroptic
őstag

áhh kicsúsztam az időből, most vettem még csak észre a linkedet! Kipróbálom és visszajelzek. :R :R

PSNID: Tomy83PS

(#15869) kopi.dll


kopi.dll
tag

Sziasztok!

Szeretném konfigurálni a routerem.

Eddig ADSL volt, most szeretném bekötni a kábelt. A kacsolatot átállítom PPNOE ról dinamikus vagy statikus ip-re majd az alább belinkelt menü jön, amit nem tudom hogyan töltsem ki. Elvileg nincs fix ip cím. A szolgáltatóm a T-online. minden hasznos infót szívesen várnék.

THX

kopi.dll

(#15870) dr.bubo válasza kopi.dll (#15869) üzenetére


dr.bubo
őstag

Static or dynamic ip (dhcp client): enable
Obtain an ip address automatically: bejelölni (mást nem kell kitölteni)
OK

Routert és a modemet is indítsad újra.

Esetleg még mac címet kell klónozni.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#15871) kopi.dll válasza dr.bubo (#15870) üzenetére


kopi.dll
tag

köszke a gyors választ.

tehát a specify mac adresshez írjam be a " minek is a MAC címét"? :DD

THX

kopi.dll

(#15872) dr.bubo válasza kopi.dll (#15871) üzenetére


dr.bubo
őstag

A géped hálókártyájának mac címét (fizikai cím). :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#15873) kopi.dll válasza dr.bubo (#15872) üzenetére


kopi.dll
tag

OKSI. thx :R

kopi.dll

(#15874) Thaddeuss


Thaddeuss
tag

Szervusztok!

Készülök venni egy Powerline Adapter kitet, amit egy kis lakásban szeretnék használni. Jelenleg egy 5 GHz-ces jelet használó N-es wifi-n vagyok, de ez 2 szobával arrébb már nem bírja közvetíteni a DIGI 80-as netet, ha szerencsém van, akkor 55 Mbit jön át. Kérdésem, hogy ez vajon képes lenne áthozni a teljes 80-as netet, vagy hagyjam inkább?

Köszönöm előre a válaszokat!

(#15875) Claude Leon válasza Thaddeuss (#15874) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szia!

Talán itt, a prohardveren is volt powerline teszt valamikor, keress rá (igaz, az nem tp-link volt, amennyire emlékszem), de ne számíts wifinél jobb teljesítményre.
2,4 Ghz-n nem próbáltad még? Az lehet, hogy jobban veszi az akadályokat.

[ Szerkesztve ]

(#15876) Gubek-Einste válasza Thaddeuss (#15874) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az 55 Mb/s egész jó, a környezet nagyon sokat számít, esetleg csatorna állítgatással, vevő/router mozgatással lehet javítani egy kicsit a sebességen de ne számíts drasztikus javulásra, ka Lite N-t (150) használsz akkor ez a max, 300-as N-nél lehetne kicsivel több is de mint mondtam sokat számít, hogy milyen környezetben használod.

Áram hálózati megoldásokkal szerintem nem érdemes próbálkozni mivel nem tudják felvenni a versenyt a normál kábeles vagy wifi megoldásokkal, az elérhető sebesség általában olyan drasztikus mértékben csökken a szomszéd szobába átvezetéssel, hogy sokkal jobb megoldás ha hagyod a jelenlegi wifi-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15877) rasotamas válasza dr.bubo (#15852) üzenetére


rasotamas
veterán

Win7 install sem oldotta meg a problémát, végül xp drivert telepítettem win7-re és működik. Köszi a segítséget!

https://tinyurl.com/rasoapro

(#15878) gg72


gg72
veterán

Következő a problémám: van egy szerverem, amin egy Win Server 2008 R2 fut, és az utóbbi napokban ez a gép eltűnik a hálózatról, csak akkor jelenik meg újra, ha restartolom a gépet. Elég idegesítő... Amúgy a gép magát sem látja, üres a hálózat:

A szerver kb. egy hónapja működik, de a hiba csak pár napja jelentkezik, pedig közben semmit sem állítottam át rajta. Mi ennek az oka és mi a megoldás? :F

(#15879) krealon válasza gg72 (#15878) üzenetére


krealon
veterán

Tuzfal problema.

(#15880) gg72 válasza krealon (#15879) üzenetére


gg72
veterán

OK, és mit állítsak be, hogy jó legyen?

(#15881) krealon válasza gg72 (#15880) üzenetére


krealon
veterán

Elso korben mondjuk kapcsold ki.
Bepitett windows-os vagy kulso program (Nod, Symantec, Avast, Kaspersky, Panda, Comodo stb)?

iTunes (Bonjour) van telepitve valahol a halozatban?

szerk:
Ha jol sejtem Win7-et hasznalsz.
A Halozati diagnosztika mit mond?

[ Szerkesztve ]

(#15882) gg72 válasza krealon (#15881) üzenetére


gg72
veterán

- beépített win-es tűzfal
- Win server 2008 R2 a szerveren, Win7 a másik gépen
- iTunes (Bonjour) nincs telepítve
- "a hibaelhárító nem tudta azonosítani a problémát"

(#15883) gg72 válasza krealon (#15881) üzenetére


gg72
veterán

Kikapcsoltam a tűzfalat, így sem látszik a gép a hálózaton! :U :(

[ Szerkesztve ]

(#15884) radi8tor válasza gg72 (#15883) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek a beállítások nálad is így vannak belőve?

⭐ Stella

(#15885) gg72 válasza radi8tor (#15884) üzenetére


gg72
veterán

Hát ez érdekes... Ugyanis a hálózatfelderítés ki volt kapcsolva. Most meg hiába kapcsolom be, utána automatikusan visszaugrik kikapcsolt állapotba, vagyis nem tudom bekapcsolni. :Y

Egyébként eredileg is be volt kapcsolva a felderítés, de néhány napja restartoltam a routerem és úgy tűnik, hogy azóta hülyült meg a szerver is.

Tűzfal-kérés: egyáltalán érdemes használni a win tűzfalát, ha router mögül megy a gép, amin van ugye tűzfal?

[ Szerkesztve ]

(#15886) gg72 válasza gg72 (#15885) üzenetére


gg72
veterán

Talán sikerült megoldanom, innen kiindulva: [link]

Leírom, hogy mi kell csinálni, hátha másnál is előjön ez a probléma:

A kiszolgálókezelő-ben engedélyezni kell a következő szolgáltatásokat (ezek vagy le vannak tiltva, vagy pedig nem automatikusan indulnak):

- SSDP keresőszolgáltatás
- Funkciófelderítő erőforrás közzététele (FDResPub)
- UPnP eszközállomás

Érdekes módon most egyből megjelenik a hálózaton a gép, viszont a hálózatfelderítést továbbra sem tudom bekapcsolni... :U

(#15887) krealon válasza gg72 (#15886) üzenetére


krealon
veterán

Az EsemenyNaploban (Event Viewer) nincs ide vonatkozo hibajelzes?

(#15888) radi8tor válasza gg72 (#15886) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Személyes hálózatban vagy?

A nem tudod bekapcsolni az mit jelent? Bekapcsolod, de visszaugrik mentés után?
Restart után sem mutatja a jó értéket?

⭐ Stella

(#15889) gg72 válasza radi8tor (#15888) üzenetére


gg72
veterán

Személyes hálózatban vagyok. A nem tudom bekapcsolni azt jelenti, hogy visszaugrik mentés után kikapcsolt állásba. De ettől függetlenül most úgy tűnik, hogy látszódik a gép a hálózaton és "magát is látja" ugyanott.
Restart után ugyanez a helyzet egyébként.

krealon: az eseménynaplót megnézem majd

[ Szerkesztve ]

(#15890) Thaddeuss válasza Gubek-Einste (#15876) üzenetére


Thaddeuss
tag

Köszönöm a válaszokat, akkor marad a WiFi. :R

[ Szerkesztve ]

(#15891) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Van egy problémám egy hálózattal, adott egy router és 4 db laptop (3 db Win7-tel, egy pedig XP), routercsere után három gépen megy gond nélkül a net, de az egyik Win7-esen nem, illetve a skype működik de internet nincs. Mi lehet a gond?

köszi.

ati

(#15892) atos19881101 válasza ati888 (#15891) üzenetére


atos19881101
senior tag

Üdv,

DNS-t kap a gép?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15893) ati888 válasza atos19881101 (#15892) üzenetére


ati888
senior tag

Hello!

Nem tudom, mert igazából külföldi rokon gépe, de a 4-ből 3 megy jól, mind wireless.

ati

(#15894) atos19881101 válasza ati888 (#15893) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ha beírod parancssorba (cmd) a problémás gépen, hogy pl: ping www.prohardver.hu akkor mit kapsz kimenetnek?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15895) kopi.dll válasza dr.bubo (#15872) üzenetére


kopi.dll
tag

szia, Köszi a segítséget.
Működik a dolog. A MAC adresst kellett még klónozni.
:C :C :C :C :R :R :C :C :C :C

kopi.dll

(#15896) SzJoco


SzJoco
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy TP-Link WR741ND routert, amiről a fix IP-címes netemet osztom ketté. Az egyik egy Asztali gép UTP kábellel, a másik egy T42-es laptop Wifi-vel. A net megy minden további nélkül, szépen.
A probléma: Először a windows-al beállítottam egy helyi hálózatot (a varázslóval). Ment minden faszán, sikerült is felvennem a laptopon az asztali megosztott mappáját meghajtónak.
Egyszer csak a "Megosztott dokumentumok Asztali" illetve a laptop összes megosztott hálózati helye eltűnt a laptop "hálózati hely" listájából, meg az asztalin az összes laptopos hálózati hely is eltűnt.
DE a laptopon felvett meghajtó még ugyan úgy elérhető.
Nem állítottam át semmit!
A laptop pingelésre válaszol (Küldött 4, fogadott 4, veszteség 0%)!

Ja, az egész meg van spékelve egy nyomtatómegosztással.
A net Fix IP-s, Fix átjáróval, mindennel. A lapos meg az asztali autómatikusan kérik az IP-t, meg mindent.

Kérdés: Hogyan állítsam be a hálózatot, hogy jó legyen?

[ Szerkesztve ]

(#15897) Speederer


Speederer
senior tag

Melóhelyen szeretnék wifis routerrel netet osztani a telefonomra, de "normál" beállításokkal nem nagyon akar működni. A céges gépeken proxy van beállítva, ip-t pedig dhcp osztja. Rádugtam az 1ik switch-re 1 Tp-Link WR340GD routert (nem nagy eresztés, de ilyet sikerült szereznem. :D), a WAN-nak beállítottam a dhcp-t, szépen meg is kapja a címeket, csak éppen az arra felcsatlakozó mobilon nincs net. Aztán kipróbáltam notival is, ott beállítottam a proxy szervert, de úgy sem volt netelérés.
Mit kellene beállítanom, hogy működjön? Vagy ez így nem is fog menni? Ez a proxy-s téma 1 kicsit megzavar.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#15898) atos19881101 válasza Speederer (#15897) üzenetére


atos19881101
senior tag

Üdv,

Ha proxy van beállítva, akkor az lehet a gond.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#15899) Speederer válasza atos19881101 (#15898) üzenetére


Speederer
senior tag

Jaja, sajnos be kell állítani proxyt a többi gépen is ahhoz, hogy működjön a net. Gondolom ha a routert sikerülne AP-ként beállítanom, akkor talán működne azokon az eszközökön is, amik wifin csatlakoznának. Csak ebben a "nagytudású routerben" (:D) nem találtam ilyen beállítási lehetőséget. Ezért ha jól sejtem ebben a formában nem lesz jó. :(

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#15900) And válasza Speederer (#15899) üzenetére


And
veterán

Ja, valószínűleg azért nem találtál olyat, mert ez egy nem túl okos router, így wifi-n kizárólag mint AP tud működni (ill. a WDS-t szerencsére ismeri, de az meg az AP-mód mellett létezik). Ha egy router nem többfunkciós, akkor annyira lehet AP, hogy erről a módról leszoktatni sem tudod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.