Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14251) -volkovy- válasza mezis (#14250) üzenetére


-volkovy-
tag

mind2 xp pro sp3

Lelkem odvában megdöglött a bagoly.

(#14252) eastsider válasza kali (#14248) üzenetére


eastsider
nagyúr

és ezt hol lehet?
"vezeték nélküli hálózatok vezérlése"? itt fel vannak sorolva a vez. nélküli kapcsolatok, töröltem, de semmi. ugyan az.

(#14253) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy koleszban van egy gépem, amin 64bites win7 van és elvileg a koliban automatikusan kapnak IP címet a gépek, viszont ha bekapcsolom a gépet akkor a hálózati kis ikonon felkiáltójel figyelmeztet arra hogy nincs minden rendben. Pontosabban a probléma az, hogy a gép lát egy hálózatot amit be is tud azonosítani és jelzi, hogy azon van internet, továbbá lát egy nem azonosított hálózatot is amin szintén jelez az internetelérést. Az internet viszont természetesen nem működik ilyenkor.
A problémát megoldja az hogy ha a felismert hálózaton kapott címeket adom meg az adapternek, mert ilyenkor a megadás után felugrik a hálózati diagnosztika és jelzi hogy tudja orvosolni a hibát, mégpedig azzal hogy engedélyezi az automatikus címkiosztást és ezek után valóban csak egy felismert hálózat marad és a net is működik rendesen.
A kérdésem egyrészt hogy mi okozhatja hogy két hálózatot is felismer a rendszer egy adapteren, illetve hogyan lehet kiküszöbölni azt hogy kézzel mindig meg kelljen adnom az ip címet, ahhoz hogy ezt a gép felülírja automatikus ip kiosztásra és ezáltal beállítsa a rendesen működő hálózatot.

Ui.: az adapteren próbáltam a windows gyári driverét és a gyártó saját driverét is, mindkettőnél fennállt a hiba, talán csak annyi különbséggel hogy utóbbi esetben nem jelezte hogy lenne internetelérés.
A másik pedig hogy mielőtt áttértem volna Win7-re, azelőtt 32bites Xp-n működött a hálózat automatikus kiosztással. ez egy napja volt :)) :F

Előre is köszönöm a segítségeket/ötleteket.

(#14254) kali válasza eastsider (#14252) üzenetére


kali
legenda

vezeték nélküli hálózatok kezelése - ott kijelölöd adott hozzáférési pontot, majd eltávolítás! utána csak manuálisan lehet csatlakozni azon hálózatra, próbáld ki, hogy úgy működik vagy sem?!?! utána hozd létre újra adott profilt, a megfelelő értékekkel!

(#14255) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Remélem jó helyen járok.
A hálókártyám egy pár napja érdekesen viselkedik. Indítom a rendszert és ki is írja, hogy csatlakozott a vezérlő, de net nincs. Csak akkor javul meg, ha lefuttatom minden egyes alkalommal a Hálózati diagnosztika varázslót. Ma telepítettem újra a gépet és még mindig le kell futni vele ezt a kört minden alkalommal. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14256) joe2005 válasza JetiRulez (#14255) üzenetére


joe2005
senior tag

Másik hálókari esetleg?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#14257) JetiRulez válasza joe2005 (#14256) üzenetére


JetiRulez
őstag

Azt hittem valami szoftveres baja van. Azt mondod, hogy tönkrement? De akkor egyáltalán nem kéne működnie, nem? :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14258) mmcc02 válasza mezis (#14241) üzenetére


mmcc02
tag

Megvolt a végigpingelés, semmi sem érhető el.

"Vagy véletlenül nem https: -el kellene bejelentkezned ? (dd-wrt https protokoll ?)"
Bővebben ki tudnád fejteni? Google nem volt barátom...
A kézikönyvében semmi ilyent nem olvastam, úgyhogy nem valószínű.

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#14259) joe2005 válasza JetiRulez (#14257) üzenetére


joe2005
senior tag

Én már találkoztam hasonlóval.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#14260) JetiRulez válasza joe2005 (#14259) üzenetére


JetiRulez
őstag

Tehát egyelőre fuccs levesbe. Óriási. :U
Kösz!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14261) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Eltudná nekem valaki magyarázni, hogy hogyan lehet egy második hálózati kapcsolatot létrehozni a Win7-ben?

Korábban az XP-n volt egy <jobb klikk>, majd "Új hálózati kapcsolat hozzáadása" mire ez megjelent, ott beállítottam amit akartam, mentettem és amikor váltani kellett akkor csak aktiváltam.

Ilyesmi nem létezik a Win7-ben?

Amit tulajdonképpen akarok az egy hálózati kapcsolat (Internet) normál esetre, amikor a netre vagyok kötve és egy másikat (LAN) amikor LAN-ban játszanék ismerősökkel...

A segítséget előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#14262) Naeniver


Naeniver
csendes tag

Sziasztok, elég hülye kérdésem van:

Van egy új gép, eddig 2 asztali ment routerrel,minden OK volt, most az új és a laptop nem akar egyszerre menni a routerről(tehát úgyanúgy csak 2 gépről van szó),eygszerre csak az egyiken megy csak a net (a laptopon csak akkor ha kihúzom a másik gépet, a másik gépen pedig ha van net, akkor hiába csatlakoztatom a laptot kábelét csak villog a jel,és nem képes csatlakozni)
Arra gondoltam, talán túl gagyi a router ?(D-Link DI 604). Csak azt nem értem,hogy lehet,hogy eddig működött 2 géppel is. Segítsetek,légyszi :F

(#14263) mezis válasza Naeniver (#14262) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kábelezés rendben ? (Modemtől a WAN portba érkezik az UTP kábel ?)

Router beállítása rendben (DHCP tartomány elég bő ?) ?

mezis

(#14264) Kopasz27


Kopasz27
csendes tag

Van egy Zyxel NSA-210es hálózati tárolóm ami egy D-Link Di-524es routerhez csatlakozik. Mindkettőbe lehet dyndns-t állítani. Dinamikus IP címmel rendelkezem (Diginet).
Kérdésem az lenne, hogy mit és hogyan állítsak be, hogy távolról bárhonnan csatlakozni tudjak a NAShoz?

A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#14265) club1 válasza Kopasz27 (#14264) üzenetére


club1
veterán

Először is el kell döntened, hogy a NAS melyik szolgáltatását akarod távolról elérni.
Első körben fix privát ip címet kell adnod a nas-nak.
Második körben regisztrálnod kell egy ingyenes dyndns szolgáltatónál. A regisztráció eredményét be kell állítanod a routeren (a NAS-on nem kell).
Ha a nas webes felületét akarod elérni, akkor a DI-524-en állítasz a NAS ip címére egy port forwardot a 80-as portra. Ha a web publishing szolgáltatást, akkor a 8080-ra. Ha a NAS ftp kiszolgálóját akarod elérni, akkor ugyanott a 21-es portra állítod be ezt.
Hadd tegyem rögtön hozzá, hogy nagy biztonsági kockázata van a fenti portok forwardolásának, gyakorlatilag garantált, hogy sok ezer lesz a betörési próbálkozások száma ha a fenti nyitott portokat a net felől látni fogják. És ha egy bejön, és az illető törli a fájlaidat, akkor fájdalmas is lesz a dolog...
A sokkal biztonságosabb megoldás VPN kiszolgálóval oldható meg (legegyszerűbben egy VPN-t terminálni képes routerrel). VPN-t nagyságrendekkel nehezebb törni, a VPN csatornában ráadásul a fájlaidat biztonságos körülmények között tudod mozgatni.

(#14266) Naeniver válasza mezis (#14263) üzenetére


Naeniver
csendes tag

Kábelek rendben vannak(igen,modemből Wanba megy a kábel) (és külön külön megy a két gépen a net), csak nem bírja egyszerre a laptopot és a régi gépet(a laptopot kapcsolja le mindig, csak villog a router lámpája és nem tud kapcsolódni), de eddig ment simán két géppel, amikor 3 volt akkor már neccesen(nagyon lassú lett a net, szinte nem is volt),
DHCP elég tág az azt jelenti, hogy a router beállításainál ez van:?(vagy ez nem ez?Nem értek hozzá)

DHCP Server
The DI-604 can be setup as a DHCP Server to distribute IP addresses to the LAN network.
DHCP Server Enabled Disabled
Starting IP Address 192.168.0.100
Ending IP Address 192.168.0.199

(#14267) mezis válasza Naeniver (#14266) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, a routerben DHCP enable.
Mindegyik PC-n automatikus a TCP/IP ?

mezis

(#14268) Naeniver válasza mezis (#14267) üzenetére


Naeniver
csendes tag

igen, az enable van beállítva , és az egyik gépen nem volt auto a TCP/IP,és beállítottam,most megy a két gépen egyszerre, remélem így is marad, mert néha jó,néha nem, köszi a segítséget! :N

(#14269) Naeniver válasza Naeniver (#14268) üzenetére


Naeniver
csendes tag

Na,megint nem jó sajnos, pár másodpercig van net, aztán elmegy 2-3másodpercre, és visszajön megint....már nemtudom mi lehet a gond, a gép és kábel tuti rendben van,mert ha a másik gépet kihúzom a routerből akkor teljesen stabil a kapcsolat :U

(#14270) mezis válasza Naeniver (#14269) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi a routered pontos típosa (verzió is) és mi a router firmware-jének verziószáma ?

mezis

(#14271) Naeniver válasza mezis (#14270) üzenetére


Naeniver
csendes tag

D Link DI604
H/W Ver.: D2
Firmware Version : V3.15

[ Szerkesztve ]

(#14272) mezis válasza Naeniver (#14271) üzenetére


mezis
nagyúr

A 3.15-nél nem nagyon van frissebb. (Sőt a 3.14 a honlap szerinti legutolsó biztos tipp ? Hogy került ez a 3.15 rá ?)

Az ftp.dlink.hu -n van ugyan "df" alkönyvtárban 3.21-es is, de semmi információt nem találtam róla. Kérdezd meg a cég hazai support-ját: [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#14273) Kopasz27 válasza club1 (#14265) üzenetére


Kopasz27
csendes tag

Köszönöm a segítséged. Sikerült beállítanom, igaz forwardolnom kellett a 443as portot is a https miatt. De így működik és elérem. :C

Esetleg tudnál segíteni a VPNes elérés beállításában?

A router beállításaiban VPNel kapcsolatban csak ennyit találtam:

VPN Pass-Through
Allows VPN connections to work through the DI-524.

PPTP * Enabled Disabled
IPSec * Enabled Disabled

(#14274) club1 válasza Kopasz27 (#14273) üzenetére


club1
veterán

A te öreg routered nem tud VPN-t terminálni. Ha vpn-t akarsz, be kell szerezz egy olyan routert, amiben van vpn szerver.

(#14275) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Erre valaki?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#14276) kali válasza BenJoe80 (#14275) üzenetére


kali
legenda

vezérlőpult -> hálózat és internet -> hálózat és megosztási központ -> új kapcsolat vagy hálózat beállítása!

(#14277) DamonBounce


DamonBounce
tag

Sziasztok!

Átböngésztem már az egész netet, nem találtam megoldást.
Adott 1 asztali gép 1 notebook. Mindkettőn Windows 7.
Router: SMC Wireless Broadband Router SMCWBR14-G2
Az asztali kábellel csatlakozik a routerhez, a notebook wifin.
Egymást látja a két gép, de ha meg akarom nyitni bármelyikről a másikat ezt kapom:

Annyit csináltam még, hogy a netbiosos dolgot engedélyeztem.

Tudtok segíteni?

(#14278) localhost válasza DamonBounce (#14277) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, oda van írva, üres jelszó nem engedélyezett, hozz létre minden gépen a felhasználónak belépési JELSZÓT!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14279) Kopasz27 válasza club1 (#14274) üzenetére


Kopasz27
csendes tag

Van viszont egy hardveres tűzfalam, egy Gateprotect GPO 125 csak életet kéne lehelni bele. Abban van vpn szerver. Csak maga a tűzfal van, se kábelek se driver. Ehhez tudnál segítséget nyújtani?
Drivert, firmwaret le tudom tölteni a gyártó oldaláról. Viszont nem tudom van-e webes elérése neki, vagy hogy hogyan tudnám konfigurálni.

(#14280) Szecsy


Szecsy
aktív tag

Sziasztok!
lenne egy olyan kérdésem miszerint egy nagy családi házban lakom és az első emeleten bejön a net a házba.
Ott van egy Router amiből megy 3 szálon további helyekre...

DE az egyik szál följön a fölső emeletre amire én szeretnék egy másik DE wifis routert rákötni.

Ez kivitelezhető-e? vagy h kell megcsinálnom, mert mikor rákötöttem kiirta h hálozati kábel csatlakoztatva csak éppen nem töltötte be az oldalt gondolom vmi beálitás hiánya lehet..

köszönöm

(#14281) club1 válasza Szecsy (#14280) üzenetére


club1
veterán

Már egy párszor leírtuk a megoldást, pl. itt. (Ja és nem mélyvíz téma.)

(#14282) Szecsy válasza club1 (#14281) üzenetére


Szecsy
aktív tag

köszi, elnézést nem tudtam most irtam elöször ide.

(#14283) club1 válasza Szecsy (#14282) üzenetére


club1
veterán

A router menüjébe történő belépés attól függ, hogy pontosan milyen típusú routert használsz. Egyébként otthoni hálózatnál a router elérésének alapja, hogy tőle kapsz ip címet, azaz ha lekéred a géped ip címét, akkor a gateway-nél vagy átjárónál szereplő ip cím a router ip címe. Ezt az ip-t beírva egy böngészőbe tudsz a routerhez tartozó jelszóval belépni a router adminisztrációs felületére.

(#14284) Szecsy válasza club1 (#14283) üzenetére


Szecsy
aktív tag

köszönöm! és akkor nyilvánosan hogy amelyik kábel feljönne az új routerbe azt hova dugom a routeren belül? wan/lan1

(#14285) club1 válasza Szecsy (#14284) üzenetére


club1
veterán

Idézet a belinkelt leírásból:
"Ha ez kész, akkor a router egyik LAN portjába bedugod a feljövő LAN kábelt."

(#14286) DamonBounce válasza localhost (#14278) üzenetére


DamonBounce
tag

Hálás köszönet!

(#14287) canniball


canniball
nagyúr

Nem hálózatépítés, de remélem elfér itt.
Egyik gépen RealVNC server 4.1.3, másikon RealVNC viewer 4.1.3, mi lehet az oka, hogy baromi lassú az átvitel a kettő között? Ha pl. elindítok egy fimet csak diavetítést látok vagy még annak se mondanám (a túloldalon rendesen megy) stb.
Egy switchre vannak kötve, a tűzfalak kikapcsolása nem segít.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14288) club1 válasza canniball (#14287) üzenetére


club1
veterán

A VNC nem erre van kitalálva, a videók képét egyik VNC viewer sem tudja problémamentesen átvenni. Még LAN-on belül sem.

(#14289) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok!

Digis netem van 20/10-es, PPoE, nos kétfelé szeretném ágaztatni, egy Xbox-ra és a számítógépre, úgy hogy mindkettő megkaphassa a teljes sávszélt. Ehhez mindenképp routerre van szükségem? Bocs csak nem nagyon értek a hálózatokhoz.

(#14290) krealon válasza Baga1983 (#14289) üzenetére


krealon
veterán

Igen. Ha jot akarsz akkor veszel egy routert Vasarlas elott ajanlott olvasmany :R

(#14291) canniball válasza club1 (#14288) üzenetére


canniball
nagyúr

És akkor mivel tudom elérni, hogy teljesen úgy érezzem mintha a másik gép előtt ülnék?
A videót amúgy csak azért hoztam példának mert ennél a legszembetűnőbb a dolog, de pl. a mappák görgetése is kissé röcögősen megy.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14292) néha


néha
aktív tag

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy az aztali gépem, usb kábelen keresztül kapja a jelet a routertől,ez lehetséges, illetve ha igen, mien drivert kell hozzá feltennem a gépre?
Xp van a gépemen!
Üdv! Áron

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#14293) club1 válasza néha (#14292) üzenetére


club1
veterán

Nem lehetséges. De mi értelme lenne?

(#14294) néha válasza club1 (#14293) üzenetére


néha
aktív tag

Szia! bocsi félreirtam nem a routertől, a modemtől kapja usb a netet, eddig laptopom volt, ott tökéletesen müködött, csak egy drivert kelett hozzá feltenni, azért kérdezem, h ez asztali gépen is lehetséges? A modemből 2 modon tudok netet kapni:lan kábelon(ez a másik gépbe van bedugva) és a másik az usb kábelen keresztül(ezt akarom az én gépembe dugni)

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#14295) club1 válasza néha (#14294) üzenetére


club1
veterán

Ebben az esetben lehetséges lehet de ha adsl-ről van szó, nagy valószínűséggel egyszerre csak az egyik (vagy usb vagy LAN) megoldás fog működni, mert az adsl szolgáltatók nem szeretnek egy felhasználónak több publikus ip-t adni.

(#14296) localhost válasza néha (#14294) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mondd, te tényleg érted, mit akarsz kérdezni ?
Akárhogyanis: rajtad valószínűleg egy router segítene.... egy olcsóbb darab 4000 Ft alatt van. Kérd ezt húsvétra!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14297) club1 válasza localhost (#14296) üzenetére


club1
veterán

Ne csesztesd 127.0.0.1, ha értene mindent, nem kérdezősködne...

(#14298) néha válasza club1 (#14295) üzenetére


néha
aktív tag

Szia, eddig müködött, csak eddig laptopom volt, azért kérdezem h most is müködik e? Illetve nem tudod mien driver kell hozzá

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#14299) club1 válasza néha (#14298) üzenetére


club1
veterán

Írtad valahol, hogy milyen modemről van szó?

(#14300) néha válasza club1 (#14299) üzenetére


néha
aktív tag

scientific atlanta meg valami webstar van az elejére irva!

Köszi nagyon a segítséget!

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.