Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#13201) petymek válasza ayo (#13200) üzenetére


petymek
senior tag

Olyat is lehetne, hogy Mario Kart közben egy rövid kis reklám, az alap online előfizetéshez, és aki reklám mentességet szeretne, annak lehetne valami online pro/plus akármi, egy kis további pénzért.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#13202) petymek válasza ooooobi (#13198) üzenetére


petymek
senior tag

Nagyszerű, hogy új cél közönség is van, de a régiekre is gondolni kéne. Legalább a Wii verzió jönne, az jobban sikerült rész.
Te így teszel, mások más megoldást választanak.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#13203) ayo válasza petymek (#13201) üzenetére


ayo
addikt

vagy simán limitálni hogy online milyen karaktereket használhatsz :)

én is elő fogok fizetni, mert egy-két dologhoz kell. viszont ettől függetlenül a fizetős cloud save egy nagyon szemét dolog szerintem. tény hogy csoda, hogy végre eljutott a Nintendo is eddig, főleg ami szörnyűség a 3DS-nél volt, ha ellopták, elromlott, újat vettél stb., de azért ez nem egy extra fizetős szolgáltatásnak kéne lenni, hiszen komoly support a gépre nézve.

http://jateknaplo.blog.hu

(#13204) Youri válasza petymek (#13201) üzenetére


Youri
veterán

Premium usereknek egy ingyen blue shell palyankent tetszoleges idoben

RTX ON

(#13205) Sirandrish válasza djozsi (#13199) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Szerintem ebbe az árban azért kicsit frissebb játékok is beleférnének... :)

Ayo: Esetleg adna pár fizetős avatárt :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13206) petymek


petymek
senior tag

Online GYIK

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#13207) djozsi válasza ayo (#13203) üzenetére


djozsi
senior tag

A fizetős cloud save részemről elfogadható.
Ami szerintem nincs rendben, hogy ha nem fizetsz akkor semmilyen módon nem tudsz mentéseket backupolni. Ez nem korrekt, legyen a prémium szolgáltatás a cloud, de engedjék meg az embereknek az SD kártyára backupolást is.

(#13208) ayo válasza djozsi (#13207) üzenetére


ayo
addikt

meg ahogy olvastam, hogy nem mindegyik játékhoz lesz jó. kicsit meh

http://jateknaplo.blog.hu

(#13209) djozsi válasza ayo (#13208) üzenetére


djozsi
senior tag

Az indoklás mondjuk érthető, de kitalálhatnának jobb kompromisszumot annál, hogy egyszerűen letiltják a cloud save-et a problémás játékok esetében.

(#13210) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

A hanyatt esés valahogy elmaradt nálam. Sajnálom kimondani, de a legérdekesebb játékok pont azok voltak, amiket NEM a Nintendo csinál. Semmi olyan ötletet, művészi koncepciót, történetet nem tudtak mutatni amire azt mondhattam volna, hogy na ilyet korábban még sosem láttam. Mintha csak a múltjukból akarnának megélni.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13211) Mr Bond 007 válasza Dr.F.E.R.I. (#13210) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Mintha csak a múltjukból akarnának megélni.
Hmm hol is láttam ilyet... Ja az apple! :D

(#13212) Dr.F.E.R.I. válasza Mr Bond 007 (#13211) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Mindkét cég elvesztette a maga ikonikus vezetőjét. Iwata halála után a Nintendo sem igazán talál magára. Egyelőre újrahasznosítanak amit tudnak és próbálkoznak többféle dologgal, de jellemzően a legkisebb ellenállás felé haladnak még mindig.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13213) koncsik válasza ooooobi (#13198) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Peytmek: Az újrakiadásoknak én is mérsékelten örülök, de, ahogy ooooobi is írja, akinek nem volt wii U-ja, annak a Switch meglehetősen jó játékokat kínál már az eddig eltelt másfél év alatt is.
Márpedig a Switch tulajdonosok nagy részének nem volt wii U-ja és ha jól emlékszem, az eladási számok már meghaladják a wii U-ét. Akinek volt wii U-ja, abszolút érthető a harag és a türelmetlenség, hiszen a wii U címek ultimate, deluxe stb. Switch portolásai az időt látszanak nyújtani az új címek megjelenése előtt. Vagy olyan ökör, mint én, aki újra megveszi a wii U portokat is.
Objektíve az Online is elég semmike, de legalább valamit adnak a pénzért. Mondom ezt úgy, hogy van min NES-em, mini SNES-em és a 500million PS4 limitedről lemaradván, megvettem a FamiCom-ot is, mert olyan szép. Igen, mint már említettem, ökör vagyok. :B

Jaj még egy dolog... wii U (használt) konzolokra előjegyzésben várnak kedvenc boltomban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13214) koncsik válasza Dr.F.E.R.I. (#13210) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem a Civilisation VI meg a Sim City klón nagyon várós, nagyon hiányoltam már ilyen játékokat a többi konzolról is. Javítsatok ki, ha kell, de ezek nem jelentek meg más konzolra, ugye? (Nem PC vagy tablet)
:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13215) taki01 válasza koncsik (#13214) üzenetére


taki01
őstag

Cities Skylines már rég óta elérhető PS4 és XBOX ONE-ra.

[ Szerkesztve ]

(#13216) koncsik válasza taki01 (#13215) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, megnézem a store-ban, a DQ XI-et se bírtam kivárni Switch-re... persze valami fincsi limitált fizikális verzió lenne az igazi. :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13217) djozsi válasza koncsik (#13216) üzenetére


djozsi
senior tag

Cities Skyline már elérhető Switchre.

Azt nem tudom, hogy hallottad-e, hogy óriási bukta lett a DQ XI. Én azt is el bírom képzelni, hogy lelövik a Switch portot...

[ Szerkesztve ]

(#13218) djozsi válasza Dr.F.E.R.I. (#13212) üzenetére


djozsi
senior tag

Hoztak egy ARMS-t, na az aztán kreatív és újító, de nem vették úgy az emberek, mintha egy folytatás lett volna. Nincs igazán igény a nagy újításokra, mármint fogyasztói oldalról. Itt a fórumon is talán ha 1-2 ember mondta rajtam kívül, hogy megvette az ARMS-ot...
Nekem first party vonalon a Yoshi játék amúgy nagyon tetszett a Directről, kiemelkedett a többi közül, nagyon jól és kreatívan néz ki..
De szinte biztos, hogy a Luigi's Mansiont és az Animal Crossingot is megveszem, Wii U kimaradt, így a Mario játék is biztos vétel. Szóval 4 first party játékot adtak el nekem 1 direct alatt... :)

[ Szerkesztve ]

(#13219) adalbert1 válasza djozsi (#13218) üzenetére


adalbert1
veterán

Engem is több játék érdekel a jelenlegi directből: Luigi's Mansion 3, új Animal Crossing, New Super Mario Bros., Diablo 3 és Civ VI - illetve 3DS-re is ott van még a Luigi's Mansion 1 és a Bowser's Inside Story remake is, bőven lesz mivel játszani.
Azt én is sajnálom, hogy fizetős lesz az online játék, de várható volt, hogy a konkurencia után a Nintendo is meglépi előbb-utóbb, ami talán öröm az ürömben, hogy a 20 dollár még az akciós PSN/Live éves áraknak is csak a fele (a teljes áraknak meg inkább a harmada), szóval nagyjából arányban van az elérhető tartalommal - illetve én a NES játékok egy részével is jól el tudok játszani (pl. a Super Mario Bros.-t sokadjára végigjátszani, vagy néha csak nyomkodni egy pár percet, az Ice Climber-t is nagyon szeretem, régen a Balloon Fight-tal is sokat játszottunk 2 player módban), és jobban örülök, ha előfizetés mellé megkapom őket, mintha VC címként mindegyiket meg kellene venni külön - persze azokat is megértem, akik jobban örülnének a frissebb címeknek.

(#13220) koncsik válasza djozsi (#13217) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nemááá :Y PS4 topicban dicsérik... :F

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13221) Dreimus


Dreimus
senior tag

Nekem is húzos hónapok jönnek Diablo, Pokemon.
A multiról pedi a konzol megjelenése óta tudni, hogy fizetős lesz csak csúsztak vele egy évet így sokak felháborodását nem is értem.

(#13222) djozsi válasza koncsik (#13220) üzenetére


djozsi
senior tag

Nagyon jó játék, a buktát az eladásokra értettem. Úgy néz ki, hogy PS4en így a Spider Man előtt közvetlenül nem igazán volt rá igény. De PC-n se érte el a hat számjegyű eladást se.

(#13223) ojoba1 válasza djozsi (#13222) üzenetére


ojoba1
csendes tag

Remélem nem lövik le. Én kifejezetten switch-re szeretném beszerezni. Bízom benne, hogy mielőbb lesz megjelenési dátum és legkésőbb decemberbe vagy januárba megjelenik :)

(#13224) g@bo válasza adalbert1 (#13219) üzenetére


g@bo
nagyúr

animal crossing nyami. jöhet pokemon és harvest mooon is. 20 mondjuk adjára. :D

(#13225) koncsik válasza g@bo (#13224) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Harvest Moon: Light of Hope? Nem kapott túl jó kritikákat, de a Collectors' Edition kafa :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13226) g@bo válasza koncsik (#13225) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát nem 100 pontos, de nem is lehet kapni.. :U

(#13227) mike1334 válasza koncsik (#13225) üzenetére


mike1334
veterán

Csak kíváncsiság...mennyi ilyen gyűjteményed van? :D
Minden számít, ami díszdobozban van :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13228) consono válasza mike1334 (#13227) üzenetére


consono
nagyúr

+1, akár kép is jöhetne :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#13229) Dr.F.E.R.I. válasza djozsi (#13218) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Yoshi aranyos, de másodjára már nem üt akkorát, nekem a gombolyagos meg még jobban is tetszett. Én így vagyok ezekkel a játékokkal: Yoshi, Mario --> Wii U Animal Crossing, Luigi --> 3DS. A folytatások és a portok is jobbak lehetnek a semminél, de lényegében nem történt semmi világrengető dolog.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13231) djozsi válasza Dr.F.E.R.I. (#13229) üzenetére


djozsi
senior tag

Hogy érted, hogy másodikra? Ez a nyolcadik mainline Yoshi játék lesz, abból 1 jelent meg Wii U-n.

(#13232) Dr.F.E.R.I. válasza djozsi (#13231) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Eléggé a Wii U-s részre hajaz, csak megbolondították kicsit ezzel a flipside játékelemmel. Szerintem ugyanazzal a programmotorral is készíthették. Így értettem a másodjára-dolgot.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13233) koncsik válasza g@bo (#13226) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Konzolokszervizében vettem illetve amazon.-on (véletlenül 2x, KSZ visszavette).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13234) djozsi válasza Dr.F.E.R.I. (#13232) üzenetére


djozsi
senior tag

Grafikailag emlékeztetnek egymásra, de ez valahol következik abból, hogy a Yoshi dizájn adott, a két hardver pedig nagyjából hasonló képességekkel bír.
A játékmenet nekem viszont teljesen másnak tűnik ezzel a forgatással. Nem akarok beleszólni, meg ez nyilván szubjektív, de én úgy látom, hogy olyanért ítéled el a játékot előre, amiről nem tehet, Yoshi játék, ennek megfelelő az art design. A kreativitás hiányát én egyáltalán nem érzem rajta.
Szerintem az egész azon múlik majd, hogy ez a "visszafele is végigjátszhatóak a pályák" dolog mennyire lesz jól összerakva vagy mennyire fog unalmas önismétlésnek érződni.

(#13236) ayo válasza Dr.F.E.R.I. (#13232) üzenetére


ayo
addikt

Nekem a Yoshi U meg a Wii Kirby-re hajazott, a Mario U meg a Wii Mario-ra. Ezek a részek mostanságban nagyon egy kaptafára készülnek, persze nincs vele gondom, tetszett mind, de tényleg kevés újítás.

http://jateknaplo.blog.hu

(#13237) djozsi válasza koncsik (#13235) üzenetére


djozsi
senior tag

Gratulálok, csodás gyűjtemény!
Az új Labo settet tervezed kipróbálni? Szívesen olvasnék egy véleményt az adventure mode-ról benne.

(#13238) Dr.F.E.R.I. válasza djozsi (#13234) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nem ítélem el, félre ne érts, de inkább tűnik csak variációnak ugyanarra a témára. Az viszont tény, hogy a Yoshi játékok az utóbbi bő 10 évben nem tartoztak az éllovasok közé a belsős címek közt. Ha már platformerek: én úgy vettem észre, hogy a Nintendo elől egyre inkább kifogják a szelet a különféle indie fejlesztők vagy akár nagyobb stúdiók. A sokadik Mario helyett nekem jóval üdítőbbnek hatnak az olyan játékok, mint mondjuk a Shovel Knight vagy az Ori and The Blind Forest.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13239) ayo válasza koncsik (#13235) üzenetére


ayo
addikt

nagyszerű, a közelgő videóban lesz pár dolog, ami neked nincs meg, ezaz :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#13240) koncsik válasza ayo (#13239) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

gonosz cuna báci :N :R :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13241) koncsik válasza djozsi (#13237) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Khmm, még az elsők is bontatlanok... tipikus bukta (mármint nekem is), 2/3 áron hozzájuk lehet már jutni. Kinti eredményeket nem tudom, itthon egyértelmű bukta sajnos. :O

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13242) szubrutin válasza koncsik (#13235) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Doom? Wolf? :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#13243) koncsik válasza szubrutin (#13242) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

PS4 (pedig terveztem, a PS4-es doom-on felhúztam a bénaságom miatt magam, eladtam, azt mondtam jöjjön a Switch, milyen menő lesz handheldben... aztán amikor 1500 HUF volt mindenestül, akkor digit megvettem, a korábbi wolf-ok is digit verzióban vannak PS4-re, nem bírtam kivárni a II-nél sem a Switch verziót...)
Mea culpa maxima. :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13244) mike1334 válasza koncsik (#13235) üzenetére


mike1334
veterán

Kemény :D külön szobája van a cuccoknak? Gyerekeket hogy tartod távol a figuráktól, hogy ne bontsák ki? :D
Én sokkal kevesebbet is csak digitálisan merek venni, mert úgy az asszony nem látja, hogy bővült a gyűjtemény :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#13245) djozsi válasza koncsik (#13241) üzenetére


djozsi
senior tag

Másfél millió körül fogyott az első 2 szett, a Nintendo elégedett az eredményekkel, illetve arra is számítanak, hogy ünnepekkor újra jól fog fogyni, mert az emberek inkább játékként kezelik, mint egy legót, amit karácsonyi/szülinapi ajándékba vesznek.

Magyarországon nem hinném, hogy bármi, ami Nintendo igazán sikeres tudna lenni. Legfeljebb "önmagához" képest.

(#13247) djozsi válasza Sirandrish (#13246) üzenetére


djozsi
senior tag

Hétvégén, odahaza, ezen az utolsó nyári meleg hétvégén én maximálisan megértem! :R

(#13248) g@bo válasza Sirandrish (#13246) üzenetére


g@bo
nagyúr

tangába... :DDD amúgy gyanúsan jó a szemed...

(#13249) Sirandrish válasza g@bo (#13248) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Pedig csak a jövőhéten jön az új szemüvegem ...azzal beláttam volna a szekrénybe is :DDD

djozsi Hát én sem szoktam ám itthon kiöltözni :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13250) Dr.F.E.R.I. válasza Sirandrish (#13246) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Sikerült Photoshop-pal egy kicsit kitisztítani és élesíteni a kérdéses területet:

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.