Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#12151) djozsi válasza ayo (#12150) üzenetére


djozsi
senior tag

Volt vele egy valóban tényleg arányaiban is sokakat érintő probléma, a bal joycon jeladó problémája. Szerencsére ezt aztán viszonylag hamar hivatalosan is javították, illetve a szervizmunka is pár perces csak vele.

Más arányaiban sokakat érintő hiba úgy tudom, hogy szerencsére nem volt.

A kényelmességet én is így látom, nem mindenkinek áll kézre hosszútávon, nekem is ezért lett pro controller. Szerintem ez főleg a hibridség és a kettészedhetőség következménye, amik mondjuk számomra olyan nagy előnyök, hogy bőven elfogadom cserébe ezt a kompromisszumot. Összeszámolni se tudom, hányszor jött már jól, hogy csak úgy a tokjából előkapva rögtön tudtunk ketten játszani hála a joyconoknak.

Az ár egyszerűen azért magasabb, mert egyrészt több benne az "anyag" (dupla bluetooth, dupla hd rumble rezgőmotor, dupla akkumulátor, 2-2 plusszgomb), másrészt azért van mögötte kutatás-fejlesztés és terméktervezés oldalon többletmunka, amit vissza kell hoznia. Na és persze a Nintendo azért szeret keresni a perifériákon..

[ Szerkesztve ]

(#12152) Blaise


Blaise
veterán

Crash Bandicoot és a Donkey Kong mennyire vészesek kezdőként? Abszolút élvezetes vagy Dark Souls szintü szívás? :D

(#12153) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

2 napja léptem be idős fejjel a Nintendo Switch világába.
Nagyon sokáig morfondíroztam, de a Nindendo egyedi játékai, a hordozhatóság miatt rábólintottam. :)

Első játékként Donkey Kong birodalmát fedezem fel, széles mosollyal . Körülbelül még csak 6-7 óra telhetett el játékkal amikor is azt vettem észre, hogy a bal oldali Joy Con analóg karja, amennyiben balra húzom, akkor olyan fémes hallat , mint amikor egy rugót mozgatunk el egy fémesebb közegben.... (elnézést, kicsit nehéz leírni).

Maga a kontroller működésével nincs gond, de csendesebb körülmények között, hallható és zavaró tud lenni. Bal oldali kontrollerrel ilyen gondom nincsen, de feltételezhetően azért sem, mert azt ritkábban használtam. Internetes fórumokon olvasva, nem ismeretlen a probléma.

A kérdésem az lenne, hogy volt valakinek ilyen jellegű problémája? Ha igen, akkor mi volt az eljárás? Komplett gépet be kell adni ilyen kor bevizsgálásra (bár még csak két nap telt el) ?

Köszönöm előre is!

(#12154) ayo válasza mattheus (#12153) üzenetére


ayo
addikt

ilyesmi?

én ma fogok erre rákérdezni, ha tudok vmi infót szólok, de mondjuk koncsik úr is biztosan tud némi infót, hogy miként megy

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#12155) mattheus válasza ayo (#12154) üzenetére


mattheus
őstag

igen! Ez az!
Írtam még tegnap este a boltnak, kiváncsi vagyok, hogy mit válaszolnak.
Pénteken vásároltam, így remélem még kimarad a szervizes körút (leadom a Joy Con-t, várok ...várok)

(#12156) koncsik válasza mattheus (#12155) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én is megpróbálnám cseréltetni, ahol vetted, ha el tudod vinni a vásárlás helyére. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12157) ayo válasza ayo (#12154) üzenetére


ayo
addikt

na sikerült beszélni velük. holnap szerintem le is adom. azt sajnos nem tudtam meg hogy hány ilyet adtak le, de annyi kiderült hogy ezzel a hibával mindig azonnal cserélték, szóval állítólag 1-2 nap alatt kapok is újat.

http://jateknaplo.blog.hu

(#12158) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Ígéretes... A Nintendo idén megelőzi a Microsoft-ot a konzolpiaci részesedésben... (régebbi hír, nekem új volt)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12159) mike1334 válasza koncsik (#12158) üzenetére


mike1334
veterán

Két kiegészítés:

1. Lehet, hogy megelőzi, a cikk csak a várható eredményről beszél, nem tényekről.
2. Az adott évi növekedésről beszél, nem a teljes konzolpiaci részesedéről.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12160) koncsik válasza mike1334 (#12159) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R köszi, így pontos :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12161) Purple_46


Purple_46
tag

Nagyon jópofa :)) https://www.youtube.com/watch?time_continue=177&v=BdY5KMX_70M

(#12162) mattheus válasza koncsik (#12156) üzenetére


mattheus
őstag

Írtak is vissza, hogy vigyem be az üzletbe és cserélik azonnal, amennyiben hibás.
Az az érdekes, hogy reggel, mikor tettem egy gyors próbát, akkor nem hallottam a videón is jól hallható fémes ,rugós hangot.

Este megnézem, hogy van-e bármiféle köze a hibajelenségnek ahhoz, hogy "üzemmeleg" a controller vagy nem.?

(#12163) Mister_X válasza mike1334 (#12159) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Kicsit durva is lenne, ha 30 millió Switchel számolnának. Wii U-t ide se veszem, mert az 13-85 millió az Xbox 360 javára, a 3DS meg csak felkozmetikázni tudja a különbséget.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#12164) djozsi válasza Mister_X (#12163) üzenetére


djozsi
senior tag

A Nintendo az előző üzleti év végéig 18 millió Switchet adott el és erre az évre 20 milliós eladást becsül maga a cég, szóval ha tudják tartani a becsült értéket, akkor jövő március végéig 38 milliónál fog járni a platform.
A személyes tippem az, hogy a 20 millió elképzelhetetlen, ilyen példányszámban életük derekán szoktak fogyni a legsikeresebb konzolok, szóval talán majd 2-3 év múlva, ha lesznek jó bundlek és óriási first party library. Ha tényleg megcsinálja a Nintendo, akkor le a kalappal előttük, én nem hiszek benne és szerintem az új negyedéves jelentésben csökkenteni is fogják ezt a becslést olyan 16-18 millióra.

A Microsoft már nem közöl konkrét számokat, ugyanakkor az EA a saját üzleti évzáró conference callján kiadta, hogy 30 millió körül járt a One 2017 végén, de ez nem lett megerősítve.

A 360 "párja" a Wii volt egyébként, abban a generációban a Nintendo a Wii-vel állt rajthoz és 102 milliót értékesítettek belőle. Ez volt egyébként a hetedik konzolgeneráció.
A Wii U már a current gennel esik egybe, nyolcadik generációs gépként tartják számon, csak már a gen közepén elengedték és váltottak a Switchre. Úgy is szokták mondani, hogy a Switch az, ami a Wii U kellett volna, hogy legyen, a Wii U egy útkeresés/prototípus platform volt.

360 - 2005 november
Wii - 2006 november

Wii U - 2012 november
One - 2013 november

Wiki oldal az egyes generációkról: [link]

(#12165) djozsi


djozsi
senior tag

(#12166) Sirandrish válasza djozsi (#12165) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Nemááááár...hányszor vegyem még meg? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#12167) djozsi válasza Sirandrish (#12166) üzenetére


djozsi
senior tag

Na igen, ez a verzió azért nagyon adja, jól egymásra találtak a konzollal, nálam is újra megvásárlós lesz az biztos. Ja és a hab a tortán, hogy desktop/tabletop módban pedig gyroval lehet majd rajzolni.

(#12168) djozsi


djozsi
senior tag

Az árat kihagytam, £15,99, €19,99, $19,99, eshopban már előrendelhető, dobozos verzió úgy tudom csak Japánban lesz, megjelenés augusztus 9.

(#12169) Sirandrish válasza djozsi (#12168) üzenetére


Sirandrish
Topikgazda

Hjaaaj és még csak nem is drága...a franc essen bele :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#12170) petymek válasza djozsi (#12138) üzenetére


petymek
senior tag

Ez a csalásra való buzdítás a Joy Con -és más sorszámozott egység esetében- nem nyerő ötlet.
A garanciát "kölcsönző" tulj elveszíti a lehetőséget a sajátja meghibásodása esetén.

Ugyanis a Joy sorszáma rögzítésre kerül a szervízben (min. saját rendszerük, gar levél), így a garanciát "kölcsönző" később sajátjára nem tudja érvényesíteni.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#12171) petymek válasza ayo (#12134) üzenetére


petymek
senior tag

Melyik Joy szart be?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#12172) ayo


ayo
addikt

piros jobb oldali, de ahogy olvastam szín és oldaltól független előjött ez a hiba.

http://jateknaplo.blog.hu

(#12173) petymek válasza sittes79 (#12122) üzenetére


petymek
senior tag

Roppant jópofa vagy.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#12174) petymek válasza ayo (#12172) üzenetére


petymek
senior tag

Fentebb linkelték a nyomógomb nyákot, de ahogy írod neked a Ledek sem jeleznek. Nálad akkor nem csak a nyomók nem bírták a strapát, hanem más a probléma?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#12175) ayo válasza petymek (#12174) üzenetére


ayo
addikt

szerintem azt én linkeltem és az egy flex kábel. Azon van a 2 gomb és a LED, tehát mind a 3 dolog elromlik, ha az elszakad. Tippre itt is ilyesmi lehet, de hogy miként nem tudom, alig volt használva és csak otthon, semmi komolyabb button smash vagy bármi.

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#12176) djozsi válasza petymek (#12170) üzenetére


djozsi
senior tag

Nem véletlenül csak visszakérdezésre írtam le és akkor is spoilerben, eszem ágában se volt senkit "csalásra buzdítani", csak leírtam a tényeket.
Viszont ha igaz, amit írsz az is pofon egyszerűen áthidalható, maradnék a spoilernél:
Egyszerűen kicseréled a javított joycont a kölcsönzővel és meg is oldottátok a garancia kérdését.

Érdekesség amúgy, hogy én nem is tudom, hogy az eredeti joyconjaim vannak-e még meg, mert volt 1-2 több Switches több joyconos local party és ott simán lehet, hogy összekeveredtek, nem is igazán figyeltünk rá, csak utólag röhögtünk rajta, szóval a mi esetünkben akár akaratlanul is előfordulhat a fenti eset.

Nem akarom ezt újra felhozni, tudom, hogy kérted, hogy hagyjalak békén, de ha közvetlenül az én kommentemre reagálsz, akkor gondolom oké, hogy én is reagálok arra, amit nekem címzel.

(#12177) petymek válasza ayo (#12175) üzenetére


petymek
senior tag

Nameg az a szalag kábel sem szakd el magától. Az csak szerelésnél mozog. Érdekelne mi volt a valós probléma, írd már meg, ha a szervíz nem csinál belőle titkot.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#12178) djozsi válasza ayo (#12175) üzenetére


djozsi
senior tag

Én arra tippelnék, hogy a HD rumble azért elég erős mechanikai hatásnak teszi ki a gépet és egy kevéssé erős illesztést/szerkezetet simán szétrázhat. Szinte biztos vagyok benne, hogy a HD rumble hatása áll a hibajelenség mögött.

(#12179) petymek válasza djozsi (#12176) üzenetére


petymek
senior tag

Persze, semmi gond. Nem ilyen irányban kértelek :).
Ha később megcserélik, akkor megint van egy hibás darabja. Egyébként Alin minden darabja megvásárolható, sőt a tablet egyre több darabja is vásárolható, így ha valóban csak szalg kábel hibája van, simán javítható egy kis műszaki érzékkel.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#12180) ayo válasza djozsi (#12178) üzenetére


ayo
addikt

ja ennek lehet valami alapja. igazából nem tudom, hogy belül mi lehet, csak a videókat néztem, ahol ált ez volt. simán lehet hogy mondjuk a vibrálás miatt rosszul csatlakozik, nem tudni.

(#12177) petymek: megírom, de lehet simán csak cserélik és kész. az SL SR gombok és a LED ezen van rajta, szóval több mint valószínű hogy azzal lesz a gond. az egy másik, hogy nem tudom miért. igazából nem zavarna, ha mondjuk 700 óra Mortal Kombat lenne benne vagy hasonló, mert akkor azt mondom oké, kicsi szar, megtörténik, de így hogy alig volt használva és végre lett volna akikkel játszunk és pont beszarik, hát képzelheted mennyire váratlanul fogadott

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#12181) petymek válasza djozsi (#12178) üzenetére


petymek
senior tag

A kábelek patentos foglaltba illeszkednek, a fólia pedig egy masszív darab. Kizártnak tartom, hogy a rezgéstől hibásodna. Inkább elektronikai egység meghibásodását tartom valószínűnek.

(#12180) ayo: Kíváncsi vagyok, várom.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#12182) djozsi


djozsi
senior tag

Most nézek teardown videót, erre úgy néz ki gondoltak a tervezésnél, mert tényleg van patentja.

itt látszik

(#12183) petymek válasza djozsi (#12182) üzenetére


petymek
senior tag

Tudom biztosan :) Kezemben van egy szétszedve.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#12184) petymek


petymek
senior tag

Más...
Koncsik: Összefoglalóba felvehető, magyar feliratú, a Lego Worlds.
Érdemes lenne a használt kártyák vásárlásánál is óvatosságra inteni a user-eket, különösen külföldről. Könnyen tiltott gépet eredményezhet egy dump-on átesett kártya online használata.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#12186) koncsik válasza petymek (#12184) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R köszi, beírtam az infókat.
Sajna azt is realizáltam, hogy elfelejtettem lefordítani sok mindent, igyekszem pótolni, köszi a megértést mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12187) woros válasza petymek (#12184) üzenetére


woros
őstag

Mivel a kártya eredeti és aki megveszi nyilván az is moddolatlan gépbe fogja tenni, így mégis hogy lehet joga a nintendonak tiltani? Tán a vevő felelőssége vagy mi? Nevetséges lenne. Azt inkább el tudom képzelni és valószínű ez lesz a realitás is, hogy a certificate ami a kártyán van, azt kibannolta a nintendo, így ha az a játék rendelkezik bármilyen online funkcióval pl. Mario Tennis, Kart, stb. az sajnos esélyes, hogy nem fog menni, ha hacker joe felhasználta. Ezért aki használt játékot vesz és érdekli az online multi része, előbb nézze meg, hogy fel tud-e jelentkezni vele.

(#12188) koncsik válasza woros (#12187) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szóval mindenképpen érdemes vigyázni a külföldi használt kártyákkal.
Lehet, hogy inkább ki se bontom az játékaimat. Mondjuk ez tényleg esélyes, ha így megy tovább... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12189) #48613632 válasza petymek (#12184) üzenetére


#48613632
törölt tag

Olyan forrásból kell vásárolni, ahol van garancia, még használt vásárlás esetén is. Pl ebay. De amúgy meg ... Na ne hülyéskedj már :Y "Főleg külföldről?"
Nagyobb eséllyel vásárolsz kamu cuccot Magyarországon, mint pl Európában, bárhol máshol.

Ettől függetlenül, ha jó lenne egy külföldi, főleg UK beszerzési forrás, szívesen segítek. Ha többen rendelnétek ezt-azt pl ebay licitről, akkor el tudna menni a csomag, 1x postaköltséggel, és Ti szórnátok szét otthon a rendeléseket.

(#12190) ayo válasza woros (#12187) üzenetére


ayo
addikt

pár napja ilyesmiről irtak. eléggé fail ez is. Remélem összeszedi lassan a Nintendo magát a jövőben hogy ne kelljen ilyentől félni az átlag vásárlónak

http://jateknaplo.blog.hu

(#12191) Mr Bond 007 válasza ayo (#12190) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pont emiatt is mérlegelem erősen hogy átálljak a sötét oldalra, mert teljes áron biztosan nem tudom ezt most megfinanszírozni, csak használtan. De ha így is lutri, akkor meg már nincs vesztenivalóm... :(
Hatalmas öngól ez a Nintendonak, mert szerintem sokan vannak így. kb 65k-t már kiadtam játékokra.

[ Szerkesztve ]

(#12192) #48613632


#48613632
törölt tag

Pinball FX3-hoz keresek valami olyasmi tartót, amibe aránylag stabilan be tudom tenni a Switchet, függőlegesen, tehát állítva.
Tudtok valami ilyesmit?

(#12193) ldave válasza #48613632 (#12192) üzenetére


ldave
félisten

Nemsokára lesz egy ilyen tartó.

A Slime draws near! Command?

(#12194) #48613632 válasza ldave (#12193) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na, ez pont az, ami nekem kellene. Köszi a linket.

(#12195) peternac válasza Mr Bond 007 (#12191) üzenetére


peternac
tag

kövezzetek meg, de én már a sötét oldalon nyomom :O

amiért megvettem a switch-et anno: Zelda BOTW :R már csak ezért megérte a gép+játék ára együtt

amiért azóta átálltam a sötét oldalra (pro):
- a multi/online rész engem nem érdekel, csak a single+couch coop (ha bannolnak sem esek majd kétségbe, de elővigyázatos vagyok), csak tudjak offline játszani
- a kedves Nintendo alig áraz le 1st party/exkluzív NSW játékot, ha igen, akkor is minimális a kedvezmény, szvsz nagyon sok játék nem éri meg a teljes árát náluk :(
- jelenleg egy fél játék áráért tied az egész NSW library, igaz csak offline mókára

amiért kontra:
- a backup loader jelenleg licenszhez kötött, meg kell venni (kb. akasztják a hóhért, vagy hogy mondjam :DDD)
- online funkciók kiesnek, bannolhatnak stb., azaz kockázatos ilyen szempontból

amúgy ha PlayStation vagy PC (Steam, HumbleBundle és egyéb store-ok) szintű leárazások lennének, akkor biztosan nem térek át
PS-en és PC-n pont emiatt manapság már szinte nem éri meg w@rezolni

(#12196) ayo válasza peternac (#12195) üzenetére


ayo
addikt

engem ez pl. soha se zavart, de az már igen, amikor az eredeti játékok kárára megy. használt cuccoknál ez azért igen para lesz, hogy most azért olcsó, mert szar vagy csak simán jó deal. azt persze ott az ebay meg minden, de ha rosszat fogsz ki, akkor pénz-idő-energia. egy jó dealnél meg nyilván belemész vagy sem, akár külföldön, akár a jófogáson. ez baromira kellemetlen a jövőre nézve, mivel én a játékaim nagy részét (nem csak Switch) használtan szoktam venni.

http://jateknaplo.blog.hu

(#12197) ldave válasza #48613632 (#12194) üzenetére


ldave
félisten

Sajna ahogy látom csak év vége felé lesz elérhető :( Biztos van más hasonló dolog is, de ez eléggé minőségi megoldásnak tűnik, lehet érdemes kivárni.

A Slime draws near! Command?

(#12198) #48613632 válasza ldave (#12197) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja, közben rájöttem, ez még csak project. Jó lesz ez, de addig kellene valami ötlet. Barkácsba persze megoldottam. Asszonynak van tablet tartója, annak az egyik talpára rá tudom tenni, másik oldalról meg aláteszek valami öngyújtót, vagy ilyesmit :DDD

(#12199) Mr Bond 007 válasza ayo (#12196) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

(szerk: bocs félre címeztem, nem neked ment)
Engem egyáltalán nem zavart a játékok ára, és az akciók hiánya(bár szerintem elég jó a tendencia az eshopban ezügyben), mert ha kellett valami megvettem, aztán el tudtam adni ha mégse tetszett, vagy érte meg. Így viszont a bizalmatlanság miatt halálra lesz ítélve a használt játék adás vétel. :(

Megvizsgálva pl a használtautó piacot ahol kb 10-100x ennyi pénzekről beszélünk és szemrebbenés nélkül átvágják egymást az emberek, majd pont játékokkal nem teszik meg? Nincsenek illúzióim.

[ Szerkesztve ]

(#12200) #48613632 válasza Mr Bond 007 (#12199) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azért léteznek megbízható források. Ráadásul, annyira nincs is elterjedve ez a hack. Én pl most hallottam róla először.
Vagy talán pár napja posztolt valaki egy kütyüt FB csoportban, de fogalmam sem volt róla, hogy mi az. Rákérdeztem, de aztán törölve lett a poszt, így csak sejtem, hogy a tárgyeszköz lehetett a témában.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.