Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) hombre[EU] válasza opr (#1200) üzenetére


hombre[EU]
veterán

már írtam poénból, de basszus annyi stúdió és ip van ott,hogy tényleg ilyen MCU univerzumot készíthetnek belōle :D
akkora lehetōségeik vannak...jó lenne,ha kiaknaznák a benne rejlō potenciált és nem csak a gamepass filler-t látnának ezekben a stúdiókban

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1202) RudY válasza AxBattler (#1188) üzenetére


RudY
addikt

Nekem piszkosul tetszett a Deathloop és a Ghostwire: Tokyo, de ugye ők is a felvásárolt csomagba tartoznak, úgyhogy jók lesznek majd később GP csomagban.
Szerencsénkre nem az EA vitte el a micro előtt a ZeniMax-ot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1203) ldave


ldave
félisten

Kis retró infó, ma 25 éve hogy megjelent UK-ben a PS1. 300 font volt a gép, 40-45 font között hozzá a játékok. Ez inflációval számolva mai árfolyamon nézve 232 ezer Ft a gépre, és ~30 ezer Ft a játékokra.

A Slime draws near! Command?

(#1204) Deck válasza ldave (#1203) üzenetére


Deck
titán

Az igen :Y

PS5

(#1205) Wesder válasza ldave (#1203) üzenetére


Wesder
félisten

Tehàt lényegében ha most 30k lesz egy jàték, akkor mondhatjuk hogy retro élmény.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1206) Deck válasza Wesder (#1205) üzenetére


Deck
titán

Aztán akkoriba milyenek voltak a játékok és most milyenek.. :))

PS5

(#1207) Wesder válasza Deck (#1206) üzenetére


Wesder
félisten

25 évvel ezelött ugyan úgy a gatyàdba csinàltàl az akkori jàtékoktól, mint most a maiaktól.
25 év múlva meg azon fogunk röhögni, hogy egy CP2077-tel hogy lehetett jàtszani.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1208) Deck válasza Wesder (#1207) üzenetére


Deck
titán

Térjünk vissza erre 25 év múlva. :)) Ha még élsz akkor.. ;]

PS5

(#1209) kwzatz válasza Wesder (#1207) üzenetére


kwzatz
őstag

"25 év múlva meg azon fogunk röhögni, hogy egy CP2077-tel hogy lehetett jàtszani."
Ez főleg abból ered majd, hogy "mi ez az egér, billentyűzet, meg monitor dolog?"

(#1210) _drk válasza kwzatz (#1209) üzenetére


_drk
őstag

Ezek simán megmaradnak!
Sőt 20 éve is ugyan így játszottunk ugyan ilyen játékokkal.
A kontroller analógot tudom csak mondani ami azóta tényleg be épült a kötelező iranyitashoz.
De szerintem csak a grafika lett jobb ma, viszont akkoriban azzal nem sok mindent tudták csinálni, így azt az energiát a gameplay-re használták.
Ha megnézünk egy half life-ot ugyan az a mai Cod is mondjuk.
Ugyan azokat az alapokat használjuk csak finomítva.
A VR lesz kovetkezo mérföldkő csak.

(#1211) hombre[EU] válasza _drk (#1210) üzenetére


hombre[EU]
veterán

szerintem pont azt akarta mondani,hogy a VR lesz a default

Life, Uh, Finds A Way

(#1212) kwzatz válasza hombre[EU] (#1211) üzenetére


kwzatz
őstag

Pontosan. 25 év elég lesz hozzá szerintem.

(#1213) opr válasza kwzatz (#1212) üzenetére


opr
veterán

Hasonloan latom, illetve nagyon remelem, hogy igazatok/igazunk lesz, mert teljesen mas elmeny a VR. Egyszeruen mas szint, plane ha meg fejlodik par generaciot rendesen, megoldanak par egeto problemat, szoval bejarja azt az utat, mint gyakorlatilag minden uj technologia.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1214) AxBattler válasza RudY (#1202) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyik sem mozdított meg bennem semmit... :o

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1215) opr válasza AxBattler (#1214) üzenetére


opr
veterán

Kíváncsiságból kérdezem, box oldalon mi volt az, ami megmozgatott?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1216) AxBattler válasza opr (#1215) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyszerűen rájöttem, hogy az összes (Sony + MS) exkluzív közül nekem tkp. csak a TLoU-sorozat az érdekes, és ezt leszámítva minden más szempontból az X szimpatikusabb mind hw-sw, mind szolgáltatás szempontjából + van egy barátom, akivel játszanánk, szóval a next gen nekem valszeg' az X lesz... bár lehet, hogy előtte veszek még egy One S-t is.

(#1217) wesder
Teljesen felesleges lesz még beruházni az elején, és van egy csomó cím, amit még One-on játszanék. Apróról utánam dobják kb.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1217) Wesder válasza AxBattler (#1216) üzenetére


Wesder
félisten

One S-t? Minek? :F

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1218) opr válasza AxBattler (#1216) üzenetére


opr
veterán

Mondjuk így jogos, ha gyakorlatilag csak multiplatform címekkel akarsz játszani, a legjobb döntés megvenni az erősebb gépet és kész. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1219) _drk


_drk
őstag

Én is úgy számoltam, hogy tavasszal HFW, majd év végén GoW2. Csak ez árban jelenleg úgy néz ki, hogy 185+30+jó esetben 20ra lemegy addigra=235k.
De még kontroller is kéne, hiába van 4 a ps4-hez ami most 26kért van.
=260 ezer forint!
És játszhatunk 2 db exkluzív címmel.

(#1220) hombre[EU] válasza _drk (#1219) üzenetére


hombre[EU]
veterán

és akkor még egy CP77, Dying Light2 jó lenne a Bloodline2 is... meg jó lenne egy 4K-s Nintendo is :DDD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1221) AxBattler válasza AxBattler (#1216) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja + Days Gone. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1222) kwzatz válasza hombre[EU] (#1220) üzenetére


kwzatz
őstag

Dying Light 2, Bloodlines 2: Ezek iránt nagyon gyorsan elvesztettem az érdeklődésem, amikor dobták Chris Avellone-t. A Dying Light 2 ettől függetlenül lehet, hogy jó lesz, a Bloodlines 2-t viszont 2021 egyik nagy bukójának tippelem.

(#1223) hombre[EU] válasza kwzatz (#1222) üzenetére


hombre[EU]
veterán

én a rossz rpg-t is játszom :D maximum félbe hagyom...de igen én is hallottam a Bloodlines körüli dolgokat. a DL2 viszont már inkább finomhangoláson megy keresztül, ott a lényeg már rég eldōlt/elkészült

Life, Uh, Finds A Way

(#1224) Deck


Deck
titán

Inkább ebbe a topikba írom:
Nem a napokba kéne kijönnie valami PS5 tesztnek? Mintha valaki Október 4.ét írta volna.
Az új xbox erőből megoldja a 60fps-t amit mutogattak, pl Sekiro, FF XV stb.. (régebbi címeketnél) Szóval ugyanez elvárható a PS5-től is akkor ugye? Freesync támogatás is jöhetne.. Már a PS4-el is jöhetett volna.

PS5

(#1225) RudY válasza Deck (#1224) üzenetére


RudY
addikt

Szűkszavúan annyit közöltek, hogy a HDMI 2.1 szabványnak megfelelően lesz FreeSync és VRR. Aki nem tudja, hogy ez mit is jelent, az nézzen utána, nem kell túlzásba vinni a jópofizást. :U :DDD

(#1226) Wesder válasza Deck (#1224) üzenetére


Wesder
félisten

BC címeknél csak akkor van nagyobb fps/febontàs, ha a BC jàtéknàl ez a két érték dinamikus. Egyébként meg kb semmi javulàs nem lesz, max gyorsabban fog betölteni. Ha az SX képes a 60fps-re, a PS5 is képes lesz.
Egyébként nem minden cím volt fix a teszt alatt sem, de a VRR ezen sokat segít majd.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1227) zkxdn válasza Deck (#1224) üzenetére


zkxdn
őstag

Október 4, Japán youtuberek fognak játszogatni a PS5tel :))

(#1228) hombre[EU] válasza RudY (#1225) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ps5-nél lesz freesync? szerintem csak a hdmi(2.1) vrr

Life, Uh, Finds A Way

(#1229) ProEvoFan válasza hombre[EU] (#1228) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ahhoz nem kell HDMI 2.1.
A vrr-hez sem.

(#1230) hombre[EU] válasza ProEvoFan (#1229) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem mondtam,hogy kell...azt mondtam szerintem csak azt a szabványt fogja használni [link]

Life, Uh, Finds A Way

(#1231) RudY válasza hombre[EU] (#1228) üzenetére


RudY
addikt

Szakmai oldalak úgy vélik és úgy értik, hogy lesz, legalábbis ennyit hámoznak ki az infókból. Úgyhogy valóban nem 100%. Érthetetlen, hogy miért nem adnak valóban részletes specifikációkat, aligha lesznek már változtatva megjelenésig. :U

Things are a little less clear with the PS5. When looking at the ‘Video Out’ portion of the official specs, we notice that it states “VRR (specified by HDMI ver.2.1)”. We're taking that to mean that it will support the generic HDMI VRR format, but FreeSync might be offered as well - the PS5's graphics chip is manufactured by AMD after all.

A VRR nem HDMI 2.1 függő, mivel már a mostani xboxok is tudják, de csak 40-60 Hz között.
Ami viszont már ennek is megfelel az 4K 30-120 Hz.

(#1232) Moby válasza RudY (#1231) üzenetére


Moby
addikt

Nincs semmi olyan info, amiből ezt ki lehetne hámozni. Sajnos simán benne van a alevegőben, hogy megjelenésig ilyen részleteket már nem is fogunk megtudni.

[ Szerkesztve ]

(#1233) hombre[EU] válasza RudY (#1231) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az új ps5 ready sony tv-ket sem reklámozták nagyon freesync-kel...csak a standard hdmi 2.1 featurekkel (VRR,ALLM stb)

Life, Uh, Finds A Way

(#1234) ProEvoFan válasza hombre[EU] (#1233) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"standard hdmi 2.1 featurekkel (VRR,ALLM stb)"
Ezek benne vannak a HDMI 2ben is.
Alkalmas HDMI 2 tévékben 4K 60hz/vrr.4K alatt 120hz.
Amit én kihámoztam pl Moby írásaiból is, a HDMI 2.1 a jobb hangminőség (pl házimozi), elvileg jobbfajta HDR, 4k/120fps (álom) és a 8K miatt kell.
Aki megelégszik a 4k/60fpsel vagy 1440p-1080p/120fpsel, annak teljesen jó lesz a mostani erre alkalmas komolyabb tévék is.
De majd megmondják úgy is, ha rosszul gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#1235) hombre[EU] válasza ProEvoFan (#1234) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem. nincs benne. külön a gyártók firmware frissítéssel megoldhatják, gyártótól függ.
Míg a 2.1-ben "alap felszereltség"... elōbb-utóbb (frissítéssel) mindegyik megkapja

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1236) ProEvoFan válasza hombre[EU] (#1235) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Elvileg a Samsung Q82R tévémben van amit lentebb írtam.

(#1237) Moby válasza ProEvoFan (#1234) üzenetére


Moby
addikt

>Ezek benne vannak a HDMI 2ben is.

Hmmm. Ezt kicsit azért pontosítsuk: ezek megléte nem feltétlenül kötődik a 2.1-hez, de ne mondjunk olyat, hogy benne van a kettesben is. Nem. A kettesben nincs benne. Szabvány felett működhet (ahogy működik is néhány tévében, és az xboxban is). A 2.1-ben része a szabványnak. Azaz ahhoz, hogy compliance legyen, tudnia kell az eszköznek.
De egyébként tök emberi nyelven le van írva a HDMI2.1-ről minden info a hdmi.org-on.

[ Szerkesztve ]

(#1238) Wesder


Wesder
félisten

A Nextgen igazi nyertese ez lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1239) Madwe


Madwe
nagyúr

Ouch [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#1240) Def26 válasza Madwe (#1239) üzenetére


Def26
félisten

nekem ez akkoriban volt poén amikor a sony elsütötte a lemez cserés videóban. Ezek már olyan izék, erőltetett kicsit.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1241) zkxdn válasza Madwe (#1239) üzenetére


zkxdn
őstag

Hát mit is mondjak. (Nekem tetszik mindhárom konzol amúgy!!!!!) úgy könnyű hogy egy sz*ros kocka a konzolod :DDD :DDD :DDD
De alapvetően örülök hogy mindegyik konzol out of the box fektethető és állítható is. PSnel kicsit körülményes de megcsinálható.

Amúgy meg mi lett azzal a "make love not console war" vagy hasonló Xbox szöveggel. Kicsit álszent nekem a social media csapat a zöldeknél, egyik nap full barik vagyunk de ha a "nem vetélytárs" (mert az a google stadia szerintük) mellélép akkor odaszúrunk ha pedig valamit jól csinál "make love" meg stb

Na mind1 pont leszarom mit irosgatnak twitteren csak érdekes....

[ Szerkesztve ]

(#1242) Wesder válasza zkxdn (#1241) üzenetére


Wesder
félisten

Azt az Xbox írta ki, az Xbox UK meg csinàlta ezt a piszkàlódàst.
Ez olyan, mintha az Xbox Magyarorszàg miatt az egész divíziót elitélnéd pl.

Egyébként a Marketing CEO Aaron egy kis g.ci, mert ő pl oszt meg ilyen konzol war bullshitet.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1243) zkxdn válasza Wesder (#1242) üzenetére


zkxdn
őstag

Azért az UKs divízió nagyobbacska egy kicsit de valamilyen szinten igazad van :R

Pont a Marketing CEO???? oké.....

(#1244) Wesder válasza zkxdn (#1243) üzenetére


Wesder
félisten

Ja, nem méret miatt mondtam, hanem ugye külön csapat van minden régióra.

Retweetelt egy olyan videót, ahol Hulk-ra volt montàzsolva az SX amint épp leüti a repülő bàlnàt az Avengersben, amire meg a PS5 volt montàzsolva.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1245) Madwe válasza Def26 (#1240) üzenetére


Madwe
nagyúr

Erőltetett kicsit nekem is, de az ilyen flegma de ártatlan piszkálódást akkor is bírom :)

(#1246) zkxdn válasza Wesder (#1244) üzenetére


zkxdn
őstag

Értem értem :K

Fuh hát őt se fogom követni, ezt nem bírom tök mindegy melyik oldalról jön. Főleg hogy most elég kiélezett a verseny, most még egy picit a PS5 javára de később ha jönnek a címek az Xboxnál meglehet fordítani ezt a gent.

(#1247) opr válasza Madwe (#1239) üzenetére


opr
veterán

Ennel azert tobbet neztem ki beloluk, ez nagyon gyerekes es gyenge. :(
Ha az lenne a helyzet, hogy ez egy olyan eszkoz, amit naponta boritgatsz, jogos lenne, de igy, hogy egyszer valahogy leb@szod valahova, es 7 evig ott/ugy marad, kicsit eroltetett. Dehat kinek mi, na.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1248) Wesder válasza opr (#1247) üzenetére


Wesder
félisten

Ez ilyen brit humor, nem értheti mindenki. Mondjuk pont jónak mondom. :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1249) opr válasza Wesder (#1248) üzenetére


opr
veterán

Altalaban szeretem a brit humort, de ez most nem jott at. Az a kep, ahol a PS5/szetszerelos japo csavo meretein gunyolodtak, az igen, az tetszett, megfeleloen gonosz volt minden iranyba, de ez szerintem gyenge. :(

Szerk: Megtalaltam kozben, errol beszelek, amit EnterR forumtars osztott meg a PS5 topik #21633-ban.
Ez telitalalat.:DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1250) Wesder válasza opr (#1249) üzenetére


Wesder
félisten

Persze, szerintem sem volt vicces, de legalàbb megpróbàltàk. Mondjuk nem értem minek.

Màs.
Amúgy akit összezavar az Xbox nevezéktana az hogy fog SSD-t rakni a gépbe? :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.