Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) opr válasza Wesder (#1250) üzenetére


opr
veterán

Majd XSSD-t rak bele oszt kesz. ;] :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1252) zkxdn válasza Wesder (#1250) üzenetére


zkxdn
őstag

Úgy ahogy eddig HDD/SSDt a PS4be? Kb ugyanannyira bonyolult

[ Szerkesztve ]

(#1253) Moby válasza Madwe (#1239) üzenetére


Moby
addikt

És ezt így szöveg nélkül akkor értelmezhetem úgy is, hogy ha annyi eszed sincs, hogy egy talpat felpattints önállóan, akkor az XBOX lesz a megfelelő gép neked? :DDD Ezzel a "gondoljuk, de nem vállaljuk" dologgal nem lehet szimpatizánsokat gyűjetni.

(#1254) opr válasza zkxdn (#1252) üzenetére


opr
veterán

Szerintem arrol beszel wesder, hogy csak PS5 cert m.2 ssd-k fognak mukodni a PS5-ben. En is latok lehetoseget kavarra boven, plane, hogy a gyartok olyan informatikus modon szeretnek a termekeknek olyan neveket adni, amik kozott nincs sok kulonbseg laikus szemmel, de amugy pedig van, es altalaban nem is kicsi.
Szoval aki beszivja, hogy xbox one S|X-et vesz Series S|X helyett, az siman beszivhatja azt is, hogy nem (kitalalt nevek kovetkeznek) samsung 990 pro 2t m.2 2280 meghajtot vesz, hanem valami hasonlot, ami viszont mar mondjuk nem certified, es nem fog mukodni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1255) Madwe válasza opr (#1254) üzenetére


Madwe
nagyúr

Gondolom a certifiedokn rajta lesz egy ps5 compatible plecsni, hogy úgy jobban vigyék.

(#1256) Wesder válasza zkxdn (#1252) üzenetére


Wesder
félisten

Jó, és szerinted a 110millióból mennyi cserélt? Szerintem ha 30%-ot mondok is bőven felé lőttem. Màr csak azért is, mert akit egy nevezéktan megzavar, az gépet sem fog bontogatni akàrmilyen egyszerű.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1257) mike1334 válasza Wesder (#1250) üzenetére


mike1334
veterán

Egyikbe SSD, másikba SXD...nem olyan nehéz ez :P

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1258) opr válasza Madwe (#1255) üzenetére


opr
veterán

Eleinte, amíg csak 1-2 termék lesz, arany áron, addig valószínűleg igen. Utána, amikor már a középkategória is tudni fogja ezt az 5,5GB/sec-et szerintem annyira nem lesz hangsúlyos a dolog.
De remélem neked lesz igazad.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1259) zkxdn válasza opr (#1254) üzenetére


zkxdn
őstag

Ohhh így értem, hogy a névre gondolt azthittem arra hogy kell installálni mert az nem nehezebb a mostaniaknál. (Szerintem)
Hát ebben az esetben az Xbox megoldása jobb, de ott ők szabják meg erősen az árát, itt meg több lehetőségünk lesz.
Lehet a Sony összefog majd gyártókkal és bedobozol fehér-kékbe egy jó SSDt amit majd árulnak a konzolboltok is, hogy ez a "jó SSD a PS5be ezt vegyed mariska" :DDD
Ilyen megoldást el tudok képzelni.

[ Szerkesztve ]

(#1260) Wesder válasza zkxdn (#1259) üzenetére


Wesder
félisten

Xbox SSD-jéből is több lesz, jelenleg most csak a Seagate-nek van, de a többi gyàrtó is fog csinàlni. Egyébként a konzolok nevére gondoltam. Aki nem tud megkülönböztetni egy One S|X-et a Series S|X-től, az SSD-t sem fog tudni a PS5-be rakni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1261) Wesder


Wesder
félisten

Tök jó egyébként làtni hogy ugyan arra a problémàra két teljesen eltérő kivitelezést làthatunk a két oldalon.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1262) zkxdn válasza Wesder (#1261) üzenetére


zkxdn
őstag

Ez teljesen igaz a 2 cég szemléletmódjára is. Nehéz most összehasonlítani őket, tényleg 2 külön utat járnak pár átfedéssel.

(#1263) opr válasza zkxdn (#1259) üzenetére


opr
veterán

Jah, ilyen lehúzós cucc 1000%,hogy lesz.
Sőt, olyat is simán el tudok képzelni, hogy xy termék csak úgy póriasan 200 pénz, ugyanaz a termék kék-fehér dobozban naaaaagy naaaaagy ps5 logóval 250 (300) pénz. Akkor is, ha a 200 pénzes is tökéletesen működik.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1264) zkxdn válasza opr (#1263) üzenetére


zkxdn
őstag

Persze, kék-fehér doboz nem terem mindenhol ;]
A "kényelemnek" meg kell fizetni az árát.
Tuti lesz ilyen most mondom :DDD

(#1265) opr válasza Wesder (#1261) üzenetére


opr
veterán

Egyetértek. Pláne érdekes, mert így előre nehéz látni, hogy melyik oldalon milyen problémák lesznek, melyik akadályokat fogják tudni a felhasználók könnyebben venni, mik lesznek az igazi buktatók. Mindkét megközelítésben látok bőven pozitívat és negatívat is. Pár év múlva meglátjuk, melyik jött be jobban.

Most így tippre azt mondanám, hogy az xbox megoldás user hülyebarátabb, a ps féle pedig közép-hosszútávon pénztárcabarátabb lesz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1266) Madwe válasza opr (#1265) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ami hülyebarátabb az mindig drágább :) egyébként szerintem közép-hosszabb távon pont h azonos árra futhatnak majd ki nagyságrendileg, injább eleinte az első 1-2 évben sejtem csak h a sony féle megoldás láthatóan olcsóbb lesz

[ Szerkesztve ]

(#1267) Wesder válasza opr (#1265) üzenetére


Wesder
félisten

Én itt most a hűtésre gondoltam, de igen az SSD bővítés is egy ilyen "probléma."

Lesz Xboxhoz màs kompstibilis SSD is, ezt maga Mr. AwesomeBeardGuy mondta, csak rajtra kellett egy SSD és a Seagate megoldotta.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1268) Carlos Padre válasza Madwe (#1239) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nevetsz, de van, akinél ez a system seller.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1269) Carlos Padre válasza Wesder (#1248) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Na ez pont nem "brit" humor.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1270) Carlos Padre válasza opr (#1263) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mint a seagate xbox külső hdd-i.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1271) Wesder válasza Carlos Padre (#1269) üzenetére


Wesder
félisten

Xbox UK rakta ki. Majd kegközelebb idézőjelbe rakom hogy brit.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1272) Wesder válasza Carlos Padre (#1270) üzenetére


Wesder
félisten

Miért, a Playstation brandes Seagate HDD az olcsóbb?

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1273) Carlos Padre válasza Wesder (#1272) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Van olyan? A lényeg, hogy ugyanaz a hdd logóval legalább 30%-al drágább.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1274) Wesder válasza Carlos Padre (#1273) üzenetére


Wesder
félisten

Van, nem véletlen kérdeztem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1275) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Microsoft marketing

Sony marketing

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1276) Wesder válasza Carlos Padre (#1275) üzenetére


Wesder
félisten

Az gondolom elkerülte a figyelmedet hogy Austin videójàt ugyanerről egy picit többen làttàk.
Mindenbizonnyal azt a szàmot is megfogja ugrani rövidebb idő alatt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1277) Carlos Padre válasza Wesder (#1276) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Gondolom elkerülte a figyelmedet mi megy a nextgen konzolos topikokban.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1278) Wesder válasza Carlos Padre (#1277) üzenetére


Wesder
félisten

Értem, tehàt ha Austin rakja össze a Series X-et, az nem szàmít.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1279) hombre[EU] válasza Madwe (#1239) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az a baj,hogy ezt a poént nemrég lōtték el [link]
navyon fáj nekik az a Yoshidás lemezcsere videó :D

Life, Uh, Finds A Way

(#1280) #48581376 válasza hombre[EU] (#1279) üzenetére


#48581376
törölt tag

Az arrogáns Sony csak azt kapja amit megérdemel.

(#1281) Moby


Moby
addikt

Na, az teljesen jó, hogy az SX-et nagyon könnyen és gyorsan lehet elfekteteni, de bárcsak ne lehetne egyáltalán :D

Ez mi? Ki hagyta ezt jóvá? Ki a felelős ezért? :D

(#1282) #51199488 válasza Moby (#1281) üzenetére


#51199488
törölt tag

Én biztos nem fogom így elborítani, kifejezetten tetszik benne hogy ilyen kis doboz/torony :))

(#1283) Wesder válasza Moby (#1281) üzenetére


Wesder
félisten

Minden bizonnyal jronald. Szerintem is hülyén néz így ki, de hàt ez van.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1284) Madwe válasza Moby (#1281) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az a talp cucli az fix rajta? A nélkül elviselhető csak fura :) bár a ps5 meg eleve egy romda router :)

(#1285) Wesder válasza Madwe (#1284) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, a talp fix.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1286) Wesder


Wesder
félisten

A Polygonnàl 10 évesek dolgoznak?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1287) ldave válasza Wesder (#1286) üzenetére


ldave
félisten

Mindenki más miatt csodálkozik rá a világra :)

A Slime draws near! Command?

(#1288) opr válasza Wesder (#1286) üzenetére


opr
veterán

Mert? En ezzel az allitassal konkretan egyetertek. Nem tetszik, hogy bohockodni kell egy ilyen hulye stand-el (meg a PS5 design sem, tovabbra se tartom szepnek), de ha mar kell, akkor viszont mernoki szempontbol maga a stand zsenialisan ki lett talalva.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1289) RudY válasza Wesder (#1286) üzenetére


RudY
addikt

Tom Warren
I don’t think engineering brilliance should require a screwdriver
:U :DDD

(#1290) Wesder válasza opr (#1288) üzenetére


Wesder
félisten

Mégis mi a zseniàlis benne? A kis rekesz, ahova elrakhatod a csavart, vagy a tény, hogy ellàtja a feladatàt?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1291) ldave válasza Wesder (#1290) üzenetére


ldave
félisten

Mint magam is mérnök, az a zseniális (bár ez tényleg túlzó szó erre), hogy készült egy talp, ami a konzol különlegesen ívelt formája ellenére is mind álló, mind fekvő módon illeszkedik a burkolathoz és megtartja a gépet az adott pozícióban. Lehet hogy kívülről nézve ez pofon egyszerű dolog, pedig nem az, egy ilyen többfunkciós alkatrész megtervezése jóval bonyolultabb dolog tud lenni, mint gondolná az ember.

A Slime draws near! Command?

(#1292) Wesder válasza ldave (#1291) üzenetére


Wesder
félisten

Innen nézve lehet benne valami.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1293) hombre[EU] válasza Moby (#1281) üzenetére


hombre[EU]
veterán

miért is lyukacsos az alja? ott is szív?

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1294) opr válasza ldave (#1291) üzenetére


opr
veterán

Pontosan. A csavar, dugó az "csak" arról árulkodik, hogy alaposan, okosan végig lett gondolva.
Mérnöki szempontból hülyén hangzik, de a legnehezebb feladat ezt a hülye stand-et megtervezni lehetett, nagyon nem triviális, nagyon látszik minden részletén, hogy milyen alaposan lett megtervezve.

Szerk: nyilván itt nem magáról a hardware-ről beszélek, hanem a házról.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1295) Wesder válasza hombre[EU] (#1293) üzenetére


Wesder
félisten

Ezért.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1296) sp8787 válasza ldave (#1291) üzenetére


sp8787
addikt

Yupp

(#1297) hombre[EU] válasza Wesder (#1295) üzenetére


hombre[EU]
veterán

szóval csak a talp körül...láttam már a képet, de az volt bennem,hogy hátul van az intake. milyen magas akkor az a talp?

Life, Uh, Finds A Way

(#1298) RudY válasza hombre[EU] (#1297) üzenetére


RudY
addikt

5,7 mm vagy 6,33 :DDD [link] de a hátsó aljazatok környékén is szipkázik ami a proto fotón nem látszik de itt jobban ([link]).

[ Szerkesztve ]

(#1299) hombre[EU] válasza RudY (#1298) üzenetére


hombre[EU]
veterán

akkor 4sarkára menetes talp süllyesztett fejjel elegánsabb lenne...és vízbe is tudod rakni bármin :D

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1300) Wesder válasza RudY (#1298) üzenetére


Wesder
félisten

Fent a lyuk meg azért van, hogy a falra akaszthassuk. :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.