Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) -FLY-> válasza F-ECT$ (#1850) üzenetére


-FLY->
őstag

Egyik nagy kedvencem, egyenesen a hivatásos fps náciktól. Nem kell éles látás hozzá, hogy tisztább a képe az x-nek.

[ Szerkesztve ]

(#1852) VTom válasza F-ECT$ (#1850) üzenetére


VTom
veterán

RDR2, pl.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1853) RudY


RudY
addikt

PlayStation 5 GDDR6 memory reaches potentially critical temperatures due to seemingly inadequate PS5 cooling solution design
A thorough PlayStation 5 teardown has revealed a particular concern with one of the GDDR6 memory modules. Temperatures during testing reached an uncomfortable 93.3 °C (199.94 °F) on the bottom memory module of the PS5 console. This has the potential to cause system crashes, especially in countries with hot summers and high temperatures. :(( :(((
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1854) -FLY-> válasza RudY (#1853) üzenetére


-FLY->
őstag

Ezek az aprón vajon már tudják, hogy szaron nyerészkednek? :DDD

(#1855) AxBattler válasza RudY (#1853) üzenetére


AxBattler
félisten

Ahogy gumikalapáccsal leüti a burkolatot, az priceless! :C
Nekem úgy tűnik, hogy egy vaskosabb Thermal Grizzly gap paddel orvosolható a probléma...

#1854 -FLY->
Amíg viszik, nem mindegy? 5.000 légy nem tévedhet... :P

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1856) RudY válasza AxBattler (#1855) üzenetére


RudY
addikt

Bővítő SSD-t így "helyezné" be gondolom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1857) VTom válasza AxBattler (#1855) üzenetére


VTom
veterán

Az lesz belőle.
A Sony xy dátumtól belerakja a padet, aki előtte vásárolta, az meg szépen beviszi a szervízbe, ahol belepattintják 10 perc alatt.
Vihar a biliben.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1858) kazuma921 válasza RudY (#1853) üzenetére


kazuma921
aktív tag

Én csak azért furcsállom ezt, mert a Sony mérnökei egész biztosan tesztelték/próbálgatták a rendszert akár évekig is, egy ilyen baki nem gondolom, hogy előfordulhat. Szerintem ebből semmi nem lesz, bár én csak egy mezei játékos vagyok, akinek PS5-je sincs. :C

Remélem lesz Series X teszt is!

[ Szerkesztve ]

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#1859) Madwe válasza VTom (#1857) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vagy az sem, mert nem probléma. Nem hiszem h amit egy sima youtuber (még ha egyébként ebben a témában otthon is van) 1 hét alatt letesztel azt a sony mérnökei évek alatt nem tudták s problémát okozna. Ezért sztem nem okoz problémát - de ha okozna, akkor valóban akár meghosszabbított csereprogramban is elintézhetik, számukra gyk. nulla költséggel.

(#1860) -FLY-> válasza Madwe (#1859) üzenetére


-FLY->
őstag

Vagy kiadhatnának egy fwt, ami elvesz a kakaóból, "számukra gyk. nulla költséggel" ;]

(#1861) Madwe


Madwe
nagyúr

(#1862) Madwe


Madwe
nagyúr

[link]
úgy néz ki a cod 60rt módja bugos, visszatöltve a checkpointot stabilabb volt ps5ön mint a videoban.

[ Szerkesztve ]

(#1863) kazuma921 válasza Madwe (#1861) üzenetére


kazuma921
aktív tag

[Innen jöhetett.]

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#1864) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Ha már témánál vagyunk.
Igaza van.

(#1865) VTom válasza Madwe (#1859) üzenetére


VTom
veterán

Pedig úgy néz ki, sajnos probléma, mert elég sokan panaszkodnak ugynaazokra a hibákra, amit okozhat a vram chipek melegedése.
Rendszerint PS5-re patchelt játékoknál jön elő a hiba, amik jobban megdolgoztatják a gépet.
Innen a fórumról is van aki visszaküldi a gépét, mert folyamatosan fagy neki..

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1866) Madwe válasza VTom (#1865) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tudom, követem, de az simán lehet hw hiba is, amibe belefutott. Persze tipikus túlmelegedési tünetek amiket leírt, de lehet nála valami defektes. Majd kiderül :)

(#1867) VTom válasza Madwe (#1866) üzenetére


VTom
veterán

Persze, egyelőre nem tudjuk. Azért örülnék, ha nem feküdnének meg tömegesen a gépek, beleértve az enyémet is :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1868) F-ECT$ válasza VTom (#1867) üzenetére


F-ECT$
titán

Én szeretném, ha az enyém kb 1.5 év múlva megfeküdne, amikor már csak nagyobb ssd-s verzióra tudják már csak cserélni :D

Dive ever, work never.

(#1869) Wesder válasza ProEvoFan (#1864) üzenetére


Wesder
félisten

Teljesen mindegy, mi a kifogàs, mert nem szàmít, amint làtod. A "bukott" One generàciót túlteljesítették, úgy hogy egy darab jàtékuk nincs Launchra. Jó lesz ez a generàció mindkét oldalon. Egyébként meg azt se hinném el a helyedben, amit kérdez, mert ott rugdossa az MS-g meg Xbox-ot, ahol lehet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1870) VTom válasza Wesder (#1869) üzenetére


VTom
veterán

Az egyik oldalon 2 launch játék van, a másikon egy sincs, az egyik oldalon hullanak ki a gépek, a másikon szarul futnak a játékok.
Mégis viszik, mint a cukrot mindkettőt. :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1871) Wesder válasza VTom (#1870) üzenetére


Wesder
félisten

Nem baj. Vegyék, vigyék mindkettőt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1872) Madwe válasza VTom (#1870) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért ez a hullanak ki a gépek barokkos túlzás. Itt phn van egy hw defektes ps5 s van egy meghalt xsx is, persze nem reprezentatív, meg 3-5x annyi xsx volt itthon, de azért na :)

(#1873) VTom válasza Madwe (#1872) üzenetére


VTom
veterán

Persze, kicsit azért túloztam. :)
De a neten sok panasz érkezett a fagyó PS5-ökre, nyilván az eladások mennyiségét nem ismerjük, így százalékosítani nem tudunk.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1874) F-ECT$ válasza VTom (#1873) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért gondolom milliós az eladás. Ha a neten nincs több ezer panasz (persze nem mindenki ír a netre, akinek rossz), akkor feltételezhetően bőven 1% alatti a rossz gépek aránya.

PH-n is legalább 100 db PS5 van, abból eddig 1 az, ami vissza fog menni.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#1875) VTom válasza F-ECT$ (#1874) üzenetére


VTom
veterán

Többen is jelezték ugyanazt a hibát itt is, csak nem küldik vissza a gépet.

De várjuk ki a végét, hogy mi lesz belőle.

Ezt leszámítva egyébként látszik a keresleten, hogy nagoyn érett már a generációváltás.
Nekem már az SSD is megváltás a PS4-hez képest ugyanazokban a játékokban.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1876) kIsDe`


kIsDe`
tag

Meg azt sem szabad elfelejteni, hogy többnyire azok írnak, akiknek problémájuk van. A nagy többség nem írogat, hogy hibátlanul megy a konzol megjelenés óta. Ment a paráztatás rest mode meg external hdd miatt is PS5-nél. Utóbbit nem próbáltam, viszont a rest mode-ot igen gyakorlatilag ki sem volt kapcsolva a gép mióta megvan, csak akkor mikor system update miatt újraindul.

[ Szerkesztve ]

(#1877) Madwe válasza F-ECT$ (#1874) üzenetére


Madwe
nagyúr

2-2.5millio eladott ps5rol szolnak a pletykak.

(#1878) -FLY-> válasza Madwe (#1872) üzenetére


-FLY->
őstag

Az is barokkos túlzás, hogy szarul futnak a játékok.
D5 kivételével meg sem mondanának, hogy van különbség, ha nem volnának megélhetési elemzők, akik, amúgy kivétel nélkül pontatlanok és benéznek dolgokat (szvsz helyük sem lenne normális körülmények között).

(#1879) hombre[EU] válasza -FLY-> (#1878) üzenetére


hombre[EU]
veterán

eddig 25-30 fps között droppoltak, most 55-60(vagy 100-120) között és már megy az OMG :D
az a baj,hogy pl. DF informâciókkal nem tudnak mit kezdeni az emberek (meg úgy álgalában semmivel a világban :D )
az egyik gépen mérnek 58.9, a másikon 58.3 fps-t...és ebbōl a nézōk gyōztest hoznak ki :D

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1880) VTom válasza hombre[EU] (#1879) üzenetére


VTom
veterán

Manapság erről szól a gamer sajtó sajnos.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1881) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Watch Dogs Legion nextgen konzolokon (DF)
tldr: az alap gépek koppra ugyanazt hozzák, az S stabil frémráta-low quality mellett

Life, Uh, Finds A Way

(#1882) -FLY-> válasza hombre[EU] (#1879) üzenetére


-FLY->
őstag

Nem információ egy konzolnál, amit csinálnak, jó példa erre a Nintendo.
5 - 100+ éves korig elszórakoztatnak egyazon játékkal bárkit és senkit sem érdekel, hogy nem rt, nem 4k, de nem is tükröződik mario arca az esőben. :)
Mert, igazából a konzol színtisztán célszerszám, ami a játékról szól, ha jó a játék minden egyéb le van szarva (így van jól).
Pl a ps4pro őszintén szólva nem volt egy kifinomult eszköz, de k.jó játékokat is készítettek rá, amik minden egyéb zavaró tényezőt elfeledtetettek.

[ Szerkesztve ]

(#1883) hombre[EU] válasza -FLY-> (#1882) üzenetére


hombre[EU]
veterán

dehogyisnem...információ a hardware-rōl, a software-rōl a fejlesztōknek és felhasználóknak is. a baj ott van mikor a laikus kis interwebes harcokra használja :D

Life, Uh, Finds A Way

(#1884) -FLY-> válasza hombre[EU] (#1883) üzenetére


-FLY->
őstag

Csak egy vélemény volt az enyém, természetesen.
De ha engem ez annyira érdekelne, akkor építgetném a pcmet.
Mert mondjuk még lényeges is lehetne, hogy melyik vga a legjobb ár/érték arányban.
Igazából a két konzol nagyon hasonló hw dizájn, ha szoftveres részt nem cseszik el, akkor maximum mikroszkopikus különbségekről beszélhetünk, amire már talán a legvéresebb vérpista sem rángathatja az e-péniszét.
Nagyjából még minden alap fw-n fut, minden fejlesztő még patchel, komolyan nem értem, hogy ki mit akar eldönteni ennyire az elején.
DF legalább csinálná jól, ha már megkapaszkodott a semmin, legalább mérnének többször, mert minden műszaki tudja, hogy egy mérés nem mérés.
Itt a cod, komolyan csak egyszer vették a fáradtságot mérésre /gép?!
Ha követnék a műszaki alapelveket, azonnal kibukott volna, hogy miért droppol rt-ben a ps5,
többszöri mérést meg csak checkpoint visszatöltéssel érdemes csinálni (teljesen elölről csak nem ugrik neki senki egy játéknak mérés miatt).
Komolyan csak annyi zavar, hogy ezzel pénzt keresnek és akarva, akaratlanul sajnos b@szkodják is az éket az egyszeri játékosok közé (van min veszekedni :DDD ).

(#1885) Madwe


Madwe
nagyúr

[link] Kétszer annyi PS5 fogyhatott a megjelenés óta, mint Xbox Series X és Series S

(#1886) F-ECT$ válasza Madwe (#1885) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát ez azért eléggé elnagyolt cikk... (Tudom hogy nincsenek pontos adatok.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#1887) Wesder válasza Madwe (#1885) üzenetére


Wesder
félisten

Meglepődtünk?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1888) -FLY-> válasza Madwe (#1885) üzenetére


-FLY->
őstag

Ez a gen kb ilyen is lesz szvsz.
Azt sem gondolnám, hogy indításra a zeni címeket behúznák exeknek az msék (hosszabb távon azért ez a valószínű).
Következőt izgalmasabbnak várom, addig is kontroller a kézben.

[ Szerkesztve ]

(#1889) hombre[EU] válasza -FLY-> (#1888) üzenetére


hombre[EU]
veterán

lesz következō? :D lehet egy már csak appok lesznek

Life, Uh, Finds A Way

(#1890) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Napok óta nem írok sehova a békesség megőrzése végett, itt talán elfér a véleményem, ha már Kulturált beszélgetés van a topik nevében említve.

Ilyen-olyan módon, de lehetőségem lett mindkét nextgen konzolt megszerezni, kipróbálni.
Tegnap tudtam venni egy Series X-et. És van egy aspektus, ami mellett nem tudok elmenni a két konzol (PS5 - XSX) összevetésekor. Az a minőség!
Mint például a csomagolás minősége, a kábelek minősége, az anyaghasználat minősége. A PS5 esetében egyedül a Dual Sense minősége az, ami szerintem veri az Xbox kontrollerét. De minden másban a Microsoft nagyon kitett magáért. A PS5 után, felnyitva az XSX dobozát, konkrétan mondtam hangosan, hogy WoW! És ez, különösen nálam egy elég jó dolog így kezdésnek.
Aztán maguk a konzolok. Kivéve a Monolith-ot a dobozból, megint wow, mert kicsi, de mint ha ólommal lenne kiöntve, van benne anyag. Jól néz ki ahogy van. (Én nagyon szeretem a 2001: A Space Odyssey filmet. :D) A PS5-öt miután kiszenvedtem a dobozból, első gondolatom, hogy ÓRIÁSI. És a gallér tök jópofa, jó kiállású konzol, de kicsit recseg, kicsit ropog. A könnyen leszedhető oldallapok miatt. És tényleg tetszik a dizájn. De még 2 nap múlva is ha ránéztem, az volt az első gondolatom, hogy ez baromi nagy, és nem az, hogy de szép.

Szóval a dizájn nálam simán lehetne egál, ha a PS5 egy kicsit kisebb lenne.

Sok minden mással nem tudok még szolgálni. Talán a Ps5 menürendszere jobban bejön. De egyik se tetszik igazán. Az Xbox-é eléggé nem. De megszokás kérdése, majd az idő eldönti. A PS5 menüjével is voltak gondjaim azért.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1891) Deck válasza .LnB (#1890) üzenetére


Deck
titán

Az, hogy melyik lesz jobb anyaghasználatban annyira nem volt kérdés, mint hogy ki ad el több konzolt pl.. Vagy szolgálatások, szoftver terén is melyik a jobb? Egyértelmű.
A Sony jobb az exkluzív játékokban, a felülete is letisztultabb (utálom az xboxos menüt) és most csináltak végre egy jó kontrollert. Nálam a játék felhozatal a döntő mert ez számít (nekem).. Még ha minden másban jobb is a túloldal.

PS5

(#1892) .LnB válasza Deck (#1891) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Engem meglepett. A One széria, és a PS4 között én nem láttam különbséget e téren. Sőt a Slim volt a legjobb szerintem mind közül.

Egyértelmű, hogy a Sony exkluzívok szintjét meg sem közelíti az MS. De ahhoz képest, hogy mindig azzal hülyéskedtem, hogy box-on nincs mivel játszani, ma reggelre 20 játékot töltöttem le. Persze ez így volt akkor is, amikor a Playstation-t megvettem. Ott is volt pótolni való bőven.

Az "elemes" kontroller viszont megbocsájthatatlan nálam. Pedig elektromos cigizek, szóval az akksi töltögetés, maga az akksi téma nem áll távol tőlem. De ezt senki nem fogja megmagyarázni nekem, hogy ez így oké. Az mondja erre azt, hogy oké, aki ezzel él évek óta. Ez spórolás.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1893) VTom válasza .LnB (#1890) üzenetére


VTom
veterán

Nem mered beírni a PS5 topikba, hogy eladtad és boxot vettél :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1894) .LnB válasza VTom (#1893) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem is kell. Visszaálltam a várólista végére. Lesz mindkettő.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1895) VTom válasza .LnB (#1894) üzenetére


VTom
veterán

Egyébként én a digital editionttartottam meg, azt is szerettem volna eredetileg, és én mindig úgy nézek rá, hogy szép.
A lemezes design-ját nem is értem. Azzal az aránytalanul odabiggyesztett BD meghajtóval nem tudok mit kezdeni.

A Box is szép lett, de sokat dobott vola azon is a fehér ház fekete ráccsal a tetején.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1896) Tuomas válasza .LnB (#1892) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem oké! :DDD
Én is mindig is kételkedtem az elemes módszeren, főleg a dualshock 4 után, amit mindig csak rátettem a töltőállványra és kész.
De azt kell mondjam, a félelmeim alaptalanok voltak, kb. 3-4 naponta kell elemet cserélnem, 30 óra játékidő után, egy elempár mindig feltöltve vár, és ha jelez, hogy alacsony a töltöttség, akkor csak leállítom a játékot, kicserélem és mehet tovább. Fél percnél ez nem tart tovább.
Ezzel szemben a dualshock idején csak azért volt 2 db kontrollerem (amíg nem volt meg a töltőállvány), hogy tudjak egyszerre cserélni, és ne kelljen köldökzsinórral játszani.

We were here

(#1897) hombre[EU] válasza .LnB (#1890) üzenetére


hombre[EU]
veterán

jövō héten halo mcc coop? :D

Life, Uh, Finds A Way

(#1898) -FLY-> válasza Deck (#1891) üzenetére


-FLY->
őstag

Ezt is, azt is ajtótámasztónak, porfogónak, meg fifázni veszi a többség.
PS-nek nagyobb a divat értéke.
Bármi, amit leközöltek idáig, az emlékeim szerint vicces szám volt exbe 110m+ géphez képest, ami a fentit sort igazolja.
Itt nekünk ettől függetlenűl nem a divat, hanem az ex játékok az igazi érv mellette.
Ide nyilván a core jár...

(#1899) hombre[EU] válasza Tuomas (#1896) üzenetére


hombre[EU]
veterán

na de az optimális az lenne,amit az elite kontroller tud (bár nekem a dualshock is elég volt, nem szoktam egyhuzomban 8órát ülni a seggemen), hogy soha nem merül le és beépített.
ez hogy megveszed a konzolt, aztán vegyél hozzá elemeket,töltōt vagy akksit és kábelt ez nagyon smucig megoldás

Life, Uh, Finds A Way

(#1900) Tuomas válasza hombre[EU] (#1899) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát, én speciel nem a kontrollerhez vettem, hanem amúgy is volt itthon. :DDD De persze, elfogadom, hogy vannak olyanok, akik azt sem tudják, hogy léteznek újratölthető elemek.
Az elite-t ne vegyük szerintem ide, a maga 50-60 ezer ft-os árával. :D

We were here

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.