Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) Farkassacred válasza l.skywalker (#8998) üzenetére


Farkassacred
őstag

Én is így látom, hogy a gaming részlegén fejleszthetne rendesen a box. Legalábbis, ha szeretne még több eladást.
Van 3 nagyobb konzol cég jelenleg és én lassan úgy látom, hogy munka meg miegymás mellett, ha fixen választanom kéne egyet tuti a nintendo maradna. Gyerekeknek is tökéletes, multi/split tartalmakra családnak a legjobb választás.
De a PS-től az olyan játékok miatt, mint a Kena pl. nem érdemes megválni, hihetetlen potenciál van a cégben.

(#9002) Moby válasza Farkassacred (#9001) üzenetére


Moby
addikt

Mint a Kena? A Kena-nak a sonyhoz annyi köze van, hogy megvették a konzolexkluzivitást. Ez milyen potenciált mutat? :)

(#9003) Wesder válasza Moby (#9002) üzenetére


Wesder
félisten

Pènzt, abból meg az MS-nek több van.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9004) Moby válasza Wesder (#9003) üzenetére


Moby
addikt

A sony már annyira eladta marketinggel ezt a kamu hülyeséget, hogy játékok már csak náluk készülnek, hogy az emberek fejében már az is sonyjáték, ami sosevótaz :D

(#9005) l.skywalker válasza Moby (#9004) üzenetére


l.skywalker
félisten

Kérdés miből van a Sony legtöbb bevétele a Playstation-ből: hardver eladások vagy játék eladások? És mi triggerel mit? A játékok triggerelik a konzol vásárlást vagy a meglévő konzol tulajok veszik meg a sok játékot?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9006) Moby válasza l.skywalker (#9005) üzenetére


Moby
addikt

Neki abból van a legtöbb pénze, amit a store-ban elad, de nem ők készítik. Minden másnak óriási költségoldala van. Ennek csak bevétele. És ugyanígy van ezzel minden más piaci szereplő. De ahhoz, hogy erre rátegye a kezét, ahhoz sok konzolt kell eladnia. Mert ugye van ez a valahol 10-nél meghúzott piros vonal a Tie Ratio-n, amit jelentősen senkinek nem sikerül átlépni. Tehát a sok szoftver eladáshoz sajnos sok konzol is el kell adnia. Pedig ha el tudná a szoftvert enélkül is adni...
...akkor Gabe Newell-nek hívnák :D De ők is fosnak, hogy ennek lassan befellegzik, azért merészkednek bele a Steam Deckbe is.

[ Szerkesztve ]

(#9007) Farkassacred válasza Moby (#9002) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ti csak a rosszat látjátok mindenben.. ;]
Kena egyedül ps-re van, innentől ez az ő remek üzleti döntésük.
A Blizzard mit tudott felmutatni az elmúlt pár évben :F Az a baj, hogy amiben ők jók, az elhalt a 2000-es években a Sacred-el együtt..

(#9008) Moby válasza Farkassacred (#9007) üzenetére


Moby
addikt

Ilyen remek üzleti döntés volt a Forspoken is ;] Ezek próbálják minden szarra rátenni a kezüket, vagy bejön vagy nem. Amihez még van elég pénzük persze. Hát ez most popnt pofáraesés lett, a Kena meg nem. Egyik sem rajtuk múlott, mert lószar közük nincs az egészhez. De ha ezt az MS csinálja, akkor meg hisztiznek, mint a kislányok az oviban.

/nem, nem csak PS-re van, van PC-re is, annyi pénze nincs a sonynak, hogy le tudjon vásárolni a pc vonalról egy rizikós címet, amit nem ő rendel.

[ Szerkesztve ]

(#9009) hombre[EU] válasza Moby (#9006) üzenetére


hombre[EU]
veterán

meg van olyan,aki elad rohadt sok hardware nagy profittal + még több saját softwaret rohadt nagy profittal és több marad nála,mint az xbox-ps-steamnél òsszesen :DDD

egyébként mikor lehozzák ezeket a negyedéves jelentéseket és ott van,hogy pl. software eladásból volt 2B USD bevételük...akkor ez a teljes összeg,amit a store-on befizettünk (és ebbōl lejön nekik 80% amit a kiadónak fizetnek) vagy ott már csak a saját 20%-ukat tüntetik fel?

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#9010) Wesder válasza Farkassacred (#9007) üzenetére


Wesder
félisten

Amièrt anno a Microsoftot a mèdia ès a játèkosok karóra húzták, az mostanra a Sony-nál "remek üzleti döntès".

A pofám leszakad ettől a kèpmutatástól.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9011) Moby válasza hombre[EU] (#9009) üzenetére


Moby
addikt

Én éééértem ezeket a nintendós a világ összes pénzét, de ez részben akkora urban legend, hogyha a tizede igaz lenne, akkor más már nem lenne a piacon, de a valóság az, hogy a nintendo továbbra sem egy gigantikus vállalat, és önmagához képest óriási pénzt csinál, de rohadt sokat kell nekik is ezért kaparni, és a méretükhöz képest néha rohadtanagy rizikót bevállalni. Ráadásul náluk a legnagyobb kérdőjel atekintetben, hogy meddig lesz ez fenntartható, vagy megtartható, hiszen ezt az egy üzleti modell ismerik. A világ meg nem olyan hely, ahol sokáig változatlanok maradnak a viszonyok.

(#9012) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#9009) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Csak a cut, de amúgy nem 30%?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#9013) Moby válasza Bad Pritt (#9012) üzenetére


Moby
addikt

De.

(#9014) zozika84 válasza l.skywalker (#8998) üzenetére


zozika84
őstag

A felrázza részét arra értettem, hogy kisérleteznek új jatekokkal, merészen, bátran.
Az hogy piacvezetők nem csak a minőségi szoftvereknek, de a keményvonalas fanboyoknak köszönhetik. És igen nem feltétlenül ok-okozat, mert sokan már új bepépőként is fanboykodnak úgy, hogy eddig max 2 jatekkal jatszottak. Agymosásban bazi jó a Sony
Itt az sem volt baj, hogy megvárták a gt7 ben a hivatalos teszteket és UTÁNA egy több órás leállást előidéző frissítéssel tették bele a fizetős autókat :DDD
Vagy hovatovább -és ez a fórumon hangzott el- érezte a delikvens, hogy a TLOU Part I nem kerek és rohadtul nem értett egyet azzal, hogy semmi tortenetet stb nem adtak hozzá, DE megvette teljes áron megjeleneskor , mert ND játék és Sony....
Na velük van baszott nagy mázlija a cégnek, mert nekik minden f*sza , ami Sony és johet a f*szkorbács, akkor is tapsolnak.
Termeszetesen mindig tisztelet a tudatosan vasarlo kivetelnek.

Helyesirasert bocsi zotyog a vonat es kicsi a telo

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#9015) hombre[EU] válasza Moby (#9011) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem urban legend,hanem hozzáférhetō adatok.

(#9012) Bad Pritt ja,30%. pedig ebbōl kiindulva azt gondoltam,hogy a bevételeikbōl fizetik ki még a kiadókat

Life, Uh, Finds A Way

(#9016) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#9015) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Őszinte leszek, elbizonytalanodtam kicsit és nem találtam megbízható forrást, ami egyértelműen leírná, hogy ez a platform teljes bevétele vagy csak a Sony része. A józan ész azt diktálná, hogy a kék oszlopba csak a Sony bevétele kerül, hisz a nem SIE játékok digitális eladásainak 70%-a nem náluk landol és az elég fals lenne, ha megjelenítenék, hisz a Sony-n csak átfolyik az az összeg.
Viszont ez a táblázat sales-t ír, ami egyértelműen eladásokra utal, ami az én fejemben a teljes összegeket jelenti, nem csak a 30%-ot:

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#9017) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#9016) üzenetére


hombre[EU]
veterán

úgy lesz az. és azért tud a nintendo sokkal kisebb bevételbōl 2-3x nagyobb profitot csinálni, mert rohadt sok firstpartyt ad el,amibōl minden cent nála marad

Life, Uh, Finds A Way

(#9018) ProEvoFan válasza zozika84 (#9014) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igen Majd az MS elhozza nekünk a mennyországot az olcsó gpu előfizetéssel. Remélem ezt te sem gondolod komolyan...

(#9019) zozika84 válasza ProEvoFan (#9018) üzenetére


zozika84
őstag

Ne igyál annyit kérlek...hol írtam, hasonlót??? :U

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#9020) l.skywalker válasza zozika84 (#9014) üzenetére


l.skywalker
félisten

Semmi gond.

Értem mire gondolsz, de igazából ez a "kísérletezhetnének" ugyanúgy igaz lehetne az MS-re, mert a kötelező Forza, Halo, Minecraft mellett sok újat nem hoztak még be ők sem, vagyis! nem többet mint akár a Sony. De ez az szinte az összes ipari szereplőre igaz.

Fossák magukból az Assassin's Creed-eket, a Far Cry-okat, COD-okat. Sok újítás nincs, amire meg igazán vártunk (Cyberpunk) az meg megjelenéskor kaka. Egyvalamire megtanított az elmúlt pár év, hogy nem rendelek elő semmit, nem várok semmit és így nincs miben csalódnom. A Game Pass-al demózom amire van időm és ami megtetszik azt utána megveszem.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9021) zozika84 válasza l.skywalker (#9020) üzenetére


zozika84
őstag

Hogyne, ez mindenkire igaz, de a Microsoft egyelőre tanuljon meg studiókat vezetni :DDD
A Sony viszont eléggé tehetségesek ahhoz, hogy nagyszerű dolgok születhessenek egy ilyen kísérletezésből :U

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#9022) _drk válasza Bad Pritt (#9016) üzenetére


_drk
őstag

Csak a Cod hoz milliárdot aminek a fele/harmada Ps-en megy el, tehát már több 100 millió és még jön az egész játék ipar felének(?inkabb több még) a 30%-a.
Az tuti nettó nyereség, de ez is hozza vissza konzol fejlesztést meg exkluzívok árát.

[ Szerkesztve ]

(#9023) ProEvoFan válasza zozika84 (#9021) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

És szerinted ha drasztikusan csökkennek a bevételek (nem lesz 15+ cím, amik évtizedek alatt bejáratott, ismert játékok voltak a konzolra, mert MS exkluzívok lesznek) akkor majd kísérletezni avagy jobban fognak kockáztatni, mint eddig?
Szerintem itt feladtam.

[ Szerkesztve ]

(#9024) zozika84 válasza ProEvoFan (#9023) üzenetére


zozika84
őstag

Akartalak is kérni...szia

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#9025) Wesder válasza ProEvoFan (#9023) üzenetére


Wesder
félisten

CoD-in kívül a Sony-t egyáltalán nem èrdekli hogy mi lesz vagy lehet majd Xboz ex.

Elèggè sokatmondó hogy egy ève a CoD-on vergődtek/nek, miközben olyan franchise-ok fognak a Microsofthoz kerülni, amik megalapozták PS1 sikerèt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9026) l.skywalker válasza zozika84 (#9024) üzenetére


l.skywalker
félisten

A gond csak az veled, hogy ebben a topikban pont ezt a fajta kommunikációt próbáljuk elkerülni, amit te folytatsz le. Megértjük, ha más a véleményed, de ha nem tudod objektíven képviselni, akkor ide nem kéne írnod inkább.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9027) zozika84 válasza l.skywalker (#9026) üzenetére


zozika84
őstag

Ok

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#9028) zozika84


zozika84
őstag

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy a briteket hirtelen miért nem zavarja a felvásárlás CoD része...
Elég lett volna a Nintendo, Steam stb szerzodes?

[ Szerkesztve ]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#9029) opr válasza zozika84 (#9028) üzenetére


opr
veterán

Atment az MS-tol az atutalas ami nagyobb volt, mint ami eddig a SONY-tol ment at. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9030) hombre[EU] válasza zozika84 (#9028) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ott vannak a 10 éves szerzōdések,feketén-fehéren, aláírva. ebbe már nem lehet beleállni. mikor elkezdōdött nem volt semmi

itt a legjobban a nintendo járt,mert az ölébe hulott a cod...legrosszabbul meg a cod devek :DDD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#9031) opr válasza hombre[EU] (#9030) üzenetére


opr
veterán

Amugy igen, gyakorlatilag ennyi. Amig csak a duma ment MS reszrol meg az igergetes, addig szurkaltak oket, mert... Volt mar ra pelda, hogy szoban nyitottsagot igergettek felvasarlas elott, aztan kozepso ujjat kapott mindenki felvasarlas utan. Most, hogy minden jottment bekopogtat egy random nyilvanosWC-bufe-MS reseller-posta-kavezo lakoautoba es kap a kezebe egy 10 eves szerzodest azert mar nagyon mas a leanyzo fekvese.

szerk: Igen, a CoD devek arcat megneztem volna, mikor a great managga letette elejuk a papirt, hogy mostantol erre a piritossutore is ki kell adni a jatekot. Igen, azt a jatekot, aminek az alap merete, extrak nelkul 72GB. Ha kell az is, ami mindenki masnak is van, akkor ~200GB-tol beszelgetunk. Igen, arra a konzolra, aminek a beepitett hattertara maximum 64GB. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9032) hombre[EU] válasza opr (#9031) üzenetére


hombre[EU]
veterán

egyébként mindenki jól járt...kompromisszumokkal, de sikerült. a micro megkapja a céget, a többieknek garantálják 2034-ig (pedig a sony 100% nem kapott volna már ps6-ra), kottick megy a pébe, userek gamepassbōl codozhatnak :D

Life, Uh, Finds A Way

(#9033) zozika84 válasza opr (#9031) üzenetére


zozika84
őstag

Azért arra kíváncsi leszek, hogy a Nintendo gépeken hogy fog futni mondjuk a WZ2

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#9035) Bad Pritt válasza ρσгτσ (#9034) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Őt is olyan gyorsan cancelelték az első hír után, hogy mire én olvastam róla, már mindenhonnan kirakták meg eltávolodtak tőle. Kíváncsi leszek, most merre tovább, az egyik legjobb író az iparban, remélem visszatalál a top rpg fejlesztőkhöz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#9036) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Meghalt Gordon Moore, a Szilícium-völgy úttörője

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#9037) l.skywalker válasza zozika84 (#9028) üzenetére


l.skywalker
félisten

Azért mert arra jutott a CMA, hogy a jelen konzolos piaci részesedésben az MS-nek nagyobb profitja lesz abból, ha más platformokon is elérhető marad/lesz a COD, mint ha exkluzívvá teszik és várják tőle a konzol eladások emelkedését.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9038) l.skywalker válasza hombre[EU] (#9032) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szerintem a Game Pass-ba nem kerülés lesz az ára annak hogy pl. a britek jóvá hagyják. Azon belül is az xCloud a leginkább most problémás rész. Mert ott talán az MS már piacvezető, és egy COD-dal ez durván nőhet

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9039) Bogyi007 válasza l.skywalker (#9038) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem próbáltam még xCloud alól semmilyen Fps-t de nincs ott olyan mértékű késés hogy egyáltalán használni érdemes legyen?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#9040) Wesder válasza l.skywalker (#9038) üzenetére


Wesder
félisten

xCloud nèlkül is berakhatják GamePass-be, illetve most boldog-boldogtalannak odaadják bármilyen szolgáltatásba, így nem hiszem hogy ez akkora probléma lenne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9041) Bad Pritt válasza Wesder (#9040) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azért azok másképp működnek. Én se látom magam előtt, hogy day1 GP legyen a sorsuk, aztán ki tudja.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#9042) oriic válasza hombre[EU] (#9030) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"itt a legjobban a nintendo járt,mert az ölébe hulott a cod...legrosszabbul meg a cod devek :DDD"

Felkutatják a régi fejlesztőket, akik csodás módon portolták a COD: Ghosts-ot WiiU-ra. :DDD

Live-Die-Respawn

(#9043) _drk válasza Wesder (#9040) üzenetére


_drk
őstag

A Cod elég jól tartja az árát. Legalabbis ahhoz kepest, hogy évente frissül, tehát el is avul, kampány meg alig van...
Még a 3 éves MW-t se nagyon láttam 5 ezerért, de a Cold war-t láttam a múltkor 7-8 ezerért.
Activision ebből szedte meg magát, az túl nagy stúdió ingyen fenttartani.
Max ilyen GP verziót képzelek el, hogy Warzone, 1-2 alap multis pálya, meg kampány demó első pályáról vagy ilyesmi.

(#9044) l.skywalker válasza Bogyi007 (#9039) üzenetére


l.skywalker
félisten

Infrastruktúra kérdése. Nálam vezetékes hálózaton a PC-n kifogástalan

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9045) oriic válasza l.skywalker (#9044) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fast paced FPS-t multiban én még nem próbáltam vele, pedig arra kíváncsi lennék.

Live-Die-Respawn

(#9046) l.skywalker


l.skywalker
félisten

A 300 forintos GPU mókának úgy néz ki lőttek Xbox-on:
Microsoft has confirmed it has stopped its Xbox Game Pass $1 trial offer. It's now "evaluating different marketing promotions for new members."

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9047) ProEvoFan válasza l.skywalker (#9046) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ez most azt jelenti, hogy vége van az olcsósított kiskapus hardveraprós GPUnak? :F

[ Szerkesztve ]

(#9048) ρσгτσ válasza ProEvoFan (#9047) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Erről még nem nyilatkoztak. Csak annyiról van szó, hogy nem dobja majd fel a 300 forintos akciót. Viszont csodálkoznék, ha a jövőben megmaradna a konvertálás ebben a formában, ahogy most van. Valamikor biztosan ahhoz is hozzányúlnak.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#9049) l.skywalker válasza ProEvoFan (#9047) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem az ezt nem foglalja magába. Az nem az olcsó GPU-től függ, hanem attól, hogy meglévő Gold vagy sima Game Pass előfizetésre ha veszel bármilyen időtartalomra GPU-t és beaktiválod akkor 1:1-ben átváltja GPU-ra az egészet. Ezt még nem szüntették meg, de mi régóta mondjuk, hogy egyszer vége lesz, mert ez nyilvánvalóan a GPU-nak valamiféle promója, még ha tart is lassan 4 éve :D (Áprilisban lesz 4 éves a GPU)

Ez csak a szezononkénti mostanra már állandósult 300 forintért 1-3 GPU/PC Game Pass stb. ajánlatok megszűnését jelenti.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#9050) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Ok.Köszönöm a válaszokat.
Remélem időben értesülünk róla, mert januárban lejár a 3 év GPUm, szóval gyorsan előfizetek még három évre, mielőtt vége van a jó világnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.