Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Polllen válasza F-ECT$ (#15000) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem, teljesen hideg hagy, csak gondoltam jelzem, h a vas most sem elég és soha sem lesz elég, mert úgy tekergetik a beállításokat, hogy az esetek nagy részében legyen meg a 60 fps és sokszor az is csak performance módban. Már azokban a játékokban, ahol hangsúlty fektetnek kinézetbe. Remélhetőleg egy Broforce tudja tartani stabilan a 60 fps-t 4k-ban is.

Amúgy persze PC-n is van, de az egy másik szituáció, illetve van kontrol a kezdben, ha zavar a drop.

Amúgy 2 kérdésem lenne:
- az, hogy a lagokról mit gondolok, hogyan élem meg, hogyan kapcsolódik ahhoz, hogy van vagy nincs?
- a PC-s lagok hogyan kapcsolódnak ahhoz, hogy PS5-n van vagy nincs fps lag?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15002) _drk válasza Moby (#14983) üzenetére


_drk
őstag

Szerintem simán van kb 10-20 millió fanatista, early adopter és stb. Azaz eladási szám már nem rossz.
Mikor nem volt gép is sokat eladtak a scalperek dupla áron.
Ezzel a lépéssel meg jó ütést be is visz az Xboxnak, mert ők a 3 konzollal már szívni fognak, pláne hogy már most vannak bajok XSS-sel.

Én itt már nem is merném ajánlani XSS-t. Értem én hogy van akinek sweatspot olcsón meg GP, de nagyok a limitációk.
Akkor már inkább PS4pro használtan és lemezek.

(#15003) Wesder válasza _drk (#15002) üzenetére


Wesder
félisten

Földön fekvőnek te hova akarsz ütèst bevinni?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15004) F-ECT$ válasza _drk (#15002) üzenetére


F-ECT$
titán

PS4 Pro-ból 3 év alatt elment 14 millió úgy, hogy arra "szükség" volt. Itt ha nem lesz ilyen tényező, akkor szerintem a 10 millió is optimista becslés. A kérdés, hogy ebből a 10 millióból mennyi az, aki amúgy venne sima PS5-öt, és mennyi az a valódi plusz eladás amit a Pro hoz (tehát aki sima PS5-öt nem venne, csak a Pro miatt vesz gépet). Merthogy gondolom nagyobb a haszon a PS5-ön, mint amennyi a PS5 Pro-n lesz, szóval nem biztos, hogy anyagilag olyan nagy buli ez az egész.

Dive ever, work never.

(#15005) Moby válasza _drk (#15002) üzenetére


Moby
addikt

Ha a ők is kihoznának egy erősebb gépet, azt szívesebben venném meg, mint a sonyét. Az engem pl hidegen hagy. Nem használom semmire a bse gépet sem. Egyszer már el is adtam, de "visszajött" :D Viszont a GP-re nagyritkán, ha játszom, jó lenne egy erősebb gép, mert most is inkább pc-n mennek a GP játékok, de van, aminek a pc portja szar. Játékot én meg már nem nagyon veszek.

[ Szerkesztve ]

(#15006) _drk válasza F-ECT$ (#15004) üzenetére


_drk
őstag

Csak 14 millió fogyott PS4 proból?
Mondjuk most van egy kis negatívitás és csalódottság én úgy érzem, így hogy nem lett next gen.
Azért még kíváncsi leszek az általános véleményekre a Rise of the Roninnál is, hogy az nagyon durván PS4 szint így elsőre.
Ilyen játékokra meg felséges új konzolt venni.

Wesder:
Amíg létezik konkurencia azt addig kell ütni amíg van.

[ Szerkesztve ]

(#15007) negyven2 válasza pzstm (#14999) üzenetére


negyven2
veterán

Azokat ilyenkor még nem szokták kiküldeni a külsős partnerek felé, de még a belsős stúdióknak se nagyon. Ezért nem is igazán kell az ilyen szervezeteknél engedélyeztetni ezeket. Ugye a tavalyi dokumentumok alapján, még azt tervezték, hogy mind az S, mind az X kap majd minimális ráncfelvarrást. Ami kimerül annyiban, hogy fejlettebb kommunikációs egységeket kap (WiFi 6E/BT5.2). De ilyenekért nem igazán kell újabb XDK-t kiadni. De szinte biztosan nem a következő Xbox konzolnak az Dev Kit-je ez.

Vagy ha igen, akkor az ez alapján már idén jön... ami viszont még nagyobb öntőkönrúgás lesz az MS-nek.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#15008) pzstm válasza negyven2 (#15007) üzenetére


pzstm
titán

jogos, azt hittem 2025 van már :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#15009) negyven2


negyven2
veterán

How Ubisoft’s New Generative AI Prototype Changes the Narrative for NPCs

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#15010) Wesder válasza negyven2 (#15009) üzenetére


Wesder
félisten

Megnyitom a linket, olvasom a cikket, ès egyszer csak:

Hát jó Ubi, akkor nem olvasom el a PR cikkedet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15011) hombre[EU] válasza negyven2 (#15009) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Have you ever dreamed of having a real conversation with an NPC in a video game?

szerintem normális embernek nincsenek ilyen vágyai,álmai :DDD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#15012) hombre[EU] válasza hombre[EU] (#15011) üzenetére


hombre[EU]
veterán

(#15013) F-ECT$ válasza hombre[EU] (#15012) üzenetére


F-ECT$
titán

Van benne bármi új?

Dive ever, work never.

(#15014) Wesder válasza F-ECT$ (#15013) üzenetére


Wesder
félisten

Sony’s DLSS equivalent planned for ‘PlayStation 5 Pro’ is reportedly capable of upscaling 1080p games to 4K, and can be backwards compatible with existing PS5 games via patches.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15015) negyven2


negyven2
veterán

Bungie Replaces Marathon Director Amid Leadership Shakeup, Fears of Layoffs

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#15016) ldave válasza Wesder (#15014) üzenetére


ldave
félisten

"via patches" itt bukik az egész, 10-ből 1 játék ha kap majd ilyet.

A Slime draws near! Command?

(#15017) .LnB válasza ldave (#15016) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Valahogy így: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15018) l.skywalker válasza ldave (#15016) üzenetére


l.skywalker
félisten

És az az egy is a Fortnite :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#15019) hombre[EU] válasza F-ECT$ (#15013) üzenetére


hombre[EU]
veterán

talán dedikált részek lesznek a csipben (mint az nvidianal) a felskálázás gyorsításához.

Life, Uh, Finds A Way

(#15020) negyven2


negyven2
veterán

All the big news from the State of Unreal at GDC ‘24

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#15021) _drk válasza .LnB (#14969) üzenetére


_drk
őstag

Ha már játékokkal PC felé nyit a Sony akkor jó döntés lehet a PSVR-ral is. :DDD

Amúgy megint nagy faszságokat mond.
Szerinte a verseny szférában teljesen természetes hogy év elején ennyi embert elküldenek. Nem az összes, kb 10-20% nem indokolt, de a többi igen, mert projektben dolgoznak és ha az véget ér akkor vége a munkának...
A legrosszabb hogy azzal a kijelentéssel hogy Ő ebbe dolgozik és tudja hogy így működik már Sasa nem is vitatkozik vele inkább..
De mindenki köszöni szépen nagyon jól van mert találnak munkát és amúgy is 1-2 évente munkát váltanak.

Pedig Sasa szépen össze szedte a jelenlegi piaci helyzetet, hol milyen nyereségek és veszteségek voltak és erre milyen lépések is születtek.
Amúgy a háttérben van egy tök jó értelmezés is, csak elveszik ezzel a nagyképű stílussal.
Ezt a podcastet is kell engedni...

[ Szerkesztve ]

(#15022) Moby


Moby
addikt

nem ide.

[ Szerkesztve ]

(#15023) negyven2 válasza _drk (#15021) üzenetére


negyven2
veterán

Pedig ott éppen neki volt/van igaza, és Sasa reagálja/reagálta túl.

Amúgy ami feltűnt (és ez a Checkpoint-ra is igaz kicsit), hogy jobban temetik az MS/Xbox dolgait, mint ahogy valójában áll. Kb. tényleg azt a szintet képviselik, mint pl. a szofisztikáltabb Pony Fanboy Tweet-er Warrior-ok. Mármint, hogy ha valamit jól csinál az MS akkor hát-hát jó az irány, de lehetne jobb is, míg eközben a legkisseb hibánál is úgy viselkednek mint Nelson a Simpsons-ból.

Közben meg a Sony esetében meg a mosdatás. Itt is megvolt ez, hogy milyen szemét az MS, hogy elküldött 1900 embert, főleg azután, hogy rekord nyerséget ért el, míg a Sony esetében, annyi volt, hogy hát az Insomniac dolog az csúnya volt, de hát meg lehet érteni a Sony álláspontját.

Külön vicces volt az, hogy míg felhoztak azt, hogy pár hónappal előtte még mennyire örültek az ABK csatlakozásának, úgy januárban szó nélkül rúgtak ki őket. Addig azt az apróbb dolgot nem is nagyon említették, hogy pár nappal a Londoni stúdió bezárása elött még ott haverkodott az ottani csapattagokkal (sőt mintha konkrétan magát a Londoni stúdió bezárást meg se említették, csak annyit, hogy a VR-os részleget szüntették meg (de ebben nem vagyok biztos).

A lényeg, hogy a legtöbb podcast-juk alapján, az jön le, hogy nem az van, hogy jobban szeretik a Sony-t, vagy kevésbé az MS-t, hanem hogy burkoltan utálják az MS-t (ami igazból az ő dolguk én nem ítélkezek emiatt). Ugyanis ezt a Nelson-os hasonlatos dolgot már párszor eljátszották.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#15024) Moby válasza negyven2 (#15023) üzenetére


Moby
addikt

A legtöbb oldal/youtuber/bárki okádék módjon mélytorkozza s sony-t. És a poén, hogy az esetek többségében nem is a sonynak szól, mert az a létezésükről sem tud, csak egyszerűen tudják, hogy ezzel tudják a nézők nagyobb8ik felét megfogni, hiszen az adatok ismeretében egyszerűen ők vannak többen. Nem azért savazzák az MS-t, mert ők maguk feltétlenül utálják, csak azt gondolják (talán joggal is), hogy ezt várja tőlük a közönség nagyobbik része. És ez így szépen lassan beépül a kollektív tudatba. Az övékébe is, miközben ez a nézettségről, a kattintásokról, a statisztikákról szól.

(#15025) _drk válasza negyven2 (#15023) üzenetére


_drk
őstag

Nem utálják MS-t. Egyszerűen látják a piacot és ők ebben vannak már 30 éve így átfogóbb képük van mi hogy működik.
Nintendo és Sonynál rengeteg remek dolog van és ott megy is a szekér, már amikor megy.
Meg ők masabbul is állnak a dolgokhoz, ha megnézed az év végi toplistát, tök fura játékok is vannak benne, nem igazán a mainstream irányban vannak mindig.
MS-nél meg alig van valami, csak rengeteg felvásárlás amiből 1-2 jó dolog születik de az így összességében kevés.

Én elhiszem hogy Xbox tulajként ezek a tények nem tetszenek, meg távolról nézve a jövőbe révedve a Gamepass és cloud tök jó, csak hogy akinek nem kell gamepass a cloud meg minek, exkluzív alig van, akkor nagyon kevés pozitív dolog maradt.
A számok meg nem hazudnak, tehát nem csak ők, hanem az egész világ így van az xboxxal.
A Sonyt lehet szidni, de volt Helldrivers, most jött új FF, jön a Ronin és a Stellar Blade.
Xbox-ra mi jön? Gamepassba Diablo4...

Amúgy a sok elbocsátást senki nem érti, pont chekpointnál is ez volt a téma, hogy sajnos sok kutatási eredmény nincs, hogy kellene az ilyen válságokat kezelni de a jelenlegi nagy elbocsátások lehet nem a legjobb módja.

(#15026) Wesder válasza _drk (#15025) üzenetére


Wesder
félisten

Idénre 4 1stparty játék is be lett jelentve, az hogy az első 5 hónapban nem jön semmi, nem jelent semmit. Ellenben GamePassbe meg mindig jön valami, amit legalább kipróbálni èrdemes.

Felsoroltál 4 játékot a Sonytól, de ezek megint csak olyan címek hogy bebúrjuk sajátnak, mert a stúdióinknak nincs kapacitása minden èvben hozni valamit.

Ez van, a játékfejlesztés qrva sok időbe telik. Ha valakinek nem tetszik, az így járt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15027) Döglött Róka válasza _drk (#15025) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Pedig en ertem. K draga lett a fejlesztes a covid utani inflaciotol. Junior allaskeresok senior bereket igenyeltek, kozben az emberek kimentek a szabadba es a covidos IT lufi kidurrant. Ez a gaming iparagat is erosen erintette.

Nem csak azt kell nezni, hogy hany embert raktak ki, hanem azt is, hogy honnan. Volt e egyaltalan ertelme annak a cegnek/reszlegnek.

Nagyon tudjuk sajnalni a pl sony londont, de megnezte valaki, hogy mit is csinaltak az elmult evekben?

Ui.: a gamepassba tobbminden jon egy szimpla diablo 4nel (ami mellesleg uzletileg sikeres es meg egy huzocim az elofizetesben)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#15028) Moby válasza _drk (#15025) üzenetére


Moby
addikt

De itt nem erről van szó. Az internet jelentős része nem a rossz, hibás húzásokat savazza, hanem BÁRMIT, ami MS. Ami nyilvánvalóan jó, még abba is beleköt, hogy hát de ebből még baj lesz. Namost ilyen nincs. Egy csomó jó dolgot csinál az MS, amit azért illenék észrevenni azoknak a véleményvezéreknek, akik állítólag pártatlan véleményt fogalmaznak meg, legalábbis szeretnek ebben a szerepben tetszelegni, csak ez nagyon ritkán igaz. Nagyon kevés az olyan, aki objektíven el tudja mondani, hogy ez meg ez nem jó, az meg amaz viszont jó, és jó lenne, ha máshol is lenne.

(#15029) negyven2 válasza _drk (#15025) üzenetére


negyven2
veterán

Az van, amit jópáran mondanak, hogy van 3 nagy konzol platform 3 eltérő filozófiával és igazából el is vannak egymás mellett. Az MS-nek bármenyire is meglepő jól megy a Gaming üzletág, lehet nem annyira jól mint szeretnék és nem annyira jól mint pl a Sony/Nintendo-nak, de megvannak. Ha nem így lenne, akkor nem vettek volna egy Bethesda-t, egy ABK-t, és nem szeretnének még ezeken felül is vásárolni. Nekik nem most kell, hogy megtérüljön ez a befektetés, hiszen saját maguk is 10, de inkább 15 éves távlatokba gondolkodnak az iparon belül.

És attól, hogy XYZ mennyi időt töltött el a játékvilágban (fejlesztőként, vagy "újságíróként"), az az esetek többségében nem jelent semmit. Az átlag médiafogyasztók esetében még mindig az van, hogy aki a kamera mögött van annak jobban elhisszük a dolgokat mint annak aki valójában benne van. Konkrétan az egész modern influencer kultúra is erre épül. És ebben sajnos ők se nagyon különbek. Igen az igaz, hogy az idő és kapcsolataik miatt jobban ráláthatnak a dolgokra mint az átlag olvasó/hallagató/néző, de attól még nem lesznek szakértők. hiszen jórészt ők is ugyan abból az információ kavalkádból tájékozódnak mint mindenki más.

Ez kb. nagyon durván leegyszerűsítve olyan, hogy én állíthatóm, azt, hogy a Föld valójában Maci Laci alakú, viszont ezért mindenki kiröhögne. De ha ugyan ezt egy elismert médiaszemély állítja, akkor már lesznek ott olyanok akik azt mondják, hogy: Ha ő mondja akkor így van (de ott lesznek azok is akik azt állítják, hogy valójában batman alakú a Föld).

De ez az én buborékom, és nem szidom őket, mert elismerem amit csináltak, de ettől még élhetek kritikával velük szemeben. És állíthatom azt, hogy szerintem nagyon elfogultak a Sony/Nintendo irányába (ahogy Moby is írja, főleg azért mert a hallgatóságuk többsége is ezen a véleményen van).

Az meg, hogy milyen platformon játszok az számomra lényegtelen (igen tudom, minden Xbox-os ezt állítja). Jórészt multicímekkel játszok, és igazából egy olyan MS cím van amit aktívan is játszok, a Sea of Thieves. De ez jön PS-re is, úgyhogy már ez is multi cím (Futtattak még kategóriában van a Sunset Overdrive és a Forza Horizon széria, de ezen felül más MS játék engem annyira nem mozgat meg... na jó még a Starfield).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#15030) _drk válasza Moby (#15028) üzenetére


_drk
őstag

Objektivitás sehol nincs. Biztos sok helyen van direkt MS/Xbox szidás, de a chekpointosok elég pártatlanok. Ha jönnének onnan kurva jó dolgok Ők biztos dicsérnék.

Amúgy meg inkább azt szereti hallgatni az ember amit hallani akar.
Biztos sok PS tulaj igazolni akarja, hogy jóra tett, de ismerjük el, hogy az MS jó célpont.

Döglött Róka.
Igen, kipukkadt a lufi, de a Sonynak most pont kéne pár játék amihez sok ember is kell. Ha rendeződtek a dolgok akkor kellett volna csak a nyisz-nyisz.
Enbracer elbocsátások mondjuk kb az amit írsz, ott a sok B project ami több éve semerre nem tart azért elég érdekes volt.

(#15031) Döglött Róka válasza _drk (#15030) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mi kell a sonynak? Most irtad hogy jonnek a cuccok bezzeg a game passba csak a diablo 4.

Ha mar ket hszeden at sem kovetkezetes a mondandod akkor teljesen felesleges veled beszelnem.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#15032) Moby válasza _drk (#15030) üzenetére


Moby
addikt

>de ismerjük el, hogy az MS jó célpont.
Bocs, de ezt én nem tudom elismerni.
ha mindkét oldalon félreteszem az egyértelmű húzóerőt (exkluzív/game pass), és csak a maradékra koncentrálok, akkor a mai napig több pozitívum szól nálam a xbox mellett. És ez generációk óta meg is látszik: mindegyik generációban többet használtam az xboxot, mint a pst(játékidőben). Ebben is, az ezt megelőzőben, és azelőtt is. Az MS annak jó célpont, akinek a ps húzóereje a fontosabb. És ők vannak többen, és ez az egész pusztán ennyiről szól. Te is csak az egyik oldalt ismered, azt látod meg, azt hallod meg, ami oda szól. Én meg együtt élek ezekkel évtizedek óta. Láttam mindkettőnek a gyengeségeit és az erősségeit is. Meg a harmadikét is. Csak én megengedhetem magamnak, hogy pártatlan maradjak, mert senkit nem érdekel a véleményem :D

(#15033) _drk válasza Döglött Róka (#15031) üzenetére


_drk
őstag

Jönnek a címek amik még mindig köröket vernek az MS címekre de ez még kevés, mert a Sonytól nem ez van megszokva.

(#15034) negyven2 válasza _drk (#15030) üzenetére


negyven2
veterán

A Sony úgy ért el rekord eladást mindenből az előző évben, hogy igazából sokan a PS korszak egyik leggyengébb éveként tartják ex. játék felhozatal szempontjából. Ráadásául mind a gép,, mind az előfizetések, mind a nem Dollar/Euro alapú játékárak is emelkedtek. És érdekelt bárkit is? Nem! Max kellemetlenséget okozott a befektetői körökben, mert nem hozta azokat a számokat amiket a Sony szeretett volna (pontosabban a Sony mondta, hogy ennyit fogunk hozni).

És még ez se lett volna gond, de mivel bedőlt egy csomó GaaS project, azoknak a költségét most elszámolták és ez a profitnak a nagy részét megnyeste.
Vagyis igazából az látszik, hogy ha 0 ex. cím jönne PS-re, akkor is vinnék mint az ingyen cukrot. Míg valószínűleg ha az MS kiadott volna egy GoW/TLoU/Spider-Man szintű MS ex. címet, a helyezetten nem sokat változtatott volna.

Ugye a játékiparban nem egyszer láttunk már zseniális játékokat eladásilag megbukni, míg más hitvány játékokat meg több tízmilliós példában tarolni...

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#15035) NyMRooD válasza Moby (#15032) üzenetére


NyMRooD
őstag

Az előző genben sok hülyeséget csinált az MS az xboxal, azért volt jó célpont (bár a mostani, 2 hét múlva bejelentjük az xbox jövőjét is csúnya volt, de ez csak egy botlás, a series gen nagyon rendben van), a Sony a ps-el a ps3 éra elején volt jó célpont, meg most a ps5 első 2 éve után lett megint jó célpont. Egyszerűen ordít arról amit csinálnak, hogy hülyeség, pl 10 gaas játék, egyértelmű volt, hogy nem fog összejönni és tették ezt a húzóerejük, az ex címek rovására; kiadják a psvr2 normális támogatás nélkül, most meg meglepődnek, hogy nem veszik; közben a vásárlókba beleéget a "for the payers" életérzést, szépen utáltatják megfelé a márkát; a gen második felének az elején vagyunk és nulla infó van a folytatásról, ha a helldrivers 2 nem jött volna be, nagy bajban lennének szvsz.. De ilyesmi nem csak platform tulajoknál van, ott az Embracer a sok felvásárlással, rohadtúl nem csak az a 2 milliárd dollár hiányzik, ez egyértelmű, vagy a Square-nek az NFT üldözése, amiről már akkor le voltak maradva amikor kitalálták. Nagy a merítés, sok kiadó / fejlesztő van, mindig van egy pár aki jó célpont, mert a hülyeségei miatt lehet utálni.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#15036) NyMRooD válasza _drk (#15033) üzenetére


NyMRooD
őstag

Milyen címek? Március van, idén még lesz valami ex cím, mármint first-party, belső fejlesztés, mert én nem tudok egyről sem, 3 third-party ex cím van a tavaszra és ezzel vége az évnek ha nem tévedek. Ilyen eresztése az MS-nek is volt amikor mindenki azt mondta, hogy nincs az xbox-ra játék, pedig volt csak nem first-party.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#15037) _drk válasza NyMRooD (#15036) üzenetére


_drk
őstag

Nagyon szeretitek ezt a first meg third party megnevezést de amúgy meg nem sok értelme van már. Főleg ha Xboxxal hasonlítjuk össze, mert ott minden az! :D
Persze van némi minőségi különbség, de
Ha jó a játék megveszik a stúdiót.
De anélkül is egy évig csak PS-en van és csak majd PC-re megy a legtöbb.

(#15038) Wesder válasza _drk (#15037) üzenetére


Wesder
félisten

Nem vagy tisztában a 3rd meg 1stparty jelentésével.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15039) Moby válasza NyMRooD (#15035) üzenetére


Moby
addikt

De ez a célpontozás nekem továbbra is értelmezhetetlen. Amikor a saját érdekeimet nézem, akkor nem azt nézem mibe tudok belekötni, mert akkor nem vennék semmit. Nyilván mindenhol találok olyat. Nekem az az érdekes milyen előnyhöz jutok, mit kapok a pénzemért. Mindhárom sok éve tud olyat mutatni, amiért szívesen adok pénzt. Mindegyikről egy csomó szart is el tudok mondani, ha ez lenne a cél. Persze nyilván a többség nem én vagyok, és a többség egyetlen platform mellett teszi le a voksát anyagi megfontolásból, de aki beszél ezekről, és sokan oda is figyelnek rá, azt nem kellene, hogy ilyen nyomiság vezérelje. Tudom, idealista vagyok...

(#15040) negyven2 válasza Wesder (#15038) üzenetére


negyven2
veterán

És akkor még ott van a Second Party is amiből eleve van kétféle is (egyiknél csak kiadó, másiknál meg megbíznak valakit, hogy csináljanak nekik egy játékot). És még ekkor se biztos, hogy az adott cégé a Second/Third Party ex. IP jogai, ha ők a kiadók...

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#15041) _drk válasza Wesder (#15038) üzenetére


_drk
őstag

Játékok vannak Wesder!
Party csak a Nintendonál van jelenleg!

(#15042) Wesder válasza negyven2 (#15040) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt most nem èrtem. 2ndparty igazából nincs, csak így egyszerübb kategorizálni a kiadott játékokat.

2ndparty alatt nem azt èrtjük amikor egy 3rdparty stúdió ex címet készít a platformtulajnak?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15043) Bad Pritt válasza Wesder (#15042) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De. Lásd Final Rise of the Ronin, Bloodborne a PS-nél, Quantum Break, Sunset Overdrive az Xbox One-on, vagy PlatinumGames rakat játéka Nintendón.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#15044) negyven2 válasza Wesder (#15042) üzenetére


negyven2
veterán

Kiadási/exkluzivitás szempontjából értem a second party-t.

Second Party esetén a kiadó is a SIE/XGS az adott platformon, platformokon. De ettől az adott játék még lehet, hogy később multiplatform lesz. Lásd As Dusk Falls. De Second party alá tartozik az is, ahol külsős cég gyárt nekik játékokat a SIE/XGS megbízásából, és ekkor a fejlesztést is ők állják. Pl. a Sackboy: A Big Adventure, ahol a Sumo volt fejlesztő a SIE megbízásából... de ilyen lesz pl. a People Can Fly Xbox-ra készülő multis címe is.

A most érkező Sony-s címek esetén (Stellar Blade/Ronin) a SIE csak a kiadó, vagyis később jőhet máshová is (de nem valószínű... talán a Stellar Blade igen, mert az eleve multi címnek készült). A Helldivers 2 esetében is elviekben a SIE csak a kiadó, a fejlesztést nem ők fizették. Ahogy a Death Stranding esetén se.

És ugye pl. a PS ex. FF részek esetén, a kiadás az a Square Enix-é (vagyis ők meg Third Party, ahol tényleg csak azért fizetett a Sony, hogy más konzolon ne legyen).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#15045) Wesder válasza negyven2 (#15044) üzenetére


Wesder
félisten

Most az hogy kinèl marad az IP, szerintem felesleges ilyen szempontból. Az olyan játék ami meg kèsöbb máshol is lesz, az számomra a Timed kategória. Most ezt mondjuk ügyesen felrugta a Microsoft hogy a 1stparty cuccait elviszi/elvitte PS-re meg Nintendora.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15046) NyMRooD válasza Moby (#15039) üzenetére


NyMRooD
őstag

Nem tudom, hogy ugyan azt értem-e alatta mint a kolléga, de nálam cégeknél azt jelenti, hogy akibe jó minden miatt is belerúgni, meglép 1-2 rossz döntést egy cég ami a fogyasztónak nem tetszik és máris célpont lesz belőle, ha van rajta sapka az is baj, ha nincs az is, mert éppen eljátsza a bizalmat. Most szerintem ilyen helyzetben van a Sony, az MS meg éppen most jön ki belőle, a vezető váltással talán 1-2 év múlva a Sony is kijön ebből, de most éppen ő a játékos társadalom egyik főgonosza, kezdünk oda jutni mint az MS-nél, hogy mindenért is utáljuk őket. De pont ezért szurkolt a többség az MS-ABK dealnek, mert az MS jó fiú lett, az ABK meg rossz, ezért jó, hogy felvásárolták őket.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#15047) NyMRooD válasza Wesder (#15045) üzenetére


NyMRooD
őstag

Én is a studiók szempontjából néztem, saját studió - saját ip -> first; nem saját studió - saját ip -> second; nem saját studió - nem saját ip -> third. A Sony az első kategóriában volt erős az előző genben (persze volt second és third is) és most abból gyenge (utóbbi kettő most is van), az MS-nél akkor mondta mindenki, hogy nincs xboxra játék amikor nem volt sok (kb forza) first címűk és akkor lett végleges ez a "mantra" amikor azok is elkezdtek jönni pc-re. Ezek a Sony-ra is teljesülnek, igaz PC-re csak egy idő után jönnek, de azért ne legyen kettős mérce, ha xbox one-ra nem volt játék akkor idén bizony ps5-re sincs, amivel az a baj, hogy ez a ps melletti fő húzóerő.

szerk.: Nem vitaindítónak szánom, nem fogok megválni a ps5-től, de az idei év szerintem gyenge lesz a Sony-nál, a PS5 pro abszolút nem indokolt idén.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#15048) l.skywalker válasza _drk (#15033) üzenetére


l.skywalker
félisten

De ez mindig így lesz. Az eltérő üzleti stratégiák miatt. A kérdés nem az, miből adnak el többet, hanem az, hogy üzletileg nyereséges-e. Mindaddig amíg nyereséges vagy, jó vagy. A Sony üzleti stratégiájának alapja a 1st party/3rd party exklusive vagy timed exclusive játékfejlesztés, így mindig "köröket" fog verni ebben másokra, hiszen ez a működés tette őket piacvezetővé. Ha egyszer is nem így lenne, ha egyszer is "nem verné köröket", akkor a működési stratégiájuk megakadna. Ez az alapja a cégnek.
De pl. az MS az előfizetéses modellel nyereséges, így ők abba fektetnek többet. Mindaddig amíg nyereségesen működnek, addig ez a konzolháború csak a részleteket nem értő fanboyok saját maguknak kitalált szórakoztatása marad, de akik objektíven tudják értelmezni azok leszarnak mindent, és játszanak. Platformtól, kiadótól, fejlesztőtől és pár magyar podcaster véleményétől függetlenül azzal, ami tetszik nekik. Itt nekünk (legalábbis nekem) a játék a lényeg. Sokan ebben a topikban birtokolunk több hardvert, lehetőségeinktől függően, hogy a lehető legjobban kielégíthessük a játék iránti szenvedélyünket, és ezt addig tudjuk nyugodtan tenni, amíg ezek a cégek nyereségesek maradnak. Ha az egyik valaha is bezárja a boltot: na majd akkor lesz itt konzolháború és majd akkor lesz izgalmas egy gaming podcast ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#15049) .LnB válasza _drk (#15021) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem hallgatom már meg őket. Sasát nem értem, hogy mit keres azzal a palival. Inkább menne havi egyszer Checkpoint Now-ot csinálni a Stökiékkel. Na de mindegy is..

A témához, ami kialakult ebből a kommentből, már nem is tudok mit szólni. Annyiszor lefojt már ez a diskurzus. És engem annyira nem hat meg. Semmi beleszólásunk nincs sajnos, hogy ez a két cég, hogyan működik. Még ha a pénztárcánkkal szavazunk is, akkor se ér semmit. Mert kicsit vagyunk. Globálisan teljesen más tendenciák mennek a játékosok részéről, mint ami az én szájízemnek mondjuk tetszene. És ezt elfogadtam, nem kardoskodok már semmiért. Felesleges. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15050) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Válasz pzstm-nek az Xbox Series topikba:

Én nagyon sokat tanultam sajnos ebből a generációból. Nagyon fals képet festettem magamban a konzolgyártókról, és a konzolokról. Azáltal, hogy a generáció vége fele tértem át PS4-re (PC-ről). És ott terülj-terülj asztalkám várt. Rengeteg kiemelkedő, bepótolásra váró játékkal. És akkoriban már szépen kiforrott a rendszer, és a játékfejlesztések. És sorba jelentek még meg ráadásul a PS ex húzócímek. Folyamatosan csak játszottam, nem volt nagyon üresjárat. És nagyon jó játékokkal.

Ráadásul ezt, amire én csak mostanában döbbentem rá. Ezt többen is leírták nekem itt fórumon. Hogy én pont jókor léptem be. Ezért az ahogy például a Sony-t istenítettem(, és az Xbox-ot lesajnáltam,) az túlzó. Utóbbi azért annyira nem, mint az előbbi. ;]
És tényleg, ezt most már nagyon belátom én is. Tök fura például beleolvasni azokba is, amit Logout-ra írtam. Akkor nekem sokkal szebb volt a gaming. Most meg arcul csapott a valóság. Erre jön rá még ez is, hogy abszolút nem vagyok megelégedve a konzolok teljesítményével. Vagy azzal, hogy ha nincs 60fps-es mód. Felőlem lehet kicsit csúnyább a game, de fusson már 60fps-sel 2024-ben. :((( Haragszom én a Nintendo-ra is, hogy egy őskövület hw-t, aminél néhány mobiltelefon is erősebb ma már, még mindig életben tart. És abszolút nem halad a korral.

Most úgy is vagyok vele, hogy csessze meg a játékipar. PC-re biztos nem fogok visszamenni komolyabb szinten. (Van az is, fiam azzal játszik a legtöbbet.) Én komoly összegeket nem vagyok hajlandó rááldozni már. Konzolból meg van egy Series X. Amin van 2025-ig még GPU. Playstation 5-öt eladtam, feleslegesen tartogattam.
Aztán a jövőben az biztos, hogy egyszerre maximum egy konzol lesz. És vélhetően több éves ciklusokban fogok váltani. Nem követve az aktuális modelleket. Szóval nem kell nekem PS5 Pro a megjelenéskor, vagy újabb fajta Xbox. Feltéve persze ha a Microsoft is értékes játékokra tudja váltani azokat a fejlesztőstúdiókat. Mert ilyen Halo Infinite, Starfield, Redfall szintű exkluzívokkal az én ingerküszöbömet nem lépik át. Playstation vonalon már most vannak olyan játékok, amiket majd bepótlok. Nagyjából ez a terv.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.