Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) VTom válasza hombre[EU] (#1950) üzenetére


VTom
veterán

Kicsit sajnos úgy néz ki eza launch, hogy a MS megint bukdácsol, a Sony meg szinte nulla marketinggel rekordokat dönt eladásban.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1952) Def26 válasza VTom (#1951) üzenetére


Def26
félisten

emlékszem, hogy ms megmutatta a gépet, szétszedte, unboxing stb, volt egy pukk. Sony megmutatta a logót! és felrobbant az inernet, :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1953) hombre[EU] válasza VTom (#1951) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ott folytatják ahol abbahagyták...

Def26
én arra is emlékszem,hogy
-sony gépe nem létezik, gyenge, probléma van a gyártással, kevés darabot gyártott le ésatöbbi :DDD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1954) oriic válasza VTom (#1951) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

És ez számít bármit is? Kötve hiszem.

Live-Die-Respawn

(#1955) Wesder válasza VTom (#1951) üzenetére


Wesder
félisten

Ha ez a 23 stúdiós GamePass-os bohóckodàsa az MS-nek beérik mondjuk 2023-24-re, akkor nem feltétlen gàz hogy most szarul indultak.
Azért minimum 2023 mert addigra a Bethesda is bőven az XGS alà fog tartozni + az összes stúdiójuk kihoz legalàbb egy jàtékot. Ha meg ezzel a taktikàval sem sikerül hozni egy X360/PS3 féle szoros generàciót, akkor kb màr tökmindegy mit csinàl a MS, arra fog menni hogy lehető legkevesebb veszteséggel üzemeljen az Xbox divízió, de ha lehet, azért nyereséges legyen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1956) Def26 válasza hombre[EU] (#1953) üzenetére


Def26
félisten

jogos. :D Annyira kíváncsi lennék egy sony ps interjúra. Mit élnek át, mi a terv stb.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1957) hombre[EU] válasza Wesder (#1955) üzenetére


hombre[EU]
veterán

23-ig lesz az 30 is :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#1958) VTom válasza Wesder (#1955) üzenetére


VTom
veterán

A Bethesda játékok szerintem maximum csak ideiglenes exkluzivitást fognak kapni, pláne ha a PS5-ből is elpattint 100 milliót a Sony.
A MS a multiplatform Bethesda címekkel a Microsoft pénzt keres minden egyes PS-re eladott példány után.

Én tényleg kíváncsi leszek rá, hogy hogyan érik be ez a GP modell.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1959) hombre[EU] válasza Def26 (#1956) üzenetére


hombre[EU]
veterán

mi a terv? viccesnek hangzik így most, de kb az,hogy életben maradni a microsoft mellett :DDD mivel náluk nincs ott a világ összes pénze így nem sokat hibázhatnak...ha eldobnak egy generációt akkor lehet a cégnek is vége, sajnos

Life, Uh, Finds A Way

(#1960) balazs025 válasza VTom (#1958) üzenetére


balazs025
senior tag

Erre is van esély, de egyáltalán nem biztos. Mert ennyi errővel a Halo, Forza, Hellblade, Fable stb exkluzív is mehetne ps-re, de eddig azok sem mentek.
Szerintem nem igazán fognak ps-re menni.

[ Szerkesztve ]

(#1961) Wesder válasza VTom (#1958) üzenetére


Wesder
félisten

Az mindegy, de lehet azt mondja X PS-es, hogy b+ itt a PC-m, vagy veszek egy SS-t (ha nincs jàtékra alkalmas PC) és 10$-ért végigjàtszom ahelyett, hogy 70$-ért megvenném az adott Bethesda jàtékot. Feltéve, ha érdekli.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1962) VTom válasza Wesder (#1961) üzenetére


VTom
veterán

Persze, ez is benne lehet, de a nagy többség még mindig csak egy platformot tart otthon játékra.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1963) F-ECT$ válasza VTom (#1958) üzenetére


F-ECT$
titán

Nintendo is jól elvan az exkluzívokkal, Sony is (most volt 1-2 kivétel, ami megjelent PC-re is), szóval az MS is beállhat a sorba.
Én bízok benne, hogy 2-3 éven belül jönnek az erős címek oda is, aztán lehet, hogy a félgenerációs konzol upgrade-em már MS lesz GP-vel :)

Dive ever, work never.

(#1964) NyMRooD válasza opr (#1949) üzenetére


NyMRooD
őstag

Igen, egyetértek, én csak arra reagáltam, hogy ha nem lenne xss akkor sem lenne több xsx.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#1965) F-ECT$


F-ECT$
titán

XSX-re mennyire jellemző, hogy kell patch az előző generációs játékok 60 FPS módjához? Illetve ha kell, akkor hány játékhoz jött mert ilyen? (PS5 egyelőre elég gyenge etéren.)

Dive ever, work never.

(#1966) Wesder válasza F-ECT$ (#1965) üzenetére


Wesder
félisten

Mindkét gépen ugyan az a helyzet. Ha Pro/X-en volt perf mód, akkor SX/PS5-ön is lesz, illetva ha van uncapped framerate opció, akkor is. A HITMAN pl ilyen.

Patch, vagy ezen opciók hiànyàban semmi sem lesz 60fps, ha eredetileg 30 volt. Elméletben a Fallout 4-et sikerült duplàzni, de nekem SS van, és csak 30 volt. Majd holnapra letöltöm, megnézem vàltozott e valami.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1967) .LnB válasza Wesder (#1966) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én azt sajnálom, hogy a FH3 30 fps. Meg is lepődtem rajta, mikor PC-n vígan 60fps-sel játszottam vele anno. És a HotWheels-es DLC-t nyomtuk volna kicsit. Így maradt a 4, és a Lego. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1968) Wesder válasza .LnB (#1967) üzenetére


Wesder
félisten

Az még One S-re készült, és utólag nem kapott X Patchet.
Jó az a Hot Wheels kieg még 30-cal is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1969) balazs025 válasza Wesder (#1968) üzenetére


balazs025
senior tag

De kapott, viszont performance módot már talán nem.

[ Szerkesztve ]

(#1970) Wesder


Wesder
félisten

#1969
Ja igen... Talàn valami szavazàs volt hogy 4K, vagy 60fps legyen, és a 4K nyert.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1971) ProEvoFan válasza Wesder (#1955) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ha az MSnek összejön az, hogy az okos tévékben elérhető lesz a gamepass, akkor szerintem tarolni fognak.
Otthoni tévé mellé kell venni egy gamepadot, és kb ennyi, mehet a játék.
Na, ha ez összejön nekik, akkor tényleg ők lesznek a videojátékok netflixje. :K

(#1972) ProEvoFan válasza .LnB (#1967) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Akkor te most vettél egy Xbox SXet? Vagy SSt?

(#1973) Wesder válasza ProEvoFan (#1971) üzenetére


Wesder
félisten

Ez mind szép és jó, de még mindig messze vagyunk attól, hogy kivàltsa a konzolt. 21-ben jön az okosTV appjuk, de csak arra lesz jó hogy statisztikàt növelje 1-2 hónapig.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1974) Wesder válasza ProEvoFan (#1972) üzenetére


Wesder
félisten

SX-et vett.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1975) Madwe válasza Wesder (#1973) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert te hc gamer szemmel nézed. A kocagémer aki eddig max mobilon játszott, annak tökéletes lesz, s az sokkal nagyobb piac.

nyilván a dedikált konzol ott lesz a minőségibb élvezetekért, ahogy pl egy br vagy br rip is ezerszer jobb minőségben mint ugyanaz a film netflixen tömörítve, utóbbit mégis sokkal többen használják.
s míg a netflixes tartalom, főleg a saját gyártású 99% az futószalag pár évad s max kasza de fedjünk le minden genre-t h mindenki találjon vmi magának való legalább küzepes néha mesteri címet igaz a netflixre ez igaz lesz s kb most is igaz a gamepassre.
engem személy szerint a streamelt közepes játékok nem érdekelnek, én hajlandó vagyok költeni arra h amikor leülök játszani azt a lehető legjobb minőségben s a nekem tetsző számomra legjobb címekkel tegyem meg - s ezzel sokan vagyunk így, jelenlegi konzol tulajok. De a néha leülök vmi elé mindegy mi az s a rengeteg szabadidőm van s középjó címekkel el akarom baszni az időm gamerek (ugyanez netflixen a néha beülök vmi random sorozat elé s a binge watcher darálok minden szart ami a netflixen van) na ez a réteg hatalmas nagy tud lenni.
s ez a két réteg tök jól meglesz egymás mellett szerintem, mert egyiknek sem valós alternatíva a másik (max egy kocagémert beránt a konzolok világába vagy egy hc gamer élete változik s koca közepes címekkel is beéri néha)

[ Szerkesztve ]

(#1976) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Internal Sony Docs Explain How "Activities" Became a Cornerstone for PS5
The company's own data showed that people were spending more time playing single player games, but struggled making it part of their schedule.

Life, Uh, Finds A Way

(#1977) F-ECT$ válasza hombre[EU] (#1976) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is a single játékok miatt vettem PS-t és nagyjából tartom is ezt. A Fall Guys az egyetlen online multi, amit tolok rajta.

Dive ever, work never.

(#1978) hombre[EU] válasza F-ECT$ (#1977) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nehezen hiszem el,hogy a Fortnite,Warzone,Destiny stb játékokba nem raknak bele több órát...valamilyen kisbetūs rész lesz ott, pl. megvásárolt tartalmakat néztek,nem f2p. de a lényeg,hogy a singleplayer is not dead egész biztosan :D

Life, Uh, Finds A Way

(#1979) Madwe válasza hombre[EU] (#1978) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem vagyok ebben biztos. Igen, aki multizik az végtelen órákat bele tud ölni, ez kétségtelen, viszont rengeteg ember olyan messziről kerüli a multit amennyire csak lehet. Igazából az utóbbi években én is így teszek, fenének sincs ideje a 24/7 nolifer prok ellen felhoznia magát elfogadható szintre :P

[ Szerkesztve ]

(#1980) hombre[EU] válasza Madwe (#1979) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ha nem is szentírás, de beszédes

*Fortnite nincs számolva

Life, Uh, Finds A Way

(#1981) AxBattler válasza hombre[EU] (#1980) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdekes. Vajon a TLoU--nál a Factions multit is beleértik?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1982) Carlos Padre válasza NyMRooD (#1947) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ezt a alacsony kihozatali arányt már cáfolták korábban. Az a helyzet, hogy minden gyárnak van egy maximuma, hogy mennyi waffelt képes megmunkálni hetente és ez határozza meg mennyit chipet képesek gyártani. Kisméretű mobil chipekből milliókat, ps5 apuból pár százezret, series x-ből még kevesebbet mert annyi fér rá a wafferekre. Van itt más is amiből nem tudnak eleget gyártani, a ps5-öt például vagy háromféle ventillátorral szerelik, és persze ezek különböző minőségűek.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1983) Carlos Padre válasza VTom (#1951) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A Sony marketingje nagyon nem nulla. :U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1984) hombre[EU] válasza Carlos Padre (#1982) üzenetére


hombre[EU]
veterán

waffel - wafer ;] :D
egyébként helyes :)

Life, Uh, Finds A Way

(#1985) Carlos Padre válasza ProEvoFan (#1971) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ha ez bejön az az xboxot teszi a sírba nem a playstationt. Felhős játék mellett csak nyűg lesz a konzol.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1986) Wesder válasza Carlos Padre (#1985) üzenetére


Wesder
félisten

Senki sem mondta hogy sírba teszi a Playstation-t.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1987) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#1984) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Arghhh de utálom mikor a tablet jobban tudja mit akarok írni :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1988) Carlos Padre válasza Wesder (#1986) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Párhuzamos univerzumban élsz.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1989) Wesder válasza Carlos Padre (#1988) üzenetére


Wesder
félisten

Ha te mondod...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1990) frankdelgado válasza Carlos Padre (#1985) üzenetére


frankdelgado
őstag

Kúlturàltan megjegyeznèm, hogy az xcloud az kb annyit èr, mint egy kalap szàraz sakàlxar. Nem fog az semmit sirba tenni. Èrdekessègnek jó, kiprobàltam èn is, aztàn kotortam vissza a konzolhoz....

(#1991) Wesder válasza frankdelgado (#1990) üzenetére


Wesder
félisten

Persze hogy jelenleg egy kalap tràgya. 10. generàcióra talàn hasznàlható lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1992) opr válasza frankdelgado (#1990) üzenetére


opr
veterán

Xcloudnak van értelme, csak éppen nem kezeli senki a helyén a dolgot.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1993) frankdelgado válasza opr (#1992) üzenetére


frankdelgado
őstag

Van értelme, de sosem fogja leváltani a konzolt. Főleg itt tanyán, 100as nettel. :D

(#1994) opr válasza frankdelgado (#1993) üzenetére


opr
veterán

Persze, egyetertek. Ennek az egesz streamnek az a baja (ugy egyaltalan, nem csak az xcloud-nak), hogy vagy ugy kezelik, mint a messiast, aki elhozza a gamer-nirvanat, amikor a 80 eves mamokak is progamer szinten toljak a q3-at a huton, mikozben sul a retes, vagy a masik veglet, amikor kb semminek van kijelentve.
Az igazsag meg a tapasztalatok szerint valahol kozepen van, hogy megvan ennek a helye, mondjuk utazas/nyaralas kozben, esetleg ha valaki amugy is gamer, csak penze nincs ra, stb. Szoval egy ilyen kis kiegeszito valaminek tokeletes, de ennel tobbet vagy epp kevesebbet belelatni szerintem baromsag. :K

Plane, hogy -ahogy irtad is- a nep nagyon nagy reszenek egyszeruen nincs olyan internetje, ami eleg jo lenne hozza. Nemhogy "tanyan", hanem pl Londonban is nagyon gyakori az, ahol ilyen 60-70 megabit a maximum, uj epitesu hazakban/lakasokban, nem epp kulteruleten, arany arban. Olyan szinten gyakori ez a dolog, hogy nalunk pl ugy nez ki az albikereses, hogy szurunk internetre is, ha nincs minimum 200Mbit-es opcio emberi aron, lapozunk. Magyarorszagon is ugyan ez volt, csak ott digivel. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1995) Carlos Padre válasza frankdelgado (#1990) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Rossz irányból közelíted a témát, nem a konzolosokat akarják átterelni rá. Ha viszont bejön a tervük és meglesz a párszáz milliós előfizető miközben az xbox csak nyeli a pénzt akkor minek erőltetnék? Többször kijelentették már, hogy a felhős játékszolgáltatásban látják a jövőt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1996) frankdelgado válasza Carlos Padre (#1995) üzenetére


frankdelgado
őstag

Kúltúráltan megjegyzem, h azt is kijelentették többször, hogy nem engedik el az xboxot. Miért ne hinnénk nekik? Egy emberbarát multinacionális vállalat, nyílván , mi játékosok vagyunk a legfontosabbak... :DDD Amúgy addig örülj, amíg van valaki, aki - ha még alulról is - de kicsit szorongatja a Sonyt, mert már így is kezd elkurvulni, meg elpofátlanodni, hát ha még egyeduralkodóvá válik. Na akkor jön az 1000 eurós konzol....

(#1997) -FLY-> válasza Carlos Padre (#1995) üzenetére


-FLY->
őstag

Mindenki a felhőben látja a jövőt, hosszabb távon biztosan. Csak ehhez komoly feltételek kellenének...

(#1998) hombre[EU] válasza -FLY-> (#1997) üzenetére


hombre[EU]
veterán

hamarabb fognak ps/xboxon játszani a Marson,minthogy a cloud gaming átvegye az uralmat :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#1999) -FLY-> válasza frankdelgado (#1996) üzenetére


-FLY->
őstag

Nem alulról szorongatja, sz@rt is keresztbe állítja bennük. MS beárazta a Sony generációját is, kitűzött nekik is egy startot. :DDD Az MS azért sokkal több, mint kb 40m eladott konzol (úgy néz ki a Sony szerint is).
Egyetértek, nekünk ez így a jobbik eset, függetlenül attól, hogy melyik felet választjuk.

(#2000) Carlos Padre válasza frankdelgado (#1996) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem vert nagy port a cikk a prohardveren. Szerintem az xbox jövője nem az xbox sikerétől függ, hanem az xcloud-tól. A game streaming az anyacég profiljába vág, értenek az ilyesmihez. Az xbox meg teljesen félre van menedzselve. A hardverből látszik, hogy fogalmunk sem volt mi készül a sonynál, csak egy elméleti TFlops számot tudtak és erre hegyezték ki a saját konzoljukat. Annyira nem erőltettek meg magukat, hogy a one x marketingtervét vitték tovább, a multiplatform címek jobban futnak az erősebb konzolon. Nem véletlenül adták már oda a gépet nagyok korán a digital foundry -nak, annyira biztosak voltak a sikerükben, hogy nem is gondolkodtak first party systemseller játékokban, mert minek, az összehasonlító videók úgyis megmutatják melyik konzol az egyértelmű győztes. Aztán ez nem így lett és most rohangálnak mint a fejetlen csirke. A zenimax felvásárlás sem arról szólt, hogy megtámogatják az xboxot, hanem mert kellett a streaming technológiájuk. A gamepass sokkal nagyobbra nem igazán tud nőni, a kitörési pont a hatalmas potenciállal bíró mobil szegmens (meg részben a tv). Ezért gondolom, hogy ha az xcoud berobban és érre minden esély meg is van akkor 100+ millió előfizető mellett nem is kétséges hová kerül a fókusz.
Amúgy az 1000 eurós konzol nincs is olyan messze, terjed a pletyka egy dual gpu-s ps5 pro-ról, pár éven belül meg is érkezhet. :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.