Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) RudY válasza .LnB (#1892) üzenetére


RudY
addikt

Az akksi témával kapcsolatban többször, több helyen is kértek már nem egyszer visszajelzéseket a felhasználóktól, hogy melyik a kedveltebb. Ezek alapján maradt az megoldás, hogy inkább mindenki döntse el saját maga. PS-hez én is csak azért tartom a 2. kontrollert, hogy ne kelljen a qrva hosszú kábelt kerülgetnem merülés esetén. Árat nézve X-nél így jobban jöttem ki, Energizer és GP ReCyko párosokkal (3 éve), töltő úgyis volt. X-nél az újratölthető elemek cseréje levihető 20 másodperc alá is is rutinnal, mondjuk F1 kerékcsere még így is gyorsabb. :DDD

XSX tetejéről nekem hiányzik a porszűrő, de lassan megoldható lesz a beszerzése. Nem is a por miatt aggaszt, hanem az elrepülő biszbaszok beleesése, pl. a pici allergiás gyógyszer, ami általában mindig kilövi magát a f@szba, de a polc mellett egyébként is veszélyes környéken van nálam. :D
PS menüje mindig jobban tetszett, viszont X-nél nekem gyakorlatilag minden fölösleg le van szedve és leállítva, ami csak lehet, így egyetlen kis csempés csoport van, semmi sallang.

(#1902) -FLY-> válasza hombre[EU] (#1899) üzenetére


-FLY->
őstag

Duracell for oem a tartozékok között van (kitart). Szerintem ez ilyen pro - contra dolog, nekem megfelel bármelyik, ebben az elektromos világban nem nehéz egyiket sem üzemben tartani.
DS-ből kettőt vettem, mert ált. elfelejtettem tölteni, így nem kellett kábelen játszani. Tudott szépen merülni, rendes fénnyel, rádugott fülessel.

(#1903) .LnB válasza RudY (#1901) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az allergia gyógyszeres részen nagyon nevettem. :DDD

Nem tudom még, hogy mennyire lehet törölgetni, testre szabni. De neki fogok állni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1904) Tuomas válasza RudY (#1901) üzenetére


Tuomas
addikt

Na a porszűrőt én is várom!

We were here

(#1905) .LnB válasza Tuomas (#1904) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tessék, ezzel letakarod és kész. Még a színe is passzol. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1906) Tuomas válasza .LnB (#1905) üzenetére


Tuomas
addikt

Haha! :DDD
Ez jó, legalább a lyukakba a bogarak nem mennek be. :DDD
De egyébként majdnem tökéletes DIY megoldás. :D

We were here

(#1907) Wesder


Wesder
félisten

Mai konspiràció:

MS fizetett az Ubi-nak hogy downgrade-elje a PS5 verziót, hogy Xboxon jobban fusson. Ez jelentette az amikor Phil azt nyilatkozta hogy "utàna nézünk".

Van baj.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1908) Tuomas válasza Wesder (#1907) üzenetére


Tuomas
addikt

Érthető és logikus. Dirt 5 esetében pedig a Sony fizetett többet, ezért néz ki jobban ps5-ön. Ez már csak így megy manapság. :DDD ;]

We were here

(#1909) Wesder válasza Tuomas (#1908) üzenetére


Wesder
félisten

DF John mondta hogy PS5-ön ne frissítsük az AC:V-t, mert rosszabbul fog futni.
Ebből indult hogy MS fizetett, mert eddig jobban futott PS-en.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1910) hombre[EU] válasza Wesder (#1907) üzenetére


hombre[EU]
veterán

de nem is fut rosszabul :D ugyanúgy megy,mint eddig

Life, Uh, Finds A Way

(#1911) Wesder válasza hombre[EU] (#1910) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor nem tudom hogy John mit csinàlt, de azt nagyon rosszul.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1912) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1913) VTom válasza Wesder (#1909) üzenetére


VTom
veterán

Panaszkodnak, hogy tényleg szarabb lett az 1.0.4.-gyel PS5-ön.
Én megvárom az 1.0.5-öt, általában azzal kerülnek játszható állapotba az AC-k :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1914) Wesder válasza hombre[EU] (#1910) üzenetére


Wesder
félisten

A pónik bevadultak.
Mint tudjuk a fénynél csak egy valami terjed gyorsabban, a fassàg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1915) -FLY-> válasza Wesder (#1911) üzenetére


-FLY->
őstag

Mérni nem tud. ;]

(#1916) hombre[EU] válasza Wesder (#1914) üzenetére


hombre[EU]
veterán

szerintem egyik sem játszotta :D láttak egy photoshopolt képet az interweben és azon pörögnek. vagy a quality módot keverik a defaulttal (performance amivel kijött),mert ott lehet drop

Life, Uh, Finds A Way

(#1917) Wesder válasza hombre[EU] (#1916) üzenetére


Wesder
félisten

De az alapbeàllítàs nem vàltozik a patch miatt, marad perf-en.
Szokàsos vihar a biliben.
Mindig kell valami ami miatt lehet a "dobàld a kakit" jàtékot jàtszani.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1918) VTom válasza hombre[EU] (#1916) üzenetére


VTom
veterán

A PC-sek is panaszkodnak, BSOD, dropok.
Majd az 1.0.5 :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1919) kazuma921 válasza Wesder (#1914) üzenetére


kazuma921
aktív tag

Néha úgy érzem pár hónapig ki kellene kötnöm az internetet és elvonulnom valami barlangba az emberiség elől.

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#1920) AxBattler válasza Wesder (#1914) üzenetére


AxBattler
félisten

Erős kép. :DDD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1921) ProEvoFan válasza AxBattler (#1920) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ez nem neked ment.Véletlen nyomtam a válasz gombra.

Most a kisebbik gyerkőcöm felvetette, hogy még is jó lenne egy Xbox SS karácsonyra....ha már nem lett idén ps5, és így nem került be a gyerekszobába a PS4....
Nem tudom mit csináljak.Szerintem zsákutca az SS....mondjuk nem nekem lesz, de akkor is. SXet nem akarok, mert két "nagy" újgenerációs konzol felesleges, föleg úgy, hogy jövőre ballagásra a nagyobbik gyermekem kap egy komolyabb gémer PCt...de karácsony van, kell valamit venni...
Tudom, covid, válság meg satöbbi én meg ilyen gondokkal küzdök...

[ Szerkesztve ]

(#1922) Wesder válasza ProEvoFan (#1921) üzenetére


Wesder
félisten

Ha szerinted zsàkutca, akkor felesleges még gondolkodni is rajta.

Egyébként mitől zsàkutca? Az SSD mérete miatt?

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1923) F-ECT$ válasza ProEvoFan (#1921) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha lenne aki játsszon rajta, akkor szerintem nem lenne hülyeség egy SX a Ps5 mellé. Az SS meg lehet hogy nem jó hosszú távra, de pár hónapra megúszható egy kis bukóval a vétele.

Dive ever, work never.

(#1924) ProEvoFan válasza Wesder (#1922) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A teljesítménye miatt gondolom ezt.
F-ECT$
Igaz lenne, ha nem tudnám előre, hogy nyár elején lesz egy komolyabb gémer PC a családban. Mondjuk ennyi erővel az SS is felesleges....de uncsi már a sok Lego karácsonyra. :B
Jól van, meglátjuk még.

[ Szerkesztve ]

(#1925) hombre[EU] válasza ProEvoFan (#1924) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Switch

Life, Uh, Finds A Way

(#1926) Wesder válasza ProEvoFan (#1924) üzenetére


Wesder
félisten

Mondjuk ha gyerek kéri, akkor nem az a fontos hogy szerinted "gyenge". Helyén kell kezelni a gépet. A One X szintjét hozza, ha a fejlssztők foglakoznak vele. Controlban ott is stabil 30-at hozta, ahol a One X letérdelt. Ha màs nem, akkor legyen egy Switch, ahogy Hombre mondta.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1927) opr válasza ProEvoFan (#1921) üzenetére


opr
veterán

Az SS hosszutavon zsakutca lehet, de szerintem most nem az. 7-10 evre En se azt vennem, viszont most semmi problemat nem latok vele, perpill eleg mindere IS. Aztan ugyis lesz egyszer PS5, amelle meg a boxos ex cimekre jo lehet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1928) -FLY-> válasza ProEvoFan (#1924) üzenetére


-FLY->
őstag

Switch-et kap a gyerek/család nálunk karácsonyra (majd, ha már mindenki alszik, akkor zeldát játszom észrevétlenül ;] ).

[ Szerkesztve ]

(#1929) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

NX Gamer megnézte a Valhalla patchet->[link] ... és nem igazán történt változás (a PS5 builddel). az SX szélessebb tartományban skálázódik és jobb lett a pörformansz.
a series S egyébként a 60fps-t 720p-rōl indítja...

Life, Uh, Finds A Way

(#1930) Deck válasza hombre[EU] (#1929) üzenetére


Deck
titán

720p? Ez ám a next-gen konzol ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#1931) hombre[EU] válasza Deck (#1930) üzenetére


hombre[EU]
veterán

egyébként ez a reális az ilyen hardware igényesebb játékoknál (mondjuk mikor kijött a specifikáció akkor ez le lett írva és hülyének nézték az embert :DDD a mesét könnyebb elhinni,mint két lábbal a földön járni) és ezzel nem is lenne gond,mert lehet belōle fullhd kijelzōre egész éles képet csinálni...de az agresszív lod/popin, textúra minōség,megvágott geometria stb már most jelentkezik szóval nemtudom mit fog kezdeni az új motorokkal. míg itt a crossgen és a kiindulópont az alap ps4/xone addig egyszerū(bb) dolga van...

Life, Uh, Finds A Way

(#1932) frankdelgado válasza Deck (#1930) üzenetére


frankdelgado
őstag

Kultúrált Jónapot Kívánok!

Nekem a Series S-ről a régi indián bölcsesség jut az eszembe, miszerint "moslékkal is lehet tüzet oltani" tehát átmenetileg/jobb híjján/szükségmegoldásként jó lehet az S gép. Mondjuk egy fokkal jobb ezen valhallázni, mint szviccsen zeldázni, de 720 p az akkor nagyon komoly. Szóval akkor inkább előveszek egy könyvet és adok egy pofont a kúltúrának.

(#1933) -FLY-> válasza frankdelgado (#1932) üzenetére


-FLY->
őstag

Lyézus ;]

(#1934) EmThor


EmThor
addikt

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#1935) Def26 válasza EmThor (#1934) üzenetére


Def26
félisten

patch -el már javult vmit a helyzet. Csak a felbontás lett kisebb.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1936) Madwe


Madwe
nagyúr

Spanyol adatok: [link] eredeti forrás: [link]
43.000 ps5 (ebből 38.000 lemezes s 5000 digital)
14.100 xs (ebből 10.500 xsx és 3.600 xss)
régi rajtok ugyanitt:
40.000 ps2
35.000 ps3
38.000 ps4 (ezt a magyar cikk valamiért kihagyta...)
54.000 psp
15.000 xo
14.900 x360

[ Szerkesztve ]

(#1937) opr válasza Madwe (#1936) üzenetére


opr
veterán

Az a gond ezekkel az adatokkal, hogy nem igazan lehet beloluk levonni semmilyen kovetkeztetest. Ha mindketto(harom) elfogyott, akkor ebbol annyi derul ki, hogy mennyi konzolt kaptak a Spanyolok. Jovo ev vegen, ha lesznek ilyen adatok, az mar erdekesebb lesz, mert akkor mar valoszinuleg nem lesz hiany, tehat annyi lesz eladva, amennyire igeny van.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1938) Madwe válasza opr (#1937) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez teljes mértékben igaz. Ahogy pl az is, hogy mint felhasználó teljesen mindegy melyikből mennyi fogy, ha a kritikus tömeg megvan mindkét oldalon (50-60millió életciklusa alatt pl tök jó, “bukott” xo is teljesen életképes volt, sőt minél inkább fej fej mellett haladnak annál jobb nekünk, h ők versengjenek értünk...)

ami ebből max érdekes h ezek szerint spanyol piacra sony nagyon fókuszált ms meg nem annyira, míg pl magyar viszonylatban pont fordítva van az arány ilyen 3.5 xs jut idehaza 1 ps5re elvileg... kiváncsi vagyok ki hol s mi alapján mérlegelt, ha ennyire látványos a különbség (oda arányosan 7x kevesebb xs jutott avagy 7x több ps5 arányaiban mint idehaza)

[ Szerkesztve ]

(#1939) opr válasza Madwe (#1938) üzenetére


opr
veterán

Az elso bekezdesed minden szavaval teljesen egyetertek. :K

Masodik:
Hat, abszolut tipp, de arra tudok gondolni, hogy az MS extra figyelmet forditott azokra a piacokra, ahol elonyben van, minden mastol fuggetlenul, a SONY pedig tippre foleg fizetokepesseg szerint priorizalt.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1940) karmaresz válasza opr (#1937) üzenetére


karmaresz
senior tag

Annyi azért levonható belőle, hogy a spanyol piacra lakosságarányosan kb. 6-9x annyi gépet küldött a rajtra a Sony, mint hozzánk, ha igazak a hírek, miszerint ide 1000-1500 darab érkezhetett startra.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#1941) opr válasza karmaresz (#1940) üzenetére


opr
veterán

Igen, de kb annyival fizetőképesebbek is sajnos. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1942) hombre[EU] válasza Madwe (#1936) üzenetére


hombre[EU]
veterán

szerintem a végén az fog kijönni,hogy Series X-bōl kb. fele annyit gyártottak le,mint PS5-bōl (konkrétan SX-re gondolok)

Life, Uh, Finds A Way

(#1943) AxBattler válasza EmThor (#1934) üzenetére


AxBattler
félisten

Xbox Series X vs. PlayStation 5: Fehlende Entwicklungszeit erklärt FPS-Unterschiede

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1944) F-ECT$ válasza AxBattler (#1943) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem sok újat mondott.

Dive ever, work never.

(#1945) Elektrosokk válasza karmaresz (#1940) üzenetére


Elektrosokk
addikt

1600 jött elvileg.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1946) frankdelgado válasza Elektrosokk (#1945) üzenetére


frankdelgado
őstag

Ha a foschtalicska s-re fordított energiákat az x gyártásába pumpálták volna, lehet, nem kellene sorba állni érte. Azt pár hónap múlva kidobhatták volna a piacra.... inkább ott porosodjanak az s-ek a polcokon...

(#1947) NyMRooD válasza frankdelgado (#1946) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ha minden igaz mind a két oldalon az okozza a hiányt, hogy az AMD nem tud elég chip-et szállítani szóval nem az xss miatt nincs elegenedő xsx, ráadásul az ss-be a sejeltes sx chip-ek kerülnek, szóval azt az energiát sehogy sem tudták volna az x gyártásába pumpálni.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#1948) frankdelgado válasza NyMRooD (#1947) üzenetére


frankdelgado
őstag

Akkor megnyugodtam. :DDD

(#1949) opr válasza NyMRooD (#1947) üzenetére


opr
veterán

Valoszinu az AMD keze is boven benne van a dologban, de az is, hogy egyszeruen nem eri meg, gyarakat fel-le skalazgatni nem annyira trivialis dolog. Most -tfh az AMD tud eleg chip-et gyartatni- felskalazhattak volna, hogy ki tudjak szolgalni a kezdeti rohamot, ami szep es jo, de utana mit csinaljanak vele? Ilyen rovid ido alatt ennyi konzolt csak egyszer adnak el, amikor megjelenik. Semmi ertelme sokszor akkora kapacitast kiepiteni, mint amire a termek eletciklusa alatt csak a legelejen van szukseg, utana nem. Jovo ev kozepere normalizalodik a helyzet mindket oldalon, onnantol meg 6,5-7 evig gyartjak, amikoris kb barmikor bemesz egy barmilyen uzletbe es leemelsz egyet a polcrol.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1950) hombre[EU] válasza hombre[EU] (#1942) üzenetére


hombre[EU]
veterán

na még lehet be is jön a végén a tippem :D
Sources: PS5 was the UK’s biggest ever console launch

Life, Uh, Finds A Way

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.