Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) _drk válasza ρσгτσ (#5999) üzenetére


_drk
őstag

Amúgy én attól félek, hogy vissza köszön a 80-as 90-es évek, hogy nagyon nagyon drága lesz a gaming.
Ami a mai viszonyokra lefordítva, azt jelenti, hogy csak a sok ingyenes szemét fog jönni rengeteg lehúzási szándékkal.
Tegnap este PS-en megnéztem a Store-t. Hát 1-2 játéknál nagyon kikerekedett a szemem. Alien:Isolation 10 000ft.
A Last of us 2 még mindig 15 ezer 2 év után.
A Régi 1-2 ezer ft-os játékok most 4-5 ezer mint pl GoW 3 Remastered.
Meg volt pár 10 ezres cím amit így néztem, hogy ezt így miért?

(#6002) tboy93 válasza _drk (#6001) üzenetére


tboy93
nagyúr

jobban fog pörögni a hasznalt piac

az fog szivni aki digital gepet vett

(#6003) .LnB válasza _drk (#6001) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Bazdki, hogy én mindig átalszom azokat az időszakokat, amikor olcsó a gaming. :U ;]
Sose volt ez olcsó, csak egy részét illegálisan oldottuk meg.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6004) tboy93 válasza .LnB (#6003) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt a mennyiségű játékot amit sulis koromban pörgettem ki, azt a mai keresetemmel se tudnám pénzelni :D

(#6005) Szabi® válasza _drk (#6001) üzenetére


Szabi®
addikt

A ps store nem a legjobb kiindulási pont, hogy véleményt nyilváníts a gamingról. Az összes platformon 2-3000 forint az a játék. A ps store-on meg minden túlárazott. Egyszerűen nem is értettem azok gondolkodását, akik az only digit gép mellett kardoskodtak, amikor is sokkal több hátránya van, mint előnye.

(#6006) ρσгτσ válasza _drk (#6001) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mondjuk akkoriban az volt a rosszabb, hogy szerezni is nehezebben lehetett cuccokat. A többit meg ugye illegálisan megoldották az emberek, ahogy .LnB is írta.

Most meg az, hogy a forint bele van állva a földbe, és az sem túl nagy segítség, hogy a dollár az egekbe száll lassan. Plusz az ellátási problémák és egyéb tényezők...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#6007) Bad Pritt válasza ρσгτσ (#6006) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Meg szegregált volt a piac és iszonyatos avulás jellemezte még a konzolokat is, nemhogy a PC-t. Minden konzol egyedi chipsetet kapott, abszolút máshogy kellett fejleszteni mindenre, és emiatt volt sokkal mélyebb az exkluzivitás is akkoriban, párhuzamosan futó projekteket kellett volna folytatnia a fejlesztőknek, ha több platformra is meg akarták jelentetni a játékaikat, annyira eltértek egymástól a hardverek.

Erre jött a PC piacon az általad is említett folyamatos fejlődés szoftveres meg hardveres fronton is. Egyáltalán nem az volt jellemző, mint most, hogy akkor van a Win 10-11 meg hozzá a DirectX12 és ezt használja mindenki, volt MS-DOS, Win 3, Win 95-98-Millenium-XP, aztán hozzájuk DirectX 6-7-8-9. Az id Tech 4 motort meg a Doom 3-at tudom most példának hozni és az már bőven 2000-es évek közepe, ahol minimum DirectX8-as vga kellett hozzá, mikor a piac nagyrészét még DX6-7-es kártyák uralták és ugyanez volt az Unreal Engine-nel is akkoriban, teljesen fordítva működött a piac.

Szóval na, drága időszak ez a mostani, de békebeli a régi szép időkhöz képest. :D Én úgy fogom fel, hogy sokkal kevesebb befektetéssel lehet sokkal nagyobb játékmennyiséget elérni, mint régen.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#6008) ρσгτσ válasza tboy93 (#6002) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Digitális géppel annyira nem jártak jól az emberek. Nem csak azért, mert a használt piac jobb alternatívákat nyújthat. Hanem azért is, mert pár kereskedő (gyártóval karöltve) elég nagy áresést generált azon a piacon.

PS -re voltak jó akciók fizikai példányokra. Például a Alza -ban is szerintem jó sokan vásároltak, főleg GT7 és HFW lemezeket bónuszokkal, amikor termékcsoportos akciók voltak.

Meg ugye ott voltak (/vannak) a lemezes konzolboltos bundle eladások is. Abból is jó sok került ki hardverapróra is. Csomó bontatlanul.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#6010) Wesder


Wesder
félisten

Hogy mi?

CMA kifogásai az ABK ügylettel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6011) negyven2 válasza Wesder (#6010) üzenetére


negyven2
veterán

Jelenleg már azt se tartom kizártnak, hogy a CMA biztonság tagjait toxikus Twitter-es Sony fan-ok alkotják...

Ugye ilyet sose ígértek meg az MS-nél, hogy minden Bethesda játék multiplatform lesz a jövőben. Ez a fals infó csak a kommentet harcosok terjesztik (ahogyan azt is, hogy a CoD biztosan Xbox ex. lesz max 3 év múlva. Egyébként ez az érdekes, hogy ilyen és ehhez hasonló kiragadott mondat töredékek vígan élnek még most is...

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#6012) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Most már tényleg aktuális.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#6013) zozika84 válasza ρσгτσ (#6012) üzenetére


zozika84
őstag

Elképesztő, hogy mennyi fogyatékos dolgozik ott :C :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#6014) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Lassan tényleg az merül fel bennem, hogy létezhet, hogy lefizették őket? Nem ez lenne az első és valszeg nem az utolsó alkalom, hogy versenyfelügyeletet korrumpálnak, a britek meg amúgyis hajlamosak protekcionista módon hozzáállni az ilyen témákhoz, bár itt nemzeti szinten pont nem érdekeltek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#6015) zozika84 válasza Bad Pritt (#6014) üzenetére


zozika84
őstag

Még akár lehet is benne valami

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#6016) Wesder válasza Bad Pritt (#6014) üzenetére


Wesder
félisten

Gondolom legrosszabb esetben perre viszi a Microsoft a döntést, ha blokkolnak a britek. Azt hiszem lehet ilyet.

Illetve ha a Sony miatt nem megy át az üzlet, akkor gondolom az eddigi jó viszonyuk az Activision-nel megy a kukába. Legalábbis én biztos nem üzletelnék velük azok után hogy megfurják az üzletemet mással.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6017) negyven2 válasza Wesder (#6016) üzenetére


negyven2
veterán

Ha jól emlékszem akkor van olyan kitétel, hogy ha nem jön létre a felvásárlás akkor is kap az ABK 1-2 milliárd dollárt (pluszban még akkor az is megeshet, hogy Kotick marad ott ahol van)...

Vagyis az ABK vezetősége mindenképp jól jár majd, bármi lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#6018) .LnB válasza Bad Pritt (#6014) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most merül fel benned?!
A lobbi szerinted miről szól?! Okos emberekről, akik borzasztó jól tudnak ÉRVELNI? Ne vicceljünk már..
Az egy dolog, hogy a mi hatalmi szerveink hogyan működnek. De a korrupció nem magyar privilégium. A lobbi az pénz, zsarolás, érdekegyeztetés. ésatöbbi.
De a lényeg, a pénz. Minden arról szól.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6019) .LnB válasza Wesder (#6016) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Amennyiben csak Anglia nem egyezik bele. De minden más szervezet igen. Akkot a Microsoft, az ABK és a többi szervezet, együtt próbálnak beszélni, az Angolokkal. Megpróbálják meggyőzni őket, arról a kiinduló pontról, hogy fiúk, "nézzétek, mindenkinél átment a deal, ne csináljátok már". Ilyenkor vagy átgondolják, vagy valami apró kitételt, garanciát kérnek a Microsoft-tól.

De a Resetera-s bejegyzésben ez mind le van írva, amit múltkor linkeltem. :U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6020) hombre[EU] válasza .LnB (#6018) üzenetére


hombre[EU]
veterán

pontosan,politika. nem véletlen az sem,hogy a brazilok voltak az elsōk,akik mindenféle kritérium nélkül áldásukat adták a dealre :)
playstation europe hq londonban található, ahol általában jim ryan is :D

Life, Uh, Finds A Way

(#6021) ProEvoFan válasza Bad Pritt (#6014) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Szerinted aki zsebből kifizet 70 milliárd dollárt az nem tud többet ajánlani, mint a sony? ;]

(#6022) zozika84 válasza ProEvoFan (#6021) üzenetére


zozika84
őstag

Itt nem csak a pénz számít, hanem az is, hogy ki mekkora szereplő a videójátékok piacán...

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#6023) Bad Pritt válasza .LnB (#6018) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azért ez elég szép általánosítás. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#6024) .LnB válasza Bad Pritt (#6023) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Miért, szerinted mi a lobbi? És mit csinálnak a lobbisták?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6025) Bad Pritt válasza .LnB (#6024) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem kell ahhoz feltétlen korrupció, hogy egy cégnek nagyobb szava legyen akár állami szerveknél is, elég lehet az ismeretség, beágyazódás. Az elmúlt évekből a Boeing 737 MAX-ok kivizsgálása egy jó példa erre, nulla pénzmozgással sikerült majdnem eltussolnia a cégnek a gépek hibáit és ezzel a felelősségre vonást és ott nem szutykos CoD-okról volt szó, hanem százas nagyságrendben emberéletekről.

Más: ami most kezd érdekes lenni a briteknél, hogy ez a tegnap kikerült érvelés már nem szimplán platform előnyökről szól, hanem a Game Pass működéséről, szóval utolsó konspirációs komment részemről. :D Mi van, ha ennek az egésznek nem csak az a célja a Sony részéről, hogy megakadályozza a dealt, hanem hogy mélyebben belelásson az Xbox divízió működésébe? Itt már bőven nem pármillió játékosról meg CoD-ról beszélnek, masszívan vállalatfejlesztési kérdéskört érint a téma, hogyan működik a Game Pass, milyen szerepet szán neki a Microsoft, stb. A CMA kezd olyan szintre ásni, ami üzleti titkokat érint az Xbox vezető termékének működési modelljével és jövőjével kapcsolatban, ami azért kicsit meleg szerintem ahhoz képest, amiről az akvizíció szól.

Ami még bónusz vicces, hogy ez az egész Game Pass, mint külön platform téma a Bethesda felvásárlásnál sokkal relevánsabb lett volna az Orion miatt. Küszöbön a MS felhőalapú konzoljának bejelentése pletykák szerint, ezzel valszeg új előfizetési struktúra lesz GP-n belül, szóval két és fél éve bőven belefért volna a kérdés, hogy az Orion fejlesztése és integrálása mennyiben fogja befolyásolni a Game Pass szolgáltatás jövőjét.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#6026) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Activision Blizzard Receives Another Sexual Harassment Lawsuit

Ez már 2021-es téma, viszont számomra már kicsit fejcsóválós a timeline miatt: megtörténtek a helytelen dolgok, a nő jelezte a vezetőség felé és a kereset szerint egy hónapon belül kirúgták az embert, de ezt mégsem érzi elég gyorsnak, ezért szeretné jogi útra terelni. A Blizzard ezután jelezte, hogy a nő jelzése után 10 nappal már vége volt a csávónak, ez legjobb esetben is 8 munkanap. Ennél gyorsabban max Dredd bíró tudna érdemben reagálni egy ilyen helyzetre, szóval nem igazán értem, mi lett volna az elvárt sebesség? Azzal a lendülettel rúgják ki bemondásra? Most nyáron zajlott le az évtized pere pont egy ilyen fail miatt...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#6027) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#6028) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

RAZER EDGE Wi-Fi - 399.99 dollár
RAZER EDGE FOUNDERS EDITION - 499.99 dollár
RAZER EDGE 5G - Coming Soon

Link.

Szerk.:
Néhány hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#6029) EmThor válasza ρσгτσ (#6028) üzenetére


EmThor
addikt

Nincs 350$ral túlárazva :F

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#6030) ρσгτσ válasza EmThor (#6029) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Majd beteszik az amcsiknál egy előfizetéses csomagba és akkor csak kicsit lesz bukás. :D

ZX Spectrum - Commodore 64

(#6031) opr válasza ρσгτσ (#6028) üzenetére


opr
veterán

Lol, ezen az áron ez egyszerűen komolytalan. Mondjuk razer, szóval lehetett erre számítani. Értelmetlen, de legalább drága...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6032) ρσгτσ válasza opr (#6031) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Szerintem kicsit túlvállalták magukat ezzel a hardverrel. Leginkább az soc -val. Semmi nem indokolja azt, hogy nagy erő legyen benne, ha az android és a stream/cloud játék a cél.

Vagy legalábbis én nem látok olyan dolgot, ami ezt indokolná.

Szerk.:
Amúgy a kontroller biztos jó cucc. Én Kishi -t használok és nagyon szeretem.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#6033) opr válasza ρσгτσ (#6032) üzenetére


opr
veterán

Igen, a hw választás is teljesen fura, semmi értelme. Azon felül már a marketingszöveg is erősen félrevezető, hogy aszongya hogy "android pc xbox AND cloud gaming"... Ami a valóságban igazából android and cloud. Se box, se pc címeket nem tud natívan futtatni.

A kontroller része biztos tényleg fasza lesz. Ha adni fogják külön, nagyon maximum 100usd körüli áron, annak még akár so-so lehet is értelme.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6034) Bad Pritt válasza opr (#6033) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Adják külön és 100 dollár. Én is gondolkodom rajta, mert azt mondják a tesztelők, hogy elég nagy improvement az első Kishihez képest, egy nagy hátránya van, hogy nem lehet olyan kicsivé összecsomagolni, ha az ember nem használja.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#6035) opr válasza Bad Pritt (#6034) üzenetére


opr
veterán

Na, annak úgy már lehet értelme, és ha tényleg fasza cucc, akkor az kb árban is van. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6036) ρσгτσ válasza Bad Pritt (#6034) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én pont ezért nem cseréltem le a V2 -re. Az első konkrétan a kabátom zsebében elfér. Bár én amúgy is elégedett vagyok vele.

Ez azért elég nagy különbség a két összecsukott állapotot nézve...:

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#6037) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#6036) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Lejárt közben a szerkesztésim...

A V2 előnye egyébként még az is, hogy sokkal több eszközzel kompatibilis. Amíg V1 -nél körülöleli a készüléket a két végén, addig a V2 -nél már annyira nem meghatározó, hogy mit teszel bele.

V1 -nél konkrétan belecsúszik az eszköz a két oldalán:

V2 -nél már ki is lóghat belőle. Mint ezen a képen a Fold:

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#6038) Golyo69


Golyo69
senior tag

Xbox és PS között van vmi kommunikációra lehetőség?
En boxon nyomom haver ps-en. Fifaznank egyet de jó lenne dumálni közben. Discord nincs Ps-en igaz?
Megoldhato valahogy a beszéd vagy felejtős? :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#6039) hombre[EU] válasza Golyo69 (#6038) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nincs in-game voice chat?

Life, Uh, Finds A Way

(#6040) Golyo69 válasza hombre[EU] (#6039) üzenetére


Golyo69
senior tag

Sztem nincs

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#6041) Wesder válasza Golyo69 (#6038) üzenetére


Wesder
félisten

Discord telefonon esetleg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6042) Golyo69 válasza Wesder (#6041) üzenetére


Golyo69
senior tag

Lehet az lesz

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#6043) Szabi®


Szabi®
addikt

Ez a Scorn nem lett egy nagy durranás, legalábbis ami a pontszámokat illeti. :N

(#6044) Wesder válasza Szabi® (#6043) üzenetére


Wesder
félisten

Messziről lehetett látni hogy egy semmi. Legalább az 1000 achipontot könnyen és gyorsan megadja.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6045) hombre[EU] válasza Szabi® (#6043) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ha indie és túl szép a játék (mármint AAA grafikára hajaz, nem art) akkor ott valami baj van a gameplay-jel, mindig :)

Life, Uh, Finds A Way

(#6046) Szabi®


Szabi®
addikt

Igen sajnos tényleg úgy tűnik hogy ez önmagában kevéske. H.R. Giger nem vitte el a vállán.
Lehetett volna ebből egy jó sci-fi, akár egy alien szál féleség is, de nincs tartalom sajnos, csak egy textúra halmaz.

(#6048) ρσгτσ válasza Bad Pritt (#6047) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezt olvastam múltkor, de mondjuk érthető is a Sony részéről. Szerintem.

Viszont tényleg hülyén jön ki az eddig olvasott kifogások után.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#6049) Bad Pritt válasza ρσгτσ (#6048) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jahm, önmagában ennek nem lenne hírértéke, de hozzácsapva a mostani pampogásukhoz elég érdekes képet fest a helyzetről.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#6050) ρσгτσ válasza Bad Pritt (#6049) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Volt korábban is erről hír. Akkor röppent fel, hogy a Nintendo részére is felajánlották. Aztán hogy ez mennyire igaz, az jó kérdés. Ezzel a hírrel együtt van rá sansz, hogy ott is csörgött a telefon.

ZX Spectrum - Commodore 64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.