Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) l.skywalker válasza Carlos Padre (#45) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szerintem legyél kíméletlenül őszinte, sokat segít azoknak, akik mindkét konzolt meg szeretnék venni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#52) Carlos Padre válasza opr (#49) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Pl konzol találgatós topik, melyik konzolt válasszam stb...

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#53) Carlos Padre válasza l.skywalker (#51) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#54) Szabi® válasza Carlos Padre (#53) üzenetére


Szabi®
addikt

Ez lenne a gyári skinje az XsX-nek :D :D

[ Szerkesztve ]

(#55) Wesder válasza Carlos Padre (#53) üzenetére


Wesder
félisten

Amúgy nem értem miért PC-n futott a demo.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#56) opr válasza Carlos Padre (#52) üzenetére


opr
veterán

Ezek közül ami itt megy, az mind off lenne, és jogosan lennénk kirakva. Nem véletlen, hogy a moderátorok se mondták, hogy ez egy rossz ötlet. Még ha rövid életű is lesz a topik kicsit, mert november/év vége után nem lesz neki sok értelme.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#57) Carlos Padre válasza opr (#56) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Akkor fog csak fellángolni, jönnek a DF videok.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#58) Def26 válasza Wesder (#55) üzenetére


Def26
félisten

mert ezt nem bírja el a 12TF

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#59) opr válasza Carlos Padre (#57) üzenetére


opr
veterán

Hmmmm, hát, akár az is lehet. Meglátjuk. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#60) Szabi® válasza Def26 (#58) üzenetére


Szabi®
addikt

Kíváncsi leszek milyen grafikákkal fogják promózni a konzolok erejét....12 Tflops már kis híján egy 2080 Ti.....

(#61) Def26 válasza Szabi® (#60) üzenetére


Def26
félisten

én aludtam egyet erre az agyrémre. Szeretem a boxot, de ez már nagyon nem az a banda akiket az xbox 360 -al megszerettem. :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#62) sp8787 válasza Carlos Padre (#45) üzenetére


sp8787
addikt

Most nem azert de sztem a tobbseg mar regen eldontotte melyiket veszi.
A nezt gen jatekok/library/friendlist/community mar ezt "reg" eldontottek akar ugy ,hogy bizonyos jatekok miatt akar ugy ,hogy egyesek 300 forintert akarnak minden sziszarral jatszani.

Esetlegesen vannak olyanok akik pl. ezzel a "d*gjuk meg a bekat" jatekkkal vagy mi a haraggal akarnak jatszani.

(#63) Szabi® válasza Def26 (#61) üzenetére


Szabi®
addikt

Elsilányult...Én egyébként abban voltam ,hogy a One x-re majd adnak ki külön címeket,mert az tényleg erős konzol volt ebben a genben,csak épp kihasználatlanul.Pár multiplatform cím volt amit 4k-ban tolt,és ennyi :(
Elengedte ennek a koznolnak a micro a kezét......Olyan mintha valami tök más projektet is csinálna ,és csak kis ideje jut a boxxal foglalkozni.
Amikor kijelentették ,hogy nem adnak ki több adatot az eladásokkal kapcsolatban,mindenki tudta ,hogy gáz van.

(#64) ProEvoFan válasza sp8787 (#62) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Amúgy ez a 300 forint még mindig megy?
Ha igen akkor ez nem valami nagy biznisz a felhasználókat leszámítva.

(#65) Carlos Padre válasza ProEvoFan (#64) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Kliensépítés és bebetonozás folyik.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#66) opr válasza sp8787 (#62) üzenetére


opr
veterán

Ezen viszont kavarhat, hogy ez lesz az első olyan generáció, ami úgy indul, hogy multiplatform címekkel tudsz játszani a haverokkal, mindegy, nekik milyen konzol (vagy pc) van. Pl ilyen a rocket league, a CoD, meg biztos van még bőven. Ez azért egy elég nagy újdonság, eddig ez tiotva volt. Ha tudatosul az emberekben, akkor ez tud alakítani a piacon.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#67) frankdelgado válasza opr (#66) üzenetére


frankdelgado
őstag

Hàla istennek a fortnite is ilyen.... :DDD

A crossplatform majd akkor lesz jo, ha ki lehet zàrni a pc felhasznàlókat. Sajnos a csalók sok bosszúsàgot tudnak okozni.....

(#68) opr válasza frankdelgado (#67) üzenetére


opr
veterán

Igen, amúgy pont ez a bajunk CoD-nál. Pár haverral szoktuk nyomni, fele ps, fele xbox. Jelenleg két opciónk van: jöhet mindenki, pc-sek is, vagy nem játszunk együtt. Ez így fos. De még mindig jobb, mint amikor csak az volt az opció, hogy nem játszunk együtt, vagy mindenkinek ugyanaz a konzol van, vagy méginkább sok embernek mindkettő.
Szóval az irány jó, aztán majd kinövi magát a dolog, ne felejtsük el, hogy a mostani játékok az első fecskék. Ez egy kísérlet. Alapvetően eddig az az eredmény, hogy jó dolog a multiplatform multiplayer, csak még van hova fejlődni. Szerintem a következő adag játék már okosabb lesz ilyen téren, legalábbis remélem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#69) Deck válasza opr (#68) üzenetére


Deck
titán

Alapból igaza van de PC-n a fov, több fps stb mind mind előny, + ugye a rengeteg csaló. De! Konzolon is vannak csalók, igaz nem annyian mint PC-n de sajnos vannak.

PS5

(#70) opr válasza Deck (#69) üzenetére


opr
veterán

Csalók voltak, vannak és lesznek, ez ilyen, viszont nem mindegy a mennyiség, illetve hogy egyáltalán csalónak kell-e lenned, hogy hatalmas előnyben legyél. Pc-n nem kell, így jobb lenne legalább opcionálisan teljesen külön kezelni őket. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#71) frankdelgado válasza opr (#68) üzenetére


frankdelgado
őstag

Jo a COD èn is szeretem, de azèrt ha beüt a bf6 ès modern hadviselès lesz, akkor ràcuppanok a nextgenen. :)

(#72) Deck válasza opr (#70) üzenetére


Deck
titán

Énis külön venném őket :K

PS5

(#73) F_Peter válasza ProEvoFan (#64) üzenetére


F_Peter
őstag

Már hogy ne lenne nagy biznisz? Ha 0 forint lenne, akkor is az lenne.

(#74) zkxdn


zkxdn
őstag

Tessék mostmár a Sanyi "Outdated" lett, pedig a konzol nagyon futyurisztik :( :( :DDD :DDD
-- [link] --

(#75) opr válasza zkxdn (#74) üzenetére


opr
veterán

Amúgy az a durva, hogy lehetne igazság abban, amit ír és mond, ha kevésbé lenne szemellenzős szegény.
Így csak egy kifacsart féligazság, egy idióta fanboy fröcsögés. Kár érte, mert nem kéne sokat változtatni a cikken, hogy értelmes és érdekes legyen. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#76) Szabi® válasza opr (#75) üzenetére


Szabi®
addikt

Nah meg ugye "" a fórum keretei ehhez már egyszerűen nem elegek. " :D
És amúgy tényleg.
Azt írja : A Halo karakter modellei alulmaradnak a The Last of Us 2 és Csucsimához képest.
Értem én ,hogy savanyú a szőlő,de már a God of War vagy Horizon sőt Uncharted 4 szintjét sem éri el a Halo,és ezek nem mai játékok....

Magyarázhat a gamepassról meg hogy a játékosok rosszul látják,hogy az a konzol a jobb,amelyiken jobb játékok vannak.
Sztem meg pont az a hülye ,aki nem ez alapján vesz konzolt.

(#77) opr válasza Szabi® (#76) üzenetére


opr
veterán

:DDD
Amúgy szerintem hosszútávon akár lehet is benne igazság, a game pass jelenleg egy erős érv. Csak...
Az a fránya "csak"...
Semmi garancia nincs rá, hogy a game pass ára a beetető időszak után is marad ilyen kedvező, sőt, konkrétan szerintem ez így bő 100 millió előfizető alatt egyszerűen nem tartható.
A game pass jó, de nem szabad elfelejteni, hogy ott nincs játék, ott szolgáltatás van. Ha úgy döntenek, hogy holnaptól nem játszol a kedvenc játékoddal, akkor nem játszol.
Stb stb stb, igazából lehetne sorolni bőven, és a játékok minőségét még nem is hoztuk szóba.

Ettől függetlenül továbbra is úgy gondolom, hogy a game pass egy nagyon erős ajánlat, nagyon jó hívószó, és lehet valamennyi piacrendező hatása, pláne most, hogy ennyi ember meg van anyagilag picit szorulva, a világon mindenhol.

De ez a linkelt cikk sajnos nem tesz igazságot, értelmes olvasó esetén többet árt a boxnak, mint használ, mert szemellenzős, a jelen formájában buta és taszító. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#78) F_Peter válasza Szabi® (#76) üzenetére


F_Peter
őstag

"Magyarázhat a gamepassról meg hogy a játékosok rosszul látják,hogy az a konzol a jobb,amelyiken jobb játékok vannak"

Pedig tényleg nem az a jobb konzol. Ez olyan mintha azt mondanánk az a jobb autó amiben van benzin, lehet jobb az üres tankos, csak hát nem megy messzire. 😀
Amùgy a cikk (meg úgy áItalában is az emberek) amit boncolgat, teljesen nézőpont kérdése, hogy ki mit keres a videójátékok világában.

A GP nekem nem azért tetszik mert nagy címek vannak benne, hanem azért mert olyan megközelítésű játékokat tudok kipróbálni amit soha nem tettem volna és nem egynél éreztem azt hogy, amit én keresek azok nem AAA játékok lesznek.

(#79) Szabi® válasza opr (#77) üzenetére


Szabi®
addikt

Igen ,de ebben a generációban már bizonyított a gamepass.Ez a szolgáltatás akkor lenne ütős ,ha minőségi lenne.A játékok milyenségének akkor is nagy szerepe van,ha olcsón jutunk hozzá.Előbb-utóbb akaratlanul is az ember többre vágyik.
Látod csak magyar szegletben mennyi csalódott box usert szült a tegnapi showcase.
És gyaníthatóan megint az lesz,mutatnak pár class gamet ,amitől megjön a kedv,aztán jöhetnek a konzol életének első negyedévében az indie klissék,közepes minőséggel.
Néha-néha cseppentve egy-egy Gearst,Halo akármit,fenntartva az érdeklődést.

Maga a szolgáltatás kis pénzzel,vagy pénznélkül,nem megy.
Nézd meg az Apple Tv-t ,szolgáltatást akartak adni az embereknek, dollár száz milliókba fájt nekik csak a mostani sorozatok egy-egy évada,de meg is adták hozzá a minőséget.
Jennifer Aniston részenként kap egymilkát az Apple-től,Steve Carell 900 ezer dollárt ,50 perces scene-enként.
A minőségnek ára van,ha abba nem talicskázzák a pénzt,érdektelenné vállik az egész.
És valószínűleg a Microsoft nem fogja talicskázni a pénzt.Az akarat halvány szikrája sem volt meg ,a One egész élet útja alatt.....

#78) F_Peter De a csalódott box felhasználókat nem lehet ezzel vigasztalni,ők onnan jönnek.
És elégedetlenek.Okkal.
Biztos van olyan akinek elég az,de vannak akik meg váltanak.

[ Szerkesztve ]

(#80) opr válasza Szabi® (#79) üzenetére


opr
veterán

Egyetértek, azzal a különbséggel, hogy nekem most úgy tűnik, hogy nem kevés pénzt talicskáztak a dologba. Szerintem a one szériát már rég elengedték, mondhatni feladták, elfogadták, hogy el lettek picsázva de nagyon, és akkor rematch.
Az most más kérdés, hogy amúgy önmagában sajnos az, hogy borítják bele a lét nem elég. Szóval szerintem lehet itt reális esély, ha a fordításra nem is, mert azért legyünk őszinték, arra kb nulla, de talán a szépítésre.
Lockhart + gp egy nagyon kedvező ajánlat lehet, ha jó áron adják.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#81) Carlos Padre válasza zkxdn (#74) üzenetére


Carlos Padre
veterán

És akkor az ember állja meg szó nélkül :N

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#82) Carlos Padre válasza Szabi® (#76) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez most nem lesz népszerű, de a Microsoft az "igénytelen" tömegeket célozza, akiknek jó a középszar is csak olcsó legyen és sok, mint a mekdönci és a többi junkfood. Le lehet nézni őket, de hatalmas arra is az igény, szóval hatalmas üzlet is kiszolgálni. Én biztos vagyok benne, hogy a Sony is ebbe az irányba viszi a ps now-t, azzal a különbséggel, hogy nekik van prémium kategóriájuk is.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#83) Wesder válasza Carlos Padre (#82) üzenetére


Wesder
félisten

Ezzel most kb azt mondod hogy a Sonyex címeken kívül minden màs középszar, mert az a kb 10-15 cím a különbség 7 év alatt a két konzol között. Ja kellenek ezek a címek, de ezzel csak azt a keménymegot tudod megformàlni aki csinàlja a hittérítést, illetve ugye crossplay hiànya miatt kénytelen vagy ugyan azt a konzolt is venni mert màshogy nem tudsz Bélàval fifàzni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#84) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Azt ugye ti is tudjátok, ha a Sony eljönni látja az időt, akkor simán piacra dob egy szolgáltatás csomagot és akkor kb ennyi volt a "miért érdemes venni Xbox" ultimét érvnek...
Egyelőre nincs róla hír, de én biztos vagyok benne, hogy lesz ilyen a ps5 érában.

[ Szerkesztve ]

(#85) Wesder válasza ProEvoFan (#84) üzenetére


Wesder
félisten

Nem szàmít, mert mint ahogy làttad most sem a konzol volt promózva, hanem a GamePass.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#86) sp8787 válasza opr (#80) üzenetére


sp8787
addikt

Mondjuk az goldolom vilagos ,hogy viszont ezzel a megkozelitessel valojaban nem 1 hanem 2 ellenfeluk van.

(#87) sp8787 válasza F_Peter (#78) üzenetére


sp8787
addikt

Ezt irtam fentebb.
Te se konzol veszel valojaban es sztem a tobbseg se azt vesz.

Persze lesz olyan aki csak a konzolokat nezi majd mint Sheldon.

(#88) keIdor


keIdor
titán

Most csak hangosan gondolkozom, csak nehogy ez a gamepassosdi azzal járjon, hogy minden stúdiónál a jövőben megvágják a keretet...
Olvastam máshol írták, hogy a Halo Infinite-re 500 millió dollár volt adva.
Nehogy az legyen, hogy ezt jelentősen megvágták közben, mert a GP-ből nem lesz annyi bevétel, ezért néz ki a Halo így. Meg lehet ez csak a kezdet, semmi másból nem volt gameplay, szóval...
Ez csak egy elmélet, de akár be is jöhet... Meg aztán ott a Lockhart is, ki tudja mennyire lesz az is megvagdalva hardver ügyileg, hogy alacsony legyen az ár. Nyilván abból terveznek többet eladni.
Nehogy a játékok minősége szenvedje el azt, hogy ennyire olcsó minden tőlük...

Pár hete mondta a Microsoft, hogy 12TF, de nem ez a lényeg, nem számít a TF a végén.
Jó nagy 180°-os fordulat, mert egészen eddig meg ezt a számot tolták, kb. december óta...
Vajon miért? :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#89) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Bizonyos játékoknál előny volt a GP. No man's sky bekerülés után 1 millióval nőtt a játékosok száma

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#90) Wesder válasza l.skywalker (#89) üzenetére


Wesder
félisten

A Descendens-ből is 4x annyi fogyott, mint GP elött. Jó oké, indie cím, de akkor is szép eredmény a fejlesztőknek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#91) Wesder válasza keIdor (#88) üzenetére


Wesder
félisten

Én azért a Halo-t megvàrnàm míg kijön, lehet tűrhetőbb lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#92) keIdor válasza Wesder (#91) üzenetére


keIdor
titán

Tudjuk milyen a játékfejlesztés, mennyi idő, 5 hónap alatt csodát nem érdemes várni.
Ha lenne szebb build, akkor azt mutatták volna meg.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

engem a ps5 érdekel (top class stúdiók), várok egy nintendo home console-t, a series x helyett pedig inkább az nvidia felé húzok mióta kijött ez a dlss2-csoda (remélem sztenderd lesz)...de azért érdekelne,hogy hol van a series x?
lehurrogtak mikor télen azt merészeltem írni,hogy nincsenek kint devkitek és ebbōl baj lehet, majd az elōzō (nem a heti) event után kiderült,hogy az egyik exkluzív cím készítōinél (talán scorn) még nem volt devkit a demóhoz...és most sem mutattak (vagy legalábbis nem erôsítette meg senki) series x-en futó gameplayt. kevesebb,mint 4hónap van a launchig, tudom hogy könnyen átportolják egykettō, de ennyire "jelentéktelen" számukra a gép :F
wesdernek lesz igaza, ezek nem is akarják eladni? :D

Life, Uh, Finds A Way

(#94) l.skywalker válasza keIdor (#92) üzenetére


l.skywalker
félisten

A vicc, hogy a show utáni 4K trailerben már szebb volt. Mondjuk ez az egész Halo fiaskó a hc fanokat és a kritikusokat érinti. Én úgy néztem végig hogy észre sem vettem hogy gyenge a grafika. Jön GP-be és úgy jó lesz One X-en is

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#95) hombre[EU] válasza l.skywalker (#94) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem vetted észre,hogy nincs kész vizuálisan? komolyan? :)
nincs volumetric light., GI, hiányoznak árnyékok(ami van nem jó), fényeffektek a környezeten, lod rendszer nem mūködik, sub hd textúrák, nincs mélysége a jeleneteknek, nincs még raytracing stb..
ez a játék sokkal jobban fog kinézni (egyszer). itt az a probléma (nekem),hogy ha a vizuál még nincs meg akkor a QA/debugging hol tart?? 3-4hónap múlva startol, ennek már lassan késznek kellene lennie

Life, Uh, Finds A Way

(#96) opr válasza sp8787 (#86) üzenetére


opr
veterán

Nem, ez most nem esik le. Ki a masik? Stadia?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#97) sp8787 válasza opr (#96) üzenetére


sp8787
addikt

Switch

(#98) ProEvoFan válasza l.skywalker (#94) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ne viccelj. :)
Valaki azt hitte hogy mobiljáték. :D

(#99) opr válasza sp8787 (#97) üzenetére


opr
veterán

A Switch az teljesen mas, nem veletlen van kulon kezelve, sokkal inkabb a ket "Tv alatti" konzol mellett veszik az emberek, mint helyett. Abszolut nem szamit konkurensnek se a sony se az ms szempontjabol.
Ezzel nem a switchet irom le, ne erts felre, egyszeruen mas kavehaz/mas celpiac. Meg a fostalicska stadia-t is hamarabb szoktak ellenfelkent emliteni, mint a switch-et, annyira kulon piacon mozognak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#100) zkxdn válasza opr (#75) üzenetére


zkxdn
őstag

Egyetértek van igazság a cikkben, de nekem a fanboyos viselkedése, na meg az "Outdated" jelző kicsit megnevetettet. :DDD
Kb minden egyes Sony Exc. game után már jönnek a számok, hogy hány millió ment el belőle meg hogy hol fogyott már el fizikális formában meg stb. Sony ezért hisz még az "Outdated" Konzolgenerációs/60 eurós/nagy tripla As gamekben mert egyszerűen a számok őket igazolják....
Persze pár éven belül sok minden változhat....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.