Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Madwe válasza Wesder (#1800) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt elmondták az elején, ps5 esetén sdrben vmi bug van a tone mappinggal, majd patchelik... hdrben ugyanolyanok.

(#1802) Wesder válasza Madwe (#1801) üzenetére


Wesder
félisten

Nem néztem meg, mert màr leírtàtok a lényeget.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1803) opr válasza Wesder (#1789) üzenetére


opr
veterán

A kettonek semmi koze egymashoz. Ez egy teljesen normalis utemterv, az masik kerdes, hogy a vegtermek minosege milyen. Fentebb kifejtettem, hogy nincs konnyu helyzetben az MS ilyen teren, pont a GDK termeszete miatt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#1804) kazuma921


kazuma921
aktív tag

Külföldi fórumokat olvasva azok jártak a legrosszabbul, akik Series X-et vettek a PS5 mellé pont azért, hogy majd a third party címek XSX-en jobban futnak. Bár aki megtudta venni day 1 mindkettőt, pont nem sajnálom. ;]

Egyébként, én mint felhasználó - és nem érdekel, hogy hardver hiányosság, vagy gyenge SDK vagy mi miatt rosszabb az élmény - kicsit csalódott vagyok. Nagyon meg vagyok elégedve a Series X-el, gyakorlatilag minden nagyon szuperül működik rajta, de nem értem a Microsoft és Phil Spencer nyáladzását sem a "Most powerful console" szöveggel, sem a "Games plays best on Xbox" szlogennel, és a a terafloppos, RDNA 2-es keménykedés is visszaüt, nagyon durván. Inkább az Xbox Division marketing..hazugságai (?) azok, ami egy kicsit negatívan érint. Mondhatnak igazából bármit, de egy kicsit kételkedem a first party címeikben is. Nem hiába lett eltolva az a Halo Infinite. DE NE LEGYEN IGAZAM! Ez csak a saját elmélkedésem. A fórumok, twitter eléggé fel van robbanva, rengeteg a csalódott felhasználó. Remélem reagálnak rá valamit Phil báttyóék.

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#1805) Wesder válasza kazuma921 (#1804) üzenetére


Wesder
félisten

Adjak egy szàzas zsepit hogy jobb legyen?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1806) AxBattler


AxBattler
félisten

Vizsgálja az Amazon, hogy ki cserélte rizsre a Playstation-szállítmányait :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1807) ImACeltic válasza Wesder (#1805) üzenetére


ImACeltic
őstag

Neked mért kell sok esetben ilyen stílusban beszólnod egy embernek, aki csak leírta a véleményét, ami ráadásul tényeket tartalmaz?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1808) kazuma921 válasza Wesder (#1805) üzenetére


kazuma921
aktív tag

Úgy tűnik sehol nem lehet ezen a fórumon véleményt nyilvánítani, anélkül hogy valakinek lenne valami savanyú megjegyzése.
Van zsepim köszönöm, miután telefújtam, viheted.

[ Szerkesztve ]

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#1809) Wesder válasza ImACeltic (#1807) üzenetére


Wesder
félisten

Nem azzal van bajom egyébként, hogy igaza van. Engem is bosszant ez a balfaszkodàs, amit az MS leművel, na de nem azért, mert így a Sony a jobb, hanem màr rohadtúl unom az àllandó Xbox fikàt. Ez most nem Kazumànak szól, hanem àltalànossàgban. Hanyadik jàték is az, ahol alulmarad zsinorban, 4.-5.?
Majd megint ez lesz az egész generàció alatt hogy szarazikszboksz, mert a PS gyengébb, mégis jobb. Valamiért a kezdeti balfaszkodàsokat sehogy se lehet lemosni. A One-t is végigkisérte a kezdeti szerencsétlenkedés keltette negatív visszhang, pedig màr köze sem volt ahoz, amit igértek, vagy màshogy lett behozva, és az emberek örültek neki.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1810) karmaresz válasza Wesder (#1809) üzenetére


karmaresz
senior tag

Adjak egy szàzas zsepit hogy jobb legyen? ;]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#1811) Wesder válasza karmaresz (#1810) üzenetére


Wesder
félisten

Màr elhasznàltam a sajàtom, jól jönne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1812) ImACeltic válasza Wesder (#1809) üzenetére


ImACeltic
őstag

Szerintem most normális hangnemben lett elmondva, hogy a Micronak megint nem kezdődik túl jó a generáció. Ha itt anyázás meg szarozás lett volna, akkor oké. A Micro meg igenis szedje magát össze mert ha nem, akkor ilyen vélemények fognak születni.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1813) Wesder válasza ImACeltic (#1812) üzenetére


Wesder
félisten

Mondom nem azzal volt bajom, amit mondott, mert igaza van.
Szerintem feleslegesen csalódott, mert többet vàrt mint kellett volna. MS-től semmit sem szabad vàrni, és akkor nem csalódhatsz.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1814) -FLY-> válasza Wesder (#1813) üzenetére


-FLY->
őstag

Fejlesztők is lemondhatták volna a projektet, hogy nem tudják értékelhető minőségben megcsinálni, köszönhetően az ms-nek, és ennyi. MS és fejlesztő oldalról is éghet a pofa.
Visszavásárlós program a minimum lenne, ha nem sikerül ezen változtatni záros időn belül szvsz.

(#1815) Likro


Likro
friss újonc

Van az új generiációs XBOX controllernek valami újítása? olyanra gondolok, mint a heptikus visszajelzés a PS5-nek, vagy csak egy újabb formatervezés jött hozzá, az előzőhöz képest új funkció nélkül? :))

(#1816) Madwe válasza Likro (#1815) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kapott egy share gombot

(#1817) Wesder válasza Likro (#1815) üzenetére


Wesder
félisten

Làgyabb a rezgés, textúràzott ravasz és markolat, share gomb, kisebb. Semmi extra.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1818) -FLY-> válasza Likro (#1815) üzenetére


-FLY->
őstag

Tud rezegni a ravasz, pl ilyen abs érzetet ad fékezéskor.

(#1819) Madwe válasza -FLY-> (#1818) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt előző genes is tudta már, nem?

[ Szerkesztve ]

(#1820) Wesder válasza Madwe (#1819) üzenetére


Wesder
félisten

Persze.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1821) -FLY-> válasza Madwe (#1819) üzenetére


-FLY->
őstag

vérpista kiemelte, hogy már rezeg, ezért gondoltam, hogy új. Előző gen nekem nem volt, csak azelőtti, meg azelőtti. Ez meg lehet, az utolsó. :DDD

(#1822) ImACeltic válasza Wesder (#1813) üzenetére


ImACeltic
őstag

Jó érzés lehet Xbox fannak lenni. :D

Amúgy én se vagyok Xbox hater, mivel azt sem zárom ki, hogy amikor a Micro kiizzadja magából azt a 3-4 exkluzív játékot, akkor beruházzak egy Series X-re. Egy jó Forza Horizon vagy Motorsport, egy Hellblade 2, egy Avowed azért csalogató számomra is. Na meg az, ha sokáig lesz Micro exkluzív a Stalker 2. A Bethesda kérdésről ne is beszéljünk. A game pass engem annyira nem izgat. Én nem egy könyvtáron végig nézve szoktam eldönteni, hogy mit játszak következőre és ebből a szempontból nem jó a game pass mert ki-be kerülnek a játékok.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#1823) VTom válasza Wesder (#1794) üzenetére


VTom
veterán

Ha feljavítják a grafikkent, akkor nálam instant buy. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1824) Wesder válasza VTom (#1823) üzenetére


Wesder
félisten

Elvileg Remake + Remaster Bundle, de ugye még nem hivatalos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1825) EnterR válasza VTom (#1823) üzenetére


EnterR
veterán

Az a baj, hogy a matek se jön ki. $69.96 a játék, de használj fel $60-t Amazon Reward kártyával és fizess $0.00-t. Ez egy elég rossz baki a kép szerkesztőjétől.

GamingLeaks-en is esik a színvonal, sajnos.

PSN ID: marquuard

(#1826) Madwe válasza EnterR (#1825) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, ennek így kéne kinéznie :)

(#1827) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

simán 5+millió darab az elsō negyedévben, ami alapján (ha a gyártás folytatódik) a 20M-t is karcolhatja az elsō 1 év alatt.

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1828) VTom válasza Wesder (#1824) üzenetére


VTom
veterán

Erról közben kiderült, hogy fake sajnos.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1829) hombre[EU] válasza VTom (#1828) üzenetére


hombre[EU]
veterán

miaz,hogy fake? meghekkelték a twitter fiókját? :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#1830) Madwe válasza hombre[EU] (#1829) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én se értem h lehetne fake :) [link]

(#1831) balazs025 válasza Madwe (#1830) üzenetére


balazs025
senior tag

Azt azért nézzétek meg, hogy mire válaszolt. :DDD

(#1832) oriic válasza hombre[EU] (#1829) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jaoemberek a Red Dead Redemptionrol volt szo. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1833) kazuma921 válasza oriic (#1832) üzenetére


kazuma921
aktív tag

(lol)

We aren't welcome in the heavens, our place is down there.

(#1834) Madwe válasza balazs025 (#1831) üzenetére


Madwe
nagyúr

reggeli kávé elött voltunk, lebuktunk :D

(#1835) hombre[EU] válasza oriic (#1832) üzenetére


hombre[EU]
veterán

mivan? :D hát ott az egész beszélgetés, milyen reddead?

f**k, megint belefutottam :DD

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1836) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Sziasztok

nagyon régóta nem használtam konzolt, most szívesen játszanék és a kínálat miatt inkább egy boxot vennék. Néztem pár Series X/S összehasonlítást, ami feltűnt hogy az X azért szebb és részletgazdagabb képet ad, de nem tudom valós körülmények között amikor az ember játszik ez az előny mennyire érvényesül. Gondolom azért más mint amikor kizárólag a tesztben a különbségekre figyelsz... itthon a 4K TV csak 60hz, de van monitorom ami 120 hz viszont a méretek miatt inkább maradnék a TV előtt játszani. Szóval nem tudom ilyen körülmények közé melyiket érdemes venni? :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1837) Madwe válasza Elektrosokk (#1836) üzenetére


Madwe
nagyúr

4k mellé xsx-et, mindenképp :) már csak a tárhely miatt is megérné, de a plusz erőből is profitálsz.

[ Szerkesztve ]

(#1838) hombre[EU] válasza Elektrosokk (#1836) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ha nem csak ~1évre tervezel akkor X

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1839) F-ECT$ válasza Elektrosokk (#1836) üzenetére


F-ECT$
titán

Hosszú távra mindenképp az X, megéri azt a 70k felárat. Ha nincs, vagy nagyon szűkében vagy a pénznek, akkor 1-2 évre jó lehet az S is persze, de ott kisebb felbontásra és alacsonyabb fps-re kell számítani.

Dive ever, work never.

(#1840) VTom válasza Elektrosokk (#1836) üzenetére


VTom
veterán

Még egy szavazat az X-re. X marks the spot, ugyebár. :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1841) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

ok , meggyőztetek, köszi mindenkinek! :D :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1842) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Hangra a boxhoz esetleg van ennél ( Astro ) jobb vagy olcsóbb ajánlott eszköz ?

Van egy mozgáskövetéses 3D fejhallgatóm amivel szívesen használnám, de látom ez nem lesz plugandplay.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#1843) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

kicsit elmaradtam és most sikerült bepótolni a Versus összehasonlításokat a két gép között...hát a PS5 engem is meglepett, nagyon konzisztens a teljesítménye.
csak egy dologgal nem lehet megmagyarázni (ssd, rossz sdk, órajel blablabla), de nekem gyanús volt már régebben is,hogy semmit sem tudunk a PS cpu-járól. vagyis annyit,hogy az I/O complexnek köszönhetōen szinte automatizált és minimális lehet a cpu terhelése a gépnek adatforgalom szempontjából.
illetve olvasgattam régebbrōl pletykákat,leakeket és szembejött ez is->Sony Is Working On AMD Ryzen LLVM Compiler Improvements - Possibly For The PlayStation 5
ez mellett ugye volt a "Navi a Sonynak készült" pletyka amibōl ki tudja mi igaz,mi sem, de mindenesetre eléggé benne voltak ebben az AMD generáció váltásban és akár ebbōl is adódhat ez a meglepō teljesítmény. mert szerintem inkább a PS-é a meglepō, a SeriesX inkább hozza a kötelezōt (pl. amit vártam)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1844) F-ECT$ válasza hombre[EU] (#1843) üzenetére


F-ECT$
titán

10-20% nyers számítási kapacitás különbséget bőven ellensúlyozni tudnak szoftveres oldalról.

De még nagyon az elején vagyunk, később változhat az eredmény. Mondjuk óriás különbség nem lesz szerintem, pár % előny lesz az egyik vagy másik oldalon a cross platform címeknél.

Dive ever, work never.

(#1845) VTom válasza F-ECT$ (#1844) üzenetére


VTom
veterán

Egyelőre stabilabb a PS5, még olyan címeknél is, amik állítólag optimalizálva lettek XsX-re (Valhalla)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1846) Def26 válasza F-ECT$ (#1844) üzenetére


Def26
félisten

ha csak a gpu oldalt nézzük, baromi nagy a különbség. Én őszintén szólva simán arra tippeltem, hogy behozhatatlan előnye lesz ez a boxnak. Kíváncsi vagyok mennyivel fizettek többet AMD -nek ezért (konzolonként) és mit gondolnak erről ma az első tesztek után. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1847) hombre[EU] válasza F-ECT$ (#1844) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ezt a 10-20%-ot a GPU-ra érted? mert ott pont hozza a kötelezōt, hasonló teljesítményt (DMC-ben pl 4K-ban a SX stabilabb)...inkább a magasabb framerate-nél rakoncátlankodik, ahol lehet a gpu ki sincs használva teljesen,mert nem kell. alacsonyabb felbontáson (~1080p) a cpu-n van a teher, küldeni az infot.

Life, Uh, Finds A Way

(#1848) F-ECT$ válasza hombre[EU] (#1847) üzenetére


F-ECT$
titán

Bármire vagy mindenre. Szoftverfejlesztéssel (is) foglalkoztam, egy 3 soros programot is meg lehet úgy írni, hogy percekig fusson meg úgy is hogy a másodperc tört része alatt végezzen ugyanazon a gépen. Ezek meg több tízezer soros cuccok.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#1849) -FLY-> válasza Def26 (#1846) üzenetére


-FLY->
őstag

XSX tábor egy része forr, ahogy olvasgatok. Mondjuk első ránézésre hihető volt, a világ legerősebb konzolja szlogen és még nincs is minden veszve mondjuk (ez a szlogen többet ártott, mint használt sajnos).
De szerintem itt olyan különbség nem lesz, mint az one x és 4 pro között.
Kíváncsian várom, hogy 3-4 év múlva milyen gépekkel jönnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1850) F-ECT$ válasza -FLY-> (#1849) üzenetére


F-ECT$
titán

Milyen játékoknál volt érezhetően nagy különbség a onex és a 4 pro között?

Dive ever, work never.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.