Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51518) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali! Ide jövök, mert a D90 topik 3 éve leült..... :U Hátha tudtok okosságot mondani.
Van egy Nikon D90-es gépem, ha jól emlékezem 11 éves. Nem sok kilóméter van benne, az utóbi pár évben mióta a telefonok vállalható képeket készítenek, egyre ritkábban került elő, kb. 10e. expónál tart. Ma este elvittem egy kis csapatépítő évvégi buliba, mégis, jó ha van vaku. Szépen megvilágított terem, én meg alig bírtam pár képet lőni, mert egyszerűen nem talált fókuszt. Nagy nehezen, néha fél perc után megtalálta. Egyszerűen nem működött az automata élességállítás. Sajnos így 50 fölött a szemem sem az igazi, 20 éve még lazán áttettem volna manuális élességállításra a gépet ilyen szituba, de már nem ilyen egyszerű.... :B
Így visszagondolva előtte kinti fotózáskor is bizonytalan volt már az élességállítása, de bőven használható. De teremben, benti fénynél elvérzett.
Nikon D90 a kitben hozzá adott 18-105 VR obival. A fókusz segédfény világít, hallatszik a halk surrogás, hogy valamit dolgozik az objektív, legtöbbször hiába.
Itthon levettem az optikát, megpucoltam az érintkezőket, régen hallottam ilyesmi hibáról, hogy érintkezési probléma okozta. Semmi nem változott.
Akkumulátor fullra töltve.
Szervizeltetni nem hiszem hogy érdemes, lássuk be, eljárt felette az idő.
Tudtok ilyesmi típushibáról esetleg? Akkor nem keresem a hibát tovább.
Érdemes még valamit megnéznem?
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.