Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58548) Kam1kaze válasza nfsu17 (#58460) üzenetére


Kam1kaze
tag

Van megoldás a Firefox frissítés teljes kikapcsolására. Én lassan 2 hete alkalmazom és tökéletesen működik, értesítést se kapok, hogy van újabb verzió.

E szerint lett megoldva.

1.) Létrehozni egy "distribution" mappát, ahova telepítve van a Firefox, ahol a "firefox.exe" található.
2.) Szövegszerkesztőt (pl. jegyzettömböt) megnyitni és bemásolni ezt:
{
"policies": {
"DisableAppUpdate": true
}
}

majd elmenteni "policies.json" fájlként az előbb létrehozott "distribution" mappában.
3.) Amennyiben a művelet közben meg volt nyitva a Firefox, indítsuk újra a böngészőt.

Ezek után, a beállításoknál az fog szerepelni a frissítések résznél, hogy "A frissítéseket a rendszergazda letiltotta".

Feltöltöttem, amit én készítettem, így letöltés után, elég csak kitömöríteni a "distribution" mappát, ahova telepítve van a Firefox, ahol a "firefox.exe" található.

Emiatt gondolkodtam, hogy böngészőt váltok, mert már idegesített, hogy mindig rá kell nyomnom, nem akarok frissíteni. Most, hogy megoldódott, jött ez a bővítményes probléma, amit remélhetőleg lassan kijavítanak.
Viszont még egy dolgot nem tudtam megoldani, hogy az AliExpress oldal lefagy, egy idő után nem tölt be rendesen, majd 5-10 perc múlva megint jó, aztán ismét "lefagy" az oldal. Kettő gépen is, más verziójú Firefox és operációs rendszer alatt is. Kipróbáltam, amit ajánlott itt valaki, hogy az about:config-ban a security.ssl.enable_ocsp_stapling értékét false-ra állítottam, talán ritkábban adta meg magát az oldal, de nem lett jó. Más böngészőnél nem jön elő ez a probléma, így lehet, hogy több mint 15 év után rákényszerülök, a böngésző váltásra. Csak annyira megszoktam...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.