Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) _DiEGO_ válasza Orionk (#33544) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Az oldal tulajdonosa adott neked IP blokkolást ! Talán rosszul viselkedtél , trollkodtál , besokalltál... véletlen nem bannolnak usereket :U

(#33552) Buszos


Buszos
tag

Szervusztok!

Küzdök egy géppel, ami Firefoxban és IE10-ben a youtube videokat nem játssza le, pár másodperc után leáll a lejátszás, java hibával. Három napos gép és rendszer, merre keresgéljek? 500GB cuccot kéne lementenem, visszaraknom reinstall esetén.

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#33553) Joshi válasza Steelmanus (#33545) üzenetére


Joshi
titán

Köszi. Eddig úgy néz ki hogy a ProtectedMode kikapcsolása segített. :K

(#33554) Krystal_s válasza Steelmanus (#33537) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen most már biztos, hogy nem CCleaner a bűnös :) ,(holott ezen a gépen, csak akkor lesz némítva YT, miután CC-t futtatom). Másik gépemen még a 4.02 CCleaner van fent és most ott is alapból némítva vannak a YTube videók.
Már megszoktam, hogy YTube is egyre rosszabb a sok újításai miatt, pl nagyon zavar, hogy a minőséget már nem lehet 1 kattintással átállítani...eddig sokkal kényelmesebb volt. Szerencsére YTCenterben lehet variálni, hogy mi legyen az alap, de nekem notin alapvideóknál elég volt a 480p és ami nagyon érdekel, ott állítom a legnagyobbra...
Ami most igazán kezd zavarni, az az, hogy nem tudom ezen a gépen frissíteni a Firefoxot 22 óta a hülye nagyítás okosságuk miatt, about:config átírás nem elég, külön plugint pedig nem akarok használni a betűkre. :)

(#33555) scope2007 válasza brugo (#33550) üzenetére


scope2007
addikt

nem "koptatja" jobban, mint más..
mint sokan mások, én is a ramba helyeztem át a cache tartalmát a disk cache kikapcsolásával.

én a lastpass jelszókezelőt használom, ebben van autofill opció, ami magától be is léptet pl emailekbe, yt-ra... szóval mindenhová ami be van allítva...
beépülóje is foxhoz!
első program amit felteszek minden fox telepítés alkalmával. must have

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33556) Steelmanus válasza Joshi (#33553) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szívesen, hagyd is igy egy jo ideig, mert hogy mikor fogjak orvosolni a hibat az kiszamithatatlan.

(#33554) Krystal_s A CC-vel mar nem foglalkozom, nem hasznalom a Firefox-ra utalo opcioit mar nagyon regota, es nem is fogom, ezaltal nem is vettem eszre hogy valtozas van a YT-on mert nalam hangal indultak a videok, annak ellenere hogy valamit valtoztatott a Google.
A bongeszovel kapcsolatban. Egyre tobb olyan funkciot valtoztatnak meg amit sokan hianyolnak, ezert valamilyen modon visszaallitjak a regi megszokottra, de visszafele nem fejlesztenek :) Igy vagy megszokja az ember, vagy kuzd meg a regi opciok miatt, amig fel nem adja, a fontok nagyitasa is ilyen, vagy maradsz a 22-nel, vagy hasznalsz kiegeszitoket mert maskent nem megy.

(#33558) brugo válasza scope2007 (#33555) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat .

(#33559) Orionk válasza _DiEGO_ (#33551) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

köszi

Hogyan tudnám ezt az IP cím megszüntetést kivédeni ?, hogy újra meg tudjam nyitni a weboldalt ?

Hallottam, hogy vannak programok, amik megváltoztatják az IP címet. Esetleg a modemben kellene beállítani, hogy másik IP címet osszon ki a gépemnek ?

(#33560) _DiEGO_ válasza Orionk (#33559) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Hááát , max valami hasonlóval mint emez : [Hide IP 3.7.8.2]

Ezzel az ingyenes programmal egyszerűen eltüntetheted az IP-címedet, így mások számára nem látható. Ez a legjobb módja annak, hogy online rejtve legyünk.

[IP cim csere - video]

(#33561) csako válasza Orionk (#33559) üzenetére


csako
veterán

Keress egy proxyt, szerintem.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33562) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Az a hiba jelenség, hogy néha, (magától), google találatot megnyitva, nem nyitja meg új lapon. Előjön az új lap, de fehér, mintha keresne valamit, újrapörög és fehér. Frissítésre is.
És innentől kezdve semmilyen google találatot nem lehet megnyitni. De cak azt. Más lapon, egy hivatkozásra kattintva azt megnyitja.

Ilyenkor csak a firefox újraindítás segít. Aztán egy darabig megint működik. De kb. 5 találat megnyitása után, megint ugyan ez.

Valaki már találkozott ilyennel? Mi lehet a hiba?
(W7, firefox frissítve. Reinstall után is ugyan ez a hiba van.)

free your mind

(#33563) HZoli87


HZoli87
veterán

Jelentem, YouTube néma hangerő javítva.

(#33564) DS39 válasza HZoli87 (#33563) üzenetére


DS39
nagyúr

megjött az eszük :)

(#33565) #27441408


#27441408
törölt tag

hali , segítsetek légyszives, hogy lehet a rókának megmondani, hogy általánosan minden megnyitott lapot a megadott értékre nagyítson ? Hol állíthatom be? köszi

(#33566) Visormail válasza #27441408 (#33565) üzenetére


Visormail
addikt

[link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33567) Orionk válasza csako (#33561) üzenetére


Orionk
senior tag

Mit értesz az alatt, hogy keressek proxy t ?

köszi

(#33568) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Hogy tudom azt beállítani, hogy az egér középső gombjával megnyitott füleket ne töltse be a háttérben, vagyis ne fogyassza el az összes ramomat ha sok oldalt megnyitok?
Helyette csak akkor töltse be az oldalt, ha rákattintok az adott fülre az egér bal gombjával.

(#33569) Orionk válasza _DiEGO_ (#33560) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi

(#33570) _DiEGO_ válasza Orionk (#33569) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Valamelyik összejött ezekszerint :R

(#33571) Visormail válasza HXY (#33568) üzenetére


Visormail
addikt

Ez ki van pipálva? Beállítások/lapok/csak kijelöléskor töltse be a lapot.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33572) TommyGun


TommyGun
őstag

Nem feltétlen firefox de azért mégis. Szeretnék mindent menteni új gép miatt. Mozzbackupot szoktam de nemrég néztem hogy 2011-es a leguccsó stabil (1.5.1), és a béta is 2012-es már (1.5.2)...használja még vki ezt? Gond nélkül lement mindent thunderbirdből és firefoxból is? Nem szeretnék pórul járni.
Köszi az infót előre is :R

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#33573) kispx válasza TommyGun (#33572) üzenetére


kispx
addikt

Ment.
Mivel csak a profil mappa megfelelő fájljait tömöríti össze, azért nem kell neki évente frissülnie.
De ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor a profill mappát kézileg mentsd le.

[ Szerkesztve ]

(#33574) vlevi válasza TommyGun (#33572) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha az appdata/roaming/mozilla/firefox/profiles konyvtar megvan, akkor abban benne van minden, ami a firefoxnak kell. Az uj gepen bemasolod ezt a konyvtarat, es kesz. Az appdata/local/mozilla konyvtarban azthiszem csak a cache es egyeb nemfontos dolgok vannak. De ha lemented, es visszamasolod, abbol baj nem lehet.

(#33575) TommyGun


TommyGun
őstag

köszi :R

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#33576) Fecogame


Fecogame
veterán

Van valami kiegészítő arra, hogy adott időpontban mindig bezáródjon a Firefox? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33577) kranazoli


kranazoli
senior tag

SG-n tettem fel a lenti kérdésem Firefox topic-ban. Nem nagyon ismerek erre topic-ot. Ha tudtok vmit, légyszíves osszátok meg Velem.

Gyermekvédelem?

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#33578) Matthewus válasza kranazoli (#33577) üzenetére


Matthewus
őstag

(#33579) mrszitya válasza kranazoli (#33577) üzenetére


mrszitya
senior tag

Vírusirtók némelyikébe is szokott lenni ilyesmi (pl. F-Secure Internet Security), vagy mondjuk alternatív DNS-szolgáltatók egyik-másika is képes erre (pl. az ingyenes Norton DNS ). Firefox kiegészítőket is lehet találni itt.

(#33580) kranazoli


kranazoli
senior tag

Köszönöm szépen. :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#33581) madrac válasza mrszitya (#33440) üzenetére


madrac
őstag

Már jóideje katasztrófa az FF memória felhasználása, de úgy látszik csak az a fontos, hogy 2 új apróság miatt gyorsan verziót tudjanak ugrani, az már nem, hogy hány új durva hibát raknak bele és azokat mikor javítják ki. Szerintem nem csak a képekkel van baja, hanem minden tartalommal, pl. a letöltések is mintha ott maradnának a memóriában. disk cache 0.
Egész nap ment ma az FF a gépemen és most 1,3 GB-ot eszik a RAM-ból! Elképesztő!

(#33582) Steelmanus válasza madrac (#33581) üzenetére


Steelmanus
addikt

Lehet hogy valamelyik kiegeszitod okozza a memoriaszivargast. Probald letiltott kiegeszitokkel magara hagyni a bongeszot hosszabb idore, es akkor kiderul. Az hogy a lemezcache-t 0-ra allitod meg keves, az about:configban is modositani kell.
browser.cache.disk.enable False
browser.cache.offline.enable False
Ez uj bejegyzes, Egesz:
browser.cache.memory.capacity pl. 524288 Ez a beallitas 512 MB-ot allit be cache-nek.
scope2007 irt is errol a Logout-on, Ő dinamikusnak allitotta be.

(#33583) mrszitya válasza madrac (#33581) üzenetére


mrszitya
senior tag

Azt azért tegyük hozzá, nemcsak a Firefox tehet a nagy memóriaigényről. A modern weboldalak rengeteg scriptet, képet, videót, zenét, vagy egyéb html5 cuccost tartalmazhatnak. Egy komoly, mai webszájt forrása olyan összetett, hogy simán felérhet egy kisebb szoftver programkódjának a bonyolultságával.
Nem mellesleg az átlagjúzer is egyre több lapot nyit átlagosan a böngészése során.

Miután ma már PC-t nem kap az ember olyan 4 GB-nál kevesebb RAM-mal, (sőt a telefonokkal is ez lesz lassan,) van hely a böngésző számára a memóriában...

Egyébként a memóriaigény kordában tartására külön projektet csináltak 1-2 éve, azóta rengeteg hibát orvosoltak, többek között egy csomó ismert kiegészítő memóriaszivárgását tárták fel (pl. Adblock Plus).

(#33584) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nem tudom törölni az előzményeimet. Illetve tudom, de gép újraindítása után ugyanúgy ott vannak a böngészőben. Ez mitől van?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#33585) kispx válasza Winner_hun (#33584) üzenetére


kispx
addikt

Nézd meg a profil mappa méretét, majd töröld az előzményeket. Majd nézd meg újra a profil mappa méretét. Csökkent? Gép újra indítása után megegyezik a mérete?

Sync-et használsz?

(#33586) HXY válasza Visormail (#33571) üzenetére


HXY
addikt

Nagyon köszönöm!

Azt hittem, hogy az about:config oldalon kell valami szerkeszteni, nem gondoltam volna, hogy 3 kattintás az egész.

És Chrome-ra nincs valami megoldás?

Visormail
Ez ki van pipálva? Beállítások/lapok/csak kijelöléskor töltse be a lapot.

HXY
Sziasztok!
Hogy tudom azt beállítani, hogy az egér középső gombjával megnyitott füleket ne töltse be a háttérben, vagyis ne fogyassza el az összes ramomat ha sok oldalt megnyitok?
Helyette csak akkor töltse be az oldalt, ha rákattintok az adott fülre az egér bal gombjával.

(#33587) Visormail válasza HXY (#33586) üzenetére


Visormail
addikt

Talán a chrome topikban jobban tudnak segíteni, én nem használom.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33588) Ablakos


Ablakos
őstag

A letöltési listával lett gondom. Telepítettem letöltést kezelő kiegeket(több szál stb.), de meguntam és úgy döntöttem jó a hagyományos. Most a letöltési lista mindig üres és a töltéseket csak a tálcán levő aurora ikon bezöldülése jelzi. Hogy kapom vissza listát?

(#33589) HXY válasza Visormail (#33587) üzenetére


HXY
addikt

Csak kiegészítőt ajánlottak a múltkor, én meg inkább natív megoldást keresnék.

(#33590) Visormail válasza HXY (#33589) üzenetére


Visormail
addikt

Na de a chrome nem firefox :)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33591) Steelmanus válasza Ablakos (#33588) üzenetére


Steelmanus
addikt

A letoltesi kiegeszito maradvanyai bent maradtak a bongeszoben. Vagy visszateszed a kieget. es ujra beallitod hogy a regi legyen, vagy a Sugo menubol az Ujrainditas letiltott kiegeszitokkel opciot hasznalva kapsz egy alap beallitasokkal indulo bongeszot es ujra telepited a tobbi kiegeszitot.
Azert elotte ezeket ellenorizd az about:configban:
browser.download.useToolkitUI false
browser.download.manager.retention 2
A kepen nem a beepitett nyilacska van

Es a letolteseket a Konyvjelzo mappaban talalod meg.

(#33592) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Üdv. Legújabb (24) róka angol nyelvű, nem tudom magyarra változtatni. Hogy kell? Language pack lent van (hu), de nem használja.
Amúgy portable

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#33593) Ablakos válasza Steelmanus (#33591) üzenetére


Ablakos
őstag

Köszi. Sajnos hiába babráltam a about:configgal, alapbeállítás lett a vége. :R

(#33594) _DiEGO_ válasza Kuruc2 (#33592) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szedd le innen a magyart :C és ezt telepítsd ...

[Mozilla Firefox 24 magyar]

és hozzá a friss: [Adobe Flash Player 11.9.900.117]

[ Szerkesztve ]

(#33595) Đusty válasza _DiEGO_ (#33594) üzenetére


Đusty
addikt

Szent habakukk 24-nél tart? Nekem még a 10-es van :-), és nem engedtem frissíteni mert a következő néhány teljesen idiótán változtatta meg a megszokott kinézetet. Valaki tudna linkelni 2 képet, hogy hogy néz ki most, mondjuk ha 2 ablak nyitva van, illetve ha megy pár letöltés a letöltésablakban?

(#33596) DS39 válasza Đusty (#33595) üzenetére


DS39
nagyúr

a letöltés rész ahogy pár hsz-szel lentebb látod, a felület kb azonos, mint itt, a kiemelkedő gombokat leszamítva, mert azok beleolvadtak a felületbe, de van kieg. amivel újra ilyen lesz. :)

biztonsági szempontból mindenképp használj támogatott verziót, ha nem akarsz haladni a gyors frissítésekkel, és változásokkal ott az ESR verzió, amely csak biztonsági frissítést kap. (ez egy év múlva is ilyen lesz kinézetre)

[ Szerkesztve ]

(#33597) Đusty válasza DS39 (#33596) üzenetére


Đusty
addikt

Kszi akkor marad a 10-es :-), ez az ESR hogy néz ki ahhoz képest vagy ez csak extraként települ hozzá?

(#33598) netpeti98 válasza Đusty (#33597) üzenetére


netpeti98
addikt

Az ESR egy külön fejlesztési csatorna, évente kap új főverziót, addig csak biztonsági javításokat kap. Míg a stable csatornára 6 hetente érkezik új főverzió.

Üdv netpeti98

(#33599) Đusty válasza netpeti98 (#33598) üzenetére


Đusty
addikt

köszi

(#33600) DS39 válasza Đusty (#33597) üzenetére


DS39
nagyúr

kiegészítvén az előttem szólót, az X verziós ESR, ugyanúgy néz ki mint az X verziós alap Firefox, tehát ez esetben a 24-es, vagy a korábbi 17-es.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.