Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) Steelmanus válasza Ryder62 (#34649) üzenetére


Steelmanus
addikt

Op.rendszer?

(#34652) Ryder62 válasza Steelmanus (#34651) üzenetére


Ryder62
őstag

Win 7 64bit

(#34653) oszy


oszy
veterán

feliratkoztam erre a flash-es "valamire". hogyan iratkozhatom le? :) köszi!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34654) DS39 válasza oszy (#34653) üzenetére


DS39
nagyúr

gondolom ott ahol feliratoztál :)

de miről is van szó pontosan? flasht letölteni lehet, meg telepíteni.

(#34655) Krystal_s


Krystal_s
addikt

FF25 óta megváltozott a Ctrl+F kereső, (amivel az adott oldalon lehet szavakat keresni).
Azóta csak az adott lapon keres és egy újabb lapnál már eltűnik a sáv, újra kell Ctrl+F-re nyomni. Nagyon zavaró, ha több lapon akarok keresni. Nem lehet ezt valahogy visszaállítani?
Most már minden frissítés után valami megszokott értelmes funkció el fog tűnni, sőt még about:configból is kiveszik ? :(((

(#34656) csako válasza Krystal_s (#34655) üzenetére


csako
veterán

Kiveszik, hogy egy lelkes firefox felhasználó visszategye, talán még jobbá is téve --> FindBar Tweak

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34657) Faterkam válasza Krystal_s (#34655) üzenetére


Faterkam
addikt

Na ez az ami miatt nem kedvelem a Chrome-ot. Ott alapba ilyen a keresés, de ezek szerint az FF is erre tart :/

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#34658) nfsu17 válasza Krystal_s (#34655) üzenetére


nfsu17
veterán

én egy ideje ezért nem frissítek...meguntam a xarakodást, hogy mindig vissza kell valamit állítani.

(#34659) Rimuru


Rimuru
veterán

F3 nem működik? régen Operán is ezt használtam (most meg vimperatorral elintézem).

Vigyázat, csalok!

(#34660) Krystal_s válasza csako (#34656) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen köszönöm, csak egy idő után már elég bosszantó, hogy alapdolgokra is kiegészítőket kelljen használni, amik miatt nagyobb esély van lassulásra, memory leak stb.

Faterkam: Sok más miatt én sem kedvelem a Chrome-ot...

nfsu17: Megértem, én sem frissítettem egy ideig, amikor 24 óta átvette a rendszernagyítást és minden betű nagy lett, about:config érték átállítás sem volt elég. Kellett hozzá külön kiegészítőt telepítenem, csak hogy újra alapméretűek legyenek a betűk. Aztán jöttek a frissítések, de nem javították és biztonsági szempontból is állandóan hangoztatták pl a Police kártevő miatt is, hogy juj már pedig neked annyi, ha nem a legújabb böngészőt használod. :) Aztán olvastam, hogy a memóriakezelésen sokat javítottak, ami már nagyon szükséges volt olyan weboldalaknál, ahol több 100 kép van. Utóbbi miatt frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#34661) #22237440 válasza kispx (#34626) üzenetére


#22237440
törölt tag

Elmondom. Persze, hogy voltak gondok és még lesznek, de rájöttem, nem az a megoldás, hogy blokkolom a flasht. :N Tehát, kapcsolja be mindenki a flasht és nézze át a bővítmény tárát, szedje le ami felesleges és főként a flash blokkolókat. Ezen kívül mindenkinek ajánlom figyelmébe a YouTube all HTML5 valamint a YouTube High Definition bővítményeket is. :K Talán éppen ez felesleges? Ki kell próbálni. Nekem tessék, amit lássék.

(#34662) kispx válasza #22237440 (#34661) üzenetére


kispx
addikt

Ez már egy párszor leírtam, de nekem (és az ismerőseimnek akiknél megcsináltam) mióta alapértelmezetten tiltom a flasht, azóta nincs performance problémánk. Pedig nálam 6-10 órán keresztül is fut (átlagosan 10-20 füllel). Most csak a ghostery van telepítve és a privoxy.

Szvsz. a HTML5-sem megoldás jelenleg, mert az nálam elég gyakran kicsontozza a procit. És a youtube kb használhatatlan vele. Azt youtube center tudta normálisra változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#34663) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Tegnap ujratelepitettem a W7 x64 Pro op.rendszeremet mert atalakitottam a tarolo strukturat, igy az SSD mar egyben van, elotte fel volt osztva ket particiora, es melle kerult egy atlagos vincsi. Catalyst WHQL 13.12
Probakeppen az OS-ben atiranyitottam a TEMP mappakat es a 400 MB lapozofajlt a vincsire. (E:\)
Ezutan feltelepitettem a Firefox 25.0.1-et gondolvan hogy paran meg ezt hasznaljak.
A bongeszoben letiltottam az SSD-re valo irast, vagyis a cache-t atiranyitottam a memoriaba, de elhelyeztem egy uj Karakterlanc-ot is FFCache neven a vincsire mutatva.
browser.cache.memory.capacity Egesz 524288
browser.cache.disk.parent_directory Karakterlanc E:\FFCache
A tobbi beallitast a nekem megszokott modon allitottam be, vagyis amit mindig hasznaltam vagy hasznalok.
Az eredmeny kriminalis lett :D
De szoszerint, mert a bongeszo ugyan gyorsan indult de hasznalat kozben neha kicsit beakadt nem ment rendesen a gorgetes ilyemi.
Ugyanezt eljatszottam a 26-os verzioval is, az eredmeny ugyanaz, akadozik a bongeszde.
Majd ezutan eloszor az OS-t allitottam vissza, vagyis a TEMP mappak beallitasai az eredeti utvonalon, a 400 MB-os lapozofajl is az SSD-n van. A bongeszes meg mindig nem az igazi.
Majd megszuntettem a bongeszo gyorsitotar vincsire iranyitasat, maradt a memoriaba iranyitas, az eredmeny,sima gordulekeny bongeszes, kivallo.
Ezutan megszuntettem a memoriaba valo atiranyitast is, es beallitottam 500 MB-ra a gyorsitotarat ami az SSD-re mutatott, lenyeges valtozast nem hozott, ahhoz viszonyitva amikor meg a memoriaba volt iranyitva.
Igy visszaallitottam hogy a memoriaba tarazzon, jelenleg is igy hasznalom.
Mindezt csak azert csinaltam probakeppen mert olvasgatom hogy paran panaszkodtak hogy SSD hasznalat mellett akadozo a bongeszore, igy en is kiprobaltam.

[ Szerkesztve ]

(#34664) HZoli87 válasza Steelmanus (#34663) üzenetére


HZoli87
veterán

Én is így használom, 512MB van beállítva neki.

(#34665) Steelmanus válasza HZoli87 (#34664) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, mi regebb ota igy hasznaljuk, es semmi gond nincs vele. Mondjam ugy, eppen optimalis meretu.

(#34666) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

A következő hibával szembesültem (vagyis a testvérem), ez egy FB játék akarna lenne, és ilyen üzenetet dob a flash helyére:

Én nem használok Firefoxot, és nem tudtam neki megoldani ezt a problémát. A böngésző lehet a ludas, mert Explorerrel szépen fut a játék, de az én gépemen tökéletesen megy (a Firefoxon is).
Hol tudom kiküszöbölni ezt a problémát? :)

(#34667) Ryder62


Ryder62
őstag

Hol lehet beállítani ha új lapot nyitok akkor ne ez a téglalapos marhaság jöjjön be hanem pl a gugoló?

(#34668) kispx válasza Ryder62 (#34667) üzenetére


kispx
addikt

Címsorba írd be: about:config
Keresd meg a browser.newtab.url
Értékét változtasd meg a kívánt url-re.

(#34669) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Milyen kiegészítővel töltitek a youtube videókat? Eddig FlashGot Mediaval csináltam, de a hang nem volt jó. Akármi más kiegészítőt felrakok, az meg a legjobb minőséget nem tudja leszedni. Ha a videónál 1080 a max, letöltésnél csak 720 látszik, és így...

(#34670) Bodor válasza utgyuru (#34669) üzenetére


Bodor
veterán

(#34671) HZoli87 válasza utgyuru (#34669) üzenetére


HZoli87
veterán

Régebben itt írtam, hogy a google változtatott pár dolgon.

Link

Notebookomon a vásárolt Internet Download Managert használom, hibátlanul tölt le bármilyen minőséget, természetesen hanggal együtt.

Másik megoldás például (1080p-ig) a Complete Youtube Saver kiegészítő. Hogy a legjobb minőségben is legyen hang, FFmpeg-nek fent kell lennie a gépeden (elég csak kicsomagolni, nem kell telepíteni) és betallózni a kiegészítő beállításaiban.

[ Szerkesztve ]

(#34672) utgyuru válasza HZoli87 (#34671) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Köszi

(#34673) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Akinek , akiknek kéretlenül feltelepül/nek ToolBar -ok , azok ezzel a nagyszerű kis proggival könnyedén megszabadulhatnak tőlük !
Internet Explorer, Mozilla Firefox vagy Google Chrome-ba beépülõ eszköztárakat tud eltávolítani egy gombnyomással.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34674) milan26 válasza _DiEGO_ (#34673) üzenetére


milan26
senior tag

avast! Böngésző takarító

Ez is jó!

Előző témához szólva, a youtu.be letöltésekhez ezek is alternatívák:

xVideoServiceThief

Free Download Manager

Ashampoo ClipFinder HD

Video DownloadHelper

Nem tudom, melyik HD képes, de szerintem mindegyik. :) Próbáljátok ki!

(#34675) Ryder62 válasza kispx (#34668) üzenetére


Ryder62
őstag

Köszi szépen. Így legalább minden új lap nyitáskor a gugli jön be + így nem lassú ez a ratyi böngésző.

Nem tudom mi baja de itt a config oldalon is mindent csiga tempóban csinált. Az ikonok késve jelentek meg, ha rávittem a kurzort egy sorra pár másodperc után jelölte ki stb.

De mondom, minden más oldalt normális sebességgel tölt be.

(#34676) nfsu17 válasza milan26 (#34674) üzenetére


nfsu17
veterán

az utolsó pont nem jó 1080p-re (már).

(#34677) milan26 válasza nfsu17 (#34676) üzenetére


milan26
senior tag

Találtam még valamit:

YouTube Center

(#34678) Faterkam válasza Bodor (#34670) üzenetére


Faterkam
addikt

Evvel csak óvatosan! Letöltöttem, elkezdtem feltenni, és hiába nem fogadtam ez az OpenCandy-t meg a többit, az bizony a gépre került. A MalwareBytes meg is találta rögtön!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#34679) milan26 válasza Faterkam (#34678) üzenetére


milan26
senior tag

Hát direkt kipróbáltam és nálam nem települt semmi. :)

(#34680) nfsu17 válasza HZoli87 (#34671) üzenetére


nfsu17
veterán

Másik megoldás például (1080p-ig)...

ez nekem is hasznos volt, szépen megy is minden. :R

(#34681) Faterkam válasza milan26 (#34679) üzenetére


Faterkam
addikt

Akkor te szerencsés, vagy kiválasztott, vagy egyszerűen peches vagy? ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#34682) DeathAdder válasza DeathAdder (#34666) üzenetére


DeathAdder
veterán

Erre semmi?
Akk ebből browser váltás lesz.. :(

(#34683) Steelmanus válasza HZoli87 (#34671) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kiprobalnam a Complete Youtube Saver-t, az FFmpeg melyik verziojat szedjem le, a 64 bites OS-nek megfelelot, vagy a 32 bites FF-nek megfelelot? Vagy mindegy?

(#34684) kispx válasza DeathAdder (#34682) üzenetére


kispx
addikt

Címsor melletti faviconra kattintva hoz elő valamit?

(#34685) HZoli87 válasza Steelmanus (#34683) üzenetére


HZoli87
veterán

32 biteset ajánlom (64 biteset nem próbáltam).

nfsu17

Szívesen. :)

milan26

YTC csak 720p-ig jó, felette nem.

[ Szerkesztve ]

(#34686) Steelmanus válasza HZoli87 (#34685) üzenetére


Steelmanus
addikt

Installáltam a kiegészitőt, majd a 32 bites FFMpeg-et betettem a Programfájlok (x86) mappaba.
Kiválló !
Köszönet a kiegészítőért plussz az infóért :R

(#34687) gabber01


gabber01
addikt

Tök jók ezek az updatek, hoyg egyre szarabb lesz az FF... Mindig van valami probléma, vagy elba***ák ami korábban jó volt.

Arra tud valaki valamit hogy magyar language packot a 26oshoz honnan lehet beszerezni? Mert a FF oldalán nincs semmi.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34688) csako válasza gabber01 (#34687) üzenetére


csako
veterán

Magyar nyelvű firefoxot töltsél le, szerintem külön nincsen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34689) HZoli87 válasza Steelmanus (#34686) üzenetére


HZoli87
veterán

Örülök, hogy működik. Remek kiegészítő. :)

(#34690) gabber01 válasza csako (#34688) üzenetére


gabber01
addikt

Köszi, de alapból magyar nyelvű volt fent, csak amikor frissítette magát 25-re, jól átváltott angolra, akkor itt vki linkelt egy HU packot hozzá, mert természetesen a hivatalos oldalon nem lehet megtalálni, vagy én vok béna. De mindegy, fölraktam újra a lokalizáltat amit linkeltél, köszi.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34691) DeathAdder válasza kispx (#34684) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mire gondolsz pontosan?
Itt a kép, így néz ki jelenleg.

(#34692) csako válasza DeathAdder (#34691) üzenetére


csako
veterán

Furcsa, hogy hiányzik a "Megértettem a kockázatot" sor, viszont kivételt hozzáadni másképp is lehet.
Másold ki a pengle címét a hibaüzenetből --> Beállítások --> Speciális --> Tanúsítványok --> Tanúsítványkezelő --> Kivétel hozzáadása...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34693) kispx válasza DeathAdder (#34691) üzenetére


kispx
addikt

Menj el ide.
Itt add hozzá a tanúsítványt.
Utánna menni fog.

csako
A hibaüzenetből való kimásolás nekem forbiddent hibaüzenetet dobott. Forrásában kellett turkálni. Bár érdekesek lehetnek a fejlesztők, hogy ennyire nem törődöm magatartásuk van.

[ Szerkesztve ]

(#34694) Steelmanus válasza gabber01 (#34690) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#34695) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

Mitől ilyen olvashatatlan az egész? Annyit már kiderítettem hogy a hardveres gyorsításhoz van köze de szeretném bekapcsolva hagyni mert nélküle elég darabos a görgetés

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#34696) kispx válasza Piloss (#34695) üzenetére


kispx
addikt

Azure letiltása segít?

Driver frissítés?

(#34697) Abrion


Abrion
senior tag

Valamit olvastam itt a 26.0ról, ne telepítsem fel? mi is a baja?

[ Szerkesztve ]

(#34698) HZoli87 válasza Abrion (#34697) üzenetére


HZoli87
veterán

Nincs semmi baja.

(#34699) Piloss válasza kispx (#34696) üzenetére


Piloss
senior tag

Driverböl a legfrissebb van, az Azure letiltása viszont segített, köszi :R

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#34700) Bodor válasza Abrion (#34697) üzenetére


Bodor
veterán

Nekem az a bajom a 26-ossal, hogy kivették a klasszikus letöltési panelt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.