Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) Steelmanus válasza DS39 (#34148) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igazad van, csak akkor telepitheto ha letiltom a kiterjesztesek ellenorzeset az about:config -ban.
extensions.checkCompatibility.25.0 false.

Igy mar feltelepul, de nekem nem tetszik es raadasul messze nem az amit olvasni lehet a HWSW-en.
En is elolvastam es nagyon elszomoritott mert amikor olvasom az egysegesitest, minimalista stilust, es hogy mobilon tableten desktopon egyforman fog kinezni es funkcionalni, nekem ettol herotom van.
Majd megint elojon az ami a W8-nal is akinek nem tetszik az maradi, nem kepes haladni a fejlodessel, lesznek meg errol vitak boven. Az FB-vel kapcsolatban nagyon egyetertek Veled.

(#34152) DS39 válasza Steelmanus (#34151) üzenetére


DS39
nagyúr

és tényleg, erről megfeledkeztem. köszi.

mondjuk ha felül vannak a tabok, akkor lényegében olyan. (leszámítva a firefox gombot, de gondolom azt egy kiegészítő nem tudja áthelyezni/átformálni)

[ Szerkesztve ]

(#34153) Steelmanus válasza DS39 (#34152) üzenetére


Steelmanus
addikt

Feltettem kiprobalas celjabol a Nightly Australis "fedonevu" bongeszot, hat sohatobbet.
Egy 1400x900-as felbontasu 19"-os kijelzom van, ezen kifejezetten hatranyos, mert sok hasznos teruletet elvesz a bongeszo feluletebol, a fuleket nem lehet mar kicsinyiteni, a Konyvjelzo eszkoztar melle kerult a linkmentes, konnyen ra lehet kattintani ha le akarom nyitni Konyvjelzoket sok regebbi beallitas az about:config-ban termeszetesen nem mukodik, mert valtoztattak a motoron stb.
Aki laptopra fogja majd feltenni biztos hogy nekik sem fog tetszeni. A tobbit mar nem is sorolom mert nalam ez a fajta megjelenites biztos nem lesz fent, amugy semmivel sem nyilik meg gyorsabban mint a jelenlegi 25.0.1, persze ez meg a vegleges verzioig biztos hogy fog valtozni, es a lapokat sem nyitja meg gyorsabban.
Mar le is szedtem mert szamomra nagyon ronda, helypazarlo, minimalista semmi.

Konyvjelzok FF 25.0.1

Konyvjelzok Australis, a'la borzalom

(#34154) DS39 válasza Steelmanus (#34153) üzenetére


DS39
nagyúr

felül elég helypazarló valóban, bár ezen még szerintem fognak változtatni, főleg ha tényleg a chrome-ot másolják, mert ott egész felül vannak a tabok. az a csillag amúgy nem áthelyezhető? ha igen akkor be lehet rakni a címsor mellé így elkerülve a félrekattintást.

mindenesetre van ESR Firefox, az még a 24-esből készült, ami jó ideig támogatva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#34155) Steelmanus válasza DS39 (#34154) üzenetére


Steelmanus
addikt

az a csillag amúgy nem áthelyezhető?
Jelenleg nem, egybegyogyitottak a lenyilo Konyvjelzomenuvel.
Egyszeruen nem ertem azt hogy miert kovetendo pelda a Chrome, mert az Opera is elment abba az iranyba, es biztos hogy az amugy is keves felhasznaloi taborat ezzel is csokkentve.
Szerintem pont az a szep az alternativ bongeszokben hogy egyediek es mindenki tud valasztani egyeni izlesenek es bongeszesi szokasanak megfelelot. Ahogy latom megy az FF is a butulas utjan, valoban az lesz hogy megvarom a 25-os ESR valtozatot, mert mar a 26-ban is valtoztattak a Download.js-en es igy mar nem lehet visszaallitani mint meg a 25-ben a felugro letolto ablakot, sem azt hogy ne jegyezze meg a letolteseket, vagyis az automatikus letoltesilink torlest stb.
Elfelejtettem a 26-os alatt hogy megy egy letoltes a hatterben be akartam zarni a bongeszot, persze ezt kaptam.

Amikor pedig ujra nyitom a 26-os bongeszot magatol folytatja a letoltest, de mi van ha az oldal nem tamogatja a folytatast, kezdhetem elolrol, es max csak lekicsinyitem tudom az ablakot mert ilyen hulye lett.
Ha jol emlekszem Te is irtad de lehet hogy mas azt, hogy mikent butul a bongeszo. Kar erte.

[ Szerkesztve ]

(#34156) L7wy válasza DS39 (#34154) üzenetére


L7wy
őstag

Itt is egész felül vannak a fülek, ha teljes méreten van az ablak. Ha chrome-ot is lekicsinyíted, ott sincsenek felül a fülek.

Kép

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#34157) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Üdv! Borzasztóan idegesítő hibába futottam bele. Minden különösebb ok nélkül a Firefox megfagy 10-15 másodpercekre. Megnyitott lapok száma, tartalom jellege nem döntő tényező, most 11 lap van nyitva, ugyanúgy megáll, mint a duplájával. Sima weblap, youtube mindegy neki, ahogyan az is, hogy 200-300Mb szabad memória még van, vagy már elhasználtuk a 1,5Gb-ot. 32 bites Windows XP SP3 nyáron újratelepítve, v24 és v25 Firefox alatt is van a hiba. Egyedi eset, az otthoni gépen nincs ilyen, pedig sokkal több fül van nyitva.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34158) Santiagain


Santiagain
senior tag

Segítséget szeretnék kérni.
Amióta a FF automatikusan frissített a legújabb verzióra, azóta bizonyos oldalak megnyitásakor automatikusan átdob a Yahoo kereső oldalára. A kezdőlapomat is átírta. A kiegészítők között viszont nem találtam semmit, ami ezt okozhatná.
Mit tudok tenni?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#34159) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Jó kis kajálás

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34160) Steelmanus válasza Pityu. (#34159) üzenetére


Steelmanus
addikt

Van az Avast-nak beepuloje a bongeszobe?

(#34161) vlevi válasza Pityu. (#34159) üzenetére


vlevi
nagyúr

Seholnemvagy azzal a 800 megáddall :D

[link]

(#34162) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Miért van az, hogy a Firefoxban, ha megnyitok egy pdf-et, tök ronda a szöveg, ill. a betű. Itt egy kép, hogy miként is néz ki:

A gép teljesen új, tiszta telepítés utáni (Win7 64bit+legújabb FF).

Ja, és ha letöltöm, és úgy nyitom meg Acrobat Reader-el a pdf-et, akkor úgy teljesen jó, rendben van, normálisan néz ki.

(Lehet, hogy ez a kép épp nem annyira szemlélteti a problémát)

[ Szerkesztve ]

(#34163) Steelmanus válasza Gabesz87 (#34162) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az Fx-ben meg nagyon kezdetleges a pdf megjelenites, mint ahogy Te is szembesultel vele, raadasul nagyon lassu is. Mivel hasznalsz Acrobat Reader-t annak van gondolom beepuloje, a Kiterjesztesek - Bovitmenyek kozott, igy hasznald azt, ha valoban szepen szeretnel latni a pdf doksik.
Elsok kozott tiltom le az about:config -ban, pdfjs.disabled true majd a Beallitasok - Alkalmazasoknal allitsd at az Acrobat-ra.

(#34164) Gabesz87 válasza Steelmanus (#34163) üzenetére


Gabesz87
addikt

Király, köszi. Azt hiszem, így már ok lesz a dolog. Én speciel Chrome-ot használok, és ott nem szembesültem még ilyennel, csak az új gép apámnak lesz, és hát ő meg a Firefoxot szokta meg, azt használta:)
Szóval köszi a megoldást még egyszer! :R

(#34165) Pityu. válasza Steelmanus (#34160) üzenetére


Pityu.
nagyúr

nem azt nem engedtem települni

vlevi
Hű az annya mindenit te aztán jól bele húztál :O :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34166) milan26 válasza Gabesz87 (#34164) üzenetére


milan26
senior tag

sumatra pdf is jó megoldás lehet

kisebb, könnyebb, gyorsabb, kevesebb sebezhetőség, és ugyanúgy megjelenít mindent

[ Szerkesztve ]

(#34167) milan26 válasza Santiagain (#34158) üzenetére


milan26
senior tag

próbáld meg ezt:

[avast browser cleanup]

(#34168) BluEyes válasza Santiagain (#34158) üzenetére


BluEyes
őstag

[link] meg ezt is, rendszergazdaként.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#34169) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki találkozott már ilyen problémával tegnap kezdődött még csak a twoo.com on vettem észre,mikor nézem a flash megjelenítős képeket pár lapozás után így kiakad ilyen még sosem volt a legújabb 25.0.1 firefox van fent

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34170) DS39 válasza Pityu. (#34169) üzenetére


DS39
nagyúr

mióta használsz FF-ot? :U
ez egy szokványos FF hibaüzenet egy JavaScript parancsfájl lassítja a működést. bepipálod hogy ne kérdezze többet, és leállítod. (mást nem tudsz tenni, mert ez a weboldal hibája)

(#34171) Santiagain válasza milan26 (#34167) üzenetére


Santiagain
senior tag

milan26 és BluEyes: Köszönöm, kipróbálom mindkettőt!

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#34172) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! Lehet, hogy láma kérdés, de van olyan beállítás , hogy a nyitva lévő lapokat a háttrében bizonyos időközönként frissítse a firefox?

(#34173) csako válasza Bodor (#34172) üzenetére


csako
veterán

[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34174) Bodor válasza csako (#34173) üzenetére


Bodor
veterán

:R

Csak annyi a baj vele, hogy hiába mentem el a beállításokat, nem ment semmit és nem is frissít!

[ Szerkesztve ]

(#34175) csako válasza Bodor (#34174) üzenetére


csako
veterán

Kipróbáltam, ideát működik (Aurora 27)
Alternatíva:
[link]
Illetve ha használod a Tab Mix Plus-t, azzal együtt is jár egy ilyen opció, de nem tudom, hogy hol találod meg, talán a Nézet menüben van alapból.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34176) Bodor válasza csako (#34175) üzenetére


Bodor
veterán

Reload Every már működik, köszi!

(#34177) Pityu. válasza DS39 (#34170) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én már évek óta használok firefoxot de eddig összeomlás meg ilyenek voltak ilyen még nem

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34178) Hoppá válasza Pityu. (#34177) üzenetére


Hoppá
csendes tag

Én sem régóta használom... kb. a 3.1-es óta :F és soha ilyet eddig nem tapasztaltam. Kb 1 hete meg meg szinte minden lapon. Többféle win op. rendszeren, köztük friss telepítésessel is.

(#34179) Pityu. válasza Hoppá (#34178) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is párnapos a firefox is meg a windows is és nem azt mondom hogy rossz böngésző a firefox de én úgy látom nem előre megy hanem lefelé épül apránként

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34180) oszy


oszy
veterán

Srácok! Miért van az, hogy ha a youtube-on nézek videót (más videós oldalon is) és beletekerek az megáll és várni kell, h elinduljon... már annyira elegem van belőle, h legszívesebben váltanék, de évek óta ezt a böngészőt használom és már megszoktam.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34181) BullZeye válasza oszy (#34180) üzenetére


BullZeye
veterán

Szidd a YouTube ot, ne a rókát.

(#34182) oszy válasza BullZeye (#34181) üzenetére


oszy
veterán

sajnos azt kell szidnom. mivel más böngészővel nincs baj! :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34183) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Kicsit megéhezett a flash facebook on játszottam firefox böngészőben egy flash játékkal,úgy szaggatott mintállat

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34184) oszy


oszy
veterán

az is "vicces", hogy a ff 713464 K a photoshop pedig 599408 K a memóriahasználatot nézve!

lehet mégis váltanom kellene... nálatok is nehézkes a videónézés ahogyan nálam?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34185) netpeti98 válasza oszy (#34184) üzenetére


netpeti98
addikt

Próbáld meg kikapcsolni a protected mode-t:[link].

Amúgy csak az adblock olyan 100 MB körül foglal, egy rosszul megírt weboldal vagy kiegészítő is okozhatja.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#34186) oszy válasza netpeti98 (#34185) üzenetére


oszy
veterán

PETI!

KÖSZÖNÖM! :) Megjavult! :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34187) csako


csako
veterán

Nézegettem ma a különbségeket a Youtube Flash és HTML5 lejátszója között. (Aurora 27)
Youtube Centerrel váltogattam a kettő között egy beágyazott videónál (ez adta az ötletet, mert valamiért ytc-vel a beágyazott videók HTML5-tel jelennek meg alapból)
Arra jutottam, hogy a HTML5 jobban használja a gpu-t, habár az értékek kicsik, flash 2%, HTML5 4%.
CPU használatban nincs különbség, betöltés során mindkettő leterhel kb. egy egész magot, utána már nem mérhető különösebben, 0-4% között ugrál a legalacsonyabb órajelen, ami kvázi azt jelenti, hogy nem fagyott még le a gép. :)
Két kép: Flash - HTML5
(Pici magyarázat: 8 szálas a proci, 15%-os terhelés jelenti azt, hogy egy mag kb 90-100%-on van. HTML5-nél nincs dash playback, a digi 40/20-as net pedig gyorsan végig tölti a videót)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34188) Pityu. válasza oszy (#34184) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem a firefox gyorsak el kezdi kajálni a memóriát régebben ilyen hamar nem kezdett zabálni

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34189) oszy válasza Pityu. (#34188) üzenetére


oszy
veterán

így van. ezt én is alátámasztom. pedig nem erről írtak a frissítéseknél.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34190) Pityu. válasza oszy (#34189) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem,ezt nézd meg jó már nem most indítottam el de akkor is

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34191) kispx válasza Pityu. (#34190) üzenetére


kispx
addikt

Egyébként minek fut a CIS, az Avast és a Malwareb-ytes egyszerre?

(#34192) Pityu. válasza kispx (#34191) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na látod ezt nem figyeltem a Malwarebyte vel csak ellenőrízni szoktam pedig kikapcsoltam hogy ne fusson csak ha én elindítom ezt nem értem

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34193) oszy válasza Pityu. (#34192) üzenetére


oszy
veterán

nekem mindig 740-750 körül van... alapjáraton! :F
mennyi lapod van nyitva összesen?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34194) Pityu. válasza oszy (#34193) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát mikor mennyi van hogy 3 vagy 5 vagy 10

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34195) Visormail


Visormail
addikt

Miért ugrik fel az ablak hogy van flash frissítés és töltsem le, a download gombbal elküld a honlapra? Úgy van beállítva, hogy automatikusan frissítse magát.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#34196) DS39 válasza Pityu. (#34177) üzenetére


DS39
nagyúr

hát pedig hidd el nekem (de nem is kell, guglizz rá a problémára, majd találsz régebbi képeket, fórumbejegyzéseket), hogy ez a "JS fájl fut a háttérben és lassít", már nem új keletű. szerintem még mindig jobb, mintha hagyja futni és lehal alatta a böngésző.

egyébként az elégedetleneknek mondom: van egy olyan hogy Google Chrome, az a világ legszuperebb, leggyorsabb, és legmemóriakímélőbb böngészője! :DDD
lehet azt használni...

persze félreértés ne essék, én is szidom a félresikerült újításokat, de ha lefagy egy szarul megírt flash apptól vagy gagyi a youtube player, vagy js fut a háttérben vagy 250 helyett 500 megát használ épp (húha, 4GB RAM alatt nem kapni ma már gépet..), az nem a böngésző sara, hanem az éppen megnyitott oldalak és tartalmuk függvénye.

[ Szerkesztve ]

(#34197) DS39


DS39
nagyúr

+1 infó: direkt megnéztem 10 nyitott lap, átlagosak, van amin sok kép, van amin flash, vagy js animáció van, és jó pár kieg is megy a böngészőben, és mindössze 275 MB-ot használ. nekem ez tökéletesen megfelel, erre simán mondhatja a Mozilla hogy kevés memóriát eszik a böngészőjük. ha vki sok lapot hagy nyitva, pl. 50-60-100-at, nem kell csodálkozni, extrém igényekhez, extrém fogyasztás jár.

[ Szerkesztve ]

(#34198) BullZeye válasza csako (#34187) üzenetére


BullZeye
veterán

Az a baj, ahogy a google+-ot a dash playbacket is ránk fogják erőltetni előbb vagy utóbb HTML5-ben is, nálam Flashben egy ideje az, hiába kapcsolom ki-be Youtube Centerben. :\

(#34199) Steelmanus válasza Visormail (#34195) üzenetére


Steelmanus
addikt

Marmint a flash van ugy beallitva hogy automatikusan frissitse magat? En regebbi flash-t hasznalok, es letiltottam az automatikus frissitest direkt emiatt, most visszakapcsoltam, restart a gepnek fel is ugrott egy ablak miutan felallt az Asztal, de a Firefox alatt nem jelzett, pedig visszaallitottam a figyelmeztetest is az abot:config -ban. extensions.blocklist.enabled true az eredeti, de hogy ne figyelmeztessen atallitom false -ra mindig.
Ezt W7 alatt csinaltam Te ugytudom mar teljesen atalltal a W8-ra nem lehet hogy a beepitett IE flash frissitessel akad ossze?

(#34196) DS39 +1 Nem tudom miert panaszkodnak a memoriahasznalatra, mikor mint ahogy irtad is a az agyondicsert Chrome messze tobbet fogyaszt, es ahogy olvasom a topikjat hat joparan kiabrandulni latszanak belole.

(#34200) Steelmanus válasza csako (#34187) üzenetére


Steelmanus
addikt

Megnezned hogy ennel a videonal HD Demo Reel mennyi a prociterheles? Termeszetesen atallitottam HTML5-re a lejatszast a YTC-ben.
Nalam ennyi, raadasul elveszi a fokuszt ha atlepek egy masik fulre.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.