Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) gahor72 válasza Steelmanus (#33500) üzenetére


gahor72
aktív tag

Köszi a választ,sajna nem jött be.
Később vissza rakom a 23-ast.
üdv

(#33502) DS39 válasza gahor72 (#33499) üzenetére


DS39
nagyúr

ui:minden video,pl youtube le van némítva alapból.

ezt konkrétan csak a youtube-on lehet észrevenni. bármely más videónál én nem találkoztam vele. fura benne inkább az hogy nem úgy van lenémítva hogy csak rábökök a hangszóró ikonra és fullon van, hanem ténylegesen a csúszka van tövig lehúzva, ez kicsit tényleg zavaró.

(#33503) gahor72 válasza DS39 (#33502) üzenetére


gahor72
aktív tag

Így van!
Nem értem,letöröltem,újra raktam a 23-ast,már az is csinálja az ellenőrzést.
Frissítettem 24-re,az is,a f@sz kivan ezzel,miért kell néznem azt az ablakot,ha nem akarom?
Vagy legalább rá lehetne kattintani a tovább gombra vagy vmi,de nem.
üdv

(#33504) Visormail válasza DS39 (#33502) üzenetére


Visormail
addikt

Ezt csak most vettem észre. Ez nem ff24 feature ha jól látom, IE11-ben is ez van. Akkor a youtube csinálta?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33505) DS39 válasza Visormail (#33504) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, úgy tűnik, mert az IE10-nél is ez van. (régi flash playerrel, szóval Adobe feature nem lehet)

(#33506) Steelmanus válasza gahor72 (#33503) üzenetére


Steelmanus
addikt

Van fent Chrome a gepeden?

(#33505) DS39 W7 / IE8 alatt van hang, megneztem en is. Hatterben megy az IE + Youtube zenevel, eloterben Firefox 24 es irom a hsz.-t. Adobe.Flash.Player-11.7.700.224

[ Szerkesztve ]

(#33507) DS39 válasza Steelmanus (#33506) üzenetére


DS39
nagyúr

semmi köze a rendszerhangnak ehhez, nekem is ugyanígy van. de nem arról beszélünk hogy egyáltalán nincs hang, hanem hogy alapból némítva indulnak a youtube videók a flash playerben, ha ott felveszem, akkor a következő videó amit megnyitok már természetesen hanggal indul. :)
(flash player beállításokban megjegyzi ezt, csak ahogy nézem ha CCleanert alap beállításon futtatom, az törli azokat, utána megint újra némán kezdi, de hogy mire volt jó ez hogy a default beállítás néma legyen, csak a Google tudja)

[ Szerkesztve ]

(#33508) HZoli87


HZoli87
veterán

Nálam sincs hang YouTube-on (W7 és Firefox 24 / IE10 + legújabb stabil flash).

(#33509) Steelmanus válasza DS39 (#33507) üzenetére


Steelmanus
addikt

En csak azert raktam be kepet mert nalam alapbol hangal indul el a video. YT megnyit, es az elso video amit mutat Rihanna hangal indul.
Elotte toroltem minden sutit Ctrl+Shift+Del-el a Firefoxbol, es toroltem minden sutit az IE alol CCleaner-el, + meg ezeket is:

A YouTube Center le van tiltva.

(#33510) mrszitya válasza HZoli87 (#33508) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nálam tegnap csinálta YT vagy a Flash ezt. Ma már jó => vagy mivel töröltem én is a gyorstárat.
Érdekes hiba.

[ Szerkesztve ]

(#33511) DS39 válasza Steelmanus (#33509) üzenetére


DS39
nagyúr

értem, hát ez érdekes. viszont most Firefoxban nem tudom tesztelni, mert azt használom, ezért az IE10 az állatorvosi ló, CCleaner futtatása után ezen videó (is) némán indul. ha nem is a flash player beállításokban, de valahol tárolja, mert egyértelműen nulláról indítva a böngészőt így indul YT.
és a rendszerbeállítások, a ccleaner beállítások, a flash player már jó ideje nem változott.

(#33512) Steelmanus válasza DS39 (#33511) üzenetére


Steelmanus
addikt

A CCleaner cseszi el a hangot, mert most en is beallitottam direkt igy:

es mar nalam is hangtalanul indul el a video. Amugy nem csak a hangot rontja el ha barmi is be van pipalva CCleaner alatt a Firefox-nal hanem mast is ezert mar a kezdetektol amiota hasznalom az CCleaner-t, sosem pipalom be a Firefox-ra utalo opciokat, mert a beepitett jobb mint a kulsos torles.
Most nezem mar IE8 alol sincs hang, ill neman indul pedig azokon a beallitasokon nem allitottam csak a Firefox-ra utalo opciokat pipaltam be, es erre a IE is "elnemult".

[ Szerkesztve ]

(#33513) HZoli87 válasza Steelmanus (#33512) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem hinném, hogy a CCleaner a ludas. Legutóbb körülbelül 1 hete frissült (v4.06), én azóta nem is nyúltam hozzá, csak naponta lefuttatom. Tegnap nálam még volt hang a videók alatt, nem volt alapból lenémítva. Google háza táján lesz szerintem a hiba.

(#33514) DS39 válasza Steelmanus (#33512) üzenetére


DS39
nagyúr

közvetve igen, hiszen az töröl, de az hogy az alap beállítás a YT-nál a néma indulás lett, az a hülyeség a Google részéről.
Firefox esetében a CCleanerben nekem csak a gyorsítótár, letöltési előzmények, és az adatbázis tömörítése van bepipálva (ill. a flash player) és így törli azt a beállítást, ami a hanggal való indítást eredményezné.
a CCleaner jelenlegi verziójához és ezen beállításokhoz kb egy hónapja nem nyúltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#33515) gahor72


gahor72
aktív tag

Köszi a segítséget,de a videós anomália nem igazán zavar,nem sokat nézek YT-ot,akkor meg bekapcsolom.
De ezt az ablakot szeretném,illetve NEM szeretném látni:

üdv

[ Szerkesztve ]

(#33516) kispx válasza HZoli87 (#33513) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem sem.
Most, hogy van ez a probléma, Xubuntura felraktam a Flash Playert és nálam is alapból le vannak némítva a videók.

(#33517) DS39 válasza gahor72 (#33515) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt csak verziófrissítéskor szokta csinálni, ha hiba nélkül végigfut akkor többet nem látom.
biztos minden kiegészítőd kompatibilis?
ha sehogy nem szűnik meg, akkor profil reset lehet a megoldás (utána újra kell telepítsd a kiegeket, de a többi dolog megmarad)

(#33518) gahor72 válasza DS39 (#33517) üzenetére


gahor72
aktív tag

Letiltott kiegészítőkkel is csinálja.....

(#33519) DS39 válasza gahor72 (#33518) üzenetére


DS39
nagyúr

címsor -> about:support -> Firefox alaphelyzetbe állítása gomb
(más ötletem nincs, ha már magát a böngészőt újratelepítetted és nem segített, mert a régi profil ilyenkor is megmarad az AppData-ban)

[ Szerkesztve ]

(#33520) Steelmanus válasza HZoli87 (#33513) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor ezt mivel magyarazod hogy most kivettem a pipakat a CCleaner Firefox opcioi elol, tehat semmi nincs bepipalva, engedelyeztem a YouTube Center-t hogy ujbol visszajojjon a hangal valo video inditas, majd ugyanazt es egy masik videot is megneztem eloszor FF 24 alol, majd ezeket IE 8 alol is, es visszaallt a rendes hangal valo video indulas mindket bongeszo alol, pedig az IE szekciohoz nem is nyultam a CCleanerben. Mar a multkor is eszrevettem amikor ugyanugy mint DS39nel Firefox esetében a CCleanerben nekem csak a gyorsítótár, letöltési előzmények, és az adatbázis tömörítése van bepipálva (ill. a flash player) és így törli azt a beállítást, ami a hanggal való indítást eredményezné.
az adatbazis tomoritesnel ha azt a CCleanerre biztam a felbontas valtast is elcseszte a CC.
Evek ota hasznalom a CC-t de a Firefox szekciot sosem pipalom be mert nem bizok benne, mint lathato jogosan mert jelen esetben a teljes videohang beallitast elszeszi ami kiterjed az IE-re is.

(#33521) kispx válasza DS39 (#33517) üzenetére


kispx
addikt

Szerk.:
gahor72 (#33515)-nak ment. :)

1) az about:configban

extensions.checkCompatibility kulcsot hozzd létre és állítsd false értékre.

vagy

extensions.checkCompatibility.24 kulcsot hozzd létre és állítsd false értékre.

(Szerk.: elég homályosan jött át, hogy a verziószámot az be kell írni a kulcs nevéhez vagy sem)

vagy
2) Profil reset + az addonok újratelepítése

[ Szerkesztve ]

(#33522) mrszitya válasza DS39 (#33514) üzenetére


mrszitya
senior tag

Csináltam ugyan CC-vel egy törlést, most tényleg ő is előidézi a problémát, de eddig nálam sosem csinált ilyet.

Senki nem nyilatkozik official (Adobe, Google), mi lehet a hiba oka, de a júzerek hozzászólásai alapján (Google, meg Adobe fórum) YT-hiba lehet. Elég sokszor buherálják mostanság - igaz, ami igaz.

Vicces azt olvasni egyébként, hogy az emberek azt sem tudják, a YT ablakon hogy kell visszaállítani. :DDD

(#33523) Steelmanus válasza Steelmanus (#33520) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egy kis fejlemeny videohang ugyben, leszedtem a CCleaner v4.06-ot es feltelepitettem a CCleaner 4.05-t ez csak a Firefox alol cseszi el a videohangot az IE 8 alol hangal indulnak a videok :D De megnezek egy meg ettol is regebbi verziot is, a 4.04-et.

[ Szerkesztve ]

(#33524) DS39 válasza Steelmanus (#33520) üzenetére


DS39
nagyúr

lehet hogy nem megfelelően piszkál bele, de 2 héttel, 2 hónappal ezelőtt is ugyanígy használtam mindent, nem volt ilyen, ezalatt (2 hét) csak a youtube változott/változhatott, mert nálam a többi ugyanígy volt, hasonló hibák nélkül. de mindegy, majd megoldják a google-ék, hiszen lényegtelen hogy mit töröl a ccleaner, szűz böngészővel némán indul, ami bug. (virtuális gép, debian linux, ccleanert sosem látott, és jelen van a hiba)

mrszitya: Vicces azt olvasni egyébként, hogy az emberek azt sem tudják, a YT ablakon hogy kell visszaállítani. - :D

[ Szerkesztve ]

(#33525) gahor72 válasza gahor72 (#33515) üzenetére


gahor72
aktív tag

Nnnna megoldódott!

A lastpass kiegészítő kavart be.Azt írta,hogy nem kompabilitilisits,de újra telepítve ugyanezt a verziószámú lastpasst már elfogadja.
Köszönöm minden fórumozónak a hozzámszólásokat.
üdv

(#33526) Steelmanus válasza mrszitya (#33522) üzenetére


Steelmanus
addikt

Visszatettem a CCleaner 4.04 verziot a jo az hogy most az videoablakban nem is engedi atallitani a hangerot egyszeruen nema marad es hangot sem lehet szabalyozni.
Vicces azt olvasni egyébként, hogy az emberek azt sem tudják, a YT ablakon hogy kell visszaállítani.
Ezt nekem szantad? Mert akkor nem vacakolok a CCleaner telepitgetessel.
Egyebkent:
v4.06.4324 (25 Sep 2013)

- Improved Internet Explorer DOMStore cookie cleaning.
- Enhanced Firefox Internet History cleaning.

[ Szerkesztve ]

(#33527) Steelmanus válasza mrszitya (#33522) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kérdeztem Tőled valamit, Kérlek válaszolj reá.

[ Szerkesztve ]

(#33528) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Van egy asztali gépem amit az utóbbi időben csak storage-nek használok.
Ma szembesültem azzal a gonddal, hogy nem hajlandó megnyitni az indamail.hu-t.
Többen is javasolták a cookie törlést, de nem segitett. Letiltottam a bővitményeket, de akkor sem az igazi.
WTF van ilyenkor? Más oldalak mennek (legalábbis amiket nézegetni szoktam)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#33529) HZoli87 válasza Steelmanus (#33526) üzenetére


HZoli87
veterán

v4.06.4324 (25 Sep 2013)
- Improved Internet Explorer DOMStore cookie cleaning.
- Enhanced Firefox Internet History cleaning.

Szerintem nem ez okozza a hibát (hanem az, hogy valamit állítgattak a google szakemberei, nem lepődnék meg, ha 1-2 napon belül hirtelen eltűnne a probléma), én 2 hete használom ezt az új verziót (mert aznap már jelezte, hogy frissítsem), azóta naponta többször is pucoltam vele és a mai napig semmi gond nem is volt (meg előtte hosszú évekig sem).

De az is lehet, hogy ma van a csend világnapja, és holnapra megjavul. :)

[ Szerkesztve ]

(#33530) Steelmanus válasza HZoli87 (#33529) üzenetére


Steelmanus
addikt

OK, rendben, akkor remeljuk majd a Google lep valamit. Nalam amugy is hangal indulnak a videok, mar banom hogy beleszoltam a dologba, nem kellett volna.

(#33531) mrszitya válasza Steelmanus (#33527) üzenetére


mrszitya
senior tag

"Ezt nekem szantad? Mert akkor nem vacakolok a CCleaner telepitgetessel."

Na, csak azért nem válaszoltam, mert nem voltam már gépközelben... :)

Mindenkinek szántam, Adobe fórumán a júzereknek screenshotokat készítettek - sőt, még nyilakat is raktak a képre + feliratot, hol kell a YT-lejátszón a hangot visszakapcsolni... :DD

De amúgy tényleg ne vacakolj CCleanerrel, szerintem is YT hiba lesz.

[ Szerkesztve ]

(#33532) Steelmanus válasza mrszitya (#33531) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem akkor nem vacakolok vele. Amugy beleolvastam itt egy kicsit: CCleaner has removed sound

(#33533) mrszitya válasza Steelmanus (#33532) üzenetére


mrszitya
senior tag

Na, én meg most ezt találtam a kedélyek megnyugtatására (az Adobe fórumán): :)

"Google has acknowledged a "glitch in their code" with YouTube, which I'll go out on a limb and assume is where this is occurring... "

(#33534) Steelmanus válasza mrszitya (#33533) üzenetére


Steelmanus
addikt

Csak osszejon akkor a hiba forrasa.

(#33535) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Most láttam, hogy páran írtatok a YouTube videók némításról. 3 napja jött elő nálam is és már azt hittem én nyomtam félre valamit (miközben tudom, hogy nem). Most direkt megnéztem, minden előzmény, cache, sütit töröltem és nem jött elő a jelenség, de amikor lefuttattam az új CCleanert, amit én pár napja frissítettem (talán a 4.02-ről) akkor ismét néma lett minden YouTube videó.
CCleanerben Fox alatt az Internet gyorsítótár, előzmények, folyamat és letöltési előzmények vannak bepipálva.

(#33536) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Évek óta használom a Firefoxot de ez az Adobe Flash Player hiba már nagyon bosszant, gyakorlatilag minden youtube-os videó linket a IE-be kell megnéznem. :((( Mi a franc van a Mozzilla fejlesztőivel? Miért nem oldják meg ezt a problémát? :F :W

[ Szerkesztve ]

(#33537) Steelmanus válasza Krystal_s (#33535) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azt irja a többség a topikban hogy YT hiba majd a Google javitja. Ám legyen, de addig is azt javaslom hogy ne hasznald a CCleaner Firefox opcioit, vagyis vedd ki a pipakat a torlesre kijeloltek elol, es hasznald a Firefox beepitett eltavolitoit. Ha nincs kijelolve semmi a CCleaner-ben, akkor marad a hang is a videokon. Kivarasra jatszunk :)

(#33536) Joshi Kiprobaltad mar, ha flashlejetszo ProtectedMode opciojat kikapcsolod akkor is osszeomlik? Eleg regota problema ez a hibajelenseg, es nem is mindekinel jon elo, akinel viszont elojon annal sokszor segitett amit (#26326) kranazoli linkelt vagyis a ProtectedMode letiltasa. A linkelt lap aljan van a megoldas, ha kiprobalod, akkor a szerkesztesre hasznalt programot (Jegyzettomb vagy TC) Rendszergazdai modban futtasd es a bongeszo ne legyen megnyitva a szerkesztes ideje alatt, mert csak igy tudod modositani a mms.cfg fajlt.

[ Szerkesztve ]

(#33538) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Egy kis segítséget kérnék szépen.

Mozilla Firefoxot használok és a hir.ma oldalát nem tudom megnyitni. Ez a lentebbi hibaüzenet jön ki :

" Error 1006
Access denied
What happened?

The owner of this website (hir.ma) has banned your IP address ().

CloudFlare Ray ID: b982a60372f0467 • Your IP: 212.200.122.249 • Help • Performance & security by CloudFlare "

Szerintetek hogyan lehetne megoldani ezt a hibát ? GoogleChrome-al sem nyitja meg. Csak azért feltelepítettem, hogy Firefoxal van-e baj, de ezek szerint nem.

Előre is köszi

(#33539) Met válasza Orionk (#33538) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem megnyitja a Firefox, ha csökkentett módban indítod akkor sem nyitja meg?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33540) DS39 válasza Met (#33539) üzenetére


DS39
nagyúr

az mit változtatna azon hogy kitiltották az IP-jét? :)

(#33541) Met válasza DS39 (#33540) üzenetére


Met
nagyúr

Ja, bocs, úgy olvastam először hogy a Chrome-al meg tudja nyitni :B
Hétfő van, korán is van, beteg is vagyok :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33542) Joshi válasza Steelmanus (#33537) üzenetére


Joshi
titán

A flash animációk működnek csak a youtube-os videónál omlik össze. Egyébként nekem a Real Playernél nincs olyan opció hogy Download & Recording, csak Recording van. :F

(#33543) Visormail válasza Joshi (#33542) üzenetére


Visormail
addikt

A youtube videók is flashbe vannak :D Csináld meg a protected mode letiltását amit írt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33544) Orionk válasza Met (#33541) üzenetére


Orionk
senior tag

Jobbulást ! :) , de azért köszi

Esetleg valakinek valami ötlete ? Egyébként azt sem értem, hogy miért tilthatták le az IP címem...

(#33545) Steelmanus válasza Joshi (#33542) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jol mondja Visormail lehet nem vetted eszre hogy ket link van abban amit ajanlottam, en erre gondoltam,
How do I troubleshoot Flash Player's protected mode for Firefox? vagy akkor itt van meg amit ajanlanek (#27485) Steelmanus

(#33546) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sehogy nem tudom eltuntetni ezt a Connection statusbar popup-ot. Amit eddig hasznaltam szkriptet Hide Connection Status Display Popup mar nem hasznalhato a 25-26-27-es Fx verziokkal, es nem talalok kiegeszitot sem ami eltuntetne, kiveve a Status-4-Evar 2013.02.16.23 de az pedig nem mukodik rendesen az Aurora alol.
Nincs valakinek otlete hogy mivel tudnam eltuntetni, elobb-utobb ugyis kell majd mert nemsokarra kijon a 25-os, es az alatt sem mukodik mar a fentebb emlitett szkript.

(#33547) brugo


brugo
aktív tag

Sziasztok,
miért nem menti el a Firefox az emil fiokjaim jelszavát ?

(#33548) kispx válasza brugo (#33547) üzenetére


kispx
addikt

vagy az az oldalhoz előzőleg be volt pipálva, hogy ne mentse vagy csinálj egy profil resetet

[ Szerkesztve ]

(#33549) _DiEGO_ válasza Joshi (#33536) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Uhh , de rég nem láttam ilyet :C szerencsére , vagy ez nem a szerencse műve ...

Én mindig felrakom a legfrissebb flashplayert :R [link] Ott van az uninstalláló előzőhöz ... alul .
Uninstall le és fel az újat .

(#33550) brugo válasza kispx (#33548) üzenetére


brugo
aktív tag

Azért telepitettem tegnap fel a Firefoxot mert az IE1o sem mentette el csak a Gmail fiokot még az Outlook.com ra sem pedig az mikrosoft . Nagyon meglepett, hogy a firefox is azt csinálja egyedül az
opera ment el mindent de álitólag az opera jobban koptatja az SSD -éket.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.