Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) netpeti98 válasza Fecogame (#33900) üzenetére


netpeti98
addikt

A legbiztosabb megoldás, ha létrehozol egy új profilt:[link], csinálsz neki parancsikont, majd beállítod, hogy kilépéskor töröljön mindent (Beállítások->Adatvédelem fül), a gyorsítótárat pedig 0-ra állítod.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#33902) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Másnak is pörgeti a memória használatot az új firefox?Na meg már kiakdt a flash playerrel is párszor 11.9.900.117 van fent most.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33903) kispx válasza Pityu. (#33902) üzenetére


kispx
addikt

Nem.

(#33904) Penge_4 válasza BullZeye (#21466) üzenetére


Penge_4
veterán

2 évvel ezelőtti hozzászólásra reagálok, de jobb későn mint soha, hátha valakinek még majd jól jön. Én is kerestem a megoldást és megtaláltam, így hát íme: InlineDisposition

Nem csak .torrentre jó, hanem univerzálisan mindenre. Többé nem tud a weboldal letöltésre kényszeríteni megnyitás helyett.

(#33905) ledgeri válasza ledgeri (#33893) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Valaki tapasztalta ezt rajtam kívül?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33906) Steelmanus válasza ledgeri (#33905) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bar en mindig ujratelepitem ha kijon egy friss verzio, ezert nalam nincs ilyen problema de javaslom hogy vedd fel az about:config -ban ezt a Logikai valtozot.
extensions.checkCompatibility.25.0 allapota false
Ha igy jo, akkor ha kijon majd a 26-os csak at kell irnod a 25.0 -at 26-0 -ra.
Van erre kiegeszito is, de minek ha igy is mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#33907) Mikiller válasza ledgeri (#33905) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Heló!
Arra gondolsz, hogy rohadt lassan indul és kb. 8-10mp mire eléri a kezdőlapot, akkor nálam is az van. Lehet csinálni valamit ellene?

(#33908) BullZeye válasza Mikiller (#33907) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, használj sleepet, és ne lépj ki FFből soha sem.

(#33909) Steelmanus válasza Mikiller (#33907) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem, ledgeri arra panaszkodott hogy minden inditasnal ellenrzi a telepitett kiegeszitoket, es erre volt a valaszom hogy kapcsolja ki. Ime:

A lassu betoltes mas bongeszohoz kepest megszokott a Firefox-nal, de sokat szamit hogy milyen kiegeszitokkel telepitik tele a bongeszot, pl az AdBlock+ es a benne levo Easy blocklist sokat visszafog az indulas gyorsasagabol, vagy kapcsold ki a bongeszoben a hardveresgyorsitast azzal is gyorsul az indulas.

[ Szerkesztve ]

(#33910) Mikiller válasza Steelmanus (#33909) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Nekem nem írja ki ezt, de csak Adblock 2.4 és google translator 2.103 van/volt eddig is, és nem csinálta ezt a hosszú betöltést. Kíváncsiságból majd megnézem újra 24-el.

(#33911) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Oké, úgy látszik a 25-ös nem szerette nálam a "rátelepítést" és azért volt probléma vele. Letakarítottam a gépről a többször frissített verziót, és most csak 25-öt felrakva gyorsan indul, mint eddig. :)

(#33912) Steelmanus válasza Mikiller (#33910) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert nem irja ki Neked, mert nincs ra szukseged, mivel nem is dob olyan hibauzenetet mint amirol ledgeri kerdezett.
Tiltsd le ideiglenesen az Kiegeszitoket, es nezd meg ugy milyen gyorsan indul az FF, fokent ha meg a hw.gyorsitast is kikapcsolod.

Latom leptel az ugyben, siker.

[ Szerkesztve ]

(#33913) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy kis bajom a Firefox-al. Új lap nyitásánál valami "érdekes" kereső jön be, nem a google.
Alatta online flash játékok reklámja van, pár közösségi oldal logó meg szöveges reklámrész.

Az egész configot átnéztem sehol nem szerepel benne a link (valami jeux"akármi".com), tehát nem tudom visszaállítani sima üres lapra vagy a google keresőre.

Valakinek valami ötlet, hogyan tudnám eltüntetni?

blabla

(#33914) kispx válasza WildBoarTeam (#33913) üzenetére


kispx
addikt

1) Víruskeresés (Kaspersky Live CD vagy MBAM-ot ajánlom)
2) Kiegészítők között keress olyat amit nem raktál fel. (Ha nem vagy biztos benne, akkor töröld az összeset.)
Címsorba írd be: about:config
3) browser.newtab.url legyen about:newtab
4) browser.startup.homepage legyen about:home

[ Szerkesztve ]

(#33915) WildBoarTeam válasza kispx (#33914) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Sajnos ezeken már túl vagyok és épp ez az idegesítő. :W
1. Nincs semmi
2. Nincs semmi
3. Ez az érték van
4. Ez az érték van.

Lehet reinstall lesz belőle.
Mindenesetre köszi a tippeket. :R

blabla

(#33916) mrszitya válasza WildBoarTeam (#33915) üzenetére


mrszitya
senior tag

AdwCleaner-t érdemes megpróbálni, ilyenekre specializálódott.

(#33917) Braddock válasza WildBoarTeam (#33915) üzenetére


Braddock
őstag

Esetleg ez: Spybot Search&Destroy

(#33918) scope2007 válasza WildBoarTeam (#33913) üzenetére


scope2007
addikt

na én is bekaptam ilyesmit kettő napja :) ;] :W
rendszer format volt, frissen telepítettem minden általam eddig is használt programot, de valami fene felette magát.. [nem csak next nextet nyomogatok, mindig kikapcsolom az ingyenes progikban a reklámokat, toolbarokat] és mégis beette magát :D

csak a firefox profil reset segített [azt hiszem dossearch volt a neve]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33919) ledgeri válasza Steelmanus (#33906) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az a legérdekesebb, hogy a gép bekapcsolásától függetlenül (első indítás, sokadik, mi futott előtte stb) van, hogy 15 másodperc (érzésre...) és van, hogy éppen megjelenik...
Egyébiránt köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33920) Steelmanus válasza ledgeri (#33919) üzenetére


Steelmanus
addikt

és van, hogy éppen megjelenik...
Akkor lenyegeben nem sikerult javitani a problemat? Ha maskent nem sikerul, akkor eloszor Te is probald mek a firefox profil reset-et alkalmazni, vagy ha igy sem jo, akkor tisztan ujratelepiteni az FF 25-ot.
Mostanaban tobben is panaszkodtak hogy frissites utan nem ugy mukodik a bongeszo ahogy elvarhato lenne.

(#33921) ledgeri válasza Steelmanus (#33920) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Igazából nem próbáltam, mert félek elfelejtem, mire kijön egyújabb :B annyira nem zavar, csak, hogy ha közismert akkor tudja, ha meg valamiért egyéni, akkor meg azt....
Meg most van pár(száz) megnyitott fülem amit féltek bármilyen módon elveszteni... ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33922) CBool


CBool
tag

Nem tudja valaki, hogyan lehet az előzőleg bezárt lapot újra megnyitni? A 25.0-s frissítés óta a Ctrl+Shift+t kombó a fejlesztői eszközöket dobja fel. :F

(#33923) ledgeri válasza CBool (#33922) üzenetére


ledgeri
nagyúr

FFgomb>Előzmények(katt), nem rég bezárt lapok, én ezt haszálom, de olvass feljebb,mert volt billkombó leírva kb az elmúlt egy héten ide...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33924) Rimuru válasza CBool (#33922) üzenetére


Rimuru
veterán

Az előzményekben megtalálod.

Vigyázat, csalok!

(#33925) CBool válasza Rimuru (#33924) üzenetére


CBool
tag

Köszi, közben megtaláltam. Nem tudtam, hogy már 1 hete megjelent, így csak a "friss" oldalt futottam végig.

(#33926) csferke válasza CBool (#33922) üzenetére


csferke
senior tag

Bezárt lapok.
Próbáld ki a Tab Mix Plus kiegészítőt. Ezenkívül még sok más okossággal is fel van vértezve.

[ Szerkesztve ]

(#33927) pethYeti


pethYeti
addikt

Így 25-ös verzióra tényleg rengeteget javult a memóriakezelés. Régebben kb 6 óra futás után 1GB körül evett.

(#33928) DS39 válasza KAMI911 (#33834) üzenetére


DS39
nagyúr

én nem töltöttem le kiterjesztést, Windows alatt a browser.dtd fájl itt található:
..\Program Files\Mozilla Firefox\browser\omni.ja\chrome\hu\locale\browser\

köszi az infót, átírtam a "T"-t "I"-re, böngésző újraindítás után minden tökéletes. :)

[ Szerkesztve ]

(#33929) csako


csako
veterán

Mi a különbség aközött, hogy csökkentett módban indítom vagy kitörlöm a profil mappát?
Ugyanis egy olyan hiba jött elő nálam, hogy nem nyitja meg a doc és mp3 kiterjesztésű fájlokat (egyelőre úgy tűnik más fájltípusokat meg tudok nyitni), hiába választom ki a Megnyitás-t a letöltés ablakban. És a kis letöltés ablakból sem nyitja meg, csak, ha rákattintok előbb a "Minden letöltés megjelenítésére" és onnan már megnyílik. Na ez a hiba előjön csökkentett módban is, viszont teljesen új profil mappával már rendben működik :W

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33930) csako válasza csako (#33929) üzenetére


csako
veterán

Újabb fejlemény, hogy amikor nem az alapértelmezett lejátszót vagy a Wordot választom ki akkor megnyitja...

Kiszúrtam vele: nem a Word-öt raktam be alapértelmezett programnak a doc megnyitásához a Windowsban, hanem pl. a Wordpad-ot és külön választottam ki a böngészőben utána, hogy én mégis csak a Word-öt akarom... és most már szépen megnyílik, úgyis, hogy visszaállítottam a Windowsban is alapértelmezettre...

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33931) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Hogyan lehet most visszahozni egy kiikszelt lapot? Eddig Ctrl + Shift + T -vel lehetett, most vmi fejleszői szarság jön be rá. :R

(#33932) ledgeri válasza KaiotEch (#33931) üzenetére


ledgeri
nagyúr

olvass előrébb

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33933) kispx válasza KaiotEch (#33931) üzenetére


kispx
addikt

Előző hsz. vagy egy meglévő fülre kattints jobb egérgombbal és választ ki a lapbezárás visszavonása menüpontot.

(#33934) KaiotEch válasza kispx (#33933) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Megvan köszi. :R Ekkora baromságot. K@bbe mozilla.

(#33935) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv.

Sikeresen feltelepült egy retek a gépre, a vírusirtó le is állította mert észrevette meg én is kitakarítottam a gépből utána a maradékait, de a FF azóta ezt az Omiga Plus marhaságot hozza be minden indításkor és új lap megnyitáskor és nem lehet kikapcsolni sehogy. Van angol nyelvű letörlési útmutató, de mindegyik egy bizonyos program telepítésével akarja orvosolni a problémát. :U Hogy lehet a FF-ból kiszedni? Mert a gépből már ki lett ölve, csak innen nem tudom sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#33936) kispx válasza #90933760 (#33935) üzenetére


kispx
addikt

Ez segít?

Szerk.:
5) A FF parancsikonjában ha benne van az URL akkor azt is töröld ki.

[ Szerkesztve ]

(#33937) vlevi


vlevi
nagyúr

Fel kell rakni, a 26 bélát, abban működik :D
Ja, és a korábbi, összeomlós tüneteim is, úgytűnik megszűntek. Szerintem nem a 26-os javította meg, hanem az, hogy nem állítottam be, hogy üres lappal is nyitva maradjon. Alapbeállításban nem engedi bezárni az utolsó lapot, és így bennmarad a böngésző, nagyjából ez is elfogadható.

(#33938) #90933760 válasza kispx (#33936) üzenetére


#90933760
törölt tag

A parancsikonba volt benne, sikerült. Az új lap megnyitás meg a 3. pont szerint. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#33939) Thunderzolee

Üdv!

Pár napja észrevettem, h a Ctrl-Shift-T-vel nem nyílik meg az előzőleg becsukott weboldal, hanem fejlesztői konzol jön elő.
Többi böngészőnél működik, úgyhogy nem tudom, most mi van?
25-ös verzióm van, wikipedián néztem a 25-ös kiadási dátumát, pár napja frissülhetett nekem is (van, h napokig nem zárom be a FF-ot, amúgy is mindig alvóba teszem csak a gépet, inkább csak win frissítéskor - újraindításkor nyitok új FF-ot, szóval nemrég még gondolom 24-es verzióm volt, akkor még jól működött ez a bill. kombináció).

Ez valami Firefox feature, vagy bug? :F

Ez nem valami olyan bill. kombó ami nem FF specifikus, hanem amolyan szabvány, vagy mi?
Szokás ilyet csak úgy megváltoztatni? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#33940) ledgeri válasza Thunderzolee (#33939) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Légyszi nézd meg a legutóbbi hsz-em!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33941) Thunderzolee válasza ledgeri (#33940) üzenetére

Ja, h erről már volt szó?
Azt hittem csak én vagyok ilyen elvetemült, h igen gyakran szükségem van erre a bill. kombóra. :U

Köszi, megcsinálom. :R

Hát.. a r×ssebnek kell hathetente újat kiadni.
Mennyivel egyszerűbb volt régen. Évekig elvoltunk a kettes, hármas verziókkal; kinek melyik volt szimpatikus, azt használta.
Csak szétb×sszák az ember idegeit.
A múltkor az a Youtube indító bug is.. :((
Ennek aztán sok értelme van.. majmolni a Chromeot. :(((

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#33942) TigerCat válasza Thunderzolee (#33941) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó.
Szeretem a Firefoxot, ezért nem váltanék Chrome-ra. De egy rendes Flash nem volna rossz alá, mint ami a konkurens böngészőben benne van. Vagy irtanák már ki mindenhonnan és szépen HTML5-ben menne a player. A cégnél minden gépre FF van telepítve, de ha nem figyelek, itt-ott valamelyik program frissítésekor felmászik a Crome is. Szinte lehetetlen kikerülni...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33943) Penge_4 válasza TigerCat (#33942) üzenetére


Penge_4
veterán

A mozillazine-on több fórumhozzászóló írta, hogy a PPAPI-t direkt úgy írta meg a Google, hogy a Chrome alappal legyen csak kompatibilis, a többinél pedig meg kelljen szenvedni az implementálásával. Így viszont nem érdemes a Mozillának implementálni. Ezért vannak helyette olyan kezdeményezések (a lassan terjedő HTML5 video mellett), mint a shumway, lightspark és gnash.

(#33944) ronaldu98


ronaldu98
tag

Sziasztok!

Egy olyan probléma merült fel nálam, hogy ha feltelepítek egy kiegészítőt akkor az simán települ és működik is, viszont, ha bezárom a Firefox-ot, majd újra megnyitom akkor a kiegészítőnek se híre se hamva, mintha soha nem is telepítettem volna fel. 25.0-ás verzió van telepítve ha ez számít valamit.

Ha valaki tud erre megoldást azt nagyon megköszönném.

(#33945) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Kérdésem lenne a mostanában tapasztalt dolgokkal kapcsolatban, hogy más is járt már így, vagy csak nálam állítódott el valami?
Arról van szó, hogy néhány hete eléggé önállósította magát a Mozilla. Több különféle oldal esetén is, mindenféle kattintás vagy egyéb művelet nélkül egyszer csak egy új ablakban feldob egy online játék ajánlást. Arról az oldalról jön, amin éppen vagyok, mert ott van kicsiben, de nem kattintok rá (bolond lennék) és semmi egyebet nem teszek. Mégis néhány másodperc elteltével jön az új ablak a reklámmal.
A másik, amit szintén mostanában vettem észre, hogy furcsán reagál dolgokra. Például a "vissza" gombra gyakran akár két oldalt is visszamegy (nem az egér a gond, mert többel is ugyanez a helyzet), vagy pl. a "vissza" gombra nem hajlandó tényleg visszalépni, hanem az adott oldalt frissíti újra és újra.
Lehet, hogy én vagyok balfék, de ezek a jelenségek régebben nem voltak.

(#33946) DS39 válasza Voice24 (#33945) üzenetére


DS39
nagyúr

elsőre én azt mondanám tegyél fel egy popup blockert. (Adblock Popup)

a másikhoz: van olyan hogy egy szimpla vissza nem elég a visszalépéshez, mert előzőleg átirányított valahonnan, vagy volt egy köztes oldal amely továbblökött, és ilyenkor csak erre a köztes oldalra lépsz vissza, ami megint visszairányít oda ahol voltál. (az hogy máskor egy visszára miért lép kettőt, passzolom, ha nem egér hiba)

[ Szerkesztve ]

(#33947) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Explorerről próbálok átállni mozillára, mert az explorer flash playere hibásan működött a win8 64 bites rendszerem alatt.
Viszont azt nagyon szerettem az IE-ben, hogy a loginneveket és jelszavakat megkérdezte, hogy megjegyezze-e, és ha rányomtam az igent, megjegyezte. Itthoni gép, fölösleges állandóan belépni-gépelni minden fórumra, levelezőbe, netshopba, stb. Viszont a firefoxban (illetve ez valami Nightly nevű valami lett a win8 alatt)
az options-security-password beállításnál szürke színű a "remember password for websites" opció, így nem tudom bepipálni.
Ránéztem az about:configban, hol van password, de nem egyértelmű, melyik lehet az sor, amihez nekem hozzá kell nyúlni, vagy hogy ott van-e egyáltalán az a sor.

Tudnátok segíteni, hogyan tudnám bekapcsolni a loginnév- és jelszómegjegyzést?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#33948) Voice24 válasza DS39 (#33946) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi.
Az adblockot feltettem, a többit meg majd meglátom, hogy hogyan tovább.

(#33949) csako válasza vaakuum (#33947) üzenetére


csako
veterán

Azért lett Nightly, mert nem a stabil verziót szedted le, hanem a "legbétábbat", nincs köze a win8-hoz.
Stabil verzió
Általában olyankor nem lehet bepipálni, ha az előzmények megjegyzése ki van kapcsolva. A Beállítások --> Adatvédelem fülön állíthatod át.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33950) ledgeri válasza vaakuum (#33947) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szia, ajánlom a firefoxot, és mellé a Last Pass-t !!

//
Kérdésem lenne, hogy mitől lehet az , hogy (igaz temérdek) megnyitott (de nem betöltött) lappal, 2,7/4GB RAM használat-, kevesebb, mint 24%-os I5-2400 -as proci terhelés-, és 10 %-os lemezkihasználtság mellett lefagyogat a program? Pontosabban 2-3 kattintásig ok, aztán nem válaszol 10-20 másodpercig...

Super anti spyware: csak pár sütit dobott, de nem is ezalól a böngésző alol
Malwerbytes Anti malwer: Most lelt rá régi fájlokban pár dologra, de semmi firefoxos
AVAST: most fut(67%) , és egyvalamit talált eddig...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.