Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Firefox 24-el előjött ez az új típusú flash engedélyeztetés, de én teljesen jól elvoltam a click to play-el...Hogy tudok rá visszaállni?

(#33402) EmptyParadox válasza Gézengúz (#33401) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Addon.

Ezeket kell beállítani még:
In about:config "plugins.click_to_play" must be "true".
On about:addons (plugins page) required plugin must be "Ask to activate".

(#33403) Gézengúz válasza EmptyParadox (#33402) üzenetére


Gézengúz
addikt

addon nélkül nem megoldható?

(#33404) mrszitya válasza Visormail (#33399) üzenetére


mrszitya
senior tag

Azért ajánlotta a figyelmedbe @Fandango kolléga az Add to Search Bar kieget, mivel az szinte bármelyik weboldal saját, beépített keresőjét képes felvenni a te saját keresőlistádra.

Pl. ha szeretnéd a Port.hu filmkeresőjét felvenni, akkor csak bele kell jobbkattintanod a keresőűrlapba itt, majd a felvétel a keresők közé pontra böksz, és voálá, van egy port.hu keresőd. Nem kell kutatodni a neten... :U

(Amúgy egy kis 25 kB-os, ezeréves, jól ismert kieg. :) )

[ Szerkesztve ]

(#33405) Fandango válasza mrszitya (#33404) üzenetére


Fandango
veterán

Igy van! :K

(#33406) EmptyParadox válasza EmptyParadox (#33402) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Sajnos nem, legalábbis tudomásom szerint. :(

És nekem volt néhol olyan gondom, hogy ha nem kattintható flash objectek vannak a weboldalon (régi ff click to playnél szét volt csúszva, de kattintható volt, pl twitch.tv-n a chat), akkor a címsoros ikonról kellett aktiválnom őket, de úgy megjegyezte az egész site-ra az engedélyezést.

in about:config "plugin.sessionPermissionNow.intervalInMinutes" set it to 0

Ezzel viszont nem jegyzi meg. (Hátha más is ilyen problémával találkozik)

(#33407) Visormail válasza mrszitya (#33404) üzenetére


Visormail
addikt

Ez világos csak úgy kezdte hogy ehhez nem kell kieg, miközben én se kiegeket linkeltem. Egyébként biztos jó ha szükség lesz rá kipróbálom, egyelőre már megtaláltam mindent amit hozzá akartam adni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33408) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Töltenék le egy mappaszerkezetet, ami így néz ki:
Cim/CD1/[1-n].mp3; CD2/[1-n].mp3, stb...
Flashgot meg downthemall telepítve, ha lemegyek addig a mappáig, ahol közvetlen az mp3-mak vannak, és kijelölöm mindet, akkor letölti, de ha közvetlen a "Cím" mappát tölteném le, csak letölt egy *.htm filet. Hogyan tudnám egybe az egészet letölteni, hogy ne kelljen cd-nként egyesével?

(#33409) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni két hibára.Első problémám ilyen lenne. Avastot használok. Második problémám,hogy semmilyen Adobe cuccost nem tudok frissíteni.

Remélem tudtok segíteni nekem.Köszönöm szépen a segítséget előre is.

(#33410) kispx válasza BullKoxa (#33409) üzenetére


kispx
addikt

Kikapcsolt web shielddel is ez a probléma?

Mi értesz az alatt, hogy nem lehet frissíteni? Mi a hibaüzenet? Ha az adobe honlapjáról letöltöd a legfrissebb változatot és úgy felrakod akkor fenn áll a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#33411) BullKoxa válasza kispx (#33410) üzenetére


BullKoxa
őstag

Kikapcsolt vírusirtóval nem néztem! De másik 2 gépen is az Avast van azon semmi probléma.
Az az igazság hogy a böngésző írta ki hogy sebezhetőek ,és amit ajánlott úgy akartam frissíteni,de ez a hiba űzi lett.

[ Szerkesztve ]

(#33412) BullKoxa válasza kispx (#33410) üzenetére


BullKoxa
őstag

Kikapcsolt Vírusirtóval sem lehet keresni a keresővel( goooooogle) .

(#33413) Visormail válasza BullKoxa (#33412) üzenetére


Visormail
addikt

A helyedben lefuttatnék egy mbam-ot.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33414) kispx válasza BullKoxa (#33411) üzenetére


kispx
addikt

Lépj ki mindenből.

A task managerben (ctrl + shift + esc) győződj meg, hogy nincs firefox vagy plugin contener nevű folyamat.

Ha esetleg szolgáltatásokat tisztogattál le, vagy valamilyen registry tisztító vagy gép gyorsító cuccot hazsnálsz akkor a futtatásba írd be: msconfig és választ ki a normál indítást és adj egy újraindítást neki.

Próbáld az offline telepítővel: [link]

Megj.: Esetleg egy vírusellenőrzést is csinálhatnál, mert ez fura hiba és nem sok mindent írnak a neten.
MBAM vagy kasperky rescure diskkel.

Megj2.: Esetleg az install előtt eltávolíthatnád a régit. [link]

(#33415) Ceree


Ceree
senior tag

Helló!

Próbáltam keresni megoldást rá, de nem találtam a fórumon. Ilyen szöveg/betű megjelenítési problémával találkoztatok már? Random csinálja, épp ezen szöveg begépelése közben is. Site-hoz nem köthető, és csakis FF-en belül jelentkezik, win-en belül nem.

W7 Ultimate 64bit, Radeon HD3200, 13.1-es Catalyst, FF 22.0

Köszi!

Másolat_eredetije

(#33416) Visormail válasza Ceree (#33415) üzenetére


Visormail
addikt

Pedig tele van vele már ez a fórum [link] elég régi téma. Még csak most frissítetted a windowsod?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33417) Ceree válasza Visormail (#33416) üzenetére


Ceree
senior tag

Nem, most költöztem másik notira. :)

Előző gépen 2010 óta használtam W7-et, mégse jött elő ez a gond. :| Köszi!

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#33418) Ceree válasza Visormail (#33416) üzenetére


Ceree
senior tag

Dupla.

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#33419) Visormail válasza Ceree (#33417) üzenetére


Visormail
addikt

Az is igaz nem minden videókártyával jön elő.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33420) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

DoNotTrackMe - Online Privacy Protection

[link] Valaki tud róla valamit ?
Mennyirán szabad elhinni ? használni ? Valóban egy jó védelemről volna szó ?
Esetleg konkrétan leírhatná valaki miről is volna pontosan szó - teljességében :R

(#33421) Visormail válasza _DiEGO_ (#33420) üzenetére


Visormail
addikt

Sok ilyen van, nem engedi a honlapoknak hogy olyan nyomkövető sütiket rakjanak a gépedre amiknek segítségével le tudják kérdezni, hogy az ő honlapjukról melyik(ek)re mentél tovább. A honlapok ezek alapján statisztikákat gyártanak, személyre szabott hirdetéseket jelenítenek meg, ilyesmi. Nyugodtan elhiheted, hogy működnek.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33422) scope2007 válasza Visormail (#33421) üzenetére


scope2007
addikt

tegnap találtam egy új böngészőt, ami direkt erre a "dönt track me"-re épít.. krómium alapja van... ha hazaérek megmondom a nevét...
ezt tuti fogom használni másodlagos bongeszonek ezentúl

ha belepsz vele egy honlapra, popupban is feldobja, mi mindent blokkol, ami követ

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33423) KaiotEch válasza scope2007 (#33422) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#33424) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok,

Firefox (verziót nem tudom megnézni, de a legfrisebb) folyamatosan összeomlik Win7 64 bit alatt, gyakorlatilag el sem indul. Ezt találom a részletek között:

AdapterDeviceID: 0x671d
AdapterVendorID: 0x1002
Add-ons: %7B972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd%7D:24.0
AvailablePageFile: 31303983104
AvailablePhysicalMemory: 14397575168
AvailableVirtualMemory: 3921395712
BuildID: 20130910160258
CrashTime: 1380614296
EMCheckCompatibility: true
InstallTime: 1380613350
Notes: AdapterVendorID: 0x1002, AdapterDeviceID: 0x671d, AdapterSubsysID: 0b2a1002, AdapterDriverVersion: 9.12.0.0
D2D? D2D+ DWrite? DWrite+ D3D10 Layers? D3D10 Layers+
ProductID: {ec8030f7-c20a-464f-9b0e-13a3a9e97384}
ProductName: Firefox
ReleaseChannel: release
SecondsSinceLastCrash: 3
StartupTime: 1380614295
SystemMemoryUsePercentage: 16
Theme: classic/1.0
Throttleable: 1
TotalVirtualMemory: 4294836224
URL: about:blank
Vendor: Mozilla
Version: 24.0
Winsock_LSP: MSAFD Tcpip [TCP/IP] : 2 : 1 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll
MSAFD Tcpip [UDP/IP] : 2 : 2 :
MSAFD Tcpip [RAW/IP] : 2 : 3 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll
MSAFD Tcpip [TCP/IPv6] : 2 : 1 :
MSAFD Tcpip [UDP/IPv6] : 2 : 2 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll
MSAFD Tcpip [RAW/IPv6] : 2 : 3 :
RSVP TCPv6-szolgáltató : 2 : 1 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll
RSVP TCP-szolgáltató : 2 : 1 :
RSVP UDPv6-szolgáltató : 2 : 2 : %SystemRoot%\system32\mswsock.dll
RSVP UDP-szolgáltató : 2 : 2 :

Ha ti láttok benne valamit, ami segíthet, megköszönném!

Üdv.

(#33425) csako válasza Steady74 (#33424) üzenetére


csako
veterán

Ha nincsenek fontos adataid pl. könyvjelzők, jelszavak, fontos előzmények, akkor az %appdata%/Mozilla mappát töröld a csudába, ha vannak akkor csak helyezd át máshová. Ha így is is összeomlik, akkor nem tudom :(

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33426) Steady74 válasza csako (#33425) üzenetére


Steady74
addikt

megtettem. osszeomlik.reinstall utan szinten. ie- vel megy rendesen. elindul, majd azonnal osszeomlik.

(#33427) szabeska


szabeska
addikt

Üdv! Felhőben (mint a chrome-nál) tudom tárolni a könyvjelzőimet, jelszavaimat, beállításaimat? Pl win reinstallnál jól jönne. A sync jó erre is?

F1

(#33428) HZoli87 válasza szabeska (#33427) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Itt minden le van írva róla.

A Firefox Sync

(#33429) lck válasza KaiotEch (#33423) üzenetére


lck
senior tag

Ha már Ghostery-nél tarunk. Észrevettétek hogy ez az 5.04-es verzió sokkal kevesebb szűrést jelez ki mint a régi 2.9.6-os ? Nem tudjátok ennek az okát ? Mondjuk részemről visszatértem a régire, de jó lenne tudni ez miért van.

(#33430) KaiotEch válasza lck (#33429) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én csak most nemrég kezdtem el használni szóval nem tudom, de az furcsa, hogy telepítésnél mindent bepipáltam, hogy szűrjön erre ellátogatok pc modding oldalakra és van egy rakás, ami követ... :U

(#33431) Fandango válasza KaiotEch (#33430) üzenetére


Fandango
veterán

Időnként ellenőrizzétek, hogy az "options" részben az összes szűrő legyen kipipálva, mert frissítéskor bekerülhet új, ami esetleg nem jelölődik ki magatól (nekem már volt így).

(#33432) Steelmanus válasza Steady74 (#33424) üzenetére


Steelmanus
addikt

URL: about:blank Ezt mivel allitottad be, manualisan vagy valamilyen kieggel?
Es ez a DirectX fel van telepitve?
A letoltesnel a 2-es zip verziot szedd le.

[ Szerkesztve ]

(#33433) Steady74 válasza Steelmanus (#33432) üzenetére


Steady74
addikt

őszinte leszek, nem tudom mit jelent, amit írtál :(

manuálisan nem állítottam be a kezdőlapon (gugli) kívül semmit.

(#33434) kispx válasza Fandango (#33431) üzenetére


kispx
addikt

Nekem az Ghostery óta nincs options rész.

(#33435) lck válasza kispx (#33434) üzenetére


lck
senior tag

A böngészősávban lévő ikonjára kattintva el tudod érni.

#33431 Fandango / Minden pipa rajt van 5.04-ben, akkor is kevesebbet szűr. /

(#33436) Steelmanus válasza Steady74 (#33433) üzenetére


Steelmanus
addikt

Amit irtal hibanaplot abban lattam az URL: about:blank bejegyzest azert gondoltam arra hogy atallitottad ures lapos inditasra a bongeszot. A DirectX 9.0c 2010.06 verziojat pedig fel kell telepiteni a W7, de meg a W8 ala is, azert kerdeztem ill. linkeltem hogy az telepitve legyen. A 24-es elott volt fent masik verzio az FF-bol?

(#33437) kispx válasza lck (#33435) üzenetére


kispx
addikt

:R
Hát azt sosem láttam.

(#33438) lck válasza lck (#33429) üzenetére


lck
senior tag

Na csináltam itt ezen az oldalon egy gyorstesztet.
Kettes verziónál 2 szűrés.
Ötösnél meg nulla. :(
[link]
[link]

(#33439) Fandango válasza lck (#33438) üzenetére


Fandango
veterán

Na majd otthon megnezem nekem milyen verzio van es szur e.

(#33440) mrszitya


mrszitya
senior tag

Firefox 24/26 ships with serious memory consumption improvements on image-heavy pages

Röviden:

A Firefox 23-ig, ha egy (nagyméretű) képekkel telezsúfolt weboldalt nyitottunk meg (pl. fényképes blogokat), nem elég hogy brutálisan megnőtt a memóriafelhasználás, a szájt bezárása után is sokáig bennragadt a RAM-ban ez a sok adat, plusz könnyen össze is omolhatott a böngésző.

Az aktuális, 24-es verzióval ezt részben orvosolták, ugyanis most már rögtön ki tudja üríteni maga után a feleslegessé vált adatszemetet a Firefox, ha egy ilyen weboldalat tekintünk meg.

A 26-os változat pedig jóval kevésbé tömi tele majd a memóriát, ugyanis csak az éppen látható képeket tölti be a RAM-ba, nem úgy mint a korábbiak.

Beszédes a kép.

Általam ezer éve ismert hiba volt (remélem) ez...

[ Szerkesztve ]

(#33441) HZoli87 válasza mrszitya (#33440) üzenetére


HZoli87
veterán

Nagyon hasznos újítás. :)

(#33442) mrszitya válasza HZoli87 (#33441) üzenetére


mrszitya
senior tag

Igen, ideje volt már... :(((

"With all other browsers handling memory consumption in a better fashion on image-heavy pages..."

(#33443) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Fogadjunk, hogy ha ebben elég mélyre görgettek akkor ugyis összezuhan bámi :)

[link]

Directx-et meg így kéne frissíteni...

[link]

(#33444) csako válasza Gézengúz (#33443) üzenetére


csako
veterán

Belegörgettem, kb. 490 MB-ról indultam, 813-ig bírtam, bezártam és ha nem is azonnal, de szépen visszament ugyanoda :) Görgetés közben is figyeltem, amikor a lap alja felé közeledtem, akkor ugye automatikusan tölti befele, a memória-használat ilyenkor kb 80-100-al magasabb, mint azután, hogy befejezte a betöltést.
Nekem amúgy a cache is a memóriába megy és Aurora 26.0a2.
Ja és miután bezártam azt a weboldalt, pár másodperce megfagyott a böngésző.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33445) gyulank


gyulank
addikt

Az időkép előrejelzés már több verzió óta nem működik nálam. Viszont Chrome-ban működik, úgyhogy nem az oldal hibás. Ma kipróbáltam a 25.4b, és 27 Nightly-t is, de egyikben sem jelent meg. Rájöttem, az adblock blokkolta. Pedig szerintem régen nem blokkolta. Csak a NoScript tiltott mindenhol mindent. Még egy dolog.. nekem, ha egy ideig meg van nyitva a Firefox, akkor belassul. A betöltési animáció akadozik, a címsorba kiírja, hogy (Nem elérhető), a videók ilyenkor akadnak, Ez miért lehet? Rendszer: x64 W8, SSD, 4GB DDR2, ebből most 512MB RAMDisk, ezen van a FF cache, de mikor akadozik, akkor se használja a felét sem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#33446) mrszitya válasza Gézengúz (#33443) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ja, tumblr-en ezrével vannak ilyen kis oldalak, de ezek úgy vannak programozva, hogy a görgetéssel fokozatosan töltenek be, nem úgy mint az általam linkelt cikkben szereplő blogspotos szájt. Ez egyszerre tölt mindent... (Persze ha több lapon hasonló tumblr oldalt nyitsz, és görgetsz, azokkal is könnyen összeomlasztható a Firefox.)

A Chrome elég jól tűri az ezekkel való szenvedést amúgy (200 MB-nál korlátoz, amíg nem görgetsz), ellenben IE10 pillanatok alatt betolt nálam 1,5 gigát a RAM-ba, aztán a "hiperstabil" routerem adta fel a harcot... :) Így inkább nem kísérletezem tovább...

(#33447) Ceree válasza lck (#33438) üzenetére


Ceree
senior tag

Ma frissítettem én 5-re, de pl.: nyuuz.hu totál megdöglött tőle egyszerűen, percekig pörgette FF az egyik magot 100%-on... Visszament a kettes, máris minden a régiben. Bár ez csak 5 cuccot szűr pl ezen az oldalon, az 5-ös meg 6-ot, de máshol egyelőre nem láttam különbséget.

Másolat_eredetije

(#33448) Fandango válasza Ceree (#33447) üzenetére


Fandango
veterán

Nalam nem hal meg a nyuuz.hu alatt, kicsit nehezkesen tolti be ez igaz, de bejon es 6-ot tilt.
5.0.4 verzio

(#33449) DS39 válasza mrszitya (#33440) üzenetére


DS39
nagyúr

A 26-os változat pedig jóval kevésbé tömi tele majd a memóriát, ugyanis csak az éppen látható képeket tölti be a RAM-ba, nem úgy mint a korábbiak.

ez mondjuk jó és rossz is. anno androidos opera 12.x verzió így működött, engem baromira idegesített hogy visszafele görgetve az addig már betöltött képet "visszavillantotta", mintha akkor töltené le. PC-n ezt nem feltétlen kellene erőltetni, bőven elbírja a hardver.

(#33450) Steelmanus válasza Gézengúz (#33443) üzenetére


Steelmanus
addikt

A DirectX-et nem minden esetben lehet sikeresen frissiteni webben keresztul mert sok esetben hibat dob.
Jobb a gepen tartani a teljes verziot foleg azoknak, akik sok jatekkal jatszanak, mert a jatekokhoz mellekelt DX telepitok sokszor felulirnak egyes fajlokat.

(#33449) DS39 Epp ezt akartam en is irni. Masik pedig hogy nem egy oldalbol kell kiindulni, ezt az Ow my Ow my oldalt eloszeretettel linkelik hogy osszeomlassza a foxot, pedig nincs olyan bongeszo jelenleg ami ne omlana ossze mondjuk egy jo 1/2 oras bongeszestol ezen az oldalon.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.