Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) kispx válasza old-dog (#33750) üzenetére


kispx
addikt

Nagyjából a Firefox semmit sem tehet a Java úgyben (max tiltja tovább), mivel a Java-t az Oracle fejleszti. Nincs olyan, hogy Java kiegészítők, hanem Java beépülő vagy Java bővítmény. Vagy van ennek hivatalosabb neve is. Nekem nincs fent így nem tudom megmondani :)

(#33752) pohár válasza pohár (#33738) üzenetére


pohár
félisten

senki? :( :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33753) kispx válasza pohár (#33752) üzenetére


kispx
addikt

"A részben titkosított webhelyek lehallgatását és közbeékelődéses – man-in-the-middle – támadásokat hivatott kiküszöbölni a most már alapértelmezetten bekapcsolt védelem. Amennyiben egy – titkosított adatforgalmat bonyolító – „https” oldal nem biztonságosnak tekintett „http”protokollon keresztül elért erőforrásokra is hivatkozik, úgy azokat a Firefox blokkolja, és a címsorban megjelenített pajzs ikonnal jelzi a blokkolás aktiválását. A pajzsra kattintva „A Firefox nem biztonságos tartalmat blokkolt” tájékoztatás jelenik meg, és az ablakban lehetőség van a „Blokkolás fenntartása” mellet az adott webhelyre vonatkozóan a „Védelem kikapcsolása” lehetőség használatára is. Ez utóbbit azonban csak különös körültekintés mellett szabad alkalmazni, főleg akkor, ha az oldallal nem osztottunk meg semmilyen személyes és fontos adatot. A részben titkosított webhelyek üzemeltetőit érdemes értesíteni a fennálló problémáról, amelynek megoldásában segítségre lehet a protokoll relatív linkek használata."

Egy kis idézet volt a mozilla blogból.

(#33754) pohár válasza kispx (#33753) üzenetére


pohár
félisten

sajnos ezzel most nem lettem beljebb, ugyanúgy blokkolva lesz, ha rábökök, hogy Védelem kikapcsolása :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33755) kispx válasza pohár (#33754) üzenetére


kispx
addikt

Ha ki akarod kapcsolni ezt a feature-t akkor az about:config-ban a security.mixed_content.block_active_content kulcsot állítsd false értékre.

(#33756) Geryson


Geryson
addikt

Möstörök! Töröltem egy számomra nem szimpatikus dolgot a Firefoxból és eltűnt az a nagyszerű feature, hogy a leglátogatottabb honlapokat olyan egyklikkes megoldással elő tudjam hívni úgymond a főablakból. Mi ennek a kiegészítőnek a neve, hogyan tudom újra aktiválni?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#33757) pohár válasza kispx (#33755) üzenetére


pohár
félisten

ú, ilyesmi megoldásra vártam, köszönöm szépen! :C :C

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33758) kispx válasza Geryson (#33756) üzenetére


kispx
addikt

Az üres lapon lévő, jobb felső 3x3 négyzetekre kattints.

[ Szerkesztve ]

(#33759) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!
Erre valaki?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#33760) Geryson válasza kispx (#33758) üzenetére


Geryson
addikt

Nálam nincs semmiféle 3x3 négyzetrács... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#33761) Fecogame válasza LamaCube (#33759) üzenetére


Fecogame
veterán

Pluginok vannak? Kikapcsoltad őket?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33762) kispx válasza Geryson (#33760) üzenetére


kispx
addikt

Ez fura. Alapértelmezetten már egy ideje ott van. Szerintem valamelyik speed dial kiegészítő vehette le.
valamelyikre nem ismersz rá, hogy a gépen volt?

(#33763) LamaCube válasza Fecogame (#33761) üzenetére


LamaCube
addikt

Adblock van egyedül.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#33764) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Frissíteni kéne a java mat csak firefoxhoz 32 bites kell?Mert a rendszer az 64 bites

Okés köszi

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33765) csako válasza Pityu. (#33764) üzenetére


csako
veterán

Igen 32 bites kell, mert a böngésző is 32 bites.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33766) voyi


voyi
aktív tag

Az mitől lehet,hogy random indításnál eltűnik a könyvjelző eszköztár :F Azaz a helye megvan, de a könyvjelző gombok hiányoznak. A Nézet -> Eszköztárak -> Könyvjelző eszköztár alapból kivan pipálva. Ilyenkor mikor ez van, kiveszem a pipát a könyvjelző eszköztárnál és újra kipipálom, akkor megjelennek újra a könyvjelzőgombok. Hogy lehet ezt orvosolni úgy,hogy ne kelljen vele mindig manuálisan vacakolni?
Ja, és újratelepítés ki van zárva :N

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#33767) Steelmanus válasza kispx (#33755) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a tippet, engem nem is zavart az a pajzs, csupan jo tudni errol a beallitasrol, ill a kikapcsolas modjarol.

(#33768) Geryson válasza kispx (#33762) üzenetére


Geryson
addikt

Na megvan, feltettem újra a 24-est és most megjött a négyzetrács.

Ellenben nem ez az, amire gondoltam. Ami nekem működött régebben, az az volt, hogy megnyitottam a Firefoxot (vagy azt hiszem elég volt egy új ablakot is) és akkor nagy ikonokban ott voltak előttem a leglátogatottabb oldalak, talán olyan 10-12 darab. Nagy ikonok és ha ráklikkeltem akkor fel is jött az oldal rögtön. Mi lehetett ez?

A másik, hogy mi ez az üzenet?

"A cím nem volt érthető

A Firefox nem tudja, hogy kell ezt a címet megnyitni, mert a protokoll (yafd) nincs egyetlen programhoz sem hozzárendelve.

Lehet, hogy egyéb szoftvert kell telepítenie a cím megnyitásához."

Feltelepített egy programot, amit letöröltem és azóta ezt a hibát írja ki. Hogy lehet ezt kikapcsolni?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#33769) DS39 válasza Geryson (#33768) üzenetére


DS39
nagyúr

elsőnél a speed dial-ra gondolsz szerintem. ha nem tetszik a gyári (about:newtab), vannak kiegészítők is erre.

(#33770) ledgeri válasza csako (#33682) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Üdv! YoutubeCenter kérdés:
Melyik beállítás takarná azt a lehetőséget, hogy a külső lejátszókat mindig tudjam nagyítani teljes képernyőre?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33771) mrszitya válasza ledgeri (#33770) üzenetére


mrszitya
senior tag

Elvileg YT-Center átteszi html5-re a beágyazott videókat. Állítsd át flashre a külsőknél, a lejátszók típusánál flashre, és elméletben lesz utána teljes képenyő.

(#33772) ledgeri válasza mrszitya (#33771) üzenetére


ledgeri
nagyúr

OK..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33773) Steelmanus válasza Geryson (#33768) üzenetére


Steelmanus
addikt

Feltelepített egy programot, amit letöröltem és azóta ezt a hibát írja ki. Hogy lehet ezt kikapcsolni?
Milyen program volt az amit telepitettel, mert lehet hogy valamilyen toolbar-t telepitett az FF ala, es amikor leszedted a programot akkor a toolbar az ott maradt. Lehet hogy kulon is le lehetne szedni, nezd meg a Vezerlopult Programok eltavolitasa alatt.
Ha ez nem segit, akkor alaphelyzetbe is hozhato a Firefox, igaz akkor ujra kell telepiteni a Kiterjeszteseket is mert elvesznek. Beirod a cimsorba about:support es ott jobb oldalt latni fogod ezt:

[ Szerkesztve ]

(#33774) Csazsol


Csazsol
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre szorulok:

Vatera karbantartás óta nem tudok bejelentkezni.
A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt
A(z) ssl.vatera.hu helyen lévő kiszolgáló túl hosszú ideig nem válaszol.

Előtte semmi gond nem volt. Más géppel minden müxik, csak a sajáttal nem.

XP és Mozilla 20 van fent.

Sütiket, előzményeket, gyorsítótárat töröltem.
Javaslat, megoldás? :R

Vagyok

(#33775) mrszitya válasza Csazsol (#33774) üzenetére


mrszitya
senior tag

Teljes előzménytörlés volt? Törlendő időtartomány: minden, és pipa összes?
Ugyanezen gépen, IE-vel megy?

@Steelmanus

A memóriatelítődéssel kapcsolatos problémám ügyében, amihez te is próbáltál tippeket adni, van némi fejleményem.
Egy-két hete áttértem már Windows 8.1-re, pontosabban 8.1 64 bites kiadására kíváncsiságból (eddig csak 32 bites rendszerem volt), és... azóta gyakorlatilag nincs összeomlás. :)
FF 4 óta minden kb. minden hétre jutott crash, tiszta profillal, egyik vagy másik gépen, nem számított. Most úgy tűnik, a 64 bit (vagy esetleg szimplán a Win 8.1) változást hozott.

(#33776) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

két kérdésem lenne....

Első:
24.0-s firefox alatt sok youtube videó nem indul el.
Ha fórumokon egy linket tesznek be a youtube-hoz, az valami youtube unblocker oldalra irányít el.
Mitől van ez?

Második:
Az apródon a hirdetéseket böngészve az alábbi üzenetet kapom:
A google kikapcsolta a google térkép api használatát ebben az alkalmazásban......
Ezt hogy tilthatnám le?

[ Szerkesztve ]

(#33777) Steelmanus válasza mrszitya (#33775) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mennyi a RAM merete a gepedben? Ha legalabb 4 GB akkor mar ajanlott az x64-es rendszer, mert az x86-os rendszerek csak 4 GB-ig latjak a memoriat, am ebbol le kell vonni a VGA memoriat mert azt is meg kell cimezni, + a tobbi osszetevoket pl vincsi SSD is meg kell cimezni, de tolem ezt sokan joval jobban letudjak irni. A lenyeg hogy a rendszermemoriabol annyi vonodik le amennyit mas eszkoz hasznal memoriat, es csak a maradek marad az x86-os rendszernek. Lehet hogy ez volt akkor az oka a sok osszeomlasnak. Lehet irtad is csak nem vettem eszre hogy x86-ot hasznaltal, en pedig a kezdetek ota x64-et igy nalam ezert nem volt problema.
Orulok hogy sikerult megoldanod a dolgot.

(#33778) vlevi válasza Steelmanus (#33777) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez a vga megcimzes kicsit felrevezto, mert a videokartya memeoriajat nem a rendszer kezeli, az nem szamit bele. Integralt vga-nal igaz csak a dolog, mert annak nincs sajat memoriaja.
4g memorianal hatareset a 32-64 bit. Ha meglevo rendszert boviti fel az ember 2-rol 4 gigara, akkor amiatt nem feltetlenul erdemes ujratelepiteni a rendszert. De ha telepit, akkor mar tenlyeg erdemesebb 64 bitest felrakni. Win7 ota mar elenyeszo a 64 bites rendszerek miatti problema, az csak inkabb vacakul megirt, vagy osregi hardverek driverei miatt van, de meg ilyenkor is mennie kell a 32 bites driverekkel a legtobb esetben. Nekem egyedul a scanneremmel van gond, ahhoz mar xp driver is csak immel-ammal volt, nemhogy vista, vagy heteshez.

(#33779) mrszitya válasza Steelmanus (#33777) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem, csak 3GB RAM van, többek közt ezért nem használtam 64 bitet mostanáig. Igazából elegendő már ez is x64-hez, úgy tűnik az eddiek szerint. Persze érezhetően nőtt a memóriaigény, de így is van bőven van benne hely a legtöbb szituációban.

Hogy mitől javult meg (vagy lett jelentősen jobb) a dolog, ne kérdezd, fogalmam sincs. :) Elvégre a FF és a flash is 32 bites, talán a videókártya drivere megy jobban itt? Vagy esetleg valami a 8.1-ben módosult? Végül is mindegy...

(#33780) Steelmanus válasza vlevi (#33778) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, mondtam en hogy nem vagom annyira ezt a dolgot, kosz' a kiigazitast.

(#33781) Csazsol válasza mrszitya (#33775) üzenetére


Csazsol
aktív tag

Szia!

Igen minden törölve.
Chrome-mal sem megy. Ugyan ez a hibajelenség.

Ketten vagyunk e nagy világban.

A vateran is tudok böngészni, keresni stb... Csak a bejelentkezés (reg sem) sikerül. ssl probléma.

Vagyok

(#33782) Chiller válasza tpeter77 (#33776) üzenetére


Chiller
őstag

Második:
Az apródon a hirdetéseket böngészve az alábbi üzenetet kapom:
A google kikapcsolta a google térkép api használatát ebben az alkalmazásban......
Ezt hogy tilthatnám le?

Nekem is ez van, és hirdetést se tudok feladni... Remélem hamar kijavítják...

(#33783) Visormail válasza Steelmanus (#32455) üzenetére


Visormail
addikt

Most már Win7-8 alatt legújabb firefox-al akárhová másolom a wmp plugint sehogy nem működik. Egyik nap telepítettem egy xp-t szintén legújabb firefox-al és ott meg másolni se kellett egyből jó volt.
Úgyhogy kénytelen vagyok én is az "about:config-ban állítsátok true-ra a plugins.load_appdir_plugin-t" módszerre áttérni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33784) mrszitya válasza Csazsol (#33781) üzenetére


mrszitya
senior tag

Hát, sok ötletem nincs, egy CCleaner futtatást ejtenék még meg, plusz a DNS-címek cseréje jutott még eszembe.

(#33786) pappkarcsi válasza tpeter77 (#33776) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Várom én is a választ!

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#33787) mrszitya válasza Visormail (#33783) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nekem megy továbbra is a WMP plugin 8.1 alatt. A profilmappán belül, a "plugins" mappában van a beépülője (np-mswmp.dll ; 1.0.0.8-as verzió)

rokafiu77 (#33776)

- Google Térkép hibáját az Apród üzemeltetőinek kellene orvosolni, írj nekik
- YT-hiba: nincs fenn vmi YT-bal kapcsolatos kiegészítő? Flash Player verzió?

[ Szerkesztve ]

(#33788) Visormail válasza mrszitya (#33787) üzenetére


Visormail
addikt

Köszi, rossz helyen volt. Pedig ezt írtam itt korábban "átmásoltam a Plugins mappát a c:\Users\My\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\ mappába és így már működik" miközben úgy nem jó. Meg Steelmanus is ezt az útvonalat írta [link] azt nem hogy a profilon belülre.

Na most már jó, itt felismerte:
c:\Users\My\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\yvrv77wb.default\Plugins\np-mswmp.dll

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33789) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok! A firefox-ban feltelípítődött valahonnét ilyen FLIPORA search és hiába állítom át, hogy a fő oldal mindig a GOOGLE legyen az mindig visszaállítja. Nem tudom kiszedni sehogyan sem. Uninstall nem segít.
ABOUT mozilla próbáltam átírni a dolgokat az is csak pár percig ment és ugyan olyan volt mint előtte.
Valakinek volt ilyen problémája? Most már öcsémnél is jelentkezett!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33790) TFSi válasza KAMELOT (#33789) üzenetére


TFSi
őstag

Valószínűleg egyszerű lesz leszedni, ha nem megy, írj be a vírusirtós topicba! :K

[link]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#33791) KAMELOT válasza TFSi (#33790) üzenetére


KAMELOT
titán

Na faxa! Ez ami vna a linkben nem megy. Se uninstall, se adds on manager semmi. Köszi szépen a segítséget! Ha nem megy akkor format C: :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33792) mrszitya válasza KAMELOT (#33791) üzenetére


mrszitya
senior tag

Futtasd le az ajánlott linkben szereplő programokat:

1. AdwCleaner
2. Malwarebytes Anti-Malware
(3. Hitmanpro)

(#33793) Steelmanus válasza Visormail (#33788) üzenetére


Steelmanus
addikt

Erdekes ez az eset, tegnap telepittem a W8 X64-et es elso dolgom volt feltelepiteni a FireFox-ot. Ugyanugy a C:\Users\Felhasznalo\AppData\Roaming\Mozilla masoltam a Plugins mappat es egybol felismerte.

(#33794) Visormail válasza Steelmanus (#33793) üzenetére


Visormail
addikt

Már kezdtem azt hinni hogy hülye vagyok és rosszul írtam fel :D Igen érdekes, akkor még működött úgy a 64es 8asomon, mióta frissítettem 64es 8.1re már nem. Tegnap telepítettem egy gépre 32es win7et és ott se látta ezen az útvonalon, szóval passz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33795) KAMELOT válasza mrszitya (#33792) üzenetére


KAMELOT
titán

1. átnéztem semmit nem talált
2. most nézem ezzel kicsit sokáig tart pedig csak C: nézetem vele

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33796) mrszitya válasza KAMELOT (#33795) üzenetére


mrszitya
senior tag

(#33797) KAMELOT válasza mrszitya (#33796) üzenetére


KAMELOT
titán

Ok! Ezzel a malwarebytes progival sem talált semmit. Csak a VUZE progiban valami mism fájlt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33798) mrszitya válasza KAMELOT (#33797) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ha a fliporas dolog előtt ment fel közvetlenül a Vuze, akkor lehet, a Vuze-zel települő toolbar állított el valamit. Egyébként is, a Conduit névvel fémjelzett dolgokat törölheted, rossz hírnevű toolbar.

(#33799) Fecogame


Fecogame
veterán

Létezik olyan kiegészítő, ami automatikusan készít egy képernyőmentést az adott oldalról, ha megnyitom? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33800) KAMELOT válasza mrszitya (#33798) üzenetére


KAMELOT
titán

Vuze progit még jóval előtte instaláltam. Conduit cuccok azok mik is pontosan?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.