Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) yanna válasza DS39 (#33347) üzenetére


yanna
őstag

Á, köszönöm, értem! :R

De az egyszeri méréskor mérés közben megjelenített grafikonok is hasonlót mutatnak. A FF fűrészfog szerű, a többi viszonylag sima. A mutató is ingadozik, a többieknél meg szinte egyhelyben áll a teszt alatt. Egy egy weblap megnyitáskor a FF gondolkodik akár 5-10 mp-et is, de, ha a frissítésre nyomok, rögtön berántja az oldalt. Darabos a letöltés, youtube, néha megindul, aztán meg-megakad néhány mp-re. :F Ezt az oldalt http://www.laptopsystem.hu/Notebook kb. 1 perc alatt tölti be. Mondjuk nem egy erőgép a XP-vel futó melós gépem... :U

(#33352) Faterkam válasza DS39 (#33349) üzenetére


Faterkam
addikt

Újra leszedtem az FF-et minden adatot töröltem, AVG toolbart is. Friss install 0 kieg. :W

Most aztán nincs több ötletem, pedig nálam a gond, mert másnál (is) jó! :O

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#33353) csako válasza Faterkam (#33348) üzenetére


csako
veterán

Nálam is rossz, ha később hazaérek, utánanézek jobban, hátha rájövök. :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33354) DS39 válasza yanna (#33351) üzenetére


DS39
nagyúr

azon az oldalon sok a kép, ha vinyóra megy a cache (és az lassú) meg kevés a ram, akkor érthető.

a speedtest-nél flash-es az a mérő, valószínű azért akadozhat be, más böngészőn, más egy kicsit flash player.
itt a protected mód kikapcsolását szoktuk javasolni, az javít ezen. :)

(#33355) Fire/SOUL/CD válasza Faterkam (#33352) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem csak a te készülékedben van a hiba. Megnéztem több masinán is az oldalt, kettőn ugyanaz a szitu, mint nálad. Elsőre az egyetlen közös a gépekben, hogy amelyekben alaplapra integrált VGA van használva(nem CPU-ba, kicsit régebbi masinák), ott van ez a jelenség. (Nem biztos, hogy ez rád is igaz, csak itt az 5 gépből 3-ban PCIE VGA van (ezeken jó az oldal FF 24 alatt), maradék 2-n, amelyekben meg csak integrált VGA figyel, ott nem)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33356) DS39 válasza Faterkam (#33352) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam ilyen: [link]
(a flash banner nincs kiblokkolva, csak a Pixlr Grabber kieg, azt nem screenshotolja.)

Fire/SOUL/CD: a HW-es gyorsítás kikapcsolásával milyen?

yanna: nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

(#33357) yanna válasza DS39 (#33354) üzenetére


yanna
őstag

Köszönöm a segítséged!
Kikapcsoltam, valamit valóban javított is a helyzeten. :K

(#33358) Faterkam válasza Fire/SOUL/CD (#33355) üzenetére


Faterkam
addikt

Mindenkinek kösz, mert engem hülyének néztek, hogy nálam nem jó az oldal. GTX660Ti-m van, a Hd4000-nem megy. Ha a jávát kikapcsolom akkor eltűnik a számsor. Frissítettem, de ez sem segített :(
Hátha valamelyikőtök rájön! :R

(#33356) DS39 Ilyennek kéne lennie mindenhol :(

Baaakkeeeer, Hv gyorsítás nélkül zsííír!!!!!!! :Y

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#33359) Fire/SOUL/CD válasza Faterkam (#33358) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kapcsold ki a hardveres gyorsítást és indítsd újra az FF-t, olybá tűnik az mindkét gépen megoldotta a dolgot. (Lehet, hogy egy VGA driver csere is segíthet a dolgon.)

DS39
Igen, amint olvasod épp azt lőttem ki, mert az mindig gyanús, ha csak bizonyos "kategóriájú" VGA-kkal van gondja...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33360) Faterkam válasza Fire/SOUL/CD (#33359) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok már megtettem DS39 tippjére. A VGA driver a legújabb WHQL, de nem értem, ez hogy kavarhat be egy oldal mejelenítésébe? :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#33361) Fire/SOUL/CD válasza Faterkam (#33360) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A böngészők a hardveres gyorsítás funkciója "ugyanolyan" elven működik mint a játékok esetén, azaz DirectX-en keresztül "hajtják" a VGA kártyákat, használják a 3D karik adta grafikus teljesítmény fokozó szolgáltatásokat. Ami itt a hibát okozza, az a 2D hardveres támogatás, mert hogy a sima oldalak megjelenítése is DX-en, annak 2D szolgáltatásain keresztül zajlik már elég rég óta.(VGA-kban nem csak 3D függvények vannak támogatva...) Ha egy adott VGA nem támogatja vagy hibás/hiányos VGA driver kerül a képbe vagy maga a FF-ban van valami elkettyintve, akkor anomáliák lépnek fel.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33362) Faterkam válasza Fire/SOUL/CD (#33361) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok köszi még egyszer mindenkinek!!! :R :R :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#33363) Visormail válasza Fire/SOUL/CD (#33355) üzenetére


Visormail
addikt

Win7, HD4850, 13.4 beta legacy driver, ugyanúgy el van csúszva.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33364) Faterkam válasza Visormail (#33363) üzenetére


Faterkam
addikt

A HV gyorsítás volt a gond, de erre én nem jöttem volna rá!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#33365) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam ESR 17.0.9-el jó...

(#33366) Faterkam válasza Intruder2k5 (#33365) üzenetére


Faterkam
addikt

Ezt mikor lőtted? mert pár perce javították, vmi felesleges space-k voltak benne programilag, és csak Ff sikított tőle, már fixálva, megy HV gyorsítva is! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#33367) Intruder2k5 válasza Faterkam (#33366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mielőtt beszúrtam, kb. 1 perccel előtte....

(#33368) Faterkam válasza Intruder2k5 (#33367) üzenetére


Faterkam
addikt

:R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#33369) Visormail válasza Faterkam (#33368) üzenetére


Visormail
addikt

igen most már jó itt is

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33370) Krystal_s válasza Steelmanus (#33340) üzenetére


Krystal_s
addikt

A Lejátszóknál már korábban is kivettem a pipát a dinamikus pufferelés elől, de most tiltottam a Külső lejátszók részen is, sajnos ezek a beállítások egyáltalán nincsenek hatással az IMDb videóira.
Azért köszi, hogy próbáltál segíteni. :)

(#33371) dredbiro


dredbiro
senior tag

sziasztok!
YouTube videóknál eltüntethetőek-e a zenék előtti vagy az alsó felbukkanó reklámok?Ha igen,mivel?Előre is köszi :R

Good hunting,STALKER !

(#33372) Visormail válasza dredbiro (#33371) üzenetére


Visormail
addikt

YouTube Center

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33373) dredbiro válasza Visormail (#33372) üzenetére


dredbiro
senior tag

Köszönöm,ez igen hasznos :K :R

Good hunting,STALKER !

(#33374) Donvit078


Donvit078
tag

ha nem megfelelően zárom be a foxot akkor köv. indulásnál próbálja megnyitni megint az oldalt és ez rohadt idegesítő hogy lehet kikapcsolni hogy ne legyen mááá ilyen kis erőszakos majd én megnyitom az oldalt ha akarom :)? ötlet?

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#33375) Intruder2k5 válasza Donvit078 (#33374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ez lesz a neked való érték, az about:config-ban!

browser.sessionstore.resume_from_crash

(#33376) Donvit078 válasza Intruder2k5 (#33375) üzenetére


Donvit078
tag

Köszönöm ez beválik :R

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#33377) €uro


€uro
őstag

Üdv!

All-in-One Sidebar kiegészítőt használok. A könyvjelzőm a böngésző bal oldalán van megjelenítve - az egeret bal szélre húzva szoktam ki-be kapcsolni.

Elég sok bejegyzése van a könyvjelzőmnek. Az a problémám, hogy ha lejjebb scroll-lozok, majd bezárom és újra megnyitom a könyvjelzőt, akkor a görgetője mindig a tetejére ugrik vissza. Lehet ezen segíteni?

(#33378) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Miért van az, hogy most már nem csakhogy nem játssza le a videókat a YT FF alatt, de ilyen szépen is jelenik meg az összes? Baloldala meg fekete-fehér. Más böngésző alatt tökéletes. :U

(#33379) scope2007 válasza KaiotEch (#33378) üzenetére


scope2007
addikt

sztem vga driver... nem lett frissítve?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33380) KaiotEch válasza scope2007 (#33379) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem, a legfrissebb van mióta ide került ez a gép.

(#33381) _DiEGO_ válasza KaiotEch (#33378) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Esetleg :

[link]

és hetente , kéthetente :

és innen csakis tiszta telepítéssel !!!

[link]

Nekem hibátlanul megyen :R

(#33382) KaiotEch válasza _DiEGO_ (#33381) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem nyert, ez már volt amúgy. :(

(#33383) scope2007 válasza KaiotEch (#33382) üzenetére


scope2007
addikt

de milyen gép ez?
van integrált vga és pci-e is? -cpuban
nekem egyszer akadt össze az i7 3770 igpu-ja a amd 6950el nem tom miért.. de frissítettem mindkettő driverét és jó lett.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33384) KaiotEch válasza scope2007 (#33383) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Céges, HP Compaq 500B MT integrált VGA-val :K

(#33385) Visormail válasza KaiotEch (#33384) üzenetére


Visormail
addikt

Ha driverek nem, akkor milyen programok települtek utoljára a hiba előtt? Akár updaten keresztül ie10?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33386) KaiotEch válasza Visormail (#33385) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Update? Adobe Flash player, nade előtte is gond volt csak más. Azt már leírtam korábban. De más böngésző alatt semmi baj nincs. :W

(#33387) _DiEGO_ válasza KaiotEch (#33382) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nem nyerni akarok , hanem segíteni !
1. Teljes képernyőre rakva csinálja :F
2. Vagy böngészőben ablakba ?

Kérek egy képet Böngészőben való lejátszáskor , hogy lássam is , köszi :U

CPU: Intel Celeron Dual Core 2,6GHz (E3400) [link]
RAM: 2 GB DDR3 / 1333MHz
Chipkészlet: Intel G41
HDD: 3,5" 320GB SATA
ODD: SATA DVD+/-RW 16x SuperMulti LightScribe
VGA: Integrált GMA X4500

[ Szerkesztve ]

(#33388) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

HP Compaq 500B MT

vagy egy másik konfigot is kidob rá :U

Processzor Intel Pentium Dual Core E5800 (3,2 GHz, 2 MB cache) [link]
Memória méret 2 GB
Memória típus DDRIII
Memória frekvencia 1066 MHz
Merevlemez kapacitás 500 GB
Merevlemez fordulatszám 7200 rpm
Merevlemez típus SATA
Videokártya Intel Graphics Media Accelerator 4500
Hangkártya HD Audio
Optikai meghajtó DVD+-RW DL
USB port 6 db
Operációs rendszer Windows 7 Professional 64 bit

[link]

Ennél vajon mi indokolja a 64bites oprendszert ? :F :Y

[ Szerkesztve ]

(#33389) KaiotEch válasza _DiEGO_ (#33388) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezen én is filóztam, de sztem arra gondoltak, hogy ha veszünk bele még 2GB ramot, akkor már kihasználja rendesen.

(#33390) _DiEGO_ válasza KaiotEch (#33389) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Miután nem rendelkezik saját dedikált rammal az iGP -- a 32bites rendszer 4GB-ig tud címezni - még így sem látom értelmét :U mert ugye iGP rendszermemóból vesz el 256 - 512MB-ot .

Kép ?

[ Szerkesztve ]

(#33391) _DiEGO_ válasza Faterkam (#33350) üzenetére


_DiEGO_
őstag

A rejtett !ProgramData mappából is ?

Uninstallálj le itt mindent ami nem kell , illetve nem kívánatos , akaratod ellenére települt ;)

[ Szerkesztve ]

(#33392) KaiotEch válasza _DiEGO_ (#33390) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Képet már linkeltem. Másikat csak holnap tudok, mert már nem dolgozom :)

(#33393) Visormail válasza Visormail (#33291) üzenetére


Visormail
addikt

Mégegy, ez meg honlap amibe beírva a címet lementi az oldalt választható formátumú képként :)
Capture a full webpage screenshot online with our free service

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33394) Visormail


Visormail
addikt

Nem értem, hogy ha rámegyek a Keresőszolgáltatások kezelése, További keresők letöltése feliratra akkor miért nem egy keresőszolgáltatás listát ad be? Ömlesztve a kereső funkciójú kiegészítőkkel, ráadásul ami tényleg szolgáltató az is add-onnak hívja magát így keresni is nehéz, mire megtalálja az ember amit akar egy óra. Vagy én csinálok valamit rosszul?
Mindenesetre most eltettem őket a kedvenceim gyűjteménybe, lehet másnak is hasznos leírom ide is:

YouTube
port.hu
IMDB
SZTAKI Szótár (az angol-magyar stb feliratokra kell klikkelni, amit ír kiegészítőt az elején az már nem létezik, de ezekhez nem is kell)

Ja igen én ezzel a kiegészítővel használom őket egyébként Context Search

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33395) Davidof92


Davidof92
senior tag

Sziasztok!
Akadt némi problémám. Egyik napról a másikra fogta magát, és a helyesírás ellenőrzője átállt angol nyelvre, és minden szót aláhúz (mivel ugye nem angol). Leszedtem a magyar nyelvi csomagot, ettől függetlenül ugyanúgy angol a program. (A windowsom angol, gondolom ezért töltődött le az angol firefox). Hogy tudom beállítani, hogy ne az angol, hanem a magyar szótárt használja?

(#33396) DS39 válasza Davidof92 (#33395) üzenetére


DS39
nagyúr

[link]

illetve: about:config-ban -> spellchecker.dictionary; hu

(#33397) Davidof92 válasza DS39 (#33396) üzenetére


Davidof92
senior tag

Köszönöm szépen!

(#33398) Fandango válasza Visormail (#33394) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem ez hasznos lesz neked, nem kell a keresokhoz kulon addon, hasznald ezt: Add to Search Bar

(#33399) Visormail válasza Fandango (#33398) üzenetére


Visormail
addikt

Amiket és linkeltem azok keresőszolgáltatók nem kiegészítők és nem is kell hozzájuk semmi!

Amit a végére írtam kiegészítőt arra jó, hogy ne kelljen beírni a keresőmezőbe se, hanem kijelölt szöveget keressen bármelyikkel ami hozzá lett adva tehát plusz funkciót ad.

Így most végképp nem értem miért mondod, ha te viszont egy kiegészítőt linkelsz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33400) Fandango válasza Visormail (#33399) üzenetére


Fandango
veterán

mind1 :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.