Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) DS39 válasza BullZeye (#34849) üzenetére


DS39
nagyúr

mondjuk azt szerintem nagyon kevesen használták, nekem van ott két kiegészítőnek ikonja, de azért nem fogom azt a pár pixelt sem elvenni a weboldalaktól.

[ Szerkesztve ]

(#34852) mrszitya válasza BullZeye (#34848) üzenetére


mrszitya
senior tag

Így van, a Firefoxnál kizárólag azért fejlesztenek - természetesen visszafelé, hogy minden szegény hardcore júzernek rosszabb legyen. Igen, és szándékosan sosem hallgatnak a felhasználói visszajelzésekre. A telemetria, meg a többi hasonló állapotjelentő cucc is csak az NSA miatt van benne. A Mozilla "monnyon" le.

(#34853) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok. B.U.É.K. mindenkinek. Lenne egy kis gondom. Eddig ilyet sosem tapasztaltam. Szerintetek mi okozza? A sokat emlegetett hardveres gyorsításos probléma? A gépen semmi nem változott elég sok ideje. Ha igen leírná valaki az about:config parancssori változtatás menetét? Valamint random, amikor egy oldalt nézek feldobja a letöltőablakot, hogy valami AdServlet dolgot szedjek le, ezt vajon miért? Ebay-en is sok szöveg egymást fedi. Letiltott kiegészítőkkel is jelen a gond. Esetleg kellene egy tiszta telepítés?
Válaszokat előre is köszönöm.

[link]

(#34854) DS39 válasza Beladon (#34853) üzenetére


DS39
nagyúr

gyorsítóárat mikor törölted utoljára? (+ a problémás oldalak sütijeit is töröld)

(#34855) Beladon válasza DS39 (#34854) üzenetére


Beladon
aktív tag

Gyorsítótár nem régen volt törölve, de most töröltem a sütikkel együtt újra és maradt a probléma letiltott kiegészítőkkel.

(#34856) nyikszi


nyikszi
őstag

Újabb kérdésem lenne. Van egy kiegészítő, ami egy honlapot tud letölteni bármilyen link mélységben vagy amit beállítok neki. Már volt fenn, de most nem találom :( Kerestem donwload manager/site néven, de nem találom. Valaki tudja melyik kiegészítőről van szó?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#34857) mrszitya válasza nyikszi (#34856) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ha jól gondolom, a ScrapBook-t keresed. :)

(#34858) BullZeye válasza lck (#34850) üzenetére


BullZeye
veterán

Jaja, másikat, én körülbelül 3 hónappal vagyok előtted. És mint az azure is volt, annál pl 8 hónappal voltam előtted. Majd szépen lassan bejönnek nektek is a jóságok.

(#34851) DS39
Nem is vettem el eddig sem a helyet alulról, csináltam CSS-t hozzá, hogy eltűnjön, és csak akkor jöjjön elő, ha fölé viszem az egeret, itt nekem pl currency, és tőzsde cuccok voltak, amiket napjában ha 5x megnézek sokat mondok, viszont sok helyet foglalnak ahhoz, hogy felülre berakjam, na most ez a lehetőség eltűnt. Cserébe több helyet foglal felül a toolbar.

(#34852) mrszitya
Hát, van aki a telemetriára élvez, és hogy mennyi memóriát eszik a FF, meg hogy hány tized másodperccel gyorsabban indul a FF, ízlések és pofonok.

(#34859) mrszitya válasza BullZeye (#34858) üzenetére


mrszitya
senior tag

Pfuj, a Mozilla monnyon le.

(#34860) BullZeye válasza mrszitya (#34859) üzenetére


BullZeye
veterán

Óvoda?

(#34861) Beladon válasza Beladon (#34855) üzenetére


Beladon
aktív tag

Tiszta telepítés megoldotta.

(#34862) mrszitya válasza BullZeye (#34860) üzenetére


mrszitya
senior tag

Rettentően unalmas a rinyálást hallgatni, ennyi...

(#34863) nyikszi válasza mrszitya (#34857) üzenetére


nyikszi
őstag

Biztos, hogy nem ezt használtam, de ez is tökéletes! Köszönöm :R

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#34864) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Régebbi Flash playert tényleg ennyire kockázatos lenne használni? Lépten-nyomon figyelmeztet a Firefox hogy frissíteni kéne a flasht + alapból le van tiltva külön kell engedélyezni mindig.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#34865) kispx válasza Wasp91 (#34864) üzenetére


kispx
addikt

Aha.

(#34866) Steelmanus válasza Wasp91 (#34864) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem, en is egy regebbit hasznalok (Adobe.Flash.Player-11.7.700.224) mert azzal megy legsimabban a YT video lejatszas. Hogy ne figyelmeztessen, about:config extensions.blocklist.enabled false

Megeloztek szerkesztes kozben :) Tiszta vadnyugat, pisztolyparbaj szerkesztes kozben

[ Szerkesztve ]

(#34867) DS39 válasza Wasp91 (#34864) üzenetére


DS39
nagyúr

about:config -> extensions.blocklist.enabled -> false.
26-os Fox-szal is lehet használni pl. 11.1-es flash playert probléma nélkül.

szerk: lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

(#34868) Wasp91 válasza Steelmanus (#34866) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Köszi! Neked amúgy melyik Flash player vált be?
Szerk: Neked is kösz DS39.

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#34869) Wasp91 válasza Steelmanus (#34866) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Egy linket tudsz dobni? :) Sehol se találom ezt a verziót. :S

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#34870) DS39 válasza Wasp91 (#34869) üzenetére


DS39
nagyúr

az Adobe oldalán az archívok között megtalálod az összes régebbit.

(#34871) Wasp91 válasza DS39 (#34870) üzenetére


Wasp91
aktív tag

És tényleg. Figyelmetlen voltam. Köszi!

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#34872) Visormail válasza mrszitya (#34862) üzenetére


Visormail
addikt

Hát pedig elég értelmesen írt le valós dolgokat, szóval akkor az nem divat szidás, a te válaszaidban viszont nem volt semmi konkrétum. Nem mondta, hogy rossz, azért használjuk mert jobb mint a többi és az meg természetes ha nem tetszik amikor visszafejlődik. Ebben mi a rinyálás, a szemed előtt zajlik a funkciók eltávolítása amiről szó volt a topikban jópár verzió óta. Én pl szintén használom a kiegészítő eszköztárat is és nehéz felfogni, hogy a fejlesztés iránya az, hogy mindent eltávolítunk ami eddig volt. Nem jön a helyére semmi, vagy valami értelmes indok, csak egyszerűen azt mondják hogy ez se kell, meg az se kell. Az hogy te eddig sem használtad a kivett funkciókat, a többieket nyilván nem vigasztalja.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#34873) Syl válasza Visormail (#34872) üzenetére


Syl
nagyúr

Na igen. Ez az állapotsáv eltüntetése igazán értelmetlen dolog. Miért nem volt jó az eddigi forma?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34874) Steelmanus válasza mrszitya (#34862) üzenetére


Steelmanus
addikt

Gondolom hasznalod a Chrome-ot is a Firefox mellett, igy valoban nem olyan szembetuno ha egyre butul a bongeszo, kinezetre legalabbis, hiszen a altalam olyannyira utalt minimalista stilus fele vette az iranyt az FF.
Sokan hasznaljak ugy a bongeszoket hogy a Chrome az elsodleges es amit nem tudnak elerni a Chrome-al pl letoltes a YT-rol, akkor folyamodnak az FF-hez, igy valoban ertheto ha eleg a minimalista tudas.
Egyetertek BullZeye-el, es a többiekkel is akiket haraggal tolt el ez a fajta "nyirjunk ki mindent" elv.

(#34875) Fandango


Fandango
veterán

Erdekes nekem nem hianyzik soha semmi, ahogy az ujabb verziok jonnek. Lehet, hogy kivesznek dolgokat, de fel sem tunik a hianyuk.
Nem veletlen, hogy mindenkinek masok a bongeszesi szokasai, es program hasznalati elvarasai.

(#34876) Rimuru válasza Fandango (#34875) üzenetére


Rimuru
veterán

Még így is jóval többet tud mint a többi, én Operáról jöttem át, vége a jó világnak. :(

Vigyázat, csalok!

(#34877) Visormail válasza Fandango (#34875) üzenetére


Visormail
addikt

Mi ezen az érdekes? Hát erről van szó, hogy mások a szokások és elvárások. Ezt továbbra is úgy kellene megoldaniuk ahogy eddig, ki/be kapcsolási lehetőséggel, ennyi.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#34878) mrszitya válasza Visormail (#34872) üzenetére


mrszitya
senior tag

Sajnálom, nekem nincs kedvem erről hosszas vitát folytatni, érvelni a változtatások mellett - avagy épp ellen. Tudomásom szerint az emberi faj képes az alkalmazkodásra is. Én ezt saját magamon is tapasztalom. És ez egy jó dolog. :)

Teszem azt, fixre állítják majd a tabok címsorban, vagy máshol való elhelyezését. Onnantól kezdve vége van az életnek? Máshogy működik a letöltéskezelő (ami eddig se tudta megközelíteni használhatóságban a külső kezelőket és kiegészítőket mellesleg), jaj, most mi lesz? Ettől még ugyanúgy használható előbbi a lapok váltására, utóbbi a letöltések kezelésére. VAGY TÉVEDEK?

Hétről-hétre dolgoznak a memóriakezelésen, készül az electrolysis, lassan ki lesz végre váltva a flash, szinte minden verzióval javul a JavaScript-feldolgozás sebessége, do-not-track opció is van már, sync egy jó ideje, hardveres gyorsítás, html5... Felsorolni is nehéz, mennyi téren fejlődött. Az about:config és a kiegészítők pedig továbbra is működnek.

Lassan kávét is tud majd főzni, de még mindig az a legfőbb baj, hogy 2 helyett 2,5 másodperc alatt indul el, vagy 873 megnyitott lap mellett képes akár 2GB RAM-ot elfogyasztani, netán a fejlesztőknek volt képük hozzányúlni a megszokott dizájnhoz.

Egyébként még mindig nyílt forrású cuccról van szó, amelynek a fejlesztéséhez bárki hozzájárulhat. Ha valaki demokratikus tehát ilyen szempontból, akkor az a Mozilla, és nem a másik két fő versenytárs. Tessék csatlakozni a fejlesztőkhöz, vagy használni a visszajelzés különböző hivatalos formáit, ha javaslat, panasz van. A Ph! dühöngőnek jó, de a fejlesztőknek szerintem nem ez a fő információs forrása... :U

Kérlek, ne válaszoljatok erre a hsz.-ra. Köszönöm! :)

UI: #Steelmanus A Chrome-t nem szeretem, csak webfejlesztés és/vagy problémák esetére tartom fenn a gépen. Most pl. épp nincs is felrakva.

[ Szerkesztve ]

(#34879) kispx


kispx
addikt

Nem akarok a vitába beleszólni, de nem lehetne pm-be folytatni?
Akinek a régi stílus tetszik, annak idővel úgyis megérkezik a downgrade addonok. Akinek az új az meg örüljön.

(#34880) Visormail


Visormail
addikt

Hát szerintem meg ez nem off, a topik a firefoxról szól arról is beszélünk. Nem csak áradozni lehet, hanem azt is le lehet írni ami nem tetszik, érdekes hogy ezt hosszan kell magyarázni és nem világos mindenkinek alapból. Úgyhogy nyugodtan szokjatok hozzá és minősítgetni sem kell a többiek hozzászólását, ami nem érint arra meg akkor ne válaszolj és kész, hogy miről van kedved beszélgetni az meg minket nem érint, azt is el tudjuk dönteni egyedül hogy mire válaszolunk. Attól még nem lesz dühöngő, hogy a negatívumokról is szó van. A hsz-edben szerintem semmi újat nem mondtál egyikünknek sem, de nem is ezekről volt szó.

kispx abban igazad van, hogy ezt már csak pm-be "kellene" folytatni már ha akarná valaki. Viszont arra csak kellett reagálni, hogy teljesen normális hozzászólásokra gyermekded válaszokat nyom, mert ő "unja a rinyálást", gratulálok a tuskó stílushoz. :)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#34881) zsolt19900


zsolt19900
őstag

az lenne a kérdésem, hogy furcsa karakterek jelentek meg a firefoxunkban a cégnél, és egyszerűen nem jövök rá, hogy mi okozhatja, szerintetek mitől lehet ez? hosszú ó-t pl. teljesen más karakterekkel meg ilyen vastag fekete hátteres betűk stb. stb. és állítólag valami hülye netes játékkal játszottak a kollégák, hogyan lehetne ezt visszaállítani alapértékre?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#34882) mrszitya


mrszitya
senior tag

(#34883) nyikszi válasza zsolt19900 (#34881) üzenetére


nyikszi
őstag

Nézet -> karakterkódolás?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#34884) huan


huan
őstag

Sziasztok!
itt az utolsó hozzászóló milyen programról ír, ami a CPU használatot alacsonyan tartja a firefoxnál?

(#34885) zsolt19900 válasza nyikszi (#34883) üzenetére


zsolt19900
őstag

másutt volt a probléma és megoldottam

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#34886) kispx válasza huan (#34884) üzenetére


kispx
addikt

Ahogy elnézem a Firefox Ultimate Optimizerrre gondolhatott, ha 2. és a 4. hozzászóló ugyanaz a személy. De valami érzés azt súgja, hogy felejtős.

(#34887) vati válasza Hunork (#32200) üzenetére


vati
senior tag

Simán copy-paste egy szövegszerkesztőbe... a ^C a mappa nevét és az URL-eket fogja text formátumban vágólapra tenni.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#34888) vati válasza kispx (#34879) üzenetére


vati
senior tag

Nekem több okból sem tetszik az új design, de találtam egy downgrade plugin-t:

https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/classicthemerestorer/

Sajnos, nem 100%-ban hozza vissza a korábbi felületet, de a semminél jobb.

Nálam végül komplett FF downgrade lett a vége, egy óra kínlódás után. Nemcsak egy sor kiegészítő nem működik rendesen az új GUI-val, (pl. All-In-One Toolbar) de amit eddig tapasztaltam a felületből, mind butulás.

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#34889) Steelmanus válasza vati (#34888) üzenetére


Steelmanus
addikt

Egyetertek. Ez az Australis egy bakloves. Ma amikor a tablet, netbook, laptop, ultrabook,stb iranyaba mennek a gyartok egyszeruen pixel pocseklas az Australis.
Kiprobaltam a Classic Theme Restorer (Customize Australis) 1.0.7 (a linked nem jo) de egy ido utan meguntam hogy nem tudom eltuntetni ezt

Igy feladtam, van meg mit csiszolni rajta.

(#34890) BullZeye válasza mrszitya (#34878) üzenetére


BullZeye
veterán

Az a baj, hogy amit itt felsoroltál mind a 4.0val jött be, és mint írtam, 3.6->4.0 volt utoljára nagyobb változás.
4.0nál megígérték, hogy jön max 1 éven belül a több magos proci támogatás, azóta is jön.

És igen, képesek vagyunk alkalmazkodni, szóval megkérlek, hogy ha eddig a bicikliden, autódon, buszon kör alakú kerekeket használtál, kezdj el háromszögeket használni, és alkalmazkodj az új dolgokhoz.

Memóriakezelés pont egy olyan dolog amit az emberek 99,999%a le se szar, mert nem azért van a gépében 8-16gb memória, hogy amiatt aggódjon, hogy most 900 mega memóriát eszik. Ha ennél többet, ott 99,9999% hogy valamelyik kieg leakel neki, vagy csinált valamit about:configban amit nem kéne.

Nyílt forráskódú, és az esetek 90%ában visszautasítják akármit is javítana (tenne hozzá pluszban) rajta az ember, nem véletlenül kénytelen az ember CSS-t használni.

(#34891) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A sehova nem vezető szájkaratét szerintem fejezzétek be. Semmivel nem lesz jobb az alkalmazás attól, ha itt egymásnak estek.
A személyeskedő hangnem nem a fórumba való!

⭐ Stella

(#34892) mrszitya válasza BullZeye (#34890) üzenetére


mrszitya
senior tag

Az electrolysis projekt újra aktív egy ideje - mint tudjuk, így előbb vagy utóbb kész lesz a többszálúsítás. Anno 2011-ben leállították/felfüggesztették a dolgot. Nem sokan örültek ennek ugyan, de helyette jött addig is a snappy és a memshrink, amik hoztak is azért bőven áttöréseket a teljesítményben (legutóbb például a képek kezelésében).

A fejlődési történet a Firefoxhoz tartozó Wikipédia cikkekben (angolban és magyarban is) szépen le van vezetve - verzióról verzióra - mikor, mi került be, illetve a későbbiek során milyen változtatások történtek az adott fícsörrel kapcsolatban.
A 4.0 óta is tengernyi változtatás és fejlesztés történt, ez szerintem nem tagadható. Ki, hogy értékeli ezeket, ez már szubjektív dolog.

A memóriakezeléssel kapcsolatban egyetértek, ám gyakorlatilag napi szinten felteszi valaki a kérdést a topicban, "szerintetek miért eszik annyit"?
Manapság talán olyan 3-4 GB RAM lehet az átlag otthon, ami bőven elég is egy böngészőnek ma szerintem, úgy hogy mellette még fusson akár egy köteg másik program is. Persze, akinek még mindig 1-1,5 GB van csak, vagy egy mai videojáték futtatása közben párhuzamosan YT videókat is néz egy rakatnyi megnyitott lappal, és közben egy halom kiegészítője is van, az panaszkodik - még ha tudvalévőnek is kellene lenni, hogy irreálisak az elvárásai.

Az Australis nem véletlenül csak a fejlesztői verzióban érhető el jelenleg, elég sok víz lefolyik még a kiadásáig. A panaszokról vele kapcsolatban a Mozilla is tud, és nyilván lesz hatása ezeknek majd valamilyen formában, figyelembe veszik ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#34893) potyi23


potyi23
senior tag

hi.uj lap nyitasakor mndig az AVG jelenik meg.Mar mindent letiltottam,kikapcsolatm,mit csinaljak vele ?

(#34894) Steelmanus válasza potyi23 (#34893) üzenetére


Steelmanus
addikt

About:config
Megkeresed a browser.search.defaultenginename karakterlancot, es alapertelmezetre allitod ami a Google.

(#34895) potyi23 válasza Steelmanus (#34894) üzenetére


potyi23
senior tag

ugyvan beallitva,es igy sem jo. :F de csak uj lap nyitasanal.mar mindehonnan kitoroltem,letiltottam,a firefoxot ujrainditottam,de igysem jo.

[ Szerkesztve ]

(#34896) Nkboy válasza potyi23 (#34895) üzenetére


Nkboy
senior tag

How can I remove avg isearch

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#34897) mrszitya válasza potyi23 (#34895) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ha új lap nyitásánál jön elő, ezt is nézd meg az about:configban => browser.newtab.url, alapértéke about:newtab

Egyébként meg az AVG szóra keress rá ugyanitt, és ha találsz olyat, ami az isearch.avg.com-ra visz, azt állítsd vissza default állapotúra.

[ Szerkesztve ]

(#34898) Steelmanus válasza potyi23 (#34895) üzenetére


Steelmanus
addikt

Itt van meg egy kis segitseg, a lap kozepe fele van a Firefox segitseg.
How to Remove isearch.avg.com..

(#34899) potyi23


potyi23
senior tag

koszonom Fiuk, a vezerlopultbol Avg security toolbart toroltem,a mozilla kovetkezo inidtasnal meg sajnalkozott is h kitorlotem :DDD nesze neked b..zi,mar rendesen kezdett zavarni :R

(#34900) a.gabriel


a.gabriel
tag

Hogy tudom azt megcsinálni, hogy a Bookmarks-ban létrehozok egy új mappát, azt mindig leteszi a mentett linkek legaljára? Ha akarok belőle valamit megnyitni, akkor mindig le kell görgetni a linkeket, mire az egészhez hozzáférek.
Már nagyon unnom.

[ Szerkesztve ]

A minőség az nem véletlen!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.