Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) Matthewus válasza HZoli87 (#34439) üzenetére


Matthewus
őstag

Úgy néz ki, hogy sehogy, teljesen eltávolították ezt a lehetőséget.

(#34452) sz.balazs.95 válasza Steelmanus (#34449) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

köszi, ugy néz ki, megoldódott a probléma. :R
a kérdés, hogy ez meddig marad így.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34453) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A youtubecenter kiegészítő nálam " nem válaszol"ási hibákat okozott, ha megnyitottam egy YT vidit új lapon!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34454) HZoli87 válasza ledgeri (#34453) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam nincs ilyen gond vele (v2.0.1).

(#34455) ledgeri válasza HZoli87 (#34454) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem írtam, de nekem is pont az volt.. Talán egy munkamenet nélküle és egy újraindítás töröl valamit... :F

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34456) #22237440


#22237440
törölt tag

Ubuntu 13.10 platform. A böngészőnek baja van azokkal az oldalakkal ahol sok a flash. Lassul a böngésző, akad az op. rendszer, eltűnik a kurzor. Vegyek ki szabadságot, vigyem el a kutyámat sétálni? :F

(#34457) t420s


t420s
aktív tag

ez igen!
még a végén visszatérek az FF-hez a Chrome-tól!
mondjuk mindent elmond a látvány: ez az FF jövője, immár hivatalosan is elismerten a Mozilla által.
1:1-ben Chrome.
ennyit az FF-ről.

[link]

(#34458) sz.balazs.95 válasza t420s (#34457) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

akkor ez a magyarázat [erre]?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34459) ledgeri válasza #22237440 (#34456) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem is bajom van/volt vele..., most éppen kivárok, ezért nem tudom pontosan...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34460) oszy


oszy
veterán

Srácok! Van egy Asus eeePC és sem a FF sem a Chrome nem játsza le rendesen a youtube videókat. Szaggat az összes... Még legkisebb felbontáson is. Már újratelepítettem a böngészőt és elvileg a FlashPlayert is. :) Nem hiszem, h nem bírná a gép :))) Köszönöm!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34461) ledgeri válasza oszy (#34460) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Volt már hogy bírta, vagy eddig senki sem próbálkozott vele?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34462) t420s válasza sz.balazs.95 (#34458) üzenetére


t420s
aktív tag

lehet.
mindenesetre a Nightly Build az új mem isolate funkcióval olyan gyors mint a Chrome.

és egyben felvet egy kérdést: most minek is örülök? hogy az FF lassan beéri sebességben a Chrome-ot? De hát a chrome ezt már évek óta tudja!

(#34463) t420s


t420s
aktív tag

így fog kinézni az új FF:

[link]

gratulálok! akkor minek FF?
ez nem több mint egy Chrome klón!
de minek klón mikor van eredeti.

(#34464) Rimuru válasza t420s (#34463) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem teljesen értelek, de nem ez a lényeg. :P Amíg nem cseszik el mint az Operát és meg tudom ezt csinálni nem érdekel hogy néz ki. :N

[/L

Vigyázat, csalok!

(#34465) csako válasza Rimuru (#34464) üzenetére


csako
veterán

Pontosan, amíg le lehet cserélni az alap témát, addig mindegy, és funkciók kivételéről sem olvastam még :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34466) sz.balazs.95 válasza t420s (#34463) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

gondolom a Firefox OS-sel akarják összhangba hozni a UI-t.
amúgy abban több, hogy független a kuglitól.
amúgy a Firefox Sync-nek van krómos megfelelője?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34467) ledgeri válasza sz.balazs.95 (#34466) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Yup:
no google no cry...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34468) sz.balazs.95 válasza ledgeri (#34467) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

[link] ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34469) ledgeri válasza sz.balazs.95 (#34468) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:DD

Amit a youtubbal csináltak volt az utolsó, hogy nekem bármikor is Androidos cuccom legyen (jelenlegi állapotom szerint), szerencse, hogy jönnek a Firefox-os telók is...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34470) csako válasza sz.balazs.95 (#34466) üzenetére


csako
veterán

Ami azt illeti a Chrome szinkronizációs része sokkal jobb, mint a FF-é, szerintem.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34471) Rimuru válasza csako (#34470) üzenetére


Rimuru
veterán

Régebben voltak bibik Chromium és Chrome között, most nem tudom alapvetően átálltam Firefoxra (Még telefonon is, pedig ott nagyon ocsmány amit művel. Az Opera Classic (volt) a legjobb).

Vigyázat, csalok!

(#34472) sz.balazs.95 válasza ledgeri (#34469) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na igen, a Google-nek mostanában a "fejlesztései" inkább nevezhetőek visszafejlődésnek. - ezt már én is tapasztaltam.
Viszont a YouTube illetve az alkalmazásokon keresztül az Android köt a kuglihoz. a többi cuccait viszont tudom nélkülözni.
Mondjuk az jó lenne, ha az MS megvenné a Vimeot, és lokalizálná majd elkezdené népszerűsíteni, illetve ha az appok elkészülnének WP-re.
No meg a Binget sem ártana lokalizálni.
Ezesetben teljesen el tudnék szakadni a kuglitól.
mondjuk ez már eléggé off. :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34473) ledgeri válasza sz.balazs.95 (#34472) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Elszakadnál, de úgy, hogy egy másikhoz jobban kötődsz...!?// A Vimeó meg maradjon csak meg szépen, úgy függetlenül ahogy most van, mert a felvázolt csak a feltöltött videók rovására menne...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34474) t420s válasza sz.balazs.95 (#34466) üzenetére


t420s
aktív tag

ez a kérdés gondolom csak vicc, mióta(őár éve) full google account autosync van.

Firefox Sync-nek van krómos megfelelője?

(#34475) Steelmanus válasza t420s (#34463) üzenetére


Steelmanus
addikt

gratulálok! akkor minek FF?
ez nem több mint egy Chrome klón!

Gondolom a kerdes koltoi. Eloszor is klonozni csak azt lehet ami mar letezik, mivel a Firefox joval korabban jelent meg mint a Chrome, igy errol kar szot is vesztegetni. Olvashattad hogy, A multiprocess futás a browser.tabs.remote beállítás igazra állításával kapcsolható be. Vagyis mint kiserleti funkcio kiprobalhato, de vissza lehet valtani, vajon a Chrome-ban ez megteheto? Es meg sorolhatnam hogy miben kulonbozik a Firefox a Chrome-tol, de nem teszem mert minek. A feluletet pedig le lehet cserelni.
Es meg valami. En is olvasom a Chrome topikot, de sosem irok bele - ha nagy ritkan irok oda - a Firefox-al kapcsolatos dolgokat mert az a topik nem ez a topik.

(#34476) t420s válasza Steelmanus (#34475) üzenetére


t420s
aktív tag

nem nem tehető meg, mert az FF-el ellentétben a funkció régóta stabil, míg a Nightly FF-nél beírom hogy index.hu enter és össze is omlott.

vajon a Chrome-ban ez megteheto?

En is olvasom a Chrome topikot, de sosem irok bele - ha nagy ritkan irok oda

amit én írtam az mind az FF-el kapcsolatos.
röhej, hogy a mozillánál azt hiszik feltalálták a melegvizet.
és még örüljünk is neki.

(#34477) bl0ck


bl0ck
tag

Üdv.

Lenne egy elég low kérdésem. Sosem foglalkoztam firefoxxal igazán, megnyitottam megnézegettem amit meg szerettem volna, és jóidő.
Mostanában elég sok videót nézek Youtuben, meg egyéb más oldalakon is. SSD-m valamiért eléggé meg van telve(frissíti magát Win7, gondolom amiatt), valamelyik nap meg dobott egy üzenetet, hogy kevés hely áll rendelkezésre. Alap esetben van rajta 5gb hely(ez is kevés, tudom), akkor meg1,01-et írt. Valójában videó nézéskor letölti a videókat háttérben, vagy minek tudhatom be, hogy kb 8 videó megnyitása, és betöltése közben felzabált szolid 3-4gb-át?
Köszöntem, és bocs még egyszer a hülye kérdésért.

(#34478) mrszitya válasza t420s (#34476) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ha ennyire utálod a Mozilla termékeit, akkor NE HASZNÁLD, és kész.

Egyébként meg legyünk tisztában a dolgokkal: a nightly tesztverzió, vagyis inkább a tesztverzió tesztverziója (semmikép sem a végfelhasználóknak szánt változat), és még ebben sem engedélyezték alapból a multiprocesst. Akkor még is mit vársz!?

Nightly => Aurora => Beta => Release

Amúgy is totálisan felesleges a csodavárás, nem lesz nagyságrendekkel alacsonyabb a memigény, irreálisak ezek az elvárások. Legfeljebb stabilabb és biztonságosabb lesz tőle a Firefox - idővel.

(#34479) Steelmanus válasza t420s (#34476) üzenetére


Steelmanus
addikt

Amit irtal egyszeruen nem fedi a valosagot, Chrome klonnak nevezted magat a Firefox-ot a sajat topikjaban.
Ez nem egyszeru tevedes, hanem ugy ahogy van hülyeseg. Tovabbiakban nem kivanok tobbet foglalkozni a temaval.

(#34480) netpeti98 válasza t420s (#34476) üzenetére


netpeti98
addikt

Egy pre-alpha verzióval (nightly) nem kéne csodálkozni, hogy összeomlik néha. :U
A tesztverziók az Aurorától kezdve kezdenek stabilabba válni.

Üdv netpeti98

(#34481) kispx válasza netpeti98 (#34480) üzenetére


kispx
addikt

Ezeket a verziókat sem a végfelhasználóknak szánják és nem is mindennapi használatra.

[link]
Ismerje meg a legújabb fejlesztéseket egy nem stabil, gyakorlott felhasználóknak javasolt környezetben
[link]
Download the pre-Beta build of Firefox.

Ezen totálisan felesleges vitázni, hogy az index.hu összeomlott a nightlyn. De azért gondolom, hogy nem jelentette a Mozilla felé....
Továbbá az FF topicban nem érdemes "a manóba kezdetű" stabil hibaüzenetet generáló programhoz hasonlítani.

Szerk.:
Bocs nem neked. Csak úgy általánosságban. Még mielőtt a következő 10 oldal is a nightlyról és a Chromeról szólna.

[ Szerkesztve ]

(#34482) netpeti98 válasza kispx (#34481) üzenetére


netpeti98
addikt

Persze tudom, aki stabilan szeretne böngészni annak a stable channel ajánlott, de például a fórumon is vannak páran akik az Aurora verziót használják a mindennapokban, ha gond adódik vele akkor indítják el a stable verziót. Szóval nem azt állítom, hogy 100 százalékban bugmentes az Aurora és a beta, hanem azt, hogy ott már nem szokott olyan előfordulni a nightly problémáinak többsége.

Üdv netpeti98

(#34483) oszy válasza ledgeri (#34461) üzenetére


oszy
veterán

Még eddig senki! :) Egy új rendszer lett felrakva.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34484) ledgeri válasza bl0ck (#34477) üzenetére


ledgeri
nagyúr

SSD-nél kellene,hogy legyen 10% szabad helyed Mindíg! (Én meg a chache-t átraktam a vinyó,ra, így oda töltöget...)

(#34483) oszy érdekes, hogy mióta létezik a gép senki sem próbálkozott youtube-bal vele... ;]
(egyébként meg nem tudom, csak néha látom, hogy vannak Hsz-ek, amik nem mondanak el mindent magukról, és kell egy kis noszogatás a relevánsabb infók kiszedésére...) :R

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34485) bl0ck válasza ledgeri (#34484) üzenetére


bl0ck
tag

Tisztában vagyok vele, csak nem tudom kivitelezni. Semmit nem tudok letörölni kb, amire azt mondanám, hogy nem kell, vagy nem használnám. Most azon gondolkodom, hogy veszek egy 128gb-ás ssd-t ehelyett....

(#34486) oszy válasza ledgeri (#34484) üzenetére


oszy
veterán

az az igazság, h nálam landolt ez a gép memória hibával. lett bele egy memória véve, a 7-es újratéve majd eladva. és én akkor nem próbáltam ki. az előző gazdáját még nem kérdeztem, de 99%, h ő nézett rajta YB videókat. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34487) ledgeri


ledgeri
nagyúr

(#34485) bl0ck&(#34486) oszy
Máris tisztább!

1. Az SSD-t nézd át, hogy mi van rajta olyan, amit nem te ragtál fel, de foglalja a helyet... Lomtártól kezdve a Hybernálásig (ajánlom az SSD topikot)

2. Minde a legrissebb (flash satobbi "vga driver"?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34488) kispx válasza bl0ck (#34485) üzenetére


kispx
addikt

Ha a disk cleanup-ot rendszergazdai módban indítod, akkor lehetséges vele pár GB területet felszabadítani. Hova tölti le a videót a temp könyvtárba vagy a firefox cache könyvtárába?

(#34489) bl0ck válasza ledgeri (#34487) üzenetére


bl0ck
tag

1-2 dolog van talán ami olyan, de jelentéktelen helyet foglalnak el. Lomtáram mindig üres, a hybernálásos dolgot nem ismerem, utánanézek.
Driverek meg kb 1-el vagy 2-vel vannak lemaradva a legújabbtól.

(#34490) ledgeri válasza kispx (#34488) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Min módosít az, hogy melyikbe töltődik?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34491) kispx válasza ledgeri (#34490) üzenetére


kispx
addikt

Flash vagy FF.
Utóbbit lehet kontrollálni, az előbbiről ilyenről még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#34492) bl0ck


bl0ck
tag

Honnan tudom megmondani, hogy hova tölti?

(#34493) kispx válasza bl0ck (#34492) üzenetére


kispx
addikt

Onnan, hogy megnézed, videóletöltés közben, hogy melyik mappa mérete növekszik. Mappa helye, meg oprendszerfüggő.

Ha az FF cache méretét fixre (pl.: 100 MB) beállítod akkor is jelentkezik a probléma?

about:config-ban a
browser.cache.disk.max_entry_size értéke mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#34494) kispx válasza kispx (#34493) üzenetére


kispx
addikt

Kifutottam a szerkesztési időből, de hagyj kérdezzem már meg, hogy milyen videókat nézegetsz, hogy 3-4 Gb-t felzabál? Még ha onlinefilmes oldalakat is nézzel akkor sem jön össze a 3-4 GB. Szerintem máshol is érdemes keresni az eltűnt területet.

(#34495) sz.balazs.95 válasza t420s (#34474) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem nagyon ismerem a chrome-ot, azért kérdeztem... :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34496) BullZeye válasza t420s (#34463) üzenetére


BullZeye
veterán

Annyi minden miatt lehetne fikázni FF-et, és te pont a kinézetét kezded el, ami amúgy semmi extra? :D

(#34497) #22237440


#22237440
törölt tag

Ubuntu 13.10 platform. Megoldható valahogy, hogy ne lassuljon le és/vagy akadjon ki a böngésző azoktól az oldalaktól ahol túl sok a flash? :F

(#34498) kispx válasza #22237440 (#34497) üzenetére


kispx
addikt

Kiegészítők -> bővítmények -> Flash mellett legyen "rákérdezés az aktiválásra".
És csak a szükséges Flash objektumokat töltsd be.

(#34499) #22237440 válasza kispx (#34498) üzenetére


#22237440
törölt tag

Köszi. :) Ez gyakorlatilag rendben is lenne csak állandóan kell állítgatni, így inkább visszaállítottam, hogy töltsön be mindent. Ez sem de az sem megoldás. :N

Kell találjak valami más megoldást. Ha van. Ki tudja.

(#34500) kispx válasza #22237440 (#34499) üzenetére


kispx
addikt

Talán a flash block addon megtudja jegyezni, hogy melyik Flashes tartalmat kell mindig betölteni. Jobb megoldás nincs a Flashzes problémákra, mint a Flash Player blokkolása. Ez már az adobe mostohagyereke, már ő sem foglalkozik vele sokat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.