Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) Kuruc2 válasza _DiEGO_ (#33594) üzenetére


Kuruc2
senior tag

És mindent át fog vinni automat a portable-ből? (kieg, dial, gyorshívók, stb?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#33602) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van hasonló bővítmény arra, hogy egy gombnyomással az XBMC-t megnyitva eliduljon a Youtube videó? (DXVA miatt lenne jó).
[link]
PlayIt on XBMC-t kiegészítőt nem tudtam beállítani. (Most a Chrome-on a TubeToTV-t használom)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#33603) Krystal_s válasza DS39 (#33596) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, a 24ESR is átveszi a Windows nagyításait ? Itt, ha jól értelmezem, azt írják, hogy nem érinti a DPI detection "Firefox ESR that does not have this problems"

(#33604) DS39 válasza Krystal_s (#33603) üzenetére


DS39
nagyúr

nem használok nagyítást, meg a 24-es ESR-t sem perpill, de feature-ök terén szerintem ugyanazok vannak benne, mint a simában. (ha teljesen más irányba mennének a fejlesztések az ESR-nél, akkor feltételezem külön számozása lenne)
az említett komment még akkor íródott, amikor a 17-es ESR volt az aktuális, abban még nem volt ezzel gond.

(#33605) Krystal_s válasza DS39 (#33604) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi, még próbálok utánanézni, de félő, hogy abba is beletették ezek a nagyokosok :\ nem számít hogy több ezren panaszkodnak. Egy olyan gépen akartam frissíteni, ami nem az enyém és nem akarok vele babrálni. T-home oldala is már jelezte a 21-re hogy elavult frissítsen. :)

(#33606) zoltanz válasza zoltanz (#33602) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sikerűlt [link] ezzel a bővítménnyel, beállítások XBMC IP-hez: 127.0.0.1, Port: 80
Az XBMC-ben a System-Services-Távirányításokat bekapcsolni (jelszó, felhasználónév üres) Port: 80.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#33607) madrac válasza Steelmanus (#33582) üzenetére


madrac
őstag

Próbáltam már vadászni az addonok között, de nem jutottam azzal se semmire.
A lemezcache 0-t csak mint információt írtam, hogy ebben a beállításban használom a böngészőt.
browser.cache.memory.capacity nálam 131000-re van állítva.
browser.cache.offline.enable - ezt nem ismerem, megnézem, köszi.

(#33583) mrszitya: 1,3 gigához kis szoftverekből is kellene 100-200 darab, nem hogy honlap adatból. Egy honlap szerkezete ugyanúgy nem lehet nagyobb pár megánál. Ezt valószínűleg multimédiás tartalmakkal lehet csak összehozni amiket nem kezel jól a böngésző, és később se takarít ki.
Attól, hogy van pár giga RAM a gépben, még nem jelenti azt, hogy el kellene nézni az erőforrás pazarlást, csak mert egyre hanyagabbul bánnak ezekkel az erőforrásokkal, mert úgy is van belőle alapon. Nem mindenki csak böngészésre használja a gépet ennyi memóriával, és nem feltétlenül kényelmes kilépni, újraindítani a böngészőt mondjuk egy komolyabb játék futtatása miatt több megnyitott lappal, ne adj isten, ha az ember a játékkal párhuzamos is használná azt. Ha csak a böngésző megzabál 1 giga RAM körül, akkor a komolyabb játékok emellett már nem biztos hogy elférnek 4 giga RAM-ban, és akkor ráadásul lehet a háttértárra swap-olni folyamatosan, amitől az egész op. rendszer és a játék is akadni fog.

(#33608) Steelmanus válasza madrac (#33607) üzenetére


Steelmanus
addikt

Probald ki a Empty Cache Button 2.4-et hogy ne kelljen ujrainditani a bongeszot.

(#33609) mrszitya válasza madrac (#33607) üzenetére


mrszitya
senior tag

Böngészőváltás, RAM-bővítés vagy esetleg becsatlakozás a fejlesztőkhöz a Mozillánál. Avagy csak szöveges tartalmú honlapokat kell nézni, még véletlenül se legyen kép, videó, temérdek script beágyazva. Törölni kell a flash playert, meg az összes addont. És komoly játék közben nem muszáj a böngészőt futtatni. Ennél jobb ötleteim nincsenek... :K

Egyébként erőteljes a javulás a memóriaürítés terén a 24-es verzió óta, és mint mondottam folyamatosan dolgoznak továbbra is a RAM optimálisabb kezelésén. E tekintetben én elégedett vagyok a munkájukkal.

(#33610) Visormail válasza Steelmanus (#32535) üzenetére


Visormail
addikt

Ez működik még? Nem fejlesztik és a hozzászólások szerint nem jó az újabb firefoxokhoz. [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33611) kispx válasza Visormail (#33610) üzenetére


kispx
addikt

Van két verzió belőle:

1.2.2 verzió Released March 22, 2011
Működik Firefox 3.0 and later

1.2.4 verzió Released June 30, 2011
Működik Firefox 3.0 and later
Updated to support Firefox v5

Én ezek után egy nemmel szavazok :)

[ Szerkesztve ]

(#33612) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy amikor beírok a googleba valamit és a találatokra kattintva felmegyek egy oldalra, majd vissza szeretnék lépni a találatokhoz, akkor nem oda megy vissza, hanem megint behozza a google keresőt?
Firefox 24.0 a verziója.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#33613) Steelmanus válasza Visormail (#33610) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mar nem hasznalom, helyette az AdBlock Plus-ba telepithetot hasznalom. Link

[ Szerkesztve ]

(#33614) Matthewus válasza Steelmanus (#33613) üzenetére


Matthewus
őstag

Amit linkeltél, azok a listák elavultak, itt vannak a frissek: [link]

(#33615) Steelmanus válasza Matthewus (#33614) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a helyesbitest es a linket, elmentettem.

(#33616) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, egy ideje egy "lego kocka" van fent a címsorban, amire ha kattintok előjön két választási lehetőség, de tök mindegy melyiket választom, a kocka továbbra is ott marad.
Ez nem csak fb-nél jön elő.

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33617) Steelmanus válasza Zirowe (#33616) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert hogyha kesobb meggondolod magad es ujra engedelyezni vagy tiltani szeretned ott legyen keznel.

(#33618) Zirowe válasza Steelmanus (#33617) üzenetére


Zirowe
nagyúr

És nem lehet ezt vhogy teljesen eltüntetni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33619) kispx válasza Zirowe (#33618) üzenetére


kispx
addikt

Nem.

(#33620) Baldrick


Baldrick
csendes tag

csak egy apróság megoldása érdekelne, korábban egy fórum automatikus beléptetését (amikor az első jelszóbeírásnál felajánlja a jelszómentést) elutasítottam véletlenül, hogyan lehet előhozni, hogy újra felajánlja a jelszómentést?

(#33621) kispx válasza Baldrick (#33620) üzenetére


kispx
addikt

beállítások -> biztonság -> mentett jelszavak
az oldalhoz tartozó bejegyzést szedd ki.

(#33622) scope2007 válasza Baldrick (#33620) üzenetére


scope2007
addikt

ha kellene egy komolyabb jelszókezelő, automata beleptető akkor a lastpasst ajánlom..van fox beépülője..10/10es progi
ha teszel fel egy szűz jogrendszere firefoxot, akkor a lastpass "felhobe" belépve ismét be tud léptetni minden addigi zárt:pass-al oldalakra

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33623) hematomaI


hematomaI
tag

Sziasztok.Abban kérnék segitséget-ha megnyitom a Firefoxot a kereső alján volt egy fekete csik abban volt olyan hogy Térkép-Képek-Forditó meg egyebek.Azt hogy tudom előhozni?Köszi a segitséget
Az AVG-ét nem szereti a Firefox?

(#33624) kispx válasza hematomaI (#33623) üzenetére


kispx
addikt

Ha a Google-re célzol, akkor annak az oldala megújult. Nem lehet a régit előhozni. Az új designban ezeket a jobb felső sarokban lévő 3x3-as négyzetre való kattintással tudod előhozni.

(#33625) Zirowe válasza Zirowe (#33616) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Egyébként megnéztem a bővítményeknél, és ott 3db-re mutatta a problémát, hogy frissíteni kéne, viszont a frissítésre menve egy link nélküli oldalra dob, ha meg letiltom, akkor többet nincs lego.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33626) hematomaI válasza kispx (#33624) üzenetére


hematomaI
tag

Köszi már látom.Sehogy nem lehet a régit visszahozni?

(#33627) kispx válasza hematomaI (#33626) üzenetére


kispx
addikt

Semmilyen módszer nem ismerek rá.

(#33628) hematomaI válasza kispx (#33627) üzenetére


hematomaI
tag

Még lenne valami nekem a 18-as van fent.Nem tudod melyik flash playerrel müködik normálisan a Youtube.Állandóan azt irja ki hogy frissitsem de hiába akkor se lesz jó.,

(#33629) kispx válasza hematomaI (#33628) üzenetére


kispx
addikt

11.9.900.117 a legfrissebb Flash. De véletlenül nem a böngészőt kellene frissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#33630) hematomaI válasza kispx (#33629) üzenetére


hematomaI
tag

Megpróbálom.

(#33631) hematomaI


hematomaI
tag

Frissitettem mindent most jó lett.Köszi.

(#33632) Wasp91 válasza hematomaI (#33626) üzenetére


Wasp91
aktív tag

[link] ;)

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#33633) hematomaI


hematomaI
tag

Linkification most ez tulajdonképpem mi is?Ha valaki megtudná mondani de konyha nyelven.Még kezdő vagyok elnézést.

Egy másik probléma, lehet hogy Pc gond vagy program nem tudom.Fent vagyok a Youtubon valamit éppen nézek aztán rányomok egy másik videóra és azt szokta csinálni hogy csak tölt de nem csinál semmit,nem nyit meg másik videot.Ilyenkor kilépek a programból és újra megnyitom a Firefoxot-és most jön a de vagyis egyáltalán meg sem nyilik a firefox hiába kattintok rá nem csinál semmit.Ekkor jön a Crom megynyitás hátha azzal sikerül.Ez megnyilik de nem csatlakozik,csak forog visszafelé. Ugyan igy tesz az IE is.
A gép mindent megnyit az asztalon csak az internetes keresőket nem. Ekkor újra inditom a gépet és megjavul,majd egy idő után kezdi újra.Hibát nem találok a gépen,virusitó nem jelez.Pár hónapja csinálja és marha idegesitő hogy valamit megakarok nézni, és csak forog-forog de nem csinál semmit.

Elnézést ha kicsit zagyvára sikerült de nézzétek el,mert már ott tartok hogy kivágom az ablakon.

Remélem tud valaki segiteni. :)

(#33634) scope2007


scope2007
addikt

Az a linkeket teszi kattinthatóvá...

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33635) LamaCube válasza hematomaI (#33633) üzenetére


LamaCube
addikt

A gyerekem gépénél is ezt csinálja már 2 hete. Nem tudok rájönni mi a baja...

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#33636) Steelmanus válasza hematomaI (#33633) üzenetére


Steelmanus
addikt

Milyen virusirtot hasznalsz? Probaltad ideiglenesen letiltott vrusirtoval, esetleg az is okozhatja a hibat, nemegyszer volt mar ra pelda.

[ Szerkesztve ]

(#33637) Rimuru


Rimuru
veterán

plugins.click_to_play;true másnál se megy?

Vigyázat, csalok!

(#33638) Matthewus válasza Rimuru (#33637) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam megy. Kiegészítők/Bővítmények - itt egyesével be tudod állítani, hogy mire kérdezzen rá.

(#33639) Rimuru válasza Matthewus (#33638) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem jó mert ha mondjuk engedélyeztem youtube-nak akkor legközelebb nem kérdezi meg egy sessionon belül. Tehát az össze többi megnyitott oldalon (youtube esetén) engedi. Opera on demand funkció kéne (Chromiumban egész elfogadható ami van).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#33640) kispx válasza Rimuru (#33639) üzenetére


kispx
addikt

Emiatt engedélyezi.

[ Szerkesztve ]

(#33641) Matthewus válasza Rimuru (#33639) üzenetére


Matthewus
őstag

Értem. Akkor neked ez a kiegészítő kell.

(#33642) Rimuru válasza Matthewus (#33641) üzenetére


Rimuru
veterán

Bíztam benne hogy megkerülhető lesz a plugin ez által, de mindig feljön plusz egy kérdés ha aktiválni szeretném. :( Köszönöm. :R
plugin.sessionPermissionNow.intervalInMinutes;0

Vigyázat, csalok!

(#33643) Visormail válasza Rimuru (#33642) üzenetére


Visormail
addikt

A flashblock nem jó ilyenre?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33644) Rimuru válasza Visormail (#33643) üzenetére


Rimuru
veterán

Alaptevően nem kiegészítőkben szoktam gondolkodni, és nem csak flasht blokkoltatom hanem az összes plugint (nevéből arra lehet következtetni hogy Flash-t blokkol :DDD).

Vigyázat, csalok!

(#33645) scope2007


scope2007
addikt

olvastam egy oldalon, hogy a 27-es rókában már mellőzni lehet végre a flash playert véglegesen!

firefoxba lesz integráva a nyílt forráskódú, HTML5re alapuló, 'Shumway' Player

shumway audio player

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33646) mrszitya válasza scope2007 (#33645) üzenetére


mrszitya
senior tag

Igen, én már említettem is egy-kétszer a topicban. :) Nightly-ban elvileg már most elérhető kipróbálásra, de alapértelmezetten deaktív. Elsősorban a flash játékok miatt fejlesztik, nem a YT és a többi videós oldal kiváltása a cél (azok úgyis átkapcsolnak majd html5-re, mint YT-t már lehet is ilyen módon használni ugyebár).
Most még tényleg csak olyan alpha-béta állapotú.

[ Szerkesztve ]

(#33647) scope2007 válasza mrszitya (#33646) üzenetére


scope2007
addikt

jaja még csak próbára van kiadva, meg azért is inaktív defaultba :D
tom YTot már sokszor html5be használom
látom már 2012ben írtál róla ;]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33648) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok, a változatosság kedvéért Flash Player kérdés:
Ha nézek egy videót, vagy éppen megállítom és átváltok másik tabra, a kurzor villogni kezd. Kijelölő, kurzor és szövegbeviteli jelzőket változtat, attól függően hol vagyok éppen. Nem minden esetben és logikát sem nagyon véltem felfedezni benne. Lehet ezzel kezdeni valamit?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33649) hematomaI válasza Steelmanus (#33636) üzenetére


hematomaI
tag

Nem voltam gépközelben. AVG 2013-at használok.

(#33650) Steelmanus válasza hematomaI (#33649) üzenetére


Steelmanus
addikt

1. Elso korben probald ki hogy letiltod a viruskeresot, lehet megszunik a problema.
2. Tiltsd le a flasplayer ProtectedMode opciot. Link.
3. Helyezz el egy uj Logikai bejegyzest az about:config-ban:
dom.ipc.plugins.unloadASAP true
Ez kilovi a plugin container-t ami betolti a flasplayer plugin-t sokszor beragad ha bezarod a firefox-ot, es amig bent van a memoriaban osszeakadhat masik bongeszovel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.