Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) HZoli87


HZoli87
veterán

Firefox’s Australis design won’t ship until March 2014

When will Australis hit other Firefox channels?

- Firefox Aurora users will get Australis six weeks later on December 13, 2013.
- Firefox Beta users will be migrated to Australis six weeks later than the Aurora version on January 21, 2014.
- Australis will hit Firefox Stable on March 4, 2014.

(#33802) csako válasza HZoli87 (#33801) üzenetére


csako
veterán

Na, akkor majd december 13-án csinálok erről is képeket :)

Ma elvileg megérkezett a 25-ös stabil.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33803) myke01 válasza HZoli87 (#33801) üzenetére


myke01
senior tag

Ki "koppintott" kiről ? :))

A Google a Mozilla-ról vagy fordítva ?

(#33804) HZoli87 válasza csako (#33802) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, FTP-én már fent van. :)

Itt egy részletesebb leírás az újdonságokról: Link

(#33805) Visormail válasza HZoli87 (#33804) üzenetére


Visormail
addikt

Csodálatos, ennél a verziónál is ott tartunk hogy tovább csökkentik a tudását, mert a kereső nem működik a tabok közt hanem csak az adott tabon. A mozilla pedig nem teszi ezt állíthatóvá, de készülnek a kiegészítők amivel vissza tudjuk hozni a régi funkcionalitást. :W

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33806) myke01


myke01
senior tag

Nem vagyok "egy nagy FF user " ,de évekkel ezelőtt még azt használtam alapértelmezett böngészőnek.
Ennek ellenére néha azonban kedvet kapok a nosztalgiázásra ,és "leporolom a jó-öreg rókát" :) .
Ezzel kapcsolatban kérdezem ,hogy a "régi" klasszikus témák mióta tűntek el a kiegészítők közül ? Látom ,most már csak a 'Personas-sal' lehet cicomázni .

(#33807) DS39 válasza HZoli87 (#33801) üzenetére


DS39
nagyúr

lekerekített fülek, firefox gomb eltűnése, helyette a chrome-féle megoldás. kb ennyivel több a mostaninál ez az australis. erre kell márciusig várni? vicc..

[ Szerkesztve ]

(#33808) atesz117 válasza myke01 (#33806) üzenetére


atesz117
aktív tag

Nem tűntek el:

Samsung Galaxy A34 5G

(#33809) myke01 válasza atesz117 (#33808) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz ! :R
Akkor úgy látszik, hogy csak én vagyok vak :) :

(#33810) vlevi válasza HZoli87 (#33804) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már frissült is. Remélem ez nem fog azzal szopatni, mint a 24-es, hogy időnként nem üres oldallal jött be, hanem megpróbálta visszaállítani az előző böngészést, ami többször nem sikerült neki. A 24-es próbáltam emiatt üres profillal is, például nulláról telepített Win8.1-en, de ott is így csinálta. Ezért megmaradtam a 23-asnál, de ennek megint adok egy esélyt.
És rögtön megvan az első dolog, hogy én még az életben nem kerestem a könyvjelzőim között, azt valahogy majd ki kell kapcsolni.

(#33811) vlevi


vlevi
nagyúr

És mintha függőlegesen több helyet is foglalnának a könyvjelzők. Én mindíg bekapcsolom jobboldalt a könyvjelzőket, és régebben éppenhogy kifért 1 képernyőre (1920x1080 felbontásban), de most sokkal több hiányzik róla, mint amennyit a keresés sor indokolna.
Viszont nem találom, hogy a keresést hogyan lehetne eltüttetni.
:F

(#33812) zoli03


zoli03
őstag

Eddig a Ctrl+Shift+T billentyűkombinációra a Firefox megnyitotta az előzőleg bezárt fület, de mióta ma frissült a 25-ös verzióra, azóta valami konzol jön elő erre a billentyűkombinációra. Vissza lehet ezt állítani valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#33813) pethYeti válasza zoli03 (#33812) üzenetére


pethYeti
addikt

Ezt akartam én is kérdezni, egyébként mi lett az új kombinációja vagy csak kivették?

(#33814) Apollyon válasza zoli03 (#33812) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ráadásul az oldalukon sincs frissítve a kiosztás. Végülis csak amióta megjelentek a lapfülek, azóta volt meg ez a kombináció :U

Végigpróbáltam a billentyűzetet, Ctrl-lal, és Ctrl + Shift-tel is, de nem találtam meg :/

Ez valami bug lehet, mert a Ctrl + Shift + K -ra is a konzol jön elő. Kb 2006 óta használok firefoxot, de ekkora bakival még nem találkoztam.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#33815) vlevi


vlevi
nagyúr

Hát, kezdem megérteni azokat, akik még mindíg a 3.6-os Firefoxot használják, és nem lehet őket rávenni a frissítésre :D
Én is visszatértem (ha nem is a 3.6-hoz) a 23-ashoz megint. Ez is azt csinálja, mint a 24-es, időnként úgy indul, mintha egy összeomlás után állna helyre.

(#33816) Puma K válasza zoli03 (#33812) üzenetére


Puma K
veterán

Én is hiányolom :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33817) Steelmanus válasza vlevi (#33815) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ures lappal inditod a bongeszot?

(#33818) netpeti98 válasza vlevi (#33815) üzenetére


netpeti98
addikt

Véletlenül nem boot után? Ha megfigyeled a feladatkezelőben, akkor bezárás után dolgozik még egy kicsit a háttérben a firefox.exe, ha ezt valami félbeszakítja, például a gép kikapcsolása, akkor jelentkezhet a probléma.

Üdv netpeti98

(#33819) vlevi válasza Steelmanus (#33817) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, üres lappal. De próbáltam kezdőlappal is.
Sőt, pont most raktam újra. Portable változat, a teljes firefox könyvtárat kitöröltem, se ccoki, bővítmény, jelszó, history, cache, semmi sem maradt meg. És mégis. De nem mindíg próbálja betölteni az előzményt, csak kb. minden harmadik, negyedik alkalomra. És ebből néha az a végeredmény, hogy összeomlott...
És nem boot után, mert kb 2 hete be van kapcsolva folyamatosan ez a gép.

[ Szerkesztve ]

(#33820) vlevi


vlevi
nagyúr

Még az lehet talán a probléma forrása, hogy az about:config-ban beállítottam, hogy akkor is maradjon benn a FF, ha az utolsó lapot is bezárom
"browser.tabs.closeWindowWithLastTab;false"
Olybá tűnik nekem, hogy amikor úgy csukom be a FF-ot, hogy egyesével minden oldalt bezártam, és csak ez a nagy üres semmi maradt a firefoxból, és ekkor kilépek belőle, na azt nem szereti.
Márpedig az egyik dolog, ami miatt FF-t használok, az az, hogy sem az IE-ben, sem a Chrome-ban nem tudom azt beállítani, hogy megmaradjon a böngésző az utolsó lap bezárása után.

De most például, miután egyesével bezárogattam minden lapot, és kiléptem belőle, újra betöltötte az összeset. Ezhülye... 23-as portable-t fogok tőteni valahonnan :W

[ Szerkesztve ]

(#33821) csako válasza vlevi (#33820) üzenetére


csako
veterán

Ha még nem találtad meg

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33822) vlevi válasza csako (#33821) üzenetére


vlevi
nagyúr

De, megvan, mert annakidején lementettem magamnak.

(#33823) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Új Firefox és megint szívok.
Hova lett a "Lap bezárásának visszavonása" parancs ami eddig a Ctrl+Shift+T-vel máködött?
Most ugyanarra a parancsra az "Elem vizsgálata" jön elő.
Ez valami bug vagy változott a parancs?

Iscariah: Oks thx nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#33824) Apollyon válasza Misi 007 (#33823) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Már ki lett tárgyalva a hír topikban. Ez egy bug, majd javítani fogják.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#33825) Steelmanus válasza vlevi (#33820) üzenetére


Steelmanus
addikt

Atallitottam probakeppen a browser.tabs.closeWindowWithLastTab -ot false-re de nalam nem jon elo ez a fajta hiba, igaz telepitett 25-t hasznalok. Nalam igy nez ki a dolog:

browser.newtabpage.enabled True
browser.newtab.url about:blank

Ha hasznalsz Restartless Restart 9 -et akkor annak a beallitasainal be kell pipalni hogy Disable Fastload , zarojelben ott van hogy ne a cache-bol toltse be inditaskor a lapokat.

(#33826) vlevi válasza Steelmanus (#33825) üzenetére


vlevi
nagyúr

Perpillanat nem hasznalok semmi kegeszitot, tok nulla telepites, meg adbloxk seincs fenn, de ezt csinalja. A ctel shift t miatt is morcos vagyok, ment vissza a 23-as, frisiitesek kikapcsolva, ez van. :-(

(#33827) Teaway válasza Misi 007 (#33823) üzenetére


Teaway
veterán

Marad a kézi módszer: bármelyik fülön jobb klikk, utána [v] bill.

Nincs itthon csokid??

(#33828) DS39 válasza Misi 007 (#33823) üzenetére


DS39
nagyúr

én is küldtem be nekik visszajelzést ezzel kapcsolatban, úgyhogy remélem hamar megoldják, elég sokszor használom ezt a kombót.

ezt leszámítva nálam teljesen jól megy a 25-ös Fox.

(#33829) KAMI911 válasza pete_21 (#33686) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

27-esre igérik. De még nem biztos, hogy belekerül.

(#33830) KAMI911 válasza DS39 (#33828) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Ki tudnátok ezt próbálni? Csináltam egy gyorsfixet a hiba orvoslására:
Sajnálatos módon eltűnt a legújabb Firefox verzióból a lapbezárás visszavonása (CTRL+SHIFT+T) billentyűzetkombináció. A hiba a honosítás során keletkezett és egy zip fájlban lévő fájl szerkesztésével egy haladó felhasználó is képes megjavítani a problémát.
1. Aki nem tud együtt élni ezzel a hibával, így javíthatja meg:
2. Meg kell keresni a magyar nyelvet biztosító kiterjesztést, ami a langpack-hu@firefox.mozilla.org.xpi fájlban található,
Linux alatt a „/usr/lib/firefox/extensions” mappában;
Windows alatt a „” mappában;
Mac OSX alatt a „” mappában.
3. Mentsük el az instrukciókat egy szöveges fájlba, majd zárjuk be a Firefox böngészőt.
4. Készítsünk a fájlról egy biztonsági másolatot.
5. Egy zip-kezelő programmal nyissuk meg a langpack-hu@firefox.mozilla.org.xpi fájlt (esetleg szükség lehet a fájl átnevezésére „xpi”-ről „zip”-re).
6. Navigáljunk el a browser/chrome/hu/locale/browser mappába.
7. Nyissuk meg a „browser.dtd” fájlt szerkesztésre (UTF-8 formátum).
8. A „<!ENTITY devToolboxMenuItem.keytext "T">” sorban a "T" betűt javítsuk ki "I"-re.
9. Mentsük el a fájlt.
10. Lépjünk ki a xpi vagy zip fájlból és mentsük el a változtatásokat (a zip archívum frissül).
11. Nevezzük vissza a zip kiterjesztést xpi-re. (Ha előzőleg átneveztük a fájlt.)
12. Indítsuk el a böngészőt és nézzük meg, hogy sikerült-e a módosítás.

Látszik, hogy Win, OSX beálításokat be kellene írni. Ha megvan nálatok a pontos útvonal, kérlek írjátok meg. Reggel kiraknék belőle egy hírt a Mozilla Blogba. Remélem működik :o)

(#33831) hklk válasza KAMI911 (#33830) üzenetére


hklk
csendes tag

Sajnos ez a módszer nem működött nálam (Windows 7 32bit, Firefox 25).
Az egész gépen egy darab xpi fájl volt (annak is totál más neve volt, véletlenszerűen kialakított), de abban nem volt ilyen fájl.

Azt csináltam, hogy a mozilla oldaláról letöltöttem a magyar nyelvi csomagot, abban az xpi-ben írtam át, és utána telepítettem az xpi-t, így jó lett.

http://download.cdn.mozilla.net/pub/mozilla.org/firefox/releases/latest/win32/xpi/hu.xpi

Ezt kell szerkeszteni, utána telepíteni.

(#33832) KAMI911 válasza hklk (#33831) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Ok ezt talán egyszerűbb is leírni. Köszi az ötletet.

(#33833) Puma K válasza KAMI911 (#33830) üzenetére


Puma K
veterán

Én már a második lépésnél elakadtam :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33834) KAMI911 válasza Puma K (#33833) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

hklk fórumtárs segítsége nyomán így egyszerűbb:
1. Aki nem tud együtt élni ezzel a hibával, így javíthatja meg:
2. Le kell tölteni a magyar nyelvet biztosító kiterjesztést:
Linux (32 bit) alatt http://download.cdn.mozilla.net/pub/mozilla.org/firefox/releases/latest/linux-i686/xpi/hu.xpi
Linux (64 bit) alatt http://download.cdn.mozilla.net/pub/mozilla.org/firefox/releases/latest/linux-x86_64/xpi/hu.xpi
Windows http://download.cdn.mozilla.net/pub/mozilla.org/firefox/releases/latest/win32/xpi/hu.xpi
Mac OSX http://download.cdn.mozilla.net/pub/mozilla.org/firefox/releases/latest/mac/xpi/hu.xpi
3. Mentsük el az instrukciókat egy szöveges fájlba, majd zárjuk be a Firefox böngészőt.
4. Készítsünk a fájlról egy biztonsági másolatot.
5. Egy zip-kezelő programmal nyissuk meg a langpack-hu@firefox.mozilla.org.xpi fájlt (esetleg szükség lehet a fájl átnevezésére „xpi”-ről „zip”-re).
6. Navigáljunk el a browser/chrome/hu/locale/browser mappába.
7. Nyissuk meg a „browser.dtd” fájlt szerkesztésre (UTF-8 formátum).
8. A „<!ENTITY devToolboxMenuItem.keytext "T">” sorban a "T" betűt javítsuk ki "I"-re.
9. Mentsük el a fájlt.
10. Lépjünk ki a xpi vagy zip fájlból és mentsük el a változtatásokat (a zip archívum frissül).
11. Nevezzük vissza a zip kiterjesztést xpi-re. (Ha előzőleg átneveztük a fájlt.)
12. Indítsuk el a böngészőt és nézzük meg, hogy sikerült-e a módosítás.

(#33835) Steelmanus válasza KAMI911 (#33834) üzenetére


Steelmanus
addikt

Arra lennek kivancsi hogy aki angolnyelvezetu firefoxot hasznal annal is elo jon a hiba a Ctrl+Shift+T bill.komboval kapcsolatban? En is megcsinaltam amit javasoltal es mukodik. Köszönet érte.

[ Szerkesztve ]

(#33836) NickNév válasza Steelmanus (#33835) üzenetére


NickNév
csendes tag

Angol nyelvűt használok, ilyen hiba nincs, minden OK

Zavarodott, mint egy svájci anarchista

(#33837) Fandango válasza Steelmanus (#33835) üzenetére


Fandango
veterán

En is angol verziot hasznalok, ilyen hiba nem jon elo.

(#33838) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok már megint valami féreg progi elbaszta a kezdőlapomat [link] tudnátok segíteni hogy tudom visszaállítani ?

El. Psy. Congroo.

(#33839) Puma K válasza KAMI911 (#33834) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi :R
Majd megcsinálom ha lesz erre külön időm.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33840) kispx válasza adamkaa777 (#33838) üzenetére


kispx
addikt

Vírusirtás után...
Az about:confg-ban:
browser.newtab.url legyen about:newtab
browser.startup.homepage legyen about:home

[ Szerkesztve ]

(#33841) brugo


brugo
aktív tag

Téves URL cimet gépeltem be, hogyan tudnám kitörőlni ?

(#33842) csako válasza brugo (#33841) üzenetére


csako
veterán

Amikor kiválasztod a címsorban nyomsz egy Delete-t.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33843) zoltanz


zoltanz
nagyúr

26 Pre Beta mennyire használható (jobb érdekel) már illetve mikorra várható ilyen kiadás? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#33844) csako válasza zoltanz (#33843) üzenetére


csako
veterán

26 PreBeta (Aurora) már 6 hete van, a napokban cserélődik 27-re.
Én úgy használom, mintha stabil lenne, egyetlen zavaró dolog, hogy már nem működik a Download Statusbar kiegészítő :(
Illetve mióta 8.1-re frissítettem, persze nem tudom mennyire függ össze vele, de az aznapi (okt. 18) build óta, ha prohardver/mobilaréna oldalról lépek át facebook-ra, akkor gyakran összeomlik... de már hozzászoktam és új fülön nyitom meg a fb-ot.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#33845) vlevi válasza zoltanz (#33843) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most jott ki a 25-os, a kovetkezo verzio kb 6 het mulva varhato.

(#33846) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az miért van, hogy a sync -ben törölni akarom a jelszót (mert elfelejtettem), de azt írja az újra, hogy érvénytelen (kétszer próbáltam más kóddal, tegnap is ma is.) :F

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#33847) zoltanz válasza vlevi (#33845) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tényleg stabilnak néz ki ez a 26 Pre Beta. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#33848) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Segítség kellene abban hogy, hogyan lehet beállítani azt, hogy az elmentett könyvjelzőket ne egy oldalsávban jelenítse meg, hanem amikor ráklikkelek akkor lenyíljon? Ugyanis a másik gépen a könyvjelző ikonnál oldalt nincs ott a kis nyíl. Az ff 25-ös van a gépen.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#33849) Steelmanus válasza Winnie The P (#33848) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ott van az, csak nagyon kicsi

En amugy leszoktam huzni a Konyvjelzoeszkoztarra ha hasznalsz ilyet, akkor olyan mint regen.

[ Szerkesztve ]

(#33850) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Firefox 26.0-ám van, és újabban egy olyan probléma áll fenn, hogy amikor megnyomom a CTRL+SHIFT+T kombinációt, akkor nem az utoljára bezárt lapot hozza vissza, hanem a Firefox alján megjelenik egy debugger: [link]
Mit kellene beállítanom ahhoz, hogy újra a legutóbb bezárt lapot mutassa?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.