Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#706) lecso.gsm


lecso.gsm
csendes tag

Hali

Bocs, hogy itt belepofázok, csk az utolsó oldalt olvastam el, de volt alkalmam mobilszolgáltatónál dolgozni, úgyhogy kb. vágom a flotta-témát.

A mobiltársaságok (mobilüzletág) bevételének 2/3-a a feltöltőkártyás ügyfelekből jön. Innentől már nem is érdemes azon gondolkodni, hogy "hol éri ez meg a mobilszolgáltatónak", de azért elmondom. Sok esetben csak minimális haszna van rajta (publikus tarifacsomagok), rengeteg esetben szinte csak rezsidíj (flották nagy része), és ismét csk sok esetben pedig bazira ráfizetéses (néhány nagy flotta). Hogy mennyi a mennyi, és mikor mi éri meg a szolgáltatónak, az a végződtetési díjon (is) múlik, bővebben itt:

http://mobilarena.hu/teszt/hogyan_keszul_egy_tarifacsomag/nyomtatobarat/teljes.html

Ez azt jelenti, hogy minden olyan tarifa, aminek a percdíja a másik két szolgáltató felé 11,86 Ft + ÁFA felett van jóval, az az első kategória, akörül a második, az alatt pedig a harmadik. Eddig nem bonyi. De hogy miért éri meg olcsóbban adni egy szolgáltatónak a percdíjat, mint amibe ez neki kerül? A varázsszó a kártyaszám. Minél több kártyád van kint aktív, annál jobb a pozíciód a piacon. Egyszerűen presztizsből nem engedhet(ne) el még egy 50 SIM-es flottát sem egyik szolgáltató sem, mert különben megy a másikhoz. Év végén meg bazira nem mindegy, hogy ki hány százalékát csinálja a piacnak az kártyák számát tekintve. Ezért volt Vodás feltölőkártyás SIM pl. tavaly a Metropolban ingyé'. Kellett hozni év végére a kártyaszámot. Ízi.

A feleségem pl olyan flottában van (munkahelyi), hogy a tarifái 9Ft/6Ft/2Ft T/Másmobil/vezetékes... aztán szerintem nincs is meg az egélsz 500 kártya. Jól menedzselték annál a cégnél, erről van szó. Szóval a kolléga 11ezres flottája a maga 16Ft-os percdíjával olyan szintű átb@szás, hogy ihajj... Ha lenne ott egy tökös ember, már simán 5-6 Ft körül lenne az egész.

Én is egy olyan flottában vagyok, ahol van kb 1200 SIM, mégis 15 Ft a percdíj. Ez az eredménye annak, ha egy puhapöcs az ügyvezető. Mondtam neki, hoyg segítek megfelezni, mondta, hogy nem kell... Lúzer. Ezért keresek jobbat :)

Ja, van olyan flotta, ahol 17Ft-ot számláznak ki...10percenként. Megvan? Vagyis a hosszabb beszélgetések 1,7Ft-ba kerülnek percenként. Jó nagy kártyaszám, jó tárgyalási alap, jó tárgyalóember... ennyi.

Üdv:

lecso

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.