Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 16:20:44

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Zotttya válasza csordi (#798) üzenetére


Zotttya
csendes tag

A 13. kerületi Katona József utcában voltak ők is, de mint mondtam semmi cégre utaló jelet nem találtak.

(#802) Intel q8200


Intel q8200
senior tag

Valaki esetleg nem tud olyan flottát, ahol 3000ft alatt van a havidíj?
Mindegy milyen hálózatban van, csak saját néven fusson... :)

iPhone 14 pro

(#803) Zirowe válasza Intel q8200 (#802) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én most ezt találtam.
Elég érdekesnek tűnik, most nézek utána, hogy él-e még és milyenek a tapasztalatok.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#804) Intel q8200 válasza Zirowe (#803) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Ez nagyon jónak tűnik!
Csak nem tudok senkiről, aki benne lenne....:)

iPhone 14 pro

(#805) Zirowe válasza Intel q8200 (#804) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na ez az!:D
Kértem tájékoztatót+írtam mailt, de egyelőre semmi..

Be kéne jutni!:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#806) Intel q8200 válasza Zirowe (#805) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Ha megtudsz valamit írj légszíves!
Egyébként az kérdéses még itt számomra, hogy az SMS-ek pluszba mennek a havidíjra?
Mert az van odaírva, hogy lebeszélhető teljes egészében, de vajon az SMS is beleszámít?

iPhone 14 pro

(#807) Orgi válasza Intel q8200 (#804) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem a fóruma magáért beszél.

(#808) Intel q8200 válasza Orgi (#807) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Ez egy igen bölcs hozzászólás volt! :)
De mivel a forum nem ma indult és ugyebár, a mi kis flottánk is megszűnt, így jó lenne tudni, hogy melyek azok a lehetőségek, amik jelen pillanatban is élnek!

iPhone 14 pro

(#809) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Bmit találtok, ami hasonló vagy akár jobb is, mint ahol voltunk, szóljatok már :D
Lehetőleg olyat, ahová majd vihetem a számokat is később..
De most kéne gyorsan vmi váltás..
Korlátozva érzem magam :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#810) Intel q8200 válasza Zirowe (#809) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Nehéz lesz még egy ilyen jó flottába bekerülni! Kellett ennek is tönkre mennie. Már úgy hozzászoktam pedig! :)

iPhone 14 pro

(#811) kriptonsoft válasza Zotttya (#793) üzenetére


kriptonsoft
csendes tag

Ha fedezi ha nem, a telenor rajtad nem tudja behajtani a v&a-soknak meg ahhoz jelentkezniük kellene, de el vannak tűnve mint a szürke szamár a ködben..

Szóval no para.. a kauciódért kaptál egy félhavi telefonálást meg ha nem fizettél ki több számlát, akkor azt is.. persze a számodat fél évre elbuktad, mint én is.. :(

(#812) Zirowe válasza kriptonsoft (#811) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért ennél kicsit rózsásabb a helyzet jogilag!:)

Mindenkit buzdítok arra, hogy menjen el feljelenteni Albert Józsefet és Veres Henrih-et lopás (a kifizetett kaució) és hűtlen kezelés (a három havi számla, amit nekik kifizettünk és ők nem fizették a telenornak).
A kalandvágyóbbak a feljelentés után akár fizetési meghagyást is beadhatnak ellenük.

Ne felejtsétek: átvertek minket, lenyúlták a számainkat és a pénzünket!

Ne hagyjuk bennük a kauciónkat se!

Kapják meg, amit megérdemelnek!

Én holnap így fogok tenni, remélem majd mások is követik a példámat!

Amennyiben a kauciót Albert Józsefnek a bankszámlájára, a havi számlákat pedig Veres Henrih-nek fizetted, nem tudnak azzal takarózni, hogy a cégükkel voltunk jogviszonyban, mert ez nem igaz!

Szánja rá minden érintett azt a fél-egy órát az életéből, hogy megtegye a szükséges lépéseket.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#813) szokeherceg


szokeherceg
tag

Sziasztok, szintén V&A-s voltam, nekem is adhatnátok vmi tippet melyik flottába érdemes belépni..

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#814) Orgi válasza kriptonsoft (#811) üzenetére


Orgi
őstag

Én is beszéltem Telenoros ismerőssel, velünk semmilyen kapcsolatban nincs a mobil cég, a V&A-n próbálja majd leverni a számlát. A hóközi számlát szerintem kb mindenkinek fedezi a kauciója, szóval az esetlegesen előkerülő V&A se zaklathat (esetleg simet vissza lehet küldeni tértivel).

(#815) Orgi válasza szokeherceg (#813) üzenetére


Orgi
őstag

Mondjuk ezek után én erősen elgondolkoztam ezeken a privát flottákon, max munkahelyibe lépnék be, ennek híján meg publikus csomagba.

(#816) csordi


csordi
csendes tag

Van valakinek valamilyen tapasztalata a MegoldásPortál flottával kapcsolatban?
Nekem korrektnek tűnik, de V&A flotta után félek belépni bármilyen másik flottába.
Nem szeretném ismét megjárni.

[ Szerkesztve ]

(#817) xabolcs válasza xabolcs (#591) üzenetére


xabolcs
őstag

azota megint lehet belepni

szoval megintcsak tudok ajanlani tovabbszamlazos pannon telenor-os flottat:

az arak:
netto 2300 ft havi dij (br=2875) (ami magaba foglalja a netto 600 forintos a havi tagdijat (nyilvan ugy is irhattam volna, hogy 1700 a csomag havidija, de amellett meg van 600 tagdij/kezelesi koltseg))
netto 1500 ft lebeszelheto (br=1875)

20/30/70-be percdij: netto 12.5 ft (br=15.625)
1-be (budapest) percdij: netto 5.72 ft (br=7.15)
egyeb vezetekes percdij: netto 12.5 ft

20-ba sms: netto 20 ft (br=25)
30-ba sms: netto 26 ft (br=32.5)
70-be sms: netto 29 ft (br=36.25)
"ingyen" sms: 60 db

a vastagon szedettek nyaron olcsobbak/dragabbak voltak, azert emeltem ki oket.

termeszetesen csoporton belul ingyen beszelgetes: nagyjabol 300~400 csoporttagot saccolok.

akit erdekel, kuldjon privat uzenetet, kap cserebe ugyintezoi e-mail cimet!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#818) Dracula72 válasza Zirowe (#812) üzenetére


Dracula72
senior tag

Egyetértek, én fel fogom őket jelenteni.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#819) Ziccer válasza Zirowe (#812) üzenetére


Ziccer
csendes tag

Én kb 2 évig voltam a tietekében hasonló flottában ahol csak számlafizető voltam,nem előfizető.Egy üzletkötő csinálta,nem keresett rajta semmit.Ismerősön keresztül is nehezen vettek be mert ezek a flották bizalmi alapon kell(ene) működjenek.
Most nem tudom ,hogy ez változott-e, de akkoriban tilos volt szolgáltatást továbbszámlázni.
Ezért a tulajdonos(a flottát alapító cég) szerintem nem tud fellépni a nem fizetőkkel szemben,hiszen korrekt szerződést se tud velük kötni.Bukni se tud sokat a limit miatt.
Valamint nagyon ti se tudtok a fent említett szerződés hiányában bizonyítani semmit.
Mennyi kauciót ki vett át,milyen visszafizetési feltételek mellett,mire,mikor?
Nem véletlen ,hogy az ilyen tipusú flották nem hirdetik nyíltan magukat,barátokon,ismerősökön keresztül terjeszkednek.Díjaik azt figyeltem meg mindig jobbak mint a másik,a "neveden maradós előfizus" flottáknál.
Amikről én hallottam azok korrektül és régóta müködnek,ez volt a fekete bárány.

[ Szerkesztve ]

(#820) Zirowe válasza Ziccer (#819) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Engem is üzletkötő vitt be a flottába, vaterán hirdetve, vele tegnap beszélte, azt mondta, hogy a cég neki 100ezer jutalékkal tartozik.

Itt a flotta nem a nemfizetők miatt bukott be, mert arra ott lett volna a kaució, amiből lehet fedezni a rosszak tartozását, és utána kipenderíteni őket.
Itt konkrétan a cég lógott meg feltehetőleg a pénzükkel.

A telenor fele szerencsére csak a cég tartozik, mi, akik a telefonokat használták, nem, így új előfizetés megkötésekor vagy esetleg új flottába lépéskor nem leszünk hátrányosabb helyzetben.

Az, hogy én fizettem kauciót és havidíjakat telejesen visszakövethető, mert havonta kaptunk mailt az aktuális számlánkról, illetve a kaució befizetéséről.
Mivel ez nem készpénzes fizetés, hanem minden esetben utalás vagy banki befizetés keretében történt, így ezen befizetéseknek van nyoma.

Mivel én magánszemély vagyok, és a kauciót egy magánszemély számlájára fizettem, aki a flotta felbomlása után nem jelentkezett nekem a visszafizetés részletivel, így az eltulajdonítási szándék nyilvánvaló (természetesen a kaucióból le kell vonni az eddigi havi fogyasztásomat, de mivel ebben a hónapban záróvizsgáim vannak, alig telefonáltam, pontosan 22 perc és 4 másodpercet, illetve 4 sms-t küldtem, melyek árát bőven fedezi a havidíj részaránya, ami 16 napra kb 1146,7 ft, két sim kártyámra 2293,4 ft, amit majd levonok a két telefonra adott 12ezer ft-s kaucióból, és csak a fennmaradó összegre áll fenn a lopás).

A számlák összegét én minden hónapban fizettem határidőben szintén magánszemélynek, Veres Henrih-nek, aki, bár minden hónapban oda volt írva, hogy cégvezető, felém, mint magánszemély jelentkezett, nem pedig, mint cég.
Én a v&a expressz ingatlan kft-vel jogviszonyba nem léptem, nincsenek követeléseim felé, csak a telenor volt vele jogviszonyba, és neki vannak felé követelései, de persze ha becsődöltek vagy felszámolták magukat, akkor sok pénzt nem fognak látni.
Viszont ezzel nem tudnak védekezni felém, mert ismétlem, mi magánszemélyek voltunk, akik nem voltak kapcsolatban a jogi személlyel!
Én minden hónapban telefonáltam, ezen telefonálások díjáról kaptam minden hónapban befizetési emlékeztetőt, amit Veres Henrih számlájára fizettem be.
Veres Henrih viszont a részére bocsájtott számladíjakat nem fizette tovább a telenornak, hanem lenyúlta őket, ez pedig hűtlen kezelést valósít meg.

Külön külön a két összeg (kaució és 3 havi számla) lehet, hogy szabálysértési érték alatt van (20ezer ft), ilyen esetben a rendőrség továbbadja az ügyet az önkormányzat szabálysértési osztályának, ami nem jó, mert kisebb hatékonysággal dolgoznak, mint a rendőrök.
Ezért kell törekedni arra, hogy az egész egybe legyen, lopás és hűtlen kezelés, mert a kettő együtt már túllépi a szabálysértési értékhatárt.

Az én esetemben a két összeg, a két sim kártyámat együtt nézve, így alakul:
3 havi számla (18670)+fél havi számla (2293,4ft)--> 20963,4 ft
két kaució csökkentve a fél havi számlával--> 9706,6 ft

Mi alapján lehet a két elkövetőt beazonosítani?
Először is ott vannak a bankszámlák, amik alapján a rendőrség be tudja kérni a számlatulajok adatait, hála a banktitok megszűnésének.
Veres Henrih esetében pedig az anyja neve ismert a cégjegyzékből (Veréb Irén), ami alapján még könnyebb a beazonosítás.

A címük megtudakolása után az okozott kár (tehát itt most csak a kaució az 16napi havidíj részarányos levonása után) megtérítését kérhetjük a rendőrséig eljárás során.
Ám azok, akik bevitték a saját számukat a flottába, és így a két elkövető ügyeskedése miatt elestek ezen szám használatától legalább 7hónapra, ami rengeteg kellemetlenséggel jár, beadhatnak egy fizetési meghagyást a két elkövető ellen.
A fizetési meghagyás egy egyszerű kis papír, amit a jegyzőnél kell beadni, az alacsony értékre való tekintettel 3000 ft-s illetékbélyeggel.
A fizetési meghagyásban kell kérni a kaució csökkentett összegét, illetve egy nemvagyoni kárt (vagy amennyiben a telefonszám jövőbeli kiesése valós, bizonyítható anyagi kárt okozott, úgy annak összegét is bele lehet írni), amit kb 20ezer forintra tudnék saccolni/per szám.
A fizetési meghagyás ismételten személy, és nem a cég, ellen megy, a tartozásért az adós, tehát a két tettes, a személyes vagyonával felel, ami a fizetési meghagyás jogerőre emelkedése után végrehajthatóvá válik!
Természetesen a 3000 ft illeték árát az adós fizeti vissza utólag.
Amennyiben ellentmondással élnének a fizetési meghagyás ellen (ami eléggé valószínűtlen, mert sárosak, itt inkább az képzelhető el, hogy nem veszik át, ám a fizetési meghagyás akkor is jogerőre emelkedik!!), úgy egy gyorsított peres eljárás lesz, amiben elég felmutatni a befizetési bizonylatokat és a feljelentést, és az embernek nyert ügye van.

Megjegyezném az ettől ódzkodókat, hogy ezen eljárás nem ügyvéd köteles, mindenki képviselheti magát (nincs szükség különösebb jogi tudásra sem!), a fizetési meghagyás kitöltéséhez is adnak segítséget a bíróságok (minden bíróságon van hetente legalább 1 alkalommal ingyenes jogi tanácsadás, a Fővárosi bíróságon, a Markó utcában, pedig minden nap van!), illetve neten is van számos kitöltési útmutató.
Nem egy nagy ördöngösség, de ezek a rohadékok megérdemlik!

Emlékeztetnék mindenkit, hogy ez a két elkövető feltehetőleg arra pályázik, hogy senki nem fogja venni a fáradtságot, hogy végrehajtsa a fent leírtakat, és így megléphetnek a kb 150 tag 3havi számlájával és kauciójával!

Ne hagyjuk ezt, igenis vegyük a fáradtságot arra, hogy elballagjunk a szabadidőnkben a rendőrségre feljelentést tenni, illetve később adjunk be fizetési meghagyást!

Amúgy az esetről írtam egy rövid szösszenetet homárra (no meg a személyes logout blogomra, de az nem számít:D ), remélem még a napokban kirakják!

Tegnap egész éjjel a fórumot és a netet böngésztem flották iránt, mire kb megtaláltam a nekem megfelelőt.

Számomra xabolcs flottája lesz a nyerő, ami, a tagdíjat leszámítva, amit kibírok:), teljesen megegyezik a régi flottám feltételeivel, és lehet számot bevinni.

Nagyon jó ajánlattal rendelkezik (csak számomra picit drága a havidíj) még Szedi, akinek ha írsz adatlapi címére mailt, akkor rögtön válaszol a feltételekkel.

A vodás flották közül az egyetlen ami emészthető az az ikea family, ami kb megegyezik A88 flottájával, csak nincs tagsági díj (viszont kell ikea family kártya, de az ingyenesen igényelhető), hátulütője, hogy csak hálózaton belül lehet lebeszélni a havidíjat.

A futottak még kategóriában említeném a prospergo flottát, amiről semmi konkrétumot nem tudok pár díjon kívül, illetve vmi Hungarobill kft, aminek állítólag jó ajánlata van, de szintén semmi konkrétumot nem találtam róla.

Remélem tudtam segíteni minden érintettnek!:)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#821) Zirowe válasza Zirowe (#820) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az még lemaradt, hogy egy új szám és kártya igénylése minden esetben pár ezer forintos összeget jelent, amit a feljelentés esetében kárnak, és így végösszeg növelő tételnek lehet tekinteni, amit érdemes megemlíteni a feljelentés megtételekor, valamint a fizetési meghagyásban ez az összeg is követelhető tétel.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#822) xabolcs válasza xabolcs (#817) üzenetére


xabolcs
őstag

meg annyi, hogy sokak nagy oromere masodperc alapu az elszamolas! :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#823) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Más is megkapta a mai nap folyamán a flotta "szívhez szóló" pofátlan levelét?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#824) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Csináltam egy bejegyzést az általam kapott flottalevélről és az én válaszomról.

Ajánlatos, hogy ti is hasonló leveleket írjatok nekik!

Amennyiben szükségét látjátok ennek, szívesen kirakom címlapos írásba ezeket. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#825) Zirowe válasza Zirowe (#824) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Időközben kaptam egy reagálást a levelemre, update-ltem vele a bejegyzést :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#826) Dracula72 válasza Zirowe (#823) üzenetére


Dracula72
senior tag

Igen, most olvastam amikor hazaértem.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#827) pancelos válasza Intel q8200 (#802) üzenetére


pancelos
tag

(#828) pancelos válasza Zirowe (#809) üzenetére


pancelos
tag

Látom kell egy ilyen sztori, hogy felértékelődjön a saját szerződés jelentősége! :)

(#829) Zirowe válasza pancelos (#828) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Lehet, hogy felértékelődik, de sajnos a csep nekem akkor se felel meg.

Bár nehéz lenne elfelejteni létezését, hiszen az elmúlt kétszáz hsz majdnem felében a csep-et promotáltad, vagy mondhatnánk akár spamelésnek, ha rosszindulatúak szeretnénk lenni, de itt senki sem az. :)

De biztos lesz, akinek megfelelnek a feltételek :)

Én viszont úgy néz ki, hogy már találtam új flottát, és elvileg lesz szerződés, míg a régi flottából végre reagálnak nekem majdnem valós időben.
Bár ha az én kérésemet teljesítik, ami szinte lehetetlen, akkor másokét is fogják, hiszen ahhoz rendezni kell az egész tartozást :D

Na, majd meglátjuk mit hoz a holnap, most viszont már késő van bmihez is :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#830) tea-bee


tea-bee
csendes tag

Sziasztok!

Na ma reggel én is kaptam egy "válaszlevelet" a flottától. Sajnos ez a válasz már nem tartalmazta azt, hogy kapásból visszautalják a pénzemet. A levél ez volt.

Kedves Flottatag!

Sajnálattal értesítjük, hogy a flotta szolgáltató felé fennálló számlatartozása miatt a tagok kimenő hívásait a Telenor korlátozta.
A flottát egy baráti kezdeményezés hívta életre, melynek az volt a célja, hogy a baráti kör tagjai kedvezményesen tudjanak telefonhívásokat kezdeményezni. A cég 40 kártyára kötött szerződést a Telenorral az Ön által is ismert díjakra. A Telenor értékesítője, aki egyszemélyben a cég kapcsolattartója is volt azt tanácsolta, hogy amennyiben szeretnénk a megkötött szerződésben szereplő díjaknál kedvezőbbekért telefonálni, bővítsük a flottatagok körét. Ennek következtében a flottatagok száma jelentősen megemelkedett, így már a baráti körön kívül eső személyek is tagjai lettek a flottának.
A szolgáltató képviselőjének ígérete ellenére a szolgáltató nem mutatott hajlandóságot a díjak újratárgyalására illetve csökkentésére.
A flottatagok számának a fenti ok miatti megsokszorozódása magával hozta a nem fizető tagok számának jelentős megnövekedését.
Abból kifolyólag, hogy a flotta elsősorban egy baráti kör számára lett létrehozva a cég nem kért és nem szedett, a többi flottához hasonlóan, tagsági díjat. Annak ellenére tette ezt, hogy a flottatagok számának megnövekedésével az adminisztrációs és ügyintézési terhek is egyre nőttek, amit a cég saját költségén oldott meg, nem terhelve át azt a flotta tagjaira.
A flotta tagjainak csupán a belépéskor, egy egyszeri kauciót kellett fizetnie a cégnek biztosítékként, arra az esetre, ha a tag a számlatartozását nem egyenlíti ki.
A Telenor többszöri megkeresésünk és kérésünk ellenére sem volt hajlandó a kért limitösszegeket beállítani a telefonszámokra. Ennek következtében történt meg az, hogy egyes flottatagok sok esetben egy-két hét alatt több százezer forintos számlát generáltak, amit ezt követően nem voltak hajlandóak kiegyenlíteni. Sajnos, mivel a cégnek a flotta működtetéséből jövedelme nem származott, nem tudott erőforrást biztosítani arra, hogy naponta figyelemmel kövesse a flottatagok számlatörténetét.
Azt reméltük, hogy az általunk kínált kedvező lehetőség és az, hogy nem kívántunk nyerészkedni a flotta működtetésén, vagyis nem kértünk illetve szedtünk a flotta tagjaitól plusz díjakat, arra ösztönzi majd a tagokat, hogy becsületesen fizessék a számláikat. Ma már tudjuk, hogy naivak voltunk, mivel nem így történt.
A nem fizető tagok a fent leírt okokból kifolyólag általában hónap végével kerültek kizárásra a flottából, és ezt követően sem voltak hajlandóak kiegyenlíteni számlatartozásaikat.
A flottatagok telefonszámai minden esetben a cég tulajdonát képezték és a telefonszámokhoz tartozó díjakat a cégnek egy összegben kellett fizetnie a Telenornak. Azért, hogy ennek a kötelezettségének a cég eleget tudjon tenni a nem fizető tagok által felhalmozott több százezer forintos hiány ellenére is, a flottatagok által befizetett kauciókhoz, illetve a saját pénzügyi forrásaihoz nyúlt, mintegy meghitelezve azt a flotta számára, annak érdekében, hogy fennmaradását és működését hosszútávon biztosítani tudja.
2010 őszére azonban sem a befizetett kauciók, sem a saját pénzügyi forrás nem bizonyult elegendőnek a számlafizetés folytonosságának biztosításához, mivel a keletkezett hiány felemésztette mindkettőt. Így került sor a novemberi híváskorlátozásra is, amit előreláthatólag a flotta egy hónapon belüli sajnálatos megszűnése követ.
A nem fizető tagok tartozásait peres úton érvényesítjük, ami a befizetett kauciók visszafizetését abban a tekintetben érinti, hogy visszafizetésüket csak a peres eljárás eredményes lezárását követően tudjuk teljesíteni, addig is szíves türelmét kérjük.
Tájékoztatjuk, hogy a 2010. november 8-ától 24-ig terjedő időszakra szóló számla összege a visszafizetendő kaució összegéből levonásra kerül.
Köszönjük szépen eddigi együttműködését és bizalmát.
Tisztelettel és üdvözlettel:
V&A Expressz Kft

(#831) tea-bee


tea-bee
csendes tag

Ezzel csak az a bajom, hogy ezek után én nagyon nem leszek türelmes és bár nem tudom, hogy van e arra vonatkozó szabály, de szerintem a kauciómat csak a beleegyezésemmel lehet másra fordítani, mint amire befizettem. Plusz elviekben kilépéskor megszűnéskor visszajár...
Én ugyanis biztos nem fogok várni a peres eljárás végéig ha lesz is ebből egyáltalán valami és nem egy újabb szédítő szöveg.

(#832) pancelos válasza Zirowe (#829) üzenetére


pancelos
tag

Ha nem felel meg, nem lépsz. Nem kértem választ. :)

Matekkal hadilábon vagy. Amikor megszólaltam, jellemzően kérdésre válaszoltam, nem ismételtem magam, illetve amikor és ahol annak helye volt segítettem értelmezni. A hozzászólásaim egy része más flotta-feltétel értelmezéséről szólt. Én tényekkel szolgáltam, idéztem, míg vitapartnerem személyeskedett. Ja, és tévedett.

Egyébként nem kellene újra belinkelni ugyanazt, ha
- hajlandóak lennének visszaolvasni egy-egy kérdés előtt
- elolvasnák a hivatkozott oldalon olvasható / letölthető tartalmakat, feltételeket.

Minden nap jön egy email, hogy írjam le a feltételeket. Egyszerűbb email-t olvasni, mint weboldalt? Leírom, számlaképes vagyok! ;)

ui: Ez nem nonprofit topic! A spammelés értékelésére ott vannak a moderátorok. :)

(#833) Zirowe válasza tea-bee (#831) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Érdekes, ez már merőben más tartalmú levél ahhoz képest, amit én kaptam.

Nem kell megvárnod az ő peres eljárásuk végét, mivel neked ahhoz semmi közöd, az cég-magánszemély közötti jogviszony, te pedig magánszemély-magánszemély közötti jogviszonyban vagy.

A befizetett kaució más célra fordítása megfelel a sikkasztás, esetleg a hűtlen kezelés törvényi tényállásának a körülményektől függően.

Tehát, te rögtön visszaigényelheted a kauciót, mert azt te célirányosan fizetted be, azt csak megfelelő célra lehetett felhasználni, bárminemű más felhasználáshoz az engedélyed kellett volna, de ezt nem kérték tőled, így a fenti bűncselekmények egyike megvalósult.

A lopást most már ki lehet zárni, mert megtörtént a visszafizetés felajánlása, csak annak a feltételei nem megfelelőek.

A számod elvesztése és a téged ért kellemetlenségekért pedig akár nemvagyoni kártérítést is tudsz kérni a megfelelő jogi eszközökkel.
Mivel ez egy kisértékű per, így jóval gyorsabban és hatékonyabban fog lezajlani, mint egy rendes per, illetve védekezési jogalapjuk sincs.

Amúgy ajánlom figyelmedbe a 820as hsz-t, abban próbáltam minden fontos dolgot beleírni, esetleg a logout blogomon a bejegyezésemet, amiben a levelük van, amit nekem küldtek, ami más tartalommal rendelkezik, mint a tiéd.

pancelos: most ebbe nem akarok belemenni, mert vannak fontosabb dolgok is, de az, hogy kb az összes hsz-ed arról szól, hogy mennyire jó a csep, és milyen rossz az összes többi flotta, azt én bizony spamnek tartom, mert ezt bőven elég egyszer leírni. az emberek megértik ennyiből is, minden másra ott a privát.

A moderátorok csak akkor lépnek akcióba, ha valaki szól nekik, de ne aggódj, ha folytatod a kéretlen összehasonlításokat és hírdetgetéseket fogok nekik szólni!

Matekkal meg te vagy hadilábon, mert a csep úgy ahogy van szar, a percdíjai nevetségesek, flottának nem is nevezhető, más publikus előfizetés keretében is hasonlókat lehet elérni.
De akinek ez kell, az bmikor beléphet, épp elégszer olvasták el az ajánlatot az 50 erről szóló hsz-edben.

Remélem örülsz.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#834) sMogyi86

Alapvetően el kell dönteni hogy kinek mire kell egy flotta:

Nekem az CSEPpel az a "bajom" hogy elsősorban nekem a flottán kívülii hívások számítanak, tehát nem az hogy havonta minél kevesebbért tudjak, ingyen beszélni flottatársakkal (akár a családdal is) a CSEPnél pedig RELATÍVE (!!!) kevés a lebeszélhető havi összeg a díjból és magas a percdíj... másokhoz képest.

DE, annak aki mondjuk a családdal vagy fix, n db emberrel szeretne ingyen beszélni, havonta minél kevesebbért - és persze minél egyszerűbben be akar jutni egy flottába - annak lehet megfelelő.

Nekem ez a meglátásom a CSEP flottáról, így jó pár nap kutakodás és utána olvasás után mindenfelé.

A fórumozásról meg csak annyit, hogy sem mellette sem ellene nem kéne ennyit szájtépni, mivel 1) átláthatatlan lesz a topic, 2) aki esetleg csalódik benne - mivel nincs hűség - fogja magát, aztán odább áll és kész.

"A félelem az elme gyilkosa."

(#835) Intel q8200 válasza sMogyi86 (#834) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Szia!

Az egyik hozzászólásodból láttam, hogy hasonló flottát keresel, mint én.
Sikerült már valamit találni?

Üdv.: Zoli

iPhone 14 pro

(#836) sMogyi86 válasza Intel q8200 (#835) üzenetére

Ketten is vissza írtak és ezt mutatták: [link]
Viszont egyikük sem tag, csak volt, vagy barátkozik vele. De még én is csak most informálódom. Amit írtak róla az csábító. Csak nekem kicsit sok az a személyes adat mennyiség amit a reggeléshez kérnek. De majd még meglátom, meg ki-ki döntse el maga. :)

[ Szerkesztve ]

"A félelem az elme gyilkosa."

(#837) pancelos válasza sMogyi86 (#834) üzenetére


pancelos
tag

Jól látod a CSEP - jelenlegi ajánlatának - sajátosságát, de ezt részletesen ki is fejtettem korábban, így nem kihívás értelmezni. :) Erről már jellemzően privátban, emailben és a weben közlök tartalmakat.
A fórumozásról: Nem én ragadtam le egy adott flotta kintlévőség / szerződés-szegés témájánál. Ez hányak számára releváns információ, amiért nem lehet privátban?

(#838) Zirowe válasza pancelos (#837) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na jó, a hozzászólásod utolsó részéből is látszik, hogy mekkora egy kihívásokkal küszködő ember vagy!

Az, hogy a flottánk bedőlt, és hogy ki mit tud ez ellen csinálni sokkal fontosabb és publikusabb téma, mint az 52. hsz-ed a csep-el kapcsolatban!
Jelenleg 150 flottatagot érint, és sokan közülük fordulnak hozzám privátban tanácsért, mert fogalmuk sincs arról, hogy mik a lehetőségeik!

Veled ellentétben nem ugyanazt szajkózom folyamatosan (nevezetesen, hogy mekkora királyság a csep, és minden más flotta rossz, az ördög műve), hanem próbálok segíteni az embereknek, de látom ez még nem jutott el az agyad értelmező és feldolgozó központjáig!

Amennyiben továbbra is itt népszerűsíted a csep-et, szólok egy moderátornak!

A youtube videód hangjából ítélve nem vagy egy fiatal ember, lehet, hogy ezen dolgok megértése már problémás lehet számodra ebben a kórban..

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#839) pancelos válasza Zirowe (#838) üzenetére


pancelos
tag

:)
Igen, nem vagyok fiatal, emiatt vagyok képes objektív, személyeskedésektől mentesen, érvanyagokkal kommunikálni. Eddig még nem tudtak tényekkel megfogni. Te sem!

1. Nem támadtalak sem téged, sem a flottádat, megjegyeztem, hogy a hasonló esetek miatt értékelődik fel a saját szerződői státusz fontossága. Ez esetben a tag nincs kiszolgáltatva és nem kell hasonló panaszokkal tömni a webet.
Ennyi, ez nem vita téma.

2. Számomra nehéz megérteni valamit is? :)
Olvassad el kérlek a fórum téma címét: "Mobil flottát, de milyet?"!
Lehet indítani egyet, "X flottások! Mit tudtok?" címmel.

3. Bátran szólj moderátornak!
Mivel a téma arról szól, milyen flottát válasszunk, a bejegyzéseim, a kérdésekre adott válaszaim relevánsak.
A "királyság a csep, és minden más flotta rossz, az ördög műve" megnyilvánulásnak semmi köze a kommunikációmhoz, a stílus téged minősít, nem én küszködök kihívásokkal. :)
Egyetlen szóval sem emeltem mások fölé, írtam, hogy király, legjobb, stb.
Én voltam, aki leírtam - a CSEP sajátosságainak kiemelésével - hogy ki számára érdekes alternatíva (többnyire ismerőseikkel kommunikálók számára) és kiknek nem a legelőnyösebb megoldás (jellemzően flottán kívülre kezdeményezés).
Látod, ide is beírtam, ne kelljen visszakeresned!

A fenyegető, szélsőséges stílus helyett idézz és hozz érvanyagot.
Tanulj meg vitázni, nem veszekedni!
Csak a Sith-ek tárgyalnak szélsőségekben! ;)

(#840) justicia


justicia
csendes tag

Engem is érint a bedőlt telefonos flotta és ezért egy ideje figyelem a hozzászólásokat.
Nagyon kellemetlenül érintett a híváskorlátozás, ezért én is utánajártam, hogy mit is tehetnék az ügy érdekében.
Olvastam mindenféle ötleteket, főleg Edenyke hozzászólásaiban, amiknek próbáltam utánanézni, de elég használhatatlannak bizonyultak. Az a levél amit elsőnek belinkelt elég gáz, bár azt meg sem kaptam. Nekem ma küldtek egy tájékoztató levelet, arról ami történt. Hát, mi ne mondjak, nagyon lelombozó. Inkább nem írom meg, hogy mit művelnék azokkal akik nem fizettek, de most ez nem lényeg.
Edenykének ajánlom, hogy olvassa el a lopás, a hűtlen kezelés és a sikkasztás törvényi tényállását, mert az ő buzdítására én már megtettem:
Tehát: Lopás
316. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.
Ebben az esetben mi adtuk át a kauciót és nem vették el tőlünk, önszántunkból adtuk oda, mert olcsóbban akartunk telefonálni. A levélben amit ma reggel kaptam az állt, hogy a befizetett kauciókat a olcsó telefonálási lehetőség minél további fenntartása érdekében áldozták be és nem azért, hogy jogtalanul eltulajdonítsák. Ha ez igaz, akkor nagyon könnyen tudják bizonyítani.
A következő: Hűtlen kezelés
319. § (1) Akit idegen vagyon kezelésével bíztak meg, és ebből folyó kötelességének megszegésével vagyoni hátrányt okoz, hűtlen kezelést követ el.
Ezt kezdjük ott, hogy nem bíztam meg a vagyonom kezelésével senkit, csupán a kauciót fizettem ki, ami a Polgári Törvénykönyvben szereplő óvadéknak felel meg, amely jellegénél fogva egy biztosíték. Esetünkben a kapott kártyákért cserébe kellett kifizetni, épp olyan mint amikor esküvői ruhát bérelünk. Akit érdekel: 270. § (1) Valamely követelés biztosítására pénzen, bankszámla-követelésen, értékpapíron és egyéb, külön törvényben meghatározott pénzügyi eszközön az erre irányuló szerződéssel és az óvadék tárgyának átadásával óvadék alapítható.
Ez alapján úgy érzem ez is kilőve.
És végül: Sikkasztás
317. § (1) Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el.
Én nem bíztam rá senkire semmit csak átadtam a kauciót biztosítékként. És mivel ebben az esetben nem büntetőjogi, hanem polgári jogi tényállásról van szó, az előbb említett óvadék szabályait kell alkalmazni, aminek az ide vonatkozó része úgy szól, hogy: „271 § (5) Akinek jogát vagy jogos érdekét a kielégítési jog gyakorlásának módja … sérti, az ebből eredő kárnak megtérítését a jogosulttól követelheti. A jogosult mentesül, ha bizonyítja, hogy kereskedelmi szempontból ésszerű módon járt el. „
Vagyis ez alapján követelhetjük vissza a kaucióinkat, azonban felhívnám a figyelmet az utolsó mondatra, miszerint a jogosult (esetünkben a cég) mentesülhet, ha ésszerűen járt el. A reggeli levélben az szerepelt, hogy a befizetett kauciókat a flotta minél további fennmaradása érdekében áldozták be, amit én úgy értelmezek, hogy ha ez valóban így történt akkor én örülök, hogy eddig is használhattam ezt a flottás lehetőséget, mert a piaci árakhoz képes lényesen alacsonyabb percdíjakért telefonálhattam , nem beszél ve arról, hogy szűk családi körben négyen egymás között korlátlanul ingyen beszélhettünk és még tagdíjat sem kellett fizetnünk. Ismerősöktől hallottam , hogy más flották egyszeri csatlakozási díjat és havi kezelési költséget is felszámítanak a tagoknak.
Kérlek titeket ha találtok ehhez a flottához hasonló feltételeket kínáló flottát írjátok meg. Nagyon hálás lennék.
Ja, és mielőtt elfelejteném az egyik hozzászóló által felvetett nem vagyoni kártérítés igénylésére vonatkozó buzdításról csak annyit, hogy az egyik családtagom is behozta a régi számát a flottába, de ezt csak úgy tudta megtenni, hogy azt egy megállapodásban átruházta a cégre, vagyis lemondott a rendelkezési jogáról. Ennek a megállapodásnak az utolsó bekezdésében az szerepel t, hogy: `` A Pannon GSM Távközlési Zrt. az Általános Szerződési Feltételek 10. pontja szerint, az Átvevővel megkötendő Előfizetői szerződés aláírásával egyidejűleg, a jelen megállapodás záradékolásával hozzájárul a SIM-kártya átadásához. Ezzel egyidejűleg az Átadó előfizetői jogviszonya közös megegyezéssel megszűnik.” Így felmerül a kérdés, hogy hogyan akar érvényesíteni egy olyan jogot amiről lemondott. Talán akkor jobban át kellett volna gondolni, most nekünk is csak a körömrágás maradt.
Az, hogy a fentiek tükrében jogi útra tereli-e az ügyet, mindenkinek a saját döntése. Magam részéről úgy gondolom, hogy az elmúlt közel egy év alatt, akkora anyagi előnyöm származott ebből a tagságból, hogy emiatt a pár ezer forint miatt nem fogom az ügyvédek zsebébe tömködni a pénzt és évekig bíróságra járni.
Edenyke ami téged illet, nem tudom mi a foglalkozásod, de a helyedbe nem vezetném félre az embereket téves információkkal és lehet, hogy kicsit jobban megválogatnám a kijelentéseimet, mert hogy konkrét személyeket nyilvánosság előtt bizonyíték nélkül vádolsz ez kimeríti a rágalmazás és talán még a becsületsértés büntetőjogi tényállását is.

(#841) Zirowe válasza pancelos (#839) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gyökér!

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#842) Zirowe válasza justicia (#840) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kedves justitia, már a nevedből is következtetni merek arra, hogy személyedben Albert Józsefet tisztelhetünk meg, aki azt állította magáról, hogy joghallgató, és látom csak ezen egy hsz miatt regisztráltál ide a mai nap folyamán.

Jogi tudásod több, mint hiányos, érvelésed pedig nem áll meg a lábán.

A kauciót, mint ahogy az elnevezéséből is ered, azért adtuk a cégnek, esetemben Albert Józsefnek, hogy abból az esetleges tartozásomat fizesse ki, tehát célhoz kötötten került Albert József birtokába az az összeg.
Ezzel szemben Albert József azt sajátjaként használta fel, jelen esetben, állítólag, a flotta tartozásának kiegyenlítése végett.
A cél, hogy mire lett felhasználva közömbös, mivel arra a kaució befizetőtől nem kapott Albert József engedélyt.

Hogy is szól az általad idézett tényállás?
317. § (1) Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el.

A pénz az helyettesíthető dolognak számít, gondolom tudnád, ha jártál volna polgár előadásra.

Veres Henrih esetében minden hónapban átutaltam két telefonszám használata által generált havidíj összegét a bankszámlájára. Ezen összeg célja azt szolgálta, hogy azzal a telenor felé fennálló havi tartozásomat kiegyenlítse és a két telefonszámom működőképességét biztosítsa.
Ezzel szemben nem tudom mi lett az általam befizetett pénz sorsa, mivel a két telefonszámom híváskezdeményezése korlátozásra került, telefonszámaim használatukban korlátozottak lettek.

Hogy is szól az általad idézett tényállás?
319. § (1) Akit idegen vagyon kezelésével bíztak meg (Veres Henrih fizesse meg minden hónapba a tartozásomat azzal a pénzzel, amit én befizettem neki, hogy használni tudjam a telefonjaimat), és ebből folyó kötelességének megszegésével vagyoni hátrányt okoz (a telefonszámok működése korlátozva lett), hűtlen kezelést követ el.

Gondolom még nem tartasz a büntetőjog különös résznél.

Lopásról akkor volt még szó, mielőtt Albert József jelentkezett volna szívszorító levelével, hogy akár saját vagyona kárára is visszafizeti a kauciómat.
Ez közben sikkasztásra módosult.

Nem lehet azzal érvelni, hogy mi "jaj mekkora" kedvezményhez jutottunk a flottába való lépéskor, és más flották helyett, itt még csak kezelési költség se volt, mivel ennek tudatában választottuk a flottát éppen a kedvezmény és a feltételek miatt, úgyhogy ez nem egy extra előny, amihez jutottunk.
Mellesleg a V&A részéről se volt önzetlen a mi flottába való bevételünk se, mert minél több tagja van a flottának, annál olcsóbban tudnak a cég alkalmazottai is beszélni.

Abban a tudatban és tájékoztatás mellett léptem be a flottába, hogy a telefonszámaimat bármikor kivonhatom a flottából, hogy azokkal utána szabadon rendelkezhessek, ebből adódóan a részemről történő tulajdonjog átruházás a sim kártyát viszonyában csak ideiglenes jellegű, amely ideiglenesség egészen addig tart, amíg a flotta tagja vagyok és nem kívánok kilépni belőle.
Ez valóban egy polgárjogi igény.
Jeleztem kilépési szándékomat a flotta iránt, ám erre még nem került sor.
Így, amennyiben nem fogom tudni visszaszerezni a számaimat, vagyoni és nemvagyoni káraim fognak keletkezni, amelyeket polgári peres eljárás keretében tudok érvényesíteni Veres Henrih és Albert Józseffel szemben.

Az, hogy kedves justicia azzal rémiszti a flotta tagokat, hogy drága ügyvédi díj és több éves perelés vár rájuk egy olyan ügyben, amit úgyis el fognak veszteni, ismét egy bazi nagy valótlanság!
Mint már írtam, ez az összeg kisértékű pernek számít, ahol nem kötelező az ügyvédi képviselet, mindenki magát képviselve is eljárhat, illetve szűkös határidők vannak előírva annak befejezésére, max 6hónap-1év.

De feltehetőleg justicia még nem tanult pp-t, ahogy latint se úgy tűnik, mert akkor tudná, hogyan kell a justitia szót helyesen írni.

Rágalmazás és becsületsértésről szó nincs, mivel valóság bizonyításának eseten áll fenn, minden általam leírt dolog valós.

Inkább az a hamis tájékoztatás, amit egyeseknek adott Veres Henrih, hogy amennyiben peres lépéseket mernek tenni, vagy rendőrhöz fordulnak a tagok, úgy feljelentést tesz hamis vád miatt.
Mivel a körölményekből adódóan magától értetődő, hogy bűncselekmény történt a V&A részéről, ennek tisztázása pedig a rendőrségre és a bíróságra tartozik és nem valósítja meg a hamis vád tényállását.
Na, ez így ahogy van becsületsértést valósít meg.
A kijelentés, és ha Veres Henrih feljelentésre vetemedne.

Többek között még kiemelném a csalást is, mint lehetséges bűncselekmény, mivel az Albert József által nekem küldött levelekből kitűnik, hogy ő és Veres Henrih már jó ideje tudták azt, hogy a flotta veszélyben van és korlátozni fogják a kimenő hívásokat, ám erről nem szóltak időben a rendesen fizető flottatagoknak, hogy kivehessék még időben a számaikat, hanem inkább megvárták a korlátozást.

Hogy aztán a kilépést még több pénz befizetéséhez kössék, amelynél pedig már szóba jöhet a zsarolás tényállása.

Illetve felvetődik a bűnszövetségben való elkövetés gyanúja, illetve Albert József esetén, mint súlyosító körülmény az, hogy állítólag jogi egyetemre jár.

Kedves Albert József és Veres Henrih, ajánlanám a ptk, pp és a btk tüzetesebb átolvasását, illetve a be-t is, mivel nem sokára eljárás alá fognak kerülni.

Részemről ezzel a bejegyzéssel befejeztem a céggel való kommunikációt!
Se Veres, se Albert leveleire nem fogok válaszolni, bármit, amit küldenek nekem publikálni fogom a logout oldalon (még jó, hogy homárnak is elküldtem), kedden pedig mindenképpen megy a feljelentés mind a két személy ellen!

Sőt, külön gondom lesz arra, hogy Albert József ne legyen többé annak az egyetemnek a hallgatója, ahova jelenleg jár!

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#843) sifarr válasza Zirowe (#838) üzenetére


sifarr
senior tag

...lehet, hogy ezen dolgok megértése már problémás lehet számodra ebben a kórban..
Nem érdekel és nem vagyok érintve Páncélossal folytatott vitádban a csep-ről.
De ebben a hozzászólásodban elég durván, személyeskedve szóltál be neki.
Ez is megérdemelne moderálást.

Persze a történtek tükrében indulatod megérthető. Hiszen úgy érzed, míg te segíteni akarsz a sorstársaknak, Páncélos mások baját üzletszerzésre akarja használni. Utóbbi akár igaz, akár nem, beszólni akkor sem illik.

Viszont a segítségben is legyél körültekintőbb!
Ha jogi tanácsot adsz, akkor az legyen mindenben megalapozott és teljes körű, minden eshetőségre kiterjedő.

Csak példaként. Többször hivatkozol arra, hogy a flotta kapcsán ti csak magánszeméllyel vagytok kapcsolatban. Sajnos ez nem teljesen igaz, és ennek a ténynek rátok nézve akár hátrányos következménye is lehet.

Ugyanis mindnyájan tudtátok, hogy a flottához tartozó sim-ek előfizetője és számlafizetője egy cég. A számhordozás esetében erről papír is van, hiszen cég javára kellett az előfizetésről lemondani.
Az biztos igaz, hogy szerződést a céggel nem írtatok alá. De megállapodni, szerződni szóban is lehet, amit a ráutaló magatartás egyértelműen igazolhat is. Amikor tehát egy cég nevén levő sim-kártyát egy természetes személy használ, akkor írásos szerződés nélkül is jogviszonyba kerül a céggel. Mert jogosan feltehető a kérdés: milyen jogcímen használta? És ebben az esetben a cégvezető nem magánszemélyként mondott, ígért bármit, hanem a cég képviseletében.

Ziccernek volt egy fontos megjegyzése: a mobilszolgáltatók nem szeretik-engedik a továbbszámlázást. A szürke, továbbszámlázós flották pedig kockázatosak. A belépők jogilag egyáltalán nincsenek védett helyzetben. Sőt!
A tagdíj nélküliek különösen veszélyesek. Azt ugye senki se gondolja komolyan, hogy egy cég azért üzemeltet százas vagy többszázas flottát, ráadásul ismeretlen (kockázatos) személyekkel, hogy pár forint további percdíjkedvezményt kapjon. Vagy azt, hogy egy ilyen flotta tartósan fizetőképes maradhat.

Azt hiszem, hogy ez a nem is első bedőlős eset indokolna egy cikket, mondjuk ezzel a címmel:
A flottaelőfizetések rejtelmei és buktatói.

(#844) Zirowe válasza sifarr (#843) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk én addig a pillanatig, hogy bedőlt a flotta nem is tudtam, hogy ez továbbszámlázós.

Belépéskor azt a tájékoztatást adták, hogy mindenki rendelkezik egy saját havi limittel, amit minimum 5000ft-ben állapítottak meg és azt mindenki maga módosíthatja szabadon felfele.
Ez a limit összege megfelel a kaució értékével, ami azt a célt szolgálja, hogy ha vki nem egyenlíti ki a számláját, akkor legyen fedezet erre és ne dőljön be a flotta.

Ezzel szemben a korlátozás után kiküldött levelekben már arról van szó, hogy a telenor ezt a limitet nem állította be.
De erről a flottavezetőnek tudomása volt, ám minket tagokat mégis félreinformált, hogy biztonságban érezzük magunkat.

Nem tudok a teljes másfél éves működésről nyilatkozni, mivel csak március óta vagyok tag, de a levelek alapján arra lehet következtetni, hogy már a kezdetektől voltak százezres tag számlák, amik nem kerültek befizetésre.
Ha ez igaz, akkor kétlem, hogy ezen összegeket a cég önzetlenül hitelezte volna a flotta számára (megjegyzem nem is lett volna miből, mert a cég bejegyzett vagyona mindőssze 500ezer ft, és kétlem, hogy azt mind a telefonszámlára költötték volna) és, hogy nem tett volna ez ellen lépéseket a telenornál.
Illetve, akkor miért adta továbbra is azt a megnyugtató információt, hogy mindenki rendelkezik saját limittel, ami a flotta biztonságát garantálja?

Ugye érzed te is, hogy ez több helyen is sántít.

A kaució befizetése esetében én egy magánszemélynek utaltam, Albert Józsefnek, akinek semmilyen cégbeli beosztása nem volt feltüntetve.
Saját állítása szerint egy joghallgató, bár ez se nagyon valószínű, tekintve a fentebbi hozzászólását, illetve azt a tényt, hogy az általa említett egyetem hallgatói listáján nem szerepel (most ellenőriztem).

A céggel való szerződés azért is problémás az esetünkben, mert számomra addig nem is volt világos, hogy melyik cég flottájában vagyok, amíg belépés után nem regisztráltam a telenor online szolgálatára, ahol kiírta a cég nevét.
Ezt a cég nevet később, a havi számla összegét és a befizetés módját tartalmazó mailek sem tartalmazták, ezért problémás annak megállapítása, hogy most a jogi személlyel vagy magánszeméllyel voltam jogviszonyban.
Főleg ha a jogi személy fő tevékenységi körét is figyelembe vesszük (Főtevékenység: Élelmiszer jellegű bolti vegyes kiskereskedelem; egy olyan cégnél, aminek a nevében ott van, hogy v&a expressz ingatlan).

Egy cikket mindenképpen megérne, szólni kéne Bog-éknak :), de ha a szolgáltatók nem szeretik ezt a túlszámlázós dolgot, akkor miért engedik?
Nem voltunk egy olyan hű de nagy flotta..

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#845) justicia válasza Zirowe (#842) üzenetére


justicia
csendes tag

Kedves Edenyke, szerintem neked üldözési mániád van. A nevem nem Albert József, és semmilyen kapcsolatba nem állok vele.
Veled ellentétben én már jogvégzett ember vagyok és nem szorulok arra, hogy hiányos jogi ismereteimet a nyilvánosság előtt fitogtassam. Vagy talán sarlatánként nem akad munkád, hogy egyfolytában fórumokon lógsz? Őstag, vagy mi fene.
A hozzászólásom oka, csupán az volt, hogy már rossz volt olvasni a hozzászólásaidat, mivel minden tárgyilagosságot nélkülöztek.
Nem vagyok a V&A jogásza, ezért nem is kívánom a drága időmet ilyen felesleges dolgokkal tölteni.
Tudod ,nem értem miért jössz azzal, hogy a pénz helyettesíthető dolog, az én mondanivalóm szempontjából semmi jelentősége nem volt. A sikkasztásra vonatkozó soraimat, ha figyelmesebben olvastál volna, rájössz, a kaucióval kapcsolatban írtam, ami egy biztosíték, és PTK szabályozza. Az hogy te azt az összeget is szeretnéd visszakapni, amit elköltöttél, ez esetben letelefonáltál a te dolgod, a munkanélkülieknek minden fillér fontos, én úgy vagyok vele, hogy kifizettem, amit letelefonáltam, a többi a Telenor és a cég ügye, nekem anyagi károm nem származott belőle.
A hiányos jogi ismereteidet kérlek , egészítsd ki, mert a vizsgákon pontosan kell tudni.
Azt, hogy perelsz vagy nem perelsz a saját dolgod, engem nem érdekel, csak azt tudom, hogy az ilyen emberek miatt nem haladnak az ügyeim a bíróságon, mivel a magad fajták ott is problémát és eljárást generálnak, ahol fölösleges, vagy esetleg peren kívül is rendezhető lenne az ügy.
A hozzászólásaidból ítélve, alaposan olvasd el az összes ezzel kapcsolatosan keletkezett iratot, nehogy beégj, de ez is ,csak egy jó tanács.
Egyébként ez a pancelos tud valamit, lehet hogy nem mai gyerek, de jó emberismerő.
További jó szórakozást és élvezetes pereskedést!

(#846) Zirowe válasza sifarr (#843) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Még annyit, hogy nekem tegnap ezt írták:
Az egész flotta egy baráti közösségből nőtte ki magát. A szerződésünk 40 tagra szól de főleg ismerősök által nőtte ki ennyire magát.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#847) sifarr válasza Zirowe (#844) üzenetére


sifarr
senior tag

Ugye érzed te is, hogy ez több helyen is sántít.
Igen. Az esetet csak a mobilarénán leírtakból ismerem. Ezek alapján sokkal több btk tényállás is valószínűsíthető, mint amit te felvetettél.
Ezeket azért nem írtam/írnám le, mert akár a használók is érintettek lehetnek.

A kulcs ebben a mondatodban van:
A céggel való szerződés azért is problémás az esetünkben, mert számomra addig nem is volt világos, hogy melyik cég flottájában vagyok,

Itt a probléma és erre utaltam az előbb. Te is azt írod, hogy tudtad, hogy céges, csak nem tudtad, melyik cégé. Azaz nem akarva is jogviszonyba kerültél a céggel.
Ezt minden használó tudta, tudnia kellett Az nem hihető, nem életszerű, hogy egy magánszemély egy másik magánszemélynek ingyen flottaelőfizetést nyújt. Olyat, ahol a sim-nek ő maga (magánszemély) az előfizetője. Ugyanis ilyen flották köztudottan nincsenek. A mobilcégek magánszeméllyel keretszerződést nem kötnek.

Ettől a helyzettől válik kockázatossá minden szürke céges flotta.
Csak az a flotta biztos, ahol a belépőnek megmutatják a keretszerződést és a belépő megtalálja azt a passzust, ami alapján ő jogilag meglapozottan beléphet. De ezekben biztos, hogy a belépő lesz az előfizető vagy minimum a számlafizető.
Ahol nem így van, azt kerülni kell.

(#848) sifarr válasza Zirowe (#846) üzenetére


sifarr
senior tag

Lehet, hogy így volt, lehet, hogy nem.

A szürke flották, amik csak barátokból állnak működhetnek jól. Mert ismerik egymást és felelősséget éreznek egymás iránt. De egymás számára idegenekből nem lehet flottát szervezni, ami hosszabb távon működő és fizetőképes.

A tagdíjasok működhetnek jól is. Ha a cég a tagdíjat nem feléli, hanem ha kell a tartozó tagok utáni veszteségre fordítja. De ez a típus azért már sok kockázatot rejt.

(#849) Zirowe válasza justicia (#845) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az hogy te azt az összeget is szeretnéd visszakapni, amit elköltöttél, ez esetben letelefonáltál a te dolgod
Ebből is látszik, h a szövegértéssel is gondod vam, mivel én ilyenről sosem beszéltem.

Erősen kétlem, h egyáltalán jogász lennél, vagy ha mégis, akkor biztosan levelezön végeztél vmi ötödrendű egyetemen 10év alatt, mert ha nem így lenne, megértetted volna azokat a dolgokat, amiket írtam.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#850) justicia válasza Zirowe (#849) üzenetére


justicia
csendes tag

Csakhogy megtanuld egy jó jogásznak mindig mindenre figyelnie kell és nem árt, ha emlékszik a korábbi kijelentéseire is, ezért idézlek:

Ezért kell törekedni arra, hogy az egész egybe legyen, lopás és hűtlen kezelés, mert a kettő együtt már túllépi a szabálysértési értékhatárt.
Az én esetemben a két összeg, a két sim kártyámat együtt nézve, így alakul:
3 havi számla (18670)+fél havi számla (2293,4ft)--> 20963,4 ft
két kaució csökkentve a fél havi számlával--> 9706,6 ft

Ezek után beláthatod, hogy nem állja meg a helyét ez a kijelentésed, miszerint én ilyenről sosem beszéltem.
Kíváncsiságod kielégítésére: Magyarország egyik olyan jogi egyetemén végeztem cum laude minősítéssel, mely az egyetemek nemzetközi listáján is szerepel, mellékesen jegyzem meg, hogy kettő ilyen van az országban, valamint 5 év elegendőnek bizonyult számomra a követelmények teljesítésére.

Jó tanács: nem gond, ha még nem kerültek helyére a jogi ismereteid, úgyis a gyakorlatban fogod megtanulni, de kérlek tiszteld annyira az embertársaidat, hogy nem vezeted őket félre, ha tanácsot adsz igyekezz objektíven, az eset minden körülményeire kiterjedő információk birtokában tenni azt.

Itt jegyezném meg, hogy az általam írt justicia spanyol szó, helyesen van írva és valóban megegyezik jelentése a latin iustitia szóéval, de mivel anyanyelvi szinten beszélek spanyolul, ezért ezt választottam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.