Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-07 08:51:53

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.06.05.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) ttxxeu válasza MPeter87 (#18950) üzenetére


ttxxeu
tag

Szia

Átjött amit irtál, de én úgy látom csak akkor nagyon kedvező a percdíj ha a flotta nevére kerül a szám vagy már eleve tölük kapom a kártyát!

Másképp elérhetetlenek az 5-6 forintos percdijak!

(#18952) ttxxeu válasza ttxxeu (#18951) üzenetére


ttxxeu
tag

Különben egyedi folyószámlákkal még ezek a bukásveszélyek is kizárhatóak! Már ahol van rá lehetőség...

(#18953) MPeter87 válasza ttxxeu (#18952) üzenetére


MPeter87
őstag

Ez mit takar, hogyan működik? Közvetlenül a szolgáltató számlájára fizetem az összeget?

(#18951) ttxxeu

Nettó vagy bruttó? Nettó esetén nem nehéz. Bruttó esetén cégként simán, magánszemélyként hirtelen nem tudom láttam-e olyan csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#18954) Zeki


Zeki
nagyúr

Aki szinte csak 1 helyből telefonál sokat, vesz egy IP telefont mint célhardver, majd a stuntcallson regisztrál, és brutto 4Ft a mobil, 80 fillér a vezetékes. Kis trükkel ez 62 fillérre, és 3.1Ft-ra csökkenthető.
A fentebb említett célhardverrel + vezetékes net vagy ájfónnal 4G-n mindig tökéletes a hangminőség.

[ Szerkesztve ]

(#18955) sparks válasza Zeki (#18948) üzenetére


sparks
senior tag

Az volt a sztori, hogy egy csomó új számot rossz adminisztráció miatt, véletlenül bekeraktak egy nem fizetős csoportba. Akiket persze korlátoztak... De valóban gyorsan intézkedtek, beszéltem a flottakezelővel és igyekezett megoldani a dolgot. De ez még az elején volt, azóta nincs gond.

Nem fizetős csoport=számlatartozós egyedek gyülekezete :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18956) Zeki válasza sparks (#18955) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van nem fizetős csoport is? Nofene. :)

(#18957) GaborGh


GaborGh
őstag

Alfa11-nél az 1.250ft-os havidíj mellé kötelező net csomagot rendelni?

(#18958) Studiossrác válasza GaborGh (#18957) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Nem kötelező.

(#18959) GaborGh válasza Studiossrác (#18958) üzenetére


GaborGh
őstag

Köszi.

Kötelező beszéd =1778ft, tényleg van benne ilyen kitétel, mert akkor inkább a Frondeosat rendelem meg?!

[ Szerkesztve ]

(#18960) gabor9991 válasza GaborGh (#18959) üzenetére


gabor9991
őstag

Nincs, de a táblázat még nem lett kijavítva.Az alap net nálam 340-380 kbit/s sebességgel megy.A speedmeter.hu-n mérve.Speedtesttel 4G-n 89,55/8,62 mbit/s volt a legjobb itt nálam.

[ Szerkesztve ]

(#18961) ttxxeu válasza gabor9991 (#18960) üzenetére


ttxxeu
tag

Nincs mit kijavitani, mert az alfa foruman ki van irva, hogy ha valaki nem használja beszélgetésre akkor átteszik adatcsomagba. Ami 4641.-Ft/hó

Min. beszélgetés 1400.-Ft/hó

[ Szerkesztve ]

(#18962) Studiossrác válasza ttxxeu (#18961) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

#1: az adatcsomag olcsóbb is lehet annál, mint amit leírtál (mert rendelhető például 4 gb-os adatcsomag is).

#2: "Min. beszélgetés 1400.-Ft/hó" >> már cáfolva lett a fórumon. Valóban szerepel a kiírásban, hogy beszélni is kell a csomaggal, nem használhatod csak internetetésre a nem adatcsomagot, ugyanakkor nincsen minimum beszélgetés meghatározva!

(#18963) gabor9991 válasza ttxxeu (#18961) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem szeretnék vitatkozni veled, de a flottakezelő csak annyit írt erre, az 1400 forintozásra, hogy " Őrültek írogatnak mindenféle kizárásokat." Ha gondolod privátban átküldöm a teljes választ :)
De 03-29-én a netegyesület oldalán is kiírták:"Nincs az 1400 forint, most mondta a flottakezelő"

Nincs 1400 forintos limit, de telefonálni tényleg szükséges, ha csak adatkártya kell, azt rendeljen az ember.
Nem a korlátlan csomagba tesznek át, hanem ki kell fizetned a 4Gb net árát, 1300 forintot.

[ Szerkesztve ]

(#18964) McSpy válasza Studiossrác (#18962) üzenetére


McSpy
őstag

Adat csomag:
4GB 1335
7GB 1808
13GB 2319
24GB 3304
Korlátlan 3693
Nettó árak

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#18965) Studiossrác válasza McSpy (#18964) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Köszi, ezzel tisztában vagyok én is. Mondjuk azt továbbra sem tudom, hogy az alfa11 alapdíját ki kell-e fizetni
adatcsomag esetében.

(#18966) GaborGh válasza gabor9991 (#18960) üzenetére


GaborGh
őstag

Köszi srácok, ez remek :)

(#18967) McSpy válasza Studiossrác (#18965) üzenetére


McSpy
őstag

Az 591ft-t(bruttó 750) ki kell

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#18968) ttxxeu


ttxxeu
tag

Ok. Nem tudom kinek van igaza, de az nonszensz, hogy nem tudja megadni a pontos feltételeit a csomagnak az Alfa kezelője!
Addig viszont amig ez nem tisztázodik egyértelmüen, marad a "kötelező telefonálás" a táblázatban.

(#18969) Studiossrác válasza ttxxeu (#18968) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Teljesen egyértelműen tisztázták a dolgot....

Szerk: a hivatalos tájékoztatóban soha senki nem írt erről az 1400 ft-ról. Valaki leírta a fórumra (aki nem hivatalos személy a flotta életében), erre egyesek hivatalosnak veszik ezt az információt. Csak tudnám, hogy miért :) .

Nekem inkább az a furcsa, hogy nem kaptunk még havi számlát, de majd csak lesz valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#18970) szkorhetz válasza ttxxeu (#18968) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nyugodtan vedd ki. Ha kell a flottakezelő privát száma, szólj, átdobom, de hülyeségeket ne hagyjunk benne a táblázatban, mert nagyon félrevezető.

Én se tudom meddig fog működni, de egyelőre nagyon elégedett vagyok vele, minden a megbeszéltek szerint lett végrehajtva és valahol érthető az itt tapasztalható szkepticizmus, de azért kicsit kezdik egyesek túlzásba vinni.

(#18971) gabor9991 válasza ttxxeu (#18968) üzenetére


gabor9991
őstag

Meg van adva.Csak többen egyszerűen nem hiszik el, hogy ilyen létezhet 😐

(#18972) ben-ga válasza MPeter87 (#18950) üzenetére


ben-ga
tag

Azt persze elfelejtitek, hogy közben aláírtak mindenféle hűséget meg kifizettették a tagdíjakat stb...
Lehet a neveden a szám csak sok bukó is van vele!

(#18973) MPeter87 válasza ben-ga (#18972) üzenetére


MPeter87
őstag

Milyen hűségre gondolsz? Szolgáltatónál ÉN nem írtam alá hűséget, nem is akartam. A flottát intézőnek 2 évre fizettem meg 6500 Ft tagdíjat, ez persze bukó, ha idő előtt megyek máshová, de ezt belekalkuláltam, illetve volt egy egyszeri 5000 Ft-os díj is, amiért cserébe a flottától megkaptam a jogosultságot. (olcsomobilflottak.hu) A 2 éves díj nem köt sehová és ennyit megért a díjcsomag és az, hogy nem kell izgulni, h vajon kikapcsolják-e a számot vagy sem. Ha valaki hűségidős csomagra fizet elő, az az ő dolga.

Kifejtenéd, hogy mi a buktató abban, ha saját néven van a szám??? Ez pont nagy előny, nem hátrány..

[ Szerkesztve ]

(#18974) ttxxeu válasza Studiossrác (#18969) üzenetére


ttxxeu
tag

Ha teljesen egyértelmüen tisztázták, akkor miért igy szerepel az oldalukon?

Nekem marhára nem egyértelmű, hogy akkor most mégis mennyit kell beszélgetnem....

[ Szerkesztve ]

(#18975) Studiossrác válasza ttxxeu (#18974) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Mit nem lehet azon érteni, hogy beszélni is kell? Nincs megkötve, hogy 5 percet vagy éppen 5 órát... csak beszélj is. Ennyi.

Ezt a flottakezelő telefonba mondta nekem.

Egyébként ajánlom a csevegőt, ahol egy admin is megerősíti ezt:

"Nincs az 1400 Ft, most mondta a flottakezelő."

De ahogy elnézem más is leírta uezt, hogy beszélt telefonon a flottakezelővel és szó sincs 1400 HUF-ról...

Egyébként ha ennyire szőrös szívűek vagyunk, te hol látsz az általad beszúrt képen 1400 Ft-ot?

(amúgy meg nem szép dolog, hogy beszúrtad ide a képet.....)

[ Szerkesztve ]

(#18976) ttxxeu válasza ttxxeu (#18974) üzenetére


ttxxeu
tag

Semmi gond, akkor majd ha leirják, hogy mi az elvárás 5 vagy 55perc, akkor majd beirom a táblázatba.
Addig meg inkább csalodjon mindenki kellemesen, majd ha csak 5 perc a kötelező beszéd a számlán.

(#18977) Studiossrác válasza ttxxeu (#18976) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Igazad van... ezt az 1400 HUF-ot sehol sem láttad leírva, de logikusabb ezt benne hagyni :)

(#18978) ttxxeu válasza Studiossrác (#18977) üzenetére


ttxxeu
tag

Ok! Mit irjak bele?

(#18979) Vangelis válasza ttxxeu (#18974) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Egymás között is beszédnek minősül gondolom.
max beszélnek pár mp-et.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18980) gabor9991 válasza ttxxeu (#18978) üzenetére


gabor9991
őstag

Szerintem az pont jó lesz, ami a tarifa leírásában van :)

"*A tarifa nem használható kizárólag internetezésre, beszélgetést is kell rajta bonyolítani!!!"

Biztos azt is olvastad, hogy:

"A tagjaink számára biztosított kiemelt tarifa ajánlat zártkörű, csak weblapunkon tekinthető meg.
A tarifák kimásolása, részben vagy egészben történő megosztása az ajánlat visszavonását vonja maga után."

Lehet ezt nem kellene tovább erőltetni.

szerk:kössz, látom már sikerült is.

[ Szerkesztve ]

(#18981) ttxxeu válasza gabor9991 (#18980) üzenetére


ttxxeu
tag

Átirtam, és a képet is levettem, de kiváncsi vagyok mi fog kiderülni a minimum beszélgetésről... :DD

(#18982) ttxxeu


ttxxeu
tag

Mindenesetre nálam nem játszik a Netegyesületes Alfa flotta, nem pontos a tájékoztatás, már volt egy kikapcsolásuk. Részemről a bizalom elszállt... Nyugodtan kizárhatnak. :N

(#18983) KTU válasza szkorhetz (#18970) üzenetére


KTU
addikt

Nem kell kivenni a "kötelező telefonálás"-t,
esetleg módosítani "elvárt forgalom"-ra,
ami:
- minimum 68 perc Telenor irányba, és
- minimum 68 perc más hálózatokba irányba,
Elvárt forgalom, minimum 136 fizetős perc összesen! Flottán belüli ingyen hívások nem számítanak.
Aki ezt nem teljesíti kirakják nyilvános Telenor előfizetések valamelyikébe.

Ezt ha kiszámoljuk, áfásan minimum 2520Ft-os számlát kell produkálni havonta.
Persze ezen felül van a 6000Ft / 3000Ft éves egyesületi díj, amit a flottarendelés előtt már befizetsz egy összegben.

Infó, a flottakezelőjétől.

Alfa-11 alfa11 flotta

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#18984) ttxxeu válasza KTU (#18983) üzenetére


ttxxeu
tag

Na végre valaki pontos infot adott! :R

(#18985) cs.david94 válasza KTU (#18983) üzenetére


cs.david94
tag

Ez az infó honnan van?

(#18986) arkone válasza KTU (#18983) üzenetére


arkone
aktív tag

lol!

(#18987) KTU válasza cs.david94 (#18985) üzenetére


KTU
addikt

A flottakezelőjétől.

Most utólag beleírtam a hsz.-ba. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#18988) ttxxeu válasza Studiossrác (#18977) üzenetére


ttxxeu
tag

Na és ezt miért nem tudják elmondani az Alfás Tagoknak előre? Akkor ezek szerint nem 5 perc meg hasonlók!

"- minimum 68 perc Telenor irányba, és
- minimum 68 perc más hálózatokba irányba,
Elvárt forgalom, minimum 136 fizetős perc összesen! Flottán belüli ingyen hívások nem számítanak.
Aki ezt nem teljesíti kirakják nyilvános Telenor előfizetések valamelyikébe."

A meglepetés nem kellemes lett volna a számla kézhezvételénél, hanem szerintem mindenki kicsit átverve érzi majd magát, főleg ha átteszik publikus csomagba, úgy, hogy nem is tud róla. Na akkor lessz majd az igazi meglepi ha megkapja az éles számlát!
:DD

[ Szerkesztve ]

(#18989) gabor9991 válasza ttxxeu (#18982) üzenetére


gabor9991
őstag

Részedről elszállt, részemről töretlen :) Remélem így is marad.
Volt egy kikapcsolásuk, -pár órára- amire meg is érkezett a magyarázat.
A tájékoztatás számomra érthető, kell beszélni is, nem használható csak adatforgalomra, arra van külön adatkártya, akinek arra van szüksége megrendelheti azt is.Csak itt ugye szokatlan helyzet állt elő, ami zavart okoz a fejekben, mert nincs havi alapdíj ami lebeszélhető, itt elvileg te döntöd el, mennyit beszélsz.
Az adatkártyánál pedig külön fel van sorolva, mekkora adatkeret mennyibe kerül.Ebben mi nem érthető?

Szolgáltatóval, publikus tarifákra személyesen szerződve is történnek furcsa dolgok, legalábbis a homáron olvastam már párat :)
Ha mégis bedőlne a flotta, akkor majd keresünk a táblázatban valami hasonló jót. :R

(#18983) KTU

Én is érdeklődtem a feltételekről, nekem semmi ilyet nem írtak.

[ Szerkesztve ]

(#18990) ttxxeu válasza gabor9991 (#18989) üzenetére


ttxxeu
tag

Nem ér ennyit az egész!

Szent a Béke! :R

(#18991) arkone válasza gabor9991 (#18989) üzenetére


arkone
aktív tag

És ott fogod nézni, hogy milyen számot meddig hívjál, hogy ne dobjanak ki? És mi van a számhordozással? Ha emiatt nem lenne meg hó végén kidobnak? Ez vicces.

(#18992) ttxxeu válasza arkone (#18991) üzenetére


ttxxeu
tag

:C

(#18993) gabor9991 válasza arkone (#18991) üzenetére


gabor9991
őstag

Nekem az érdeklődésemre, hogy van-e havi minimum beszélgetési limit, tényleg csak ennyit válaszoltak:
" Őrültek írogatnak mindenféle kizárásokat."
Az egyesület oldalán is le lett írva, nincs minimum beszélgetés, a tarifatáblázatban sincs ilyesmi.
Én azt gondolom, ha a kérdésemre kapok egy választ, akkor ugyanazzal a kérdéssel nem fogom holnap is felkeresni őket, gondolom, ha változnak a szabályok, majd szólnak.Még nekem nem szóltak.
Sajnos ezzel, hogy telenoros számot is kell hívni állítólag, tényleg megoldhatatlan helyzet elé állítanának, ugyanis egyetlen ismerősöm sincs, aki telenoros.

(#18994) Studiossrác válasza ttxxeu (#18988) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

KTU leírása több sebből vérzik. Le van írva a netegyesület oldalán is, hogy "ha ezek a feltételek nem teljesülnek, akkor ki kell léptetni az előfizetőt ebből a tarifából". Szó sincs arról, hogy publikus csomagba kerülne át az illető. Ettől függetlenül elhiszem, hogy KTU ezt a tájékoztatást kapta (erre nemsokára kitérek, hogy miért).

Azt ugyanakkor nem értem, hogy miért ennyire szánalmasak az emberek. Sokak hsz-éből érződik, hogy csak azért mert neki más és más csomagja van, azért akinek nem az van, annak szar a csomagja. Ugyanez pl az apple vs droid vita xbox vs ps vita stb-stb. Nevetséges, és szerintem méltatlan dolog ez :) .

Én többször beszéltem a flottakezelővel, aki többször elmondta azt, hogy nincs ilyen megkötés amiről KTU beszél. Ahogy elnézem mások is ugyanezt a tájékoztatást kapták....

Amiért el tudom hinni, hogy ezt a tájékoztatást kapta KTU, az a flottánál lévő iszonyatos fejetlenség, vagy a bizalmatlanságom ami például abból adódik, hogy nem kaptunk még számlát... Amíg például a számlakérdés nem tisztázódik, addig senkinek nem ajánlom a flottába való belépést...

Ugyanakkor az, hogy egyesek ebből is kinek a nagyobb a farka kérdést tudnak csinálni, az számomra megmosolyogtató. Élvezzétek csak, ha becsődöl a dolog, vagy bármi problémánk lesz (mondjuk nekem pl túl nagy problémám nem lehet, egész egyszerűen nézek egy másik flottát).

(#18995) gabor9991 válasza Studiossrác (#18994) üzenetére


gabor9991
őstag

"Élvezzétek csak, ha becsődöl a dolog, vagy bármi problémánk lesz (mondjuk nekem pl túl nagy problémám nem lehet, egész egyszerűen nézek egy másik flottát)."

Ennyi :) Se hűség, se semmi, bármikor válthatok, ha kell, addig pedig havi 750 forintért van korlátlan mobilnetem :D

(#18996) Zeki


Zeki
nagyúr

KTU-t van szerencsém személyesen is ismerni, nem hazudik. Érdeke sem lenne. VOIP is nyomul, flottásan is, ha valami nem okés, gyorsan vált.

(#18997) O.Lajos válasza Studiossrác (#18994) üzenetére


O.Lajos
tag

Engem nem érint, de ha nincs sehova leírva pontosan, nem írtad alá szerződésben, nincs ászf stb. stb. akkor azért kíváncsi lennék a kiléptetés jogi részére és az NMHH, NFH "véleményére" miután kiléptetnek és bejelentést teszek. :DDD

(#18998) Studiossrác válasza Zeki (#18996) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Sehol sem írtam, hogy hazudik.

(#18999) Zeki válasza Studiossrác (#18998) üzenetére


Zeki
nagyúr

Direkt nem név szerint címeztem. KTU írása és más válaszok együtt azt hozzák, kurvanagy a katyvasz azzal a flottával.
Nekem nincs is Telenoros ismerősöm. De ha lenne sem beszélnék vele olyan sokat.
Szerintem max 2 hét és vagy bambi nekik, vagy durván változnak a feltételek, és nem éri meg.

(#19000) gabor9991 válasza Zeki (#18999) üzenetére


gabor9991
őstag

Na ebben viszont egyetértünk, tényleg elég nagy lehet a katyvasz, ha két hónap után még nem kaptak számlát, akik azóta használják.
Viszont azt nem értem, ha a flottakezelő megadja az e-mail címét és a telefonszámát, akkor akinek van valami problémája, például nem kap számlát, vagy nem biztos abban kell-e havonta minimum percet/összeget beszélnie, miért nem egyből ott érdeklődik?Miért itt?A netegyesület oldalán is van, aki a publikus csevegőben érdeklődik, mikor kapja meg a számlát, pedig az egyesület és a flottakezelő valszeg két külön cég.
Én is írtam egy emailt nekik, másnap választ is kaptam a kérdésemre.Nem volt bonyolult.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.