Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-29 12:26:01

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.05.29.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) cincinatus válasza bostone (#19849) üzenetére


cincinatus
tag

Regisztráció, adatok kitöltése, dokumentumok felöltése szkennelve, tagdíjfizetés és igazolják vissza a tagságot.

(#19852) bostone


bostone
addikt

:)
Nem egyszerű eset.
Adatokat feltöltöttem, a kérvényt elküldtem, a számlámra felpakoltam a kért összeget, hogy Pély Pali bácsi vigye, amikor jelet kapok.
Várakozó álláspontra helyezkedtem.

Mennyi idő, mire révbe érek legrosszabb forgatókönyv szerint? 1-2 hónap?

(#19853) tudi13


tudi13
aktív tag

Tegnap délelőtt én is elküldtem minden adatot, nyilatkozatot és a tagdíjat is befizettem. Azóta várom, hogy aktív tag legyek. Egyenlőre semmi visszajelzés. :(

(#19854) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Közben én kiléptem a Voda flottából, és a számomat átvittem a Telenorhoz feltöltősbe az új My Start csomagba, hogy a számom megmaradjon, és közben kétkártyás mobilomhoz van az új Telekom előfizetésem.

De a lényeg sokkal jobban járok így, mint ha flottában lettem volna.
Eleve a Telekomos előfizetés a Next S ATK csak havi 2.990 Ft 2 év hűséggel, és Telekomba minden ingyenes, azon kívül kapok 160 percet, és 500 MB internetet.

Ami viszont újdonság, hogy a Telenornál folyamatosan vannak miniopciók a feltöltős csomagomhoz a My Telenor alkalmazáson keresztül.
Csak példaként miket kapcsolhatok be, és használok:

Minden hálózatba 7 napra 30 perc 270 Ft-ért ( azaz 9 Ft/ perc), ha lefogy hamarabb, újra rendelhető.
Telenoron belül 40 perc 7 napra 200 Ft-ért (azaz 5 Ft/perc), ha lefogy hamarabb, újra rendelhető
Telenoron belül 60 perc + 60 SMS 7 napra 360 Ft-ért, hasonlóan mint a fenti,
Telenoron belül 75 perc + 75 SMS + 375 MB 450 Ft-ért 7 napra.

Nem vagyok kötve egy flottához sem, nem kell fizetnem havi/negyedévi...stb flotta díjat még pluszban, és még is kedvező áron telefonálhatok.

(#19855) db21 válasza radio100jozs (#19854) üzenetére


db21
csendes tag

Érdekes,én nem találok 5490 Ft alatt (ezt is aranykártyával)Next S előfizus csomagot...

(#19856) ratobi válasza db21 (#19855) üzenetére


ratobi
senior tag

No igen , kell hozzá egy aranykártya....

(#19857) elin


elin
tag

...

[ Szerkesztve ]

Honor 9 grey > Honor 7 silver

(#19858) Flinter


Flinter
tag

Szervusztok!
Valakinek van valami tapasztalata az olcsomobilflotta.hu (tehát nem a ...flottak.hu !) flottaszervezővel kapcsolatosan?
Érdekelne - de gondolom, másokat is.

(#19859) cincinatus válasza bostone (#19852) üzenetére


cincinatus
tag

A barátnőméknek még a befizetés napján este visszaigazolták. Elvileg akkor, amikor látják, hogy bejött a zsé.

(#19860) cincinatus válasza radio100jozs (#19854) üzenetére


cincinatus
tag

Hát nekem ezt aranykártyával se dobta ki a Telekom 2990 Ft-ért...

(#19861) bostone válasza cincinatus (#19859) üzenetére


bostone
addikt

A kártya mennyi idő alatt érkezett meg?

(#19862) cincinatus válasza bostone (#19861) üzenetére


cincinatus
tag

3 nap volt ha jól emlékszem. Utána kértek még kettőt, az is gyorsan megjött.

(#19863) Imikeee


Imikeee
csendes tag

Sziasztok!
Mi az olcsopercdij.hu-nál vagyunk. Ajánlatot kértem, amit aznap megkaptam, másnap visszaküldtem a szerződést ( írásban vállalják, hogy bármikor kiválhatok a flottából ), és 2 nap múlva már nálam is voltak a kártyák. 2 optimum és 1 korlátlan. Én biztos nem fogok feltöltőkártyákat vásárolgatni, és sms-eket küldözgetni a különböző opciók miatt...peace! :DD

(#19864) zseko válasza radio100jozs (#19854) üzenetére


zseko
veterán

Egy megjegyzés a Telenoros kártyás miniopciókhoz: először megrendeled ennyiért, oké. Utána viszont folyamatosan 'emelik a tétet', tehát emelkedik az ára, persze természetesen vele együtt az elhasználható perc/sms/net is, majd elér egy olyan szintet ahol már nem igazán éri meg. Ha nincs rendelés, akkor lassssan visszakúszik az eredeti ársávba. Én nem próbáltam, mások írták.
Egy másik dolog, ami viszont jó (régebben még jobb volt): Vezetékeshívó. Egyszer bekapcsolod, utána vezetékes szám hívása 9Ft/perc - plusz 9Ft-os kapcsolási díj. Ami elsőre soknak hangzik, de ha kiszámolod, hogy az alap 40Ft-os percdíjhoz viszonyítva ez mennyire elég... (~3:26 percre) már nem is annyira rossz. Gyakorlatilag már 1 perces hívásra is olcsóbb. Persze csak ha vezetékest hívsz :)

HR24.hu

(#19865) Viktor0610 válasza Imikeee (#19863) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nagyon jó a csomag, de a DPI-ben simán jobbak a feltételek, és ott a nevemen marad a szám. :P

Tőlem vállalhatják írásban, hogy bármikor kiválhatok, ha a szolgáltató egy esetleges tartozás miatt az összes számot lelövi, ezzel ellehetetlenítve az átírást. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#19866) DrBubo77 válasza Imikeee (#19863) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Két héttel ezelőtt még nem ilyen összegek szerepeltek az oldalukon. Bár akkor még nem is bruttó, hanem nettó árak voltak fent.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19867) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#19866) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én tutira rendelnék tőlük kártyát! :D

(Az ellenségeimnek! :)) )

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#19868) cincinatus válasza DrBubo77 (#19866) üzenetére


cincinatus
tag

Bruttósítottak és hozzáadták a kötelező netet :D Mellesleg az elitecrossteam kb. ugyanezen az áron adja, csak a szolgáltatóval közvetlen szerződéssel. Az IT Services pedig olcsóbb havidíjért, picit drágább percdíjért szintén közvetlen szerződéssel. Tehát flottakezelőn keresztül nem túl versenyképes.

(#19869) radio100jozs válasza zseko (#19864) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen a vezetékes opció be van kacsolva, ez nagyon baráti. Erre az emelgetésre majd kíváncsi leszek azért.

(#19870) DrBubo77 válasza cincinatus (#19868) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Miért? Ez a 3 flotta ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19871) MPeter87 válasza DrBubo77 (#19870) üzenetére


MPeter87
őstag

Az olcsopercdij.hu az elitecrossteam flottáját adja tovább.

szerk.: A honlapjukon írják is valahol.

[ Szerkesztve ]

(#19872) cincinatus válasza DrBubo77 (#19870) üzenetére


cincinatus
tag

Van még jó pár ilyen átfedés szerintem. A séma az, hogy egy nem publikus csomagot pici eltérésekkel, különböző variánsokban forgalmaznak tovább a különböző flottakezelők. A valós kínálat jóval kisebb, mint amilyennek tűnik.

(#19873) szucs.krisz válasza MPeter87 (#19871) üzenetére


szucs.krisz
csendes tag

Nem, ez különálló flotta. Nem adja tovább senki flottáját..legalább hülyeségeket ne írjatok már.

15 éve a hardveraprón, 100% pozitív értékelés

(#19874) hardline


hardline
senior tag

Igényelt mostanában valaki DPI-t? Mennyi most a várakozási idő?

(#19875) MPeter87 válasza szucs.krisz (#19873) üzenetére


MPeter87
őstag

Jogos, összekevertem. Az elite cross team 'értékesíti' egy másik cég flottáját.

(#19876) mike1334


mike1334
veterán

Üdv. Családban van 3 DPI előfizetés is. Kaptunk sms-t, hogy változnak a szolgáltatási feltételek, de ahogy nézem az ASZF-et, nem találok benne DPI-re vonatkozó dolgot (alap csomag). Nem tudja valaki, érint minket a változás? És ha igen, akkor mennyiben?
Más...a gyereknapi akció óta eltűnt a DPI kínálatából az új Samsung A3, de az A5 maradt. Én az A3-at néztem ki pár hete, és most lett rá keret is. Van rá esély, hogy visszakerül a kínálatba? Elég jó áron volt...
Köszönöm a választ előre is!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#19877) Vangelis válasza mike1334 (#19876) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A5 sincs már ...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#19878) mike1334 válasza Vangelis (#19877) üzenetére


mike1334
veterán

A készletet nem néztem csak a listát..hm..azért fura, 2-3 hónap alatt eltűnik egy teló, mikor a tavalyi A3-ból még év elején is volt...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#19879) DrBubo77 válasza mike1334 (#19878) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Jelenleg a normál Telenoros árlistában sem túl széles a választék.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19880) nimfas


nimfas
addikt

Most jött SMS-ben, Dpi-nel alap csomagom van

Kedves Ügyfelünk! Koràbban értesitettük,hogy mòdositjuk szerzödési feltételeinket 2016.05.23tòl.Tàjékoztatjuk,hogy ennek idöpontja 2016.07.10re vàltozik.Felhivjuk figyelmét, hogy a mòdositàs tovàbbi vàltozàsokat is tartalmazni fog, mely 2016.06.09-töl lesz megtalàlhatò a www.telenor.hu/aszf oldalon.Az Önt érintö vàltozàsokròl és elöfizetöi jogairòl a www.telenor.hu/valtozas oldalon és üzleteinkben tàjékozòdhat. Üdvözlettel: Telenor

(#19881) DrBubo77 válasza nimfas (#19880) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

A héten a 1220 is ezzel fogadott, mielőtt a menüt ismertette volna.
Vajon miért változtattak? És milyen változások lesznek?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19882) nimfas válasza DrBubo77 (#19881) üzenetére


nimfas
addikt

Gyanítom hogy nem olcsóbb lesz....
Bankot most váltottam,mobil előfizetést nem terveztem.

(#19883) Viktor0610 válasza nimfas (#19882) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem is kell. :) Nem érinti a tarifákat, már ami az árakat illeti. ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#19884) DrBubo77 válasza Viktor0610 (#19883) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Tudsz valami pontosabbat, hogy mi változik?
Esetleg, hogy miért tolták ki a váltás időpontját?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19885) Vangelis válasza Viktor0610 (#19883) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Valami biztos változik :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#19886) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#19884) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

telenor.hu/valtozas

"Tarifacsomagjaink havidíjainak tekintetében mindig időarányos havidíj kerül kiszámlázásra abban az esetben, ha a tarifacsomag megrendelésére, módosítására (ide értve az előfizetői szerződés megkötését és megszüntetését is) a számlázási ciklus közben kerül sor. A tarifacsomagokban foglalt vonatkozó kedvezmény szintén időarányosan használható fel.
Az Univerzális egyenlegfeltöltés szolgáltatás kivezetésre kerül és nem lesz elérhető. Az univerzális egyenleg terhére igénybe vehető szolgáltatásokat a jövőben számlás előfizetéssel rendelkező ügyfeleink a hitelkeretük terhére vehetik igénybe mely utólag kerül kiszámlázásra."

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#19887) Zeki


Zeki
nagyúr

Visszaraktam a DPI simet, próbálgattam a vpn-eket, semmi.
Van 1 sebességmérőm, ami felül mindig mutatja a forgalmat (interntet speed meter lite), van a joikuspeed, meg a speedtest
A netem még mindig korlátos, kivéve ugye a webböngészés. Ezt megerősíti az első két mérő is.
Na de jön a speedtest, azzal meg hasít. 56 megabit le, 24 fel... ezt megerősíti a speed meter lite is, lefele kb 9 megabájt/s a sebesség, felfele meg 3 körül. Az a kérdés, hogy tud a speedtest web böngészős útvonalon mérni, adatforgalmat generálni? Engedi a Telenor?
Próbából felraktam még valami speedtest mastert is, az is a lassú netet méri.

(#19888) DrBubo77 válasza Zeki (#19887) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

A speedtest-et maxon engedi a Telenor.
Ez lehet az oka az eltérésnek.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19889) pietrrr válasza Zeki (#19887) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Az mit jelent, hogy "kivéve ugye a webböngészés"?

mike1334:
Beszéltem Telenor ügyfélszolgálattal, és egyúttal rákérdeztem erre is. Azt mondta, hogy ez az én csomagomat (DPI) nem érinti.

(#19890) zseko válasza Zeki (#19887) üzenetére


zseko
veterán

Én már régóta rájöttem és azóta többször is megemlítettem, hogy a speedtest, mint olyan, valós érték mérésére egyáltalán nem alkalmas, el lehet felejteni ezt a progit. Tök mindegy mit állítok be rajta, mindig az adott helyen elérhető legnagyobb sebességet mutatja. Akkor is, ha egyáltalán nincs a csomagban nagy sávszélességű net engedve (pl. Alfa 11), csak a lassított...
Gyakorlatilag valós sebességmérésre már egyáltalán nem használható. Persze nem biztos, hogy ez (csak) a program hibája lenne. Inkább a szolgáltatóké. Még az is lehet, külön prioritást kap, hogy azt lássa az user, fúú de hasít a net :D

HR24.hu

(#19891) ben-ga válasza Zeki (#19887) üzenetére


ben-ga
tag

Én is ezt tapasztaltam a speedtest és társaival...
szerintem újabban megfizetik őket!
próbáld ki [ezzel]

[ Szerkesztve ]

(#19892) Zeki válasza zseko (#19890) üzenetére


Zeki
nagyúr

Direkt írtam, hogy többféle testprogival is kipróbáltam, de mindig fut egy kontroll porgram, a speed meter lite.
Ez is azt mutatta, hogy korlátozott a net, kivéve ha a speedtesttel mérem.mert akkor ez a program is meglódult sebességet mutat.
Amúgy ha nem korlátozott a net, korrekt képet ad. A DPI meg ugye ha elfogy az adatkeret, akkor belassul, kivéve a web böngészés, mert ez és az email korlátlan opcióként van benne.

----
A speedof.me az én telómon nem okés.

(#19893) DrBubo77 válasza Zeki (#19892) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát ez jól mutatja, hogy a speedtest-tel fals adatot ad a Telenor. Ha érzékeli a speedtest felé a forgalmat, akkor annyi sebességet enged, ami a "csövön kifér".

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19894) ben-ga válasza Zeki (#19892) üzenetére


ben-ga
tag

miért nem megy a speedof.me?

(#19895) arkone válasza zseko (#19890) üzenetére


arkone
aktív tag

A lényeg annyi lehet, hogy engedi a telenor a speedtest.net felé maximális sávszélességgel, azért, hogy villoghasson, hogy mindenki lássa mennyit bír az internetük. Ügyfélhalászat. :)

DrBubo77 Nem fals adatot ad. Hanem az épp elérhető maximális sávszélességet úgy, hogy ezen az útvonalon nem alkalmazza az adatelfogyás utáni megszokott korlátozást.

[ Szerkesztve ]

(#19896) zseko válasza Zeki (#19892) üzenetére


zseko
veterán

Tudom hogy írtad, de én sem minősítettem más programot csak a speedtestet. A speed meter lite nekem is fut mindig :) Ugyanazt kaptam vele én is, viszont a két program eleve más módon méri a net sebességét, így érthető, hogy miért mutat ugyanazt speedtest alatt.

"Amúgy ha nem korlátozott a net, korrekt képet ad."
Szerintem nem. Mégpedig abból kifolyólag nem, hogy én 3 hónapig az Alfa11-et úgy használtam, hogy csak korlátozott nettel. Itt nem volt, és nem is lehetett semmiféle korlátlan opció sem internetre sem emailre, mégis 'csutkagázon' ment a speedtest (97/46). Innentől fogva ez a progi nekem teljesen hiteltelen, nincs mi garantálja, hogy bármikor is reális értéket mutat. Sőt, élek a gyanúval, hogy még akár külön prioritást is kap.

HR24.hu

(#19897) goop válasza zseko (#19896) üzenetére


goop
őstag

Nem fals a speed test adat, hanem azt nem mérik/lassítják, pont mint pl. mytvt. Ott is megy lassú nettel, bár kell hozzá wifi, hogy először be tudj lépni, ahhoz pont kevés a lassított net. :D
Szóval ha a reális lassú sebességre vagy kíváncsi, mérj vpn mögül.

[ Szerkesztve ]

(#19898) zseko válasza goop (#19897) üzenetére


zseko
veterán

Hát ha arra vagy kíváncsi, hogy adott helyen mennyi az elérhető maximális net, akkor valóban rámondhatjuk, hogy jól mér :DDD Minden más esetben nem helytálló a mért érték. Ez most abból a szempontból lényegtelen, hogy az app vagy a szolgáltató miatt-e, de nem reális. Ezért az én olvasatomban: lekorlátozott neten teljes sebességet mér > nem használható mérésre. Mivel ezek alapján a (jelenleg már eltörölt) 7Mbites, a 24Mbites, és a 42Mbites neten is mindig annyit fog mérni amit a hálózat elbír. Így nem használható valós érték mérésére, csak az elérhető hálózati sebesség mérésére. Na de ennyi elég volt ebből a kitérőből :)

HR24.hu

(#19899) Zeki válasza zseko (#19898) üzenetére


Zeki
nagyúr

NAGY TÉVEDÉS!
Amikor simán telekomos 10/2-es netplusz s-ben vagyok, akkor a speedtest azt méri. Nem többet.
Az hogy a Telenornál a DPI flottában van korlátlan web és email, ami nem sebességkorlátozott, az más tészta, akkor tényleg csal a speedtest, mert... Speedtest.net operates mainly over TCP testing with a HTTP fallback for maximum compatibility..

(#19900) zseko válasza Zeki (#19899) üzenetére


zseko
veterán

Oké, akkor ezek szerint telekomra nem vonatkozik. De ez is inkább alátámasztja, hogy a telenornál viszont nem sok értelme van használni. Amit a másik mondatod részben meg is erősít: ugyanis az alap Alfa 11-ben nincs kivételezés, minden csökkentetten jön. Mégis maxot mértem.
Jó, részemről ennyi a témáról, egyezzünk ki abban, hogy valami nem kerek vele :)

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.