Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-07 08:51:53

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.06.05.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) radio100jozs válasza hardline (#18150) üzenetére


radio100jozs
őstag

Á már értem, köszi az infót.

(#18152) dptrsk válasza O.Lajos (#18145) üzenetére


dptrsk
addikt

Én csak leírtam, hogy a Telenor mit gondol erről.
Az az elv, hogy mivel egész keretet kapsz(200MB), ezért bevasalja rajtad a teljes havidíját.
Ami részben érthető, viszont logikusabb lenne, ha részarányosan számlázna és adna keretet, ne az ügyfélnek kelljen utánajárnia, hogy 2 napra(ami igazából fél nap, mivel a futárnak átadástól ketyeg) kiszámlázzák a teljes díjat, s nem is használta...

Van aki azért vált DPIre, mert eddig fizetett 5-7ezret, s most elég 3620-at, viszont sokan elfelejtik, hogy van más is, aki pl. nem azért vált DPIre, mert órákat beszél, hanem mert többet kap ugyanannyiért.
Ebben az esetben nem takarít meg 5000-10000 forintot csupán jobb ár/érték arányért vesz igénybe szolgáltatást.

(#18153) elin válasza hardline (#18150) üzenetére


elin
tag

És a vodánál mennyit kóstál? Mert tegnap náztem a tkomos számhordozást, ott 4090 azt hiszem a sim, amiből 2700 lebeszélhető.

Honor 9 grey > Honor 7 silver

(#18154) tomchy válasza elin (#18153) üzenetére


tomchy
tag

érdemes Voda Go előfizetésre áthordozni, hűség nélkül 3200 körül van. Tört havidíjat visszakapod, ha elhordoztad.

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#18155) hardline válasza elin (#18153) üzenetére


hardline
senior tag

Én Nyíregyházán voltam bent 2 voda üzletben, különböző számokhoz intézni. Előfizetést nem engedtek kötni hűség nélkül egyik esetben sem, így feltöltőkártyás simet vásároltunk.
A számhordozás ingyenes, 500Ft a sim + 3000 Ft hozzá valami "max nemtudommi" csomag, amihez kapsz 100 percet és 100mb netet. Ez elég addig, míg sikerül belépni a DPI-be. A számhordozás 2 nap múlva történik.
Ha visszakeresed, kb egy hónapja leírtam részletesen 2 lehetőséget, az egyik teljesen ingyenes, a másik pedig ez a 3500Ft-os.

(#18156) tomchy válasza hardline (#18155) üzenetére


tomchy
tag

Hm, érdekes, én a saját számommal bementem az első Vodába és működött. Kérdezte is, hogy el lesz majd hordozva utána? Aztán lehet, hogy besokalltak.

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#18157) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Akkor lehet ilyen hamar egyik szolgáltatótól a másikhoz számhordozni, azaz nincs már 30 nap türelmi idő, mire újra hordozhatod a számodat?

(#18158) hardline válasza tomchy (#18156) üzenetére


hardline
senior tag

Én decemberben és januárban a családban 3 számmal mentem a vodához, és csak a kártyás megoldást engedték. Nem tudom, hogy esetleg rugalmasabb dolgozókkal, vagy más városokban lehetséges-e az előfizetés, de nekünk egyik esetben sem engedték. Nem állítom, hogy sehol nem oldják meg, de az én tapasztalatom 3 esetben is ugyan az: csak feltöltőst kötöttek.

(#18157) radio100jozs
A Vodafone-nál nincs 30 napos várakozás, ezért is ajánlott oda hordozni.

(#18159) O.Lajos válasza dptrsk (#18152) üzenetére


O.Lajos
tag

nem, "sajnos" surmó és szándékosan tisztességtelen, mivel az NMHH-t nem érdekli (ők csak az ászf és a hírközlési törvény betartását kérik számon).
viszont 100%, hogy ha szükség lett volna rá, akkor elszórakoztattam volna őket a másik két hatósággal :DDD (csak az sok idő, energia, de megoldódott másképp. ha annyira védhető lett volna, akkor nem írják jóvá nyilván.)

és igen, nem csak hogy logikusabb, hanem úgy lenne tisztességes, hova tovább jogszerű. :(((

(#18160) O.Lajos válasza hardline (#18158) üzenetére


O.Lajos
tag

azért ez az NMHH felé megért volna egy "levélkét", ugyanis kötelesek határozatlan időre is lehetővé tenni a szerződéskötést. persze tudom, idő, energia, baszakodás. :(((

(#18161) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Számhordozásnál, hogy működk a dolog? Az alap szolgáltatómnál egyszerün megszűnik a térerő a SIM kártyákon és akkor tehetem be a DPI telenoros kártyát?

Köszi!

(#18162) 4Grider válasza huliganboy (#18161) üzenetére


4Grider
nagyúr

A számhordozás kétféleképpen működhet (aktív kártyára, vagy inaktív kártyára hordozás).
Telenor esetén pont úgy, ahogy írtad. A számhordozási időablak az az időszak, amikor a régi kártyán már nem, az új kártyán pedig még nem él a szám.

(#18163) huliganboy válasza 4Grider (#18162) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm! akkor megvárom mig "lekapcsolnak a világról" :DDD

(#18164) ЯΞNΞGΔT


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek aktuális DPI készülékárlistája? Ha igen priviben elküldené nekem?
Köszönöm!

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#18165) tomchy válasza ЯΞNΞGΔT (#18164) üzenetére


tomchy
tag

DPI készülék árlista 2016. február 9. 14:00 órától:
[link]

[ Szerkesztve ]

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#18166) fant0mi válasza huliganboy (#18161) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem 2 simes a telefonom, amikor megkaptam a dpi-set, bele is raktam, s rögtön működött. Mivel a számhordozási időablak csak két nappal később volt, addig szépen ment együtt a két kártya. Ez azért volt így, mert a dpi-s kártyának van egy ideiglenes 20-as száma. Eljött az időablak. Kb egy fél órára rá megszűnt a térerő a régi kártyán. Aztán óvatlanul nem figyeltem rá egy-két órát és a dpi-s kártya már a régi számomon volt. Az ideiglenes 20-as számot felhivtam kíváncsiságból és azon előfizető már nem volt kapcsolható. :)

(#18167) prtudi78


prtudi78
csendes tag

prananandi: megkaptam a csatlakozó levelet...
1. sim/tagdíj. Ha több előfizetést viszel be, annyiszor 3000
2. Valahol írták, hogy a tagdíj jöv. év júniusáig szól, úgy 3000- A levélbem már 39000/sim szerepel
Tényleg jónak tűnik, de....

(#18168) prtudi78


prtudi78
csendes tag

Bocsi, 3900 lesz az, nem 39000....

Off: nem tudom szerkeszteni az előző hsz-t.

(#18169) ЯΞNΞGΔT válasza tomchy (#18165) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Köszönöm! :R

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#18170) Roli5


Roli5
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy tud-e valaki így ismeretlenül is segíteni abban, hogy Párommal szeretnénk belépni a DPI Flottába az alap tarifacsomagba.Külön szeretnénk fizetni a számlánkat, tehát két előfizetést szeretnénk.
Eddig Forensis-Netfone flottában voltunk, de aljas módon változtatnak az aláírt szerződésen. Hűségünk márciusban jár ott le. 70-es a hívószám körzet és a Vodafone hálózatát használja Netfone Telecom kiírással. Ezt csak azért írtam le, mert szeretnénk, ha a számunkat megtarthatnánk.

Ha valaki tud érdemleges segítséget nyújtani, privátban keressen legyen kedves.

Üdv.: Roland

(#18171) tomchy válasza Roli5 (#18170) üzenetére


tomchy
tag

ment pü

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#18172) Roli5 válasza tomchy (#18171) üzenetére


Roli5
tag

:R :R nagyon szépen köszönöm.

(#18173) Roli5 válasza tomchy (#18171) üzenetére


Roli5
tag

Szia.

Küldtem én is egy p.ü.-t, mert felmerültek kérdések, aminek ugyan próbáltunk utánaolvasni, de nem szeretnénk félre értelmezni a szabályokat.

Köszönettel: Roland

(#18174) tomchy


tomchy
tag

Egy kis DPI F.A.Q., mert már valaki hiányolta (és lustáknak :C ):

Az én nevemen lesz a szerződés?
- igen, a Telenor veled szerződik közvetlenül

A meglévő számot lehet hordozni?
- igen (ha a te neveden van a szám a szolgáltatónál).
Telenoros feltöltős szám esetében ha régóta a neveden van, átviheted a flottába. Telenoros előfizetéses számot előbb el kell hordoznod másik szolgáltatóhoz és onnan vissza.

A havidíj teljes egészében lebeszélhető-e bármely hálózat irányába?
- a havidíj igen (pl. 3175Ft - alapcsomag esetén),

Másodperc alapon történik-e a számlázás?
- igen

Egymás között ingyen beszélünk-e?
- igen

Ha nem vásárolunk telefont, akkor nincs hűségidő?
- nincs (alapcsomagnál)

Nincs belépési vagy kauciós díj?
- nincs

A 200 MB (vagy más net csomag) letelte után nincs túlszámlázás, csak lassítás?
- igen

Nincs kapcsolási díj semmilyen hálózatot hívva?
- nincs

Ha a havi lebeszélhetőséget(kb 300 perc alapcsomag esetén) lebeszéltük, akkor is marad a 10,80 Ft-os percdíj (alapcsomag)?
- igen

Ha bármi gondunk van, kinél lehet ügyet intézni?
- Telenor ü.sz. (te szerződsz a Telenorral, szükség esetén az ügyfélbiztonsági kódot el kell kérni Mobilforce-tól)

Van-e internetes felület a számlát megnézni vagy majd csak nyomtatott formában küldik?
- eszámla, my.telenor.hu, Mytelenor alkalmazás

Milyen csomagok vannak?
- lásd lent a képen

Nagyobb net igényelhető?
Internet 400MB 1450Ft
Internet 800MB 1750Ft

Külön net (számítógéphez) igényelhető?
- lásd lent a képen

Csomagok:

Külön net csomagok:

[ Szerkesztve ]

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#18175) tomchy


tomchy
tag

Már lejárt a szerkesztés.

És itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy a topic összefoglaló elavult állapotára felhívjam a figyelmet.

Illetve akár egy ilyen DPI infó oda is bekerülhetne (bővítve), mert sokan kérdezik meg ezeket.

[ Szerkesztve ]

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#18176) Viktor0610 válasza tomchy (#18175) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez a te helyed. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#18177) Zeki válasza tomchy (#18174) üzenetére


Zeki
nagyúr

A külön vehető korlátlan asztali pc-hez jó net elég ütős.
Az hűséges?

(#18178) Dracula72 válasza tomchy (#18174) üzenetére


Dracula72
senior tag

Ügyfélbiztonsági kódot nem kell kérni. Születési hónap nap.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#18179) 4Grider válasza Zeki (#18177) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam ragaszkodtak az összes korlátlan opció esetén a 2 év hűséghez.
Egyébként a korlátlan sebesség nem igaz, az összes ilyen előfizetésünk rögtön, vagy egy idő után beállt 45 Mbps környékére. Aztán amikor tavaly minden publikus és nem publikus csomagról levették a sebességkorlátot, a mi ilyen netjeink is beindultak, volt ahol 90 Mbps körüli letöltést mértünk. Azóta ez 60/30 Mbps környékén stabilizálódott (1800 MHz-es hálózaton Budapesten és környékén).

(#18180) BoC1ka válasza tomchy (#18174) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Esetleg azt is kiírnád, hogy 800mb on felül milyen opciók vannak mennyiért?

Köszi!

YNWA

(#18181) tomchy válasza BoC1ka (#18180) üzenetére


tomchy
tag

DPI net alapból 200MB - 445 Ft

helyette választható:
DPI Mobil Online 400 MB - 1 450 Ft
DPI Mobil Online 800 MB - 1 750 Ft
DPI Mobil Online 1,5 GB - 1 900 Ft
DPI Mobil Online 3 GB - 2 300 Ft
DPI Mobil Online 10 GB - 3 600 Ft

Adatjegyek (egyszeri díj):
100 MB adatjegy - 500 Ft
500 MB adatjegy - 1 000 Ft
1 GB adatjegy - 1 500 Ft
3 GB adatjegy - 2 500 Ft
5 GB adatjegy - 3 500 Ft

forrás: my.telenor.hu :)

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#18182) tomchy válasza Dracula72 (#18178) üzenetére


tomchy
tag

ezt köszi, nem tudtam!

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#18183) doncibaba


doncibaba
csendes tag

A DPI Mobil Online 10 GB-hoz kérhető korlátlan böngészés és e-mail opció alap tarifa csomag esetén is igényelhető?

(#18184) 4Grider válasza doncibaba (#18183) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hűségnyilatkozat aláírásával igen.

(#18185) hardline


hardline
senior tag

Ez a korlátlan DPI net felkeltette az érdeklődésemet!
Májusban lejár az ADSL-re kötött hűségem. Vonzó a sebességkülönbség. Esetleg lecserélném erre.
Hogy működik ez pontosan? Adnak valami normális modemet, amivel meg tudom osztani több gépre, vagy vennem kell magamnak? Esetleg valami árlistát tudna valaki mutatni, ha létezik a csomaghoz?
Van valakinek tapasztalata, hogy mennyire stabil egy ilyen mobilinternet? stream, tv, online játékok mellé mennyire megfelelő választás?

(#18186) 4Grider válasza hardline (#18185) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen a mobilnet csak korlátozottan tudja kiváltani a vezetékes netet. Én már az egyik munkahelyemen áttértem erre, de ott olyan rossz minőségű adsl volt (4/0.5 Mbps), hogy ahhoz képest megváltás lett a Telenor 4G használata. Alapból a dpi-s mobilnethez egy usb-s modemet (stick) adnak. Ezt vagy saját, usb-eszközt megosztani képes routerrel osztod meg, vagy átteszed belőle a sim kártyát egy olyan eszközbe, amit 4G routernek hívnak. Utóbbiak a nem túl olcsó kategória, bár használtan hozzá lehet jutni egy-egy használhatóbb és olcsóbbhoz (pl. Huawei B593-asok).
Én a helyedben csak akkor váltanék 4G-re adsl-ről, ha utóbbi nagyon vacak, és meggyőződtem arról (már csak a 2 év hűség miatt is), hogy helyben jó minőségű (és sebességű) 4G hálózat van.
Ja, és még annyi: A 4G-s mobilneten sem fogod elérni az adsl nagyon jó (jellemzően 10 ms alatti) csomagkésését. 4G-n ez átlagban 20-30 ms között mozog közelebbi cellánál, ritka a 15 ms körüli érték. Ha tudod, mi az a csomagkésés, akkor már érted miről beszélek...

[ Szerkesztve ]

(#18187) radio100jozs válasza tomchy (#18174) üzenetére


radio100jozs
őstag

Egy lemaradt, hogy ezek ugye mind bruttó áfás árak? Mert sok flottánál nettó árakat tüntetnek fel.

(#18188) hardline válasza 4Grider (#18186) üzenetére


hardline
senior tag

A rossz minőségű ADSL-ről oldalakat tudnék írni sajnos. A 10 / 0,5 csomagom ezt tudja, amikor nagyon jó kedve van. A ping rendszerint 40 körüli.
Sajnos 4G lefedettséggel nem tudom mi a helyzet felénk, mert csak 3G eszközzel rendelkezek. Papíron jó, de ez nem jelent semmit...
Az ADSL mellett egyetlen pozitívumot tudok említeni, hogy viszonylag stabilan tudja hozni azt az elképesztően lassú "sebességet" amit épp bír. Ezért is kérdeztem a mobilinternet stabilitását. Mert itthon azért elég vegyesek az igények a felhasználás terén.
Milyen százalékban fordul elő packet loss?

(#18189) 4Grider válasza hardline (#18188) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindig helyszíntől és terheléstől függ. A mobilnet osztott erőforrás.

(#18190) Valdhorvath9


Valdhorvath9
csendes tag

Sziasztok!

Arról tudtok valamit, hogy a rendőrségi mobilflottába, hogy lehet becsatlakozni, hogy lehet egy ilyen flottába bekerülni?

(#18191) mike1334 válasza Valdhorvath9 (#18190) üzenetére


mike1334
veterán

Sima ügy..legyél rendőr :) Vagy valamelyik családtagodat vedd rá, hogy csapjon fel ő rendőrnek :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.