Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-29 12:26:01

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.05.29.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) Zeki válasza zseko (#19499) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez csak netre való sim kártya. Adatkártya a neve. Telefonálni nem lehet vele, csak az ügyfélszolgálat hívható vele. De okostelóba netes kártyának tökéletes. Fullos net megy megint, miközben fut a vpn progi.

(#19502) cincinatus válasza DrBubo77 (#19498) üzenetére


cincinatus
tag

És mi következik ebből?

(#19503) DrBubo77 válasza cincinatus (#19502) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem tudom, ezért kérdeztem. Érdeklődésképpen.

Csak feltűnt, hogy eddig nem láttam, most meg a Facebook-on is találkoztam vele. Pedig nem like-oltam, se semmi hasonló.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19504) cincinatus válasza DrBubo77 (#19503) üzenetére


cincinatus
tag

Ebből is látszik, hogy rendes mennyiségű adatot gyűjt rólunk a FB meg a Google :D Nem véletlen, hogy hozta neked. Rákerestem, de már 2015. júliusa óta fenn vannak FB-n.

Hogy ne legyen off, kaptam ajánlatokat az olcsomobilflottak.hu oldalról. Több csomagjukban is megjelent, hogy külsős céggel (amit ők leányvállalatnak hívnak) szerződsz és nem közvetlenül a szolgáltatóval. Ez szerintem gyakorlatilag megegyezik a Frodeo-val. Úgy tűnik ez az új hullám.

(#19505) KTU


KTU
addikt

Rendeltem 2db Alfa-11 kártyát.
Hétfőn este 20-h után írtam e-mail-t, hajnal 01h-kor válaszoltak,
ill. tegnap de. kerestem Őket telefonon,
nem vették fel,
de nemsokára visszahívtak.

Megbeszéltük, feladták a kártyákat,
12h előtt küldtek nyomkövetési számot.
Ma veszik át a kártyát.

Eddig nekem nem volt egyértelmű, csak a tegnapi flottakezelővel történt telefonbeszélgetésem után, hogy:

Aki csak adatkártyát kér 4GB-al, annak havonta a 4GB-hoz tartózó nettó 1335 Ft (Br. 1696 Ft) -ot kell fizetni havonta, mást nem.
Úgy gondoltam hogy ehhez még hozzáadódik az alap Alfa-11 (591Ft),
De NEM.

Ez elég jó ajánlat annak akinek csak mobilnet kell és nem fér bele 1GB-ba,
(mert arra van olcsóbb, igaz macera van vele 3 havonta és ott vége, Az Alfa-11 4GB elfogyása után pedig lassítják)

Aki prepaid (kártyás) Telenor előfizetést hordozna Alfa-11-be,
és van rajta egyenleg, az így egyenleggel is hordozhatja,
és abból vonják le a havidíjat amíg tart az egyenleg.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19506) DrBubo77 válasza KTU (#19505) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez jól hangzik.
És a Netegyesület felé milyen költségek (tagdíj, csatlakozási díj, stb.) vannak?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19507) KTU válasza DrBubo77 (#19506) üzenetére


KTU
addikt

A tagsági díj 6000Ft,
tanulóknak (diákigazolvánnyal) a fele, 1 évre: 3000Ft.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19508) pietrrr válasza KTU (#19505) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Mennyire lassítanak az adatkeret elfogyta után? A lassított net böngészésre még megfelelő?

(#19509) Dave1984 válasza KTU (#19505) üzenetére


Dave1984
őstag

Aki prepaid (kártyás) Telenor előfizetést hordozna Alfa-11-be,
és van rajta egyenleg, az így egyenleggel is hordozhatja,
és abból vonják le a havidíjat amíg tart az egyenleg'
Ez mennyire biztos, mert van egy Telenoros kártyám amin több mint 10ezer Ft van. Nem veszik el?

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#19510) KTU válasza Dave1984 (#19509) üzenetére


KTU
addikt

Tegnap beszéltem a flottakezelővel, pár számot hordozok majd Alfa-11-be.
És ekkor említette.
Írsz nekik és megbeszéled.

(#19508) pietrrr:
Nem adatkártyát rendeltem, tehát alapból lassított net,
mások azt írták használható.
Ha tudom majd kipróbálom mifi eszközben,
nem magamnak rendeltem. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19511) sparks válasza pietrrr (#19508) üzenetére


sparks
senior tag

Elvileg 100 kbit-re, gyakorlatilag 300-350 kbit körül mocorog.

Böngésztem is vele, igaz Opera Minivel, ami tömöríti az adatokat, úgy elviselhető. Ami nagy előny, hogy 4G-s marad a kapcsolat, tehát a ping tökéletes, így pl. VOIP-ra hibátlanul használható lassítva is.

[ Szerkesztve ]

(#19512) zseko válasza KTU (#19510) üzenetére


zseko
veterán

Teljességgel jól használható böngészésre a lassított net. Netrádió megy, yt 144p megy (240p már nem), böngészés itt a fórumokat, híreket teljesen jó, persze ahol sok kép van ott várni kell, navigációra jó. Percdíj nekem megfelelő ennyiért.
Az viszont nem tetszik, hogy most már harmadszor van lelőve a hálózatról, az első kettő kb. fél napos volt, de most már két napja tart, email vagy bármi, hogy miért, az nincs. Telefonon elérni a flottakezelőt kissé nehézkes, legtöbbször csak az sms jön, hogy üzenetet küldjek. Emailre azért viszonylag hamar (~1 nap) jött válasz. Ma reggel sikerült beszélnem valakivel, aki azt mondta utánanéznek és visszahívnak, úgyhogy most ötödik órája azt várom.
Be akartam vinni a számom, el is indítottam, de aztán végül inkább visszavontam. Persze az is lehet, hogy az emailt nem is olvasták, mert a többi kérésből sem lett semmi, és ennek is már kb két hete (+ net és egyebek. Válasz emailra írtam, lehet emiatt nem).
Teljesen meg vagyok (lennék vele) elégedve, de ez az ügyintézési macera nem nyerte el a tetszésem. Inkább fizetnék egy ezressel többet ugyanezért a kondíciókért, de a nevemen maradjon, hogy én intézkedhessek.

HR24.hu

(#19513) 4Grider válasza zseko (#19512) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az mit jelent, hogy lelőve a hálózatról? Nem tud beregisztrálni a hálózatra a sim, vagy bent van, de nincs rajta semmi adatforgalom? Sms ezekről a szolgáltató felől nem érkezik?

(#19514) NorbiG2


NorbiG2
tag

Ismeritek? Tapasztalat?

http://mobilpercdij.com

(#19515) KTU válasza NorbiG2 (#19514) üzenetére


KTU
addikt

mobilpercdij.com = Frondeo

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19516) DrBubo77 válasza NorbiG2 (#19514) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez a Frondeo egyesület flottája. Benne található a flotta táblázatban.

Ha rákeresel, akkor a témában találhatsz korábbi véleményeket.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19517) zseko válasza 4Grider (#19513) üzenetére


zseko
veterán

"Nincs szolgáltatás" valamint "mobilhálózat nem elérhető". Semmi nincs, azaz be sem regisztrál. Ám most hívtak vissza, és elvileg valszeg attól van ez az egész macera, hogy másnak a száma volt ez előttem akitől vissza lett véve, bár már valamivel több mint két hónapja én használom, így a flottakezelőnek is kérdéses miért lett ez.

HR24.hu

(#19518) DrBubo77 válasza zseko (#19517) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól értem a történetet?

A flottának van egy rakás telefonszáma, amit a tagoknak kiad.
Valaki nem fizette a számlákat, erre a flotta visszavette tőle a számot. Majd odaadta neked, anélkül, hogy a számon lévő tartozást rendezték volna. Most meg a szolgáltató letiltotta a számot a tartozás miatt.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19519) MPeter87 válasza DrBubo77 (#19518) üzenetére


MPeter87
őstag

Én is erre gondoltam. Ha így van, az korrekt. :U

(#19520) DrBubo77 válasza MPeter87 (#19519) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Korrekt? :Y

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19521) MPeter87 válasza DrBubo77 (#19520) üzenetére


MPeter87
őstag

Az irónia nem ment át. :))

(#19522) DrBubo77 válasza MPeter87 (#19521) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen :D
Nem tudtam megállapítani, hogy amit írsz, az komoly vagy irónia.
Erősen iróniára tippeltem.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19523) zseko válasza DrBubo77 (#19518) üzenetére


zseko
veterán

Ha jól értelmeztem ahogy mondta, a legelsőnél kb ez volt, ja. Hamarabb megkaptam a számot, minthogy átfutott volna a rendszeren a befizetés (hasonlóról van saját tapasztalat is, csekkes befizetést ~másfél héttel hamarabb lekönyvelték mint az átutalást :Y), plusz a számlázó rendszerrel is voltak gondok. A mostanit viszont ő sem értette miért.

HR24.hu

(#19524) 4Grider válasza zseko (#19523) üzenetére


4Grider
nagyúr

Türelmes ember vagy. Én téglához kötve juttatnám vissza a sim kártyájukat. Logikusan valamelyik nyílászárójukon keresztül...

(#19525) zseko válasza 4Grider (#19524) üzenetére


zseko
veterán

Nem ez még a fő számom, pont ezen eshetőségekre számítás miatt. Igaz, ezt használtam már többször az elmúlt hónapban, főleg a net miatt. És azért havi ~1400-ért korlátlan (még ha lassított is) net, és ebben már van ~fél óra telefonálás is - ennyiért türelmes vagyok :) Egy darabig.
Egyébként akármennyi flottát néztem, olyan ami számomra jó lenne, igazából nincs. Ez az első ami közelít az én 'realitásomhoz'. Telefonálásra használom a legkevesebbet a telefonom, így olyan csomagot akarnék, ami havi ~60-100 perc beszéd (ha lefogy, utána max 10-12Ft), és mellé minél több (legalább 5GB) net (ha lefogy akkor lassítva 2-300Kbitre), mindez havi, mondjuk 3 - 3.5e-ért. De a legtöbb pont fordítva 'építkezik', több száz perc beszéd mellett annyira smucigok a nettel, mintha legalábbis aranyat kellene adniuk a beszéd mellé. Na és persze nem árt hűségidő nélkül (ha jó csomag úgyis hűséges leszek), és az se, ha a saját nevemen marad a számom.

HR24.hu

(#19526) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Alfa 4 gigajanal- nem adatkatya- sajna nekem nincs meg a 150 megabit tizede sem igaz nem vagyok lte kepes de ha nincs hat nincs.
Ha adatkartyara valtanek akkor tudnanak hivni ezen a szamon?

Agodtam korabban a szamla miatt de aztan felhomalyositott a flotta gazda hogy sok lenne a mello a piszlicsare szamlakkal ezert nem kuldik havonta. Egyik megoldas hogy eloreutalsz x osszeget aztan havonta kuldenek rgy kulonbozeti egyenleget

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#19527) zseko válasza Taktoj (#19526) üzenetére


zseko
veterán

A számláról nekem is valami hasonlót mondott. Az adatkártyára meg azt, hogy azt lehet hívni, csak te nem tudsz vele telefonálni. De arra meg ha nagyon kell, úgyis ott van a voip.

HR24.hu

(#19528) cs.david94 válasza Taktoj (#19526) üzenetére


cs.david94
tag

160 fős faluban, igaz LTE hálózaton le:76,8 fel 25,3 meter.net-en mérve.
szerk.:holnap mérek városban is!

[ Szerkesztve ]

(#19529) carr


carr
őstag

megjött az első számlám.
-109ft. :D
Kissé csodálkoztam, de ha már a té levett 90k-val anno, most szépen elkezdhetik törleszteni.
Az meg tény, hogy a hálózat még mindig 18.századi (come at me bro'), így csak kicsit bánom, hogy Edge megy, nem pedig 9(4?)G (trolololololo) vagy 3G falun.
off
VPN mögé ha elbújok, akkor elvileg nem fogy el az adatmennyiség?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#19530) Zeki válasza carr (#19529) üzenetére


Zeki
nagyúr

VPN csak korlátlan email és böngészéshez ér valamit. De a VPN sem mindegy milyen.

(#19531) 4Grider válasza carr (#19529) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen típusú 4G-s készülékben használod az előfizetést?

(#19532) Taktoj válasza cs.david94 (#19528) üzenetére


Taktoj
aktív tag

A beallitasokat nrzd meg kerlek esetleg le is irhatnadapn stb, kosz. Hol tudnam igazsn leellenorizni a sebesseget?

Zseko , ha voip megy az adattal az teljesen jo most mar az sem korlatozhatjak mar vpn sem kell szerintem

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#19533) KTU válasza Taktoj (#19532) üzenetére


KTU
addikt

Úgy alakult hogy tegnap estétől tudom tesztelni az Alfa-11 (nem adat) sim kártyákat.

Be is dobtam még este egy 4G-s huawei (wifi 5Ghz laptop is tudja) mifi-be,
Egész tűrhető a böngészés, pár másodperc alatt töltődnek a PH fórumok (50 hsz.-ra állítva)
sőt hogy pár hete normálisan nem tölt be elsőre az oldal, észre se veszed ;]
Azért a multimédiás oldalakon van szenvedés, Youtube videók 144p-be akadás mentesen, többi felejtős, persze itt is van kínlódás míg mindent betölt.
Sebesség bécsi szerverre, spedof.me 220/140, 260/130, 250/140 kbps.

Mint ahogyan már írták páran, teljesen jól lehet fillérekért vagy ingyen telefonálni VoIP-on G.711 codec-el is.
CallCentric szerverén teszteltem ma, kb. 2 órát telefonáltam autóval közlekedve (Bluetooth-al), Kecskeméten központba és a város határain túl is.
Sebességteszt képek, nem speedtest.net-es (nem Ookla, ami hazudik :U )

Szóval ha nincs más, használható.
De azért kezeljük a helyén.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19534) Zeki válasza KTU (#19533) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mobilról is csal a speedtest.net? Ott melyik a hiteles mérő?

[ Szerkesztve ]

(#19535) KTU válasza Zeki (#19534) üzenetére


KTU
addikt

JoikuSpeed, és speedof.me böngészőböl pc-n és droidon.
Ezekkel már jól meg lehet saccolni. :D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19536) Zeki válasza KTU (#19535) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, hogy amazonról érhető csak el! :)
Teszteltem!
Pinget nem mér?

A speedof.me nem mükszik a telómön egyik böngészőből sem, nem mér semmit. Lehet a vpn miatt.

Érdekes ez, mert van még a telómon az Internet speed meter lite is, ami ugye az aktuális adatforgalmat méri, és bár valóban a joikuspeed kevesebbet mutat letöltésre, de közben a speed meter is kevesebbet mutat.

A másik érdekesség, hogy otthon Telekom 800MHz-en gyorsabb a net, mint itt a városban a Telenor 4G netjén.

(#19537) gabor9991


gabor9991
őstag

Alfa 11, április 24-én volt számlazárás, ma megkaptam a számlát.Eddig maximálisan elégedett vagyok ezzel a flottával.

(#19538) KTU válasza Zeki (#19536) üzenetére


KTU
addikt

Latency van csak.
Ping vs. latency [link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#19539) szkorhetz válasza gabor9991 (#19537) üzenetére


szkorhetz
őstag

Szia!

Dobnál egy képet a számládról privátban?
Nekem szerintem nem teljesen jó valami...
Köszi!

(#19540) nimfas


nimfas
addikt

Erősen gondolkodom a jelenlegi ADSL lemondásán és a DPI flottában igényelhető 4G korlátlan mobil netes kártyát igénybe venni....

Az alábbiak miatt:

Mobil:

ADSL:

Árban kb ugyanott lennék ha jól számoltam.
Van aki a mobil-t használja fő netnek otthon? Routerre lenne rákötve, hogy az ossza tovább a netet....

(#19541) 4Grider válasza nimfas (#19540) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem van a UPC FP30 kábelnet mellett DPI-s netem is routolva. A számítógépemmel hol ezt, hol azt használom távmunkára. A UPC stabilabb, kisebb a csomagkésés, gyorsabban épülnek fel rajta a különböző kapcsolatok (távoli asztal, vpn, játékszerver, stb.) ezért főleg az megy. De ha az esti 6 fájlból álló 1.5 GB-os adatmentést fel akarom tolni a felhőbe, akkor jobb a mobilnet, mert gyorsabb a le- és leginkább a feltöltési sebesség. De ha a 1.5 GB-nyi adatom 5000 fájlból állna, akkor jó eséllyel maradnék a kábelnetnél, hiszen az egyes fájlok közötti várakozás kiütné a mobilnet sebességelőnyét.
A rosszabb reakcióidő adsl-hez képest valószínűleg feltűnőbb lesz. Mint ahogy a nagy fájl letöltésekor és leginkább feltöltésekor jelentkező sebességkülönbség.

(#19542) nimfas válasza 4Grider (#19541) üzenetére


nimfas
addikt

Ugyanúgy mehet rajta ftp, torrent is?
Jelenleg a tp-linkes router úgy van belőve dynamic dns-el hogy kívülről is elérem, vajon ez a mobilnál is menni fog?

(#19543) GardenLeo válasza nimfas (#19540) üzenetére


GardenLeo
csendes tag

A kábelnetet vátottam le korlátlan mobilnetre. Kb. 2 hónapja használom. Még egy hónap és vége a tesztüzemnek. Lejár a szerződés, dobom a kábelnetet.

Amire a mobilnetet használtam eddig:
Böngészés
film nézés
játék
zenehalgatás
néha nagyobb adat letöltése
néha torrent

A mobilnet jobban bevált. És olcsóbb is. :C

(#19544) nimfas válasza GardenLeo (#19543) üzenetére


nimfas
addikt

Ha dpi-s a mobilnet akkor lenne egy olyan kérdésem, hogy milyen modem, vagy más kütyü jár hozzá?
Meg kéne néznem, hogy össze tudom-e hozni a jelenlegi tp-link-es routeremmel, vagy kell még valamit néznem mellé...
Előre is köszönöm!

(#19545) GardenLeo válasza nimfas (#19544) üzenetére


GardenLeo
csendes tag

Nem dpi. Csak adatkártyát rendeltem. Egy Alcor tablet szórja a netet a lakásban.

(#19546) #29810176 válasza nimfas (#19544) üzenetére


#29810176
törölt tag

Ez engem is érdekelne. A Huawei Mifi-je nagyon bejövős.

Szerk.:
Nekem jelenleg Kínai 20ezres törött kijelzős telefon. Még a T-Mobile szarjánál vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#19547) DrBubo77 válasza GardenLeo (#19545) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Alfa-11?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19548) nimfas válasza GardenLeo (#19545) üzenetére


nimfas
addikt

DPI-nél is lehet csak adat-os simet kérni...

6500 / hó... kb ennyit csengetek jelenleg is a gyors adsl-ért :)

A kérdés az hogy van-e publikus ip cím, mert anélkül a torrent is csak passzívban mehet, ergó seed szinte 0 lesz.... továbbá az ftp szerveremet sem érem el távolról... stb. Úgy már annyira nem buli a dolog :S

[ Szerkesztve ]

(#19549) Zeki válasza nimfas (#19548) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért mobilnettel ne a torrent meg a seed legyen már az első! Ezzel mások elöl veszed el a kapacitást!

(#19550) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok! Azon az egy Vodafone flottan kívül, ami az osszefoglaloban is van, létezik másik is, ahova be lehet lépni? Minél olcsóbb kellene, ahol min 150MB net van, és lebeszelheto a havidíj? Az IKEA flotta egyáltalán miért is jó?

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.