Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-07 08:51:53

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.06.05.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) DrBubo77 válasza Dracula72 (#18450) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Direkt a Voda oldalán néztem meg a számhordozást, de ez az opció nem is jutott eszembe.

Feltöltés nélkül is működik?
Sajnos csak egyszer lehet ezt megrendelni, mivel a hordozás miatt fontos, hogy kinek a nevén van.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#18452) Dracula72 válasza DrBubo77 (#18451) üzenetére


Dracula72
senior tag

Igen, feltöltés nélkül, nulla forint van a simen.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#18453) ttxxeu


ttxxeu
tag

Üdv Mindenkinek!

Folyamatosan megy a vita, hogy melyik a kedvezöbb flotta. Ezért készitettem egy táblázatot, az itt, ezen az oldalon elérhető adatok alapján.
Szerintem igy jobban átláthatóak a költségek.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#18454) McSpy válasza ttxxeu (#18453) üzenetére


McSpy
őstag

Ok szerinted a frondeo a nyerő?

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#18455) arkone válasza ttxxeu (#18453) üzenetére


arkone
aktív tag

Ez nem rossz, de a táblázatból hiányolom, hogy lesz az előfizető. Én vagy flottakezelő. Az sem lenne hátrány, ha a gyakorlati lassítások is oda lennének írva.

Dpi-nél papíron: 32 kbit/s fel és letöltés (gyakorlatban 256 kbit/s fel és le).

(#18456) mike1334 válasza ttxxeu (#18453) üzenetére


mike1334
veterán

Ezek alapján a DPI jobb. Szerintem :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#18457) Tibee86 válasza ttxxeu (#18453) üzenetére


Tibee86
veterán

A DPI-s net áraknál valamit nagyon elnéztél. 2 illetve 6GB-ot nincs is, 1,5GB 1900ft, 3GB 2300ft, 10GB(korlátlan) 3600ft, viszont ahhoz tudtommal hűséget kell aláírni, ha egyáltalán lehet kérni az alap csomaghoz.
Illetve a Frondeo-nál mp vagy perc alapú a számlázás?

[ Szerkesztve ]

(#18458) ttxxeu válasza Tibee86 (#18457) üzenetére


ttxxeu
tag

Szia
A Frondeo-nál másodpercalapon számláznak.
Ha átküldöd a DPI is Net árakat amik szerinted a jók, akkor lecserélem a táblázatban. Én ezeket az árakat itt találtam a forumon.....

(#18459) ttxxeu válasza mike1334 (#18456) üzenetére


ttxxeu
tag

Attol függ ki hogyan használja a telefonját. Mind a kettőnél van pro és kontra....

(#18460) Tibee86 válasza ttxxeu (#18458) üzenetére


Tibee86
veterán

Én a dpi oldaláról írtam, a 400/800-as árak jók, a többi pedig ott van a kommentembe. :)
Amúgy nem olyan rossz ez a Frondeo sem, viszont ott elbukik már, hogy 1-7GB között nincs net. Az egyik túl a kevés, a másik feleslegesen sok. Illetve még annyi kérdés, hogy melyik szolgáltató?

[ Szerkesztve ]

(#18461) ttxxeu válasza McSpy (#18454) üzenetére


ttxxeu
tag

Szerintem mindenki az igényeihez képest dönti el, hogy hova szerződik.

(#18462) ttxxeu válasza arkone (#18455) üzenetére


ttxxeu
tag

A Frondeo-nál az egyesület az elöfizető. A lassitott nettel az emailok még mennek, sebességet nem tudok.

(#18463) ttxxeu válasza Tibee86 (#18460) üzenetére


ttxxeu
tag

Tmobil

(#18464) McSpy válasza ttxxeu (#18461) üzenetére


McSpy
őstag

DPI alap 3620ft-ba 293 perc=12.3ft/perc benne 200MB net
Frondeo alap:3005ft-ba 198 perc= 15.17ft/perc benne 100MB net
Ha a Frondeo-ba 250 perc volna benne + 200MB net akkor már megérné

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#18465) ttxxeu válasza McSpy (#18464) üzenetére


ttxxeu
tag

Udvozollek!
Igen, igazad van ebben az esetben, de ha valaki tobbet akar telefonalni mint ami a csomagban van, vagy arra torekszik hogy a havi fix koltsege legyen kedvezobb, akkor mar a Frondeo a jobb szerintem.
Ezt mindenkinek maganak kell kivalasztania a telefonalasi szokasaihoz merten.
Koszonom

(#18466) Tibee86 válasza ttxxeu (#18463) üzenetére


Tibee86
veterán

Itt elvérzett a dolog alapjaiban, soha vissza a T-hez. :D

(#18467) mike1334 válasza ttxxeu (#18461) üzenetére


mike1334
veterán

Kinek a nevén van a szám?

Szerk.: Ja közben látom..az egyesület. Akkor ez el is döntötte...

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#18468) ttxxeu válasza Tibee86 (#18457) üzenetére


ttxxeu
tag

Kicseréltem a Net árakat!

(#18469) ttxxeu válasza mike1334 (#18467) üzenetére


ttxxeu
tag

Szia
Nézd a mai világban nehéz a kedvező árakért lobbizni a szolgáltatóknál meglévő létszám nélkül, viszont addig senki nem fog belépni amig nincs "Jó ár" viszont amig nincs elég előfizető a szolgáltató sem ad Jó árat.....

(#18470) ttxxeu válasza Tibee86 (#18466) üzenetére


ttxxeu
tag

Üdvözöllek

Szerintem ez szubjektiv, én konkrétan a vodaval és a telenorral is megszivtam már. A vodával kapcsolatban történt meg a legtobbször az, amikor azt mondta be, ....hogy sajnos a rendszer túlterhelt, probálja később...
Ez nonszensz a mai világban....

[ Szerkesztve ]

(#18471) goop válasza ttxxeu (#18468) üzenetére


goop
őstag

Rossz a táblázat továbbra is, mert a dpi 10 GB nethez sem kell hűség. (volt fél évig, utána simán lemondtam)

szerk: ja, és nem is néven van a szám, felejtős. Ennél jobb az egyesületes alfa11, ott amennyit beszélsz annyit fizetsz, + van egy minimális havidíj.

[ Szerkesztve ]

(#18472) Tibee86 válasza goop (#18471) üzenetére


Tibee86
veterán

Azt én írtam neki, mivel a dpi honlapján ott van a kis kettes mellette, ami elviekben: "(2) Belföldön korlátlan e-mailezés és böngészés szolgáltatás: kizárólag 2 éves hűségnyilatkozat aláírása esetén érvényes és ebben az esetben nem terheli a szolgáltatáscsomagba foglalt adatforgalmi keretet. 1 éves hűségnyilatkozat aláírása esetén kiegészítő opcióként megvásárolható. Böngészés: olyan, internetes böngésző alkalmazást futtatni képes platformokon megvalósított tevékenység, amely a WEB szervereken tárolt szöveg és kép formátumokban elérhető információkhoz valós idejű hozzáférést, megjelenítést, valamint nyilvánossá tételt biztosít az internetes hálózat segítségével. E-mailezés: elektronikus üzenetek küldésére és fogadására alkalmas, tárolási és továbbküldési, nem azonnali elven működő szolgáltatás az interneten keresztül. A böngészés és e-mailezés meghatározására a World Wide Web Consortium (www.w3.org), valamint az Internet Engineering Task Force (www.ietf.org) definíciói alapján került sor. Az e-mailezésen és böngészésen kívül minden egyéb forgalmi típus az adatforgalmi keret terhére használható. Egyéb forgalmi típusnak minősül különösen a netrádió, internet video (pl. Youtube, Videa), voice és video chat, multimédiás alkalmazások használata, online játékok, fájlmegosztás (pl. P2P (BitTorrent, eDonkey, stb.), FTP, OCH (Rapid Share), stb.), valamint bármilyen egyéb, böngészésnek, e-mailezésnek kifejezetten nem tekinthető forgalomtípus."

(#18473) goop válasza Tibee86 (#18472) üzenetére


goop
őstag

Igen, hűség 2 esetben kell. 1 telefont veszel, 2. kéred ezt a korlátlan böngészés opciót. De sima telefon nélkül, ill. a sima lassítós, korlátlan böngészős opció nélküli 10 GB hoz nem kell a hűség.

[ Szerkesztve ]

(#18474) mike1334 válasza ttxxeu (#18469) üzenetére


mike1334
veterán

Én akkor se lépnék be, ha fele annyiba kerülne, mint a DPI, ha nem marad a szám a nevemen (több, mint 10 éve ez a számom).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#18475) Tibee86 válasza goop (#18473) üzenetére


Tibee86
veterán

Értem, így már tiszta a dolog. :R

(#18476) ttxxeu válasza mike1334 (#18474) üzenetére


ttxxeu
tag

Szia
Nekem errol mas a velemenyem, az okostelefonok korszakat eljuk, es nem mi jegyezzuk meg a szamokat hanem a keszulekunk. Aztan az megint mas kerdes, hogy milyen egyesuletbe-flottaba lepunk be. Azok amelyek hulyesegrol vagy semmirol szolnak, gagyi weblappal a neten es a havi 100 ft os tagdijjukkal probaljak beszediteni az embereket, hogy aztan a mobil szamlajukon csaljanak, nalam is kiesnek.
De azok a flottak, amik nem csak a lehuzasrol szolnak, egyertelmuen elvezik a bizalmamat es masoket is. 100 ft havi koltsegbol semmilyen flottat nem lehet uzemeltetni es ugye van itt ami 600ft t ker egy evre....

Mellesleg megjegyzem soha nem volt olyan jo szamom mint amit az egyesulettol kaptam, a regit mar teljesen leepitettem, mert ugye nagy okosan husegem volt egy masik szolgaltatonal.

De ez csak az en velemenyem.....

(#18477) Viktor0610 válasza ttxxeu (#18476) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is mike1334 véleményén vagyok. Eszem ágában nem volna átírni a nevemről akármelyik flottára a számom.

Nyilván más lenne a véleményem, ha nem olvasnám az infólevelek között hetente, hogy ez vagy az a flotta bedőlt, meg nem jönnének úgy be a boltunkba ügyfelek, hogy telefont vettek a hívószámukra, vagy ami rosszabb, egyszer csak nem volt kimenőjük...

Xiaomi 13T

(#18478) DrBubo77 válasza Viktor0610 (#18477) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Ilyen infókról honnan lehet tudomást szerezni?

Honnan lehet tudni, hogy melyik flotta megbízható?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#18479) ttxxeu válasza Viktor0610 (#18477) üzenetére


ttxxeu
tag

Teljesen megertelek, pont ezert irtam, hogy havi 100.-ft/sim osszegbol nem lehet flottat uzemeltetni.
En is hallom, hogy hol milyen flotta van a bedoles szelen mert a flotta tulajdonos kapzsisaga nem ismert hatarokat, olyan szemtelenul csaltak-csalnak a szamlakkal, hogy az felhaborito.
Talan most eszbe kaptak a szolgaltatok, hogy ez a helyzet rajuk sem vet jo fenyt es eppen ezert elkezdtek felszamolni a komolytalan, atveresre epulo flottakat. Most magyarorszagon tobb mint 1millio sim van valamilyen flottaban. Nem minden a profit. A tisztulas megindult-meginditottak, itt most mar csak a komoly, valos flottakezelok maradhatnak majd talpon. Folyamatosan epulnek be a flottakba a szolgaltatok emberei, a csalasok lefulelesere.
A kulfoldi piacokon ezekbol a "flottakbol" lettek a virtualis szolgaltatok es manapsag mar szinte teljes szinten kepviselik az anya szolgaltatot. Gondolok itt uzletekre, reklamokra stb... itt elsosorban amerikara gondolok.
Tehat megegyszer mondom a jelenlegi helyzetben igazatok van es megertem a velemenyeteket.

Kulonben van erre is mar mod, a kartyad vedelmeben, kulon folyoszamot kell kerni a Te kartyadhoz! A Frondeo nal erre is van lehetoseg.

Udv

[ Szerkesztve ]

(#18480) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#18478) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Ilyen infókról honnan lehet tudomást szerezni?"
Szolgáltatónál kell dolgozni, vagy legalább ismeretséget kell szerezni. :D

"Honnan lehet tudni, hogy melyik flotta megbízható?"
Nem lehet tudni. Bedőlhet akármelyik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#18481) Tibee86 válasza Viktor0610 (#18480) üzenetére


Tibee86
veterán

Csak a DPI nem, legalábbis 2018-ig biztos. ;]

#18482: Az kemény. :C

[ Szerkesztve ]

(#18482) Viktor0610 válasza Tibee86 (#18481) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Volt ügyfelem, GAP-csomaggal (MSZP-s kötődés, ugye), és mikor 2010-ben a FIDESZ nyert a választásokon, tök komolyan kérdezte, hogy akkor most drágulni fog a csomag percdíja, mert a másik nyert? :))

Legrosszabb esetben átkerül a szám valami publikus lakossági csomagba, de meg nem szüntethetik, mert a nevemen van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#18483) mike1334 válasza ttxxeu (#18476) üzenetére


mike1334
veterán

Telót lehet venni a számhoz? Ha igen, akkor árlistád van?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#18484) DrBubo77 válasza Viktor0610 (#18482) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

És emelkedett a GAP-csomag percdíja? :))

Ezért jó, ha saját néven van a szám, nem a flotta nevén?
Akkor csak a flottás díjakat bukja az ember, de a számot nem?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#18485) height


height
aktív tag

Sziasztok, ismerösömnek a nevén van 5dpi előfizetés, ebből egy előfizetést én használok több mint 1éve.
Macerás mert a havi díj fizetése miatt mindig eljutattni időben az összeget stb. A hűség 1hónap múlva lejár.
A kérdésem az lenne, hogy ezt az előfizetést át lehet e írni az én nevemre, ill.az előfizetés jógosultsága az enyém legyen, mik a lehetőségek ezzel kapcsolatban ? Köszönöm, ha válaszoltok. :)

[ Szerkesztve ]

(#18486) tusik válasza height (#18485) üzenetére


tusik
tag

Nem egész 5000 ft-ért irják a te nevedre. Hogyan van 5 elöfizuja? Nekem csak 4-et mondtak hogy annyi lehet.

(#18487) 4Grider válasza tusik (#18486) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem meg azt mondták, hogy nem lehet behordozni Telenor előfizetéseket. Aztán kiderült, hogy van erre is keret, persze az nem a plebejus népnek jár.

(#18488) DrBubo77 válasza 4Grider (#18487) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor mégis be lehet hordozni Telenoros számot Telenoros flottába?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#18489) height válasza tusik (#18486) üzenetére


height
aktív tag

Mert egyéni vállalkozó, és az 10 előfizetést vehet a nevére.
És ki az illetékes az át írásban ?

[ Szerkesztve ]

(#18490) MPeter87 válasza height (#18489) üzenetére


MPeter87
őstag

Mindket felnek ott kell lennie, vagy meghatalmazas.

(#18491) height válasza MPeter87 (#18490) üzenetére


height
aktív tag

Azt értem.
De ki az illetékes ebben az átírásban ?

(#18492) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok!

Ha korlátlan mobilinternetre lenne szükségem, kihez forduljak? Látom DPI-ről, illetve netegyesületről volt itt szó. Melyik a jobb? Mik az egyik előnyei, illetve hátrányai?

Sajnos lövésem nincsen a flottákról. Van esetleg valami buktató a dologban?

Előre is köszönöm a válaszotokat.

(#18493) Vangelis válasza height (#18491) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Gondolom az új tulajnak is kell papír, hogy csatlakozhat a flottához. Egyébként nem hiszem, hogy átírják. De meg lehet próbálni valami telenor üzletben.... hátha.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18494) tusik válasza height (#18489) üzenetére


tusik
tag

Telenor. Nekem pillanatnyilag 4 dpi-s elöfizum van és egyet át kéne irnom a sim használójára mert még egyet be kéne vinnem. Telenorban kérdeztem ott azt mondták hogy náluk. Azért kerül ennyibe mert üzleti elöfizetésnek minösül. De a 1220-on mindent meg lehet tudni.

(#18495) tusik válasza height (#18489) üzenetére


tusik
tag

Igy már értem.

(#18496) sparks válasza Studiossrác (#18492) üzenetére


sparks
senior tag

Netegyesületnél be kell regisztrálni és megnézheted az ALFA11 árát. Abban van lassú (100 kbit) , de korlátlan net alapáron, ezres alatt van a havidíj, plusz 6000 Ft a netegyesületi tagság. De pontosabb árakat ott tudsz megnézni. Nagysebességű korlátlan sem drága...
Hátrány: a szám a flottakezelő nevén van és nem a tiéden. Második kártyának tökéletes.
DPI-ben nincs tapasztalatom, de ahogy hallom a korlátlan net ott külön csak netes kártyán valósítható meg.

[ Szerkesztve ]

(#18497) Feriboy2


Feriboy2
aktív tag

Szevasztok!

Anyámnak keresek flottát, de még új vagyok ebben és kéne egy kis segítség :)
Tudnátok ajánlani valamit? Ő csak beszél a telón, sms meg internet nem kell egyáltalán.
Jelenleg feltöltőkártyás telenoros (ami az én nevemen van :D)
Ahogy nézegettem pár ajánlatot láttam, hogy sok helyen a telefonszám átkerül a flotta tulajdonába, de ilyet én nem szeretnék (szóval a netegyesületes flotta kiesik) mert mi van ha pl. bedől a flotta?

[ Szerkesztve ]

(#18498) ttxxeu válasza Feriboy2 (#18497) üzenetére


ttxxeu
tag

Szia
A Frondeo egyesuletnel van lehetoseg egyedi folyoszamlat kerni akar hany szamhoz, tehat a szamod sosem kerulhet veszelybe, igy mindig csak a sajat koltsegeid terhelhetnek Teged.

udv

(#18499) height válasza tusik (#18495) üzenetére


height
aktív tag

Beszéltem a Telenor helyi üzlet vezetőjével ő azt mondta hogy csak úgy lehet átírni a nevemre, ha először én jogosultságot szerzek a fidesztől. Tehát kérvényezni kell hogy vegyenek fel a flottába.

(#18500) Vangelis válasza height (#18499) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor nem írtam hülyeséget...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.