Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-29 12:26:01

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.05.29.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) DrBubo77 válasza heidricha (#19748) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Már egy hete bekerült a Hírek közé is.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy jogász mit szólna ahhoz, ami náluk megy?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19752) heidricha válasza MPeter87 (#19749) üzenetére


heidricha
senior tag

Valóban ott van :(

Köszi! Tán el kellene olvasnom a hírleveleket!

(#19753) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Nem vagyok egy kütyübajnok, szerintem nem is ide kapcsolódik a kérdés :( . alfa adatkártyáját laptophoz milyen eszközzel tudnám csatlakoztatni , használni?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#19754) MPeter87 válasza Taktoj (#19753) üzenetére


MPeter87
őstag

Pl, a stickeket nézném.

(#19755) Taktoj válasza MPeter87 (#19754) üzenetére


Taktoj
aktív tag

ok köszi, nem gondoltam volna hogy ez pluszban még egy 10 ropis befektetést kíván. de majd nezek használtat is. köszi még1x

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#19756) MPeter87 válasza Taktoj (#19755) üzenetére


MPeter87
őstag

Biztos van aprón is, nézz szét.

(#19757) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Sziasztok!

Alfa 11-nél az adatkártyás megosztós internet használható olyan körülmények között is, ahol nincs vezetékes internet? Pl.: a korlátlan az milyen korlátlanságot jelent? A sebesség bármennyi adatforgalom után állandó, tehát nem kerül limitálásra? Pl.: olyan, aki sok adatforgalmat generál.

(#19758) bostone válasza bwin.party (#19757) üzenetére


bostone
addikt

Az alfa 11 korlátlan adatkártyás megoldása, ahogy az oldalon is szerepel:
100 mega adatforgalom 150 mega sebességgel, ha elfogyott 100 kbps-ra lassítják.

Ez csak a magánvéleményem, de enyhén túlárazott a csomag.

Akkor már inkább a dpi korlátlan, ami kb 6500-re jön ki.

(#19759) bwin.party válasza bostone (#19758) üzenetére


bwin.party
aktív tag

Alfában a korlátlan az csak 100 MB-ig érvényes? DPI valóban korlátlan bármennyit töltök le?

(#19760) zseko válasza bostone (#19758) üzenetére


zseko
veterán

Akkor olvasgass még egy kicsit utána, mert rosszat néztél, mivel nem így (nem ez) szerepel az oldalon az adatkártyás megoldásra. A dpi korlátlana közel 40%-al drágább.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#19761) zseko válasza bwin.party (#19759) üzenetére


zseko
veterán

Nem, amit mondott az a rendes sim kártya, amit hívásra is lehet (kell) használni. Úgy tényleg nem éri meg korlátlan internetet rendelni mellé. Én a csökkentett sebességűvel egyébként 2GB-ot is leforgalmaztam már, netrádió, youtube (de csak 144p megy) navigáció, böngészés, app frissítés. Utóbbira nem éri meg, erre rettentő lassú és leszívta több mint a fele aksit mire lefrissített ~26 appot. Ellenben van külön csak adatkártya is, viszont amit ő mondott az nem az.

HR24.hu

(#19762) bostone válasza zseko (#19760) üzenetére


bostone
addikt

Csak azt a választ tudom ismételni, amit az ügyfélszolgálat megkeresése után kaptam. Vagy félreértették az adatkártyára vonatkozó kérdésemet, vagy maguk sincsenek tisztában a saját ajánlatukkal.

Javaslom tegyél egy próbát és tájékoztass minket a valóságról.

Dpi-nél még nem próbálkoztam, mivel az 2 év hűséget eredményez korlátlan net esetében.

(#19763) heidricha válasza bostone (#19758) üzenetére


heidricha
senior tag

Igen, és nem.

Az alapcsomagban is "korlátlan" a net, nem blokkol semennyi forgalom után, csak lelassít.
A korlátlan opcióval, ami nem alapáras, saját tarifája van, tényleg korlátlan lesz, nem lassít, vagy blokkol le sosem, annyival megy, amit a hálózat és a készülék bír.

(#19764) bostone válasza heidricha (#19763) üzenetére


bostone
addikt

Ez saját tapasztalat? Rendelkezel korlátlan adatkártyával?

(#19765) nimfas válasza heidricha (#19763) üzenetére


nimfas
addikt

Ez most a DPI vagy az Alpha? :)
Én DPI-nél vagyok és ADSL helyett nézegetem, ha lejár a T-home hűség a netre.

(#19766) heidricha válasza bostone (#19764) üzenetére


heidricha
senior tag

Alfa

Saját tapasztalat az alapcsomagra, korlátlan adatkártyám nincs. A 100kbit nekem lényegében mindenre elég, amire napközben használom. VoIP is elmegy rajta (Zoiper, voipblazer, G729)

A leírás szerintem egyértelmű, de igaza van aki azt mondja, hogy korábban is annak tűnt, aztán jól meg is változott.

...
Választható internetes adatforgalmak (150Mbit/s)
...
korlátlan: 3655Ft
-------
Illetve a csak-adat kártyára (nincs alapdíj, és forgalmi kényszer):
3693Ft

(#19767) carr


carr
őstag

Kipróbáltam a DEFY+-t is élesben. (jelezném, hogy ezt a telefont anno a telekom adta el, szóval a hálózat képességeit maximálisan képes (?) kihasználni. (vagy legalábbis az volt a maga idejében)
Több ideig próbálgattam, mint anno. Az eredmény elszomorító. Ugyanazt produkálta a trékom, mint 2012ben. Se fejlesztés, se normális térerő, se jobb hangminőség.
Ha lenne a vodánál hasonló csomag, mint ez a gyűrűk ura, már lovagolnék is át. :))
Ajj... de legalább van tele-om alkalmazás, ahol látom mennyi $-nél tartok. :D Hasznos, de pl. hibajegyet nem tudok azon keresztül felvetetni.
A 100M mobilnet semmire sem elég, ill. a belassítás után (32/32) viber, és egyéb chatprogramokon kívül alkalmatlan böngészni is. Max ha időmilliomos vagy. :DDD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#19768) bostone válasza heidricha (#19766) üzenetére


bostone
addikt

Nem a leírást vettem figyelembe, hanem az ügyfélszolgálatos kolléga tájékoztatását a netegyesület oldalán.

Amíg valaki nem erősíti meg, hogy a korlátlan alfa 11 adatkártya csomagja nem kerül lassításra 100 mega felhasználása után, addig valamelyikünk fals információval látja el a fórum látogatóit.

Valós tapasztalatokkal eddig senki nem támasztotta alá, hogy korlátlan és lassítás nélkül igénybevehető.

(#19769) goop válasza carr (#19767) üzenetére


goop
őstag

Ne haragudj de a DEFY+ egy majd 5 éves telefon még a 3G+-t se tudja a 42 Mbitet, csak a 7/2 -t. Akkor mégis mit vártál? :DDD
Nem fejlesztik már a 3G-t, vegyél egy 4G képes telefont, és élvezd a sebességet. :)

(#19770) heidricha válasza bostone (#19768) üzenetére


heidricha
senior tag

OK, bármennyire is nyilvánvalónak tűnik a magyarázat, miszerint az adatforgalom mennyisége minden adatcsomagban a teljes sebességen elérhető forgalmat jelöli; tény, hogy mindez csak spekuláció.

Amúgy mit értesz "ügyfélszolgálatos kolléga tájékoztatásán"? A Csevegőben nem találok erre nézve sok hasznosat. Egy hozzászólás van, de az nem az emelt adatcsomagokra vonatkozik, hanem az alapcsomagra.

[ Szerkesztve ]

(#19771) Zeki válasza goop (#19769) üzenetére


Zeki
nagyúr

De akkor is fikázni kell a Telekomot na!

(#19772) bostone válasza heidricha (#19770) üzenetére


bostone
addikt

Egy olyan csomagról beszélünk, amiről mindenki tudja, hogy létezik, de még senki sem használta.

Egy olyan egyesületről beszélünk, ahol a tájékoztatás nem a produkció legerősebb része.

A csevegőn létezik egy ügyfélszolgálati fül, a privát beszélgetések mellett.

(#19773) goop válasza Zeki (#19771) üzenetére


goop
őstag

Meg ezt a "szarok a szolgáltatók" című sztorit már nem az első topicban lövi el...
Az nem baj, hogy a telefonja ennyit (se) tud.

[ Szerkesztve ]

(#19774) bwin.party válasza zseko (#19761) üzenetére


bwin.party
aktív tag

Sziasztok!

Amíg nem voltam itthon addig látom elég sok hozzászólás jött a dologgal kapcsolatban. Ami fontos, hogy nem szítani akarom a feszültséget. A legfontosabb, hogy az egyesület oldalán keresgéltem és láttam, hogy van korlátlan lehetőség adatkártyával. Nekem arra lenne szükségem. Jelenleg egy 4/1-es WDSL-em van, ami bár korlátlan mégis drága havi 9.450.-ért. A lényeg, hogy ha váltanék egy ilyenre mennyire jönne ki jól, ha sokat töltenék le? Van, hogy 1-2 TB-ot is megeszek, ezért lényeges ez a szempont nekem.

Az egyesületnél viszont nem találok erre pontosan megfogalmazást.

(#19775) Zeki válasza bwin.party (#19774) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért a mobilnetek nem terabájtok letöltésére vannak, és valszeg van valahol a mobilszolgáltatónál egy fair use policy, ami alapján kivágnának téged a fenébe. Elég durván leterhelnéd a hálózatot, mások elöl elvéve a kapacitást.

(#19776) bwin.party válasza Zeki (#19775) üzenetére


bwin.party
aktív tag

Nappal belőném, hogy 20 mbit-el mehet éjjel meg amit bír a cella. Szerintem ez lenne a legjobb és akkor mindenki jól járna. ;)

Amikor 5G lesz akkor 100 MByte letöltése után kivágják a user-t, mert az okos hűtő folyton sikít majd megint üres a hűtőd, mert lezabálták a gyerekek vagy mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#19777) kakuk.tamas válasza bwin.party (#19776) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Szerintem mobilneten ne akarj havonta 1-2 terrákat forgalmazni... Tuti, hogy nem örülnének neki.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#19778) bwin.party válasza kakuk.tamas (#19777) üzenetére


bwin.party
aktív tag

...akkor fogalmam sincs mit válasszak, mert kábeles szolgáltató nincs a területemen.

(#19779) zseko válasza bostone (#19762) üzenetére


zseko
veterán

Javaslom a flegmaság helyett inkább tegyél vele te próbát. Veled ellentétben én használom az alfát, köszöni szépen, a vásárolt +net is jól működik eddig.

(#19772) bostone Ja, hogy még csak nem is illetékessel beszéltél.. Igaz azzal nem is fogsz, amíg szerződést nem kötsz, mert csak akkor kapod meg az elérhetőséget. Az viszont valóban igaz, hogy nem kis kavarás van körülötte, ám eddig jobbára egyik sem a teljesítés, hanem az árazás miatt.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#19780) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

A CallBoxról hallottatok már? Én náluk vagyok, és eddig semmi problémám velük.

Nincs semmilyen hűségidő, csupán 15 napos felmondási idő. Szerződés kötéskor kell lerakni 10ezer ft letétet, de ha kilépsz, és nincs tartozásod, vissza is kapod. (Erről kapsz kp fizetési bizonylatot is)

2 fajta tarifacsomag van, plusz 5 fajta netcsomag. Telekom a partnerük.

Szerződés képek

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#19781) carr válasza goop (#19773) üzenetére


carr
őstag

Ez az egyetlen topik, ahová írok ezzel kapcsolatban. :D
De ha te többet tudsz arról, hová írok légyszives küld el. :)
Köszönöm.
A telefon érdekes módon (defy) csak városban tudja a 3G-t. Vagy frekventált területen.
Mindkét mobillal irgalmatlan volt a hívás minősége. Kollégám szintén panaszkodik, egy falumbeli barátom szintén telekomos, ő is sokat panaszkodik rá, h gyakran nem hallják, vagy hallja a hívó/hívott felet csak városban... Nekem ez bizonyosság. 2nél több ember mondja. De ti, akik zsúfolt területről veszitek igénybe a szolgáltatást, elégedettek vagytok, amivel nincs semmi gond, csak szánalmasnak tartom, hogy a másik gondját egyikőtök sem képes HALLANI. Mert akinek van füle, hallja. (részletkérdés, hogy olvasni kell, de értitek a lényeget)
Menjetek el vidékre, a prérire, és tessék megpróbálni netezni vagy telefonálni. Aztán írjátok meg, milyen jó a szolgáltató...
Nem támadásként írtam, szóval nem ingetek, ne hordjátok!
:)
Szolgáltató felé lett jelezve, és innen be is fejeztem, a telekom szapulását, mert értelme nincs, csak gondoltam leírom, HOGY A TÖBBIEK IS TANULJANAK BELŐLE. Azt hiszem erről (is) szól ez a topik. Vagy tévedek?
A flottákhoz hozzátartozik a szolgáltatás minősége is. Nem? (naiv smiley) :D
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#19782) carr válasza kakuk.tamas (#19780) üzenetére


carr
őstag

Ugyanazt tudja a frondeo is. csak ott 2500 megállít. és nincs kaució, stb. 99% megegyezik. asszem 30sms van az árban.
:K

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#19783) goop válasza carr (#19781) üzenetére


goop
őstag

Városban lakok, de vidéken melózok, kb. világ végi helyeken is hasít a net, és tudok jelennénk is, tehát bármilyen hihetetlen is, a telefonod a rossz, régi.
Akkor ide írtál kb. ugyanezt, az biztos, hogy már láttam tőled a defy + ócska szolgálatokat.

(#19784) zseko válasza kakuk.tamas (#19780) üzenetére


zseko
veterán

Nekem nem érné meg, számomra drága lenne. Mellesleg ennél ugyanúgy a flotta nevén van a szám.

HR24.hu

(#19785) goop


goop
őstag

Telefon jól átjavított pár szót, azért nagyjából érthető. Bocsi.
#19375, #19388 kb. ugyanerről szólt, de mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#19786) kakuk.tamas válasza zseko (#19784) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

És az miért baj, hogy a flotta nevén van a szám?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#19787) bostone válasza bwin.party (#19776) üzenetére


bostone
addikt

Bocsáss meg, hogy megkérdezem, de miért kell 0-24-ben futnia a torrentnek?
Ennyi tartalmat tényleg elfogyasztasz?

(#19788) MPeter87 válasza kakuk.tamas (#19780) üzenetére


MPeter87
őstag

Mi a cég neve, akivel szerződtél? Tehát ami a szerződésen is szerepel.

(#19786) kakuk.tamas

Erről már sokszor írtam, keresd vissza. Ha nem fizeti a flotta a szolgáltató felé a díjakat, akkor az egész flottát lekapcsolják. Neked úszik a számod, a cég megy a levesbe.

[ Szerkesztve ]

(#19789) arkone válasza carr (#19781) üzenetére


arkone
aktív tag

Szia!

A Telekom és a Telenor megosztva használja egymás vidéki 4G hálózatát, így közösen elég jól lefedik már az országot. Ezt mondják a többiek, hogy 4G-s telefont vegyél, ami tudja a 800MHZ-es 4G-t! Mert vidéken ezt a frekvenciát használják 4G hálózatnál.

A meglévő 3G terület a Telekomnak nem olyan rossz, mint a Telenoré, ezt már nem engedik át egymásnak, ahogyan 4G-nél teszik jelen pillanatban. Olyan, amilyen. Valóban vannak gyengén lefedett területek. Ezzel nem lehet mit tenni. A hívás amúgy 3G-n vagy 2G-n megy, ha jól tudom, épp ezért lehet bajod a hívással, mert lehet ott gyenge a 3G.

Én kipróbáltam a 2G-t hívásnál, ott nem volt gondom. Próbáljad meg korlátozni 2G-re, hátha az nem annyira zsúfolt ott, ahol laksz. Viszont 2G-n piszok lassú a mobilnet.

Remélem segítettem kommentemmel. :)

(#19790) bostone válasza zseko (#19779) üzenetére


bostone
addikt

Ha jól értem, neked nincs adatkártyád, amely korlátlan netet tartalmaz.

(#19791) carr válasza arkone (#19789) üzenetére


carr
őstag

Ez volt a kimerítő válasz. Köszönöm. Elszomorít viszont. :(
Utánanézve ezt találtam:
Redmi 1s
Technology GSM / HSPA
2G bands GSM 900 / 1800 / 1900
3G bands HSDPA 900 / 2100
Speed HSPA
GPRS Yes
EDGE Yes
Defy+
Technology GSM / HSPA
2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G bands HSDPA 900 / 2100
HSDPA 850 / 2100
HSDPA 850 / 1900
Speed HSPA 7.2/2 Mbps
GPRS Class 12
EDGE Class 12

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#19792) nimfas válasza kakuk.tamas (#19780) üzenetére


nimfas
addikt

Korlátlan net itt sincs.... Csak adatkártya, ADSL kiváltásra?

(#19793) nimfas válasza carr (#19791) üzenetére


nimfas
addikt

Xiaomi telefonok sosem támogatták a 800 MHz-es 4G-t.... Vásárlás előtt mindig nézz utána. Nem ér meglepi.

(#19794) carr válasza nimfas (#19793) üzenetére


carr
őstag

Nem számoltam azzal, hogy csak a vodkafonnal fogom tudni használni horror áron a mobilnetet. :(
Nem is állt szándékomban szolgáltatót váltani... De puding próbája az utánanézés. így már tudom mire kell figyelni. Ami érdekes viszont Mi 4nél így néz ki a mobile network rész:
Technology
GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE
2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions
CDMA 800 / 1900 - Telecom 3G model
3G bands TD-SCDMA - 4G model
HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - Unicom 3G model, Telecom 3G model
CDMA2000 1xEV-DO - Telecom 3G model
4G bands LTE band 38(2600), 39(1900), 40(2300) - 4G model
Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE, EV-DO Rev.A 3.1 Mbps
GPRS Yes
EDGE Yes
Gondolom a vastagon szedett hiába 2G, lesz sebessége.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#19795) goop válasza carr (#19794) üzenetére


goop
őstag

Rosszul gondolod. :)

LTE és B20 (800Mhz) ez kell neked.

(#19796) ratobi válasza carr (#19794) üzenetére


ratobi
senior tag

SZia!

én is nemrégiben raktam le szeretett moto g-met, most meg csak ámulok, hogy ott ahol azzal szinte telefonálni sem tudtam, nem hogy netezni, az újjal még hasít a net...

(#19797) DrBubo77 válasza carr (#19791) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Szia!

Mielőtt a hálózat minőségét szapulod, előbb érdemes a készülék képességeit megnézni. A leírása szerint 7.2/2 Mbps a maximum, amit tud.

A topik a mobilflottákról szól. A szolgáltatás általános minőségéről a szolgáltatók saját topikjaiban érdemes eszmecserét folytatni. Ha valaki flottát választ, a lefedettségről és hasonlókról úgyis tájékozódik.

Jó lenne nem szétoffolni a témát! Köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19798) zseko válasza bostone (#19790) üzenetére


zseko
veterán

Ha jól értem, csupán kötözködni tudsz. Én használom a flottát, ellentétben veled.

HR24.hu

(#19799) DrBubo77 válasza bwin.party (#19776) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Vezetékes szolgáltatónál is van olyan, hogy túl sok adatforgalom esetén figyelmeztetnek (UPC). Mobilnet esetén nem hinném, hogy bármekkora csomag esetén értékelnék a több TB-os forgalmat.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#19800) carr válasza goop (#19795) üzenetére


carr
őstag

Köszi urak.
Nem régóta vagyok xiaomi tulaj (tavaly október kb), de eddig ez volt az első olyan telefon, amit nem vágtam földhöz naponta 2x, mert kellően gyors, és személyre szabható volt...
Maradjak a márkánál, vagy váltsak szolgáltatót ha arra kerül a sor? Magam sem tudom mi lenne a jó megoldás. Nem szeretek évente új telefont venni. Az übergáz nagy ökológiai lábnyom. (szvsz!!)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.