Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9698) norbert1998


norbert1998
veterán

Ez ilyen szakma, nekem is elegem lett tegnapelőtt :D

Egyszer lefagyott a vezérlőprogram, utána meg túlmelegedett a hotend tápja és 200 fok fölé nem tudta vinni a filamentet, ezért ocsmány lett. Direkt 50%-al erősebb, laptoptápszerű tápot vettem a hotendhez, hogy tuti bírja a terhelést, de nem bírja....

A másik gondom, amivel nem is tudok mit kezdeni: nincs heatbed, maszkolószalagra nyomom a dolgot, és az első vagy a második réteg után mintha el lenne dugulva a nozzle (de minden egyes nyomtatásnál, még teljesen frissen lerakott szalagnál is), és úgymond visszarúg a filament. 2 lépést hajt előre az extrduer meg egyet visszaugrik a motor... Ilyenkor meg kell állítanom, félrejárok, egy jó 5 centi anyagot retract speed-del belenyomok, és utána nyomtat szépen...

A másik, 3mm vastag PLA-t vettem, de már bánom. Törik, mint a fene. Pedig Verbatim, nem eBay-es.

Eltörik nyomtatás közben a dob és az extruder között, eltörik az extruderben a hajtó keréknél, meg ilyenek. Nagyon rideg. Mit tudok vele tenni? Nem nyomtathatok 20 fokos hőmérséklet alatt, vagy mi? Mert a gép akkora, mint egy 1 személyes heverő, csak 3szor olyan magas, nem épp szobába hozós típus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.