Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12200) blountex válasza izisz (#12198) üzenetére


blountex
senior tag

Egész jól megfogalmaztad a dolgot.
Valami ilyesmire gondoltam én is tulajdonképpen.

Első bekezdésnél úgy gondolom a direct drive nagy előny lehet, sőt sok mindenben az is.
Második bekezdésnél szinte pontosan ez a jelenség áll fent nálam, és igazából itt vettem észre, hogy a Tornado hűtése ilyen esetekben szart sem ér. Többnyire elég szokott lenni, de ha overkill kell akkor egy ilyet érdemes berakni alá: Petsfang, amivel többnyire már support nélkül is lehet nyomtatni nyílván lassan.
Harmadik bekezdésnél jó ötlet volt ez a retract kikapcsolása, csak egy idő a filamentem csavaros fagyiként nézett ki.

Ez a több oszlopos megoldás szintén nem rossz, lehet még ezt kipróbálom.
Na igen, ezért is lenne jó következőleg egy olyan nyomtató ahol az asztal nem mozog csak a fej.

Más:
Kiváncsi leszek mi lesz idén mert azért a Tarantulától kezdve az Ender 3tól egészen a 4maxig egész jó kis fejlődésen ment keresztül a nyomtatóvilág. Csak ezek kb. mind egy ársávban mozognak (és low budget kategória), sőt akcióba még a Tornado, Creality CR10 sem drágább 80-90e ezektől nagyon. Igazából 120 és 300 közötti ársávban olyan lyukas az egész mezőny (persze ott az MK3, esetleg Wanhao D9), utána Craftbox., ultimaker, Sygma R17.
Úgy látszik már nem iszik annyit az ürge mint régen :D :DD
Jól látom?

Lenne egy érdekes kérdésem:
A színes nyomtatás csak is kizárólag bowdennel működik? Ha direct drive-val is akkor az hogyan? Csak mert gondolom nem épp jó ötlet 2db stepper motort felhelyezni az x tengelyre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.