Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) King Unique válasza Kolondrum (#50249) üzenetére


King Unique
titán

Az mit jelent, hogy pár napos, mert ha pl nincs egy hetes sem, akkor gáz? :D
100.000 már egy komolyabb érték, de láttam már itt a fórumon több 600.000+ Scorpio Blue-t, amiknél azon kívül, hogy HDS-ben lement a SMART értéke a csaknem 0-ás küszöbig, más baja nem nem volt.
De persze ezeknél már lehet érdemes az APM-et állítani, illetve a lemez leállítást tiltani, mert az is mérsékli a parkolást. Főleg az elsőnél, ha valóban ilyen rövid idő alatt rakta bele.

(#50252) Kolondrum válasza King Unique (#50251) üzenetére

4 nap 11 óra és közel 28000. Ezt soha nem néztem, megy azt kész.

(#50253) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,
iponnál tényleg 5 évet adnak megint a WD Blackre?!
ebből a bolt intézi a garit mind az 5 évig?

(#50254) Kolondrum válasza King Unique (#50251) üzenetére

Ezt vissza lehet fogni ha max teljesítményre állítom a HDS-en belül? Az asztalin 501 nap után is alig csinált 3000 ilyen akciót. Tegnap a noti (miután max sebességre állítottam) egyet sem csinált amik amúgy fossa a parkolásokat. Azt hallottam én akkor amire panaszkodtam, hogy kissé hangos...

(#50255) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!

Hozzájutottam egy WD Red 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20EFRX vinyóhoz és az lenne kérdésem, hogy ez mennyire használható asztali PC-ben adattárolásra (film, zene, játék)? Van mellette egy SSD amin a rendszer van. Csak azért kérdezem, mert tudom, hogy ezeket a Redeket serverekhez szokták használni.

Köszi előre is a válaszokat!

(#50256) King Unique válasza Kolondrum (#50254) üzenetére


King Unique
titán

Vissza, de állandóra beállítani csak a HDS fizetős verziójában lehet [link], Hangos, akkor hangos, nem figyelgettem, mert nekem free van és én a leállítás akadályozását szoktam használni [link], az is mérsékli.
Amúgy még Windows alatt a HDParm és HDDScan is használható ilyen célra.

Azt tudtam, hogy Toshiba és Hitachi notivinyók parkolnak eléggé, jobban, mint a WD, de Hitánál ez a 4 nap 11 óra és közel 28000, meg 19 nap 100.000 parkolás azért kicsit sok... :Y Utóbbi az 5K1000?

[ Szerkesztve ]

(#50257) M107 válasza King Unique (#50248) üzenetére


M107
addikt

:R

A Smart TV-m rakott bele 1 hónap alatt sok parkolást laptopomon és asztalimon tudom e problémát szabályozni.

Sokat hordoztam munkahelyemen is volt úgy hogy elég szép lett a 303 nap.

Azóta váltottam jobban fizet :P ;]
Itthon van így nem pereg bele annyi, évente olyan 80-85 nap ami várható az meg semmi 3 év alatt is max 255 nap. Vicc.
UI:

Állandóan a nagy gépemre van kötve usb-3-on folyamatos HDS felügyelet mellett. 2 hónap alatt 267 napról 303 napra emelkedett az érték, jó többet is vagyok itthon.

SSD m most lesz 2 éves 10-én 163-167 nappal onnan a kb 80 nap évi üzem idő persze felülíródik, ha hordozom valami ok folytán.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#50258) King Unique válasza M107 (#50257) üzenetére


King Unique
titán

Igen ezt értem és köszönöm az infókat! :R

Viszont én arra voltam kíváncsi, hogy üresjáratban az alvó mód működik-e? Mert gyári külső vinyóknál általában szokott, vsz Elements Portable esetében is, a Passportnál még az idejét is lehet állítani. De nálam a HDS szabotálja, mert azt átmenetileg kilőve, már ok.

(#50259) M107 válasza King Unique (#50258) üzenetére


M107
addikt

:R

Így használom :

Akkor mikor ki van kapcsolva gép, a kis fehér led villog 2 mp-ként, s ha nem húzom le az usb-3 ról akkor gép bekapcsolása után sem kell állítani az energia managmentet.

A windows eredeti XCHI drivere kezeli a lemezt vagy fel van téve az illesztő nálam az Eltron és a Resans driver

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#50260) King Unique válasza M107 (#50259) üzenetére


King Unique
titán

Engem az érdekel, hogy nálad is akadályozza-e a HD Sentinel, az csak egy dolog, hogy aktívnak írja?
Mert alvó mód alatt azt értem, hogy gépre csatlakoztatva, futó rendszer alatt, ha nem nyúlsz hozzá x ideig (kb. 10 perc), akkor leállítja-e a merevlemezt benne (nem vibrál a burkolat, hallani is)? Majd, ha pl. rámész fájlkezelőben, vagy vmi program olvasni/ írni akar rá, akkor automatikusan újra felpörög.
Egyébként, ha APM maxra van húzva, akkor lehet nincs is alvás, mert gyárilag mindegyik a 128-as értéken van.

[ Szerkesztve ]

(#50261) M107 válasza King Unique (#50260) üzenetére


M107
addikt

:R

Oda hajoltam kézrátétel :) forog nem kapcsol le sőt percenként villog egy duplát a led.
Azonnal elérhető és adott a maximális átvitel.

Az alap 128 de mondom akkor kell átállítani, ha lehúzom usb-ről ha fenn van és úgy kapcsolom le gépet, vagy indítom újra marad a 255 beállított érték.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#50262) M107 válasza M107 (#50261) üzenetére


M107
addikt

:R

USB szelekítv felfüggesztés is ki van kapcsolva. a merevlemezeim és soha nem állnak le, sem asztali sem laptopon sem váltakozó áramforrásról üzemelve sem sem telepről....

UI:

A hibernáció is kivan kapcsolva, mind kettő eszköznél ha váltakozó áram - ról ,megy ha akkuról akkor is

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#50263) Kolondrum válasza King Unique (#50256) üzenetére

Legális pro-m van évek óta. Igen az utóbbi az a hita. Egy percet nem töltött notin kívül.

(#50264) King Unique válasza M107 (#50261) üzenetére


King Unique
titán

OK. Nem áll le, mert fut a HDS és vsz az is akadályozza. :)
Meg, ha nyilván úgy vannak beállítva a dolgok, akkor megint nem fog, bár ezt alapvetően a külső ház vezérlője és az OS együttműködése határozza meg.
Tehát nem derült ki, de vsz az Elements esetében is működik az alvó mód, ha nincsenek a fenti, külön átállított akadályozó tényezők.
Kösz az infókat. :R

(#50263) SymbianOS: akkor átállítod az APM-et, vagy a másik módszert próbálod, hajrá.

(#50265) fogirobi válasza fogirobi (#50255) üzenetére


fogirobi
senior tag

Erre valaki?

(#50266) Kolondrum

Azon töröm a fejem, hogy ez a xiaomi router mennyire jól sikerült olyan téren, hogy a kis PC meg telefon app hozzáférést ad az USB eszközhöz. Win10 alatt bekerül a meghajtók közé, telón is hasonlóan jó. Mi lenne ha kapna ez a port egy big HDD-t? 2-3 terrát. VAgy egy big microSD-t. Ugyan úgy tudok oda menteni mintha egy meghajtó lenne és ami miatt az az egész jó, az az, hogy minden eszköz eléri, persze csak az ami az appon előzőleg beírta a kódot. Torrentet pl úgy tölt le, hogy csak a fájlt kéri és ő intéz mindent. Külön gondoltak erre.
MicrSD jobb lenne talán, mert nem mozog, csak hát drága, meg sokkal kisebb a méret. Ide valami 24/7-es HDD kell, 3.5 vagy 2.5 méretben. A captiva racket rátettem és amikor lecsatlakozik a routerről nem áll le, igaz itt nem is nagyon lenne állj. Nem tudom milyen lenne ha egy HDD 0-24 ott menne ezzel áramot fogyasztana és igazából nem kellene mindig. :F
Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#50267) M107 válasza King Unique (#50264) üzenetére


M107
addikt

:R

Tényleg nem áll le. Gyors eredeti (legális win10 dobozos) 1 user pro 70 120 Ft Lemez serial kód
Vidék, Szolnok
Korlátlan telepítés nincs semmihez kötve csak hozzám 1 user én viszont nem adom ki a seriált.

Visszatérve a HDD-re én mindig így állítom be a külső HDD-ket sőt a gépem is szelektív USB ki HDS * a lemezfigyelés alatt, a merevlemez soha nem áll le Windows energia gazdálkodás

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#50268) Aurig@ válasza fogirobi (#50265) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!

Simán használható. Nekem van egy WD10EFRX és egy WD30EFRX, szintén adattárolásra és egyebekre. Sehol nem írják, hogy ne lehetne használni.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#50269) King Unique válasza M107 (#50267) üzenetére


King Unique
titán

Elhiszem. De én csak azt kérdeztem, hogy "normál körülmények" között, ha fut a HDS és nincs benne semmi tiltva, akkor működik-e az alvás, illetve ha nem, akkor azt kilőve(?)
"USB szelekítv felfüggesztés is ki van kapcsolva. a merevlemezeim és soha nem állnak le"
"marad a 255 beállított érték"
"HDS * a lemezfigyelés alatt, a merevlemez soha nem áll le"

És ezekre írtam azt, hogy ha eleve ilyenek külön be vannak állítva, * tiltja az összes HDD leállását, akkor nyilván nem fog alvó módba váltani és leállni a merevlemez. Nálam már, ha a HDS fut, az is belezavar. Ezzel én is tisztában vagyok, de nem ez volt volt a kérdés. De mindegy, nem fontos, majd megérdeklődöm mástól, köszönöm. :R

(#50270) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

hi
tv-hez kéne külső hdd, milyet érdemes venni?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#50271) ghoszty


ghoszty
tag

udv forumtarsak!

segitsetek valasztani kerlek!

Hitachi GST Deskstar 7K3000 7200rpm 1,5TB-os sata3 64mb 328napos uzemidovel

v

Seagate 2TB - ST2000DM001 - 7200rpm SATA3 64MB 530 napos uzemidovel

lenyeg hogy halk legyen es megbizhato kb ugyan abban az arban vannak

elore is koszonom tanacsaitokat :R

(#50272) cidalain válasza UnSkilleD (#50270) üzenetére


cidalain
veterán

Pont most van nekem beszerzes alatt. En winyo+haz osszeallitasban gondolkoztam, igy minden csereszabatos, konnyu a bovithetoseg nagyobb winyo vasarlassal. Elektronika/csatlakozo hiba eseten keret csere.
LCPower usb3 hazakkal eleg jo tapasztalatom van, most is ilyet veszek, 3,5k ujan. (Persze jo a zalman haz 8-ert, meg hasznaltam a 15 rugos verziot is, de tevehez felesleges, jo az alap winyohaz) Winyot egyenlore hasznaltan veszek egy 320-ast kezdesnek, most tobbet nem akarok beruhazni. Ha bevalik a kulso winyos megoldas, barmikor cserelhetem 1-2 terara. Winyobol WD AV-25 lesz. Ilyenem meg nincs, majd meglatjuk.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#50273) Zeze94


Zeze94
tag

Sziasztok!

sajnos csereérett lett az 5éves Samsung HDDm, szóval valami újabb darab után néznék. a felhasználási terület teljességgel átlagos(játszom, zenét hallgatok, filmet lesek, ilyenek), egyetlen fontosabb kikötésem, hogy sokáig hű társam maradjon, mint a Samu is tette 5 éven át.
Úgy hallottam, hogy a WD Black széria jól szokta bírni, ki is néztem egy 1TB-osat belőle, nem nyúlok mellé vele? Esetleg valamelyik másik modell jobb választás lenne?

(#50274) vond válasza Zeze94 (#50273) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A WD1003FZEX nagyon jó választás. :K Olyan helyen vedd, ahol 5 év garival adják.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#50275) tpeter77 válasza Zeze94 (#50273) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!
Pont most rendeltem meg egy ugyanilyen vinyót az ipontól. Jelenleg 5 év garit adnak rá.
Felhívtam őket, hogy az 5 év alatt, végig a bolthoz kell fordulnom garis ügyintézéssel kapcsolatban?
IGEN volt a válasz. Direkt megkérdeztem, mert tudom hogy más boltnál úgy van, hogy 2-3 évig a bolthoz kell küldeni, utána máshoz, de itt nem, mert az 5 év alatt végig az ipon intézi a garit.
Megköszöntem szépen az ügyintéző hölgynek a tájékoztatást és egy darab WD Black WD1003FZEX merevlemezt megrendeltem. :)

(#50276) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Samsung hordozható merevlemezem halála után szeretnék egy 1,5 - 2Tb-os, 2.5"-es hordozható merevlemezt. Mit ajánlotok? Illetve hozzá ház is érdekel. USB3.0 elvárás, nagy méretű anyagok megbízható tárolására kell.
Eddig kettőt találtam:

Toshiba
WD

Melyik a megbízhatóbb?

Köszi: Gábor

[ Szerkesztve ]

(#50277) King Unique válasza honyike (#50276) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Amúgy van a rack témának külön topikja, de itt is elfér.
Mindkettő HDD 4 tányéros és 15 mm vastag, így ehhez megfelelő külső ház kell nekik. Vagy veszel 3 tányéros 9,5 mm magas Samsung notivinyót, ami normál házba is belemegy. ITT egy cikk, abban találsz hasznos infókat.

[ Szerkesztve ]

(#50278) Alteran-IT válasza honyike (#50276) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Elméletileg ugyan olyan megbízható mind a kettő, ráadásul a garancia is ugyan annyi rájuk, így azt választod, amelyiket szeretnéd, vagy éppen amelyikkel jobban jársz.

(#50279) honyike válasza Alteran-IT (#50278) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek!
A ház sokadlagos, a fő a vinyó, ezért itt kérdeztem. Samsunggal nincsenek jó tapasztalatok, így azt inkább hanyagolnám.

(#50280) King Unique válasza honyike (#50279) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy mondjuk azt se tudjuk, milyen Samsung vinyód ment tönkre, 2,5"/ 3,5", belső, külső?
Egyébként a 2,5" Spinpoint M8 és M9T szerintem pont nem rossz sorozatok. A másik 2 notivinyó meg egy 4 tányéros és 8 fejes monstrum, ráadásul + a ház = elég böszme lesz méretre. Az ST2000LM003 meg 3 tányér, 6 fej és 9,5 mm, de te tudod.
Amúgy fontos a külső ház is, mert vannak köztük különbségek és a 15 mm-es vinyókhoz valók eleve drágábbak és szűkebb is belőlük a kínálat.

(#50281) King Unique válasza King Unique (#50280) üzenetére


King Unique
titán

Ja mondjuk írtad, hogy hordozható...lehet M3 Portable, vagy korábbi? Selejt, tervezett elavulás, helytelen használat, lehet annak sok oka, de attól még én nem írnám le végleg a fenti Samsung notivinyókat.

(#50282) perempe


perempe
addikt

hello.

rendszernek kellene 1 terás. ha megbízhatóság és tartósság a szempont, akkor WD10EZEX (Blue) vagy WD1003FZEX (Black)? esetleg más?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#50283) King Unique válasza perempe (#50282) üzenetére


King Unique
titán

Határozottan Black, arra a gari is több. :K

(#50284) vond válasza perempe (#50282) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A kettő közül egyértelműen Black, de ha teheted, vegyél SSD-t (is). ;)
Rendszernek az az igazi.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#50285) perempe válasza King Unique (#50283) üzenetére


perempe
addikt

ismerős rákérdezett a 128MB Cache-re, és ezt találtam: WD1002F9YZ. ez jobb?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#50286) Alteran-IT válasza perempe (#50285) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Az inkább tárolásra jó, rendszernek inkább a Black, ráadásul arra csak 2-3 év garancia jár, a Black-ra pedig 5 év.

(#50287) ates85


ates85
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni 2 TB-os HDD-t nem rendszer meghajtónak, csak játékok, zenék stb tárolásához.
WD Black-en gondolkozok, nagyon csábító az 5 év garija, de sok helyen azt írják róla, hogy elég hangos merevlemez, én meg inkább csendeset vennék. Tényleg nagyon zajos a Black széria? Mit javasoltok?

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#50288) vond válasza ates85 (#50287) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az új széria már nem olyan vészes, de ha rendesen megterheled, azért tud tekerni. Alapjáraton, meg kis terhelésnél nincs semmi hangja, és nem is rezonál.

Egyébként meg vagy gyorsat veszel, vagy halkat, kivéve SSD természetesen.

Mondjuk én lehet, hogy inkább vennék egy 120/128-as SSD-t a rendszernek, meg pár játéknak, és mellé egy 1 terás Black-et (ha gyors kell), vagy Red-et (ha inkább halkabb).

Vagy 60/64-es SSD + 2 terás Red. :)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#50289) Alteran-IT válasza ates85 (#50287) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Azért azt nem mondanám, hogy zajos, inkább azt, hogy esetleg kicsit hangosabb, de ez se feltétlenül igaz, főleg az újabb szériánál, meg ugye függ a viszonyítási alaptól is, valamint a környezetétől is, mint pl. a háztól, ha egy rendes gépházba van befogatva, aminek azért súlya is van.
Ha a jelenlegi HDD is 7200 rpm-es, akkor nem hinném, hogy lenne különbség a hangjuk között, sőt lehet, hogy a régebbi még hangosabb is lenne, de egyébként ha csak tárolásra kell, akkor szerintem felesleges a Black, tárolási célra inkább a WD Red, illetve még a Green ajánlott, de mivel a Red-re 3, a Green-re pedig csak 2 év garancia jár, ezért inkább a Red éri meg jobban.
Természetesen vehetsz WD Black-et is, csak szerintem felesleges, ráadásul egy Red-nek, illetve egy Green-nek nem lesz akkora hangja, mint egy Black-nek, ugyanis kisebb fordulatszámmal üzemelnek.

[ Szerkesztve ]

(#50290) jim bcs válasza Alteran-IT (#50289) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A green minden csak nem ajánlott, rengeteget mentettem belőlük, adatra inkább WD Red stb.. Rendszer alá inkább tegyen be egy 500-as Scorpio Black LPLX-et, 2 szolgál hangtalanul, tényleg egy deka hangjuk sincs + hűvösebbek mint az előző széria.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#50291) perempe válasza Alteran-IT (#50286) üzenetére


perempe
addikt

:R

* Brahms: 4. szimfónia *

(#50292) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

NVR-be (szóval ilyen IP kamera vezérlőbe) keresnék vinyót... nézgettem a WD-nek ezt a purple szériáját amit elvileg dirket ilyen környezetbe találtak ki. a kérdésem az lenne, hogy ez csak marketing bullsh.. vagy tényleg érdemes ilyen felhasználásra rádobni azt a pár ezret?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#50293) tpeter77 válasza Zeze94 (#50273) üzenetére


tpeter77
addikt

hali,
ma vettem át pickpack ponton a csomagot, de holnap bontom ki munkahelyen, mert ott rögtön van lehetőségem rá, hogy leteszteljem.

A többiektől kérdeznêm:
új vinyót mivel teszteljek?
Megformázom, majd indítok egy HD Sentinel tesztet de melyiket?
- Olvasás teszt
- ÍRÁS teszt
- ÍRÁS + olvasás teszt
- Olvasás + ÍRÁS + olvasás teszt (adatterület
felfrissítése)
- Lemez felületének újrainicializálása

aztán ha minden ok, akkor nyugodtan használhatom.
Esetleg más progit is eresszek rá?
üdv.

(#50294) vond válasza tpeter77 (#50293) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mehet a legdurvább, az újrainicializálás is. De ha nem akarsz olyan sokat várni, akkor jó az írás+olvasás teszt is. De nem is kell előtte megformáznod. A HDS teszt után létrehozod a kötetet, majd gyorsformázás, és kész is. Legalábbis én így szoktam csinálni. ;)

(#50292) FireKeeper: Én rászánnám az a plusz párezret.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#50295) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!
Médialejátszóba milyen merevlemezt illik mostanság venni (1TB)?
Köszönöm.

(#50296) M107


M107
addikt

:R

1 éves WD RED 1 TB

Hibátlan kis mindenes kis letöltések, játékok futnak róla. Nem torrent HDD ! Arra van másik HDD. Nem NAS-ban használva. 2017 szeptember 10-ig garis.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#50297) z444c


z444c
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy új WD Red 3TB merevlemezt. A wdidl3 szerint 300sec után parkol.
Win7-ben felismerte és formáztam (lassúval). 3TB-ból 2700GB lát. Remélem ezzel letudtam az advanced formatos dolgot. Csak adattárolásra használnám.
Azt szeretném kérdezni, hogy kell még valamit csinálni vagy elkezdhetem használni?
A win7 formázás így is jó vagy csak a telepítő cd-s formázás jó?
Particionálásnál van valami tuti tipp (pl. 3TB 3 tányér = 3 partició) vagy teljesen mind1?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#50298) tpeter77 válasza M107 (#50296) üzenetére


tpeter77
addikt

Tegnap vettem át a merevlemezt, szintén 1TB WD Black, de ez már WD1003FZEX kódú.
60 hónap garancia szerepel az iponos papíromon...

ja és tényleg csöndes, az 500GB-os Blue hangosabb tőle és a Black hűvösebb 3 fokkal, mint a Black.
Igaz itt nem hűti venti, de 40 fokos a Black és 43 a Blue. És 10 órától folyamatosan írás-olvasás tesztet hajt végre, a Blue meg jóformán üresen pörög...

Nagyon köszönöm akik ezt a vinyót ajánlották! :)

(#50299) csikosdapro


csikosdapro
tag

sziasztok gondolkozok egy 2 v 3tb-os winyón, igazán rarolt cuccok tárolása, megosztása és zene tárolására/megosztására kellene milyet érdemes, ilyen dologra elég az 5400rpm? vagy melyik tartósabb, manapság éjszakára kikapcsolom a gépet, de egész nap megy... most van benne vagy 4 winya, ebből 2db samsung 1tb-os, pár évig 0-24-ben mentek, de 3 éve ki van éjszakára kapcsolva és bírják még mindig gond nélkül, pedig 8 évesek szerintem

előre is köszönöm a választ

(#50300) madle


madle
őstag

Sziasztok,

még mindig keresek valami okosságot kizárólag képek tárolására, King Unique kolléga ajánlotta, hogy érdemes lenne szétnézni 3,5" körül is, de megmondom őszintén nem tudtam eldönteni, hogy nekem erre a célre, havonta pár alkalmas használatra melyik lenne a legjobb vétel.

Ha esetleg van tippetek egy 500GB-osra akkor megköszönném! :R :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.