Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) Jazz válasza Alteran-IT (#50149) üzenetére


Jazz
veterán

Tehát SSD mellé kell, ergo adattárolás és torrent. A legfontosabb a hosszú élettartam és a megbízhatóság, sebesség abszolút nem érdekes. 1TB min. Ezek tükrében akkor melyik?

free your mind

(#50152) Kolondrum válasza Jazz (#50151) üzenetére

Kíváncsi vagyok neked mit ajánlanak. :))

(#50153) #16695808 válasza Jazz (#50151) üzenetére


#16695808
törölt tag

[link]

ezt vettem nemrég aszonták jó ár érték arány

[ Szerkesztve ]

(#50154) King Unique válasza Jazz (#50151) üzenetére


King Unique
titán

"1TB min"
Érdemes lenne megfontolni a Seagate-Samsung Spinpoint M9T sorozatát. Bár a 2,5" Red valóban jó lehet, de kicsit drága 1 TB méretben [link] és ezért a pénzért már 1,75 TB-os ST1750LM000 notivinyót kapni. Ami szintén 9,5 mm-es és belefér a notiba. De akár esetleg a 2 TB-os ST2000LM003 is szóba jöhet, ha fontos a minél nagyobb tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#50155) Alteran-IT válasza Jazz (#50151) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ha adattárolás és megbízhatóság, akkor a Red, viszont ahogy King Unique mondta, ha esetleg több tárhely kell és fontos az ár/érték arány, akkor szerencsét próbálhatsz egy 2 TB-os Seagate ST2000LM003-as HDD-vel, az 1,75 TB-osat direkt ugrottam át, az ilyen megoldások valahogy nem tetszenek, más infóm meg nincs róla.

[ Szerkesztve ]

(#50156) King Unique válasza Alteran-IT (#50155) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk a Red esetében az MTBF (meghibásodások között átlagosan eltelt idő) értéket 1.000.000 óra. A Samsung M9T esetében ez már csak 550.000 [link] 17.o.
Toshibáknál az MTTF értéket (meghibásodásig átlagosan eltelt idő) adják meg, ami 600.000 óra. A 2,5" Hitachiknál nem találtam erre vonatkozó infót.
A fejparkolás meg ugye mindegyiknél 600.000-es érték.

Tehát számok alapján a Red lehet a legtartósabb, kérdés a tervezett elavulás mennyire szól közbe... :F

"1,75 TB-osat direkt ugrottam át, az ilyen megoldások valahogy nem tetszenek"
Pedig a legjobb ár-érték aránya annak van, illetve a 2 TB-os MQ01ABB200-nak. Csak sajna utóbbi 15 mm magas, így a notiba nem fér bele.
Amúgy vettek már innen a topikból 1,75 TB-osat, eddig nem panaszkodtak rá. Mechanikailag a HDD Platter Database szerint ez is 3 tányér/ 6 fej felállásos:
"HN-M171RAD/ST1750LM000 1.75TB (3/6 [short-stroked])" - végén ez rövid löket arra utalhat, ha az egyik olvasófej rövidebb és ezáltal kevesebb adatot ér csak el, azért kisebb a tárkapacitás? Bár erre vonatkozóan én azt hittem, hogy a lemez egyik oldala le van tiltva, netán 1 fejjel kevesebb van benne.

[ Szerkesztve ]

(#50157) M107 válasza Jazz (#50151) üzenetére


M107
addikt

:R

WD RED vagy Toshiba DT0ACA 1 TB.

Mindkettő van igaz a toshi 2TB - torrentre épp teszi a dolgát 100/100 1 év és lassan 3 hónaposan.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#50158) King Unique válasza M107 (#50157) üzenetére


King Unique
titán

"SSD mellé notiba ti melyik 1TB-os HDD-t vennétek?"
2,5" merevlemez kell neki.

(#50159) Jazz válasza M107 (#50157) üzenetére


Jazz
veterán

Ehh....13 éves vinyó (régi szép idők) ;):

(#50156) King Unique: A fej parkolás problémája és a 600.000óra mit takar pontosan?
Ezt néztem ki alapból én is: [link]

(#50155) alteran95: Samsung, Seagate, Samsung-Seagate...most akkor melyik. Sok helyen még rendesen Samuként árulják. A Seagate megvette a Samu üzletágát, de a gyártás maradt, most akkor ezek Samsung vinyók csak Seagate néven?

free your mind

(#50160) King Unique válasza Jazz (#50159) üzenetére


King Unique
titán

Fejpakolás topik. Szerintem annyira nem kell túlmisztifikálni a dolgot, mert szinte minden notivinyó parkol rendesen. Talán a 2,5" Red kevésbé, illetve a WD-nél állítható. Ha naponta pár óra alatt több ezret rak bele, szerintem akkor kell vele foglalkozni, mert úgy pár-néhány hónap alatt összejöhet egy kritikusabb érték.
"600.000óra"
Parkolás nem órában van mérve, hanem műveletenként, darabszám.

"most akkor ezek Samsung vinyók csak Seagate néven?"
:K csak, mivel felvásárolta a Seagate, átírták a modellszámokat [link], [link].

(#50161) Alteran-IT válasza King Unique (#50156) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Azt nem is néztem, bár ezek is csak számok (vagyis a valóságban eltérhet, mint pl. egy gyári hibás darabnál is, vagy ami éppen tökéletesre sikerült). Ami pedig a fejparkolást illeti, azt ki lehet kapcsolni, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy át lehet állítani, így azt lemezvásárláskor nem is veszem figyelembe.

A tervezett elavulás meg elég érdekes dolog, főleg hogy néha még a régi 100%-os teljesen jól működő és hangtalan vinyók is egy bizonyos idő után automatikusan meghalnak, legalább is az áramköri rész, mert legtöbbször abba programozzák a leállást/kisülést, mint pl. pendrive-ok esetén, ott is a memóriachip jóval tovább használható, mint a vezérlő áramkör.

Ami pedig az 1,75 TB-os HDD-t illeti, igaz, hogy legjobb ár/érték arány, viszont én is a tányérok/olvasófejek és azok kialakítása miatt nem nagyon pártolom. Nem rég olvastam egy cikket erről, hogy miként és hogy alakítják a lemezeket, meg milyen kapacitás és tányér/olvasófej kombinációnál milyen eljárást használnak az egyes gyártók és mik a buktatók, csak az a baj, hogy már nem találom (valahogy mindig ez van), de inkább maradok elővigyázatos. Nem mondom, hogy ne vegye, de személyen nem ajánlom, hacsak nincs róla bővebb információm, vagy szerzett tapasztalat.

Jazz: A Samsung már hivatalosan nem gyárt merevlemezeket, ezt a részlegét teljesen felvásárolta/átvette a Seagate, de nem csak magát gyártás jogát, hanem ez eddigi lemezek támogatását, azok neveit, gyártási technológiáit, tehát a Seagate is gyárthat tovább egy régebbi jól bevált Samsung vinyót szinte ugyan azzal a névvel, csak hozzátéve a saját aláírását, meg megváltoztatva egy-két dolgot (gyártási, illetve modellszám, de ha jól látom, akkor ezt előttem már leírták).

[ Szerkesztve ]

(#50162) King Unique válasza Alteran-IT (#50161) üzenetére


King Unique
titán

Igen, arra gondoltam én is, hogy csak számok és ki tudja a valóságban tényleg tovább bírja egy Red, mint egy wdidile3 által rendbe tett Blue? Biztos. De a tervezett elavulás vsz előbbinél is itt figyel, mert az 1.000.000 óra eleve elég sok, ami bőven túlmegy a garanciaidőn.
Átállítani csak a WD-knél lehet, a többinél csak ilyen-olyan kis "mókolások" vannak, pl. HDS-ben.

Lehet mechanikai kivitelezés terén "érdekes" az 1,75 TB-os megoldás, de aki eddig belső vinyóként használta, illetve külső vinyóban vett ilyet [link], még nem panaszkodott rá.

(#50163) Alteran-IT válasza King Unique (#50162) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ez az, hogy bőven túlzásnak minősül, ezért is nehéz elhinni, de lehet hogy ettől függetlenül tényleg tud annyit, elvégre valamivel reklámozni is kell magukat, hogy igen is, de nálunk vannak olyan HDD-k, amik a garancia idő letelte után is még jó pár évig hibátlanul működnek.
Ami pedig az parkolás állítását illeti, tudtommal nem csak a WD-knél lehet, de itt is csak a módszer a kérdéses, mert a WD HDD-k esetében könnyen lehet egy Windows-on futó szoftverrel, vagy egy boot lemezzel (itt már szerepelt a link hozzá), de úgy, hogy a HDD használatban van, viszont van az a megoldás is, amikor kell egy külön "adapter" és a lemez "jumper tüskéin" keresztül lehet beállítani a lemezt egy szoftver segítségével.
Kicsit körülményesebb és nehezebb is, de ez is egy választható megoldás és szinte majdnem univerzális (adapter hiányában nem próbálkoztam vele).

Lehet, hogy igazad van és nincs vele különösebb probléma, remélem így is lesz, persze a gyári hibás lemezeket leszámítva.

Amúgy nem értem a gyártókat. Pont ennél a 2.5-es HDD-nél jutott eszembe, hogy elég nagy baromságot csinálnak a gyártók, hacsak nem külön tárolásra ajánlják ezeket a lemezeket, mert rendszer alá (főleg Windows 8-8.1-10, az új laptopok már eleve nem is jönnek ki ez alatti támogatással) már édes kevés az 5400 rpm, főleg ilyen elosztásnál, gondolok itt a tányérokra, a fejek számára és az összkapacitásra.
Bár ez csak az én véleményem.

(#50164) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

ÜDV nektek!

Kicsit dilemmázok....Külső vinyónak szeretnék kb 1-2Tb-osat, kizárólag WD-t!!! Melyiket ajánlanátok?
Idáig csak Blue (van most is belül) illetve Black volt idáig mindkettővel meg vagyok elégedve. Black-et szerintem felesleges vennem mert tároláshoz az túl jó volna, blue-t ismerem az megtenné viszont green, red illetve purple még nem volt....akinek esetleg van tapasztalata ezeknek a vinyók terén szívesen veszem válaszát.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#50165) King Unique válasza Alteran-IT (#50163) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a jumper babrálós dolgot nem is tudtam a fejparkolás kapcsán, de biztos működhet. Viszont szoftveresen, firmware szinten csak a WD-knél lehet belenyúlni. A többinél max külső programokkal lehet korlátozni, pl. a HDS-ben az APM-et max állítani, vagy tiltani talán.

A 2,5", nagy tárhelykapacitású merevlemezeknél egyértelműen a tárolás a cél, a 3 TB-os MQ03ABB300 és WD vinyó is mind 4 tányéros és 15 mm vastag, illetve a legújabb Seagate-Samsung M10P már 5 tányéros és szintén 15 mm. Nyilván notebook, ultrabook használat kilőve, de 2,5" külső merevlemeznek bőven jók. Rendszer alá, hordozható gépeknél meg manapság úgyis már az SSD a "divat", esetleg SSHD. Ezek teljesítményét már sosem fogja utolérni egy szimpla 5400/ 7200 RPM notivinyó, viszont tárhely ár-érték arány tekintetében még mindig utóbbiak vezetnek.

[ Szerkesztve ]

(#50166) King Unique válasza Blue Thunder (#50164) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit pontosítani kéne a dolgot...külső USB-s házba akarsz merevlemezt venni, mekkorát 2,5" / 3,5"??

Amúgy röviden 2,5" méretben elmegy a Blue is, ha a wdidle3-al a fejparkolás rendbe van téve, illetve a Red ajánlott. 3,5" méretben jó a Red és Purple is ilyen célra.

(#50167) Blue Thunder válasza King Unique (#50166) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Külső házam az van, 3,5-es méret kell

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#50168) King Unique válasza Blue Thunder (#50167) üzenetére


King Unique
titán

Akkor adott a válasz, 3,5" Red / Purple, ha mindenáron WD kell. De amúgy is ajánlottak ezen WD-k belső/ külső adattárnak. Bár a Purple kamera/-videórendszerekbe szánt vinyó hivatalosan, de adattárnak is bőven megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#50169) Blue Thunder válasza King Unique (#50168) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Igen csak WD-t veszek mert meg vagyok elégedve vele már hosszú-hosszú évek óta. A külső házamban egy Samsung HD753LJ van ami 750GB-os, ez is csak adattárolásra volt használva de sajnos igen csak romlik az állapota...már 99/92 HDsentinel szerint...17 hibás szektor stb....
Belül egy ssd-m dolgozik a rendszer van rajta, progikkal, az 1 terrás blue-n pedig csak a játékok vannak természetesen az indítók meg az ssd-n
Nézegettem itt aprón is a HDD-ket...viszont ha red illetve purple-t ajánlod akkor újonnan kell vennem mert itt nincs aprón :(

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#50170) Alteran-IT válasza King Unique (#50165) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Én is csak nemrég akadtam rá, szinte bármire rá lehet vele venni a lemezt, még a SMART adatokat is teljesen le lehet nullázni/törölni, így még "fiatalítani" is lehet rajtuk :D

Csak az a baj, hogy sokan nem tárolásra használják őket, a laptop gyártók is szeretettel pakolják bele őket új laptopokba rendszer vinyónak, aztán a tulajok meg csodálkoznak, hogy milyen lassú egy új i5-ös és i7-es laptop és még külön kell bele vásárolni SSD-t, illetve nagyobb teljesítményű HDD-t hogy használni is tudják.
Kis méretű külső adattárolóként még tényleg van értelmük, de egyébként már nem nagyon, max laptopba még az ODD helyére mehetnek egy box-al és akkor ahogy mondtad, a külön SDD-nek van is értelme rendszer alá, de az árak még így is eléggé brutálisak a kapacitáshoz képest, persze a jobb SDD-k terén (Intel, Samsung, vagy még esetleg Kingston és Adata, de ott is a drágábbak).

Blue Thunder: Leginkább Red-et, mert tényleges tárolásra az van, a Purple is jó, de az inkább folyamatos írásra van (bár ennek ellenére érdekes az 5400-as fordulatszám).
Vagy még esetleg Green, mert az is tárolásra van, a parkolási problémát is könnyen ki lehet küszöbölni, de ha lehet egyiket se használtan, mert gyakran azért adják el, mert már tudják, hogy a vége fele járnak.

Egyébként lehet már késő, de ha nemrég csökkent csak a kondíciója és jelentek meg rajta a hibás szektorok, akkor általában egy low level format segít rajtuk, már ha logikai hibás szektorok vannak rajta. Viszont az ilyen formázáshoz belső HDD-ként kell használni, máshogy nem éri meg nekikezdeni.

(#50171) King Unique válasza Alteran-IT (#50170) üzenetére


King Unique
titán

Laptopokba inkább mainstream modelleket szerelik még HDD-vel, illetve ott a megfelelő tárhely, mint szempont egy kompromisszumos megoldáshoz. De eleve kinek, mi a gyors, mert én még 5400-as HDD-vel is elvagyok az egyik notin. :D
"Kis méretű külső adattárolóként még tényleg van értelmük, de egyébként már nem nagyon"
Szerintem pont az fő célterület a nagyobbaknál és 2,5" külső vinyók piaca most nagyon pörög, egyre többen keresnek ilyen megoldásokat. Az SSD sima belső/ külső adattárolásra még jó ideig nem lesz elsődleges megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#50172) Blue Thunder válasza Alteran-IT (#50170) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Green-t azt nem igazán akartam semmi féleképp mert azokat eléggé fikázzák, meg hát abban is sokszor 5400-as a fordulat. Amiket itt aprón néztem azok meg pont legtöbbször green, vagy blue, illetve van egy-két black is (amin azért elgondolkodtam), de mindenképp megbízható eladótól szoktam vásárolni illetve a gyári garanciát is figyelem, ennek kettő tudatában vásárolok mindig. És van is jó pár darab aminek még hosszú garija van.
Viszont amit írtál a javítással kapcsolatban, nem igazán akarok vele nyűglődni, ha meglesz az új átmásolom ami kell, leformázom és meghirdetem. :)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#50173) Alteran-IT válasza King Unique (#50171) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na jó, de itt mit jelent az hogy "elvagyok"? Hogy épp hogy eldöcög rajta a Win7-8, miközben tölt megiszom a kávémat meg ilyesmi? :D
Mert mostanában egy Win7-8-10 esetében alig ha lehet valamit rajtuk kezdeni, főleg ha egy csomó folyamat még fut a rendszer mellett.
Nekem is volt laptopom benne egy 5400-as vinyóval, a rendszer még épp hogy elment rajta, de ha még csinált valamit, akkor szinte használhatatlan volt, a HDD meg 100%-on. Mondanom sem kell, hogy játék meg ilyesmi szóba se jöhetett. Végén le is cseréltem egy Scorpio Black-ra, lehetett is érezni a különbséget.

Amúgy igazad van, nagyon ráálltak a külső vinyókra mostanában az emberek ahhoz képest, hogy nagy részük vigyázni se tud rá (elég sokat hallom a, "leejtettem/leesett/megfordult a tengelye körül/eldőlt/összeroppant a külső vinyóm és már nem jön be windowsba" mondatokat meg hasonlókat). Az SSD és az adattárolás meg megint más, bár ha a teljesítményre nem mennek rá, csak a méretre, akkor egész jó és olcsó adattárolókat lehetne csinálni.

Blue Thunder: De ugye tudod, hogy miért fikázzák annyian a Green-t? Mert sokan azt használják rendszernek is még az adattárolás mellett és csodálkoznak, ha nem úgy működik, ahogy kell. Nekem már lassan 3 éve van egy Green, eleinte azon ment a rendszer is (kb egy év, nem volt túl sokat használva akkor), aztán gyorsan átment egy Black-ra és azóta csak adatok vannak rajta, viszont semmi probléma nincs vele (kép mellékelve) és azoktól ugyan ezt halhatod a Green-ről, akik rendeltetésszerűen használják.
Amúgy miért kell adattárolásra 7200-as HDD? Az csak feleslegesen fogyaszt több energiát és feleslegesen melegszik (főleg egy zárt térben), úgy meg gyorsabban csökken le az élettartalma.
Mellesleg a Red, illetve a Purple is 5400, a Red Pro már 7200 rpm, de az is felesleges, ráadásul csak 2 TB-nál kezdődik és ugyan annyi az ára, mint a 2 TB-os Black-nek, de az is felesleges, szerintem egy 5400-as HDD bőven elég adattárolásra.

[ Szerkesztve ]

(#50174) Blue Thunder válasza Alteran-IT (#50173) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Igen sejtettem hogy ezért is :) Ha jól emlékszem korábban olvasgattam is róla...na de erre szokták mondani hogy aki hülye haljon meg! :DDD
Én nagyon is vigyázok a cuccaimra....a külső vinyóm meg kb annyira szokott megmozdulni míg megemelem addig míg letakarítom az asztalt :))
Vagyis akkor nyugodt szívvel vehetek green-t is tárolásra? bár igaz azokra csak 2 év gari van. Viszont azt itt is kapok aprón garisat olcsóbban, viszont újnál meg nem sok árkülönbség van a green-red-purple között (LeC-nél, párszor vásároltam már tőle és megbízom benne...és hát jó pár ezrest meg lehet nála spórolni)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#50175) Alteran-IT válasza Blue Thunder (#50174) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Hát igen, én is gyakran mondom, csak az a baj, hogy semmit se ér :D
Na de lényegre térve, ha normális körülmények között fogod használni, mint mindegyik más HDD-t (nem dobálva, ráülve, rázva, oldalán tartva, pinpong lapdának, illetve ajtótámasznak használva, ahogy mások szokták), akkor nyugodt szívvel megveheted, ha esetleg gyári hibás lesz, akkor az első használatkor úgy is kibukik (rossz hang, vagy HDS szerinti rossz szektorok stb.) és csak vissza kell küldeni, már ha újonnan veszed, ha használtan akkor meg megmondják ha van baja, de úgy már nyilván az addigi használati idővel lesz kevesebb az élettartalma.
Ami pedig az árkülönbségeket illeti, azért nincs nagy különbség, mert mindegyik tárolási célt szolgál valamilyen szinten és szinte ugyan azzal a technológiával készült (kivéve néhány változtatást, ami a Red és a Purple esetén történt), egyedül a Green a legolcsóbb, de az meg is látszik rajta (pl. kevesebbet "tud", -1 év garancia idő).
Persze attól, hogy a Green-t is ajánlom, még mindig a Red lenne a legjobb választás, már csak azért a +1 évért is.

(#50176) Glaz-dozfhut válasza Blue Thunder (#50174) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Kérdezted a Purple tapasztalatokat, ami nálam pozitív. Annyira, hogy begyűjtöttem belőle hármat. 2x2 + 3TB. Játékot futtattam róla, a torrent is azokról megy folyamatosan. Csak az idő nem túl sok, amióta használom az elsőt.10 hónap. Halk.

- Glaz-doz-fhut -

(#50177) King Unique válasza Alteran-IT (#50173) üzenetére


King Unique
titán

Használható, nekem úgy-ahogy élvezhetően és nincs vele különösebb gond. Az SSD teljesen más kategória, ahhoz viszonyítva nyilván lassabb és egy olyan gépről, merevlemezes elé ülni, persze, hogy visszalépés, élményben is.
"Mert mostanában egy Win7-8-10 esetében alig ha lehet valamit rajtuk kezdeni, főleg ha egy csomó folyamat még fut a rendszer mellett."
Hát ezt az "aligot" én azért kicsit cáfolnám általános célra, mert elfut az viszonylag használhatóan, de persze, ha vki egyszerre 10 programot futtat, meg tele van pakolva a gépe sok sz*rsággal, annál biztos. Windowsok rendszerigénye sem nagyon emelkedett Vista óta, hát még, ha vki egy Linuxot pakol rá, az hasít HDD-n is.
De nem is az SSD vs. HDD teljesítmény, rendszerélmény feszegetése volt a kérdés, mert eleve teljesen más kategória a kettő.
Pusztán arról van szó, hogy egy notebook esetében, egy olcsó darabot (többség ezeket veszi) eleve nem igazán SSD-vel szerelnek és ha már HDD, akkor az 500 GB - 1 TB tárhely is bizony jól jöhet sok esetben.

(#50178) Blue Thunder válasza Glaz-dozfhut (#50176) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Köszönöm neked is a választ...azt hiszem te is segítettél a közeli döntésemben...ha itt aprón nem lesz olyan ami megbízható és jó hónap elején akkor biztosan újat veszek és valószínűleg purple-t, látom erre is 3 év gari van és 2k-val csak olcsóbb :DDD

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#50179) Alteran-IT válasza Glaz-dozfhut (#50176) üzenetére


Alteran-IT
őstag

A legtöbb tárolásra szánt 5400-as HDD-n jól fut a játék, illetve a torrent, ha rendszer meg hasonló nem megy rajta. Bár a Purple azért is érdekes, mert bár tárolásra szánták, de inkább írási folyamat ellátására, kíváncsi vagyok, ha inkább olvasásra van használva (torrent esetén feltöltés, játék stb.), akkor egy idő után valami fog-e történni, meg ugye az ilyen HDD-k esetében, melyeket 24/7-re szántak a ritka használattal nem lehet sokat kideríteni.

King Unique:
Ezt jó hallani. Amúgy volt pár tapasztalatom SSD-vel szerelt géppel nem is eggyel, tényleg hihetetlen előrelépés egy HDD után, a Windows 7-is a gép indítása után 5-6 másodperc után betöltött, még az asztal töltésére se kellett várni (bár ennek ellenére még nem használok SSD-t).
Ami pedig az aligot illeti, nézőpont kérdése. Járt már nálam gyári Asus, Sony stb. gyári telepítéssel és 5400 telepítéssel. Azért hozták hozzám, mert ugye az Asus és a Sony is már rápakol minden "élménynövelő" sz@rt és gyakorlatilag használhatatlan lett, holott újonnan lettek véve, mikor rájuk néztem, proci 10%, merevlemez 100%, mondanom se kell, hogy újra húztam, de miután csak a drivereket tettem fel, azután is 100%-on voltak, amiért meg is lepődtem.
Egyébként a rendszerigény csak látszólag nem emelkedett, Windows 7-8 esetében is csak annyi van, hogy 1 GHz processzor, meg 1 GB RAM, de már a 8-nál is kibukik, hogy SSE2 támogatás szükséges a processzornál, tehát régi Intel/AMD processzorok szóba se jöhetnek, hiába van meg 1 GHz, illetve több az órajele.
Ugyan így DDR1 RAM-al, illetve IDE HDD-vel már szinte használhatatlanok, hiába is fut el rajtuk.
Igazad van, sokan az olcsókat veszik, de a legtöbb embert egy laptopnál nem feltétlenül a tárhely érdekel, hanem az hogy gyors, olcsó és könnyen mozdítható legyen, minden másra ott a PC, persze már a laptop ágból is viccet csinálnak, ahogy mindenből, mobillal is már lassan mindent lehet, csak telefonálni nem.

Na mindegy, hagyjuk is, a legtöbb dologban úgy is igazad van, csak még mindig mérgelődök a "de lehetne máshogy is és úgy jobb lenne" szemléletem miatt.

[ Szerkesztve ]

(#50180) Alteran-IT válasza Glaz-dozfhut (#50176) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Vagy a folyamatosan használod és úgy 10 hónap, akkor bocs, közben máson is gondolkodtam :D
Bár külső HDD-nek amit nem folyamatosan írásra hasznának még mindig nem ajánlanám.

(#50181) King Unique válasza Alteran-IT (#50179) üzenetére


King Unique
titán

Előtelepített notikon a gyártói vackok persze, hogy lassítanak, sokan ezért is kérdik mindig Windows topikokban, hogy hogyan lehet azokat leszedni, illetve, hol tudná a termékkulcsot kinyerni, ha tiszta telepítést akar csinálni...? :DDD
W8.1-nél (gondolom W10 is) volt ez a procik terén való szigorítás, de eleve a hardverigénye más téren nem nagyon nőtt, sőt utóbbi időben inkább javulgat kicsit. De persze, aki egyszer is használt már rendszer alá SSD-t, az utána többet nem nagyon akar HDD-re visszaállni, az igaz.
Na meg az is, hogy valóban fontos a gyorsaság sokaknak, de ugyanakkor SSD-re a nép többsége már nem szeret költeni, főleg a 100k notebook kategória esetén....ez van. Bár olyat látni azért egyre gyakrabban, hogy a HDD-t SSD-re cserélik és előbbi megy az ODD helyére caddy-be rakva.

De az SSD a jövő, csak lenne már olcsóbb, főleg nagyobb méretben... :((( Itt van pl. az USB 3.1, aminek a teljesítménye is egyértelműen SSD-vel használható ki. HDD alapú tárolókhoz viszont bőven elég a 3.0 is, így előbbinek még egy ideig nem igazán lesz értelme ilyen célra.

(#50182) Glaz-dozfhut válasza Alteran-IT (#50180) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Általában kiélezed a HDD-k funkcionalitását, hogy hova szánták, de a gyártó sem írja sehol, hogy a nem rendeltetés szerű használat bármi hátrányt okozna vagy bármi is történne. Szerintem nüansznyi eltérés lehet működésben, felépítésben azaz mechanikailag meg szinte semmi - amennyire én sejtem, bár nem néztem bele egyikbe sem. A halk működés és a 3 éves garancia nekem elég meggyőző volt. Meg annyira nem is foglalkozok a lemezek lelkivilágukkal, mert egy a tizenháromból. Vagyis már 3.

- Glaz-doz-fhut -

(#50183) Alteran-IT válasza King Unique (#50181) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Windows topikba eddig még nem néztem be, bár nem is nagyon szándékozom (amúgy olyan könnyű megnézni a termékkulcsot, meg néha már a BIOS-ban van benne direkt azért, hogy a felhasználónak ne kelljen tudnia :D)
Windows 8.1-nél pedig igaz hogy volt szigorítás procinál és a többinél nem, de ha monitorozod az egyes hardvereket, akkor láthatod, hogy jobban kihajtja őket,, de ez az ára annak, hogy viszonylag gyors, HDD-k terén is ezért nem ajánlom az 5400-ast 8.1 alá, mert képes meghalni alatta még akkor is, ha csak rendszer van rajta, persze nyilván függ a többi hardvertől is.
Amúgy igaz, hogy használtam SSD-t és utána máshogy néztem már a HDD-re meg szívesen vennék is egyet, csak az a baj, hogy nekem minimum egy 240 GB-osra lenne szükségem, az meg pl. Intel esetén bő 40 ezer fölött van, annyit pedig azért sajnálok kiadni érte. A pénz sok ember véleményét/nézetét/szügségletét meg tudja változtatni, de ezt le is írtad kicsit máshogy fogalmazva :D
Az is igaz, hogy tényleg sokan cserélik és rakják ODD helyére, de van aki a lemezt csak félrerakja, vagy láttam olyat itt hardveraprón, hogy SSD-t ad el nagyobb méretű HDD-ért cserébe és arra is volt vevő.

Az meg hogy az SSD lenne a jövő kérdéses. Van olyan technológia, ami felülmúlná ezt, de mivel még erre is van igény és nem sajtoltak ki belőle elég pénzt, így nem hozakodnak elő az újabb technológiákkal (így van az olaj/benzin esetén is, amíg van belőle, addig nem engedik elterjedni a vízzel/napenergiával működő járműveket).
Ilyen amúgy a fényen való adattárolás, már nem egyszer hallottam róla, bár még a kivitelezésére nem találtam rá, de állítólag ahogy tudják a fényen továbbítani az adatokat, úgy tárolni is rajta és elég nagy mennyiségben jó írási/olvasási sebességgel. Nyilván memória nem lenne belőle, de háttértárnak megfelelne, már ha ténylegesen létezik, ezt is csak később lehet megtudni.

Glaz-dozfhut:
Persze hogy kiélezem, mert aztán meg sokan panaszkodnak, hogy "jaj olyan hamar meghalt a lemezem, holott az elején még semmi baj nem volt vele". Green esetében is így volt, mivel olcsóbb volt mint a Blue, így orrba-szájba vették rendszer alá és még játszottak is rajta, aztán meg a hülyeségük miatt teleszemetelték a netet az olyan véleményekkel, hogy ez sz@r, véletlenül se vegye senki.
Sok hülye ember képes egy céget is tönkretenni.
Egyébként meg van azért egy kis eltérés a mechanikában is, sokan azért is megveszik a lemezeket, hogy boncolják és összehasonlítsák őket és ha ugyan azt a lemezt kiadnák más névvel 3 különböző színű matricával, akkor szerintem abból már botrány lett volna. Bár az is lehet, hogy fizetnek nekik a csendben maradásért, ki tudja.

(#50184) King Unique válasza Alteran-IT (#50183) üzenetére


King Unique
titán

8.1-nél mondják, hogy jobban tekeri a vinyót állítólag, de én a notiban annyira nem vettem észre, hogy a Wiin7/ 10-nél jobban. És eddig ok is a HDD (WD5000BPVT). Eredetileg Seagate volt benne, amitől már elsőre nem tetszett és rá 2 hónapra dobálta is szorgosan a hibás szektorokat, pedig zsír új volt... :DDD
Jövő tekintetében, akkor lehet, hogy ez [link], bár azért jóval odébb van még annál.

[ Szerkesztve ]

(#50185) Alteran-IT válasza King Unique (#50184) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Pedig tényleg jobban tekeri, főleg ha csinálsz is valamit (tehát nem csak ott hagyod és nézed a terheltséget).
Meg az is fontos, milyen Windows 8.1-et használsz, mert van a sima, illetve az Embedded, utóbbi nem eszi annyira, persze függ még az ezeken belüli verzió is, ugyanis az Enterprise még annyira se eszi mint a Pro, legalább is ezt vettem észre.
Amúgy nekem is Seagate volt az akkor még új HP laptopomba és rövid időn belül meg is halt, talán max 27 nap volt benne és nem több (legalább is HDS szerint), ráadásul az elején semmi baj nem volt vele, így nem is értem.
Arról már hallottam, várható is volt a megjelenése, csak ugye ez csak egy továbbfejlesztés, tehát a tárolási elv szinte nem változott. Ráadásul még hülyeség is, ugyanis kihasználni se lehet, legalább is jelenleg.
Mióta ígérik az alaplapi, illetve HDD/SDD-k optikai interfészét is, ami akár több 10 Gbit/s-t is tud, de még mindig semmi, legalább is a piacon, ami pedig a háttérben van, az meg ki tudja hogy igaz-e, vagy csak a szokásos parasztvakítás.

(#50186) King Unique válasza Alteran-IT (#50185) üzenetére


King Unique
titán

Lehet de én nem különösebben tapasztaltam, pedig több gépen is nyúzok 8.1-et, mert az a kedvenc. :)
Üresjáratban, x idő után max a karbantartás fut alatta, amikor a HDD is jobban terhelve van, de használatba véve az automatikusan kikapcsol, illetve alapból is tiltható.
Embedded, Enterprise, biztos...földi halandó user ilyeneket legálisan, otthoni célra nem nagyon vesz/ használhat, virágboltizni meg nem szeretek, szal ,marad a Core/ Pro. :) Nem firtatom, lehet talán kicsit jobban tekeri, de én nem tapasztaltam és szerencsére a HDD se visított miatta, pedig már nyúzza pár éve.

(#50187) Alteran-IT válasza King Unique (#50186) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Jó neked, lehet hogy csak szerencséd van, vagy nem tudom :D
Igazából még az Embedded-en belül is van külön Pro, illetve Enterprise, utóbbiról épp most vagyok fent.
Egyébként most hogy a legalitásról beszéltél nem tudom, hogy esetleg valamelyik hatóságnál, vagy rendőrségnél dolgozol-e vagy nem, de azért leírom a véleményem :D
Én szoftvert (főleg Windows-t, játék vételről lehet szó) földi halandó életembe nem hiszem, hogy fogok venni, mert hülyeségnek érzem. A Windows-t azért is írtam külön, mert néha felháborító amit művel a Microsoft. Néha nekik kellene fizetniük a felhasználóknak, hogy használják azt a sz@rt amit kiadnak, főleg mikor lopják az adatokat és befurakodnak az ember magánéletébe (W10 esetén most egy-két helyen nagy botrány volt belőle), arról a csomó hibáról meg nem is beszélek, amit elkövetnek egy rendszer készítése/kiadása során, utána meg mentegetőznek, hogy "jaj majd következő frissítésnél kijavítjuk, bár lehet csinálunk másik hibát, de majd azt is kijavítjuk ... majd valamikor", szóval köszönöm, de nem szándékozok Windows-t venni.
Most pl. egyébként előjött az a hiba megint, ami már más felhasználóknál is előjött néha, hogy valamikor részben lefagy az explorer.exe, ilyenkor lehet tovább csinálni a dolgunkat, másolás meg ilyesmi megy, viszont a jobb oldali sáv nem jön elő, illetve a tálca lefagy és nem reagál semmire (mint ha kép lenne), de ebben az a legbosszantóbb, hogy még nem voltak képesek kijavítani, pedig már jelezték is nekik. A feladatkezelőben újraindítással meg lehet oldani, de ez nem végleges megoldás.
Ha valami szoftveres bughalmazt szeretnék venni, akkor majd csinálok magamnak egyet, legalább tudom, hogy a pénz jó helyre kerül.

(#50188) King Unique válasza Alteran-IT (#50187) üzenetére


King Unique
titán

Nem ott, mondhatod. :D
Megértem, bár én szoftvereknél annyira nem szeretek mókolni és egy olyan rendszert, amire a támogatottsága miatt szükségem van, napi rendszerességgel használom, egy örökös licensz keretében megvenni 1x, nekem belefér. De persze ez attól is függ, kinek, mennyire hasznos, mennyire kedveli meg stb. Én tesztidőszakokban nyúztam 7/8/8.1-et is, utóbbiak elnyerték a tetszésemet még jobban, így nem volt kérdés a vétel.
Akartam 10-est is, de engem a TP/IP időszakban nem igazán győzött meg, adatgyűjtés se szimpi, bár ennyi erővel az van a többiben is, így végül nem lett belőle semmi. Boltban is a 10240-et árulják csak, ok, hogy le lehet frissíteni, de bugos, nekem felület se tetszik, első alkalommal megszívathat, szal felejtős. Egyelőre free upgrade kérdés se érdekel. Fent van egy külön partíción, insider reg keretében, az tesztelgetni ezt-azt jó lesz. De szerintem ez a 10-es majd az őszi, illetve jövő tavaszi nagyobb frissítés után lesz igazán ütőképes.

(#50189) Alteran-IT válasza King Unique (#50188) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Kicsit megkönnyebbültem, bár lehet itt valaki más aki ott dolgozik :D
Hát ahogy gondolod, bár én még mindig úgy vagyok vele, hogy feleslegesen nem veszem meg. Aktiválni is könnyű őket, meg ha KMS-el csinálod, akkor "olyan mint ha legálisan használnád", legalább is abból kiindulva, hogy a legtöbb intézmény/cég is így használ Windows-t aki a közhálóra van kötve (nekik van KMS szerverük), ráadásul egy KMS aktivátor/aktiválás nem kerül semmibe.
Meg ugye ott van az, hogy nem tudni, mekkora az élettartamuk, bár az XP bő 10 évig támogatás alatt állt, de akkor szinte nem évente adták ki a rendszereket, most meg XP után kiadták a Vistát, nemsokkal rá a W7-et, majd a 8-at és frissítésként a 8.1-et, most a 10-et, a Vista-ról meg nem is hallani már (igaz, hogy nem volt nagy szám), de már lassan a 7-ről se.
A 10-es meg nálam egyenlőre bukta, minden hülyeséget beleraktak, amire nincs szükségem, persze azért a gépet enné rendesen, ráadásul mint mondtad, még annak sincs stabil változata.
Mikor Win7-et használtam és megjelent a 8, akkor hallani se akartam róla, váltani is csak akkor váltottam, mikor kijött a 8.1, jóval stabilabb és jobb is, mint a sima 8, annak értelmét se nagyon láttam, bár annak se, hogy egy-két használható dolgot kiszedtek belőle és úgy jelent meg a 8.1.
Majd ha kijön egy stabil és viszonylag végleges változat, akkor talán átváltok Win10-re (az a kutakodunk a felhasználó dolgaiban, meg megmondjuk, hogy használhat-e illegális szoftvereket vagy nem dolog még mindig nem tetszik, remélem az ki is kerül belőle), bár az még messze van szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#50190) Immy válasza Immy (#50135) üzenetére


Immy
őstag

#50135 valaki?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#50191) Alteran-IT válasza Immy (#50190) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igazából szinte teljesen mindegy, árban, illetve teljesítményben, de még garancia időben is ugyan ott vannak, még ha éjjel-nappal menne rajta, akkor is választhatsz mind a 3 közül (bár a Black-nél nincs kiírva a 24/7, de úgy is használható), egyedül célban térnek el, bár a Red Pro és az RE ugyan úgy adattárolásra van, csak az RE inkább ipari célt szolgál (ott az MTBF is több) és még tartalmaz pár plusz funkciót (dupla processzor, rezgés védelem, hiba korrekció), de azoknak nem biztos, hogy hasznát vennéd.
Bár a választás még mindig rajtad áll, de így azért talán könnyebb :DDD Ha nem, akkor nyugodtan szólj :)

[ Szerkesztve ]

(#50192) Immy válasza Alteran-IT (#50191) üzenetére


Immy
őstag

Árban is mindhárom pontosan ugyan ott van....
+SE verzió is van, ami szintén 7200RPM :D

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#50193) Alteran-IT válasza Immy (#50192) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nem hagytam ki :D Gondolom még mindig nem egyszerű dönteni :D
Amúgy az SE is ugyan úgy adattárolásra van ipari/nagyvállalati használatra és az az érdekes, hogy bár többet tud, ennek ellenére olcsóbb, mert ez kifejezetten csak adattárolásra van, ez parkolási ciklusnál (Load/unload cycles) is meglátszik, ugyanis itt az érték 600 ezer helyett csak 300 ezer.
Az RE és az SE összehasonlítás kb. olyan mint ha a Red-et és a Green-t hasonlítanánk össze, csak az egyik páros ipari, a másik pedig lakossági felhasználásra van.
Ha nem kellenek a pluszok, akkor már csak a Red Pro és a Black között kell választanod.

[ Szerkesztve ]

(#50194) tpeter77 válasza Alteran-IT (#50187) üzenetére


tpeter77
addikt

Fiúk
Mi történne a Microsofttal, ha a Windows 10-nél bevezetnék, hogy jövőre aki nem legális W10-et használ, annak nem küldenek frissítést, vagy uram bocsá! letiltják a Windows működését?!
Ha emberek milliói fog áttérni ingyenes op.rendszerre, mi történik majd a Windows-al?
A májkroszoftnál szerintem gondoltak erre, és nem hiszem, hogy a magáncélú Win10-eket korlátozni akarják. Biztos tudják, hogy világ szerte hány milliónyi tört változatot használnak a népek, de ezeket nem hinném, hogy letiltják, mert akkor átpártol az ember Linuxra, MAC-re, bármire, és akkor a Windows felhasználók száma hirtelen megcsappanna, attól meg szerintem félnek ők is.

(#50195) Dagidög


Dagidög
senior tag

Adattárolásra, 2 db WD Green 2TB-ot (WD20EZRX) keresek 2 darab 3,5"-es 4TB-os HDD-t.
A legfontosabb a megbízhatóság, az élettartam és a minél alacsonyabb zajszint. A sebesség és egyéb tényezők teljességgel másodlagosak.
A jelenleg használt vinyókkal meg vagyok elégedve, bár korábban ugyan ebből a szériából egy darab jóval idő előtt elhullott nálam.
Mit ajánlotok?

Archiválásra, backupra egy ilyen HDD-re gondoltam, mivel jelenleg ezt az egy 8TB-os winchestert látom a piacon. Mit tudtok róla, a céloknak megfelelhet?

[ Szerkesztve ]

(#50196) Alteran-IT válasza tpeter77 (#50194) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nyilván semmi, mivel erre a lépésre könnyen jönne válaszként egy csomó törés, amelyek valamelyikével lehetne frissíteni majd.
Windows 7-nél is a daz loader-es kulcsokat ki lőhették volna a picsába, ha nagyon akarták volna, de tudták volna, hogy azzal igen csak elvágják magukat a Windows felhasználóknál.
Meg ugye nem is nagyon történne meg ilyen, mert a Windows az egy húzó ágazat is más ágak számára, gondolok itt az elég drága, csak Windows-on futó programokra és játékokra.
Nyilván ha a Microsoft beszigorítana, akkor visszaesne a programok és játékok kereslete, az ilyen eladók/fejlesztők pedig szembefordulnának a Microsoft-al, hogy "nagyon ügyes, ezt mi a f@szért kellett megtenni mondjátok már? Tudjátok mit? Majd fizetitek a kieső profitot, ha már vagytok ilyen idióták!".
Ugye alternatívaként van linux meg mac, de a linuxra sokan szarnak rá, meg ugye nem megy el raja sok minden még emulációval sem, valaki meg még meg se próbálná az emulációt, a mac-től meg sokan hányingert kapnak már csak ha megemlítik akkor is (speciel én így vagyok vele).
Tehát az egészet összefoglalva, nem hiszem, hogy ilyen "problémától" kellene tartanunk.

Dagidög:
Tehát ha jól értelmezem, akkor a két db 2 TB-os Green-t szeretnéd lecserélni két db 4 TB-os HDD-ra?
Mert ha igen, akkor a Red (WD40EFRX) lenne a legjobb választás, illetve ha az ára annyira nem számít, akkor ott van a Red Pro (WD4001FFSX), amire 5 év gyári garancia van (sima Red-re csak 3 év jár).
A 8 TB-os Seagate vinyóval kapcsolatban csak annyit mondanék, hogy ha lehetséges, akkor két külön vinyóból rakd össze a 8 TB-ot, mert úgy azért mégis csak biztonságosabb, így meg egybe lenne 8 TB és ha véletlenül behal, akkor mindent visz.

[ Szerkesztve ]

(#50197) Dagidög válasza Alteran-IT (#50196) üzenetére


Dagidög
senior tag

Igen, jól látod.
A Red mitől jobb, mint mondjuk egy Green (EZRX)? A Redhez képest a Red Pro csak garanciában hoz többet? Ha elromlik egy vinyóm, előbb dobom darálóba, minthogy a rajta levő kényes adatokat mások kezébe adjam.
A 8TB-os csodával kapcsolatban annyit, hogy külső házba helyezném és csak hetente egyszer lenne bekapcsolva (bocs, ez lemaradt az előbb), amíg a 2x4TB-ról a változtatásokat átmásolja rá a gép, szóval nem nagyon lenne koptatva. Ilyen felállásban ésszerű választás lehet, nem? Vagy van jobb alternatíva?

(#50198) Alteran-IT válasza Dagidög (#50197) üzenetére


Alteran-IT
őstag

A Red nem parkol annyit, mint a Green, ráadásul a Red-re 3, a Green-re pedig csak 2 év garanciát adnak, de teljesítményben egyébként szinte ugyan ott vannak.
A Red Pro pedig a Redhez képest nagyobb fordulatszámmal is rendelkezik, mert a sima Red csak 5400, a Red Pro viszont 7200-as, így nagyobb terhelés esetén is megállja a helyét és még ehhez jön a +2 év garancia. Igaz, hogy árban is több, de megéri.
Ja, tehát még a 2x4 TB mellé kell egy 8 TB-os? Úgy értettem, hogy vagy egyik, vagy másik, elnézést.
Én még valahogy mindig tartózkodom tartózkodom ettől a lemeztől, a WD-nél még nem véletlenül nincsenek 8 TB-os vinyók, ráadásul az ipon-os hozzászólások szerint (már ha erről a 8 TB-osról van szó) elég furcsa hangot ad ki néha és az se egészséges egy mai HDD-nél. Hitachi-nál is a 8 TB-os HDD-k horror áron kezdődnek, szóval nem tudom.
Ha gondolod, akkor egy próbát megérhet, főleg ha csak rövid ideig fogod használni, mert így a túlzott használat miatt biztos nem fog tönkremenni.

(#50199) Dagidög válasza Alteran-IT (#50198) üzenetére


Dagidög
senior tag

A Green-nél a fejparkolást megoldom a FW átállításával (bár már ezt a lépést kissé unom), a RED-féle plusz garancia pedig az előzőek miatt nem lényeges. Nem adnék be garanciáztatni vinyót, ki tudja, hogy kik fognak belelátni az adataimba.
A zajszint tényleg fontos, így a WD pro kiesett a 7200 RPM miatt, adattárolásra jó az az 5400 RPM.
Az egy darab 8TB-os vincsi helyett mit javasolsz? Backupot csak a gépházon kívül tudok intézni, két külső vinyó kényelmetlen lenne, a NAS meg plusz költség, így ezért gondoltam az egy darab 8TB-os megoldásra.

(#50200) Alteran-IT válasza Dagidög (#50199) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Igaz, hogy lehet állítani, de azért a Red Pro még is csak jobb, garanciánál meg az adatok védelme miatt nem kell félni, előtte le kell gyalulni low level format-al és kész, úgy is ha elkezd bedögleni és visszaadod, akkor szinte biztos lehetsz benne, hogy nem fogják azt kijavítani és visszaadni az adatokkal együtt, így kár rajta hagyni.
A Pro-ról meg nem nagyon hallani azt, hogy a magasabb fordulatszám miatt hangosabb lenne, meg ugye ez is attól függ, milyen környezetben van, de ahogy gondolod (úgy is "kicsit" sokba kerül).
Igazából mást nem tudok javasolni, hacsak nem adsz ki kb. 200 ezer forintot egy 8 TB-os Hitachi vinyóért. Ha csak kevés időt fogod használni és az első tesztnél nem mutatkozik gyári hiba, akkor valószínűleg el lesz egy darabig.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.