Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84745) HagaNRG válasza rainman72 (#84740) üzenetére


HagaNRG
őstag

Igen, szép lassan utóbb már letisztult, ahogy jobban visszaolvastam a kommenteket. És meg is van a kosaram is már, bár még mindig talán, hogy a Hisense miniled az abszolút elfogyott, vagy rosszul kerestem rá esetleg. Még nálad láttam, hogy a kosárban van, aztán már csak egyetlen szegedi bolti átvételre volt lehetőség talán...
Elsietni a legrosszabb, nagyon nem voltam benne most még a Hisense-TCL típusokban, de sietni kell azért, nem sok idő van dönteni.

Az meg a másik, hogy jó barátom most hallotta, hogy a Samsungot Hisense-TCL csodára akarom cserélni és szerinte ne kísérletezzek ilyen feltörekvő márkákkal.
Ez most kicsit visszavette a lelkesedésem.
A tény, hogy a nappaliban 65Q60 alapmodell van, 2 éves körüli... tökéletesen imádom és semmi szüksgégem új tv-re, de mégis, olyan rég volt már tv csere, hogy nagyon bizsereg... annál is inkább, mert kb. 8 éven át minden télen ki tudtam cserélni az aktuális alap-középkategóriás tv-t egy újabb verzióra... jellemzően a Samsung 5-6-7 vonalon mentem egyre fölfelé (és tapasztaltam meg, hogy ami tavaly még felsőkategriás típusszám volt (7000), az idén már csak alap és így tovább.
Ugyanakkor azért csak lett szép lassan mindig egyre jobb és jobb tv és persze, új garis.
Ez most az első tv-m, ami után nem éreztem már tényleg szükségét a cserének. A film buzéria is teljesen elmúlt, ahogy eltűntek a nézhető filmek. (Vagy csak túl sokat láttam már 20 évnyi házimozi őrület alatt). Az Oppenheimerrel küzdök jelenleg, eltelt belőle egy olyan órányi, de még mindig azt várom, hogy elkezdődjön végre...
A Transformers csodának az utóbbi részét már nem is láttam és így tovább...Tehát amire ezek a csúcs-tvk szólnának, arra pont nem használom.
Néze viszont Handrást, Magyarosi Csabát és hasonlóakat és véerre meg aztán lehet, hogy végülis tényleg nem biztos, hogy kell nekem Nano -Mini csúcs LED-es tv.
Akkor lehet, hogy inkább vegyek egy 75"-ös alap modellt és az legalább megadja majd a wow élményt egy hétre megint?
Aztán majd visszasírom a Samsung távot és a menüt...

Bizonytalan vagyok teljesen, az idő meg ketyeg... ez most talán még BF-nél is jobb akció, amikor nem érdemes gondolkodni... (kíváncsi lennék azért, hogy mik az eladhatósági esélyei a jelenlegi tv-imnek. egy 50 és egy 65" Q60-as. Ikrek)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.